Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#7451) petata válasza hdanesz (#7450) üzenetére


petata
őstag

Ha nincs más választás...
És ha mondjuk U2412M + vmilyen külső tuner?

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#7452) Flashget válasza petata (#7451) üzenetére


Flashget
félisten

kérdés DVB-c vagy DVB-T kell neki..mert ha az elöbbi akkor tuneres tévét vegyen...én is ezért választottam a P2470HD-t.

Realme GT Master Edition

(#7453) petata válasza Flashget (#7452) üzenetére


petata
őstag

Tunerekhez nem értek, de monitorokhoz valamennyire igen, legalább is azon a szinten biztosan, hogy jobb egy 24"-es IPS, mint egy 24"-es hiperszuper TV-monitor :U

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#7455) hdanesz válasza Flashget (#7452) üzenetére


hdanesz
senior tag

Ott a pont. DVB-c tuner kellene.
Eddig egy 22"-os full HD LED Benq-t használtam, TN panellel. Meg voltam vele elégedve, de a hely szűkössége miatt kénytelen vagyok megválni tőle. Szerintem ez kb. olyan mint amikor valaki meg van elégedve az autója kényelmével/funkcióival amíg nem ül be egy luxusautóba. :DDD
A Benq előtt egy 19"-os Asus LCD-m volt, ahhoz képest a Benq is gyönyörű képet produkál. Ha a Samu hozza a Benq szintjét (amit azért majdnem 100%), kiegészítve a tunerrel és a nagyobb képátlóval...akkor már elégedett leszek.

(#7456) Flashget válasza petata (#7453) üzenetére


Flashget
félisten

Még1x, hogy érsd.
Nem azt vitatom melyik panel a jobb. ha a samsung végre elfelejtené a tN panelt és IPS panellel szerelt tv tuneres monitort gyártana mag lenne a tökély a többi gyártónak meg a katasztrófa.
De ha valakinek fontos a DVB-C tuner akkor nem fog ilyen tunert kapni Mo-n jelenleg. van megoldás rá de ebay és hasonló nyalánkságokon keresztűl, ukrajna és más helyekről tud csak beszerezni ilyen hardvert. Ami ugye rizifaktoros ha a gariztatásra gondolok pl.
2 éve ezt az utat járom és nincs megoldás rá pl. pci/usb tuner csak DVB-T-re...
csak ez az 1 megoldás van rá a tv tuneres monitor vagy a nagyobb képátlójú LCD/LED Tv. melyek tudják a DVB-C-t

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7457) Ershess


Ershess
csendes tag

Sracok, szeretnem cserelni a sam sync 2343nwmet egy 30 koruli monitorra, legyen szep, jo, okos, fpsre meg mmora kellene. ha olyan 60k - 70k korul jonne ki az lenne az idealis, barmi otlet? :P

(#7458) petata válasza Flashget (#7456) üzenetére


petata
őstag

Mondom, felőlem vegye azt, tunerekhez nem értek...nem ellenkezni akartam ám a hsz-emmel! :N Csak leírtam az álláspontomat...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#7459) El Kebir válasza Flashget (#7456) üzenetére


El Kebir
őstag

"De ha valakinek fontos a DVB-C tuner akkor nem fog ilyen tunert kapni Mo-n jelenleg."

Ez azért nem így van... de nekem mindegy, vegyétek a TN-t... ha az kell.
(nálam minden egyéb megoldás előrébb van, a tn vásárlásnál)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7460) balintka


balintka
addikt

Sziasztok. Samsung 740N-em helyett a korábbi jó tapasztalatok alapján szeretnék korszerű Samsung monitort venni. Kritériumok:

-22 colos méret
-LED háttérvilágítás (CSAK ilyen érdekel)
-minél jobb képminőség, kisebb utánhúzás
-FullHD felbontás
-mivel DVI-s a videókártyám, így MINDENKÉPP legyen rajta DVI vagy HDMI csatlakozó

Az Ip*n-nál venném, így az ő kínálatukból kéne választanunk. Itt megkapom a 3 napos pixelhiba garanciát is. Náluk elég sok típus van, nem tudom melyik a legjobb. Köszönöm előre is a segítséget!

Szerk.: mivel közelről nézném, felesleges a 23 colos ugye? Kb fél méterről nézem a mostanit is.

[ Szerkesztve ]

(#7461) Flashget válasza El Kebir (#7459) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor kérnék linket magyar webshopokról ahol:
a; kapható pci vagy usb tuner ami tudja a DVB-C-t
b; win 7 64 bites driver legyen hozzá.

Realme GT Master Edition

(#7462) El Kebir válasza Flashget (#7461) üzenetére


El Kebir
őstag

pl a "terratec h6" miért nem jó példának? (ne mondd, hogy nem találsz egy üzeletet, webshop-ot se) egyéb STB-k?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7463) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok! Van egy kb 3 éves Samsung T220-as monitorom. Eddig teljesen jól működött, de most egy pár napja nem tudom bekapcsolni. Megnyomom a gombot, villan egyet, be is kapcsol a monitor, bejön a Samsung logó, aztán kínaiul ír ki valamit, meg a három alapszínt mutatja egy kis ablakban. Volt már valakinek hasonló gondja? Mit lehetne csinálni?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#7464) Flashget válasza El Kebir (#7462) üzenetére


Flashget
félisten

Igaz, hogy van ez az 1db tipus Mo-n!! de ha már rögzíteni is akarsz vele analóg adásoknál bibis.
Ami talán pezsgést jelenthet majd az egy avermedia pci kártya:
az ez lesz talán
A DVB-C tuner (A717) lokalizációját és tesztjeit elindítottuk

ezért írtam jelenleg nincs DVB-C-re igazán jó tuner megoldás.

Realme GT Master Edition

(#7465) Ygg


Ygg
senior tag

Melyiket ajánlanátok a 2 kötül?
Van valakinek tapasztalata?

Samsung S22A200B

Samsung S22A300B

(#7466) Lacikaaa


Lacikaaa
csendes tag

Sziasztok, T24A350 - es tv/monitorrol valaki ha tud valami jot/rosszat irja le megkerem , ja es HD 4670 es Asus videokarival futatom majd erdemes HDMI kabelt vegyek vagy nem lesz kulonosebb valtozas ha csak az analog (VGA) bementett hasznalom, valaszokat koszonom . A hama hdmi kabel jo? :P

Android

(#7467) rkata76


rkata76
csendes tag

Vettem egy Samsung T24A550 monitort es sehogy sem tudom beallitani, hogy digitalis csatornakat talaljon. Tud-e valaki segiteni? Csak analog csatornakat tudok fogni kabellel.

(#7470) Flashget válasza rkata76 (#7467) üzenetére


Flashget
félisten

Ki a szolgáltatód?

Realme GT Master Edition

(#7471) Trevi


Trevi
tag

Hú gyerekek vettem egy Samsung P2270-es monitort itt ph-n zsír újat! olyan keményen jó hogy már leírhatatlan, nagyon jók a színek benne kontraszt aránya fantörpikus kinézet eszméletlenül szép!
DVI kábellal összekötve szupi :B

[ Szerkesztve ]

(#7472) balintka


balintka
addikt

Én egy S22A350H-t rendeltem, remélem az is szupi lesz.

(#7473) galaxy07


galaxy07
tag

sziasztok! én egy kis segítséget szeretnék kérni. Nagyon jó áron hozzájutottam egy Samsung SyncMaster SA350 LED monitorhoz. Gyönyörű szép képe van , olyan hogy az már nem is földi. HDMI kábellal van összekötve a számítógéppel. Egytelen bibim van vele. FullHD-ben szeretném használni a monitort. Win7-et használok, videókártya Gigabyte HD 5670 1Gb GDDR5. Teheát lehetőség adott, és a felbontások között a listában látom és be is tudom állítani az 1920x1080-at. Viszont ha beállítom akkor összébb megy a kép és egy 1 cm-es fekete csík jelenik meg körben :((( Elég idegesítő egy 23 colos monitornál :W Most 1440x900-ban használom hogy teljesen kitöltse a képet. Valami ötletetek a megoldásra?

...

(#7474) kokeny92


kokeny92
tag

Sziasztok. Írtam múltkor hogy vettem ezt a Samsung t24a350-es monitort.
az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy hdmi-s videókártyát (pl: atihd 5770-et vagy hasonlót )és hdmi-be kötöm össze a monitorral akkor szebb lesz a kép? Most egy nvidia 7600GT van a gépbe és sima monitor kábellel van összekötve.
Remélem jól kifejtettem, hogy mi a kérdésem.

Üdv Kökény

(#7475) Flashget válasza galaxy07 (#7473) üzenetére


Flashget
félisten

állísd vissza a 1920x1080 felbontást.
majd a CCC-ben a Saját digitális síkképernyőm fülön válazd a - méretezési beállítások (digitális síkképernyő) a csúszkát húzd ki teljesen jobbra "Teljes méretre"

Realme GT Master Edition

(#7476) Flashget válasza kokeny92 (#7474) üzenetére


Flashget
félisten

nekem dvi-hdmi kábellel van összekötve a monitor és vga. teljesen jó úgy is.
vga-n nekem nincs hdmi, de adtak átalakítót hozzá ha nagyon kellene használnom.
tehát ha nincs hdmi a vga-n ne pánikolj be jó a dvi is csak olyan kábelt kell venni hozzá.

másik kérdés igen minden szebb képet ad ami nem mezei vga kimenetre van kötve (dvi vagy hdmi) nem beszélve a felbontásról.

Realme GT Master Edition

(#7477) kokeny92 válasza Flashget (#7476) üzenetére


kokeny92
tag

Értem. Köszi a gyors választ :))) .. Nekem most ilyen sima mezeire van kötve amúgy. De a videókártyán dvi van. és úgy van átalakítva "mezeire", mert a monitorhoz nem kaptam hdmi kábelt. Van olyan kábel, ami hdmi-ből dvi-ba megy? Hogy monitorba bedugom a hdmi végét és a videókártyába meg a dvi végét.

Üdv Kökény

(#7478) kokeny92


kokeny92
tag

Meg még amit nem tudok, hogy kaptam tartozékba egy ilyen CI-Kártyaadaptert hozzá és a monitor hátuljába lehet bedugni, de gőzöm sincs mire való, vagy hogy mire használhatom ezt fel.

Üdv Kökény

(#7479) Flashget válasza kokeny92 (#7477) üzenetére


Flashget
félisten

Van olyan kábel, ami hdmi-ből dvi-ba megy?

van ilyen ez a kábel

Realme GT Master Edition

(#7480) Flashget válasza kokeny92 (#7478) üzenetére


Flashget
félisten

Ki a tv szolgáltatód? vagy milyen tv-d van? kábeles vagy tányéros?
pl MindigTV szolgáltatáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7481) bsh


bsh
őstag

sziasztok,
egy S22A350H monitort HDMI-n keresztül a számítógépre kötve nem nagyítja fel a kisebb felbontású üzemmódokat teljes képernyős méretűre. (pl. BIOS képernyők, oprendszer töltőképernyője, stb.) Be lehet ezt valahol állítani? A leírás szerint (már ha jól értelmezem) PC módban Wide-ra állítva a monitort, automatikusan fel kéne nagyítson mindent, de nem teszi.

(#7482) kokeny92 válasza Flashget (#7480) üzenetére


kokeny92
tag

Elekronet a szolgáltatom és tv monitorom van. Samsung t24a350. Kábel tv, nem tányéros. Igy akkor nem tudom felhasználni?

Üdv Kökény

(#7483) Takitoca22


Takitoca22
csendes tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne ,hogy a Samsuns S27A550 és az T27A550 között van-e valami minőségbeli különbség azon kívül hogy a T-s ben van TV tuner. TVzéshez és monitornak is használnám.

(#7484) Flashget válasza kokeny92 (#7482) üzenetére


Flashget
félisten

Őket nem ismerem.
A lényege ha olyan a szolgáltató amelyiknek settopboxa van pl. digitális vételhez arra kell ez a kártya dekóder.
Pl. digikábelnél nem kell settopbox, ha digitális jel vételére alkalmas a tv készülék van.

Realme GT Master Edition

(#7485) kokeny92 válasza Flashget (#7484) üzenetére


kokeny92
tag

Értem azthiszem.. Köszke:)) most hogy nincs benne csak analog jeleket adásokat fogok, meg igy elég csunyácska a kép is.. Lehetséges, hogy ha beletenném ugy fognám a digitálisat? Vagy ez is csak akkor ha van beltéri? Lehet kérni a am szolgáltatotol havi 600ft. Am megleli ugyanazt az 52 csatornát digitálisan is csak kiirja h kodolt jel

[ Szerkesztve ]

Üdv Kökény

(#7486) galaxy07 válasza Flashget (#7475) üzenetére


galaxy07
tag

köszi a segítséget! mostmár tökéletes :R

...

(#7487) Flashget válasza galaxy07 (#7486) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt minden rendszer telepítéskor megkell tenned utána nem lesz gond vele. vagy amíg ATI/AMD kártyád van :)

Realme GT Master Edition

(#7488) balintka válasza Flashget (#7487) üzenetére


balintka
addikt

Nvidiánál is fent áll a széthúzás probléma?

Holnap érkezik a S22A350H-m.

(#7489) kokeny92 válasza Flashget (#7484) üzenetére


kokeny92
tag

Köszi szépen a válaszokat:)) most már tudom mi a gond.. további szép estét .!

Üdv Kökény

(#7490) Rx


Rx
aktív tag

sziasztok, több helyen is írtam a problémámmal kapcsolatban ezért előre is elnézést
[link]
ezt kötöttem össze az xbox360-al hdmi kábel és hdmi/dvi átalakítóval, kezdetben volt kép csak 480p elkezdtem állítgatni és sikerült úgy elb@sznom h nincs kép, laptoppal is össze kötöttem a hdmi-vel és ott is ezt tapasztaltam, vmi ötlet :F

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#7491) Trevi válasza Rx (#7490) üzenetére


Trevi
tag

Ha garis akkor vidd vissza!
Szerintem el romlott a monitornak a csatlakozó része! Nem bírta átvinni a jelet a boxról csak próbálkozott és kinyírta a többi csatlakozást!
Mondjuk én csak annyit értek a monitorhoz ha nincs kép de led világit akkor F jelölésű
biztositékot át lehet patkolni :D

(#7492) Rx válasza Trevi (#7491) üzenetére


Rx
aktív tag

viszont a másik kivezetésen (VGA) ott van kép, de akkor lehetséges h a hdmi kivezetés bemondta az unalmast :F

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#7493) Trevi válasza Rx (#7492) üzenetére


Trevi
tag

Valószínű Hogy az lesz a gond még annyit tehetsz hogy megnézed másik HDMI\DVI kábellal!Hátha azzal működik!

[ Szerkesztve ]

(#7494) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Hamarosan vennék egy új monitort, és samsungot néztem ki magamnak.
Ha jól tudom ez: S22A300N, csak egy DVI bemenet hiányban marad le tőle S22A300B.
3k a különbség közte, megéri a drágábbat venni? Sokat számít a digitális bemenet?
Milyen távolságra érdemes ülni ilyen monitoroktól?

Köszönöm!

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7495) Trevi válasza ZS3NI (#7494) üzenetére


Trevi
tag

Sokat számít a DVI nekem is arra van kötve egy analógon nem olyan szép a színek mint DVI-nál! Érdemesebb a drágát venni! Tapasztalatból mondom! DVI az létszükséges egy monitornál :K

[ Szerkesztve ]

(#7496) Rx válasza Trevi (#7493) üzenetére


Rx
aktív tag

dvi/dvi kábellel össze kötöttem az asztali géppel a monitort és azon megy, sztem kicseréltetem a hdmi kábelt

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#7497) Trevi válasza Rx (#7496) üzenetére


Trevi
tag

Valószínű hogy a kábellel lesz a gond! Akkor nincs para monitor rendben van :K

(#7498) Rx válasza Trevi (#7497) üzenetére


Rx
aktív tag

:R :R :R

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#7499) kokeny92


kokeny92
tag

Sziasztok. Vettem egy hdmi-dvi kábelt. Rákötöttem a gépre. És túl éles a kép, túl kontrasztos..meg nem is teljes képernyő..:S valaki segítsen légyszíves..:S mi lehet a kínja.? Samsung t24a350.

Üdv Kökény

(#7500) Trevi válasza kokeny92 (#7499) üzenetére


Trevi
tag

Ha van HDMI kábelod akkor inkább azzal kösd össze! Ha van a VGA kártyádon HDMI port.
Mivel a DVI-HDMI kábel nem mindig tökéletes erre a feladatra! Mivel tudja a monitorod a hdmi javaslóm a HDMI kábelt :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.