Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) sgeza válasza asturel (#600) üzenetére


sgeza
veterán

Én sajnos ilyen szinten nem értek hozzá, de érdekelne a dolog. Amiben tudok, szívesen segítek!
Korábban volt ilyen jellegű törekvés, akkor roscsa kollégámmal (Chal fórumtárs hathatós segítségével) történt egy kis adatgyűjtés az alaplapi soros porton a bootolási folyamatról. Olvass vissza, darabszám tekintetében nem volt régen, hátha veszed hasznát!

Szerk.: 319-es hozzászólás, illetve annak környezete!

https://logout.hu/tema/re_zyxel_armor_z1_oriasi_izomrouter/hsz_319-319.html

[ Szerkesztve ]

(#602) asturel válasza sgeza (#601) üzenetére


asturel
őstag

Serialt már bekötöttem a leírásotok alapján, illetve ubootból hálózatról felbootol az új kernel, de nem tudom, hogy van-e értelme ezzel foglalkozni. Az 5GHz WiFi miatt eleve már "tákolás" az egész :/. De a legnagyobb gond, hogy nem tudom, hogy hogy lehetne "értelmesen" felrakni végfelhasználók számára is.

A gyári firmware alól lehet módosítani az uboot változóit (azaz, hogy "máshonnan" bootolja a kernelt), elbaszás esetén csak serial-on keresztül lehet javítani (bár gyakorlatilag copy/paste 2 parancs gyári firmware alatt: set + saveenv). Másik megoldás amit írtam, hogy felgányolni egy 3. bootloadert (mert alapból a zyxeles jön be -- ami természetesen jelszóval védi a master bootloadert (uboot) és minden (újra)indításkor más a jelszó), ami betölt máshonnan egy kernelt (ezt lehetne flashelhető image-kent).
Mellesleg ezzel a csodás flash layout-tal (rootfs_data a rootfs előtt!) 1MByte-t elpazarolt a Zyxel. :W Ami még vicces, hogy tele a gyári kernel ilyen kommentekkel:

/* TODO: may need to fine tune when get real NBG6816 board */
/* TODO: need to fine tune when get real NBG6816 board */
.... Hasonlók miatt hamar alábbhagyott a lelkesedés :D

btw. #562 223.254.253.252:80 címen érhető el, én úgy csináltam, hogy ssh tunnelt hoztam létre.
PuTTY-ban (Connection -> SSH -> Tunnels):
Source port: XXX (localhost:XXX-en fog bejönni)
Destination: 223.254.253.252:80
Local + IPv4

(Természetesen routerre sshzva fog csak működni)

(#603) sgeza válasza asturel (#602) üzenetére


sgeza
veterán

Szóval érdemes inkább idővel venni egy értelmesebb routert? :D
Lehet belőle bármi értelmeset faragni?

[ Szerkesztve ]

(#604) asturel válasza sgeza (#603) üzenetére


asturel
őstag

Írtam egy regényt, aztán mikor elküldtem volna beléptett újra és nem küldte el. :D
Szerintem nem lenne rossz router ez, leszámítva az 5Ghz wifi-t, de pl az emmc szerintem királyság.
Igazából az 5Ghz wifi-t leszámítva minden működik azt hiszem (mivel élesben nem igazán használtam), de küzdök még vele egy kicsit (ha már relatíve sok időt beleöltem -- napi 10p :D) , csak jelenleg nincs ötletem, hogy merrefelé induljak. Átportoltam a drivert + programot (ami RPC-n vezérli a kis topaz csodát), de inicializálás után egyszerűen nem jön semmi adat és itt megreked, hiba nincs. Mintha a PCIe BAR lenne rosszul konfigurálva, vagy valami apróság, de sajnos nem túl népszerű ez a konstrukció így nincs honnan puskázni (ez a device tree /DTS/ nekem elég új dolog, sok mindent nem lehet / nem tudom hogy kell megoldani vele, pl. zyxelesek megnövelték a PCIe read timeout-ot 20x akkorára, lehet ez kellene nekünk is -- csak nem látom, hogy DTS-el ilyet lehetne, kernel forráshoz meg már nem divat nyúlni -- vagy akkor valószínűleg nem fog bekerülni hivatalos openwrt repoba)

(#605) sgeza válasza asturel (#604) üzenetére


sgeza
veterán

Olyankor lépj vissza a böngészőben, nagy eséllyel visszahozza a szöveget, és akkor onnan kimásolhatod.

A többihez nem nagyon tudok mit hozzászólni. Lehet esély arra, hogy valamilyen értelmesen összerakott főzött rom legyen rajta szerinted?

(#606) asturel válasza sgeza (#605) üzenetére


asturel
őstag

Próbáltam, de nem jött be. Igazából amik kellettek "workaroundok", azok már adottak voltak a platformon (ipq806x), gyakorlatilag csak annyit tettem, hogy csináltam egy device tree-t/configot (ami régen kernel-ben board volt), az annyit tesz, hogy definiálva vannak gpio/irq, stb.. (kiguberáltam a zyxel-től kapott forrásból) nincs semmi tákolás, hivatalos openwrt (trunk/master/snapshot).

Egyedül az 5Ghz wifi a kérdéses jelenleg, arról meg gőzöm sincs, hogy fog-e működni (vagy előbb megunom :D). Ha sikerül működésre bírni akkor kicsit komolyabban letesztelem a cuccost aztán az is lehet, hogy kijön valami blocker hiba is ;] . (Jelenleg csak hálózatról tftp-ről felbootolom az uimage-t aztán konstatálom, hogy még mindig nem kel életre az 5Ghz)

Írtam amúgy a netgear-es developernek, hogy megosztaná-e velem a device configot, illetve hogy van-e újabb kernel driver. Megnéztem a netgear oldaláról leszedett drivert és koppra ugyanaz mint a zyxeles, szóval azért jó esélyt látok rá, hogy ez működni fog /valamikor/. :D Van egy olyan érzésem (mivel kernelben nem láttam az említett timeout hack-en kívül mást), hogy valami ~5 karakteres módosítás a configban lesz a nyertes :D, mint az emmc-nél is..

Flash layout sem para szerintem, más hivatalosan támogatott eszközöknél is láttam, hogy újrarendezték a layout-ot.

Mindenesetre ígérni nem ígérem, hogy lesz valami :D, NSS (hardveres nat) se került be (még -- bár nekem vannak kétségeim -- community szerint meggyőző érv az ekkora performance boost) hivatalos openwrt-be, anélkül szerintem nem éri meg (kimértem anno, software offload nélkül a NAT throughput ~300-400 mbit, vele 800mbit, de ilyenkor is 100% SIRQ CPU használat van, hardveres nat-tal /ilyenkor gyk. csak a 2 segéd CPU van csak használva, igazából a "fő" soc alatt is 4 CPU mag van -- 2 NSS core csinálja a crypto, pppoe, wlan offloadot/ viszont gyakorlatilag 1-2% CPU használat mellett kihajtja a 1/1gbitet).

Nem akartam ennyire belemenni vagy fals reményeket kelteni :D , nagyon side projekt nekem ez, sikerült jó áron beszerezni eggyel újabb qcom soc-os routert mint ez, így kíváncsiságból estem csak neki ha már itt van és még a serialt is korábban megcsináltam :D, sok időt nem fogok beleölni az biztos, akkor inkább elmegyek takarítani és veszek egy normális routert :D

(#607) sgeza válasza asturel (#606) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, a hardveres NAT a másik, amit még akartam kérdezni, hogy az vajon megy-e (fog-e menni), mert az azért marhára nem mindegy!

Sajnos én is afelé hajlok, hogy majd inkább veszek egy normális routert, mert ez valahogy nem százas, annak ellenére, hogy elvileg működik rendesen, de valahogy mégis az az érzésem, hogy valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#609) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Hello, Ha véletlen valaki ilyen routert keres, az enyém eladóvá vált. Igény esetén torrent klienssel. Ha érdekel, plíz pü.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.