Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) sgeza válasza Chal (#250) üzenetére


sgeza
veterán

Én csak a vendég miatt, igen. A portforward annyira megy, amennyire nekem kell.

A wifis dologhoz annyit, hogy látszólag minden ok, nem a jelerőséggel van gond. Felcsatlakozik minden, telefon, laptop is, kapok ip címet, csak nem jön rajta kintről Internet. Magyarán semmilyen oldal nem jön be. Nem tudom az okát, sokmindent nem kell beállítani, elrontani sem lehet nagyon, magyarán szar a rom. Néhány dolog jöhet szóba, a firewall kavarhat be, vagy nem kapok megfelelő dns szerver címet (erre most nem emlékszem, hogy mi a helyzet ezzel), illetve ipv6-os címet a vendég wifin nem kapok. Még erre gyanakszom, hogy lehet köze hozzá, bár már ezt is állítgattam.

(#252) Chal válasza sgeza (#251) üzenetére


Chal
addikt

2.4-es vagy 5G-s guest wifit akarsz használni?

(#253) sgeza válasza Chal (#252) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk 2,4-eset, de egyiken sem megy.

(#254) Chal válasza sgeza (#253) üzenetére


Chal
addikt

Kipróbáltam végül is mindkettőt, nálam ment elsőre, net is van mindegyiken, sebesség ugyanaz mint a nem-guesten. A DHCP szervertől kapok IP-t és DNS szervereket is, semmit nem kellett kézzel állítanom. A routeren csak az ssid-t, és a jelszót (wpa2-vel) állítóm be, minden mást defaulton hagyok a guest networknél. Firmware a legutolsó - V1.00(AAWB.5)C0.

Milyen IP-t kapsz amúgy? Másik poolt használ a guest wifihez, 192.168.141.x -et kéne hogy kapj minden esetben, 192.168.141.1-es gw-vel, és nem tudod belőle elérni a nem-guest networköd, csak a netet.

Az jutott még eszembe, hogy próbálj neki tolni egy hard resetet: rest gomb hosszan nyom a hátulján amikor fut, amíg nem kezdenek el máshogy világítani a ledek. Ekkor újraírja az ENV partíciót, meg pár dolgot amit amúgy soha nem bánt. Nálam is volt hogy furcsa dolgokat művelt, mondjuk azok főleg a tftp recovery után jelentkeztek (pl. nem volt webes felület, meg ssh).

[ Szerkesztve ]

(#255) sgeza válasza Chal (#254) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, ezeket tudom, és így is van (bár az beállítás kérdése, hogy pl. a belső hálót elérjem-e, de persze ez részletkérdés). Megfelelő ip címet kapok, az okés. Gondoltam már én is a resetre, de még nem foglalkoztam vele ezen a téren.
Viszont ez érdekes infó nekem: tehát a hátsó gombos reset több, mint a webes felületről egy sima gyári alaphelyzet?

[ Szerkesztve ]

(#256) Chal válasza sgeza (#255) üzenetére


Chal
addikt

Nem néztem meg, hogy az milyen scripteket futtat le, de nekem a hátsó gombos reset kihozta olyan állapotból is már, amikor félig bootolt csak be látszólag (nem volt net, wifi, ssh, web gui, csak pingett a default gyári IP-n). Ettől ez még egy softwares button, pár scriptet futtat le a háttérben, de pl. az env és a root_data partíciókat újraírja ilyenkor, amit még a fw upgrade sem csinál meg.

[ Szerkesztve ]

(#257) D@reeo válasza Chal (#247) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ha felkeltem reggel akkor csavarok meg fotózok majd linkelem

(#258) D@reeo válasza Chal (#254) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Kipróbáltam én is a vendég hálót. Az iPhone os alkalmazásból hoztam létre de nem volt internet nálam sem . .143-as sub IPt kaptam , nem 141est amúgy.

(#259) sgeza válasza D@reeo (#258) üzenetére


sgeza
veterán

Azért, mert alapból a bekapcsoló gombbal a 3. vendég hálózatot állítja be, ami 143-as címet kap (mondjuk, hogy ebben mi a logika, azt nem tudom, miért nem az elsőt állítja be alapból?). Szóval akkor valami mégiscsak van a levegőben. Lehet, hogy van hibás széria? Majd kiderül egy reset után. Ma délután meglesem.

[ Szerkesztve ]

(#260) netudki74 válasza Chal (#247) üzenetére


netudki74
csendes tag

Lefotóztam.
https://www.dropbox.com/s/qrhllwvuowwrpd9/PHOTO_20170103_125743.jpg?dl=0

(#261) Chal válasza netudki74 (#260) üzenetére


Chal
addikt

Köszi! Ugyanaz a helyzet mint nálam, szerintem hiányzik 2db 5 pines IC a panelról. Látható, hogy így nincs bekötve soros port középső 2db lába sehova, tulképpen a levegőben lógnak, azon kívül hogy van rajtuk 2db felhúzó ellenállás a táp felé.

Ha más is meg tudja nézni, akkor hajrá, elvileg kell hogy legyen olyan Z1 amiben ezek benne vannak.

(#262) D@reeo válasza netudki74 (#260) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Hehe, megelőztél, de azért itt vannak az én képeim is, hátha...

[link]

edit: Bár ha jól értem mit kell nézni, az enyémről is hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#263) roscsa válasza Chal (#247) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Hali!

Szerintem nem szükséges oda a betervezett alkatrészek beforrasztása. Elegendő, ha rápróbálsz arra a két vezetékre, amely a procitól jön (U111-es IC 2-es lába, vagy U113-as IC 4-es lába, az egyik az RX a másik a TX, minden valószínűség szerint 3,3V-os jelszinttel) egy MAX3232N segítségével, melynek elég azt a lábát bekötni, amelyik a 3,3V-os jelszintet emeli 12V-ra (PC számára). Nekem van ilyen átalakítom, még kb 10-15 éve készítettem, amit közvetlenül 9 pólusú DSUB csatiba lehet dugni, és kijön belőle 4 kábel (Vcc, GND, RX, TX). Ha gondolod nagyon szívesen kölcsön adom a próbára (a cél érdekében bármit!! :-D). Ha a MAX IC-nek csak a vevő oldalát kötöd a routerre, akkor semmilyen galibát nem tudsz okozni a routerben!!

[ Szerkesztve ]

(#264) Chal válasza D@reeo (#262) üzenetére


Chal
addikt

Ja, sajna nálad sincs :(

BTW, az FCC fotóin ott van:

https://www.dropbox.com/s/llwx59nyis00xhj/Screenshot%202017-01-03%2014.09.42.png?dl=0

innét: https://fccid.io/document.php?id=2658762

De csak az TX lábon, tehát visszafelé kommunikálni nem lehet (pl. a bootot nem lehet megszakítani, vagy belenyúlni).

Viszont szerintem ne nézze meg más (max ha van kedve :) ), az OWRT fórumos a srác 1 éve postolta hogy nála megy a soros port, de szerintem neki első szériás darabja volt, olyan, amit az FCC-hez is beadott a Zyxel. Mi meg ugye szerintem kb. mindannyian az Edigitaltól vettük, ergo egymás után jöttek le a sorról, egyiken se lesz ott ez az IC.

Na most akkor jön az, hogy forrasztani kéne rá egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#265) Chal válasza roscsa (#263) üzenetére


Chal
addikt

Nekem van USB-s TTL soros interfacem, szóval nem kell konvertálnom rs232-re, ezzel szedtem le a másik soros porton is a bootlogot.

Amit írtál azt kipróbáltam még pár napja, sajna semmi eredménye nem volt, vélhetően az az IC egy cmos/ttl szintillesztő, szerintem ez lehet (vagy ennek valamelyik helyettesítője):

http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/MC74VHC1GT125-D.PDF

[ Szerkesztve ]

(#266) roscsa válasza Chal (#265) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Én is azt gondolnám, hogy az egy jelszint illesztő áramkör. Azonban, ha neked TTL USB átalakítód van, akkor az 5V-os jelszinttel dolgozik (TTL). Az egyetlen ötletem, hogy ott valójában nem 5V-os a jelszint, hanem vagy 3,3 V-os, bár azt az 5V-os tudná kezelni, mert 60% felett van, hanem inkább még alacsonyabb. Rá kéne nézni egy szkóppal, utána okosabbak lennénk. Tudod esetleg a SoC tápfeszültségét? Valószínűsíthetően azon a jelszinten jön a soros vonal is ki belőle...

(#267) Chal válasza roscsa (#266) üzenetére


Chal
addikt

3.3-as, azt kimértem. Szkópom sajnos éppen nincs, de elvileg 2 hét múlva lesz megint, akkor megmérem azzal is.

Amúgy köszi a tippet, kezd rémleni hogy benéztem ezt, szerintem nem az IC 2-es lábára tettem a USB-s soros adapterem RX-ét, hanem az 5-ösre ("az van közvetlenül felette" alapon). Meg fogom nézni újra a 2-es lábon, hátha :)

(#268) roscsa válasza Chal (#265) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Közben megnéztük a QT3840BC adatlapját. Elméletileg 3,3V-os tápon ketyeg, tehát akkor mégiscsak az a valószínűbb, hogy ezen a jelszinten hányja ki magából a dolgokat.

(#269) Chal válasza roscsa (#268) üzenetére


Chal
addikt

A QT3840BC a másik SoC, annak jól működik a soros portja, az ipq8064-é kéne, hogy legyen boot logunk az OpenWRT-t futtató részről is. Rápróbálok az U111 2-es lábára amint végzek a melóval :) Sajna nincs perpill másik routerem, ezt meg nem tudom magam alól kivenni, mert home office van este hatig.

Amúgy az U111-hez tartozó forrszem (volt) a TX, az szinte biztos. Az IC in/out lábkiosztása alapján is, illetve a
QT3840BC-nél lévő 4db forrszemes soros portot is úgy csinálta a Zyxel hogy gnd,rx,tx,vcc a sorrend, szerintem itt is így van.

(#270) sgeza válasza Chal (#269) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor hagyd a munkát a fenébe, és kezdj bele!!! :))

(#271) roscsa válasza Chal (#269) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Okés! Milyen portbeállítással szokott menni egyébként a soros ezeken? 9600, 8, N, 1?

Megnéztem annak is az adatlapját, és ahogy sejtettem ez 1,2V-on jár. Legalábbis a mag, de minden tápfeszültséget ezen szint környékére ír. Tehát jó esély van rá, hogy a te átalakítóddal nem fog menni. :-( Azt hiszem kell csinálni egy jelszint illesztést először...

(#272) Chal válasza roscsa (#271) üzenetére


Chal
addikt

115200n8 -ra állítja be az u-boot elvileg, a másik SoC is ennyin megy.

Aha, azért van ott akkor az a rohadt cmos illesztő, csak nem értem miért döntöttek úgy egyszer csak, hogy elhagyják :(

22Ft a Hestore-ban, el kéne menni egyért... :)

[ Szerkesztve ]

(#273) roscsa válasza Chal (#272) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Mert így spórolnak 30 fillért a rohadékok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#274) sgeza válasza roscsa (#271) üzenetére


sgeza
veterán

(#275) roscsa válasza Chal (#272) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Szóval azt hiszem, hogy ez lehet benne gyárilag (vagy valami ekvivalens)

SN74AUC1G07

Bemeneti jelszint min. 0.8V, a kimeneti pedig 3.6V. Lábkiosztás stimmel. Így ugyanazt a csatit rádughatták, ami a másik 3.3V-os QT procihoz jó...
Na most vagy egy ilyet kellene beszerezni (persze nem márciusi szállítással, mert ugye ki tud addig várni :DD ), vagy csinálni kellene egy jelszint illesztőt műveleti erősítőből :O Jobb most hirtelen nem jut eszembe! :(

[ Szerkesztve ]

(#276) Chal válasza roscsa (#275) üzenetére


Chal
addikt

Amit fentebb linekeltem nem lenne jó? Ilyen lenne is itthon a Hestore-ban:

http://www.mouser.com/ds/2/308/MC74VHC1GT08-D-107627.pdf

"allowing the device to be used as a logic−level translator from 3 V CMOS logic to 5 V CMOS Logic or from 1.8 V CMOS logic to 3V CMOS Logic while operating at the high−voltage power supply."

(#277) roscsa válasza Chal (#276) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Ha úgy van ahogy gondolom, akkor sajnos nem! :(( Ha ki tudod még egyszer próbálni, ahogy beszéltük a megfelelő ponton, akkor abból kiderül. Ha működik, akkor jó lenne, de felesleges, ha nem működik, akkor viszont nem jó, mert ennek a "Minimum High-Level Input Voltage" értéke 1,4V, ami magasabb, mint a proci Core feszültsége (1.05V), tehát nem fogja "érzékelni"... :W

(#278) Chal válasza roscsa (#277) üzenetére


Chal
addikt

Na kipróbáltam, rátettem a hiányzó IC inputjára a konzolt, de sajnos az IC nélkül nem megy, nem elég érzékeny ehhez az usb-ttl soros donglem. Elvileg hétvégén megkapom a szkópom, akkor kimérem rendesen, hogy jön e egyáltalán ott valami, meg hogy milyen jelszinttel.

Sajnos simán lehet, hogy további alkatrészek is hiányoznak, az árnyékolólemezt meg nem akarom lebontani. Ha valami van ott, akkor kitalálhatjuk hogy milyen IC kell oda, és szerzek egyet valamelyik itthoni elektronikai boltban. Hestoreban amúgy van Schmitt trigger is ugyanezzel a tokozással és lábkiosztással 24Ft-ért, lehet hogy az is jó lenne :)

(#279) roscsa válasza Chal (#278) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Nagyon erős a gyanúm, hogy az U113-as IC 5-ös lábán mérhető az a feszültségszint, amin a proci kommunikál. Ezen az IC-n keresztül megy be a TX a prociba, tehát ennek szüksége van erre a feszültségre!
Egyébként nagyon kevés esélyét látom, hogy további alkatrészek lennének a proci soros vonala és a jelszint illesztők között.

[ Szerkesztve ]

(#280) sgeza


sgeza
veterán

Na leszögezhetjük, hogy ez a firmware egy fos! Remélem hamarosan lesz normális openwrt!
Nyomtam egy resetet a hátsó gombbal, most konkrétan nincs egyáltalán Internet elérés! A logout.hu-ra átugrik a 192.168.1.1-re. WTF? Telón sincs net. Remélem azt kizárhatjuk, hogy hülye vagyok, azért egy routert még talán be tudok konfigolni...
A wifi természetesen megint megy, mindkettő, azaz a sima és a vendég is, de most már egyiken sincs net. A vezetékesen sem.
Most nézem, hogy a gépen az adapter státuszban a dns szervernél az első helyen a 192.168.1.1 szerepel. De miért?

(#281) sgeza válasza sgeza (#280) üzenetére


sgeza
veterán

Változott a helyzet: a https oldalak bejönnek, míg a http-k nem.
???

(#282) roscsa válasza sgeza (#281) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Én itt is valami firewall problémára gondolnék, ami blokkolja a 80-as portot, de a 8080-ast nem...

(#283) sgeza válasza roscsa (#282) üzenetére


sgeza
veterán

Most nem arra gondolnék, mert helyrejött. Valamilyen böngészős zizi lehetett. Mondjuk nem tudom, hogy miért. Most épp az összes DNS mezőnél a 192.168.1.1-et kapom a gépen. Ez normális?

(#284) sgeza


sgeza
veterán

Egy apró hülyeség, aminek látszólag nincs jelentősége, de abból a szempontból mégis, hogy miért változott??

Chrome-ot használva a router bejelentkező képén a jobb felső sarokban van egy varázsló indítása ikon a kilépés mellett jobbra. Ez eddig csak annyit mutatott, hogy 123, csak amikor az egeret fölé vittem, akkor váltott át varázspálcára (IE-ben és Firefoxban nem pont így van, kimondottan Chrome-ban csinálta így). Na most ez megváltozott, és mindig a varázspálcát látom. Hangsúlyozom, jelentéktelen, de abból a szempontból mégis érdekes, hogy miért változott meg? Vagy lehet, hogy eddig is a Chrome kavart ebbe bele valamilyen hülye cache-sel? Mert ez azóta változott meg, hogy azt töröltem! Ezután jött azt hiszem helyre a logout elérése is (másnéven mobilaréna, stb...).

Lehet, hogy nem Chrome-mal kéne konfigolnom, mert az valamit bekavar?

(#285) sgeza válasza Chal (#256) üzenetére


sgeza
veterán

Lehet, hogy a hátsó gombbal történő reset ugyan újraírja az említett területeket, de valahogy mégsem csinál factory resetet? Te azt nyomtál előtte vagy utána a webes felületről?

(#286) sgeza válasza roscsa (#282) üzenetére


sgeza
veterán

Ja, meg közben rájöttem, hogy a logout is https! :-D
Szóval úgy tűnik, hogy a Chrome volt pöcs. Na de ennyire?
Most Firefox-szal fogom beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#287) sgeza


sgeza
veterán

Besz@rok. Megy most minden jól, még a vendég wifi is!
Nyomtam webes factory resetet, aztán hátsó gombosat, aztán megint böngészőből factory resetet. A beállítást Firefoxból végeztem el, de hinni akarok benne, hogy ez utóbbi nem számít.
Chal, köszi a hátsó gombos infót, nem tudom, hogy azt próbáltam volna-e, illetve, hogy amiatt lett-e jó, de jó.
Illetve most kérdés, hogy egy későbbi beállítással romlik-e el, ugyanis most egyelőre totál minimál beállításon vagyok, most fog következni a teljes konfig.

[ Szerkesztve ]

(#288) Chal válasza sgeza (#287) üzenetére


Chal
addikt

Hehe, hát ez ilyen, nem véletlenül küzdök a portolással :)

A 192.168.1.1 DNS szerver normális, a legtöbb router forwarderként működik, és a saját IP-jét osztja ki DHCP-n elsődleges DNS szerverként, másodlagos-harmadlagosnak pedig a szolgáltatótól kapott NS IP-ket. Szóval ez nem gond.

(#289) Chal válasza roscsa (#279) üzenetére


Chal
addikt

Jó ötlet, és ezt multiméterrel is meg lehet mérni.

(#290) sgeza válasza Chal (#289) üzenetére


sgeza
veterán

Inkább szkóppal! Gondolom ott alapból is impulzus jelenik meg, így a multiméter valamit mutat, de nem valószínű, hogy a csúcsot.

[ Szerkesztve ]

(#291) sgeza válasza Chal (#288) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, így akkor okés! Bár újabb fejlemény, hogy megint nem megy a vendég. Pontosabban nem ment, de most megint megy, miután négy fájlt visszamásoltam egy korábbi config könyvtár mentésből. Mindjárt meg van, hogy mi okozza. Most egyesével tönkreteszem... :DD

(#292) sgeza


sgeza
veterán

Na úgy tűnik, hogy meg van a guest wifi rejtély forrása!

Első kérdésként akinek nem megy rajtam kívül (pl. D@reeo), az használja a static dhcp-t? Illetve akinek megy, az nem használja?

Ugyanis ez az okostojás, ha a static dhcp-nél beállítunk akár egy címet is, akkor az /etc/config/dhcp fájlban a

option lan_dns 'dnsRelay,FromISP,FromISP'

sort átírja

option lan_dns 'dnsRelay,dnsRelay,dnsRelay' -re!

Hogy ezt miért, arról gőzöm sincs. Érdekes viszont, hogy emiatt csak a vendég wifi nem megy, minden más igen!

[ Szerkesztve ]

(#293) D@reeo válasza sgeza (#292) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Static DHCP alatt azt érted, hogy Mac cím alapján megadom ki milyen ip-t kapjon? Mert igen, az be van állítva pár eszközre.

(#294) sgeza válasza D@reeo (#293) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, arra. Konkrétan ez a neve a menüpontnak, és a LAN beállítások között található. Ha érdekel, lesd meg SSH-n az /etc/config/dhcp fájlt, valószínűleg nálad is úgy lesz, mint ahogy az előbbiekben írtam.

Illetve ha ennek megfelelően módosítod (visszaírod) a megadott sort, akkor elvileg neked is mennie kell a vendéghálózatnak!

De valószínűleg csak addig, amíg új bejegyzés nincs hozzáadva a webes felületen, mert feltételezem, hogy akkor újra elrontja. Ezt még nem néztem, de egyelőre nem is érdekel, majd akkor, ha jön egy ilyen eset.

[ Szerkesztve ]

(#295) sgeza


sgeza
veterán

Ja, amúgy az miért van, hogy beállítottam a guest wifin max bandwitch-nek valamennyit, de az csak a letöltést korlátozza, a feltöltést nem! Ez elég okos dolog újfent... Esetleg valakinek ötlet arra, miként terjeszthető ki a feltöltésre is?

(#296) Chal válasza sgeza (#290) üzenetére


Chal
addikt

Ez táp, azért lehet multiméterrel is mérni.

(#297) sgeza válasza Chal (#296) üzenetére


sgeza
veterán

Igaz, elnéztem. Az a tápja, nem pedig kommunikációs láb. Egyébként a adatlapja alapján, amit néztünk - ha jól láttuk -, akkor elég egyértelműen az 1,05V szerepel (vagy e körül). Szóval fog kelleni az az illesztő, de más nem, attól nem kell parázni! Menni fog ez! 😃 Mondjuk az kérdés, hogy honnan szerzünk ilyet rövid időn belül...

Egyébként ha itt is sikerülne kommunikálni, azzal hova lehetne "eljutni"?

[ Szerkesztve ]

(#298) Chal válasza sgeza (#297) üzenetére


Chal
addikt

Lehetne látni hogy hol akad el a boot a custom image-el.

(#299) roscsa válasza Chal (#298) üzenetére


roscsa
csendes újonc

A TXB0101 is kiváló lenne a feladatra, de egyelőre azt sem találok a közelben... :(

(#300) sgeza válasza roscsa (#299) üzenetére


sgeza
veterán

Valahogy megoldjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.