Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) arcitec


arcitec
addikt

A Collections hogy lehet megnézni, mint amikor találok valamit és F1-re feldobja. Lehet is lapozni az összes közt. A B -vel csak azt látom összefoglaló szerűen mi van.

(#9002) bendegruz válasza arcitec (#9000) üzenetére


bendegruz
őstag

nem tudok belelépni, a nyil pont eltakarja, hogy lakat van rajta

Asus Rog Strix Scar III

(#9003) Plata válasza arcitec (#9001) üzenetére


Plata
félisten

Menüben meg lehet keresni,de most nem tudom pontosan hogy és a táskádban is megnézheted.Ha B-t lenyomod az utolsó fül asszem a kollekciók fül.

(#9002) bendegruz
Ha ez Online akkor keresd meg a térképen a sárgás jelet ott van a sztori küldi.

(#9004) mate182
Van ilyen napi küldi is,süss x adag húst wilderness camp tüzénél.

[ Szerkesztve ]

(#9004) mate182 válasza p a s s e r (#8997) üzenetére


mate182
tag

Nem ad designt.

Csak egy tábor tüzet tudsz rakni bárhol.

Per mare, per terram

(#9005) arcitec válasza Plata (#9003) üzenetére


arcitec
addikt

Írtam a B NEM JÓ:

(#9006) mate182 válasza arcitec (#9005) üzenetére


mate182
tag

Hosszan nyomva a b elő jön a táska.

Q és E billentyűvel váltod a fület! Táska belül. Úgy tudsz ugrálni a kategóriák között.

Van olyan skill amit el kell.olvasni nem csak táskában benne van, az nem elég.

[ Szerkesztve ]

Per mare, per terram

(#9007) arcitec válasza mate182 (#9006) üzenetére


arcitec
addikt

Írtam már, hogy az nem u.a mint amikor konkrét találat történik és a bal felső sarokban F1 jelzésre ami előjön az kellene nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#9008) mate182 válasza arcitec (#9007) üzenetére


mate182
tag

Jovan má' ne haragudj. Látom :DDD :U

Per mare, per terram

(#9009) arcitec válasza mate182 (#9008) üzenetére


arcitec
addikt

Nem haragszom én, csak pontosítottam. ;) De jó lenne tudni, főleg most , hogy random vannak lerakva...

(#9010) negyven2


negyven2
veterán

Az online-ba érkezett 7 új Emote, kettő új Legendary Animal (Snow Buck, Mud Runner Buck) valamint a Wildlife Photographer Free-Roam Event.

A többit meg megtudjuk ha majd kijön a hivatalos Newswire.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#9011) Triathlete válasza negyven2 (#9010) üzenetére


Triathlete
senior tag

Valami gúnya?

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#9012) p a s s e r válasza arcitec (#9009) üzenetére


p a s s e r
őstag

na pill, megnézem...

nem vagyok benne biztos, hogy mit is szeretnél elérni, de én két lehetőségről tudok... az egyik a "b", ahol láthatod a kollekcióid, és ha belemész akármelyikbe, ott láthatod, hogy a szetten belüli alkatrészekből hány db. van, de mondjuk nem mutatja a dolgok képét... a másik és talán erre gondolsz, az hogy kikeresed a tárcsán a kis táskát... ott lapozgatva, belenézve már mutat képeket, de azt nem, hogy miből mennyi van... donno, remélem segített...

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9013) negyven2 válasza Triathlete (#9011) üzenetére


negyven2
veterán

Nem láttam. Főleg, mivel az elmúlt két hétben már kijött az Update-el érkező ruhák 80-90%-a.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#9014) Futur1210 válasza p a s s e r (#8993) üzenetére


Futur1210
csendes tag

Semmi baj. :)

@gyugyo79: Köszi a választ!

(#9015) arcitec válasza p a s s e r (#9012) üzenetére


arcitec
addikt

Á hálás köszönet azt a táskát mindig átpörgettem :( . Az kell mert ha egy konkrétba belépek látni a részleteket és, hogy miből nincs azt is. És most az a lényeg, mert a B azt mutatja mi van, pediglen az kell, hogy mi nincs :K . Köszi szépen...

(#9016) p a s s e r válasza arcitec (#9015) üzenetére


p a s s e r
őstag

igazán nincs mit... viszont a "b"-s megoldásnál ugyan úgy látszik, hogy mi nincs... amelyik tétel mellett nincs szám, abból hiányod van, aminél meg van szám, ott azt is látod, hogy mennyi... szvsz jobb a "b"-s...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9017) Plata válasza negyven2 (#9010) üzenetére


Plata
félisten

Elég sovány,emote-nak nem látom értelmét.
Ez az event milyen?

(#9018) arcitec válasza p a s s e r (#9016) üzenetére


arcitec
addikt

Én csak azt látom hogy miből mennyi van. pl szerintem ahol nincs szám abból csak 1 van.
Nézzed csak meg és számold meg ? sor van és ? a Colloctions össz db.Tojásból nekem 8 sort mutat az össz. pedig 9 lenne. Mindegy is nekem a kis táskás a jobb.

(#9019) p a s s e r válasza arcitec (#9018) üzenetére


p a s s e r
őstag

hm... érdekes, másképp gondoltam, megnézem... (és valóban igazad van...)

amúgy én ezt az egész collectorosdit, nagyon oldskool módon egy füzetbe szoktam jegyzetelni... ceruzával fel van írva minden kollekció, és az alá tartozó tételek és ha valami éppen kell, hogy meg legyen a pakk, akkor rajzolok a hiányzó tételek mellé egy kört, és amikor begyűjtöttem, áthúzom... aztán ha kész a pakk, kiradírozom a köröket, áthúzással együtt és legközelebb újrakarikázom, stb... :) tököm sem akar a fél játékidő alatt a menükben kóborolni és sokkal átláthatóbb is, mert csak rá kell pillantani... azt is terveztem, hogy megcsinálom a kollekciókat külön kis kártyákra rdr designban, fontokkal, stb., lelaminálom, és utána lehet ugyan így csinálni, csak alkoholos filccel... na jó, ez már két világ találkozása... de ez elmaradt, mert közben számomra elvesztette a collector role a fontosságát... ma már csak felszedem, ami szembejön... amúgy ha valakit érdekelne ilyen, megcsinálom szívesen...

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9020) arcitec válasza p a s s e r (#9019) üzenetére


arcitec
addikt

Hasonlóan én is , bár most kicsit szét van hullva. Lefotózom és berakom egy könyvtárba.
Van egy origi és a munka könyvtárból pedig mindig törlöm azt ami már meg van. De most szétesett. Meg ez random min 60%, ez betette a nehézséget rendesen. :U

[ Szerkesztve ]

(#9021) Mike válasza p a s s e r (#9019) üzenetére


Mike
veterán

a githubos térképen lehet gyűjteni miből mennyi van és jelzi miért kell elmenni
bár ugye most hogy szétcseszték a collectort nagyjából lutri

(#9022) homerhamm válasza bendegruz (#8960) üzenetére


homerhamm
addikt

Aha. Sztoriban volt már ilyen, hogy esőből villanykapcsolásra napsütés lett. :D (xbox)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#9023) p a s s e r válasza Mike (#9021) üzenetére


p a s s e r
őstag

igen, a jeanropke.github, már leesett... nekem az csak jeanropke... :) okos a baloldali panel, sok mindent tud, bár azt nem tudom, hogy hol jelzi, hogy miből mennyi van... ezt a randomizálást egyrészt megérteném, ha a r* mindenkivel úgy számolna, hogy időmilliomos... én az voltam, és fel is húzott a collector mindenügyileg... de megint túlzott profitéhség szag van a levegőben... az nem fontos, hogy a legtöbb embernek sokkal kevesebb ideje van és plusz valós pénzt sem áldozna, hogy ne legyen kínlódás a eleje? megéri-e vajon elvenni egy most kezdő játékos kedvét azok miatt, akik simán zsebbe nyúlnak, hogy előrelépjenek? nyilván hülye kérdés, mert a válasz minden bizonnyal igen... én, most kezdve nem biztos, hogy annyira lelkes lennék...

azt viszont k.-ára nem értem, hogy a randomizálós készletek utolsó egy szem tételeit hogy tudnám kisajtolni, mert pl. már kb. 5-8 érmem van mindegyikből, kivéve egyet, amiből egy sem... :/

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9024) p a s s e r válasza Mike (#9021) üzenetére


p a s s e r
őstag

illetve kicsit átfogalmazva is feltenném az előző hsz-em utolsó kérdését... pl, ha minden éremből megvan a maxos 10 darab (kivéve egyet, amiből egy sincs), akkor utána mit ad a random hely? a hiányzót folyamatosan, vagy olyanokat, amiket már fel sem tudsz venni?

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9025) Plata


Plata
félisten

Ma este sütögetés közben be támadták a táborom,megvédtem de úgy nézem lettek új kivégzések vagy mik,az hogy a fejét lelövi ellenségnek már volt,de elkapja és az egyik lábát durrantja le tőből az durva és új nekem.Mivel elég közel jutottak mert épp sütögettem így többet is elkaptam és kivégeztem lefűrészelt csövűvel.

(#9026) p a s s e r válasza Plata (#9025) üzenetére


p a s s e r
őstag

én tegnap tapasztaltam először, tök véletlenül, hogy ráfutva az ellenre, ellököm és jól ledurrantom... tényleg nem tudtam, hogy van ilyen (inkább sniper típus vagyok, ha lehet)... ez is ilyen kivégzés, mint amit írtál? mármint hogy ezt érted kivégzés alatt?

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9027) Plata válasza p a s s e r (#9026) üzenetére


Plata
félisten

Igen,én már rég észrevettem,trader eladás közben mikor megtámadtak és dupla sörétes volt a kezemben és a karakterem nekiment akkor kivégezte,de ilyet hogy a lábát ledurrantja még nem láttam.Sörétessel a kezében elég durván végzi ki az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#9028) Mike válasza p a s s e r (#9024) üzenetére


Mike
veterán

jeanropke szerint semmit
és ugye már az sem működik, hogy a cigányasszony térképét használod ami olyat ad amiből még nincs 10
ennyi, beszoptuk a faszt már elnézést a kifejezésért
illetve mi régiek talán nem, már aki gyűjtött elég pénzt
de napi coinozás nincs, annak vége

[ Szerkesztve ]

(#9029) arcitec válasza p a s s e r (#9024) üzenetére


arcitec
addikt

A "maxos 10" darab az mit jelen pl érme esetében 1 érméből max 10 db lehet u.a? És ha így van és mindenből meg van a 10-10 db azt jelent valamit? Vagy félre értettem.
Mike: Korábban sem lehetett minden nap megcsinálni, mert volt hogy 1 hiányzott és sehol nem volt... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9030) Plata válasza arcitec (#9029) üzenetére


Plata
félisten

Azt jelenti többet nem tudsz felvenni.
Egy féle gyűjthető cuccból 10 fér el.

[ Szerkesztve ]

(#9031) Mike válasza arcitec (#9029) üzenetére


Mike
veterán

de az bug volt
azt jelenti hogy adott érméből nálad van a maximum, tehát hiába találod meg, nem kapsz mégegyet
ha csak annyit csinálnak, hogy az egyik érme esélyét leviszik 1%-ra , már beszopattak mindenkit, mert sosem lesz meg a teljes set

(#9032) arcitec válasza Mike (#9031) üzenetére


arcitec
addikt

Mi volt a bug. Itt nem a típuson belüli max-ról van szó. Hanem a a kollekció össz. darabjáról
Vagy is a kollekció 14 db de nálad csak 13 van és a 14-ik csak nem akar előkerülni . Tehát ez volt korábban is. Ha nem is minden esetben, de elő elő fordult. Most meg 1 hiányzik és 80% random. Ezért van már mindenből min. több mint 6-8 , de az utolsó darab csak nem kerül elő.
Egyébként az Agaritát utálom de nagyon. 22 után és ciklusban. Ha most elkapom, kilépek - belépek-elkapom,kilépek-belépek-elkapom. stb ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#9033) mate182 válasza arcitec (#9032) üzenetére


mate182
tag

A Bug az 1700-as érme volt. Most már, ugye minden random van, helyét tudod, de hogy mi van ott nem tudni, lehet hogy 1700 as van 3x. Így egy nap össze sem tudod szedni a coinokat, csak reset után. Nem tudom, utána kéne olvasni redditen, hogy a HC grindereknek mik a tapasztalatai, én ahogy jött az naturalis update be is fejeztem ezek grindolását.

Nem volt a játékban benne az 1700-as coin. Megnézted a jeanropke githubot, hogy hol van oda mentél kiástad és nem az 1700-as volt hanem egy ugyan olyan amit már egyszer kiástál.
(Tehát lehetetlen volt a full 14 db os kollekciót összeszedni) Így meg kellet várni mindig a resetet, hogy a kitudd ásni. Eltolta egy nappal a kollekciók beszerzését.
Tehát Egy coin duplán volt az 1700-as meg sehol nem volt.

[ Szerkesztve ]

Per mare, per terram

(#9034) p a s s e r válasza Mike (#9031) üzenetére


p a s s e r
őstag

nem értem a célját... tényleg így értelmetlen az egész szakma... mondjuk nekünk már mindegy, de az azért tényleg egy jó mankó volt a kezdőknek... még az is jobb megoldás lett volna, ha pl. nincs minden nap minden érme, csak elosztva 2-3 napra, de azért ennél jóval arányosabban... én még mindig azt gondolom (inkább remélem), hogy talán ott vannak azok a hiányzó tételek valamelyik random detectoros, vagy random ásós ponton (olyannál, amit nem jelöl, csak detectorral/ásóval)... már alig várom a következő update-et, tuti bevezetik a random fast travelt... :)

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9035) negyven2 válasza mate182 (#9033) üzenetére


negyven2
veterán

Kicsit pontosítanék ezzel az régi, érmés bug-al kapcsolatban. Volt egy olyan ciklus a hatból amikor nem letehet összeszedni a 14 érmét, mert az 1800 Gold Dollar bebugolt és mást adott.
Az 1792-as Quater bug meg az volt, hogy ha nálad 10db 1792 Liberty Quater volt akkor onnan kezdve te nem tudtad felvenni az 1792 Quater-t (kiásni se). Ezt nem tudni, hogy javítva lett-e, mert ha nem akkor ez is nehezíti a random helyeket.

p a s s e r: Lényegében az online térkép miatt lett átalakítva ismét. Pontosabban amiatt, hogy mivel az érmék helyét nem a felhőben (Social Club), hanem a gépen tárolják (ugyanis meg kell, hogy tervezzék, hogy hogyan ásod ki, találod meg őket, hogy összhangban legyen a vásárolható térképpel), így ha fix ciklusokat használsz akkor egy idő után megtanulható, hogy mi hol van (ez alapján lett megcsinálva az online térkép). Valószínűleg bonyolultabb lett volna nekik megcsinálni azt, hogy minden elem kap 100 helyet a térképen, és azt mindig egy véletlen generátor adná ki, ha kinyitod a térképet.
Számolná háttérben, hogy mi van meg az adott napon, így térképekkel összeszedhető lenne egy nap alatt. Ciklusok nem is kellenének, mert a térkép megnyitásakor rakná le a még szabad helyeken, illetve ugyan azt az elemet csak 24 valós óra után lehetne még egyszer felszedni.De ez nagyon melós lenne, valamint megnövelné a szerverek terheltségét is. De ugye ekkor is kellenének random helyek.
Másik megoldás lehetne, hogy megmaradnának a mostani helyek, de neked minden belépéskor, lobby váltáskor random rakná le a 6 ciklusból őket. Hasonló elv lenne, hogy 24 órán belül ugyan azt az elemet csak egyszer szedheted fel (kivéve random item, de az is random dobálná le). Itt vagy megjegyzed mind a (érme esetében) 84 helyszínt, és manuálisan lobby váltás nélkül végig mész rajtuk, vagy veszed a térképet.

De amúgy igen a mosatni helyzet a kezdőkkel kitolás. Legalábbis azokkal akik teljes kollekciókat akarnak eladni az RNG-s elemekből. Sajnos a random helyeken is megvan minden elemnek a drop rate-je, és valószínűleg ezeket vette át a többi is. Itt van a random helyszínek drop rate-je, valószínűleg ezen elem számok alapján működik a mostani rendszer is.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#9036) p a s s e r válasza negyven2 (#9035) üzenetére


p a s s e r
őstag

hú, hát ez kimerítő válasz volt, köszönöm! azért még rágom kicsit, mielőtt lenyelem... :)

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9037) Mike válasza arcitec (#9032) üzenetére


Mike
veterán

Nem, nem volt ilyen korábban
Nem egy coin túrát végigcsináltam, a teljes set kint volt a játékban minden nap.
Az 1792 volt bugos, az is csak a moonshine után

(#9038) p a s s e r


p a s s e r
őstag

amúgy ma végre kipróbáltam egy apró ötletet, ami már rég motoszkált a fejemben... kiszállításnál (leginkább moonshine-nál) régebben írt itt valaki egy tippet (hálás kösz), hogyha a szekéren ülve a fegyvert célzó üzemmódban tartom, akkor a szekér autopilotra kapcsol és ez nekem tök jó benne, hogy nem sérül a rakomány, mert a ló tudja :) a helyes kanyartempót, én meg közben irthatom a hátulról rámfutó ellent... viszont ez az autopilot mód kicsivel a célállomás előtt megszűnik, és abból voltak már baleseteim (pl. quaker's cove kiszállításnál nettó fába rohan a szekér, ha nem figyel az ember)... ma kipróbáltam, hogy az indulás előtt lerektam egy sima célpontjelölést a térképre (a piros x, és útvonal) oda, ahova vinni kell, és akkor végig is ment magától... hátha hasznos lehet valakinek...

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9039) Mike válasza negyven2 (#9035) üzenetére


Mike
veterán

Nem tudom miért fájt nekik az online térkép, hiszen magadnak is csinálhattál offline térképet, az online térképet is a közösség rakta össze

(#9040) Mike válasza p a s s e r (#9038) üzenetére


Mike
veterán

Én voltam az a valaki :)

(#9041) p a s s e r válasza Mike (#9040) üzenetére


p a s s e r
őstag

akkor kösz még egyszer... meg a vágta közbeni paskolás is (ergo soha el nem fáradó ló) is baromi hasznos volt, talán az is te voltál... tudjuk le egyben... ;o)

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9042) p a s s e r


p a s s e r
őstag

amúgy imádom ezt a játékot! magányos farkasként, ma is volt egy (igazából több is) k.jó interakció... a táboromban voltam épp és mellettem láttam, hogy ketten valami körül forgolódnak (nem posse) és nem is lőttek egymásra... aztán az egyik elindult vágtázva a másik utána és közben elkezdte mondani az üldöző morcosan, hogy "hey, listen to me! you..." és itt vége lett az adásnak, mert közben kimentek a térképzónából... utánuk mentem, nem messze volt az üldözött tábora, ahol nyilván tehetetlenül magyarázott a mikrofonba, miközben körbe-körbe rohangált... a vélt vétkes meg csak állt, biztonságban tudva magát, csendben... mondott valamit, de nem fogtam fel teljesen, szerintem valami lőtt állaton ment a problémázás... aztán odajött a haragos és mondta, hogy kérek egy ölelést... nekem ez nagyon lol... (odamentem mellé ilyen tenyérösszefogós köszönetet nyilvánítani, vagy nem is tudom, hogy az pontosan mit is akar jelenteni, mint emo cucc...) egyet csesztem el azon kívül, hogy nem tudok ölelni, elfelejtettem felvenni a maszkot, pedig az mekkora lett volna... :)

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9043) Plata


Plata
félisten

Táborom Emerald station mellett volt pár száz méterre.
Tele lett a raktár áruval és elindítottam egy eladást közelre,na igen,de eladásnál nem a táboromból vittem a cuccot hanem a büdös francból egy mező közepéről,na és hova? Emerald stationra.

Ez valami új hülye szívatás?

[ Szerkesztve ]

(#9044) arcitec válasza Plata (#9043) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem az egyáltalán nincs messze. A távoli eladás ennek akár a 2-3 szorosa. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9045) Plata válasza arcitec (#9044) üzenetére


Plata
félisten

Nem az a gond.
Az eladás nem a táborból indult.
Ki tett a francba.
Eddig nekem mindig táborból indult szerintem.

(#9046) Mike válasza p a s s e r (#9041) üzenetére


Mike
veterán

szívesen :)

(#9047) Mike válasza Plata (#9043) üzenetére


Mike
veterán

nézd a jó oldalát, a táborba már nem kellett visszamenned

(#9048) mate182


mate182
tag

:)) Tegnapi nap termése.
Sosem hittem volna, hogy valódi online sessionben rátalálok hasonlóra.
#IgugaCougar

[ Szerkesztve ]

Per mare, per terram

(#9049) Plata válasza mate182 (#9048) üzenetére


Plata
félisten

Szerintem vedd le. :D

(#9050) mate182 válasza Plata (#9049) üzenetére


mate182
tag

Most iróniát kéne érezzek? :DDD

Per mare, per terram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.