Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Methos81


Methos81
tag

Sziasztok,
Már egy ideje tulaja vagy egy Z1esnek és teszi a dolgát, de nemrég megérkezett a digi 1000es netje....
300 fölé nem nagyon szeretne menni. Van bármi tanács, vagy állítgatás, vagy szimplán a Digi kapja be?
Panel, földszint, Bp 11 ker....elvileg jónak kéne lennie.

(#452) sgeza válasza Methos81 (#451) üzenetére


sgeza
veterán

Egyéb körülmények?

(#453) Watercolour válasza Methos81 (#451) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Sajnos ebbol nehezen lehet tippelni.
Kabelen jon at ennyi? Wifi? 2.4 vagy 5 Ghz?

Nalam az 500as UPC kabelen es 5 Ghzes wifin maxon megy.

Tovabba probald meg router nelkul, kozvetlen a gepedre csatlakoztatni a Digi kabelet, igy kizarhato az, hogy a Digi lenne a hibas.

[ Szerkesztve ]

(#454) Methos81 válasza Watercolour (#453) üzenetére


Methos81
tag

Sziasztok,
Szégyen a fejemre.. Tipikus júzer hiba.
Routeren rámértek 880Mbit jött ki kábelesen egy erősebb géppel.

A hiba nálam volt ugyanis a gépem nem elég erős, hogy lekezelje a sávszélt.
Sajna nem i7 van otthon, csak valami őskori lelet e6600 az meg nem tud többet.... :W

(#455) Lompy


Lompy
újonc

Sziasztok!
Nekem is ilyen routerem van, szeretnék rajta beállítani port forwardot de sehogy sem akar összejönni. :(
Ez nem az 5 GHz-es történet, mert nem azzal csinálom, minden kábelen van.
Nem tartom magam kezdőnek, meg csináltam már pár port forwardot más routereken és mindig ment.
Itt is csináltam úgy, hogy a saját gépem IP-jére irányítottam és teszteltem [Open Port Testerrel], hozzáadott tűzfal porttal a saját gépemen, kikapcsolt tűzfallal is, a routert is indítottam már újra egy párszor, de semmi eredmény.
Vigyem vissza gariba vagy dobjam ki vagy állítsak bele egy baltát :) .... vagy mit csinálhatok rosszul.

(#456) Watercolour válasza Lompy (#455) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Esetleg tudsz mutatni egy screenshotot a beállításaidról a router megfelelő admin oldalán?
Nálam működnek a portforwardok, nem tudom így elsőre, mi okozhatja.

Nem lehetséges, hogy az internet szolgáltatód NAT mögé tett, ezért nem működnek?

(#457) Lompy válasza Watercolour (#456) üzenetére


Lompy
újonc

Igazad van, a szolgáltatóm NAT mögé tehetett mert a routerem külső IP-je nem azonos a kívülről látszódó IP-vel. Screenshotok csatolva.
Mit lehet ilyenkor tenni, mert ugye ez nem egy teljes körű netszolgáltatás.


[ Szerkesztve ]

(#458) Lompy válasza Watercolour (#456) üzenetére


Lompy
újonc

A képek nem sikerültek :)


(#459) Lompy válasza Watercolour (#456) üzenetére


Lompy
újonc

Felhívtam a DIGI-t, a szolgáltatóm... "valóban, valamiért önnek nem publikus az IP címe, a kollégáim átteszik publikussá 1-2 órán belül és elnézést kérünk a kellemetlenségért" ezt a választ kaptam. :)
Valószínűleg több ezer felhasználóból csak egy párnak tűnik fel, hogy csak egy belső hálózaton van és nem publikus az IP-je, így spórolnak az IP-kkel. Valahol ez érthető is meg nem is, mert korlátozottak a külső IP-k, de azért jó lett volna ha ezt élből tudom (lehet, hogy a szerződésben apró betűvel benne van, de ki olvassa azt ;) ) mert akkor megspóroltam volna egy hét szívást.

(#460) Watercolour válasza Lompy (#459) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A UPC is szépen, csendben pakolja az embereket NAT mögé, bár ez náluk általában az IPv6 bevezetésével együtt történik a DS-Lite miatt (IPv6 felett tunnelezve adnak IPv4-et).

Általában egy telefon az ügyfélszolgálatra, és visszakapod.

(#461) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Hallo!
tud valaki valamit az "új" firmware-ről? Erről : V1.00(AAWB.7)C0 | 06/26/2017 .
Valami javulás, tapasztalat aki felrakta?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#462) Watercolour válasza the.odzsy (#461) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ahogy elnézem a changelogot, javítottak pár dolgot, pl:
- 5Ghz stabilitás. (Ha ez a pár naponta random eltűnő 5Ghz-es hálózat bug, akkor ez örvendetes)
- WLAN port forward
- Guest wifi internet kapcsolat (gondolom ez a dnsmasq gond volt, amit manuálisan javítottam a sajátomon)

Valószínűleg érdemes updatelni, csak kicsit macerás nekiállnom, mert elég sok dologba belenyúltam a routeren, amiket valószínűleg újra meg kellene csinálnom.

Igazán kellene erre a routerre egy openwrt / LEDE :(

Teljes changelog:
1. [BugFix #161200306] Symptom: NBG6816 | Z1 issue the 5GHz wifi is unstable (136832) (note:igmpproxy package upgrade)
2. [BugFix #161200842] Symptom: NBG6816 | Z1 issue the Port Forward connects question in client via WLAN.
3. [BugFix #161200842] Symptom: WiFi Clients cannot access server via port forward rule.
4. [BugFix #170100336] Symptom: Cannot get Internet connection when using guest wifi.
5. [BugFix #170200158] Symptom: NBG6816 | Z1 issue the login page does not sync Oneconnect(APP) login page that is password of the special char.
6. [BugFix #170300794] Symptom: NBG6816 | Z1 issue the packet broadcast storm.

[ Szerkesztve ]

(#463) the.odzsy válasza Watercolour (#462) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! :R
Olvastam a logot, az érdekelt volna. hogy használja-e valaki és működik-e amiket javítottak? :)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#464) GAthersw


GAthersw
csendes tag

Sziasztok!

Sok reményem nincs, mert sehol nem írnak róla, de hátha valaki próbálta. Az USB portok valamelyike vajon használható -e mobilnetes stickhez vagy, marad az AP mode, ha a mobilnetet akarom használni?

(#465) Chal válasza GAthersw (#464) üzenetére


Chal
addikt

Sajnos biztosan nem fog menni a mobilstick, se driver se egyéb (pl. konfigurálófelület a gui-n) nincs a router szoftverében.

(#466) Chal


Chal
addikt

Feltettem az új firmwaret, tényleg megoldották a portforward bugot (pontosabban nem ők, hanem ezek szerint végre lépett a Qualcomm, úgy látszik nem egy kapkodós társaság). Naiv öröm, hogy talán a 2 hónapig tartó levélváltásaim hatására történt meg a javítás :)

A régebben általam nagy hévvel beharangozott OWRT/Lede portolás kapcsán úgy érzem úgy a korrekt ha megosztom veletek, hogy caneleztem a projektet határozatlan időre. Gyakorlatilag elveszett minden motivációm, rá gondolni is szar érzés hogy foglalkozni kéne vele :) Egyszerűen az eddig látottak alapján nem tartom annyira jó eszköznek ezt a routert, hogy több napnyi munkát (nettóban nézve) öljek bele. Ennek számos oka van, pl. a "2db önálló eszköz egy dobozban" féle gányolás, és még sorolhatnám. Aztán az is világossá vált számomra hogy minimális igényeim vannak vele kapcsolatban (pl. vettem egy normálisabb NAS-t pár hónapja, így aztán pláne nincs igényem a router extra funkcióira) azokat pedig a gyári fw-vel is teljesíti. Azt persze sajnos a beleiben turkálva láttam, hogy hogyan és milyen minőségben teszi ezt, de annyira nem zavar, mint amennyire a belelapátolt munka mennyisége zavarna :)

Aztán persze lehet, hogy hosszú hideg téli estéken majd leporolom a projektet, de attól tartok, hogy előbb fogok egy normálisabb Mikrotik/Linksys/Synology vagy esetleg egy Asus routert venni helyette, mint hogy ez előtérbe kerüljön, sajnálom :(

Na meg talán felkarolja valaki más az OWRT vagy Lede communityben a dolgot, vannak ott ügyes emberek, bár az nem bíztat sok jóval hogy elég régóta a piacon van már a Z1, valószínűleg ha járt volna valakinek a kezei között, aki ért hozzá annyira, és motivációja is van, már régen megcsinálta volna a portot.

[ Szerkesztve ]

(#467) sgeza válasza Chal (#466) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi az infót! Már az is jó hír, hogy javították a port forward bugot.
Érdemes nyomni gyári alaphelyzetet, vagy simán frissítve is működik minden?

(#468) Chal válasza sgeza (#467) üzenetére


Chal
addikt

Simán lehet frissíteni, a beállítások megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#469) sgeza válasza Chal (#468) üzenetére


sgeza
veterán

Jaja, már frissítettem, amikor megjelent, csak azon gondolkodtam, hogy nyomjak-e factory resetet.

(#470) Chal válasza sgeza (#469) üzenetére


Chal
addikt

Hát ha azóta nem volt semmi gondod, akkor minek? Én sem tapasztalok semmilyen problémát, mondjuk csak ma tettem fel.

(#471) sgeza válasza Chal (#470) üzenetére


sgeza
veterán

Gond nem volt, de hát tudod, hogy van ez! Ki ismeri a lelkivilágát...

(#472) Watercolour válasza Chal (#466) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Köszi az infót.

Én is szerintem hamarosan új routert nézek, gondolkodom egy Turris Omnián, esetleg saját router építésén (esetleg aliexpressről egy sok-LANos industrial PCt felhasználni erre).

(#473) Capella


Capella
senior tag

Nekem még a V1.00(AAWB.4)C0 firmware van fenn, a tippetek által javított fekete karakter kezeléssel. Nem láttam értelmét frissíteni eddig.
Ez a legújabb firmware már hoz valami érdemleges javítást is. Mielőtt felteszem, gondoltam belépek a beállításokba.
A jelszó beírásra a 413 - Request Entity Too Large hibaüzenetet dobta böngészőtől függetlenül. :Y
A router újraindítása megoldotta a kérdést. Valami zavar lehetett az Erőben. ;)

Ebben az új firmware-ben javították már a fekete karakterek kezelését is, vagy még mindig nekünk kell megmókolni?

(#474) sgeza válasza Capella (#473) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem mintha úgy rémlene, hogy a korábbi verzióban is javították már, de nem mernék rá megesküdni.

(#475) Capella válasza sgeza (#474) üzenetére


Capella
senior tag

Lehet.
Nekem meg úgy rémlik, hogy a hibajelentés és a megoldás közlése után sem javították ezt a következő frissítésben.
Igaz azóta meg nem panaszkodott erre senki, és végül is, ha szükséges lenne, akkor megoldható.

(#476) Chal válasza Capella (#475) üzenetére


Chal
addikt

Javították már rég.

(#477) Capella válasza Chal (#476) üzenetére


Capella
senior tag

Köszi. :)
Közben már feltettem a legújabb júliusi firmware-t, és tényleg nem láttam erre utaló hibát.

(#478) sgeza


sgeza
veterán

Nem tudja valaki megmondani, hogy most miért nem tudok winscp-vel rámenni a routerre? Én felejtettem el valamit (már régebben léptem rá), vagy az új firmware-ben ez esetleg le lett tiltva?

Köszi!

(#479) Chal válasza sgeza (#478) üzenetére


Chal
addikt

Az új firmware kikapcsolja az ssh access-t, vissza kell csak billenteni itt: screenshot.

(#480) sgeza válasza Chal (#479) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! :R

(#481) Capella válasza Chal (#479) üzenetére


Capella
senior tag

Hmm, nekem ez a Remote Management menüpont egyszerűen hiányzik onnan, nincs.
Feltételezem azért, mert nálam Access Point módban megy, nem Routerben.

(#482) Chal válasza Capella (#481) üzenetére


Chal
addikt

Akkor billentsd át router módba, állítsd be a remote mgm-t a kívántak szerint, aztán mehet vissza AP-be. Hátha így bekapcsolva marad az ssh.

Egyébként miért kell az AP mode? Hagyd router módban, kapcsold ki a DHCP-t, és használd a switchportokat a bridge-hez. Teljesen ugyanaz lesz az eredmény, és legalább minden menüpont megmarad :)

[ Szerkesztve ]

(#483) Capella válasza Chal (#482) üzenetére


Capella
senior tag

Köszi. :)
Az IPTV miatt mindenképpen a szolgáltatói home gatewaytől kell kapjam a netet, ezért arra gondoltam, nem kell még egy router, elég az AP. Így a WAN port is egy ötödik gigabites LAN port lesz. Igaz, most éppen nincs teledugva az Armor Z1, így ez sem létszükséglet, és volt már egy ZyXEL switch is mellesleg a hálózaton.
Szóval nem a DHCP miatt, hogy ne legyen, de tényleg visszaállítható routernek is.

Az 5 GHz-es WiFi miatt vettem a routert, szerettem volna, hogy legyen már ilyenem, és jó vételnek tűnt anno a BlackFriday áron. Talán még úgy is az ma is, hogy számos problémát felhoztatok vele kapcsolatban.

(#484) pabiubi


pabiubi
csendes tag

FTP szerverként használjátok?
Nálam belső hálózaton rendben van, de kívülről /DDNS működik/ nem érem el...

(#485) sgeza


sgeza
veterán

Jött frissítés a routerre! Ha valakinek eddig valami nem működött megfelelően, érdemes megint átnézni!

(#486) RudY


RudY
addikt

Ráengedtem a frissítést V1.00(AAWB.9)C0
Elindult, de kb. 15 perc várakozás után már gyanús volt, hogy nem érhető el. Ki-bekapcs, reset, semmi.
Úgy tűnik folyamatosan újraindítja magát, narancssárgán felvillannak időnként a wi-fi visszajelzők, de használhatatlan.
Dobja ki a 3,14csába vagy menthető még valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#487) Lompy válasza RudY (#486) üzenetére


Lompy
újonc

Próbáltad már a reset gomb 5 mp megoldást?

(#488) RudY válasza Lompy (#487) üzenetére


RudY
addikt

Persze, az alap :K

(#489) sgeza válasza RudY (#488) üzenetére


sgeza
veterán

Legrosszabb esetben az alaplapi soros porton szerintem biztosan lehet valamit kezdeni vele. Chal kolléga szerintem tud hozzátenni ehhez infót!

(#490) Chal válasza RudY (#486) üzenetére


Chal
addikt

Nem kell soros port talán, első körben ezzel kéne próbálkozni (debrick tutorial rész a 7 lépéssel).

Nem tudom mennyire fog menni, network skillek azért kellenek a művelethez, de itt egy egyszerű tftp szerver. Amit ebben megadsz könyvtárat, oda kell másolni a firmware filet a fenti módon (ras.bin néven). A gép amin fut, annak pedig legyen az IP-je 192.168.1.99

Ha elakadtál, írj ide.

[ Szerkesztve ]

(#491) RudY válasza Chal (#490) üzenetére


RudY
addikt

Most idő hiányában tettem egy próbát és kicsit egyszerűsítettem a folyamatot.
Router közvetlenül a gépre kötve, a javasolt tftp letöltve, simán telepítve (win1064) és beállítva ilyen elnagyolt értékekkel:

Olvastam a túlzott gyorsaságát, itt a Timeout alapból 3 sec, átállítottam 30-ra.
Második nekifutásra szerintem sikerült is.
Így néz ki a művelet, látszólag tehát rendben beszippantja a fájlt és lehet bontani mindent, vagy még várni kellene?

Utána mehet rögtön a kikapcsolás, vagy legyen reset is?
A legutolsó firmware lett bemásolva, semmi változás :(
Kezdek gyanakodni, hogy a firmware problémás, pedig innen töltöttem le már először is, de most megint:
Zyxel.hu
V1.00(AAWB.9)C0

Megpróbálom későbbi egy régebbi változattal, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#492) Chal válasza RudY (#491) üzenetére


Chal
addikt

Miután letölti, eltart egy darabig amíg flasheli. Újraindulni magától viszont nem fog. Régebben csináltam, és nem emlékszem 100%-osan, de nekem úgy rémlik hogy lilán vagy fehéren világít az összes led amikor elkészült. Ekkor kell neki egy ki/bekapcs és bebootol a flashelt firmware-el. De ha vársz úgy 15-20 percet, akkor ezzel biztosan nem lehet baj. Esetleg próbáld meg egy régebbi firmware-el, ha utána sem megy, akkor szerintem gari.

A timeout egyébként tftp oldalon nem számít, ha elkapja a file-t, akkor elkapja, onnét már jó vagy. A gondot az időzítésben az okozza, hogy amikor a Z1-et bekapcsolod, akkor szinte egyből elindtja a tftp-n a próbálkozás, miközben a switchportjai még csak akkor éledeznek. Szóval ha a rákötött gép (laptop, PC, akármi) amin a tftp szervered fut kicsit lassabban húzza fel a linket az ethernet kártyáján, akkor bukó az egész. De esetedben nincs ez a probléma, mert látszik hogy elkezdte a letöltést, szóval ezzel minden oké.

(#493) RudY válasza Chal (#492) üzenetére


RudY
addikt

..... .......... .............. ............. t az apja hátán a zyxel! :W
Úgy tűnik sérülten van feltöltve hozzájuk az utolsó firmware.
A előző verzió pillanatok alatt beszippantásra került és ismét működik a router!

Live update és a legújabb firmware is rendesen frissítve.
Hálás köszönetem! :R

[ Szerkesztve ]

(#494) leone1234


leone1234
csendes tag

Sziasztok!Nálam az új firmware össze vissza keveri a kliens térképnél a neveket, és a hozzá tartozó ikont.Így nem tudom hogy kinek a gépe van fent a hálózaton,és éppen kiét blokkolom, ha kell. Botrány,vissza kell raknom a régi firmwaret ? Egyébként a androidos ONE Connectban is megadtam egy szabályt az egyik gépre,és hiába kapcsoltam ki a szabályt,nem működött a szabályban megadott időpontban az internet. Csak a reset segített neki.Valakinek csinált már ilyet.?

(#495) Szabadh


Szabadh
tag

Hello
Csatlakoztam én is a Z1 esek táborához.
Tegnap bekötöttem megy. Majd idővel kiderül mennyire stabil.
Ami fontos lenne nekem egy Transmission. És akkor kikapcsolhatnám a NAS-t. ami csak 10 Mb/s al tud tölteni.

Olvastaím, hogy foglalkozatatok a témával, de nem tudtam kiszürni, hogy mi lett a vége.
Lehet, nem lehet Transmissiont feltenni rá...?
Ha igen, hálás lennék bármilyen segítségnek.

(#496) Methos81


Methos81
tag

Szeretnék segítséget kérni. Adott az armor Z1 és hozzá vettem egy jelerősítőt, beton lakás, igí kell a segítség neki....
Wr2206 ra esett a választás. Kipróbáltam sima upc routerrel tökéletesen működött irodában.

Otthon az Armor Z1 el, még ha közvetlenül mellé is van bedugva a következő problémába ütközök:
- A jelerősítő kapcsolatban van a routerrel. Látják egymást, minden oknak tűnik
- Jel 100%os
- Speedtest inditásnál meglódul 20-30 mbit ig utána 0ra beáll, majd a teszt fail üzenettel megáll, és annyi, mintha valami blokkolná, megállítaná a folyamatot a routerben, de nem tudom merre induljak.

(#497) Methos81


Methos81
tag

Valaki okos ?

(#498) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Az új V1.00(AAWB.10)C0 FW-rel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#499) mtibusz válasza the.odzsy (#498) üzenetére


mtibusz
tag

Én ma raktam fel. :)

Ahogy nézem, inkább csak BUGFIX-ek.
Ha bármi érdekeset tapasztalok, akkor természetesen jelzem majd.

[link]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#500) mtibusz


mtibusz
tag

most vagy én vagyok béna, vagy nem tudom mi lehet... ? :F

valamiért nem akar működni port átirányítás

gondolom nincs köze az új fw-hez.

egy NAS csatlakozik a router-hez "192.168.1.154"-es IP-n.

A fenti beállítások után különböző online portcheck-er oldalak azt írják, hogy az adott port zárva.

Most mit bac**tam el ? :F
van esetleg tippetek ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.