Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) KTU válasza szuper94 (#150) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem nem rossz, sőt.
Csak lenne rá valami valami normális firmware. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#152) leone1234


leone1234
csendes tag

SziasztokMa hoztam el a edigitáltól! Botrány a firmware.Dual stack tényleg behal. Ipv4 rendben van.Nem vagyok benne biztos hogy a router hibája.Egyébként digi a szolgáltató.Nem viszem vissza mert ennyi pénzért szerintem megéri.Bizok benne hogy lesz rá openwrt vagy ddwrt.Nem értem miért nincs.A hardver kész van rá.

(#153) Chal válasza leone1234 (#152) üzenetére


Chal
addikt

Az a vicc hogy "van" :) Attitude Adjustment (12.09) van rajta, erre építkezett a Zyxel. Elvileg be lehet rá ssh-zni és akkor látod is (én még nem próbáltam, holnap kapom meg elvileg). Csak persze annyira ki van herélve, illetve tele van a Zyxel által ráfejlesztett cuccokkal, hogy nem tudsz rá telepíteni semmit.

OpenWRT fórumon az egyik dev azt mondta, hogy ha valaki küld neki egyet, akkor megoldja a portolását a CC-nek. Összedobjuk neki? :) Mondjuk sajnos nagy pörgés nincs abban a topciban, nem tudom mennyire gondolta komolyan, és van egy rázósabb része is a dolognak: elvileg a Qualcomm chiphez nincs SDK a magasabb verziójú OpenWRT-khez :(

[ Szerkesztve ]

(#154) D@reeo válasza Chal (#153) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Editgial, ma jött az sms? :D

(#155) Chal válasza D@reeo (#154) üzenetére


Chal
addikt

Aham, pár órája :)

[ Szerkesztve ]

(#156) sgeza


sgeza
veterán

Üdv mindenkinek!

Én is pörcsizeltem egy ilyen routert fekete pénteken!

Szerintetek az IPv6-tal mennyire pöcsöljek?

Alapvetően működik minden rendesen, megy az IPv6 címzés is, viszont egyéb okokból be akarok állítani vendég hálózatot. Elvileg működik is, rá tudok csatlakozni, de nincs rajta net! Pedig mondjuk épp csak ez lenne a lényege, hogy ott csak az legyen! Feltűnt, hogy azon nem kapok IPv6 címet, tehát elképzelhető, hogy valahol e körül lehet a probléma. Amikor elkezdtem ez irányba állítgatni, néha mintha majdnem lett volna net, de végül mégsem.

A gondom ezzel az, hogy nem igazán mélyedtem el az IPv6 rejtelmeiben, így nem ismerem a beállításait. Márpedig itt egy kicsit több lehetőség van mindenféle betűjelzéssel ellátva, így lövésem sincs, mire állítsam.

Valakinek van valami javaslata? Első lépésben, hogy miért nem megy a net a vendég hálózaton, másodsorban, hogy mire érdemes állítani az IPv6-ot?

Digim van IPv6 támogatással, tehát alapvetően nem biztos, hogy indokolatlan használnom az IPv6-ot. Gondolom.

Természetesen normál (nem vendég) használattal van net, tehát amúgy minden beállítás rendben van. A firmware a legfrissebb (4-es végű).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#157) leone1234 válasza sgeza (#156) üzenetére


leone1234
csendes tag

Akkor te szerencsés vagy mert nekem a nem vendég hálózaton is kiakadt a dual stack.Net volt rajta,de nagyon lassan töltötte be a mobil (Samu J5).Ha átálítottam IPV4 re rögtön jó lett.Még nem volt időm belemélyedni,mert tegnap este hoztam el.Igazából én OPENWRT-röl álmodok.Az előző routeremen 2543nd Vargalex volt.Az szenzációs Vlan stb... Ezen meg semmi,viszont a hardver 28500- ért csúcs.Valahogy rá kellene hackelni egy Openwrt,csak sajna ezt én nem tudom megcsinálni.Téglát pedig nem szeretnék!!

(#158) sgeza válasza leone1234 (#157) üzenetére


sgeza
veterán

Néztem én is, de sem a dd-wrt, sem az openwrt oldalán nem találni rá firmware-t. Pedig valahol azt olvastam, hogy egy sima openwrt van rajta egy ZyXEL UI-vel. Persze csak azokat a funkciókat engedve, amiket látunk.

[ Szerkesztve ]

(#159) leone1234 válasza Chal (#153) üzenetére


leone1234
csendes tag

Más is probálkozik de Ő inkább linket küldd,mint eszközt !Ezt írta:
A guy over at DD-wrt was willing to send out his device.
You can find his email at this post: dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=283350&sid=9faa3a98a1e3b067c14808463cbc79e5
edit: my bad, it's the same person who opened this thread, so the email is in the opening post.

(#160) Chal válasza leone1234 (#159) üzenetére


Chal
addikt

Az utolsó mondatot is olvasd el :)

(#161) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Megérkezett.
Atyám, ez olyan mint egy UFÓ. Hatalmas egy példány.
Hazaérek és tesztelem, ip v6-om nincs, más gond lehet vele esetlegesen?

Üdv

(#162) KTU válasza D@reeo (#161) üzenetére


KTU
addikt

Nem képes folyamatosan streamelni. [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#163) Methos81


Methos81
tag

Nekem ma került az asztalomra. Megpróbálom este bepöccinteni, és meglátjuk én milyen példányt fogtam ki.
Egy haldokló 1043ND-t vált le, miután egy archer c5-el befürödtem (5ghz stabil volt ,de 2.4 en szakadt mint a rohadalom szóval a héten az megy be szépen garicsere)

(#164) D@reeo válasza KTU (#162) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Nincsenek nagy elvárásaim igazából. Lagalább is egyenlőre nem tudok róluk :)

Stabilan szórja a netet és a másik szobában lévő kütyükre (PS, pi, beltéri, media box), tudjak stabilan fájlokat elérni pár megával. Leginkább a médiabox-ra rákötött HDD-t szeretném írni olvasni 3-5MB/s-cel a mostani 1-2MB helyett (HD anyagok elérése SAMBA-n)
Ezt azért remélem ki fogja szolgálni :)

(#165) Chal válasza KTU (#162) üzenetére


Chal
addikt

Mondjuk ez a stream dolog azért érdekes mert ugye a router ezen része layer 2 "fejjel gondolkodik", tehát hót mindegy neki hogy te streamelsz, vagy torrentezel, webről töltesz le valamit, vagy éppen mondjuk egy hatalmas levelet töltesz le pop3-al (végletes példa). Neki ez csak bejövő adat. Tehát ha a Beelink szakadozik, akkor szakadoznia kellene minden másnak is ami folyamatosan letölt valamit.

Szerintem inkább az lehet, hogy a kis kínai box nem kedveli a használt csatornát, vagy valami egyéb rádiós nyűgje van. Nekem is van kettő amúgy (Mini MX, MiniMXIII), hát sajnos nem arról híresek hogy megbízható a wifijük.

De majd este tesztelek vele én is már :)

[ Szerkesztve ]

(#166) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok
Az ugye vicc, hogy a szöveg színe és a háttér megegyezik (fehér), ráadásul téma választó sincs benne?
kép
Most ssh-zak be, és turkáljak a css-ben? :D :(((

(#167) sgeza válasza D@reeo (#166) üzenetére


sgeza
veterán

Másik böngészővel nézd meg, csak firefoxban csinálja! IE és Chrome alatt jó! Ez persze nem vigasztal, de megoldás.
Nem jól van megírva a UI, nyilván csak IE-re optimalizálták.

[ Szerkesztve ]

(#168) Chal


Chal
addikt

No, elkezdtem vele játszadozni, 5G wifin stabil 270-280Mbit-et mérek, már emiatt megérte :) Ráadásul egy "sima" N-es TP-Link wdn4800-as kártya a kliens, még csak nem is AC.

kép

[ Szerkesztve ]

(#169) leone1234 válasza Chal (#168) üzenetére


leone1234
csendes tag

Szia!Dual stack bekapcsolása után wifi iszonyatos belassulása nálad jelentkezik?

(#170) Methos81


Methos81
tag

Beüzemeltem:
Első probléma, hogy DIGI szolgáltató, és 100as netem van de, soha az életben nem jött 80nál több. (mivel pane, bebasztak a földszintre egy gigabit akármit és a ház használja, persze fel már nem hozták az optikát, szóval szar a kiépítés ezzel nincs is gond, már megszoktam.

Nekem otthon a különböző eszközök miatt kell a 2.4 és 5 ghz is....Wifin, "mintha" ketté venné az amugy se sok sávszélt és kb 30 30 arányba adná 2.4 re és 5 re.

Valamit lehet benézek elrontok vagy akármi... hol mentem el rossz irányba, hoy igy alakul.

Amugy a jel stabil erős, és messze jobb mint a 1043nd avagy az archer c5.

(#171) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,

Néhány észrevétel/kérdés pár óra használat után.

1. Ahogy korábban is írtam és választ is kaptam már: Firefox-szal a webUI nem tökéletes (iPhone-on safarival se), azért egy csúcskategóriás eszköz esetén ez szerintem vicces.
2. SSH user/passt valaki esetleg tudja. Jó lenne körbenézni egy kicsit :D
3. Sebesség: A TP Linkhez képest többszörös sebességet értem el. Az AC-nak köszönhetően a mobilon is megy a max net sebesség, szóval én azzal meg vagyok elégedve
4. "Dualban" nem oldható meg a 2.4 és 5GHz valahogy? Úgy értem, hogy csak egy SSID-t sugározzon és az eszköz döntse el, hogy kommunikáljanak, ne legyen külön 2 SSID (router és router.speed). Mondjuk még nem próbáltam, mi van akkor, ha ugyan azt adom meg.
5. Az tök jó, hogy a tetején lévő LED-eket ki lehet kapcsolni. Arra nincs mód, hogy a hátulján lévő ledek se villogjanak? Engem nagyon idegesít.

Hirtelen így ennyi jutott eszembe. Nem vagyok vele teljesen megelégedve, de arra amire nekem kell, jónak néz ki

(#172) Chal válasza leone1234 (#169) üzenetére


Chal
addikt

Nincs a szolgáltatómnál IPv6, így nem is néztem, de este kipróbálom.

D@reeo:

1. Ahogy korábban is írtam és választ is kaptam már: Firefox-szal a webUI nem tökéletes (iPhone-on safarival se), azért egy csúcskategóriás eszköz esetén ez szerintem vicces.

Desktop Safarival is ugyanez. Nálam csak Chrome-al jó (OSX).

2. SSH user/passt valaki esetleg tudja. Jó lenne körbenézni egy kicsit :D

Ugyanaz mint ami a webguin.

5. Az tök jó, hogy a tetején lévő LED-eket ki lehet kapcsolni. Arra nincs mód, hogy a hátulján lévő ledek se villogjanak? Engem nagyon idegesít.

Arra tuti nincs, szerintem azt nagyon low level szinten nyomja a switch, nem lehet ilyen szinten managelni.

[ Szerkesztve ]

(#173) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Sikerült kicsit kipróbálnom a routert...
Az hogy van hogy openwrt van rajta és a világon nincs a 12.09 verzióra erre a procira csomag?

(#174) D@reeo válasza Chal (#172) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szia
Köszi.

SSH-n sikerült csatlakozni, winscp-vel és filezillával nem, visszautasítja a kapcsolatot. Kicsit nehezebb putty-tyal szerkeszteni a fájlokat, de ha valaki rászánja magát, akkor módosítható, hogy firefoxon is működjön a webui rendesen (hátteret átállítottam)

Más téma. Mivel van ssh kapcsolat, mi akadálya van annak, hogy transmissiont telepítsen az ember? Mondjuk az apt-get pont nem működik, de wget-tel letöltve a zipet talán telepíthető lenne.

(#175) hudyfiu válasza D@reeo (#174) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Winscp is megy.
File protocol-nál SCP-t választottál ki?

Nincsenek csomagok ilyen verzió openwrt - kernelhez a processzorhoz.
Próbálkoztam újabb csomagokkal vagy más procihoz transmissionnel de nem sikerült rárakni, bár gondoltam is hogy nem fog menni.
Meg ilyenkor kicsit meghülyül a rendszer és ki kellene nullázni de nem volt rá időm.

Jó lenne ha valaki tudna ilyen csomagokat készíteni.
Tényleg csak a transmission ami nagyon kellene szinte.
Alap dolgokra használható a gyári felület.

(#176) leone1234 válasza D@reeo (#174) üzenetére


leone1234
csendes tag

Szia!Ez engem is érdekelne,de igazából Vlanozni és másik hálózat felvételével (wan)-nal szeretném bővíteni.Régen én is TP 2543ND torrenteztem Vargalex Open alatt de azt meguntam mert elég lassú volt (400mhz proci)Most már ki nason nyomon,de evvel a routerral szerintem vígan menne,még az is lehet hogy korlátozni sem kellene.Így megérte de azért a 60 000 Ft kategoriában elvárná az ember ezeket a funkciókat.Hiányzik róla a jó kis Openwrt de még a Tomato is jobb lenne mint ami most van.Szülői felügyelet viszont nem rossz benne.A dual stack mert nem tudom miért szarakszik,de már nem is probálkozom,most egyenlőre marad az IPV4.Ha tudtok valami megoldást annak örülnék.Köszi

(#177) Chal


Chal
addikt

Este ránézek a Qualcomm sdk-ra, meg az egyéb dolgokra, és ha van rá mód, akkor próbálok buildelni egy transmissiont. Mondjuk annyira nem ismerem az architektúrát, illetve openwrt-re sem buildeltem még semmit. De van kedvem vele kicsit pöcsölni, max kiderül majd az első 20 percben hogy esélytelen :)

(#178) D@reeo válasza hudyfiu (#175) üzenetére


D@reeo
aktív tag

4 percet foglalkoztam vele összesen, winscp-n az alap beállításokkal próbáltam, de ha lesz egy kis időm, megnézem, köszi a tippet.

Talán tévedek, de nem a "sima", vagyis nem routerre/procira készített/optimalizált transmissionnal kellene próbálkozni?

A Photo app nálatok működik rendesen? iPhone 6, IOS 10-ről elkezdem szinkronizálni a képeket, de egy idő után becrashel és csak az app eltávolítása és újratelepítése segít.Sima telefon újraindítás nem.
Írtam a supportnak, kíváncsi vagyok, mit mondanak erre.

(#179) leone1234 válasza Chal (#177) üzenetére


leone1234
csendes tag

Köszönjük :R

(#180) Chal


Chal
addikt

A csomaglistát már nézte valaki amúgy?

Vannak benne vicces dolgok pl:

mutt - 1.5.21-1 (a kedvenc konzolos levelezőkliensem, de mit keres egy routeren? :) )

Ezek pedig nem tudom mik lehetnek, de aggasztó nevük van:

overlord - gc1ce12e-1
smoketest - 1-1

:))

[ Szerkesztve ]

(#181) D@reeo válasza Chal (#180) üzenetére


D@reeo
aktív tag

A smoketest - 1-1 arra használatos, hogy megnézzék, ereszti-e a füstöt valahol. Tudod, minden füsttel működik, ha elszáll a füst, akkor tönkremegy az eszköz :)

[ Szerkesztve ]

(#182) Chal válasza D@reeo (#181) üzenetére


Chal
addikt

Persze ezt vágom, ezért ijesztő :D

Egyébként a dmesg alapján van benne egy sata3 port is, csak nem vezették ki, de gondolom belül azért kis forrasztgatás árán hozzáférhető lenne.

(#183) sgeza válasza Chal (#182) üzenetére


sgeza
veterán

Nem meglepő, mert gondolom egy komplett mini pc-t pakoltak bele routeresítve.

(#184) Chal válasza sgeza (#183) üzenetére


Chal
addikt

Nem teljesen, maga a Qualcomm SoC tartalmazza, csak nem vezették ki. De van benne amúgy még PCM audio is meg SD olvasó a soc specije alapján.

http://images.anandtech.com/doci/7526/IPQ8064.png

[ Szerkesztve ]

(#185) Chal


Chal
addikt

Egyelőre az OpenWRT trunk-ban levő csomagokkal próbálkoztam, sajnos kevés sikerrel. Ott van már ipq806x arch, szal az irány jó, de a Zyxel a QSDK-ra építkező OpenWRT AA-t használja, és sajnos nem kompatibilisek a binárisok. Pedig nem néz ki rosszul:

root@NBG6816:~# file /bin/busybox
ELF 32-bit LSB executable, ARM, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs)

root@NBG6816:~# file /tmp/ApplicationData/transmission-daemon
ELF 32-bit LSB executable, ARM, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs)

Ennek ellenére nem fut, nem stimmel az arch :(

Itt a repo egyébként:

https://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ipq806x/

Bátorság próba: aki rá meri flashelni a Z1-ra a generic imaget (openwrt-ipq806x-squashfs-root.img) annak fizetek egy sört! :D Én nem mertem :)

A QSDK itt van, ezzel csinálta a Zyxel a jelenleg rajta levő firmwaret és a csomagokat:

https://wiki.codeaurora.org/xwiki/bin/QSDK/

Próbálok belemélyedni.

[ Szerkesztve ]

(#186) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,

Firefox és Safari WebUI FIX
Nincs optimalizálva ezekre a böngészőkre, ezért a szöveg és a háttér színe megegyezik.

FIX-elés menete:
1. Töltsd le a WinSCP-t
2. Csatlakozz a routerre (Fájl protokollnál SCP-t válassz)
3. Navigálj a /www/luci-static/zyxel/css mappába
4. Szerkeszd az expert.css fájlt (F4)
5. Keresd meg ezt a következő kezdetű sort:
.w_text{ position
Módosítsd a colort pl. feketére:
.w_text{ position:relative; display:block; width:95%;margin:0 auto;color:#000000; font-size:12px; line-height:20px;clear:both; }
6. Mentsd el a fájlt (ctrl+s) és frissíts a böngészőben

Tesztelve Firefox v50-ban és IOS10-es Safariban
Safari
Firefox

Tőlem ennyit mára, beküldöm nekik supportra is, hátha lesznek olyan kedvesek, hogy kiadjanak egy új FW-t (szép álom :D)

@Chal:
Ugyan, hisz még garis :D

[ Szerkesztve ]

(#187) sgeza válasza Chal (#185) üzenetére


sgeza
veterán

Mi lenne, ha megkérdeznénk a zyxelt? Hátha rendesek, és megmondják, hogy az okés-e!

(#188) Chal válasza sgeza (#187) üzenetére


Chal
addikt

Próbáld ki :) Megírom úgy a válaszukat hogy nem postolom ide, aztán ha megkaptad, akkor összehasonlítjuk hogy jól tippeltem e :)

(#189) Chal


Chal
addikt

Azt hiszem sikerült:

root@NBG6816:/tmp/ApplicationData# ldd ./transmission-daemon
libevent-2.0.so.5 => /usr/lib/libevent-2.0.so.5 (0x4022f000)
librt.so.0 => /lib/librt.so.0 (0x401b0000)
libcurl.so.4 => /usr/lib/libcurl.so.4 (0x401e0000)
libssl.so.1.0.0 => /usr/lib/libssl.so.1.0.0 (0x402fd000)
libcrypto.so.1.0.0 => /usr/lib/libcrypto.so.1.0.0 (0x4037e000)
libz.so.1 => /usr/lib/libz.so.1 (0x404c0000)
libm.so.0 => /lib/libm.so.0 (0x404f0000)
libgcc_s.so.1 => /lib/libgcc_s.so.1 (0x4066b000)
libpthread.so.0 => /lib/libpthread.so.0 (0x4067e000)
libc.so.0 => /lib/libc.so.0 (0x4026c000)
libdl.so.0 => /lib/libdl.so.0 (0x40122000)
ld-uClibc.so.0 => /lib/ld-uClibc.so.0 (0x40077000)

root@NBG6816:/tmp/ApplicationData# ps | grep trans
25107 root 9416 S ./transmission-daemon

root@NBG6816:/tmp/ApplicationData# ./transmission-daemon --version
transmission-daemon 2.71 (13538)

De már hulla fáradt vagyok, holnap tesztelem a csomagtelepítést is (buildeltem azt is), most csak a daemon binárisát másoltam fel a routerre. Ha minden ok lesz, akkor kirakom az .ipk file-okat valahova és használjátok egészséggel :)

Egyébként sikerült egy Ubuntu vm-be összerakni a teljes QSDK/QCA toolchaint, szóval bármit tudunk fordítani így már az Armor Z1-re ami az aktuális OpenWRT repoban benne van. Bár a függőségekre figyelni kell, azért ne felejtsük el hogy egy Attitude Adjusment (12.09) van rajta. A Transmissionnel szerencsém volt, mert csak a curl-ra és a libevent2-re dependelt, és mindkettőből volt megfelelő csomag telepítve gyárilag a Zyxelen.

Ha lesz időm készítek majd egy leírást is, hogy bárki tudja telepíteni a build környezetet.

[ Szerkesztve ]

(#190) Chal


Chal
addikt

Ja és addig is ha valakinek kell valamilyen csomag, írjatok, és megpróbálok buildelni egyet belőle, legalább tesztelünk.

Szerk.: hoppá, most látom hogy a Transmission is régebbi, valószíűleg a 12.09 repójából jött a forrás. Igazából erre annyira nem figyeltem, valószínűleg a QSDK szedte ezeket össze, nem tudom hogy újabb csomagokat meg lehet e vele etetni. Ezt is ki kell majd próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#191) leone1234 válasza Chal (#189) üzenetére


leone1234
csendes tag

Szia!Szerinted a Vlan csomagot rá lehetne rakni.Lanra is wifire is.Esetleg egy virtuális hálózat felvétele. Úgy mint az OPENWRT-BE.

(#192) Chal válasza leone1234 (#191) üzenetére


Chal
addikt

Az egy kicsit messzire vezető kérdés, mert ugye driver függő, az meg kernel, az meg már távolabbra mutat mint pár alkalmazás sajnos. Ez inkább a stock OpenWRT portolását jelentené, sajna erre nincs annyi időm hogy belevágjak :(

Illetve valószínűleg a rajta levő firmware is tudja, hiszen az alap működés része, csak nincs kivezetve a guira. Itt nézz körül, szerintem shellből menni fog a vlan config:

https://wiki.openwrt.org/inbox/doc/extend_router_ports_managed_switch

Más:

A legfrissebb OpenWRT-s Transmission lefordult (2.92), és működik is jól a routeren (daemon, cli, remote, web interface csomagok). Most éppen Midnight Commandert és Screent hegesztek. Ha végzek és minden működik, akkor megosztom.

Stay tuned :)

[ Szerkesztve ]

(#193) leone1234 válasza Chal (#192) üzenetére


leone1234
csendes tag

Köszi Körül nézek.Lehet hogy majd kérdezek,ha nem gond.A dual stackos részét nem lehetne frissiteni,mert régi hozzászólásokban is másnak problémás volt,ezért vissza is vitte a routert.Én is ha bekapcsolom meghülyül a wifije,nagyon nehezen tölti be a weboldalakat a mobil telefon.Így csak IPV4 használom.

(#194) D@reeo válasza Chal (#192) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Király vagy :)
Mehet majd az új FW-be mint beépített fícsör :D

(#195) Chal


Chal
addikt

Sajnos eddig nem néztem meg, de baromi kicsi az overlay mérete a gyári imageben (512kbyte). A Transmission épphogy elfér cli és remote kliens nélkül, tehát csak weben lehet managelni. Midnight Commander-nek pl. kell a glib2, csak az 620kbyte, szóval itt részemről megállt a tudomány.

Azért a csomagokat kiraktam ide, jó játszadozást:

link

A Transmission init scriptje (/etc/init.d/transmission) nálam nem megy, ezt majd meg kell nézni. Kézzel indítva (/usr/bin/transmission-daemon) és felparaméterezve teljesen jól fut viszont, és megy a webes felület is. Ha valakinek van ideje debugolni az initet, és javítani azt megköszönöm, nekem most le kell tennem pár napra a Z1 hackelgetést, mert ezer más dolog lenne :)

(#196) Chal


Chal
addikt

Á f***om, csak nem bírom ki hogy ne csesztessem :) Megoldottam hogy a 4GB-s nand flashre menjen a telepítés, beleírtam a hogyanját a readme-e a fenti linken. Szóval akkor lehet jó sok packaget buildelni :)

link

(#197) D@reeo válasza Chal (#196) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Köszi, futik :D
Konfigolom és tesztelem.
Be kéne lőni, hogy elérjem a remote GUI-t. Jedlenleg 403

ui: a többi csomag mire van? nem ismerem őket

[ Szerkesztve ]

(#198) Chal


Chal
addikt

Update:

Frissítettem a Transmission csomagokat, néhány bug javításra került (köszönet D@reeonak a tesztelésért), így már rendesen működik az init scriptje, és az OpenWRT-s configot is használja. Valamint buildeltem pár csomagot: Midnight Commander, nmap, mtr, iperf3, tinyproxy, tcpdump, screen.

Továbbra is elérhető itt minden, kis tutoriallal és changelog-al egyetemben: link

Készülőben: OpenVPN, Tinc, Aria2

OpenWRT CC port helyzet: elkértem a Zyxeltől a gyári firmware forrását, meglátjuk mi lesz benne meg mi nem. Mivel GPL az egész, ezért oda kell hogy adják, az oldalukon van is elrejtve egy request form ehhez, azt töltöttem ki. Most várok.

Első körben azt szeretném elérni, hogy a boot közbeni system recovery működjön (már ha van benne), utána mernék vele játszadozni jobban. U-Boot bootloadert használ, kidumpoltam, de attól nem lettem okosabb. A benne levő infók alapján elvileg a 192.168.1.99 -ről töltene le firmwaret boot közben tftp-n, de nem tölt.

JTAG csati: szétszedtem (for the record: természetesen nem a sajátomat, hanem egy ismerősöm ismerőséét, tehát az enyém még garanciális ;) ) de a panelre nulla infó van szitázva, csak a C és R jelölések vannak, más semmi. Szemre ki lehet szúrni JTAG/serial -ra utaló forrszemeket, de elég sötétben tapogatózás/kockázatos lenne sajnos próbálkozni velük :(

[ Szerkesztve ]

(#199) sgeza


sgeza
veterán

Szerintetek meg lehet valahogy oldani (akár SSH-n beleszerkesztve a config fájlokba), hogy kintről elérhető legyen az USB-re rakott eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#200) Chal válasza sgeza (#199) üzenetére


Chal
addikt

Min akarod elérni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.