Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#7851) Newyorker


Newyorker
addikt

megoldódott, a bekapcsoló gombot kellett sokáig nyomnom :) tudtam, h profi ez a monitor, de ennyire :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#7852) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok, a következő kérdésem lenne,
van egy Samsung (TN-LED) monitorom, és egy LG (IPS) TV-m, nehéz így megfogalmazni, de a tv-hez képest a monitoron olyan mintha "piszkos" lenne a kép, vagy mintha egy szita mögül nézném...
Ez főleg azóta tűnik fel, mióta megvettem a TV-t, amin sokkal élesebb, tisztább a kép, és egyáltalán nem tapasztalni ilyet.
Ez a TN panel hibája lenne, vagy valami más oka van?

(#7853) El Kebir válasza SaitoX (#7852) üzenetére


El Kebir
őstag

szerk.

ha már így alakult írok...

Nem igazán értem mit látsz, mit értesz "piszkos" képen, jobban körül kellene írnod.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7854) El Kebir válasza SaitoX (#7852) üzenetére


El Kebir
őstag

szerk...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7855) SaitoX válasza El Kebir (#7853) üzenetére


SaitoX
tag

nos hát, nem tudom, olyan mintha maszatos lenne a képernyő felülete, homályosabb, nem olyan szép éles/tiszta... a TV (S-IPS), inkább egy tiszta üveglaphez emlékeztet, ez meg más jellegű (igaz nem is tükröződik annyira), de nem is olyan éles, sokkal homályosabb, kicsit talán olyan mintha pixeles lenne a kép...

(#7856) El Kebir válasza SaitoX (#7855) üzenetére


El Kebir
őstag

talán pont a tükröződésgátló réteg zavar? (ami egy ilyen fólia a panelen)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7857) SaitoX válasza El Kebir (#7856) üzenetére


SaitoX
tag

igen, sztem ez lesz az...
ezelőtt egy Samsung 2494HS monitorom volt, a mostani pedig egy PX2370-es, és -valószínűleg- ez a réteg kifejezetten zavaró rajta, tényleg talán olyasmi mintha egy fólia lenne, és közel nem olyan "tiszta" a képernyő hatása, mint a TV esetén, csak azt nem tudom, hogy ez a TN panel hibája-e? Vagy egy IPS-es monitorral is ez lenne?

[ Szerkesztve ]

(#7858) El Kebir válasza SaitoX (#7857) üzenetére


El Kebir
őstag

ezt a réteget rátehetik bármilyen típusú panelre, elhatározás kérdése.

"glossy" monitort keress, ha ennyire zavar, azok viszont tükröződnek...

szerk.: vagy akár le is szedheted, ahogy a linkelt képen :)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7859) SaitoX válasza El Kebir (#7858) üzenetére


SaitoX
tag

nos, amint említettem az előző (TN) monitorom nem zavart, pedig az sem tükröződött! Tehát nem glossy volt. A PX2370-on valamiért sokkal szembetűnőbb, elején azt hittem a LED miatt, de az sem lenne túl logikus.
Dell U2312HM-en gondolkozok, mert sok jót olvastam róla, és az S-IPS tv-nek nagyon szépek a színei, meg a képélessége, nem hasonlítható össze ezzel a mostani monitorral.

(#7860) El Kebir válasza SaitoX (#7859) üzenetére


El Kebir
őstag

azért ezek a tükröződésgátló rétegek is különböző erőségűek, pl a dell u szérián erős a tükröződésgátló réteg, ha ez téged zavar, akkor lehet más, gyengébb rétegűt kellene keress, mert zavarni fog.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7861) SaitoX válasza El Kebir (#7860) üzenetére


SaitoX
tag

hmm értem, tudnál esetleg ajánlani valamit, ami jó monitor, és gyengébb rétegű van rajta? (elsősorban IPS érdekelne, 22-24" közt)
Vagy esetleg utána lehet ennek nézni valahol?

[ Szerkesztve ]

(#7862) El Kebir válasza SaitoX (#7861) üzenetére


El Kebir
őstag

szaküzletekben megnézed, igazából még a tesztek se nagyon térnek ki arra, hogy mennyire tükröződnek a panelek.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7863) liptak.t


liptak.t
tag

Sziasztok!

Adott egy SyncMaster 223BW. Nem mai darab, eddig viszont jól szuperált.
Viszont az utóbbi időben bekapcsoláskor elkezd vibrálni a kép (mint egy strobi) 4-8 másodpercig. Vagy olyan is van, hogy egy darabig csak fekete, a power gomb villog. Ja és mikor a rendszer lekapcsolja a monitort halk sípolást hallok. Ja a monitor DVI-on keresztül csatlakozik.
Picit utánajártam, de sokminden baja lehet (inverter, táp, vezérlő, érintkezés).
A kérdésem az lenne, hogy ha nem javíttatom ez a jelenség a jövőben rosszabb lehet (kvázi be sem kapcsol majd?
Illetve ha javíttatnom kell tudtok valami megbízható, értelmes szervizt aki gyorsan és jó áron dolgozik?

Köszönöm!

(#7864) El Kebir válasza liptak.t (#7863) üzenetére


El Kebir
őstag

első körben, a tápegység kondenzátorai eddig bírták (pár száz forintból + munkadíjért lehet cserélni), samsungnál ez tipikus hiba, és igen, nemcsak egyre hosszabb ideig fog majd villogni, hanem még tönkremehet más is rajta, úgy használni veszélyes a monitorra.
(lépj be a monitorhibák témában ott majd jelentkeznek a szakik)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7865) liptak.t válasza El Kebir (#7864) üzenetére


liptak.t
tag

Köszi, megtettem!

(#7866) Atesz1978


Atesz1978
senior tag

Sziasztok! Nemrég vettel egy Samsung S19A100N-es monitort! Valakinek sikerült a menübe belépni mert nekem valahogy nem sikerül!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#7867) Gézengúz válasza Atesz1978 (#7866) üzenetére


Gézengúz
addikt

Service menüre gondolsz? Első hozzászólásban megtalálod....

(#7868) Atesz1978 válasza Gézengúz (#7867) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Egy gomb van csak rajta amivel mindent be lehet állítani de valahogy nem tudom a menüt behozni hogy a fényerőt beállítsam!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#7869) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

egy új SAMSUNG monitor beszerzésén fáradozom (az előző is SAMU volt és nagyon elégedett voltam vele).

van jópár kinézett típus, de nem igazán látom a specifikációk alapján az árkülönbségek alátámasztását, ezért kérnék segítséget.

amire szükségem van:
16:9 képarány
1920*1080
DVI vagy HDMI csatlakozás
21,5" vagy nagyobb
2 ms válaszidő (játékra használom a gépet)
max bruttó 50.000 Ft ár

szerintetek melyik típus lenne a legjobb választás? van-e más valami, amire a fentieken kívül figyeljek? (pl. láttam, hogy az új monitorok nagy része külső tápos, hogy laposabb legyen, de pl. nem tudom, ennek mik a hátrányai - nekem mindegy ha 2-3-4 centi vastag a monitor...)

előre is köszi!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#7870) El Kebir válasza csabsz13 (#7869) üzenetére


El Kebir
őstag

arra figyelj, hogy 50k Ft-ért ne vegyél tn paneles monitort, akkor már inkább ips-t, vagy 40k Ft körüli/alatti tn-t (ami képminőségre kb ugyanaz, mint az 50k-s, csak olcsóbb :U )
(szvsz)

"DVI vagy HDMI"

inkább DVI-s legyen, mint hdmi-s, azzal elég sűrűn elfordulnak problémák. (abból eredően is, hogy tv ki/bemenetnek tekinti sok gyártó, pl amd vga-k)

"2ms"

a gyári érték sokszor nem mérvadó, és az inputlag (amit nem közölnek) szinte fontosabb is, mint a válaszidő.

egyébként én (is) dell bérenc vagyok, és samsung helyett valamelyik ultrasharp dell-t ajánlom! (mint többszörösen visszaeső, de már csak volt samsung tulaj :) )

ui.: vagyis még a 770p megvan, de már csak mint tartalékeszköz... :)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7871) csabsz13 válasza El Kebir (#7870) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszi!
mondjuk ezt ajánlanád: DELL U2312HM?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#7872) El Kebir válasza csabsz13 (#7871) üzenetére


El Kebir
őstag

vagy a kisebbiket, de ez már nem ebbe a témába való :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7873) thatsofemre


thatsofemre
tag

Sziasztok.

Sajnos kis probléma történt a Samsung 931BF típusú monitorommal. Egyik pillanatról a másikra nem érzékel semmit, nem reagál semmire és ha kihúzom a kábelt, akkor még azt sem írja ki, hogy "Check signal... ", vagy nem is tudom pontosan mit szokott ilyenkor kiírni.
A viccesebb rész az, hogy a sötétségen kívül folyamatosan azt látom, hogy megjelenik a fekete színnél egy árnyalattal világosabb sáv alulról, majd utána ez a világosabb folt az egész képernyőre szétterjed (ez az árnyalat különbség alig látható szabad szemmel). Mintha pulzálna vagy nem is tudom, megállás nélkül. Bocsi a fura megfogalmazásért, másképp nem tudtam elmondani :)

A monitor már elég régóta villogott, a háttérvilágításával lehetett talán probléma. Több mint 5 éves monitor, napi 12-14 órát ment, és garancia már nincs rajta.

A kérdés, hogy érdemes-e még javíttatni?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#7874) Atesz1978 válasza thatsofemre (#7873) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Lehet hogy a javítás annyiba kerülne hogy nem érné meg mert azért napi 12 óra 6 éven keresztül akkor már ment eleget mondhatni kiszolgált már!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#7875) thatsofemre válasza Atesz1978 (#7874) üzenetére


thatsofemre
tag

Attól tartok én is, hogy ez itt a vég..

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#7876) El Kebir válasza thatsofemre (#7875) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha csak a samsungnál szokásos kondenzátor elhalás történt, akkor az pár száz forint áru új kondenzátor beforrasztásával orvosolható (+munkadíj).
Akár magad is megcsinálhatod, ha van hozzá egy kis érzéked. (jópáran megoldották ezt már csináld magad formában, úgy a legolcsóbb)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7877) Atesz1978 válasza El Kebir (#7876) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Jó tudni mert ilyenről még nem hallottam! Ha olcsó megoldás akkor pláne jó!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#7878) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

van egy 1600x1050-es monitorom (2243nw), és a youtube video szaggat, 720-on, ha fullscreen-nel megy. ha meghagyom kis ablakban, akkor megy rendesen.
egy E8400-es 3GB ram és 3650 512-es vga van benne.
a monitor és a gép között d-sub kapcsolat van.

mi lehet a gond?
kösz:

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7879) El Kebir válasza piadex2 (#7878) üzenetére


El Kebir
őstag

valami, amihez a monitornak nincs köze... tehát rossz helyen érdeklődsz, talán a vga vagy multimédia témában kellene.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7880) default.


default.
őstag

sziasztok!

van egy samsung syncmaster p2350-es monitorom, kb 2 éve vettem kirakati darab volt, most elkezdett alig hallhatóan búgni, inkább ilyen zümmögő hangot ad, de folyamatos, egyenletes hang. halk, de észrevettem.

ez minek a jele lehet ? és ha ez rossz előjel, meg lehetne előzni a bajt ?

kösz előre is
üdv!

(#7881) Gézengúz válasza default. (#7880) üzenetére


Gézengúz
addikt

kirakati monitort tudnak olyan jó áron adni, hogy megvegyed? 5000Ft? :U

(#7882) default. válasza Gézengúz (#7881) üzenetére


default.
őstag

Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, akkor minek írsz kommentet a saját véleményedről ?
Mert hidd el, rohadtul nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#7883) megabe


megabe
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung FX2490HD monitor! 2006-os szoftver van rajta, van hozzá egy 2010-es frissítés a samsung oldalán, igaz mellé az van biggyesztve, hogy angol, de nincs is más hozzá. Kérdés, hogy ez vajon tartalmazza a többi nyelvet is, illetve, hogy érdemes-e feltenni!? Igazából minden jól szuperál a készüléken, tehát nem létfontosságú a dolog, inkább csak kiváncsiság!

Köszi a választ!

A kiskakas kikukorékolásig él

(#7884) Gézengúz válasza default. (#7882) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem csodálkozok rajta.... :) Egyébként táp és/vagy kondihibára gyanakszom...Szerintem kondi lesz, szedd szét ha tudod és nézd meg nincs-e púpos kondi, ami persze púposodhat az alaplap felé is, de első körben kb. ennyit tudsz tenni....

(#7885) default. válasza Gézengúz (#7884) üzenetére


default.
őstag

köszi.
egy srác már írt, hogy kicseréli nekem a tápot, szerinte az lesz a gond.

üdv!

(#7886) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Samsung S23A350H monitorom produkálta az utóbbi napokban napi 1-2 alkalommal:
- a semmiből ki majd be kapcsol

WTF?

Májusban vettem azóta tökéletesen működik. Kb félidőben vettem hozzá egy hama hdmi kábelt. Azóta arról megy Nvidia Gf 9500Gt 1gb kártyával.

Mi lehet a baj? Vga vagy annak a drivere? Remélem nem monitor tápegység vagy egyéb monitor hiba...

(#7887) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Az alábbi monitorról szeretnék érdeklődni:

[link]

Dvi-d csatija van-e ,mennyire szép a képe,mennyire megbízható?

Tiszta hülye aki nem normális

(#7888) El Kebir válasza LaciMc82 (#7887) üzenetére


El Kebir
őstag

"mennyire szép a képe"

Mégis mit vársz a leggyengébb paneltípustól? ...olyan lesz mint egy tn, vagyis legalja... de ha még nem láttál jobb paneltípust, akkor semmi akadálya annak, hogy elégedett legyél majd vele...

Megbízhatóság és a samsung... 3 év garancia van rá, na addig talán működik (ha mégse, akkor javítják, cserélik), utána meg bármi lehet...

"Dvi-d csatija van-e"

ezt meg nem értem, miért kérdezed... ott a linkedben a specifikációknál...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7889) Gaba9


Gaba9
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 730BF-em de most szeretném leváltani .. főleg játékra használom .. tudnátok ajánlani valami jó Samsungot? 22"-os érdekelne főleg maximum 50e Ft-ig

Köszi..Üdv.: Gaba

(#7890) El Kebir válasza Gaba9 (#7889) üzenetére


El Kebir
őstag

jelenleg a samsungnak, olyan árban, nincs csak tn paneles monitora, vagyis nincs "valami jó samsung", annyiért meg bűn tn-t venni, mikor ips-t is lehet. (csak nem a samsungtól)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7891) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

IPS monitor közül melyiket érdemes választani?
Lehet DVB-T tuneres is.

Köszi!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#7892) old_artist válasza BroCreSt (#7891) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

pl.: LG DM2352D-PZ - 3D TV

(#7893) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Van egy ilyen samsung monitorom, és kellene egy kis segítség hozzá. Nagyon alap dolog amit kérni szeretnék,felbontás beállítás ehhez a monitorhoz. Ha 1680x1050-es felbontást akarok beállítani rajta pl egy játéknál ,azon belül ugye a játék menüjében, akkor nem tölti be a teljes képernyőt. Ezt hogyan tudom úgy beállítani hogy teljesen kitöltse? Catalistban (12.8-as driver van fent) kell valamit átállítani esetleg?

Köszi a segítséget előre is! :R

(#7894) El Kebir válasza #77081088 (#7893) üzenetére


El Kebir
őstag

"Ha már minden kisérleted csõdot mond, olvasd el a használati utasítást"
(Murphy)

Tényleg alap dolog, hogy a készülékekhez adott használati utasítást el kellene olvasni, elég akkor törni a fejed, ha az ott leírtak nem működnek. (és ez a tanács mindig minden készülékhez érvényes, amihez van használati utasítás :) )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7895) #77081088 válasza El Kebir (#7894) üzenetére


#77081088
törölt tag

Főleg ha kaptam volna olyan dokumentumot amiről Te beszélsz! Szerinted akkor megkérdeztem volna?? :F
Mindegy hagyjuk!

(#7896) El Kebir válasza #77081088 (#7895) üzenetére


El Kebir
őstag

...kaptál, ott a samsung oldalán, vagy szerinted nem a gyártó oldalán kell a "support"-ot keresni?

szerk.:
meg általában a "driver" cd-re is felteszi a samsung... (de ha azt nem adtak ott a honlap)

benned van a hiba, ha nem tetszik ez az univerzális több eszköznél és problémára is érvényes "válasz", nehogy már mindenre fórumos kérdéseket tegyél fel, ami benne van a "manual"-ban, ami kb 15-20 perc alatt választ adna neked, és nem kell órákig napokig várni mástól a választ...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7897) #77081088 válasza El Kebir (#7896) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nem kioktatást kértem,hanem segítséget! Ha ennyire nem akaródzik ezt megtenni semmi gond,sértődés egyáltalán nincs! De akkor nem is kell beválaszolni semmit!

(#7898) El Kebir válasza #77081088 (#7897) üzenetére


El Kebir
őstag

segítséget kértél és kaptál... kioktatás is volt, hogy később ne kelljen segítséget kérned ilyen triviális kérdesekben, hanem magad is megtaláld a választ (sokkal gyorsabban, mint fórumban válaszra várni) , ha te ezt nem értékeled, akkor benned van a hiba.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#7899) #77081088 válasza #77081088 (#7897) üzenetére


#77081088
törölt tag

" nehogy már mindenre fórumos kérdéseket tegyél fel "

Figyu haver!! Ki vagy te itt, az atyaúristen!!!?? Szerintem semmi közöd hozzá hogy mit és mikor és hol kérdezek! Mondtam, ha nem tetszik hogy válaszolni kell, akkor lépj tovább és ne játszd az agyadat!

(#7900) El Kebir válasza #77081088 (#7899) üzenetére


El Kebir
őstag

Ja, bocs, hogy segíteni próbáltam... legközelebb nem teszem. Ajánlom, inkább a többiek válaszát fogadd meg a feltett kérdésedre... :P :U

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.