Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#400) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, talán nagyon naív a kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy alacsony-közepes fizetéskiegészítés céljából mekkora összeggel érdemes elkezdeni a tőzsdézést?

Két helyen van most demó számlám, az etoron, és a portfólióglobál-os oldalon, de ott arányaiban sokkal nagyobb kezdő büdzséje van az embernek. (10 millió kb.)

Heti/havi kereskedési periódusban gondolkodnék és ahogy informálódtam, úgy értelmezem, hogy egy -egy termék éves ciklusában kb. 3-4 beszállási pont van ekkora időintervallumban.

Nem lőnék nagy célokra, ilyen 50-200 $-os befektetési kockázatú 'pozíciókat' szoktam nyitni a demó számlákon is. (Követve a Bence Balázs 'bibliában' írtakat)
Ami kicsit elriasztott, hogy pl. a portfóliós oldalon 15-15$ a jutalék, így kb. egy pozíció nyitásakor azonnal -30$ -ról indulok.

[arra gondoltam, később az élesen, ha mondjuk évi 50-100.000 forintos nyereséget el tudnék könyvelni már óriási sikernek könyvelném el. - Ez reális egyáltalán?]

Kérdésem, hogy nagyon eltájoltam a lehetőségeket és lépjek egyet vissza mondjuk éves szintre kalibrálva magam, vagy ennél sokkal nagyobb összegek kellenének úgy en bloc?

Kicsit úgy érzem, hogy még nem találtam meg az ideális arányokat. (kb. 1,5 hónapja demózok, egyelőre csak félig passzív módon, nézegetve, ízlelgetve)

Köszi előre is a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.