Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#2551) Zamery válasza old_artist (#2535) üzenetére


Zamery
senior tag

:R Köszönöm!
Akkor tehát van remény! :C

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2552) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

ma jött meg a Samu 971P monitorom.

Kicsomagolás után azonban nem tudtam a talpat teljen szétnyítni. kiemelni kitudom a monitort, de nem tudom merőleges helyzetbe állítani. (A képernyőt is tudom forgatni ide-oda, ill. döntögetni. )
A

Van esetleg a monitorom valami gomb/zár vagy egyéb funkció, amivel lehet rögzíteni a csuklókat, vagy mi lehet a probléma?

(#2553) old_artist válasza Zamery (#2551) üzenetére


old_artist
addikt

A reményt soha sem kell feladni, az hal meg utoljára! :U

(#2554) @Pirate@


@Pirate@
tag

19" Samsung 943BW 5ms LCD monitor
Erről a monitorról kicsit bővebben kérnék infot! Akinek van volt tapasztala megoszthatná a topicban!

Köszönöm!
Válaszidő - ms : 5 ms
Látószög H/V : 170°/160°
Felbontás : 1280 x 1024 pixel
Fényerő : 300 cd/m2
Kontraszt arány : 8000:1
Hangszóró : nincs
Extrák : TCO'03
Csatlakozó: DVI

[ Szerkesztve ]

...

(#2555) nike_ válasza @Pirate@ (#2554) üzenetére


nike_
addikt

Jónak tűnik, főleg így hogy DVI-s.

Mennyiért tudnád beszerezni? :F

(#2556) Tibi98


Tibi98
tag

köszi a tanácsokat... :R
mégis rákérdeznék, hogy biztos megéri-e azt a plusz 12k-t a T220 a 2232BW-hez képest? :F
mert amit iponon olvastam tesztet, ott a T220tól nem voltak annyira elájulva... :(
viszonjt a 2253LW-ről, és a 2232BW-ről egész jókat mondtak...

szóval megéri a plusz pénzt a T220, vagy azért annyira nem számottevő a különbség...? :F

(#2557) Furky válasza Tibi98 (#2556) üzenetére


Furky
őstag

2232BW-t, vagy T220at érdemes mostanság venni, mert ezek Samsung panelesek az utóbbi időben. Ezt is már leírtuk csomószor. A szerény véleményem az, hogy nem éri meg a plusz 12k-t a T220 a 2232BW-vel szemben, ellenben én tuti a T220at venném, csak azért, mert újabb, és én szeretem az új kiadású termékeket... (Na jó, anno, amikor a 226BW-t vettem, akkor adták ki a 2232BW-t, de nem tetszett a design, nem lehet forgatni sem, és még falra sem lehet szerelni az enyémhez képest, és ráadásul 15-20szal drágább is volt) Ez egy nehéz kérdés amúgy, nem is beszéllek rá egyikre sem e kettő közül (T220 vs. 2232BW), mindkettővel jól fogsz járni...

(#2558) @Pirate@ válasza nike_ (#2555) üzenetére


@Pirate@
tag

Itt van a monitor újonnan!
[link]

...

(#2559) MmDorian


MmDorian
őstag

Erről valami vélemény ?

Lehet, hogy inkább beruházok a T220ba, vagy ebbe, de nem tudom érdemes lenne ezt venni a T220 helyett, ötlet ?

(#2560) Kviky


Kviky
tag

Sziasztok!

Van egy 970P-m, mellyel teljesen elégedett vagyok, de most veszek majd egy új gépet, egy ati 4850, vagy 4870-es VGA-val, egy négymagos procival, főként játékra.
Nézegetem a monitorokat, hogy érdemes-e lecserélni az enyémet? Vissza nem lépnék egy TN+Film paneleshez, de igazán nem tudom, hogy foglalkozzak-e a kérdéssel, kell-e 20" vagy 21"-os, vagy esetleg wide, mely jobb lenne a jelenleginél?

Kinek milyen javaslata van?

Üdv:
Kviky

(#2561) MmDorian válasza Kviky (#2560) üzenetére


MmDorian
őstag

Előszöris, nem a kérdésedre válaszolok, de ha játékra kell, akkor ne 4magosat vegyél, hanem egy magas órajelű(3,0 - 3,16 Ghz) 2Magosat, E8400, vagy E8500.

Oszt, :) Keret ? Azt mondják az okosok, hogy a 2232BW-t most iPonba Samu panellel adják, tehát az jó (49k) 22col, és van benne DVI, ami nem hátrány.

(#2562) old_artist válasza Kviky (#2560) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha nagyon "ütőset" akarsz a VGA kártyádhoz monitorban is (a 970P is nagyon jó kis PVA-s monitor), akkor szvsz ebben még elgondolkodhatsz (teszt), ami FullHD-s és S-PVA paneles 80-90e közötti áron nagyon-nagyon jó vétel a konfigodhoz!
A 970P-det esetleg másod monitornak is használhatod!

[ Szerkesztve ]

(#2563) Furky válasza Kviky (#2560) üzenetére


Furky
őstag

Én nem cserélném le a monitort is, viszont ha mégis, akkor érdemesebb a Lenovo L220x-et megnézned, nem TN paneles, hanem S-PVA, és 22"-on megkapod a FullHD-t is, azaz 1920x1200as felbontást. Az ára miatt igencsak megéri, 85 körül hozzá lehet jutni. Más 22", vagy ennél nagyobb monitor, ami nem TN paneles, az kb 120-nál kezdődik, és 1680x1050es a felbontásuk.

mod: most old_artist előzött meg engem :))

[ Szerkesztve ]

(#2564) MmDorian


MmDorian
őstag

Erre valaki ? :F

(#2565) skylaner válasza MmDorian (#2564) üzenetére


skylaner
senior tag

Szerintem inkább T220.

Ez a 225UW elég régi modell, csak 700:1 kontrasztja van, 5ms válaszidő.
Igaz van beépített hangfal és webkamera, nem tudom h neked ezek mennyire kellenek.

T220 új modell,1000:1 kontraszt /20000:1 din. kont. bár ez csak egy marketing szám/., 2ms válaszidő.

(#2566) nike_ válasza MmDorian (#2561) üzenetére


nike_
addikt

De a 2232BW is TN panel, csak abból a legjobb a samu gyártmányú. ;)

(#2567) MmDorian válasza skylaner (#2565) üzenetére


MmDorian
őstag

És ha a T220 és a 2232Bw között kéne választani, akkor mi lenne ? Én talán az Ár miatt a 2232BW-t monanám, de dizájnilag jobb a T220, mindekettőbe samu panel, de ahogy olvasgattam vissza, T220nak sok pixel hibás darabja volt.

(#2568) nike_ válasza MmDorian (#2567) üzenetére


nike_
addikt

2232BW-t vennék a kettő közül.

(#2569) skylaner válasza MmDorian (#2567) üzenetére


skylaner
senior tag

Nem tudom. Én anno a T220 mellett döntöttem,mert mikor megláttam egy Cebit videon azt mondtam magamba "azt a k@rva ez kell nekem " :)

A T220 tuti samsung paneles, míg a 2232BW nem biztos h az lesz, igaz mostanában samsung paneleseket lehet kapni, de kitudja h kinél fog megszakadni ez a sorozat ;]

Tudásban hasonlóak, igazából a T220 újabb ennyi, a din. kontraszt nem különbség.

A pixelhiba meg teljesen véletlenszerű. Még valamikor december volt egy srác akinek a 4. 2232BW-je lett pixelhiba mentes.
Amíg van 3 napos pixelgarancia addig nincs gond,visszaküldöd/visszaviszed csere és ennyi.

(#2570) MmDorian válasza skylaner (#2569) üzenetére


MmDorian
őstag

Tehát, hogyha biztosra megyek, akkor a T220, ha meg hazárdírozok, akkor 2232BW, meglátjuk ;]

Mod: iPont megint mi leli ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2571) Puby25 válasza Caniggia (#2004) üzenetére


Puby25
csendes tag

Igen! Ha itt a PH-n vissza olvasgatsz akkor találsz róla valószínűleg

(#2572) nike_ válasza Puby25 (#2571) üzenetére


nike_
addikt

Hu, nem vagy semmi, egy majdnem 2 hónapos hsz-re válaszoltál.. :U :D

(#2573) Puby25 válasza asthma (#2507) üzenetére


Puby25
csendes tag

Így utólag visszaolvasva tényleg nagyon szörnyű, rendesen magamon röhögök:D De annak betudható, h lehúztam 12 órát, Sry. Jah és válaszodat köszönöm

(#2574) Bukta7


Bukta7
tag

helosziasztok!
ha most HD-ben szeretnék játszani, akkor t220 helyett t240-et kéne vennem, abból is a t240HD-t, ugye? tudom hülye kérdés, de azért légyszi :D

(#2575) skylaner válasza Bukta7 (#2574) üzenetére


skylaner
senior tag

A full HD felbontás az ugye 1920x1080, ehhez ahogy mondod egy 24"-es 1920x1200-as felbontású monitor kell.
A T240HD -nál a HD utótag a beépített analóg és digitális tunert jelenti. Ez nem kell ahhoz h játsz.

A T240 mellett még jó alternatíva lehet a Lenovo L220X. Ez 22"-es de 1920x1200-as felbontású monitor,de viszont S-PVA paneles. Így szebb,jobb képe van,jobb betekintési szögekkel rendelkezik,jobb színhűség. Valamint valamivel olcsóbb mint a T240.
Annyi h ez "csak" 22"-es.

[ Szerkesztve ]

(#2576) Bukta7 válasza skylaner (#2575) üzenetére


Bukta7
tag

jha, nézegettem azt a Lenovo-t is, csak túlságosan szép ez a T széria meg hát Samsungban még nem csalódtam. amugy CAD-ezek meg SolidEdge, de nem hardkór szinten, csak úgy egyetemi házikat csinálni meg ilyenek, ahhoz remélem még elég lesz a tn-panel.. de ugyis főleg játék meg film a fő szempont :)

még annyi érdekelne, hogy mit tudsz/tudtok ezekről a beépített tunerekről, mit hogyan működik, milyen csatornákat fognék meg mennyit meg hogy mit (bocsi, de nemértek hozzá) :D

[ Szerkesztve ]

(#2577) skylaner válasza Bukta7 (#2576) üzenetére


skylaner
senior tag

Hát nem tudom h milyen TV előfizetésed van, ha analóg akkor rádugod az antenna csatlakozóra aztán befogja gondolom az összes adót.

A digitális tuner részével (DVB-T) digitális földfelszíni műsorszórásos adókat tudod fogni.
Jelenleg csak az M1,M2,Duna TV,Duna TV Autonómia adók foghatók vele. Persze nem egész Magyarország területén, a lefedettség még nem teljes. Pesten és Kab hegyen van jeladó. [link]
2012-re át kell állni az analóg sugárzásról a digitálisra,ekkora már biztos h több adó lesz elérhető.
Azt nem tudom h kódolt/kódolatlanul fognak-e menni.Egy sima szobaantenna kell hozzá. Azt nem tudom h a beépített tuner tudja-e az MPEG4-et(a digitális adások ezt a tömörítést használjál) de úgy tudom h minden MPEG2-es tuner tudja az MPEG4-et, csak szoftver kérdése.
A kábeltévés digitális adást nem lehet fogni vele mert az DVB-C szabván szerint "működik".

A T240-en van HDMI csatlakozó,ez hasznos lehet ha pl. olyan előfizetésed van ahol a set-top boxon van HDMI kimenet( új digitális+HD adások) így egyszerűen összetudod kötni a monitorral. Persze DVI-n keresztül is összelehet(HDMI/DVI átalakítóval) csak ilyenkor a STB rá kell kötni egy külső hangfalrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#2578) Kviky válasza Furky (#2563) üzenetére


Kviky
tag

Hát köszi a segítséget, azt hiszem, maradok a jelenlegi monitoromnál még egy darabig, aztán ha lesz jobb alternatíva, akkor váltok.

(#2579) Zoli21


Zoli21
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget! milyen 22-es monitort vegyek? nw lw bw uw ezek között mi a külömbség?szóba jöhet: 2253bw v lw, t220 stb..

előre is köszi

Zoli

(#2580) skylaner válasza Zoli21 (#2579) üzenetére


skylaner
senior tag

NW: irodai használat inkább,nincs DVI
LW: kisebb panel--> 22" helyett 21,6"
UW: beépített webkamera+hangfal
MW: beépített tuner+hangfal
BW: nem tudom, ez az általános

Mostanában 2232BW-t és T220-t érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#2581) vipisti


vipisti
tag

T220-ról olyan sirámokat láttam a neweggen, h alul van egy kis fénybeszűrődés, ami sötét háttereknél zavaró, meg hogy az állványa lötyögős. Igaz ez?

Gnothi seauton.

(#2582) skylaner válasza vipisti (#2581) üzenetére


skylaner
senior tag

Bevilágítás minden Tn-s monitornál van. Hol nagyobb, hol kisebb.
Itt van az én T220-som bevilágítása: [link]

Az állvány lötyög ha meglököm az asztalt,de mivel normális ember nem szokta gépezés közbe lökdösni,rugdosni az asztalt (vagy kitudja ?) így nem lötyög.

(#2583) vipisti válasza skylaner (#2582) üzenetére


vipisti
tag

Kösz. Sz'al nem idegesítőek ezek a problémák.

Gnothi seauton.

(#2584) Bukta7 válasza skylaner (#2577) üzenetére


Bukta7
tag

hát koliban használnám, ott meg tényleg csak ez a 4 adó van, ezért nemfogok többet kiadni érte, mást sem kötnék nagyon rá.. amugy szakember azt mondta nem érdemes semmiből sem kombót venni, mindennek megvan a maga helye vagymi :D szal t240 marad, jólesz az remélem :)

(#2585) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !
Nem kell hülyének nézni, csak nem tudok választani, dönteni.

Múltkor beszéltük, hogy 2232BW, avagy T220, változott a felállás, Ott tartok, hogy 2232BW, vagy T200.

50ezer a keret, nem 52 :D 51 még belefér a T200asnál, de Kérdés, hogy mibe milyen panel van, azt mondják, hogy a 2232Bw-ben samu panel van ujjabban, mi van akkor, ha nálam szakad meg a sorozat, akkor milyen panel lesz benne ? ha ez így megmondható, és a másik, hogy a T200ba a T220 hoz hasonlóan Samsung panel, kell ez nekem ? Játék Film...

(#2586) Zamery


Zamery
senior tag

Hahó!

Van valami hír az iPonos pixelhibás T220-asokról? Cserélték már valakinek? Mert nekem még semmi hír.... :(

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2587) erno4


erno4
csendes tag

Sziasztok

Konkrét tapasztalattal rendelkezőktől kérdem, hogy milyen egy 22" monitor képe játékokban, ha 1440x900 felbontást használok? Ha esetleg valaki össze tudná hasonlítani egy natív 1440x900 felbontással, az is jó lenne. Főleg fps, tps kaland, rpg érdekel. Most szeretnék monitort venni, egy 3850-em van 256 M memóriával, ezért sok játék tuti, hogy csak alacsonyabb felbontásban fut. (a kiszemelt moncsi Samsung 2253lw vagy 2232bw)
Köszi

(#2588) mm00 válasza Zamery (#2586) üzenetére


mm00
aktív tag

Nekem se hozták még :(

[ Szerkesztve ]

(#2589) Zamery válasza mm00 (#2588) üzenetére


Zamery
senior tag

És nem mondtak neked se semmi konkrétat? Csak azt hogy majd hívnak?
Basszus már egy hete nincs monitorom.... :(((

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2590) mm00 válasza Zamery (#2589) üzenetére


mm00
aktív tag

futárnak adtam át, iponnal csak akkor beszéltem amikor jelentettem, hogy kuldjenek garanciafutárt...

(#2591) west


west
őstag

van nekem egy 2232bw m.
az lenne a kerdes hogy mit csinaljak megdonteni mar nem tudom ,szemmagassagban
meg sotet a kep..

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#2592) Zamery válasza mm00 (#2590) üzenetére


Zamery
senior tag

Oks. Ha van valami infód akkor írd be ide vagy küldj egy privit légyszíves! Köszi. :R

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2593) MmDorian válasza erno4 (#2587) üzenetére


MmDorian
őstag

2232BW jobb lehet, mert egy centivel nagyobb a képe :D :C :DDD

Illetve most hogy írtad a 2253LW-t így lehet, hogy nekem is van egy másik alternatívám, szóval én azért még mindig 2232BW párti vagyok, de lehet, hogy egy óra múlva már nem így lesz :K

(#2594) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Mindenképp max 20-as monit veszek és az lenne a kérdésem hogy mi a véleményetek a T200-ról és a 2032BW-ről? A T200 kb 5-el lenne drágább, viszont szerintem marha jól néz ki.

(#2595) Lenist


Lenist
tag

Nekem se hozták még vissza a T220-am..
De ez elég gáz hogy ha ilyen sokáig elfog hozodni remélem nem lesz több egy hétnél...
Hogyha az is hibás akkor meg sirva fakadok :S

(#2596) feka007


feka007
nagyúr

Hali, nem találok 22"-os monitorajánló topicot, szóval Nektek kérném a tanácsotokat, hogy 40k környékén milyen típus a legjobb választás?
thx :R

(#2597) Lenist


Lenist
tag

Most hivtam ipon-t.
Péntek reggel vitték el,és még most sem ért be :S
Ugyhogy nem is várom ezen a héten .....

(#2598) old_artist válasza Baga1983 (#2594) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

szvsz a T200-ast vedd (mivel újabb a 2032-től), pláne ha még a design is elfogadható a számodra!
Viszont a 2032bw-nek valamivel jobb a látószög paramétere (170°x170°).

(#2599) MmDorian válasza old_artist (#2598) üzenetére


MmDorian
őstag

Erre mester ? :D :DD

(#2600) old_artist válasza MmDorian (#2585) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

szvsz ha "nagyon" az anyagiak döntenek, akkor maradhatsz nyugodtan a 2232bw-nél, jelenleg tényleg samu panelesekkel jön hazánkban, de ha véletlenül is kifogod az 5-ös találatot, mármint nem samu panelest, akkor se kenődj el a többi panel láttán, mivel csak egy kalibrálás, és szinte ua. lesz a monitorod színtere, mint a samué! Egy kis megnyugtatásképp olvasd el!
A T220 csak esetleg annyival jobb, hogy újabb széria.

szvsz maradj a 2232bw-nél! :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.