Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#6501) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
A fél éves Samsung T200 - 20" LCD monitorom vagy 2 hete, üzem közben elsötétült; még az állapotjelző LED sem villogott. Nem tudtam életre kelteni, félre raktam, másik moncsit beüzemeltem...és akkor csak úgy PC nélkül rákapcsoltam a hálózati fesz-re a T200-ast. Minden sötét. Üres DVI-kábel betesz: minden sötét. Üres RGB kábel betesz: "no signal"...Örülök. T200 vissza, egy hét örö e bodotta :) Aztán újra, menet közben, hirtelen halál. Éppen beszélgettem a Skype-on. Szöveg, progik...minden futott a háttérben, de a moncsi tök süket. Kipróbáltam, még azon melegében, a PC-hez csatolt állapotában és azt követően, PC-től leválasztva is a kábelek kihúz-bedug változatait, de most nem jártam sikerrel. Hagytam pihenni több órát, újabb kísérlet - eredmény nélkül. Szervizbe vitettem. Pár óra múlva hívtak; nincs a monitornak semmi baja. Mondtam: teszteljék már pár napot, lehet, hogy a tápegység viccelődik benne...2 nap elteltével vígan hasít a monitor / ott, bent, a szervizben - tisztára, mint a fogfájós beteg :F
Mi a franc lehet vele (vagy velem)? Holnap hazahozatom, ha megismétli pár napon belül a mókát, a szervizesek azt fogják gondolni, szórakozom velük...
Ugyanazok a kábelek (táp és DVI) vannak most is használatban, mint a T200-asnál /csak most egy LG moncsit hajtanak...
Megköszönnék egy kis kapaszkodót...

(#6502) omikron23 válasza Zoli83 (#6499) üzenetére


omikron23
senior tag

Akkor próbáld ki 75 Mhz-n, ha jobb, használd úgy. Az is gond szokott lenni, hogy ha sötét szobában játszol, akkor az is rossz a szemednek, kapcsolj villanyt, kevésbé fáraszt... :K

szanitéc: Mindenképp valami minőségibb monitort válassz, főleg ha sokat gépezel... Nem mindegy mit bámul az ember egész nap... :K

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6503) omikron23 válasza szanitéc (#6500) üzenetére


omikron23
senior tag

Szerintem ez nem rossz választás.
Igaz "csak" 5ms-os, de létezik belőle 2ms-os verzió is... Igaz a gyakorlatban nem veszel észre különbséget a kettő közt, csak a tesztprogramokkal... Olvass sok-sok tesztet, mielőtt rászánod magad a vásárlásra... :K

És mik a jelöltek????

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6504) szanitéc válasza omikron23 (#6502) üzenetére


szanitéc
csendes tag

igen ezért kértem tanácsot,mert van pár jelöltem csak nem tok dönteni

(#6505) fokukac válasza dadito (#6356) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello!

193P monitorom van, és egy hete felraktam a Windows7-et, és ugyanez a problémám... :(
Egyáltalán nem hajlandó működni a magic tune, se a régi, se az új verziója...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6506) szanitéc válasza omikron23 (#6503) üzenetére


szanitéc
csendes tag

samukat nézegettem leginkább,mert azokról olvastam egész jókat
a kiszemelt áldozatok ezek lenének:
[link]

(#6507) omikron23 válasza szanitéc (#6506) üzenetére


omikron23
senior tag

Hát én a jelöltek közül erre szavazok, de ennél vannak jobb monitorok....
Nézd meg, hogy legyen rajta digitális DVI csatlakozó, ne csak analóg. Ezen van...

Nézz szét kicsit jobban. Esetleg LG-t nézd meg, azok is megbízható jó monitorok...
pl: ez is jó, és erre is van 3 napos pixel garancia....

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6508) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

szeretnék monitort vásárolni egy Acer 4810Tg [link] laptophoz.
Cad-es munkára használnám úgy 60%-ban, a többi pedig böngészés és sorozatnézés, a cades munkában látványtervezések is beletartoznak (tehát nem csak fehér vonalak fekete alapon és fordítva :) ) tudom, hogy nem számíthatok magas színhűségre, de ezzel szerintem meg bírok még küzdeni.
A kérdsem az lenne, hogy Samsungok között mit ajánlotok, 22"-23" -os méretben és maximum olyan 50 ezerig.
Ja és mondjuk az is érdekelne, hogy ha az ajánlott monitoron nincsen HDMI bemenet csak DVI, akkor ennek az átalakítása megoldható-e jelentős minőségromlás nélkül, mivel a lapin csak HDMI kimenettel tudom a digitális jelet kiküldeni.

Előre is köszönöm!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#6509) omikron23 válasza Smogus (#6508) üzenetére


omikron23
senior tag

CAD-es munkához nem lesz kevés ez a laptop??? Ennyi pénzért már rendes gépet is össze lehet rakni.... monitorral...
gondolom a laptop már adott

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6510) Smogus válasza omikron23 (#6509) üzenetére


Smogus
őstag

A laptop már adott egy ideje, és eddig tökéletesen kiszolgálta az igényeimet, nem éreztem még szűk keresztmetszetnek a laptop egyetlen elemét sem.(szerencsére)
Sajnos sokat kell cipelnem, ezért volt szempont a könnyű laptop, csak otthoni hosszabb munkákra meg már kicsi ez a monitor.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#6511) omikron23 válasza Smogus (#6510) üzenetére


omikron23
senior tag

Ha Pécs környéki lennél, akkor tudnék egy nagyon jó 24"-os full hd-s monitort jutányos áron.... :D

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6512) Smogus válasza omikron23 (#6511) üzenetére


Smogus
őstag

A 24" már kicsit nagy nekem, felesleges,
plusz akad egy Samsungos ismerősöm, aki segítene a beszerzésben, így sajnos nem, bár köszönöm a felajánlást.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#6513) omikron23 válasza Smogus (#6512) üzenetére


omikron23
senior tag

Nincs mit.... :N
50000-ért már lehet azért válogatni a monitorok közt bőven.... Az a baj, hogy túl nagy a választék, és az ember tanácstalan...

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6514) setherian


setherian
tag

sziasztok

tegnap érkezett meg a 2233bw-m, de küldöm is vissza, mert ez jelent meg bekapcsolás után pár perccel. mi lehet ez?
[link]
[link]

ez előfordul, ilyen széria vagy pont kifoghattam? :F

[ Szerkesztve ]

(#6515) Smogus válasza omikron23 (#6513) üzenetére


Smogus
őstag

Utánaolvastam a te monitorodnak amit árulsz éppen, és megkérdezhetem hogy mi okból eladó?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#6516) omikron23 válasza setherian (#6514) üzenetére


omikron23
senior tag

Ez szép... Pixelhibás???? Kicsit durva... :Y

Smogus: Az eladás oka a kihasználatlanság... Fölösleges... és csak áll benne a pénzem. Tetszett a portré mód , de azt sem használtam, és ha odébbrakom pl, akkor mindig vízszintesre kell állítgatni... Apróságok, de hosszú távon bosszantóak...

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6517) setherian válasza omikron23 (#6516) üzenetére


setherian
tag

pixelsor hiba?
volt egy monitorom amin felismertem egy db pixelhibát de ez nem olyan. és ha hozzárek a képernyőhöz eltűnik.
nem tudom mennyire vigyáz a DSL, de gyanakszom arra is hogy szállítás közben keletkezhetett. szó se róla pontosak és rugalmas volt a futár srác is, de ha még dobozban is van dől kel-fekszik, és a doboz meg a hungarocell nem védi meg a belső alkatrészeket a rázkódástól.
de lehet csak tényleg kifogtam

(#6518) Shkiz0 válasza setherian (#6514) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem is ilyen van és nincs vele semmi gond.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6519) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Lejárt a szerk, de ha már ittvagyok kérdezek én is.

Van egy Samsung 2233BW monitorom amivel nagyon meg vagyok elégedve.
Nemrég sikerült kicserélnem a videókarimat is és közben úgy alakultak a dolgok is hogy most már jól jönne a FullHD felbontás. Mivel édesanyámnak még egy régi crt-je van és mint mondtam nagyon jó kis monitor ez, ezért arra gondoltam hogy ez menne neki, én pedig vennék egy másikat.
Első körben egy 2433-at néztem ki mivel elég jó áron van.
Esetleg van e más alternatíva, hasonló áron, vagy nyugodtan megvehetem?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6520) omikron23 válasza setherian (#6517) üzenetére


omikron23
senior tag

Hát igen, az a baj, hogy nem tudni, hogyan bánnak a cuccokkal. Már hozattam én is futárral monitort, de szerencsére nem volt baj vele...
Hát ezt kifogtad.... :( Holnap hozzák az új monitoromat, remélem nem lesz vele gond.... :F

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6521) ranger69


ranger69
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy samsung monitort és próbálom felrakni a MagicTune-t, de a telepítés után nem indul el. Hiába kattintok az ikonjára, nem történik semmi. Tényleg nem megy Radeon HD sorozattal? Van valamilyen megoldás a profil állításra, mert az OSD-s menűt használni nagyon kényelmetlen.
Előre is köszönöm.

(#6522) omikron23 válasza ranger69 (#6521) üzenetére


omikron23
senior tag

Ha Win7-et használsz, akkor nem is fog menni, én is ugyanígy jártam, úgyhogy gyorsan le is szedtem.... ;]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6523) ranger69 válasza omikron23 (#6522) üzenetére


ranger69
tag

Vistát használom, de azon sem megy.

(#6524) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

2443BW-hez mik a tuti beállítások?

Köszi.

(#6525) jegenye77


jegenye77
addikt

Samu T240-es monitorom van.
Az a gond vele hogy mikor elindítok egy programot vagy pl. egy tesztet akkor elkezd sípolni a monitor és olyan mintha kikapcsolna mert elsötétedik a kép.Viszont a bekapcsolónál világít a lámpa tehát ki nem kapcsolt.Ilyenkor ki kell kapcsolnom és újra be akkor müködik.
Mindenféle csatlakozóval próbáltam már de ugyan az.
Mi lehet a baj vele?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6526) f.robi79


f.robi79
csendes tag

Helló! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Samsung Samtron 76DF monitorom, amiről elment a piros szín. Annyit már sikerült megtudnom, hogy ennél a típusnál előfordul hogy kiszárad a kondi, csak azt nem tudom, hogy melyiket cseréljem ki. Ha valaki tudna adni tanácsot, megköszönném.

(#6527) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

FullHd film nézéshez ajánljatok nekem lécci monitort, max 40. - 45.000 - ig
Ha olcsóbb az még jobb :K

(#6528) Kisbubuska válasza setherian (#6514) üzenetére


Kisbubuska
tag

Szia!

Nálam ugyanez a hiba, annyi különbséggel, hogy a jobb oldalon van egy függőleges lila csík.
A monitor kb. 2 éves, eddig nem volt vele gond. A csík is most jött elő rajta, nem tudom mitől lehet, de viszem gariba.
Nálam nem futár hozta, és végülis két évig jó volt.

Üdv.

(#6529) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Win 7 32 bit Ultimate verzió
Monitor Samsung SyncMaster2243NW
Következő a probléma: monitor natív felbontása 1680x1050 a win alapból nem enged többet 1280x1024-nél nem a gép baja mert másik monitorral megy ahogy kell!
XP alatt is ez a probléma ezzel a monitorral de xp-hez találtam a neten 56,6kb filet ami 20080108092704046_SM2243NW.exe névre hallgat ezt felteszem és hibátlanul ment...
WIN7 VISTA alatt nem engedi az istennek se natívba tenni!
Kb 13 ember próbált segíteni de siker még nincs
HELP!

TDI POWER

(#6530) Intel q8200 válasza sith7 (#6527) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Én nem rég vettem egy Samsung 2243Sn-t.
Filmezésre és játékra is nagyon jó.
Dvi nincs rajta csak analóg kábel (d-sub), de szerintem ez nem sokat befolyásol.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#6531) Lipton


Lipton
őstag

275T Plus-ról illetve 305T-ről van valakinek tapasztalata?

(#6532) Spirit


Spirit
őstag

Kalibrált már valaki koloriméterrel Samsung 223BW monitort? Van mellette egy 2233SW monito, amit fórumtársunk értékei alapján állítottam be, és tényleg fantasztikus képe van, de a 223-assal nem tudom hasonlóra se belőni. Jó, tudom, hogy az egy komolyabb monitor, de itt a szememmel van a baj, nem tudom mi "hiányzik".

Jó lenne, ha megosztaná valaki az esetlegesen kalibrált eredményeit.

(#6533) gabbó


gabbó
csendes tag

Üdv Mindenki!

Beszereztem a minap egy P2470Hd-t. Mint monitor tökéletesen üzemel, ám tv-zésnél nagyot néztem. Analóg csatornákat figyelve zavaros és szemcsés, ha meg digit adást kapcsolok rá scart-tal, az pixeles és szintén nem túl éles. Próbálgattam beállításokat, de eredmény semmi. Hívtam Samsungékat, ott mondták h a tunerrel lehet vmi, úgyhogy holnap csere. De ez azért furcsa, hisz a scartos kép is rossz, aminek semmi köze a tunerhez, nemde? Szerintetek hol a hiba?

( Vagy csak ennyit tud és fogjam be a szám h a 25 éves Videoton odaveri analógon :) )

Köszönöm az esetleges ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#6534) gabbó válasza gabbó (#6533) üzenetére


gabbó
csendes tag

Üdv újra!

Na megvan az új. Hát mit mondjak, nagy csalódás ez a monitor mint TV. Enyit tud. A scart bemenet kb használhatatlan, akár dvd játékost, akár digi tv-t kapcsolok rá. A tv-tuner sem sokkal jobb. Azt meg nem tudom sajna sehogy sem megoldani, h a műsor dvi vagy hdmi kábelen jöjjön, legalábbis upc-nél nem. Ha nem találok vmi megoldást, csere lesz vmi másra(ha sikerül).

(Off: pont most halt meg a szintén samu hdd-m, pedig csak 2 éves volt, úgyh 2 rosszpont a márkának.)

[ Szerkesztve ]

(#6535) csendi89


csendi89
csendes tag

Helló mindenki!

Monitor vásárlás előtt álok, és érdekelne nálam jártasabb emberek véleménye. Van egy konkrét ami érdekelne ez pedig a samsung 2233sn 1920*1080 felbontás, és ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem is:
1, Miért van az hogy ugye ezen nincs DVI-I sőt semilyen DVI kimenet csak D-SUB és ettől sokkal olcsóbb mint az ameiken van DVI kimenet...ennyit jelentene? és hogy ez tényleg sok képminőség romlást jelent?? Vagy most hogy van ez?
2, AZ lenne hogy nekem ugye van egy adott configom jelenleg: gigabyte ep31-ds3l alaplap, intel e8400 3.0 ghz cor2duo, 2gb 800mhz ram, ati radeon hd4850 512mb vga, és érdekelne hogy ezen hogy tudnék játszani? Mennyire kéne visszavenni a felbontást stb stb...MW2 és hasonló kaliberű és gépigényű játékokkal játszok szóval az aktuálisokkal... és ez is gondolkodtatóba ejt hogy ezen hogy futnának a játékok. Elnézést a hosszú megfogalmazásért...de megfontolom hogy mit vegyek meg. Köszi a segítséget előre is! Üdv!

(#6536) gabbó válasza gabbó (#6534) üzenetére


gabbó
csendes tag

A történet szerencsés véget ért. Rendesek voltak a landcomputerben, visszaadták a pénzt, hisz sajnos nem áll módomban az adást máshogy a tv-hez juttatni. Nagy köszönet nekik :R

(#6537) drfirsty


drfirsty
tag

Sziasztok,

van egy negy eves Samsung Syncmaster 930BF monitorom amit az utobbi idoben egyre nehezebben tudok bekapcsolni. Korulbelul ket hete csak kb 20-30 percel a szamitogep bekapcsolasa utan adott kepet. Ez az idoszak aztan egyre hosszabb lett, tegnap pedig mar egyaltalan nem kapcsolt be. Az allapotjelzo led kozben ossze-vissza villog.

Lehet meghalt?

Valakinek valami otlet, hogy mi lehet a gond?

Elore is koszonom a segitseget.

(#6538) heki91


heki91
tag

Sziasztok.

Valakinek van esetleg B2230N monitorja? Vélemény, tapasztalat?

(#6539) cettlee


cettlee
őstag

[link] erre vki? köszi

(#6540) Gampa


Gampa
aktív tag

Üdv.Nem tudja valaki hogy 2233bw-nél hogy kell a szerviz menübe bemenni? :R

(#6541) old_artist válasza Gampa (#6540) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nézd meg az #1hsz-t!

(#6542) Gampa válasza old_artist (#6541) üzenetére


Gampa
aktív tag

Hali.És source gombot honnan szedjek hozzá?Mert ezen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6543) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!
24''-os widescreen monitort szeretnék venni. 65k magasságában.
Ennek a monitornak nagyon szép a képe. Láttam. :) Samsung 2494HM

Viszont ahogy nézegettem vannak alternativák. Ezek a monitorok olcsóbbak, ráadásul a válaszidejük is jobb: SAMSUNG P2450H és SAMSUNG P2470H.

Kérdés, hogy milyen a képük? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Fontos lenne, hogy szép legyen a monitor képe, legyen DVI, nem árt ha van HDMI is.
Tehát milyen 24 colos monitort javasolnátok?
Köszi! :)

(#6544) heki91 válasza tr4nc3 (#6543) üzenetére


heki91
tag

Helló!

Egy ismerősömnek van P2470H. Teljes mértékben meg van vele elégedve. Soha semmi baja nem volt és a kép is szép benne. Ajánlani tudom csak. De ez csak az én véleményem. :)

(#6545) setherian válasza setherian (#6517) üzenetére


setherian
tag

sziasztok

10 nap leforgása és pár (türelmetlenségemet kinyilatkoztató) e-mail, után végre pontot tettek az i-re. Nem találták a hibát! :Y Ezért is tartott ennyi ideig az ügyintézés(indok?).
Számomra hihetetlen, na mindegy végülis megküldték a cseremonitort és végre már megjelentek rajta az első porszemek is :) . Használatban van és meg vagyok vele elégedve(2233BW), eltekintve az éjszakában(sötét szobában), fekete háttérnél különösen érzékelhető erős háttérvilágítást alul és felül is. Ez normális ekkora monitoroknál, vagy ennél a típusnál vagy szériánál?

üdv. seth

(#6546) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.

Van egy Samsung T220-as monitorom és amikor készenlétbe van (fekete képernyő,villogó led) akkor egy halk,ugyanabba a tempoba lehet hallani egy kis "sípolást" ezt miért csínálja illetve van erre valami megoldás?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6547) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mi a véleményetek a 2033SN monitorrról?Van-e valakinek?

(#6548) Sellia


Sellia
csendes tag

Hellosztok tönkre ment a monitorom :W újat kellene vennem az egyik 1 Samsung 2233SN WIDE
a másik pedig Samsung 2233BW WIDE de nem tudom mi a különbség közöttük ha valaki elmondaná nagy örülnék a 2. nem Full HD s de mégis az a drágább :S
Köszönöm a Válaszokat előre is :C :R

[ Szerkesztve ]

(#6549) kozlo válasza Sellia (#6548) üzenetére


kozlo
tag

2233SN csak analóg ,2233BW viszont analóg,és DVI bemeneti csatlakozóval is rendelkezik.

(#6550) P4C3


P4C3
csendes tag

Sziasztok!

Egy 22"-os SAMSUNG LCD monitorom van immáron 2 éve kb. DVI kábellel hajtja meg egy ATI Radeon HD 3870 X2.

Eddig minden prímán ment, de mostanában gép indításakor a monitor képe vibrál egy ideig (a még BIOS-os részeken) és Windows indításakor általában fekete képernyő fogad. Ki-be kell kapcsolgatnom a monitort 4-5x, hogy megmaradjon a kép, mert első pár kapcsolásnál csupán 1-2 mp-ig marad, aztán megint feketeségre vált (az ON gomb szépen folyamatosan világít, nem kapcsol ki). Nem tudom ez mennyire érthető így...

Ezt mi a fészkes frászfene okozza? Eddig a hideg panelre tippeltem, mert általában reggelre nagyon lehűl a helység, de úgy vettem eszre normál hőmérsékleten is ugyanezt csinálja.

Köszi szépen a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.