Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#1751) losi73


losi73
senior tag

üdv egy igazi monitor szakértötöl lenne pár kérdeésem ha van itt a forumban valaki dobhatna egy püt és meg bombáznám kérdéseimel-elöre is kösszi

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1752) Furky válasza losi73 (#1751) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem tedd fel nyugodtan ide, aki tud válaszol rá, aki nem, az nem:)

(#1753) johny81 válasza B-L-A-C-K (#1699) üzenetére


johny81
tag

jó monitor?

[ Szerkesztve ]

(#1754) B-L-A-C-K válasza johny81 (#1753) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Frankó! Nekem nagyon bevállt, játékok és filmek gyönyörűek rajta....:)

(#1755) Jolly667


Jolly667
csendes tag

hello mki
Most, h így 1 topicban van az összes Samu monitor, nincs időm átnyálazni az egészet, h van e valakinek hasonló problémája, mint nekem, ezért leírom.

nos
2232bw monitorom van és úgy villog, mint egy rossz 60Hz-es CRT monitor. Szerintem egy TFT-nek nem szabadna így villognia... :-\
Jó felbontásra van állítva, szép képe van, de villog mint állat, úgy hogy nem tudom mi lehet a baja, de ha még sokáig csinálja lelököm az asztalról :(

(#1756) raskolnikoff válasza Jolly667 (#1755) üzenetére


raskolnikoff
őstag

én vinném vissza a boltba...nézzék meg.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1757) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Érdekelne, hogy a Samsung t220 monitornak milyen a teljes képernyős feketéje? mert nagyon nem szeretnék olyan monitort amin egy picit is zavaró a bevilágítás

(#1758) B-L-A-C-K válasza Jolly667 (#1755) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Próbáld meg más vga-val lehet attól is, ha nem az a gond valóban vidd vissza...:)

(#1759) Jolly667 válasza B-L-A-C-K (#1758) üzenetére


Jolly667
csendes tag

3 gépem van és 4 vga kártyával próbáltam. A 3 gépet egy BlackBox köti össze és próbáltam nélküle is, hogy hátha az zavar be, de akkor is villog.

Előfordulhat ilyen jelenség más TFT monitorokkal is, tehát ha visszaviszem elvileg kicserélik, vagy valamilyen dumával leráznak?!

(#1760) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
A 22-es és afelett lévö lcd monitorok mindegyik wide lesz?
Kinéztem egy samsung 2232BW-t ez mennyire jo filmezésre,játékra? Ha valakinek van ilyen monitorja irjon már rolla pár pozitiv és negativ tulajdonságot.

Elöre is köszi.

(#1761) ithomas válasza Jolly667 (#1759) üzenetére


ithomas
őstag

Valszeg nem maga a panel hanem a háttérvilágítás villog!
Mindenképpen vidd vissza.
Hogy mennyire fognak kötözködni,ez gondolom bolt függő.

De én azt ajánlom hogy egy digitális fényképezőgéppel nézz rá,az sokkal jobban láthatóvá teszi,ha a monitor villog.
Ügyebár a TFT-nek egyáltalán nem szabadna villognia fényképezőgépen keresztül sem,olyannak kell lennie,mintha egy faliképet nézegetnél vele.

Real eyes realize real lies!

(#1762) B-L-A-C-K válasza Jolly667 (#1759) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Előfordulhat, ha valóban villog és megnézik ott elméletileg ki kell cserélniük de nem tudom hogy egyből kicserélik e lehet elküldik előszőr....

(#1763) B-L-A-C-K válasza swoody (#1760) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valőszinű, mert a jövö már a wideokra épűl....

(#1764) L4mie válasza Jolly667 (#1759) üzenetére


L4mie
veterán

Sipirc vele vissza..... én még nem láttam villogó TFT-t szval tutti gázos a kicsike.

Én ma viszem vissza az 1 szem kiégett piros pixel miatt.

Majd valaki megveheti a samsung outletben ^^ ( elsunyizom a törlőkendőt :DD :DD )

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1765) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Esetleg tudna nekem valaki ajánlani egy "jó" 22"-os monitort?
Az ár az olyan 85 körül maximalizálódik :)

Ami fontos, hogy a bevilágítás minimális legyen, legyen gyors és a külső pedig szép..

(#1766) hitman, válasza MIFtIli (#1765) üzenetére


hitman,
őstag

T220 szerintem...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#1767) yakuza.tora válasza B-L-A-C-K (#1699) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én a 226B W és a 2493HM monitor között vacillálok! Tudom, hogy nem egy kategória, de éppen ezért nehéz dönteni. Játékkal is próbáltad, vagy csak filmmel? Milyen a válaszideje? Utánhúzás, szellemkép van?
:R

Alléz Olympique de Marseille!

(#1768) swoody válasza swoody (#1760) üzenetére


swoody
senior tag

Valaki tudna segiteni 2232bw-vel kapcsolatba? Pozitiv,negativ tulajdonságok?
Ha valaki netán játszik valami pörgösebb fps játékot azoknál hogy szuperál a monitor.

(#1769) raskolnikoff válasza swoody (#1768) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szinte csak olyat tudok írni amit már párszor leírtam, leírtunk, gugliban megtalálható, nem ártana picit visszaolvasni!

Tv design, képfrissítéssel semmi gond akárhány ms is, csillogó (fényes) káva, nem állítható a magasság, min. 9600GT 512/3850 512 ajánlott (bár inkább 8800GT512/3870). Válaszidővel semmi gond nincs. Pörgős fps is megfelel neki. A lényeg hogy játékra bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1770) swoody válasza raskolnikoff (#1769) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi.
Én egy gigabyte 8800gt 512mb tervezek venni.Gondlom megfog feleni neki. :)
Néztem a te monitorod "225BW" az mitol több illetve kevesebb a 2232bw-nél?

Filmezésre is megfelelö?
Nem tudom hogyan nevezzem azokat a filmeket amelyeknél felül-alul fekete rész van 16:9 nem vágom ezt.Nah szóval mennyire zavaró a bevilágitás mert nem nagyon találtam hogy valakiíta volna ezt.

Elöre is köszi.

(#1771) raskolnikoff válasza swoody (#1770) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Számomra mindenben "több", állítható a magassága, ezüst matt (klasszikus) kávája van (utálom a csillogóvillogó kávát) , nem TV designos (legyen a TV TV a monitor meg monitor:D )
kontrasztban kisebb (nem 1000es hanem 700as, de gyakorlatilag ez tök8), nincs dinamikus kontraszt (ami ugyanúgy mind1, sőt ha van az inkább rosszabb), fényereje még így is olyan nagy hogy sokaszor még a 30%on használt profil is vakító... Bevilágítás egy nagyon kevés van (ez is lehet példányfüggő, akárcsak a 2232 esetében is), de igazából én nem azt nézem hanem a filmet :P Játékra is jó. 5ms vagy 2 ms ugyan mindegy.
Enyémben CMO panel van, ami megintcsak jó. Az AOC hajlamosabb a durvább bevilágításra. De ezt sajnos nem tudod meg csak mikor már kibontottad. Mikor vettem, 3 másikat visszacsomagoltattam pixelhiba illetve porszem miatt. Ez is teljesen normális...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1772) davids83


davids83
csendes tag

Ahoj!
Nemrég vettem egy Dell E228WFP monitort, és hasonlóan több emberhez, énis tapasztalatam, hogy néha elég idegesítően sípol! Viszont rájöttem valamire, úgyhogy talán segít a hasonló problémától szenvedőknek, esetleg más típusú monitor tulajdonosainak!
Tehát a sípolást csak akkor tapasztaltam, amikor kikapcsoltam a monitort, mielőtt a gép leállt volna.. viszont ha előbb megvártam amíg kilép a viindóz, és leáll a masina, és utána nyomtam ki, akkor semmi hangja nem volt! :) (amúgy ha nem vártam meg míg lekapcsol a gép, akkor a monitor ki- és bekapcsolt állapotban is sípolt, egyedül a tápkábel kihúzása olldotta meg a gondot, de persze visszadugva ugyanúgy sikított :D)
Szóval ha van ilyen probléma, akkor próbáljátok meg, hátha segít!

Ami ami, az az...

(#1773) ithomas válasza L4mie (#1764) üzenetére


ithomas
őstag

Te hol vetted azt a monitor és mennyiért?
Mert Iponban nézem hogy 55k,de ott asszem nem lehet előre kipróbálni hogy pixelhibás-e...
Nekem meg nincs kedvem küldözgetni,meg napokat várni...

Real eyes realize real lies!

(#1774) B-L-A-C-K válasza yakuza.tora (#1767) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szicsú.

Mivel volt már 226Bw-m és most 2493-am van igy letudom irni neked a dolgokat...:)

226BW:

-Kisebb mint a 2493-as de ez szerintem egyértelmű. :)
-Jobb a válaszideje elméletben azaz 2ms de viszont pl call of duty 2 ben mikor eldobod a bombát és ahogy esik némi utánúzást tapasztaltam (máshol sehol sem), ez már a 2493-ra nem vonatkozik ott semmi nincs.
-3000:1 Dinamikus kontraszt
-Nem állitható a magassága, és nincs pivot funkció.
-Filmek játékok szépek..
-Ez is nagyon jó kis monitor és olcsobb mint a 2493-as...

2493:

-Nagyobb
-Full HD felbontás.
-10000:1 dinamikus kontraszt (226BW-hez képest nem sok a külöbmség)
-Szebbek a szinei élesebb a kép...
-Forgatható, magasság állitható, pivot funkció.
-Utánúzást keresve se észleltem...:)
-Játékokkal sokkal elvezetesebb játszani mivel nagyobb és valamivel szebb a képe, filemek is klaszabbak rajta...
-Kölsőre majdnem megegyezik, de ebben a kezelhetőség rosszabb érintő gombok vannak ami sötétben nem látszik mert nincs kivilágítva, de mondjuk ha egyszer belövöd nem kell állitgatni...
-Drágább.

Nem tudom melyiket vedd ha van + pénzed és nagyobbat akarsz akkor egyértelmüen 2493 ha nem akarsz ekkorát meg forgathatót meg full hd-t akkor 226BW...

Szerk: De ahogy nézem a rendszered oda 2493 illene, amugy jó a tápod nekem is ugyan ez van...:)

[ Szerkesztve ]

(#1775) yakuza.tora válasza B-L-A-C-K (#1774) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Köszi a segítséget!
Akkor azt hiszem, el is dőlt ez a kérdés. Marad a 2493! Kicsit féltem, hogy a játékokban nyújtott teljesítményét esetleg le fogod húzni a relatíve hosszabb válaszidő miatt, de meglepetésemre nem ez történt. Sőt!
Ma bementem az Edigibe és megnéztem testközelből is. Sajnos 226mw helyett "csak" a 223-as volt kiállítva, ráadásul mindegyik a gyári értékeken futott. Semmi kalibrálás! :((( Ettől függetlenül nekem is a 2493 jött be jobban. Döbbenetesen nagy és a pivot mód is izgatja a fantáziámat! ;]
Ráadásul - ahogy te is írtad - a konfig elbírja... (A Corsair egy vadállat. :Y Ha jól viselkedik, kap majd egy vizesblokkot! ;) )

Alléz Olympique de Marseille!

(#1776) B-L-A-C-K válasza yakuza.tora (#1775) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#1777) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Esetleg aki counter-strike -ozik 22-es wide-on azt irhatna pár tapasztalatott.Milyen felbontással játszik, stb.

Elöre is köszi.

(#1778) swoody válasza swoody (#1777) üzenetére


swoody
senior tag

Milyen a frissités a játék alatt,szét huzza e a képet.A 2ms -es frissitiés látszik vagy folyamatos a játék menet.Ilyenkre gondoltam.Bocsi csak lekéstem a "szerkesztést". :D

(#1779) L4mie válasza ithomas (#1773) üzenetére


L4mie
veterán

Kilehet, csak nincs készleten, hanem másnapra hoznak másikat.

Sőt azt is mondta, hogy ha bevitel előtti nap rendeltem volna 1-et akkor azt haza is vihetném, bár nem örültek volna nekem, de a fejemet nem harapták volna le. Akkor most nem kéne arra várnom, hogy mikor jön már meg ;)

Mondta is a garis srác, hogy most majd próbáljuk ki, mert van hogy kapásból ott figyel, bár nekem 3 naposan jött elő benne :O remélem ma megjön az új, és ezen nem lesz egy negyed sem ^^

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1780) ithomas válasza L4mie (#1779) üzenetére


ithomas
őstag

Örülj hogy nem 4 naposan... :)

Amúgy valószinüleg nem 3 nap múlva jött elő...hanem csak akkor vetted észre...

Real eyes realize real lies!

(#1781) L4mie válasza ithomas (#1780) üzenetére


L4mie
veterán

Csütörtökön vettem :D 3 munkanapban értendő a gari.
Kül. minden bekapcs után futtattam a tesztet, közben kerestem a hibákat, de addig nemvolt.
BTW még mindig nem szóltak, hogy megjött :( :O

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1782) swoody válasza L4mie (#1781) üzenetére


swoody
senior tag

Letudnád irni hogy milyen progival nézted meg hogy pixeles-e?

(#1783) L4mie válasza swoody (#1782) üzenetére


L4mie
veterán

ŐŐŐ fogalmam sincs :D beírtam googleba, hogy pixel error, vagy pixel hiba, és az első progit letöltöttem. Nagyon egyszerű, jó kis program.
Kiválasztod a szint, és azt beteszi teljes képernyőre. 8 szin közül tudsz választani :D de a 3 alapból ugye meg lehet állíapítani, ha valami kiégett.... nekem a piros ment ki.

de ha kell otthon majd megnézem a nevét!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1784) Furky válasza swoody (#1782) üzenetére


Furky
őstag

Az enyém pixeles, tele van pixellel, számszerint 1,764,000, és nem kell hozzá program, hogy megállapítsam, hogy pixeles-e :))

(#1785) skylaner válasza Furky (#1784) üzenetére


skylaner
senior tag

LOL ;]

(#1786) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Édeklődni szeretnék, hogy milyen az interpolált képe a 245t-nek? Erősen gondolkozom rajta és néha játék is szóba jönne. Ezért érdekel a natív felbontástól eltérő kép minősége.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1787) Furky válasza swoody (#1782) üzenetére


Furky
őstag

Amúgy tök gáz már, hogy nem oldalakat, de még 20-30 hozzászólást sem tudsz visszaolvasni
Látom aktívan résztveszel a widescreenes topicban is kérdezőként, de már milliószor leírtuk a válaszokat, használd a keresőt bátran, mindenki le fog szúrni, vagy nem méltatnak válasszal sem, ha egy kérdést ezredszer tesznek fel.
Amúgy itt van, az utolsó oldalon a tetejétől 5 hozzászólásnyira: kattints ide!

Peace ;)

(#1788) L4mie


L4mie
veterán

ma megjött a cseremonitor!
boltban ki lett próbálva...pixelhiba! szval maradt a boltban, holnap jön a következő! :Y

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1789) hitman, válasza L4mie (#1788) üzenetére


hitman,
őstag

Ez hihetetlen!
A ku*va gyárba nem bírják letesztelni legalább a pixel hibákat.
A cégnek a boltnak és a vevőnek is sok időt,pénzt és idegeskedést spórolnának meg...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#1790) swoody válasza Furky (#1787) üzenetére


swoody
senior tag

Amit linkeltél nekem meg volt és nem volt jo lehet azért mert crt probáltam nem vágom.
Egyébként utolsó elötti oldalt. :)

(#1791) B-L-A-C-K válasza Furky (#1784) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#1792) B-L-A-C-K válasza L4mie (#1788) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen monitor ez?

(#1793) skylaner válasza B-L-A-C-K (#1792) üzenetére


skylaner
senior tag

Asszem 2253LW monitort vett.

(#1794) renato


renato
aktív tag

nah nekem olyan kérdésem van, hogy szimulátorra kellene monitor, 22-es, és jó lenne ha pivot is lenne benne (munka miatt).

ez a SAMSUNG 2243BW nagyon megtetszett, olcsó is, sokmindent tud, az 5ms egyedül ami riasztó lehet, de külföldi teszteken azt írták fps-re is kíváló akkor gondolom szimulátorra is bőven jó. meg olvastam hogy elvileg a sokszor feltüntetett 2ms az nem is valósan 2ms :)

nem fényes a káva, ez is mellette szól, esetleg ha valaki tud ennél jobbat úgy 70-ig, akkor írja már meg lécci. :) meg ha valaki aztmondja jobban járnék mással, hát az se habozzon :)

még nézelődök és olvasgatok azért :)

(#1795) L4mie válasza renato (#1794) üzenetére


L4mie
veterán

JAJA 2253LW, de ha a kövi is szar lesz akkor másik modellt kérek.

Nem tudom mit paráztok itt a 5 vs 2 ms es....
könyörgöm a 12ms es LG men vígan CSztem akkoriban már 8 asok is voltak, de nem írta senki, hogy húú de szar a 12 es, sőt a 16 os is jó volt játékra.
amin már lehetett érezni egy kicsi átmosódást az a 25 ms el rendelkező LCD moncsik voltak.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1796) renato válasza L4mie (#1795) üzenetére


renato
aktív tag

oké, nemszóltam :DDD :B
csak egy 19-es samsung CRTm van, igazából életemben alig láttam lcd-t testközelből, az utánhúzást is csak elképzelni tudom
de akkor no para, jólvan kössz, akkor asszem ez lesz, ennyi pénzért ez (SAMSUNG 2243BW) a legjobb szerintem...

(#1797) B-L-A-C-K válasza renato (#1794) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2-5 ms között észrevehettelen a kölömbség....

(#1798) Furky válasza renato (#1796) üzenetére


Furky
őstag

Utánhúzást fel lehet fogni akár hardware-es motion blur-nek is :)) Ha lenne... igazából játszom én is olyan játékokban, amiben van motion blur, és durván nem látom az utánhúzást. Az RTA-t meg sohasem kapcsolom be, régen próbáltam, de akkor amikor itt scrolloztam lefele, vagy fel, akkor a barna rész halványzöld csíkos lett:)

mod: Black: különbség n-nel :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#1799) B-L-A-C-K válasza Furky (#1798) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

siettem...:)

(#1800) ithomas válasza L4mie (#1795) üzenetére


ithomas
őstag

Szia!

Én is ma hoztam el a 2253LW-t az Iponból...
Eddig hibátlan :DD
Ott helybe ki is próbáltuk,mert nem akartam felesleges köröket futni.
Direkt rákérdeztem a szervizes srácnál,hogy mennyire gyakori az hogy pixelhibával
cserélgetni kell a monitorokat...és legnagyobb meglepetésemre az volt a válasz,hogy szerencsére egyáltalán nem jellemző.
Ehhez képest itt PH!-n majd minden hozzászólás arról szól hogy 3nap cseregari stb...de mondjuk ez sokat nem jelent,mert nyilván a nagyátlag nem azt írja le,ha hibátlan a monitor,hanem azt,ha gond van vele.

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.