Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#2351) skylaner válasza KaiotEch (#2350) üzenetére


skylaner
senior tag

A 2253BW-t nem mondanám jobbnak.
A 2232BW mostanában Samsung paneles míg a 2253BW CMO paneles inkább.
A 2253BW-nek nagyobb a dinamikus kontrasztja de az nem számít semmit. Ez csak marketing fogás h vérpistike a boltba azt tudja mondani h: "anyuuu ennek nagyobb ez a száma, ez a jobb, ezt vedd meg".

A T220 már más kérdés.
[link]

Nekem T220 van, meg vagyok vele elégedve. [link]

(#2352) KaiotEch válasza skylaner (#2351) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És mit számít az, hogy milyen paneles? Miben különböznek? Boccs nem vok jártas ilyen témában.

(#2353) Geresics


Geresics
addikt

valaki esetleg tudja, hogy mi a különbség a 2253 LW és 2253 BW között? Mert a Samsung honlapja szerint semmi, de a BW mégis drágább... A 2253 LW-n gondolkozom, mert rendetlenkedik a monitorom, és ez 46.526.Ft + 2400 Ft postaköltség jelen pillanatban. Amit iponon olvastam róla, az alapján eddig tetszik...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2354) fagy53 válasza Geresics (#2353) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az LW 21.6", a BW 22". Ez a képátlóban 1cm-es különbséget jelent.

(#2355) KaiotEch válasza Geresics (#2353) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bizti olyat akarsz venni? Pont most ecsetelték nekem, hogy az nem Samsung paneles hanem CMO-s... =)

(#2356) skylaner válasza Geresics (#2353) üzenetére


skylaner
senior tag

KaiotEch

A samsung panelesnek jobbak lehetnek a színei (a cmo kékes inkább), jobb lehet a válaszideje, jobb lehet a bevilágítása.
Eget verő különbség nincs azért,jó beállítással lehet orvosolni a hibákat, de azért mégis jobb a samsung paneles.

geresics

Az LW "csak" 21.6" panellel van szerelve.
A magyar samsung oldalnak ne higgy!
Szerintem inkább 2232BW-t vegyél, Iponról mostanában samsung panelesek jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#2357) KaiotEch válasza skylaner (#2356) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm a választ! Akkor marad a 2232BW iponból. De onnan csak rendelni lehet és úgy bemenni érte? És honnan tudjam, hogyha megjön az áru akkor az samsung paneles vagy sem?!

(#2358) skylaner válasza KaiotEch (#2357) üzenetére


skylaner
senior tag

Ha megrendeled az Iponból akkor a futár kihozza 2 nap múlva. Nem kell bemenni érte. [link]

Panel meghatározása:

Belépsz a menübe, leveszed a kontrasztot és a fényerőt 0-ra.
Majd 5mp-ig folyamatosan nyomod a source gombot, ekkor előjön egy szerviz menü, ott a legutolsó sort kell nézni.

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.
* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.
* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.
* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

(#2359) KaiotEch válasza skylaner (#2358) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát de most azért minek fizessek még hogy a futár kihozza? 20km-re lakok...

Illetve mivan akkor ha CMO-s Samsung helyett?! iponban személy átvátelkor nem lehet kipróbálni? :)

[ Szerkesztve ]

(#2360) Draken


Draken
őstag

Érdemes lecserélni dell 2407 monitorom egy t260 hd-re?

(#2361) skylaner válasza KaiotEch (#2359) üzenetére


skylaner
senior tag

Ja azt nem tudtam h pest környéki vagy :) Persze be is lehet menni érte.

Sztem azt meg lehet kérni, h ott bontsátok ki, tegyenek alá valami vasat és te megnézed a panel típusát. Ha esetleg CMO.s akkor megkéred h mutassanak másikat, nem tudom h mennyire ráérősek,szívbajosak :)

(#2362) fagy53 válasza skylaner (#2361) üzenetére


fagy53
nagyúr

A próbát és a kibontást el is felejthetitek ott, nekem CPT paneles a 2253LW.

(#2363) Geresics válasza skylaner (#2356) üzenetére


Geresics
addikt

Iponon a 2232BW-ről ezt írták:
A látottakat összegezve egyértelműen játékosoknak ajánlott a monitor, viszont gyengécske látószöge és háttérvilágítása nem kedvez a filmek szerelmeseinek. A kiváló kontraszt értéke, 3 napos pixelhiba garanciája, de némileg túlzó ára miatt csak a „tetszett” minősítést sikerült kiérdemelnie.
Ezt írták a 2253LW értékelésnél:
A monitor szembeötlően jobban szerepelt 2232BW típustársánál, gyakorlatilag egyetlen dolgot találtunk, ami miatt gondolkodóba eshetünk vásárlás előtt, ugyanis ezt leszámítva egy óriási tudású és remek megjelenítővel volt dolgunk. A probléma pedig az alsó betekintési szögével volt, ha viszont ez nem zavar minket, csakis jó választás lehet a készülék, 3 napos pixelhiba garanciájával és kedvező árával egyértelműen ajánlott vétel.
Ha ezeket figyelembe vesszük, valamint hogy a BW 1cm-rel nagyobb, és 3000Ft-tal drágább, nem hiszem, hogy a BW-re szavaznék... A panel-ügyben pedig annyi, hogy csak egyszer kell jól beállítani, a beállításokat leírni, és már az is meg van oldva.
Mindenesetre köszönöm a gyors választ!
(jah... az angol samsung honlapot közben megtaláltam én is szerencsére)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2364) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez akkor nagyon jó. Ha már megveszem akkor Samsung paneleset akarok =) Nem pedig mást. Ha mégis más akkor kicserélik szerintetek? Bár most írtam nekik mailt-t!

Mod: De nagyszerű! Mostmár nemtom melyik lenne a jó választás! :)

[ Szerkesztve ]

(#2365) Furky válasza KaiotEch (#2364) üzenetére


Furky
őstag

Nem foglalkoznak ilyennel, és ez nem is olyan ok, amiért cserélnék a monitort. A másik panelosak sem rosszak, csak hangyaf@sznyival jobb a Samsung. Amit dob a gép, olyan lesz a tied. De ha 50ért veszel monitort onnan, akkor szerintem a 2232BW jobb választás most.

(#2366) skylaner válasza Geresics (#2363) üzenetére


skylaner
senior tag

"némileg túlzó ára miatt csak a „tetszett” minősítést sikerült kiérdemelnie."

Akkor még 57 körül volt az ára ,most már csak 49.
Persze,CMO-t is belehet jól állítani,Furky 226BW-je is CMO-s de talált hozzá icc profilt,és így már jók a színei.
Sztem a 2253LW-nek elég foltos a háttérvilágítása.

De persze végül de döntesz, mi csak tippeket adhatunk, minden embernek más a fontos és ez így is jó.
Én a 2232BW-t venném mert jobban néz ki sztem,de ez is csak saját vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#2367) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát ez nem túl szép kép a 2232BW-ről: [link]

(#2368) skylaner válasza KaiotEch (#2367) üzenetére


skylaner
senior tag

Ezért ezt ne vedd 100%-nak.
Azonos típuson belül is eltérő lehet a bevilágítás mértéke.
Saját szemmel nézve nem biztos h ennyire fogod látni.
Pl.itt az enyém: [link]
Hozzáteszem h saját szemmel még ennyire sem látszik alul,a fényképező gép érzékenyebb.
Vagy pl. itt egy másik monitor:
[link] [link]

Mind 2 kép ugyanarról a monitorról készült, az elsőn alacsony záridővel míg a másodikon magas záridővel.
Csak záridő kérdése.

(#2369) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

[I]Tisztelt Cím,

Fizetés után tudunk Önnek helyet biztosítani arra hogy a terméket meg tudja nézni és ki tudja próbálni.

Tisztelettel,
Bartos Tamás
iPon Computer Kft.[/I]

Tehát van, fizu után!

Már csak magamban kell eldönteni, hogy kell-e vagy sem és melyik :)

(#2370) mindfreak válasza KaiotEch (#2367) üzenetére


mindfreak
őstag

Minden TN paneles TFT-nek erős a háttérbevilágítása, ha ez zavar téged, akkor még spórolnod kell pár tízezret egy jobb monitorra...

(#2371) KaiotEch válasza mindfreak (#2370) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát filmézésnél látszik nem?

Amúgy lehet, hogy maradok még kicsit ennél a 17"-es CRT-nél és inkább az új gépet veszem meg először :)

(#2372) roberto654


roberto654
csendes tag

hali!

mi a véleményetek a samsung 953BW 19" wide monitorról ? ha esetleg valakinek vannak valamilyen tapasztalatai vele akkor azt megoszthatná. :R

(#2373) Amadeus86


Amadeus86
csendes tag

Már pár oldallal ezelött irtam, hogy a monitorom megadta magát, nos nem hagyott nyugodni a dolog hogy a garancia jegyen más időpont van mint mikor én azt megvettem, ezért bevittem a céghez ahol vettem.
A nő aki ott állt a pult mögött érdekesen nézett rám közölte velem hogy a garancia lejárt, mire én tudom...
Mikor elövette a lapot hogy felveszi javításba(az én költségeimre) megkérdeztem tőle hogy a garancia mitől érvényes, mire ő a vásárlástól, akkor mutattam meg neki a számlát, hogy jó 2 hónappal későb vetem mint a garancia jegyen levő dátum...
de a röhej az hogy a garancia jegyen 2 dárum szerepelt, 2 hónapos eltérésel plusz még 2 hónap hogy mevettem a monitort (07.21.-09.11.-10.11.)
a nő csak hümmögött-hámoggot...majd elnézést kért és bevette garanciális javításba!
Ezzel csak azt akarom mondani hogy mindenki jól nézze meg a samsung garancia jegyeket, mert ha 2 dátum van rajta, akkor támadható a dolog!
jam és akkor is ha csak egy dátum van raj(bal-felső sarok+lap középtáj)!

Battlefiled 1942 + Desert Combat...

(#2374) zsák


zsák
tag

Hi! kezdő vagyok ebben a témában
Én is nagy monitorvásárlás elött vagyok, és eddigi utánaolvasások után ezekre jutottam:
[SAMSUNG 2232BW]
[SAMSUNG T220]
[SAMSUNG 226CW]
Ami elsődleges szempont, a frissítési frekvencia. Nagyon érzékeny a szemem minden villogásra... . Jelenleg 85Hz-es CRT monitort használok,de már 75Hz-től 2 perc után "besírok" :O . Most nem vágom hogy ezeknél a monitoroknál hogy van, amit hallottam, hogy itt a meghatározó a "ms", és a Hz-et normális szem kevésbé érzékeli ezeknél a monitoroknal. De nagy áruházakban a 2ms tévéket vígan elnéztem, de a 5ms nál már volt csöpögés :) . Játékra és internetre lenne, film nem játszik, évente max 2-tőt ha nézek.
Ha esetleg a kinézett monitoroknál lenne jobb erre a célra, ötleteket szívesen várom. :B
előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#2375) nike_ válasza zsák (#2374) üzenetére


nike_
addikt

Amelyik szimpibb azt vedd, ezek között a monitorok között nem nagyon van különbség (talán csak annyi hogy a T220-nál és a 226CW-nél minimálisan kisebb a bevilágítás). Meg szerintem csak a 226CW-nek lehet változtatni a magasságát.

Ennyi. ;)

p.s: Én a 2232BW-t venném, mert az éri meg legjobban az árát (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#2376) Furky válasza nike_ (#2375) üzenetére


Furky
őstag

Nem lehet változtatni a 226CW magasságát. A 226CW-nek újabb háttérvilágítása van, amivel elvileg szebb színeket lehet elérni. Hogy ezt a fajta háttérvilágítást megkapta-e az azóta megjelenő példányok, mint pl. a T220, azt nem tudom...
T220at vennék én a 3 közül, mert újabb.

(#2377) skylaner válasza nike_ (#2375) üzenetére


skylaner
senior tag

Nem tudom honnan szoktad venni az infokat de jó lenne más forrás után nézni.
Nem egészen jó dolog így vaktában,hülyeségeket beírni.

Nem állítható a magassága,csak dönthető hátra és egy kicsit előre.

(#2378) nike_ válasza skylaner (#2377) üzenetére


nike_
addikt

iPonon olvastam most.. :F Tudom, nem egy megbízható forrás, de azért elírásnak akkor se kéne lenni.. :F

(#2379) Furky válasza nike_ (#2378) üzenetére


Furky
őstag

Iponon össze-vissza kevernek mindent, az csak egy bolt, még a tesztjeikre sem adok nagyon, mert hát gondoljunk bele... Milyen értékelést adhat egy bolt, akinek érdeke az, hogy minél több pénzt szerezzen, lehet egyes termékeket direkt félreértékel, hogy jobban vigyék. Vagy azért, mert drágábban adják, vagy mert van raktárkészleten, és nem nagyon akar fogyni... Kis trükkök... Nameg magyar samsung oldalra se adj, azon is sok az elírás, és ipon is sokmindent onnan szed, szal terjed csak a hülyeség folyamatosan, ipon persze tagad, és ráfogja a samsung oldalra, de ipon még annyira sem képes, hogy esetleg utánajárjon a dolgoknak, odabiggyesztenek valamit, aztán ennyi. Trehány munka... :))

(#2380) nike_ válasza Furky (#2379) üzenetére


nike_
addikt

Oké, akkor ezentúl mindent az angol Samsung oldalról nézek.. :R

(#2381) gromble_ziz válasza [HUN]Tyson (#2224) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Bevallom őszintén, hogy semmit nem állítottam rajta ... valahogy jók a színem így ahogy vannak :-). Vagy szerencsés vagyok vagy vaksi :-D (nekem Cool-ra van állítva a szín tónus)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#2382) zsák


zsák
tag

Na jobban utánanéztem:
A SM 2232BW az csak latszolag 2ms "GTG".
A SM T220 alacsony fogysztásban verhetetlen.
A SM 226CW szebb színhatás, és falra dobható elméletileg.
Ha ez igaz hogy falra lehet rakni, akkor nem kérdés melyik nyert.
Tényleg a falra lehet dobni? Ja és akkor ennél nem fogok "besírni"?

(#2383) nike_ válasza zsák (#2382) üzenetére


nike_
addikt

Egyik TFT-nél sem fog besírni szerintem. ;)

(#2384) Furky válasza zsák (#2382) üzenetére


Furky
őstag

Dobni mindegyiket lehet, max van, amelyik leesik... És bizony a 226CW-n, ugyanúgy, mint a 226BW-n, van hátul VESA szabvány szerinti rögzítőfurat, 10x10-es. 4 darab, és mellette található a Kensington-zár is, ami azt a célt szolgálja, hogy valami odavaló kábelt ráköss, és ne tudják eltulajdonítani csak úgy a monitort egyes személyek. :)

(#2385) zsák válasza Furky (#2384) üzenetére


zsák
tag

Akkor 226CW nyert nagyon köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#2386) skylaner válasza zsák (#2385) üzenetére


skylaner
senior tag

Azért olvasd el ezt a tesztet: [link]

És itt összetudod hasonlítani a többi monitorhoz képest: [link]

(#2387) Lenist


Lenist
tag

Hal megkaptam az uj T220-as moncsit.
Nagyon jo csak van egy kis probléma...
Hétfön jött meg 11-kor és most vettem rajta észre egy pixelhibát....
Iponbol rendeltem szerintetek ha holnap reggel felhivom öket akkor még nem késő igaz?
És ilyen pIxelhiba van hogy minden szinben kiprobáltam egyikbe sem látni...Viszont a feketében igen ahogy fehéren világit..

(#2388) fagy53 válasza Lenist (#2387) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha fehér, akkor teljes pixelhiba, így biztosan ki kell cserélniük. Nekem is csak a fekete háttérben látszik és kék, azaz alpixelhiba. Cseréltesd ki!

(#2389) roberto654 válasza roberto654 (#2372) üzenetére


roberto654
csendes tag

UP! :O

(#2390) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Samsung SyncMaster 720N típusú monitor egyszerűen megadta magát! XP betöltésekor, még csak csak látszódik valami, de akkor is csíkozik ill. remeg nagyon a kép, mikor pedig betöltött, egyszerűen a nagy semmi jelenik meg. Mi lehet a bibi? Javítható, vagy dobjam ki? Gari már nincs rá. Korábban volt szervízben, mert az auto adjust állandóan bekapcsolt 1-2 percenként. Azt mondták, h ez nem garis hiba, 25k ért megcsinálják... hagytam a fenébe. Akkor megjavult (ill. azóta nem jelentkezett az auto adjust os gond). Most meg semmi... próbáltam másik kábellel is, s másik géppel is. Ugyan azt produkálja.
Ötletek?
Előre is köszi!

Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2391) Zamery válasza Lenist (#2387) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Pont most akartam írni, és pont ugyan ezt! :W

Én is rendeltem egy monitort pont ugyanezt a tipust Samsung T220-ast, és pont ugyanonnan. Tegnap vettem át, és az enyém is pixelhibás. Fekete háttérnél vörösen meg kéken világít 1-1 pixel egymás mellet. De ezt elvileg cserélik. Csak kérdés az hogy a cserekészülékre is vonatkozik-e ez? Illetve hogy mennyire jellemző ez a hiba erre a monitorra?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2392) Furky válasza roberto654 (#2389) üzenetére


Furky
őstag

Gondolom kb ugyanaz vonatkozik a 953BW-re, mint a 2253BW-re, ugyanabba a családba tartozik, csak kisebb... Próbálj meg abból leszűrni valamit... A 19-es wide-okat nem favorizálják rengetegen, mert túl alacsonynak tartják, és ma már 50ért is lehet kapni normális 22-es Samsungokat. A 19esek meg kb 40be kerülnek, szal annyira nem nagy a különbség árban, hogy ne érné meg spórolni kicsit tovább, és esetleg a nagyobbat venni.

(#2393) zsák válasza skylaner (#2386) üzenetére


zsák
tag

Na jó, mostmár tényleg nem tudom!
A teszt szerint akkor a 226CW szellemképes, de szép a színe.
A T220 kevésbé szellemképes, de nem elég jók a színek.
Most akkor mi van?
És a 226BW-nek mért jobb a képe, sokkal?

(#2394) Croft-21


Croft-21
őstag

Hali
nekem most egy Samsung 940 N monitorom van, semmi bajom vele, de lecserélném játékok miatt egy wide-ra.
ez a 2253 LW jól néz ki kép
Bár olvastam, ki mellette, ki ellene szólt, nem tudom, jó választás lenne-e :U

[ Szerkesztve ]

(#2395) Lenist válasza Zamery (#2391) üzenetére


Lenist
tag

Rendeltek innen is egy páran és nekik nem volt vele gond,vagy csak nem nézték át tüzetesen.Én azért küldök egy mailt az Iponba, meg holnap fel is hivom öket...

(#2396) Zamery válasza Lenist (#2395) üzenetére


Zamery
senior tag

Ahha. Figyi, nem tudsz valahol egy leírást erről a Samsung pixelgaranciáról? Mert ahogy nézem ez a hiba subpixel hiba. És nem tudom arra is vonatkozik-e a garancia. Ha igen akkor visszaviszem én is...

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2397) pcmatyi


pcmatyi
tag

Üdv!
A Media Markt-ban van most egy 22"-os monitor: [link]
Ez jó monitor szerintetek?
Köszönöm!

(#2398) Lenist válasza Zamery (#2396) üzenetére


Lenist
tag

Figyi Samsungnál teljes Pixelgarancia van 72 órán belül minden Pixelhibát cserélnek...

(#2399) skylaner válasza zsák (#2393) üzenetére


skylaner
senior tag

Azért arra az autos-utánhúzos tesztre nem nagyon kell ám alapozni.
Én 5ms-os modon használom a monitoromat,tudja a 2ms-t is de felesleges,nincs rá szükség,ugyan olyan a kép, nincs semmi utánhúzás.

Szerintem olvasd el itt a PH-s véleményeket róla (nem sok 150 hszólás) [link] [link]
Ezek között találsz olyan forum tagokat akiknek 226CW-je van, szerintem írj nekik privát üzenetet és kérdezd ki őket.

(#2400) Zamery válasza Lenist (#2398) üzenetére


Zamery
senior tag

:R Jó hogy ezt mondtad akkor viszem én is vissza holnap!

A kérdés csak az, hogyan működik ez a gyakorlatban, mennyi idő alatt cserélik, ill. a cserekészülékre is vonatkozik-e ez? Bár ez inkább költöi kérdés nem tőled akarom megkérdezni, csak úgy elfilóztam...

https://steamcommunity.com/id/zamery/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.