Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#2151) Blizz válasza newgamer (#2150) üzenetére


Blizz
őstag

Van valami ötleted? Hogy mért nem lehet

No mistakes, just happy little accidents

(#2152) nike_ válasza newgamer (#2150) üzenetére


nike_
addikt

Azt nem tudom. :( Épp ez a baj. A Samu panelnek jobb képe van, és teltebb színei.

(#2153) Blizz


Blizz
őstag

ja, és pluszba villog furcsán,mondjuk az xboxomat is erre a monitorra kötöm az lehet probléma? lehet más herzen fut?

No mistakes, just happy little accidents

(#2154) skylaner válasza newgamer (#2150) üzenetére


skylaner
senior tag

Belépsz a menübe, leveszed a kontrasztot és a fényerőt 0-ra.
Majd 5mp-ig folyamatosan nyomod a source gombot, ekkor előjön egy szerviz menü, ott a legutolsó sort kell nézni:

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.
* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.
* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.
* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

(#2155) newgamer válasza skylaner (#2154) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszi.

(#2156) Jimbo90


Jimbo90
csendes tag

hy új monitort akarok venni és nagy bajban vok :D nem tok választani 2 közül
Samsung 943NW nagyon vonzó 19 colos vagy a BenQ E2000WA 20 colos
szinte egy árban vannak azért kéne az az 1 col is vmi :D
pls help adjatok tanácsot :) THX :C

(#2157) hitman,


hitman,
őstag

Üdv!
Szoktatok itt kérni monitorokhoz ajánlott beálításokat.
Azokat neten meg lehet találni vagy egymás tapasztalatait mondjátok el.
Mert nekem T240hd-hoz kéne.
Pl a fényerő, kontraszt és az élesség akkor a legjobb ha 100-on van?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2158) dnorb46


dnorb46
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kinéztem a Samsung 226CW monitort, de nem tudom milyen lehet film, vagy játék közben (főként ezekre, és netezésre használnám). Akinek van vagy volt ilyen monitorja az kérem írja le a tapasztalatait.

Előre is köszönöm. :)

PSN: Don11791

(#2159) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Helló!
Egy Samsung 2043NW tulajdonosa vagyok(már 2. napja :) ). A moncsit X360-hoz használom. Az ilyen monitorral rendelkezők segítségét szeretném kérni, tudnak-e színbeállításokat ajánlani(amiket az OSD-ben állíthatok :DD ). Előre is köszi a segítséget :R !!!

BÚÉK!

(#2160) skylaner válasza hitman, (#2157) üzenetére


skylaner
senior tag

Nekem T220 van.

Fényerő: 80
Kontraszt: 85
De az is számít h a VGA driverben milyen értékek vannak beállítva.

Az élesség (Sharpness) 100-on szerintem nagyon sok, nekem ilyen értéken nagyon rossz a kép, nekem 60-on van.(Ez volt beállítva gyárilag, megnéztem 100-on de vissza is állítottam 60-ra).

(#2161) hitman, válasza skylaner (#2160) üzenetére


hitman,
őstag

Köszi megpróbáltam de így nekem túl sötét a kép!
Amúgy most kicsit szöszmötöltem vele és rájöttem,hogy akkor a legjobb a kép ha bekapcsolom aa din.kontrasztot!
Akkor semmit nem tudok áélítani mindent a monitor állít be az adott képnek és tényleg így a legszebb a képminőség.
Csak egy nagy bajom van!
Ha beállítom akkor kb 10-15 perc múlva elsötétül a monitor egy pillanatra és újra visszaállítja az én beállításaimat.
És ezt akkor is csinálja hogyha tv-t nézek és a képarányt állítom át egy idő után visszaállítja alapra.
Ezt nem értem...nem tom,hogy kell véglegesíteni!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2162) skylaner válasza hitman, (#2161) üzenetére


skylaner
senior tag

Nekem nem csinál ilyet ha ráteszem a dinamikus kontrasztot.
Sajnos ötletem sincs h nálad mitől lehet ez.

(#2163) Lenist


Lenist
tag

Hali
Szeretnék venni egy 22" monitort.
Samsung T220-ra gondoltam.
Nincs valakienek véletlenül egy ilyenje?
Netezésre és játékra használnám...
VGA terén milyen passzolna hozzá Nvidiábol?
Mindenféleképpen Samsungot szeretnék..
Ez viszonylag egy ujjabb fajta monitor?

(#2164) skylaner válasza Lenist (#2163) üzenetére


skylaner
senior tag

Hello! Nekem ilyen van.

Ezt még akkor írtam amikor megvettem:
"Külsőre iszonyat durván néz ki és hatalmas (főleg 15" után) de simán át lehet látni pedig még 80cm-re se ülök a monitortól.
Szerencsére pixel -hiba mentes. Bevilágítás nagyon minimális, filmeknél egyáltalán nem zavaró ha van fekete keret a széleken.
Nekem a homogenitással sincs gondom, teljes képernyős színeknél szemből nézve mindenhol ugyanolyanok a színek.
Natív-felbontásba szép éles a képe,betűk is jól olvashatóak , szép éles a betűk kontúrvonala.
Utánhúzást én nem tapasztaltam játékokban (sokat még nem próbáltam Crysis,Dirt,CoD4,GTA SA). "

Meg vagyok elégedve vele, jó kis monitor.Szépek a színek(alap beállításon annyira nem tetszett de sikerült jóra beállítanom).A játékok durván néznek ki.
A 720p,1080p-s filmek nagyon jól néznek ki, a divx és DVD-k már nem annyira de távolról nézve azok is jók még.
Válaszidő jó,nem is szoktam használni a 2ms-os modot.
Bevilágítás szinte semmi, alul-fölül kb 2mm vastagságban, csak akkor észrevehető ha direkt azt nézem.

Betekintési szögek:
Alulról nem valami jó, ágyból nézve sötétebb a kép, de hát ez az összes TN panelos monitorra igaz.
Oldalról nézve jó, felülről nem tudom, nem szoktam állva gépezni.

Ha én most vennék VGA-t akkor biztos h ATI 4850-t vagy 4870-t vennék, Nvidiából talán egy GTX 260-t.
Nekem most egy 9800GTX van ezzel is megy minden maxon 1680x1050-ben élsimítással meg hasonló okosságokkal.

Igen ez a legújabb Samsung TN-s család.

(#2165) zajcev


zajcev
csendes tag

üdv,
Samsung 940n lcd sípolás
azt kérdezném hogy most 2 éves a gépem és elkezdett alacsony fényerő mellett sípolni a készülék,ezt egy tesztben is olvastam hogy előfordul a samsung paneleknél. felhívtam szervizt mondták vigyem be.
Ez belefér a garancia időbe(mert azt írják hogy 12+24 hónap) vagy fizetnem kell? szóval van e vkinek tapasztalata ebben?

(#2166) vfeco


vfeco
aktív tag

22"-os Wide Samsungot szeretnék! Jelenleg egy SyncMaster 931BF-em van. Ennél rosszabb panel nem is érdekelne. Játékra kell. Mi az amit tudnátok ajánlani ésszerű árfekvésben. (ár/érték arányban legyen jó vétel)
Előre is köszi a javaslatokat!

(#2167) skylaner válasza vfeco (#2166) üzenetére


skylaner
senior tag

Szerintem ezeknek nézz utána első nekifutásra:

Samsung 2253LW: [link] [link] [link]
Samsung 2232BW: link [link] [link] [link]
Samsung 2253BW: [link] [link]
Samsung T220: [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#2168) Lenist válasza skylaner (#2164) üzenetére


Lenist
tag

Jo kis leirás köszönöm...
Sikerült dönteni...
Tuti ez lesz..
Még 1 kérdés neked milyen panel van benne?
Hogy lehet majd megnézni hogy milyen panel lesz nekem benne?
Hallottam valami olyasmit hogy etz álltalában mindig Samsung panellal szereleik ebböl nem tod mi igaz?

(#2169) skylaner válasza Lenist (#2168) üzenetére


skylaner
senior tag

Nekem is Samsung paneles.
Én is úgy halottam h ezeket Samsung panellel szerelik.
Itt a forumba eddig mindenkinek samsung paneles volt.

Belépsz a menübe, leveszed a kontrasztot és a fényerőt 0-ra.
Majd 5mp-ig folyamatosan nyomod a source gombot, ekkor előjön egy szerviz menü, ott a legutolsó sort kell nézni:

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.
* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.
* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.
* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

(#2170) Zjunior


Zjunior
veterán

Segítsetek!

2232BW vagy T220-at vegyek?

Mind2 tetszik a T220 mellett szól a 1:20000 kontraszt!

Ez nagyon szépen meglátszik, vagy elhanyagolható ka különbség a 2232bw hez képest?

ÜDV!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#2171) Bator92


Bator92
tag

Van valakinek itt SAMSUNG 2253LW-je vagy SAMSUNG 2232BW-je? Tudtok róluk valami tapasztalatot mondani?

(#2172) Bator92


Bator92
tag

Megkérhetnék valakit, hogy csináljon képet a SAMSUNG 2253LW bevilágításáról? Neten sehol sem találok.

(#2173) skylaner válasza Bator92 (#2172) üzenetére


skylaner
senior tag

Itt találsz róla képet és tesztet is ,valamit a 2232BW-ről is. [link]

(#2174) l4ci


l4ci
senior tag

Szeretnék egy 4:3-as 19" Samsung monitort, mit javasoltok? Én a 931BF-re gondoltam, a régiek közül már szinte csak ezt lehet kapni, csak nem tudom milyen a színvilága, utánhúzása, nem volt szerencsém még kipróbálni sehol. Mik tapasztalatok ezzel?

(#2175) magyarl


magyarl
tag

Szerintetek normális a T220-nál ekkora bevilágítás? 60/75-re állítottam a monitort.
Másminden tetszik rajta, de ezt valahogy nem tudom megszokni :S

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#2176) Bator92 válasza skylaner (#2173) üzenetére


Bator92
tag

Más tesz nincs? Mert sztem ez nem sokat ér.

(#2177) Terfoder


Terfoder
csendes tag

Szevasztok!
Nemsokára monitorvásárlás előtt állok és barátom mindenképpen Samsung monitort ajánlott.
Jelenleg a 19" és a 22" kategóriában válogattam és mindegyikben felállítottam egy listát hogy milyne monitorokat bírna el a pénztárcám és szeretném a véleményeteket kikérni, hogy melyiket lenne érdemes vennem.
19": 931BW; 931CW; 961BW
22": 2243BW; 2243NW;2253LW
Főleg játékra és filmnézésre használnám, de fontos lenne a minnél jobb színhűség mert a Photoshop is megfordul a gépemen.
Köszönöm a segítségetek.

(#2178) skylaner válasza magyarl (#2175) üzenetére


skylaner
senior tag

Ez teljesen fekete háttérrel készült? Fényképezőgéppel?
Nálam közel nem ekkora,ha előkerítettem a fényképezőgépet akkor lefényképezem én is.

[ Szerkesztve ]

(#2179) magyarl válasza skylaner (#2178) üzenetére


magyarl
tag

igen, teljesen fekete kép, és fényképezőgéppel (Fuji S5600), de igaz meg kell jegyezni, hogy sötét szobában és nagyobb záridővel csináltam, azért látszik ennyire világosnak, de azért lehet viszonyítani a kép közepéhez képest.
Hogy megmutassam mennyire beállítás függő, csináltam kisebb záridőkkel is: kép kép
Meg egyet világos szobában, de persze ezen enm is látszik kép

Kíváncsi lennék, hogy bevilágítás miatt lehet-e gariztatni...

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#2180) skylaner válasza magyarl (#2179) üzenetére


skylaner
senior tag

Úgy látszik ősök elvitték a gépet, ha haza értek megcsinálom.
"Saját szemmel" nézve a kb ez felel meg a valóságnak nem?

Garanciába sztem ez nem tartozik bele, de ha neten rendelted és még nem telt el 8 nap akkor visszaküldheted mindenféle ok nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#2181) skylaner válasza Terfoder (#2177) üzenetére


skylaner
senior tag

Szerintem mindenképp 22".st vegyél. Filmre,játékra sokkal jobb a wide, meg persze a nagyobb méret.
A felsorolt típusok közül talán a 2253LW ajánlanám, de inkább nézd meg a 2232BW-t, 49ezerFT.
Itt mind a 2253LW-ről és a 2232BW-ről is olvashatsz egy tesztet. [link]

Színhűség Tn panelos monitoroknál közel egyforma,erre inkább az SPVA panelos monitorok a megfelelőek de azok ekkora méretben drágák.
Annyit még h akik mostanában Ipontól rendeltek 2232BW-t azok samsung panelesek voltak míg a 2253LW-k CMO panelesek.

(#2182) magyarl válasza skylaner (#2180) üzenetére


magyarl
tag

hát, kb ez és ez közötti átmenet, de ezt így képről nehezebb megítélni, csakhogy nekem még nagyon szokatlan.

Iponról rendeltem aug 11.-én de csak 13.-án kaptam kézhez, gondolom utóbbitól számít a 8 nap, és még épp benne vagyok, de nem tudom lenne-e értelme másik monitor után nézni. Vagy az nagyon szemét dolog lenne, ha a 70ezrest visszakapom és megveszem ugyanazt 61-ért? ;] (habár lehet ugyanilyen bevilágítós lesz az is...

SONY KDL-43W755C

(#2183) magyarl válasza skylaner (#2181) üzenetére


magyarl
tag

Hm, újra elővettem az Iponos tesztet, és ehhez a háttérvilágításhoz képest az enyém tényleg elég csúnya, pedig mindkét képen ugyanolyan világosnak tűnik a középső fekete rész. Plusz találtam még egy 3. képet is a neten, ez is sokkal jobb mint az enyém.
Már csak kíváncsi lennék Skylaner a te fotódra is, de szerintem gyorsan cselekszem és visszaküldöm (ha lehet) mielőtt kifutok az időből...

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#2184) skylaner válasza magyarl (#2183) üzenetére


skylaner
senior tag

Nem tudom h mikor érnek haza az ősök,de ahogy itt vannak csinálom is.
De az biztos h a tiédnek a bevilágítása az enyémhez képest sokkal nagyobb.
Ha tudod akkor küld vissza.
Itt olvashatsz erről a 8 napos jogszabályról: [link] [link]

nem tudom h láttad de ez még a TV-ben is ment,a Mézga család reklámozta ezeket az új EU-s jogokat.

(#2185) Terfoder válasza skylaner (#2181) üzenetére


Terfoder
csendes tag

Köszönöm a segítséget:R
Az lenne még a kérdésem hogy milyen különbség van a Samsungos és a CMO paneles monitorok között?

(#2186) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Miért van az hogy most Nvidia karim volt, és most vettem egy ATI-t és feltettem a legujabb driverét, és 1680x1050-be most teljesen feltolja a képet, és ha az egeret feltolom, húzza le(csúsztatja) a képet..? :S

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2187) asthma


asthma
tag

Ciao!

A napokban tervezem, hogy lecserélem régi monitoromat. Ki is néztem magamnak egy SAMSUNG 2232BW típusú monitort. Ha tudtok szolgálni személyes tapasztalattal, esetleg hasznos információkkal vagy tesztekkel azt nagyon megköszönném, amellett, hogy én is olvasgattam már róla. De nem vágok bele egy ekkora kiadásba megfelelő körültekintés nélkül. Előre is köszi a válaszokat!

ui.: esetleg ha tudtok ajánlani egy hasonló kategóriájú modellt, örömmel fogadom.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#2188) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok! 22"-es Wide kijelzőt szeretnék vásárolni. A Samsungok közül gondoltam választani. Főként játékra kellene. Esetleg néha film, de azt inkább a TV-n szoktam. Már kaptam fentebb tanácsokat, ez alapján én a T220-at favorizálom, de arról is írnak negatívumokat. Nincs valami Best Buy kijelző, amit nem annyira lehet "fikázni"? Hangsúlyozom, játékra kell, tehát ha a film nem annyira szép rajta az nem érdekel. Szóval találhatok jobbat a T220-nál ebben az árkategóriában a fenti célra, vagy jó választás ez?

(#2189) vfeco válasza asthma (#2187) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szia! Én is nézegettem azt a modellt, de a T220 talán jobb választásnak tűnik. A kontrasztaránya 20000:1-hez, (lehet, hogy csak marketing, de ha nem akkor az komoly) és a design is kiváló, persze ez nem mindenkinek számít. Sajna mindegyiknél van negatívum és én is dilemmázom. Nálad mi lenne a fő felhasználási terület?

(#2190) Lenist válasza vfeco (#2189) üzenetére


Lenist
tag

Na Hali
Segitsük egymásnak.. :)
Nekem se sikerült eldönteni...
Én odáig eljutottam hogy rákellett volna bökni a vásárlás gombdra de visszaléptem :D
Kezd mar elegem lenni hogy hónapok ota ezeket olvasom és nem jutok semmire.
Szerintem Holnap mindeféleképpen rendelek egyet,És ez a T220 lesz.
Sajnos minden Tn film paneles moncsiba belelehet közni.
Viszont ez a legujjabb széria,+ még nagyon dizájnos is...+ Nem utolsó sorba Állitolag csak Samu panelessel találkozhatunk,teház nincs Lutri..
Ezért szeretném ezt a moncsit....

(#2191) vfeco válasza Lenist (#2190) üzenetére


vfeco
aktív tag

Igen, ezek a pozitívumok,de az iponos teszt marhára nem meggyőző. :( Írtam Skylinernek, mert látom neki az van. A 2232BW is nagyon jónak tűnik. Aztán ki tudja.... :F

[ Szerkesztve ]

(#2192) Lenist


Lenist
tag

Visszatérve az előző hszedre..
Én is néztem azt a modelt a T220 jobb a dinamikus kontrasztja miatt...

(#2193) Lenist


Lenist
tag

Hát igen az IPONos teszt ami bekavart engem is....
Én gondolkoztam még a C sorozatokon is ,mert hogy 226CW az uj háttérvilágitásnak köszönhetően állitolag jobbak a szinek,de valaki irta hogy annyira nem szembe tünő.
Régebben olvastam egy tesztet a 931C-röl abban is ilyen háttérvilágitás van és ott ugy irták hogy csak az veszi észre aki ilyen munkával foglalkozik grafikus vagy Photoshopp stb..
Szoval még mindig T220..
Holnapig el kell dönteni mert nem huzom már tovább nemsokára meghal a joöreg 15" CRT...
Változás az nekem mindenféleképpen lesz egy 15 ös CRT után :)
Ahogy olvasom Skyliner megvan elégedve vele, szerintem nekünk sem lesz vele semmi bajunk...

[ Szerkesztve ]

(#2194) vfeco válasza Lenist (#2193) üzenetére


vfeco
aktív tag

2253BW is elég ütős darabnak néz ki. Talán jobb is lehet, mint a 2232BW. Szóval most nálam T220 vagy 2253BW. :D
15CRT után teljesen mindegy mit veszel.
Ez olyan, mintha erről erre nyergelnél! :DDD

A választás titka, hogy határozd el magad végre... vagy mégsem? :P

[ Szerkesztve ]

(#2195) Lenist válasza vfeco (#2194) üzenetére


Lenist
tag

Hát igen nekem lesz változás,az a Junos TV azért kicsit tulzás :D:D:D
Igen igen ezt a darabot is láttam itt is jobb még a T220nak a kontrasztja...
Viszont ez is tetszetős darab...
Én ugy szoktam vásárolni hogy mindig szükitem a kört, leszükitettem csak Samura,de azon belül annyi van hogy áááá durva...
Nagy a választék,nem is baj ez csak nehéz kiválasztani a Best Buy moncsit... :S

Az a baj hogy elhatározom magam hogy na jo holnap megveszem erre fellépek a forumba és valaki beböfög valami rosszat rolla és akkor kész, kezdhetek mindent elölröl...
Nem sokkal elöttünk irt egy srác hogy nagy a bevilágitása az is bezavart :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#2196) asthma válasza vfeco (#2189) üzenetére


asthma
tag

csáó. én is nagyon vacilálok, már-már remeg a kezem :D de asszem T220 lesz!
játék, film - ezekre használnám ;) nem irodai használat

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#2197) vfeco válasza Lenist (#2195) üzenetére


vfeco
aktív tag

A DC a T220-nál 20 000:1 és a 2253BW-nél pedig 8000:1. Nekem most egy 2000:1-hez 931BF-em van. Másfél éve használom a gyárilag beállítható profilok közül a TEXT üzemmódban. Itt a legalacsonyabb a fényerő és ez tökéletes. Ez a Dinamikus kontraszt szerintem alig számít valamit, legalábbis Játéknál meg netezésnél nem tudom mit számíthat. És ne felejtsük el, hogy a 2253BW majd egy tizessel kevesebbe kerül. Van aki azt írta, hogy a T220 a Design miatt drágább csak. Ki tudja mi az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#2198) Lenist


Lenist
tag

Na minden esetre eddig a T220 a befuto olvasgatok még 1 kicsit de holnap valamit lépek mert igy sose lesz moncsim ....
Más alkatrészeknél könnyebb dönteni...
Ezt én is olvastam hogy a dizájn miatt drágább csak, a DCje viszont tényleg jobb.
Meghát csak ujjabb,tehát akkor csak jobb,vagynem de ez biztos :D
Mind1 megyek iszok egy KV-t...
Majd irjatok fejleményeket mire jutottatok.... :)

(#2199) skylaner válasza Lenist (#2198) üzenetére


skylaner
senior tag

Lenist, vfeco:
Ennél többet nem nagyon tudok mondani a monitorról:[link]

2232BW-t nem láttam élőben így azt nem tudom megmondani h ahhoz képest milyen monitor.
Annyi előnye van a T220-nak h tuti samsung paneles,jobban nézz ki(ez csak az én véleményem). A dinamikus kontraszt nem sokat számít szerintem.
A saját custom beállításomhoz képest a din.kont profilnak egy hangyaf@sznyival sötétebb a képe és "melegebbek" a színei. Játékoknál szoktam valamikor bekapcsolni.

Én még 73ezerFt-ért vettem és megérte,most meg csak 61ezerFt.

Estére már tényleg én is fogok csinálni egy képet a bevilágításról.

(#2200) vfeco válasza skylaner (#2199) üzenetére


vfeco
aktív tag

Köszi skylaner!
Kiváncsian várjuk a képet!
Valakinek 2253BW monitorral tapasztalatok?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.