Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II

Hozzászólások

(#901) I_Am válasza wolffy (#900) üzenetére


I_Am
veterán

''Advanced Host Controller Interface (AHCI) is an interface specification that allows the storage driver to enable advanced Serial ATA features such as Native Command Queuing and hot plug.''

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#902) lori00


lori00
csendes tag

Szasztok!

Egy gondolom elég gyakori problémával állok most elő.

van egy uj Maxtor 250 giga-s Sata2-es vinyóm.
Az alaplapom MSI K7n2 delt2 LSR

A sata-s vinyot szeretnem rendszer vinyonak hasznalni, de nem működik a dolog
Xp Sp2-es nem tudja particionalni csak ötödjére
aztán a formázás is csak többszöri probalkozasra sikerül

a renszer feltelepítése rendszeresen megszakad

Egyszer elkezdte ra felhuzni az Xp-t de olyan 70 %-nál megint lefagyott.

F6-toltam, Sata drivert tettem be. Nem segít.

Kompatibilitás gond lehet?
Visszavittem a vinyót. Állítólag hibátlan. A gépem is az a jó öreg ATA-s vinyommal kifogastalanul megy.

Mi a javaslat passzoljam el a vincsit? Vagy van megoldás?
Minden segítséget nagyon kösz.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

lori00

(#903) wolffy válasza lori00 (#902) üzenetére


wolffy
aktív tag

Próbálj ki egy BIOS frissítést az alaplapon, vagy ha van az ismerettségedben valaki, aki kölcsön tud adni neked egy másik SATA vinyát, próbáld meg azzal. Ha két különböző SATA winyával ugyanazt csinálja, valszeg nem a winya a gixer. Érdemes még szétnézni a BIOS beállítások között is.

(#904) wolffy válasza I_Am (#901) üzenetére


wolffy
aktív tag

Na, ez így már érthető. Most már full tisztában vagyok az AHCI-vel. Az aminek gondoltam, de akkor az én esetemben mér nem tudom aktiválni??? (Paramétereim: Hitachi T7K250 winyó, Hitachi Feature Tool-lal aktiváltam a SATA2 módot; Celeron J336 procka, ASUS P5LD2 deszka, i945P legújabb BIOS-szal; Kingston 512MB DDR667; ASUS Radeon X1300pro)

(#905) lori00 válasza wolffy (#903) üzenetére


lori00
csendes tag

Bios frissités megvolt
A biosban is engedélyezve van a Sata csatoló használata

lori00

(#906) wolffy válasza lori00 (#905) üzenetére


wolffy
aktív tag

Akko nemtom. Én megpróbálnám Partition Magic-kel újrapartícionálni és formázni, hogy azzal milyen sebességgel megy, vagy a Maxtor weboldalán néznék valami progit. Már nem emléxem pontosan, de régen a Maxblast mintha új winyók üzembe helyezésére lett volna jó. Igazán okosat nemtok hozzászólni.

(#907) I_Am válasza wolffy (#904) üzenetére


I_Am
veterán

Az AHCI módot csak RAID alatt tudod aktiválni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#908) wolffy válasza I_Am (#907) üzenetére


wolffy
aktív tag

Akkor most ilyan értelemben az NCQ-t csak RAID esetén tudom (ki)használni, vagy azt alapból is nyomja egy SATA2-es winya?
Amit még nem értek az még az, hogy ilyen értelemben akkor az AHCI is egyfajta RAID üzemmód, vagy mi? AHCI használathoz akkor kettő vagy több winya kell úgy mint a RAID-hez?

Tudom soka a kérdésem, de megköszönöm ha megszánsz a válaszaiddal, mert ezt a területet még most kezdem megismerni. Köszi!

(#909) mr_ricsi válasza wolffy (#908) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az NCQ-t csak RAID esetén tudom (ki)használni''
Nem csak RAID-nél működik.

Az Intel Matrix storage drivert telepítetted?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#910) wolffy válasza mr_ricsi (#909) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ahha! A Matrix Storage Drivert próbáltam felrakni, de a telepítő hibaüzenetként adta, hogy csak ICH7R AHCI vagy ICH7R RAID esetén hajlandó felmászni. Nekem ICH7R az van, de a #891 pontban leírt hiba miatt a SATA nálam Standard IDE-ként van konfigurálva a BIOS-ban. (Lenne még AHCI és RAID lehetőség.)

Tehát most az lenne a megoldás, hogy két ugyanolyan winya, aztán AHCI-vel nyomassam?

(#911) mr_ricsi válasza wolffy (#910) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A SATA-vezérlőnek háromféle üzemmódja van.
* IDE-mód – nincs AHCI, nincs RAID
* SATA-mód (néha AHCI-módnak is nevezik) – AHCI engedélyezve, RAID nincs
* RAID-mód – AHCI engedélyezve, RAID engedélyezve
A SATA-módot nem tanácsoljuk átállítani a BIOS-ban az operációs rendszer telepítése után, ha a SATA-meghajtó a rendszerindító meghajtó. Az üzemmódok közötti átkapcsolás ''NTLDR'' hibát, azonnali ''kék halált'', majd újraindulást vagy egyéb rendszerindítási hibát okozhat.''
Forrás: intel.com

Vagyis újra kell telepítened az XP-t bekapcsolt AHCI-vel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#912) wolffy válasza mr_ricsi (#911) üzenetére


wolffy
aktív tag

Köszi az építő jellegű választ, tanultam belőle, viszont csak azt tudom mondani, hogy: na, ez az... Ahogy azt már a #891-ben is leírtam. Mások is tanácsolták már, hogy dobja újra az XP-t, ezért leformáztam a winyót, a BIOS-ban beállítottam az AHCI módot a SATA-nák (merthogy nálam olyan menüpont van Configure SATA as ... és választhatsz Standard IDE, AHCI, vagy RAID közül). Ezután gép újraindul, XP CD bootol, elkezdem a telepítést. A szép kék karakteres képernyős részen túl is jutottam, az elején beadva F6-tal az intel ICH7R drivert az AHCI-hez (mert ha ezt nem tettem, akkor nem is látott winyót ilyen felállásban), majd mikor újraindult a gépezet, hogy folytatódjon a grafikus képernyős telepítés, akkor el is kezdődött a folytatás. Ekkor azt jelezte a gép, hogy még 38 perc van hátra a telepítésből. OK, ez így szokott lenni, de 32 percnél (mikor arra a részre ugrana, hogy bekérje a területi beállításokat, felhasználót és serialt) durr kék halál és egy csomó rizs + hogy bizonyára a merevlemez vezérlő nem megfelelő BIOS beállítása okozza a problámát vagy mi. (Ezt követően ha újraindítom a rendszert, idáig eljut és a dolog ismétlődik előlről.) Tehát az igazi problémám ez lenne, hogy nem sikerül AHCI-vel felnyomnom az XP-t. De mi a rákért nem? Köszi a választ, ha tudsz valami okosat, mert nálam megállt a tudomány.

(#913) Lui76


Lui76
őstag

Ezeddig nem volt Sata winyóm...
Ma talán meglesz egy Sata II-es 250Gb-os WD személyében...

Konfigom látjátok, csak ez lesz benne egyedüliként.
Ha vkinek előre jótanácsa figyelmeztetése van ne tartcsa vissza...

Köszönöm

www.kezmuveskeramia.hu

(#914) mr_ricsi válasza wolffy (#912) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az XP telepítőd SP2-es?

Új F6 driver esetleg: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#915) Lui76


Lui76
őstag

Kérdeném egyszerűbb lesz a most még álló rendszeremből(a megszüntetendő
maxtor 80Gb) megformázni az új winyót pl 50/50%-ban és esetleg az operációs rendszer cseréje címszóval oda választani a rendszert?

Az xp-m ami müxik sp2-es

www.kezmuveskeramia.hu

(#916) wolffy válasza mr_ricsi (#914) üzenetére


wolffy
aktív tag

Természetesen SP2-es a telepítőm...
A drivert leszedtem, majd kipróbálom köszi.

(#917) wolffy válasza mr_ricsi (#914) üzenetére


wolffy
aktív tag

Nagyon pööööpecc! Ez az általad linkelt driver csont nélkül vett minden akadályt. Köszi a segítséget, király vagy! :)

(#918) mr_ricsi válasza Lui76 (#915) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''és esetleg az operációs rendszer cseréje címszóval oda választani a rendszert?''
Ezt így biztosan ne csináld, mert a Maxtor lesz a C: és a bootfájlok arra fognak kerülni. Ha aztán kiveszed a Maxtort, nem fog tudni bebootolni az XP-d.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#919) Lui76 válasza mr_ricsi (#918) üzenetére


Lui76
őstag

na először a wd dat life guard-al xp alatt megformáztam felét...
ott nem értem hogy lehetett volna a másik 50%ot part/formázni...
na midegy mondom lehúzom az ide-t..
Csak satás WD-velindít boot a xp sp1-es cdről (mer csak ez van)
kékablakban engedte a maradékot particionálni...
Telepítés befejeződött xp alatt a másik felet meggyorsformáztam,
most épp az sp2-t töltöm le (addig a régi ide winyóról szól a rendszer magában)
, csak aztán akarom a többit telepíteni...

Eddig semmi probléma...kop,kop,kop

www.kezmuveskeramia.hu

(#920) Zoltán


Zoltán
őstag

Hogyan kell SATA-s vinyóra WinXP SP2 -t telepíteni floppy drive nélkül?
Köszi!

(#921) wolffy válasza Zoltán (#920) üzenetére


wolffy
aktív tag

BIOS-ban beállított a SATA merevlemez kezelést Standard IDE-re.

(#922) Zoltán válasza wolffy (#921) üzenetére


Zoltán
őstag

De akkor a régebbi sata vezérlők nem fognak rendesen működni. Számtechboltban mondták és sajnos én is így tapasztaltam. Meg, ha IDE-re állítom, akkor nem veszik el a SATA előnye? Egyébként az a lényege az IDE-re állításnak, hogy akkor nem kell külön drivert telepíteni az elején?

(#923) #67688960 válasza Zoltán (#920) üzenetére


#67688960
törölt tag

Csak a Raid vezérléshez kell floppy.

(#924) wolffy válasza Zoltán (#922) üzenetére


wolffy
aktív tag

Milyen alaplapról van szó?

(#925) sztyue


sztyue
csendes tag

Szevasztok!

Melyiket érdemes megvenni?
250 GB Maxtor 7200RPM SATA-II 16MB
250 GB Samsung 7200RPM SATA-II 8MB

Lécci írjatok :DDD

sztyue

(#926) wolffy válasza sztyue (#925) üzenetére


wolffy
aktív tag

A Maxtor-ban a 16 mega rásegít a winyóra, tehát ilyen szempontból jobb, viszont a Samsungokat meg jobb minőségünek mondják a Maxtornál. Én személy szerint a Hitachi-ban bízok.

(#927) sztyue


sztyue
csendes tag

És a 16 mega mennyivel segít rá? Érdemesebb ilyet venni?
Vagy nemnagyon különbözik a 8 astól...?

sztyue

(#928) wolffy válasza sztyue (#927) üzenetére


wolffy
aktív tag

A 250 gigás winya szerintem pont határeset, mert ettől a mérettől kezdik el alkalmazni a 16 mega cachet. Itt szerintem még nincs akkora jelentősége mint mondjuk egy 400 gigás modellnél. A felsoroltak közül a 3 év gari, a csendesebb működés, és a kisebb üzemi hömérséklet miatt én valszeg a Samnsug mellett döntenék. (Hangsúlyozom a felsoroltak közül.)

(#929) mr_ricsi válasza wolffy (#928) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Itt szerintem még nincs akkora jelentősége mint mondjuk egy 400 gigás modellnél.''
:F

A nagyobb cacheből az NCQ profitál. (tehát csak azoknak előny, akik használják, és ráadásul oly módon használják, hogy az NCQ valóban növeli is a vinyójuk teljesítményét.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#930) sztyue


sztyue
csendes tag

Hy
És az én Abit nf7-s alaplapom Sata I-es vezérlővel beveszi a Sata II-es vinyót?

sztyue

(#931) sztyue


sztyue
csendes tag

Most visszaolvastam egy kicsit...
És megy a Sata II Sata I-es vezérlőn is, de kérlek erősítsetek meg ebben :DDD

sztyue

(#932) wolffy válasza sztyue (#931) üzenetére


wolffy
aktív tag

A SATA2-es winyók természetes, hogy mennek a SATA1-es vezérlőn is, hisz felülről kompatbilisek. A Hitachi SATA2-es winyói például alapból SATA1-en futnak, a Hitachi Feature Tool nevű segédprogrammal kell rajtuk aktiválni a SATA2 módot (de még így is mennek a SATA1-es vezérlőkön). Nem látom akadályát, hogy egy SATA2-es winyót SATA1-es vezérlővel használj.

Olyan ez mint az USB 1.1 és USB 2.0 viszonya...

(#933) wolffy válasza mr_ricsi (#929) üzenetére


wolffy
aktív tag

Én úgy tudtam, hogy minél nagyobb egy winchester kapacitása, bizonyos méretek után célszerű a cachet is növelni a nagyobb tárkapacitás miatt... (Rosszul tudtam?) :U
Merhogy 40 gigás winyóba ugyanúgy nem raknak 8 mega cachet, mint 120 gigásba 16 megát...

[Szerkesztve]

(#934) mr_ricsi válasza wolffy (#933) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 2MB cache kitartott úgy 4,3GB->160GB-ig. Aztán amikor olcsó lett a RAM, akkor 2 helyett 8GB-ot raktak a vinyókra, és a +500Ft-nyi RAM-ot eladták 3000Ft-tal drágábban. (ez kb. válasz is arra, hogy miért raktak rá több RAM-ot) ;)

Még annak idején a 2M vs. 8M tesztekben nem nagyon volt kimutatható gyorsulás a nagyobb RAMos vinyóknál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#935) wolffy válasza mr_ricsi (#934) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ahha... Jóvan-jóvan nem kötöszködni akartam én, de momentám nekem nem így jött le a dolog. Annak idején mindenki azt harsogta mikor bejött a 8MB cache, hogy ''úúú azt vegyed, mer jobb, gyorsabb, meg különben is...'' Ami tesztet olvastam, ott nagyon picivel ugyan, de jobbnak hozták ki a 8 megásokat és természetes, hogy azt is javasolták megvételre.

Én eleddig úgy gondoltam, hogy a nagyobb winyóknak szükségük van a nagyobb cache-re, mert például az egy szérián belül gyártott eltérő méretek ugye ugyanazon az alapon dolgoznak csak több tányérral és fejjel, így nekem ebből az látszott, hogy ugyanannyi idő alatt több melót kell végeznie. De ha ebbe nincs ráció, inkább homályosíts fel róla, minthogy baromságokat beszéljek... :R

(#936) Csabeeweb


Csabeeweb
tag

Sztem jók a SATA II.-es vinyók!:) nekem nincs bajom velük!:) Mindenkinek ajánlom! Főleg a Samsungot;)

(#937) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Hali mindenkinek! :)

Most tervezek venni egy Maxtor 300GB 16MB Cache SATA2-es vinyót. Tudom sokan jönnének a Maxtor elhalálozási arányával :D, de nekem eddig csak Maxtor vinyóim voltak (igaz ATA-s vinyók voltak :P ) és eddig egy sem halt meg pedig az egyik már vagy 2-3 éves. Úgyhogy szerencsém volt a Maxtor vinyókkal. :R

Ezzel a tipussal kinek mi a tapasztalata? :F

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#938) wolffy válasza LeslieG Jr. (#937) üzenetére


wolffy
aktív tag

Maxtorból csak SATA1-esekkel van tapasztalatom. Meghibásodás eggyel sem volt, viszont jobban fűtöttek és kerregtek mint más winyók. Sebességben a tesztek szerint picit alulmaradnak a Hitachi-hoz és a Samsung-hoz képest, de a Seagate még ezektől is lassabb picit. Nyilván vannak a Maxtor-nál jobbak, de olcsóbb nem nagyon. Röviden ennyi.

(#939) LeslieG Jr. válasza wolffy (#938) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Thx a választ. :R A melegedésel meg nem lesz gond mert a házban ahol a vinyók vannak egy 8cm-es SilentBlade hűti és még a vinyó aljára szerelhető Revoltek dualventis hűtést is ráraktam,(nálam ez evidens) no persze egy kis moddingolásal mert most 5V-on járnak hogy ne hangoskodjanak és most a rendszervinyóm(Maxtor160GB :B ) úgy 25C-30C fokos. Ennél nem nagyon megy feljebb. :C

MOD: Ja majd ha lesz lóvém akkor majd még mellé be szeretnék rakni egy ugyan ilyen 300GB-os Maxtort természetesen RAID0-ba összefűzve. De ezt nem most fogom megejteni. :D

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#940) TibiVan


TibiVan
tag

Sziasztok

Az történt hogy van egy full új konfigom és benne egy 250 GB Maxtor 7200rpm SATA2 16MB cache NCQ. :D

No és a fris egy napos window ezt kérdi ''hardver biztonságos eltávolitása?'' :F (ez a HDD re vonatkozik) na szoval ez jobbról alul foglal helyet az óra mellett.

No ezt hogy lehet eltüntetni onnan??? (mert már kezd idegesiteni) :))

(#941) wolffy válasza TibiVan (#940) üzenetére


wolffy
aktív tag

Nekem személyes tapasztalatom nincs a jelenséggel, de hallomásból tudok róla. Én úgy hallottam nForce chipkészletes alaplapok így ismerik fel a winchestereket alapból (mint egy eltávolítható háttértár). Gondolom a lényege az a dolognak, hogy a másodlagos (nem rendszert tartalmazó) winchestereket menet közben is el lehessen távolítani és cserélni.

Mivel én személy szerint nem találkoztam a jelenséggel, csak javasolni tudom vakon, hogy nézz szét a BIOS beállítások között a winchester vagy a merevelemez vezérlő paraméterei között. Gondolom be lehet állítani miként ismerje fel a merevlemezeket (eltávolítható, vagy hagyományos).
Ha ez sem segít, nem tudom van-e a nVidia chipkészlet driver-ében erre a beállításra vonatkozó tétel, de talán még ennek lenne érdemes utánanézni.

Vakon csak ennyit tudok hozzáfűzni... :(

(#942) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Big Problem:
A gépem össze-vissza indítgatja magát újra... néha megy 10-15 percig, néha félig bejön a winfos és ledermed az egész, néha újraindul-ujraindul, néha ujraindul és megáll...

1. Memtest-et lefuttattam, memó tökéletes még mindig.
2. Vírus nem lehet, mert az nem csinálná ezt.
3. Hardvercsere, BIOS frissítés, meghajtófirssítés nem volt.
3. A Maxtor SATA vinyóm dögmeleg, egész jól melegíti a házat...

Mi a franc van???
Volt már valakinek ilyen gondja???
Lehet, hogy a vinyó miatt csinálja?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#943) LeslieG Jr. válasza KisApám (#942) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Hát szerintem ezeknek a vinyóknak nem árt az aktív hűtés. :D Én az aljára szerelhető vinyóhűtőt tettem rá mert nem szeretem ha melegszik valami is a gépben túlságosan. Szreintem te is tegyél rá egy ilyen szerkezetet. Nem kell hogy 12V-on járjon elég ha csak 5V-on járatod úgy is lehűti a vinyódat és nem lesz hangos. :C Vagy hűtse valami a vinyódat(esetleg egy 8cm ventit odaraksz). Utánna nézd meg hogy produkálja e ezeket a szindrómákat. Mert ha túlmelegszik a vinyó tud érdekes dolgokat művelni, és amúgy sem tesz jót ha 50C fokos az üzemi hőmérséklete. :(

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#944) wolffy válasza KisApám (#942) üzenetére


wolffy
aktív tag

Érdekes... Én pont ilyet momentán még nem láttam. Elég érdekes ha ezt egy tökéletesen beállított rendszer csak úgy egyik napról a másikra kezdi csinálni. Nincs túlhúzva a rendszer? Én először is szétnéznék a BIOS-ban.

(#945) wolffy válasza KisApám (#942) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ja, milyen tápegységed van (teljesítmény, márka)?
Láttam már olyat Maxtoroknál, hogy össze-vissza kattogtak, mert nem kapták meg tökéletes az ő maguk kis feszültéségét. Ez többnyire akkor adódik, ha a winyó olyan tápcsatlakozóra van téve, ami nem közvetlen a tápból jön, hanem például Y-al el van ágaztatva. Ha nagyon finnya a winyó, akkor is előjön ha egy leágazáson van még valami a winyó mellett.

Ezekre tudok gondolni...

(#946) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Ha veszek egy SATA mobilracket és belerakok egy SATA2 HDD-t, akkor lecsökken a sebessége vagy sem?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#947) KrAt


KrAt
veterán

Srácok! Lassan vinyóvásárlás előtt állok, és azt szeretném megkérdezni, hogy ha az alaplapom ezt írja: ''- 4 x Serial ATA 3 Gb/s'' akkor az SATA2? :B Mert ha igen, akkor lehet, hogy inkább egy ilyen vinyót vennék :)
Előre is köszi: Atesz

mod: LeslieG Jr.: köszi :R

[Szerkesztve]

(#948) LeslieG Jr. válasza KrAt (#947) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Igen ha az alaplapod leírásában az van hogy támogatja a SATA vezérlőd a Serial ATA 3Gb/s-ot akkor az SATA2-es csatoló. :C És nyugodtan vehetsz SATA2-es vinyót. :D

Vikthor: Hát ha veszel egy SATA mobilrack-et akkor a SATA2-es vinyóid SATA1-ben fognak menni. De sebességben nem fogod észrevenni a különbséget. Csak ne valami dszunga mobilrack legyen, hanem megbízható. ;)

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#949) wolffy válasza Vikthor (#946) üzenetére


wolffy
aktív tag

A rack szerintem nem befolyásolja a sebességet, hanem az alaplapi vezérlő, amire rá van kötve. (Annak kell SATA2-esnek lennie.)

(#950) Vikthor válasza wolffy (#949) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szal, azt mondod, hogy a rack csak a SATA formátumot függetlenül a sebességtől támogatja. Mert akkor megúszom egy rackből... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.