Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II

Hozzászólások

(#551) YODA mester válasza nRu3 (#550) üzenetére


YODA mester
senior tag

én nem szidom a samsungot, én a maxtort szidom ;]

(#552) vazzz


vazzz
őstag

Én se szidom a maxtort, csak nem lehet egy lapon említeni egy samsunnggal, vagy egy hitachival.... :)

(#553) blackluck válasza vazzz (#552) üzenetére


blackluck
csendes tag

Ha már ez a divat én is teszteltem a winyóim:
1. kb 3-3,5 éves 60Gb-s Maxtor 7200-es 2Mb (semmi extra):[link]
2. fél évvel újabb 40Gb-s ugyanazokkal a parakkal:[link]

Ahhoz képest átlagos olvasásban a maiak alig jobbak. ;]

[Szerkesztve]

Ingyenes online játék, ha érdekel katt http://www.travian.hu/?uc=hu2_21788

(#554) Norbo03


Norbo03
őstag

Nem tom h miért szidjátok ennyire a maxtorokat a haveromnak 3,5 éve tökéletesen megy.

(#555) Ste válasza YODA mester (#551) üzenetére


Ste
addikt

én pedig a maxtort és a samsungot is szidom
seagate és wd eddig ok

(#556) vazzz válasza blackluck (#553) üzenetére


vazzz
őstag

Hát azért a 60mb/s azért kissé kellemesebb, mint amit linkeltél... :P
Pl.:
Samsung 250gb: [link]
2x80gb Hitachi raid0: [link]

A különbség igen jelentős, ha ezeket összehasonlítod a tieiddel... ;]
Persze anno Maxtor volt nekem is :B , de ezekhez képest nagyon hitvány volt :U

(#557) blackluck válasza vazzz (#556) üzenetére


blackluck
csendes tag

én arra értettem h 3 év alatt eljutottak a pata-tól a sata 2-ig , ncq meg 16mb-s meg minden flinc flanc és még így is csak durván a 2-szeres tempóra képesek átlagban

[Szerkesztve]

Ingyenes online játék, ha érdekel katt http://www.travian.hu/?uc=hu2_21788

(#558) Jester01 válasza blackluck (#557) üzenetére


Jester01
veterán

Khm. Már ezerszer el lett mondva, de itt van 1001x is: a szekvenciális olvasási sebesség egyrészt nem minden, másrészt az említett fejlesztések egyáltalán nem érintik. Az ATA-100 bõven elég a hétköznapi merevlemezekhez, mert fizikailag a médiáról nem tud gyorsabban olvasni. A cache és az NCQ szintén nem a szekvenciális olvasásnál számít.
Egyébként nézz mondjuk egy raptort, az van 3x olyan gyors szekvenciális olvasásnál is, random io esetén pedig feltehetõleg a porig alázza a 3 éves vincsidet.
A desktop vinyók területén inkább a kapacitás fejlõdött jelentõsebben, ami néha ráadásul a sebesség rovására is mehet.

Jester

(#559) YODA mester válasza vazzz (#556) üzenetére


YODA mester
senior tag

Uhh. A Hitachi-k azok sata2-k..? Szép.

(#560) vazzz válasza YODA mester (#559) üzenetére


vazzz
őstag

Jaja.. ;) én is majd' hanyatt estem az első teszt után. Nagyon tepernek :DDD

(#561) morceaux válasza éN79 (#541) üzenetére


morceaux
aktív tag

Látom is, de szürke, azaz nem lehet módosítani, és nincs kipipálva...
Na, most mi legyen? Ez egy tökúj vincsi, NCQ-t ismernie kell... Samsung SP2504C.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#562) Dark_Kraft


Dark_Kraft
csendes tag

Hellosztok! nem tudtam hova írni, ugyhogy felteszem itt a kérdést, talán nem követek el végzetes hibát :) Ismeri valaki az Exelstor winyokat? mert én nem nagyon hallottam róluk.. Exelstor ESJ880C .. ez vajon s-ata? :D na aki tudja a választ az kap egy virtuális vállonveregetést :)) na meg megköszönöm :R

(#563) qtrica válasza Dark_Kraft (#562) üzenetére


qtrica
aktív tag

[link]
Itt mindent megtalálsz valóságban! ;]

Yoda Jr.

(#564) Dark_Kraft válasza qtrica (#563) üzenetére


Dark_Kraft
csendes tag

hát, nekem nem sikerült ! :) nem azért mert nemtok keresni, hanem mert nem nagyon kaptam róla infókat...azért gondoltam hátha valaki ismeri ;]

(#565) I_Am válasza Dark_Kraft (#562) üzenetére


I_Am
veterán

Ez egy retail IBM vinyo. 80GB / 7200 rpm pata.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#566) Dark_Kraft válasza I_Am (#565) üzenetére


Dark_Kraft
csendes tag

:R :R :R és vajon s-ata? nem valoszinü, mi?

(#567) vazzz válasza morceaux (#561) üzenetére


vazzz
őstag

Milyen lapod van? Ha nforce4, akkor szedd le valahonnan a legújabb chipset drivert, és azt rakd fel, utána tudod állítani Ha nf3, akkor nemtom :DDD

(#568) I_Am válasza Dark_Kraft (#566) üzenetére


I_Am
veterán

Írtam, hogy PATA. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#569) nRu3 válasza Dark_Kraft (#566) üzenetére


nRu3
addikt

[link]

ha a guglit használom akkor különbözek, van ami sata2 ezel a model nevezésel, van ami pedig csak ata133 :F a hivatalos honlapján pedig pont ilyen modelt nem látni :F

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#570) Dark_Kraft


Dark_Kraft
csendes tag

találtál hivatalos honlapot? hm.. én még azt se :D

(#571) Dark_Kraft válasza I_Am (#568) üzenetére


Dark_Kraft
csendes tag

heh.. télleg irtad :D sry.. .öööö lehet kicsit hülye vok, de a p-ata az milyen? aszittem csak ata, meg s-ata van :F

(#572) Dark_Kraft válasza Dark_Kraft (#571) üzenetére


Dark_Kraft
csendes tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHH.... de jó :D eddig exelstor-ként kerestem rá... viszont látom, hogy ez exCelstor :))

(#573) nRu3 válasza Dark_Kraft (#571) üzenetére


nRu3
addikt

ata100 ,ata133 = pata = mind ide csatis
sata az sata iletve sata2 csatiuk u.az

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#574) Dark_Kraft válasza nRu3 (#573) üzenetére


Dark_Kraft
csendes tag

:R

(#575) vazzz válasza Dark_Kraft (#571) üzenetére


vazzz
őstag

Olyan, mint az ata, csak más. :DDD
Parallel ATA:
A klasszikus, eredeti ATA csatoló teljes neve, amely az újabb Serial ATA szabvánnyal szemben párhuzamos átvitelt alkalmaz. (Google keresés, 2. találat) ;]

(#576) Dark_Kraft válasza vazzz (#575) üzenetére


Dark_Kraft
csendes tag

és mit gondoltok ezekről az excelstor winyokról? szal sztetek megbízhatóak? mégiscsak Ibm alapok :D

(#577) vazzz válasza Dark_Kraft (#576) üzenetére


vazzz
őstag

Hát ha van olyan jó, mint a Hitachi, ami szintén IBM alapokon nyugszik, akkor lehet hozzá reményeket fűzni, de én még életemben nem hallottam ezt a márkanevet... Mondjuk én tuti nem vennék, maradok a Hitachinál és Samsungnál. ;]

(#578) I_Am válasza Dark_Kraft (#576) üzenetére


I_Am
veterán

A Thinkcentre gépekbe ezeket pakolják, tehát tuti nem ''gagyik''.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#579) morceaux válasza vazzz (#567) üzenetére


morceaux
aktív tag

Nforce 3, egyébiránt a konfigomban részletesen, up to date le van írva minden...

szóval miéééért nem tudom bekápcsóni áz ENSZÍKJÚT he??? (NCQ...) :Y

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#580) vazzz válasza morceaux (#579) üzenetére


vazzz
őstag

Passz. :(

(#581) nRu3 válasza morceaux (#579) üzenetére


nRu3
addikt

mert talán nforce4 ben müxik :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#582) vazzz válasza morceaux (#579) üzenetére


vazzz
őstag

Hát a sata2 az tuti nforce4-nél műkszik... ha a jumpert felrakod, hogy sata1 legyen, akkor se állítható az ncq? :F

(#583) morceaux


morceaux
aktív tag

Na.
Beraktam a vinyót, először az Nforce által vezérelt portra, de mivel húzva van a gép, akadozott, meg minden, át is raktam a Marvell chip által vezéreltre, minden ok.
Sebesség is nagyjából stimmel, itt páran feltették a vincsijük értékeit, azokkal összehasonlítva. Driver: 5.10. NCQ nem bekapcsolható. A jumper fent van. Nem próbáltam még mi lenne ha leszedem, de szerintem NCQ-n nem segítene.
Találtam 5.11-es drivert, felraktam, először telepítés közben kékhalál. Aztán safe mode-ban leszedtem, majd újraraktam. Kurva lassan indul most a windows. Amikor megjelenik a windows logo, nem világosodik ki, csak úgy vár pár másodpercet, aztán indul, de tovább tart mire betöltődik, mint az előző driverrel. NCQ most sem bekapcsolható. Az Nvidia tűzfala megint kékhalált csinált, azt legyaktam.
Azt vágom, hogy a SATA2 nem fog működni, nem is az a bajom. Hanem NCQ sem műkszik Nforce 3 alatt? Ezek szerint?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#584) nRu3 válasza morceaux (#583) üzenetére


nRu3
addikt

Az nforce3 nem tudja az NCQ-t [link] ott van egy táblázatban és ott láthatod.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#585) zion04


zion04
csendes tag

Sziasztok,

adva vagyon:
- egy 250 GB Samsung SATAII erre lesz telepítve az op. rendszer és
- egy 400 GB Hitachi ATA ezen film, zene, word dokumentum lesz

Szerintetek melyiket érdemes egy Cooldrive6-osba helyezni. Melyiknek lesz inkább szüksége hűtésre, meg rezgéscsillapításra?

Köszönettel, Zion :R

(#586) morceaux válasza nRu3 (#584) üzenetére


morceaux
aktív tag

Köszi, megtaláltam. Azért nem kerestem rá, mert aszittem, hogy elég ha a vincsi tudja az NCQ-t.
Mindenesetre ez a driverprobléma azért érdekes, az új driverrel sokkal lassabban áll fel a windows. Bár az is lehet hogy már ''öreg'', tavaly nyár óta ez van fenn, és sok piszkálást megélt már.


[Szerkesztve]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#587) x_o_n válasza zion04 (#585) üzenetére


x_o_n
veterán

hát a 250gb arra elég sok és nagy oprendszer felfér majd:) miután az mindig használva lessz és gondolom az install side nak is ez lessz használva ezt kellene belerakni.

(#588) morp válasza zion04 (#585) üzenetére


morp
aktív tag

valamilyen szinten mindkettőt érdemes hűteni. állítólag a samsung hajlamosabb rezonanciára, de én ilyet nem tapasztaltam.
talán a rendszer vinyót érdemesebb hűteni, az többet dolgozik.

(#589) zion04 válasza morp (#588) üzenetére


zion04
csendes tag

x_o_n és morp, köszi a választ.

Én is ugyanerre gondoltam, csak kiváncsi voltam, hogy más is ugyanúgy gondolja :U

A Samsungokról én is hallottam ilyesmit, volt egy egyszerű Samsung SATA-m annál tényleg valamelyest tpasztalható volt az általad említett probléma, a jelnlegi SATA kettőnél viszont egyáltalán nem észlelhető :(

(#590) nRu3 válasza zion04 (#589) üzenetére


nRu3
addikt

berezonálás vagy a vinyok összerezonálása füg a házaktol is ,valamelyikben jöbban vaamelyikben kevésbé halható

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#591) zion04 válasza nRu3 (#590) üzenetére


zion04
csendes tag

Erről viszont nem tudtam :(

Majd jobban odafigyelek a beszerelésnél, illetve esetleg megpróbálom cserélgetni a helyüket, amennyiben berezonál valamelyik...

(#592) Sullivan


Sullivan
tag

2x250 samsung sata 2, nvraid0-ban 20-25 mb-al másol önmagára nforc4ben míg nfroce3ban 40-50 volt ez az érték! Más lemezműveletek is lassabbak, mitől lehet ez ??? :F :F drivereket próbálgattam :U

(#593) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szasztok !

Gondoltam beszúrom ide az SATAII-es eredményemet
[link]
#1044 --es



[Szerkesztve]

(#594) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Üdv mindenkinek!

Már feldobtam a problémát az alaplap topicjában is, de semmi reakció nem érkezett, itt hátha...

Társ(anya)vállalatunknak van egy ASUS P5LD2 lapra épülő alkalmazásszervere, raid1-ben szaladgáló wd120 GB-s SATAII vinyókkal. Chieftec táp, no tunning, fő a biztonság, stb, stb.

Ez mind szép és jó lenne, de 1-2 hetente széthullik a raid tömb. Az eseménynaplóban arra utaló megjegyzések vannak, hogy az egyik vinyó nem reagált határidőn belül, majd a vezérlő degradálta az egész tömböt. Vinyócsere, újjáépítés, egy hét múlva ugyanaz. Természetesen a kivett vinyó tökéletes...

Lehetséges, hogy a spread spectrum clocking bekapcsolása hatással lehet erre (eddig nem kapcsoltam be)?

Most az egyik wd-t maxtorra cseréltem (SATA I), kíváncsi leszek... Ha valakinek ötlete van, ne kíméljen, pls...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#595) Amusing válasza beautifulmin (#1) üzenetére


Amusing
csendes tag

valaki légyszi segítsen

vettem egy maxtor Sata 1 mellé egy Samsung sata II.

win xp sp2 felismeri, partocionállás, adatmentés megtörténik

Ám a samsungról nem bootol és nem is tok rá win-t telepíteni, mert még a leg-legelején kifagy a gép

Ja és NF3-as alaplapom van (asus K8N)

dobhatom a kukába az új Samsung Hdd-met????

előre is köszönöm a segítséget

(#596) nRu3 válasza Amusing (#595) üzenetére


nRu3
addikt

samsung vinyó hátulján át van jumperelve sata1 vinyora? telepitésnél a biosban ki van választva az elsődleges vinyó,

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#597) Amusing válasza nRu3 (#596) üzenetére


Amusing
csendes tag

a hdd-n csak csak az a jelölés van hogy ha raksz jampert középre akkor sata1,5 g mód

ez lenne az?

bios jól be van állítva

(#598) mr_ricsi válasza Amusing (#597) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen, az a Sata1 mód.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#599) Amusing válasza mr_ricsi (#598) üzenetére


Amusing
csendes tag

hálám sírig
:C

(#600) nRu3 válasza Amusing (#599) üzenetére


nRu3
addikt

mi történt?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.