Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) gyugyo79 válasza #81556480 (#2043) üzenetére


gyugyo79
addikt

Addig tesztelgetem majd és írom ha megvan.
Ezeket jól "fordítom" át PC -s vezérlésre?
Hold LT = Jobb egérgomb - célzás
Az X = shift - gyorsítás
A kocka = space - ugratás (van másik funkciója is ? )
L3 (analóg kar) = W-S-A-D - mozgás különböző irányokba.

Az a tipp-em, hogy a célzás miatt lesz a shift-space billnek másik funkciója és én így még nem is próbáltam. Tehát jobb egérgomb lenyomása mellet kell space (vagy shift) és A vagy D vel lehet elhajolni.

Na alig várom, hogy vége legyen a melónak és haza érjek. Menyivel jobb ha nem vagyok otthon mert ott nem ilyenek után olvasok jobban utána hanem játszok amikor tudok :)

(#2052) VágniValó válasza Mike (#2050) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem lőttem szerencsére. Jobb egérrel az újságos fiúra fókuszáltam, semmi opciót nem hozott fel értsd: "greet-antagonize" esetleg "buy newspaper", ezért közelebb álltam nyomtam egy TAB-ot azt hittem segit, eközben a jobb egérgomb végig nyomva volt, így sajnos nem csak hogy előkaptam a stukkert, de egyből rá is szegeztem csórira :DDD

Hülye lovasokkal és szekerekkel nem találkoztam, de azt észrevettem, hogy pl Valentine-ban hiába csak lépdelek a lóval, akkor is mindig módot találnak arra, hogy menet közben, vagy a ló 'leparkolásakor' az utamat állják a gyalogosok.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2053) rup1u5 válasza Triathlete (#2049) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2054) CMD 87


CMD 87
tag

Cinematic módban "gyorsutazok" persze vágtában ,beérek egy kis faluba, 4 emberen taposott keresztül a ló, Wanted. :C Nem a kijelölt úton vagyok vadonból tartok az út felé , cinematic majdcsak odatalál. Hát nem , árkon bokron megy keresztül beleszalad egy sziklafalba :C Hibák vannak azért benne bőven , a főszál mellett vadászom a "kérdőjeles" mellékküldiket is ,hogy tovább tartson.Régen éreztem azt ,hogy megérte pénzt adnom egy játékért úgy ,hogy az online-t még el sem indítottam.

[ Szerkesztve ]

(#2055) #81556480 válasza CMD 87 (#2054) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én egyébként nem is feltételeztem sosem, hogy ez a cinematic mode elvisz a térkép másik végébe irányítás nélkül, vágtázva.

(#2056) peterson79 válasza Mike (#2045) üzenetére


peterson79
őstag

Sajnos nem egyszer belefutottam abba, hogy mire feleszméltem elhaláloztam. Többnyire 3-5 faszi jön szembe az úton vagy üldögél a táborban, nekem meg így az elején se rutinom, se életerőm túlélni az ilyen találkozásokat, ebből kiindulva lőttem előbb és kérdeztem aztán.
Most már kicsit rutinosabb vagyok és mentek előtte közvetlen, valamint az alapos felderítés sem hátrányos, néha még elejtett infókat is ki lehet hallgatni, bár nemtom mi haszna van a késöbbiekben.

Ilyen véletlen ráfogom a fegyót emberekre akkor volt, mikor vadásztam. Eleve a puska a kezemben, már támadásnak veszik. De az komoly, hogy ha elteszem gyorsan akkor úgy reagálják le, hogy majdnem lelőttelek ember, vigyázz legközelebb:) azért ilyenre is figyeltek.

(#2057) CMD 87 válasza #81556480 (#2055) üzenetére


CMD 87
tag

Amúgy meglepően jól elmegy, csak néha csinál balesetet :) Meg ha elállják az utadat a rablók és te közben teát főzöl akkor cumi.

(#2058) peterson79


peterson79
őstag

Visszatérve NPC-k lelövésére, ha például egy fontos embert, pl a Fence-s embert lövöm le, akkor mi lesz? Kerül oda másik arc?? Ilyet próbáltatok már?

(#2059) sittes79 válasza Create. (#2023) üzenetére


sittes79
addikt

Abszolút nem tűnik el, de ahogy utána olvastam főleg epic store + rockstar launcher együtt a probléma

(#2060) CactuS válasza #81556480 (#2055) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Meg van egy olyan mellékhatása, hogy a hétvégén 2x kaptam Ambush-t miközben így utaztam. Volt is izgalom rendesen. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2061) NagyonTitok válasza CMD 87 (#2054) üzenetére


NagyonTitok
tag

Én kapásból így indítottam a Chapter 2-t. :D
Épp' telefonáltam, gondoltam hadd menjen addig:
Táborból ki, cinematic mode, 2. kanyarban nekiment vkinek a ló, aki egyből hátba is lőtt.
Újra c.m. , vhol útközben megunta az életét a ló, s lezúgott vmi szikláról, de mégis csak én haltam meg. :DDD

Nagy gondban leszünk, ha majd a R* elbocsájtott programozói vmelyik autógyár önvezetésért felelős részlegénél helyezkednek el. :Y

Never ever drink and drive!

(#2062) Mike válasza gyugyo79 (#2051) üzenetére


Mike
veterán

kocka pl. növényszedés

(#2063) Mike válasza CMD 87 (#2054) üzenetére


Mike
veterán

a cinematic csak a legegyszerűbbekre jó, és rabló illetve farkastámadás ellen sem véd.

(#2064) negyven2 válasza peterson79 (#2058) üzenetére


negyven2
veterán

A sztoriban fontosnak számító NPC-et nem lehet megölni A boltosokat, sherifeket sem. maximum megsebesíteni. Ami kicsit furcsa, de a lényeg, hogy nem halhatnak meg. Pl. volt, hogy sztoriban lerobbantottam sörétessel a fegyverboltos fejét (szó szerint!). Ugye ilyen esetekben, a boltok ilyenkor pár napra bezárnak, van hogy be is deszkázzák az ablakokat, ajtókat. Majd mikor kinyitott, akkor ott volt bekötött fejjel, és mondta, hogy nem volt szép dolog amit csináltam. :D

A random Stranger küldetés (felvillanó fehér pötty) NPC-it se nagyon (bár itt elképzelhető, hogy a megölelésük egy választható opció), mert ezek nagy része másformában máshol ismétlődhet, vagy folytatódhat, mind normális mellékküldetés is. Ilyen random találkozások adnak amúgy tippeket kincsestekepék ügyben, vagy házrablások ügyben is. Illetve van egy, kettő aminél ha segítünk akkor utána az átalakul egy 4-5 részes mellékküldéssé.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#2065) pandras83


pandras83
senior tag

Úgy látom most már mindenki a tartalmi kérdésekkel van elfoglalva, ezek szerint megoldódtak az indítási gondok mindenkinél?

Cyberfuck Patchrunner

(#2066) peterson79 válasza negyven2 (#2064) üzenetére


peterson79
őstag

Azta :D :D :D még ezt is leszkriptelték, komoly:)

Spoiler veszély!
Nekem olyanom volt legutóbb, hogy segítettem egy hölgynek, ráesett a ló, kiszedtem alóla, el kellett volna vinni Valentine-ba. A probléma az volt, hogy Én adósság behajtáson voltam és útba esett a tanya, gondoltam beugrok, lerendezem. Lövöldözés tört ki sajnos és mire kijöttem a házból a hölgy eltűnt a lovamrol:(. :D

(#2067) #81556480 válasza pandras83 (#2065) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nálam jelentkezett sok probléma, de egyszerűen és gyorsan találtam rájuk megoldást.

Nem indulásra win frissítés volt a megoldás, akadásra meg az hogy visszavettem DX12-re .

(#2068) m0h0senator válasza pandras83 (#2065) üzenetére


m0h0senator
őstag

Engem péntek este/éjjel kezdett kidobálni. Szombaton a 2x 1,5 órában semmi baj, vasárnap hiba nélkül lefutott. ALT+TAB is volt közben, és vulcan-on hagytam ahogy az nv experience beállította.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2069) .OM.


.OM.
aktív tag

Megfigyelésem szerint nálam akkor fagy ki, ha bevágtatok egy településre. Megakad a kép és a hang, majd egyet még lép képpel és hanggal, majd a desktopon találom magam.

ex .Oldman.

(#2070) Headers válasza #81556480 (#2067) üzenetére


Headers
tag

Neked megoldotta a 4 másodperces kifagyásokat a DX12?
Én is próbáltam, de nekem ugyanúgy megmaradt, csak ez a cpu mag kikapcsolásos mókolás működött.

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#2071) juhasz406 válasza pandras83 (#2065) üzenetére


juhasz406
tag

Nekem eddig is elindult de csak directx 12 vel. Olyan 5-10 perc után mindég kilép a szokásos ablakkal. (OK, restart, safe mod)

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#2072) Mike válasza peterson79 (#2056) üzenetére


Mike
veterán

van olyan npc aki kevésbé agresszív. van aki el is szalad ha ráfogod a pisztolyt. más visszaszól, és megint más azonnal lő.

(#2073) Mike válasza peterson79 (#2058) üzenetére


Mike
veterán

nem tudod lelőni a boltosokat így a Fence-t sem.

(#2074) negyven2 válasza Mike (#2073) üzenetére


negyven2
veterán

Online-ban nem is, de sztoriban igen...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#2075) Mike válasza negyven2 (#2074) üzenetére


Mike
veterán

már láttam közben, de én egyszer sem vetemedtem ilyenre :)

(#2076) VágniValó válasza peterson79 (#2066) üzenetére


VágniValó
addikt

Az a türelmetlen kis szutyok! Én is felajánlottam, hogy elviszem, annyit csináltam, hogy leszedtem a döglött állatot a ló hátuljáról gyorsan. Mégis, épphogy letettem az állatot és szállok vissza a lóra, a csaj egyből: jólvan, akkor megyek gyalog....

és meg is indult, hát mondom OK akkor vigyen haza az egód ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2077) #81556480 válasza Headers (#2070) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát ha van is nagyon ritkán fagyás, akkor is csak max 1 másodperc. Én arra vezetem vissza, hogy valami olyankor 100%-on megy és ez akasztja meg a játékot. namost ha minden minimálon van, kevesebb az esélye hogy kifagyjon (nálam) .

[ Szerkesztve ]

(#2078) Stormrider válasza Mike (#2073) üzenetére


Stormrider
tag

Én csak megvertem :D véletlen neki mentem erre belém kötött.Legközelebb bekötött fejjel állt ott :DD

(#2079) korte019 válasza .OM. (#2069) üzenetére


korte019
tag

Próbálj váltani DX és Vulcan között. Többünknél ez megoldotta a problémát.

(#2080) Roccso válasza Headers (#2070) üzenetére


Roccso
aktív tag

nálam sajnos a Lasso sem segített és DX12-ben megy a progi, Vulcant még nem próbáltam hátha azzal jó lesz..
i5 4690k , GTX 1070, 8GB ram a konfig

-->Speedlimit Racing Team<---

(#2081) Mike válasza VágniValó (#2076) üzenetére


Mike
veterán

online-ban én az ilyeneket hátba szoktam nyilazni
erre jártak az indiánok :)

de levágható tomahawk-kal is lóról :)

[ Szerkesztve ]

(#2082) NagyonTitok


NagyonTitok
tag

Online:
Érdemes párhuzamosan csinálni a Collector, BH, és trader küldiket is, mert a lóvé és az xp mellett mindegyiknél más-más feloldható cuccokat is lehet szerezni (nem csak skin, hanem nagyobb táska, új ló, stb.).
A Képesség kártyákat se felejtsétek el aktiválni. Kiválasztás előtte érdemes átgondolni, melyikre van igazán szükség, mert utólag drága mulatság lehet.

Never ever drink and drive!

(#2083) Chapel


Chapel
addikt

Nem bírtam ki megvettem a Special Edition-t: :)
Kis reprezentatív mérések:

Konfig:
I7 4790K - 4,4Ghz
16Gb Ddr3 2800Mhz
MSI 1080 Gaming 8gb (alapon)
WD Red 3TB

Rivatunerrel csekkoltam az fps-t benchmark módban. A beállítások:
Minden Ultrán/maxon - felbontás FHD - de minden szűrő off-on.
(FXAA, MSAA, Reflection MSAA, TAA)
Motion blur off, Vsync on.

Benchmark:
Teszt 1: 22-23 fps
Teszt 2: 27-29 fps
Teszt 3: 32-36 fps
Teszt 4: 28-29fps
Teszt 5 (az üldözés): 36-41 fps

Már az új driverrel, bár megcsináltam előtte is, annyi történt hogy ezzel az újjal vesztettem 1-2 fps-t mindehol. (100%-ban biztos voltam hogy lassítani fogják direkt a régi kártyátak, hogy vegyél rtx-et... :((( )

Gpu 90-100%-on pörög cpu szokász szerint 50-60% max, sztem egy 2070-2080 s-t is kiszolgálna,de ez off.

Szóval, erre lehet számítani. Most jön a finom hangolás, biztos vagyok benne hogy ultra helyett fele high és még 1-2 szűrő is 2x-4x-esen és meglesz a stabil 50-60 fps.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2084) Mike válasza NagyonTitok (#2082) üzenetére


Mike
veterán

"Kiválasztás előtte érdemes átgondolni, melyikre van igazán szükség, mert utólag drága mulatság lehet" ezt ebben a formában nem értem

(#2085) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

pandras83: Nem.

[ Szerkesztve ]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#2086) marcarc válasza Chapel (#2083) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem ezek a beállítások lettek a befutók (i7 7700, 32gb ram,1080Ti):

[link]
[link]
[link]

Stabil 60+ fps 3440X1440 ben, nyílván neked még lesz egy kis headroom az alacsonyabb felbontás mellett, hogy pár dolgot highra tegyél.

Hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#2087) LLKobe válasza Chapel (#2083) üzenetére


LLKobe
veterán

Beállítási segédlet.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2088) Prosector


Prosector
addikt

A legkomolyabban ajanlom, h aki meg nem probalta a DXet, az mindenkepp nezzen ra.

Nalam olyan irtozatos stuttering van Vulkannal, h nem hittem a szememnek, amikor kiprobaltam, ossze sem lehet hasonlitani a DXszel.

A teszteknek/videoknak megfeleloen valoban 3-4 fpssel tobb van Vulkan alatt, de hiaba, mert a frametime graf meg olyan mint a harmonika, tele van spikekal. DX alatt tukorsiman fut a game, kb 1spike nincs (9700K/1080Ti).

(#2089) negyven2 válasza Mike (#2084) üzenetére


negyven2
veterán

Itt alapvetően arra gondolhatott, hogy mielőtt megveszi olvassa el és értelmezze, hogy mit tud az adott kártya (ezt ugye vásárlás nélkül is meg lehet tenni). És ez alapján döntse el előre (lényegében 10-es szintöl), hogy mi számít neki fontosnak, milyen játékmódot szeretne, és ez alapján kezdje el venni, fejleszteni a kártyákat.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#2090) Create. válasza Prosector (#2088) üzenetére


Create.
addikt

Nálam meg pont a dx12 rossz. A képernyő alját eltorzítja valamiért és random ki is fagy. Vulkan alatt meg jó a képernyő alja is, teljesen röccenés mentes és még egyszer nem fagyott ki.

(#2091) Mike válasza negyven2 (#2089) üzenetére


Mike
veterán

de ezt úgyse fogja tudni eldönteni most még. ki kell tapasztalnia. plusz imádja a Rockstar a kártyákat lenerfelni

ezzel együtt van egy pár kártya ami hasznos, tény és való

(#2092) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Online kérdés. A tradernél gyorsabban állítja elő az öreg a leszállítandó árut ha jobb minőségű alapanyagot adunk le neki? Vagy csak a mennyiség számít? Jelenleg szinte mindent beadunk, így közel teli van mindig a csík és folyamat termel, csak ezen szeretnénk gyorsítani.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#2093) Prosector válasza Create. (#2090) üzenetére


Prosector
addikt

Ugy latszik akkor AMD rendszeren a Vulkan a nyero.

Nem is lenne rossz 1 ilyen osszehasonlitas, h milyen rendszeren, melyik renderrel fut jobban a game. Az is erdekes lenne, h Intel cpu/AMD vga es AMD cpu/NV vga gepeknel mi lenne a helyzet

Eddig 1:1

Edit: vagyis 2:1 a DXnek mert az alairasomban levo vason is DXszel fut jobban.

[ Szerkesztve ]

(#2094) gyugyo79 válasza yozsee11 (#2092) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tapasztalat, hogy csak többet ad érte ha jó minőségű a cucc amit beadtok. XP -t ad egyformán ezért max amíg fejleszteni akarjuk van esetleg értelme a rossz minőségűt is elhozni egyáltalán szerintem. Én pld csak egész állatot és min 2 csillagosat adok le, lövök le egyáltalán. Mondjuk most már, hogy van kocsi ha azt telerakom 2-3 csillagosokkal akkor egy időre nyugi van Trader fronton :)
Én ha direkt a tradert csinálom olyan helyre rakom le a tábort ahol sok olyan 2-3 csillagos állat van ami elég nagytestű (puska kell hozzá) és lehetőleg sík a terep így amíg csak lóval csináltam is gyorsan tele tudtam rakni egyedül is.

[ Szerkesztve ]

(#2095) morfondőr válasza Create. (#2090) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem GTX 1070-el ugyanúgy elmossa a képernyő alját és a minimap körül dx12-vel, vulkan-al is, de kicsit kevésbé. Fagyások viszont nincsenek, stuttering is ritkán jön elő mindkét api-vel.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2096) Create. válasza Prosector (#2093) üzenetére


Create.
addikt

èn a google stadias tesztre leszek majd kíváncsi, hogy tényleg menni fog-e a 4k 60fps lag mentesen. Elvileg a hónapban kiderül az is.

(#2097) juhasz406 válasza Prosector (#2093) üzenetére


juhasz406
tag

Nekem vulkanon el se indul. Amint betölt a játék rögtön ki is lép.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#2098) pandras83 válasza #81556480 (#2067) üzenetére


pandras83
senior tag

Szerinted win 10 1903-al már bele lehet vágni? Nem a legfrissebb a build, de 1903 az tuti. 18362.86 verziószám.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#2099) Malibutomi válasza Chapel (#2083) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Off de nem szolgalna ki 2070-2080-at a 4790K-d.
En GTX1080 mellett valtottam 4770K@4.4GHz-rol 3700x-re es 15-18%-al nott az FPS-em

(#2100) Methionyl válasza Prosector (#2093) üzenetére


Methionyl
senior tag

Nv-m van, csak vulkant használtam mert semmi gond nincs vele, semmi szaggatás/stuttering.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.