Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Tyrannus


Tyrannus
csendes tag

thx :))

(#2202) Viktor0610 válasza Tyrannus (#2199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pszt!

A JAD-fájllal kb. semmit nem érnél, az csak információ a JAR mellé, ami maga a játék/alkalmazás. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2203) Tyrannus


Tyrannus
csendes tag

De itt azt írja hogy d900i re nem jók azok a játékok. Akkor ez most hogy van?? Vmi más link??

(#2204) Tyrannus


Tyrannus
csendes tag

De az uploader a jar-t nem nyitja meg :W

(#2205) Mrs. Lovett válasza Tyrannus (#2204) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Még én sem jöttem rá, de csak képeket meg hangokat töltöttem eddig, játékot nem is akarok.

[ Szerkesztve ]

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#2206) Tyrannus


Tyrannus
csendes tag

Kb. 3 hete vettem a telefonba egy Kingston 1 Gb memókártyát.Az a bak hogy a gépről mégis 60 Mb nál nagyobb cuccot nemtok rárakni.Mintha nem is tudná h van memókártyám.Nem tudjátok miért van ez???

(#2207) chriskross válasza Tyrannus (#2206) üzenetére


chriskross
aktív tag

Sandisk-et ajánlják hozzá, bár nekem is valami hamisítvány (igaz Sandisk van rányomtatva :D ) 2gb-osom van és mégis megy vele...De ha a moddolt szoftot rárakod, akkor elfogad mindent (még a pizzát is :D )

(#2208) Bocha válasza chriskross (#2189) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha időnk engedi, utánajárunk a dolognak. Őszintén szólva nem vagyok benne biztos, hogy egy 7 éves szakdolgozat a leginkább mérvadó forrás ebben az esetben, elég sok dolog változott 2001 óta. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#2209) chriskross válasza Bocha (#2208) üzenetére


chriskross
aktív tag

Ez csak egy példa volt. Ha nagyon megerőltetném magam találnék máshol is róla cuccot, csak gugli ezt dobta ki. Kb fél éve teljesen máshol olvastam, csak nem találtam meg most. Ha valaki megerőlteti magát, biztos megtalálja a megfelelő jogszabályt, és ha Bnőmnek nem lenne most annyi tanulnivalója, akkor Ő is megtalálná vmelyik okos könyvében...

(#2210) Mrs. Lovett válasza Bocha (#2208) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Elég sok dolog változott, de általában az illegális dolgok 7 év múlva is illegálisak maradnak. ;)

[ Szerkesztve ]

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#2211) coyote55 válasza Tyrannus (#2206) üzenetére


coyote55
őstag

A PCStudio-val nem is fogsz tudni a memkarira rakni semmit :D
Állítsd át az USB-t háttértárra, és a sajátgépben megjelenő új meghajtóra már pakolhatsz is :D

Memento Mori!

(#2212) lÉgy


lÉgy
csendes tag

Mrs. Lovett, lelkes újonc lettél! :DD

(#2213) Beliboy válasza chriskross (#2189) üzenetére


Beliboy
csendes tag

Azért egy szakdogára nagyon nem adnék, ráadásul erre nem, mert ugye a csengőhangok otthoni feltöltése is illegális, mert hogy ebból kára keletkezik annak, aki ezeket árulja... pfff ezért kenyeret sütni se lehet otthon, mert kára lesz a sütödéknek... no comment.
Meg mellesleg ilyen jogi fogalom, hogy szoftveres bcs nem létezik. Sőt már számítógépes csalás sincs a mostani BTK-ban amira a szakdoga néha hivatkozik, úgyhogy amíg erre nincs egy LB iránymutatás, vagy legalább egy jogerős ítélet, hogy ez jogellenes, addig szerintem nem kéne tényként elkönyvelni. Amiben azért sem lennék biztos, mert mind a szerzői jogok mind az iparjogvédelmi jogok megsértése esetén feltétel a vagyoni hátrány, ami azért nem egyértelmű ezesetben.

[ Szerkesztve ]

(#2214) chriskross válasza Beliboy (#2213) üzenetére


chriskross
aktív tag

Na látom te se olvastad el normálisan. Milyen csengőhang feltöltésről beszélsz? Azt külső eszköz nélkül is meg tudod tenni? Igen, tehát kapásból hülyeség amit írtál. Ha rossz lenne ez a szakdoga, akkor nem lenne publikálva, főleg nem egy jogi fórumon....A vagyoni hátrány is elég tág fogalom...

"Jogsértésnek minősül az az eset is, ha a felhasználásra jogosult személy - akár a szerzővel kötött megállapodás, akár jogszabályi rendelkezés alapján vált is felhasználóvá - túllépi jogosultságának határait."
Azt hiszem a szoftvermódosítás nem csupán felhasználás........

(#2215) Mrs. Lovett válasza lÉgy (#2212) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Az lettem, örülök is! :DD

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#2216) lÉgy válasza chriskross (#2214) üzenetére


lÉgy
csendes tag

Te meg tag lettél! :DD :C

(#2217) chriskross válasza lÉgy (#2216) üzenetére


chriskross
aktív tag

(#2218) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Na na! Off off!

A Fáradt gőzben vannak megfelelő topikok erre a célra!

Samsung Galaxy A54

(#2219) diegho


diegho
nagyúr

akit esetleg érdekel egy kb 2 hónapos grafitszürke az lessen be hozzám: [link]

(#2220) Mrs. Lovett válasza diegho (#2219) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Megszabadulsz tőle? Miért? (csak kiváncsiság) Elégedetlen vagy vele?

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#2221) diegho válasza Mrs. Lovett (#2220) üzenetére


diegho
nagyúr

linken le van írva. nem jön be a menüje, SE-hez vagyok szokva túlságosan is és egy jobb mp3 lejátszós telót akarok helyette.

(#2222) do3om


do3om
addikt

Hól állítható be hogy a fényképet, videót ne a telefon memóriájába mentse hanem a berakott memóriakártyára?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#2223) diegho válasza do3om (#2222) üzenetére


diegho
nagyúr

sehol

(#2224) do3om válasza diegho (#2223) üzenetére


do3om
addikt

ha megtelik a 60Mb-s memoria mindég másolgathatom a 2gb-osra??

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#2225) diegho válasza do3om (#2224) üzenetére


diegho
nagyúr

pontosan.

(#2226) Tyrannus válasza coyote55 (#2211) üzenetére


Tyrannus
csendes tag

Coyote és azt h kell csináni h az usb-t hátértárra??? :P :P

(#2227) chriskross válasza Tyrannus (#2226) üzenetére


chriskross
aktív tag

Beállítások -> Telefonbeállítások -> USB beállítások -> Háttértár

(#2228) Loretto válasza Tyrannus (#2226) üzenetére


Loretto
veterán

Beállítások --> Telefonbeállítások -->Usb beállítások.

Soirée...

(#2229) Tyrannus


Tyrannus
csendes tag

köszikösz :)) :)) :D

(#2230) Beliboy válasza chriskross (#2214) üzenetére


Beliboy
csendes tag

Ne velem vitatkozz, a szakirodalmaddal, én csak onnan idéztem:
"Míg a csengődallamok és képüzenetek házi feltöltése kétség kívül sérti a gyártó jogát arra, hogy egyedül szolgáltasson (természetesen pénzért) ilyen digitális adatokat, s ezzel kárt szenved el, gazdaságilag mégsem tehet szigorú lépéseket az ilyen szolgáltatókkal szemben, hiszen ezzel a termékei iránti keresletet csökkentené a piacon."
Magyarul a szerző szerint jogsértő, de nem célszerű gazdasági okokból fellépni... Mellesleg a jogban 7 év az 1000 évnek számít, az általa hivatkozott számítógépes csalás már rég nincs a BTK-ban.

[ Szerkesztve ]

(#2231) chriskross válasza Beliboy (#2230) üzenetére


chriskross
aktív tag

Könyörgöm...írj egy levelet a Samsungnak és kérdezd meg, hogy örülnek-e neki.
Lehet nem ez a szakdoga volt a legjobb példa, de ha nem hiszed, olvass utána. Semmi kedvem vitatkozni. És mint mondtam utólag, ha nem számítógépes csalás, akkor szerzői jogok megsértése! És ebbe bele se köthetsz, mert egyértelmű, az meg ugye törvénybe ütköző...Részemről lezárva, tudom, hogy nekem van igazam.

(#2232) coyote55 válasza chriskross (#2231) üzenetére


coyote55
őstag

Zárjuk rövidre a dolgot!
Az tény, hogy kis hazánkban az otthon végzett firm. frissítés Samsung telefonra azonnali gari-vesztéssel jár, míg ha függetleníted a telefont, a szolgáltató, ahol vetted, akár fel is jelenthet szerződésszegésért... A szerződésekben benne van, hogy a telefon csak az illető szolgáltató SIM-kártyájával használható.
A szerzői jogokat a Samsung magasról...
Ennyi!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2233) chriskross válasza coyote55 (#2232) üzenetére


chriskross
aktív tag

Attól, hogy magasról (bár nem tudom honnan veszed), attól még illegális...

(#2234) coyote55 válasza chriskross (#2233) üzenetére


coyote55
őstag

A Samsung "csak" garimegvonással "büntet", gondolom, nem éri meg nekik esetleg perelni...
Tévedés ne essék, nem azt írtam, hogy nem illegális a firm.-frissítés, csak azt, hogy a Samsung nem foglalkozik olyasmivel, hogy szerzői jogok, meg egyebek.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2235) chriskross válasza coyote55 (#2234) üzenetére


chriskross
aktív tag

Nem a büntetés a lényeg, hanem hogy illegális! (bár azt sem értem, honnan vetted hogy csak garimegvonással büntet...) És ugye ha valami törvénybe ütközik, azért megbüntetHETnek...
"Samsung nem foglalkozik olyasmivel, hogy szerzői jogok, meg egyebek" azért én nem próbálnám ki...persze mindenki azt hiszi, hogy nagy cég egy kis emberrel nem szórakoznak (ami 70%, hogy így is van), de attól még nem legális...

[ Szerkesztve ]

(#2236) gigi85


gigi85
csendes tag

Sziasztok!

Biztosan írtatok már erről, és ha átolvasnám az összes hozzászólást, valsz megtalálnám a választ, de már a 150.-ik hozzászólás után összefolynak a betűk...

Tehát: 2napja kaptam egy d900i-t és kaptam hozzá egy kódot, amire azt mondták, h függetleníti. De nem azt tette, hanem nullázta az IMEI-t és most folyton keresi a hálózatot :O
Mit tudok most kezdeni a telóval? Gondolom szervíz kéne neki, de én vidéki vagyok, kissé messze van a Westend... Ha bemegyek egy mezei szervízbe, meg tudják csinálni? Nagyon le fognak b*szni a lábról, h kiszedtem az IMEI-t?? :F
Vagy ha függetlenítik és másik kártyát rakok bele, akkor jó lesz a hálózat? (most T-Mobile-os, de nekem Pannon-os kártyám van)
Nagyon szeretném már használni a telót, mert ami most van, az nagyon ernyedt állapotban van...
Légyszi válaszoljatok, vagy vmi kis reménysugarat villantsatok fel nekem!!

Előre is NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!

(#2237) chriskross válasza gigi85 (#2236) üzenetére


chriskross
aktív tag

Reménysugár az, ha kapsz egy másik IMEI-t, ugyanis az a kód az EEPROM-ot nullázta és olyat csinált a telefonoddal, hogy nem lehet visszaírni bele a régi IMEI-det. Csakis szervíz segíthet rajtad, de nehogy a garanciális szervízbe vidd vissza, mert ott helyben kitekerik a nyakad :) Egy GSM üzletben csináltasd meg. Ha sikerült visszahozni az életbe, írj mindenképpen és hogy csak új IMEI-vel tudták-e megoldani, vagy sikerült a régit visszarakni.
Tehát összesítve: szervíz.

(#2238) gigi85 válasza chriskross (#2237) üzenetére


gigi85
csendes tag

Köszike szépen!
Du. megpróbálok találni egy jó szervízt, aztán csak lesz hamarosan telefonom! :)
Majd megírom, hogy mi lett vele!

[ Szerkesztve ]

(#2239) Cufter


Cufter
tag

Hali!
Nincs valami módosított d900i firmware amiben benne van a Picsel File Viewer?
Eléggé érdekes hogy ebből a teloból kihagyták! :(

(#2240) Beliboy válasza chriskross (#2231) üzenetére


Beliboy
csendes tag

annyit azért hozzátennék, hogy a számítógépes csalás az büntetőjog, a szerzői jogok megsértése meg polgári jog, a számítógépes csalás helyett most számítástechnikai rendszer elleni bcs van, de szerzői jogsértés már régen is volt. Csak mert ugye nem mindegy, hogy valamiért leültetnek, vagy max kártérítésre köteleznek, csak ugye itt mi a kára mondjuk a samsungnak?

[ Szerkesztve ]

(#2241) chriskross válasza Beliboy (#2240) üzenetére


chriskross
aktív tag

Szerzői jogsértés? Igen.
A jogsértés törvényellenes? Igen.
Akkor miért forgatod ki a szavaimat?
Egy szóval nem mondtam, hogy leültetnek érte vagy hogy kártérítést kell fizetni érte.
Annyit mondtam, hogy TÖRVÉNYELLENES!
Remélem megértetted végre...

(#2242) Mrs. Lovett válasza Beliboy (#2240) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Egyszerű a megoldás: amíg van gari addig ne piszkáld a telefont vagy más cuccot. ;)

Az más kérdés hogy kis hazánkaban mi számít törvénytelennek,manapság már mindenki maga dönt (a tövényt vagy kikerülik vagy tudomást sem vesznek róla), hogy mit tart még határon belülinek (törvényesnek?), van aki a zeneletöltést is annak tartja , van aki meg röhögve tölti le a vonagló Britney legújabb CD-jét.
Ez volt régen, ez van ma és lesz is még.

[ Szerkesztve ]

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#2243) coyote55 válasza Cufter (#2239) üzenetére


coyote55
őstag

Leírtam már, de leírom újra: ez a Samsung kapkodásának ára!
Gyorsan ki akartak jönni a "tuningolt" D900-al, azaz a D900i-vel. Gyorsan áttervezték a panelt, kicserélték az eredeti "öregecske" procit, de a firmware-t nem igazán "babrálták" meg.
Az EEPROM, amiben a firm van, ugyanaz maradt, és már nem volt hely a rádiónak, tehát egyszerűbb volt kihagyni a komplett PicselViewert, mint áttúrni az egész firmet, és kiszedegetni a felesleges szubrutinokat. Egy-egy ilyen firm. nem egy telefonhoz, hanem egész készülékcsaládhoz készül, és csak az ugrási címekkel változtatnak rajta, hogy jó legyen egy-egy típushoz.
A mérete viszont adott, és kitölti az egész IC-t.
Ezért van pl. a D900 firmben kagylótelefonhoz való részlet is!

Memento Mori!

(#2244) coyote55


coyote55
őstag

Van egy pár izgalmas kódom, kell valakinek? ;] :W
Hányan fogják még megszívni a neten fellelt kódokat?
Az az idő már régen elmúlt, amikor a Samsung telefonokat kóddal lehetett függetleníteni!
Ne próbálkozzon kóddal senki, mert csak tönkreteszi a telefonját!

Memento Mori!

(#2245) Cufter válasza coyote55 (#2243) üzenetére


Cufter
tag

Ez gondolom nemet jelent. De ha ennyire egyforma, akkor használható a d900 firmware ezen?
Egyébként sejtem a választ, de azért hátha! :)

(#2246) coyote55 válasza Cufter (#2245) üzenetére


coyote55
őstag

Nyertél! Tiéd a hangszóró! :D
Gondolj bele, a rádió miatt azért annyira nem egyforma :D
Nem véletlen, hogy más kódok kellenek pl. a java-feltöltéshez!
Azzal a kóddal a procit ugrasztod a megfelelő szubrutinra.

Memento Mori!

(#2247) FehérHolló válasza coyote55 (#2243) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mindjárt szétszedem, utánajárok az EEPROM típusának és ha csak a felét tölti ki a firmware, akkor bántani foglak! :)

Egyébként szerintem nem ilyen egyszerű a dolog, hogy a picsel helyére berakták a rádiót. Ahhoz az kell, hogy legfeljebb olyan hosszú legyen a rádió kódja, mint ami helyére betudszkolták az elméleted szerint.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2248) Timocicu válasza coyote55 (#2244) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Szerinted függetlenítés helyett jó megoldás a turbo sim? :F Most egyre többen árulják és legalább nem járna gari vesztéssel szerintük.

De bárkitől szívesen várok infót,ha rutinosabb mint én. :R

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#2249) marcell4500


marcell4500
csendes tag

Feltelepítettem az opera mini 4.1-et de ammikor elakarom inditani nem történik semmin nem ír ki semmilyen hibaüzenetet. A korábbi verziók működtek rajta.

(#2250) coyote55 válasza FehérHolló (#2247) üzenetére


coyote55
őstag

Tedd azt! :)
Egyébként ajánlom figyelmedbe a ResMan nevű progit, amivel turkálhatsz a firm-ben ;]
Más furcsaság: van olyan verzió (nyelvi, regionális) amiben van PicselViewer :((
A baj az, hogy ilyet én még nem találtam... :O
Ha valaki találkozik egy ilyennel, gondoljon rám, és írja fel a típusszámot, meg a fellelhetőség helyét :R :C
Akkor már "csak" a magyar nyelvet kell belerakni :D ;)

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.