Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Nekifutottam újra! :Y A különbség, hogy most tftp-n raktam fel a FW-t. Előtte és utánna is reset.
Ami nagyon meglepett, hogy a ddns megadása után elérem a routert kivülről, pedig sehol nem engedélyeztem.
Próbáltátok már?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#552) Angel2014 válasza Rascally81 (#551) üzenetére


Angel2014
addikt

Gondolom a ZCloudról beszélsz igaz? Mert az is kéri,hogy állítsd be. Vagy a rúterben is van ilyen lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#553) Rascally81 válasza Angel2014 (#552) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Nem,,,én a routeről beszélek! A zCloud-t én már régóta használom egy Zyxel NSA310 nas-hoz. Szeretem jó kis progi! Valaki hozzáértő megmondaná, hogy miért tudom kivülről elérni a routert, ha sehol nem engedélyeztem????
Lehet nálam ez okozta az instabilitást, mert eddig miníg engedélyeztem, és valami összeakadhatott..
22 órája stabilan megy, remélem nem kiabálom el! :C

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#554) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Srácok hiába resetelem nekem ugyanaz az ssid a 2,4 és az 5GHz wifinek.. régen az 5Ghz-nél ott volt, hogy speed

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#555) Angel2014 válasza Rascally81 (#554) üzenetére


Angel2014
addikt

5 gz-t támogató hálókártyával fel vagy csatlakozva?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#556) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Ezt miért csinálja?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#557) Methos81


Methos81
tag

Lehet valahogy állítani, hogy erősebb legyen a router jele?

(#558) Angel2014 válasza Methos81 (#557) üzenetére


Angel2014
addikt

Esetleg itt?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#559) Methos81 válasza Angel2014 (#558) üzenetére


Methos81
tag

Sajna, az már 100 on van. Próbálkoztam chanel váltásokkal hátha, valamelyik közelivel akad össze a drágám, de nem lett jobb. Igaz betonépület, de csak egy fal van ami mögött szinte a fal másik oldalán várnék tőle többet mint kb 50%.....Arról már álmodni is alig merek, hogy egy gipszkartonfalon ÉS egy betonfalon, ami csak 7 cmes rendes stabil kapcsolatom legyen...

Több eszközzel próbálkozom (nehogy az eszköz legyen a probléma....)
Samsung s7 edge
ipad air 2
asus rog g551jw(tudom gyenge kicsit a wifi vevő benne, még nem cseréltem ki, gyári van)
Huawei honor 8
Dune hd lite

A mobil eszközök is alig veszik a jelet az emlitett gipszkarton plusz egy betonfal másik oldalán (működik, de szakad )
Dunere csak szakadozva jönnek át a kicsit is nagyobb felbontású tartalmak.

Eddig ennyi tapasztalat..
Szám adatokkal amit a laptopról légvonalban kb 1 méterre a routertől (közte egy kb 20 cmes betonfal)
RSSI: -58
SNR: 84
Max rate: 216,7

Van ötlet?

(#560) Methos81


Methos81
tag

A fenti hiba önmagában még kezelhető dolog volna, de az hogy az összes szomszéd wifi jele erősebb az egész lakásban, mint asajátomé, az már para... dobjam a kukába a Zyxelt vagy magam? vagy ?????

[ Szerkesztve ]

(#561) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem pár hónapja. Összességében elégedett vagyok vele, viszont van időnként olyan hekkje, hogy spontán újraindítja magát. A menüben ütemezett újraindítás nincs, ezért nem értem, hogy miért csinálja. Az esetek nagy részében hajnalban csinálja, ám időnként napközben fordul elő. Mi lehet a dolog hátterében? Milyen tanácsotok van?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#562) sgeza válasza Chal (#244) üzenetére


sgeza
veterán

Nem emlékszem, hogy végül írtál-e erről. Hogy érhető el ez a felület?

(#563) GAthersw


GAthersw
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem chromecast ügyben. Hálózati gondra gyanakszom, mert a frissen beszerzett androidos Sony TV-n és Xiaomi Mi Box 3-on sem megy.

Telefonról Google Home látja az eszközt, de az átküldés nem működik. PC-ről Chrome-ban az átküldés nem találja az eszközt. HBO Go szintén nem működik.

A hálózat így néz ki:
Egy Huawei E5180 router veszi a mobilnetet, és etherneten megy át egy Zyxel Armor Z1 WAN portjára.
A Huaweien minden ki van kapcsolva, hogy ne végezzen forgalomirányítást/szűrést, kvázi modemként működjön, a Zyxel router fix IP-je van betéve a Huawei-n DMZ-be. A Zyxel router 2 gigabites portjára csatlakozik egy NAS, az összes többi kliens az 5 Ghzes wifire csatlakozik.

Amiket eddig próbáltam:
Factory reset a Mi Boxon
uPnP ki-be kapcsolása a routeren
2,4 Ghz wifi lekapcsolása
összes guest wifi letiltása
Fix IP kiosztása a mi box-nak
8008-8009 port NAT-olása a mi box IP-jére
AP/client isolation kikapcsolása

Kifogytam az ötletekből.

Valakinek ötlet, hogy mi lehet?

(#564) Capella válasza GAthersw (#563) üzenetére


Capella
senior tag

Miért a Zyxel WAN portjára csatlakozol? Akkor a Zyxel LAN-ra csatlakozó adapterek külön alhálózaton lesznek.
Hacsak... át nem állítod a beállításoknál, hogy a WAN-t is LAN portként használja. Úgy emlékszem át lehet.

(#565) GAthersw válasza Capella (#564) üzenetére


GAthersw
csendes tag

A Zyxel a WAN porton kapja a netet a Huaweitől, így hajlandó router modeban menni. A két router valóban más alhálózatban van (huawei:192.168.8.1, zyxel: 192.168.1.1) de a Huaweihez nem csatlakozik semmi, csak modemként használom. A zyxelen így WAN IP a 192.168.8.1 és a többi eszköznek már a 192.168.1.1/255.255.255.0-ból oszt.

(#566) Methos81


Methos81
tag

Sziasztok,
Remélem valamelyik segítőkész okos ember tud nekem segíteni.
Erősítenem kéne a jelet. De akármennyire is csatlakozik, utána nem ad le semmit.

Saját zyxel 2206w repeater is ezt csinálta és most amivel próbáltam xiaomi wifi pro is. Azonos hiba, mintha repeater irányába nem akarna netet adni, blokkolja...de routerben nincs letiltva az adott eszköz....

(#568) sgeza


sgeza
veterán

Szerintetek tudok gyógyítani valahogy a routerre openhab-ot? Konkrétan erre gondolok:
https://www.openhab.org/download/
deb csomag letölthető. Rámegy az vajon valahogy? Illetve természetesen "apt-get"-tel is leszedhető.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#569) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok

Valaki játszott mér a LAN/WAN LED-ek állításával/kikapcsolásával?

Konkrétan az összes létező és villogó ledet ki szeretném írtani, hogy ne villogjon nekem mint a karácsonyfa. A státuszvisszajelzőkkel egyszerű a dolog, GUI-ról is kezelhető.
A LAN (link) ledek kiírtására, meg ha jól sejtem az /etc/config/network fájlt kellene szerkeszteni:

[link]

méghozzá valahogy így?

config switch_port
option device 'switch0'
# Port 1 controls the GREEN configuration of LEDs for
# the switch and the section does not correspond to a real
# switch port.
#
# 0=LED off; 1=Collision/FDX; 2=Link/activity; 3=1000 Mb/s;
# 4=100 Mb/s; 5=10 Mb/s; 6=1000 Mb/s+activity; 7=100 Mb/s+activity;
# 8=10 Mb/s+activity; 9=10/100 Mb/s+activity; 10: Fiber;
# 11: Fault; 12: Link/activity(tx); 13: Link/activity(rx);
# 14: Link (master); 15: separate register

option port '1'
option led '0'
option port '2'
option led '0'
option port '3'
option led '0'
option port '4'
option led '0'
option port '5'
option led '0'

(#570) asturel


asturel
őstag

Volt már valakinek olyan gondja, hogy a Google Play Store egyszerűen ezen a routeren nem hajlandó letölteni/frissíteni (se Oneplus 3T /android 8.0/ illetve Nexus 7 2013/ lineageos 14.1/)? Újbóli factory reset után csak PPPoE (Digi) + WLAN-t állítottam be, de így is a végtelenségig 'pending download' van (másnap reggel nyomtam rá a stop-ra :DD). Ha a firewallt kikapcsolom meg nincs net wlanon, próbáltam iptables -P target ACCEPT-re rakni mindent, mivel iptables leloggolt egy 'teardropot' telefon->google ip-re így felvettem még egy rulet is, hogy az invalid packeteket mindenkepp acceptelje... Egy átmeneti megoldás működik, ha a play store-t force stoppolom és clear data-t nyomok, akkor egy ideig pár percig tudok letölteni. Másik wlanon vagy mobilneten viszont rögtön/bármikor frissít..

[ 1747.226335] Teardrop Attack:IN=br-lan OUT=pppoe-wan PHYSIN=host0 MAC=58:8b:f3:66:35:5e:94:65:2d:63:32:e3:08:00 SRC=192.168.1.153 DST=216.58.214.195 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=63 ID=37502 DF PROTO=TCP SPT=37173 DPT=80 WINDOW=343 RES=0x00 ACK FIN URGP=0

[ Szerkesztve ]

(#571) sgeza válasza asturel (#570) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, pont ezt kezdte nekem csinálni az elmúlt időszakban (pontosan ugyanígy, mint neked, hogy play adat törlés után egy kis ideig jó volt)! Játszottam vele, mert rohadtul idegesített, és azt találtam megoldásként, hogy a LAN beállításoknál a DNS kiszolgálók közül kivettem a routert, mint DNS kiszolgáló.
Tehát az alap router,ISP,ISP sorrend csak ISP,ISP legyen! Így frissített eddig nekem. Próbáld ki, és jelezz vissza, hogy nálad is jó lett-e!

Más: Nem tudom, hogy a router miatt van-e, de kb. a fenti jelenséggel párhuzamosan az itthoni fájl szerverem megosztott meghajtóját nem érem el. Pontosabban ott is rájöttem egy megoldásra: le kell venni nullára a felhasználói fiókok felügyelete csúszkát. Viszont nem értem, hogy ezt miért. Közben a Windows is frissült, úgyhogy könnyen lehet, hogy inkább azzal lehet összefüggésben.

[ Szerkesztve ]

(#572) asturel válasza sgeza (#571) üzenetére


asturel
őstag

Megnézem, nem rég frissítettem be mindent sajnos, viszont nálam a manuális frissítés keresés se működött (látszólag keresett, de mobilnetre váltva instant kidobott 4 appot is). Elég fájó a helyi dns szerver elvesztése azért, webos remote pl. explicit hosttal próbálkozik ha jól rémlik. (nálam ráadásul aktívan van használva a .local tld is, illetve bizonyos hostok local ipre bindelve :W )

Szerk.: cloudflare dns-el nálam is működik így.

[ Szerkesztve ]

(#573) asturel válasza sgeza (#571) üzenetére


asturel
őstag

Nezted mar a dnsmasq configjat amit behuz?
/tmp/dnsmasq.conf

address=/clients3.google.com/192.168.1.1
address=/connectivitycheck.android.com/192.168.1.1
address=/connectivitycheck.gstatic.com/192.168.1.1

(#574) asturel válasza asturel (#573) üzenetére


asturel
őstag

/sbin/update_lan_dns fajlban kikommentezve a fentebb emlitett sorokat szinten megoldja a problemat es lehet router a dns szerver. :)

(#575) sgeza válasza asturel (#574) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi, megnézem majd, bár nálam nincs jelentősége hogy a router dns kiszolgáló legyen. Mikor van annak értelme?

(#576) asturel válasza sgeza (#575) üzenetére


asturel
őstag

Én használom a _hostname_.local tld-t hostokat (pl. NBG6816.local a router, raspberrypi.local az rpi, stb.. illetve saját (sub)domainek is be vannak állítva, hogy itthoni dns lan-os ipre resolvoljon, lehet ez már kicsit expert kategória, de látszólag kell is a routerhez :) ), de elég sok LG WebOS remote app alapból a tv-t host alapján keresi ("lgwebostv" host) azt meg egy CF/Google dns nem fogja visszaadni, igazából úgy fog kiderülni, ha majd nem működik valami :). Ami nagyobb baj, hogy így elég nehéz eladni is, nem sokan akarnak olyat routert venni, ami factory reset után mókolást igényel, hogy lehessen használni a play store-t (aztán lehet még több service megy silent hibára, amit én nem vettem észre, ez is csak 2 nap után tűnt fel, mikor már kézzel frissítettem volna)

[ Szerkesztve ]

(#577) sgeza válasza asturel (#576) üzenetére


sgeza
veterán

Értem, köszi!
De akkor eddig hogyhogy nem volt gond a playből való letöltéssel? Csak az utóbbi időben (hetekben?) kezdett el szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#578) asturel válasza Chal (#256) üzenetére


asturel
őstag

Sikerült nekem is triggerelni hasonló állapotot, csak nekem a gombbal való factory reset se akar működni. (látszólag bebootol, néha 2.4G néha 5G néha mindkét wlan van, de 5000 upnp porton kívül semmi máson nem hallgat a router, csak pingel, aztán időnként újraindul), próbáltam már tftp-n is újraflashelni a fw-t (3 verziót) is (intel 1219-V lannal viszont nekem mire 'feléledt a kártya' már rég továbbugrott, köszi a switches tippet!). Nincs olyan fw esetleg ami reseteli a beállításokat, vagy nem lehet valahogy a failsafe módot előcsalni (próbáltam nyomogatni a gombokat de nem igazán lett elérhető telneten, azt meg nem tudom, hogy ez a régi openwrt broadcastelt-e udp-n 1419 portra mikor a 'press f key to..' felirat van). Végső megoldásként ahogy olvastam PL2303 3.3V/5V USB to RS232 TTL adapterrel nem fog menni, van olyan kész adapter amit csak rákötök és működik vagy mindenképp csak DIY megoldás van?

(#579) Capella válasza sgeza (#577) üzenetére


Capella
senior tag

A Google Play letöltésekkel eleve gond volt az utóbbi hetekben. Többféle tefonon, több embernél Vagy Wi-Fi volt jó, vagy mobilnet, vagy egyik sem.
Vagy el sem indult a letöltés, frissítés, vagy vamilyen %-nál megállt.

(#580) sgeza válasza Capella (#579) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! Akkor ezek szerint más irányból (is?) volt probléma.

(#581) tomchy


tomchy
tag

Hello!

Nekem is előjött ez a Google Play frissítés probléma pár hete.
Csak akkor frissít, ha törlöm a tárhely adatait, egyébként nem. Több eszközön sem.
De csak egy ideje. Mit lehet vele kezdeni?

Az említett LAN beállításoknál alapból nincs is router,ISP,ISP

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#582) tomchy válasza tomchy (#581) üzenetére


tomchy
tag

köszi, végül a #573 megoldás működni látszik, de tök gáz, hogy így kell mókolni...

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#583) mergesmate


mergesmate
tag

Áprilisban kiadják majd hivatalosan is a javítást tartalmazó frissítést, addig viszont csak privát üzenetben osztogatják a linket az új FW-hez, hogy teszteljük.
Nálam bevált, nincs vele gond, feltettem Drive-ba: Link

Xiaomi 13

(#584) GAthersw


GAthersw
csendes tag

Kikerült a javítás, és a play áruház frissítés mellett az #563-ban jelzett Chromecast problémám is megszűnt.

(#585) asturel


asturel
őstag

Privát akart lenni :(

[ Szerkesztve ]

(#586) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

2 hete sikerül beszereznem egy Armor z1- es routert.
Egyenlőre nagyon megvagyok elégedve vele.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a tv-n lássam a routerre dugott winchester tartalmát.
Jelenleg látja plusz hardverként a tv-m, de amik a winchesteren vannak fájlok azokat nem.
Mit kell ilyenkor tennem?
Samsung UE55KS8000 tv-m van.

Csinálni kell valami plusz mappát, vagy a meglévőket átnevezni, vagy mit tegyek?
A segítségeteket előre is köszönöm! :R

Alap felhasználó vagyok. Nem igazán értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#587) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Az NBG6816 és az usb2 (Z: ) vinyó ugyanaz, vagyis a z van rá dugva a routerre.
De h belekattintok az NBG6816 ba az üres, a másikon (Z meghajtón) meg ott vannak a cuccok.

A tv-n is az üres NBG6816- ot látni. A Z winyót nem.
Próbáltam az NBG6816 ba bele másolni tartalmakat, nem engedte.

Hogy lehet azt megoldani, hogy a z winyó tartalma látszódjon az NBG6816 ban, azaz a laptopon is ha belelépek, illetve a tv-n is. ( Gondolom ha a laptopon jó lesz a kkor a tv-n is.)



A tv ezt látja.



Bele lépve üres , mint a gépemen belelépve.


Laptopon is ebbe belelépve üres


A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#588) D@reeo válasza Alajos85 (#587) üzenetére


D@reeo
aktív tag

SZia.
Az Expoert Mode, File Sharing, SAMBA be van kapcsolva? Ha igen, akkor SMB protokollon el kell érned a tartalmat ilyen módon:

\\192.168.1.1\usb1\
Ezt írd be intézőbe vagy total commanderbe. Amit te látsz az egy másik protokoll (UPnP) szerintem, de hogy hova kell másolni a médiát, hogy a többi hálózati eszköz lássa, azt nem tudom.

TV-t tudsz SMB protokolt használni és beírni vagy kitallózni a fenti címet?

(#589) csobolade válasza Alajos85 (#587) üzenetére


csobolade
csendes tag

Szia!
Nekem ugyan LG tv-m van, de ott van egy olyan megkötés, hogy a hálózaton a merevlemeznek csak azon tartalmát látja a video menüpontban, amik a video nevű mappában vannak. A router hálózati beállításaiban meg eleve csak ez a mappa van megosztva, mert ha minden más is meg van osztva, akkor a tv gyakran nem látja a filmeket. Ez azért van, mert a router egyszerre csak vmi 60.000 filet tud megosztani, folyamatosan pásztáz, és ha épp úgy gondolja akkor a 60.000-be beleférnek a fényképek, de filmek nem. Tehát lefordítva a legegyszerűbb: merevlemezen létrehozni egy mappát, aminek a neve video vagy videok, sajnos erre nem emlékszem, abba belemásolni a filmeket, routerbe bele, router beállításaiban a megosztani kívánt mappa pedig csak ez, csak olvasásra. Zenéknél a mappanév music, képeknél photo.

[ Szerkesztve ]

(#590) sgeza


sgeza
veterán

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a beacon interval értéke miképpen módosítható? Én nem találtam a felhasználói felületen, és nem tudom, hogy melyik fájlban lehetne módosítani. Nem találtam eddig sehol.

[ Szerkesztve ]

(#591) D@reeo


D@reeo
aktív tag

AKk esetleg nem látta volna, jött FW Update a DNS problémára

(#592) sgeza válasza D@reeo (#591) üzenetére


sgeza
veterán

Azt láttam, hogy jött firmware (már pár nappal ezelőtt), de mi volt a DNS probléma?

[ Szerkesztve ]

(#593) D@reeo válasza sgeza (#592) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ha visszaolvasol szerintem le van írva, sajna nem emlékszem pontosan. Nem vagyok benne biztos, de olyasmi rémlik, hogy pl. a Google Play áruház nem működött valami DNS probléma miatt és manuálisan kellett hekkelni, de mivel nekem nem volt bajom, nem is követtem annyira és nem maradt meg.

(#594) sgeza válasza D@reeo (#593) üzenetére


sgeza
veterán

Megpróbálok visszakeresni.
Azért érdekel, mert nekem egyébként működik a play, de mégis vannak furcsa történések, amiket egyszerűen nem tudom konkrétan semmihez kötni, mert sokmindenen múlik. Ezek közül az egyik a router, mint opció.

[ Szerkesztve ]

(#595) D@reeo válasza sgeza (#594) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Mik a furcsa történések?
De szerintem frissíts FW-t, főleg, ha nem piszkáltál bele.

Esetleg így? [link]

(#596) sgeza válasza D@reeo (#595) üzenetére


sgeza
veterán

Legfrissebb fw van fent, és ebbe nem piszkáltam bele. A furcsaságok, amiket nem biztos, hogy egyértelműen a router okoz, de nem nagyon találok rá semmilyen magyarázatot:

- néha beakad a net, ilyenkor wifi ki-be, vagy váltás a 2,4 és 5GHz között megoldja, illeteve egy kis várakozás után is adott esetben megoldódik időnként. Ennek az a tünete, hogy egyszerűen cseszik bejönni mondjuk egy weboldal, vagy bárehol máshol bármi, ami netet igényel. Lehet, hogy az IPv6 okozta (mondjuk miért kéne annak ilyet okoznia?), de azt most kikapcsoltam.
- Időnként azt játsza a telefon, hogy nem fut le az Android biztonsági mentés folyamata. Most kikapcsoltam az IPv6-ot, utána lefutott. Ettől még persze lehet bármi miatt. Ha a router okozza, akkor miért nem megy IPv6 bekapcsolt állapota esetén?
- Használok egy egyébként nagyon jó képességekkel rendelkező szinkronizáló progit, ami mindenhova ment rendesen, azonban a Google Drive-ra történő mentés néhány fájl (idő, adatmennyiség?) után egyszerűen megáll, és nem csinál semmit. Ez így állna az idők végezetéig. Megszüntetni csak az alkalmazás kilövésével vagy a netkapcsolat elvételével lehet. Ez könnyen lehet, hogy alkalmazás hiba, azonban ha privát DNS-nek (a készüléken) beállítom a reklámblokkoló dns.adguard.com címet, akkor viszont simán működik rendesen. Tehát nyilván valahogyan valamilyen DNS dologhoz lehet köze a problémának. Ettől még persze lehet az alkalmazás hibája, de mindenesetre érdekes, és nem értem, hogy miért lehet ilyen hibája, ha annak van. Hozzá kell tenni, hogy ugyanezen a készüléken adguardos dns beállítás nélkül simán megy a Drive alkalmazás, illetve a Totalcommanderrel a Drive pluginnel is simán másolok a Google Drive-ra. Szóval ez azt támasztaná alá, hogy inkább alkalmazás hiba. Ez esetben egyébként efelé hajlok.

Nem tudok most így több konkrétumot megfogalmazni, mert elég sok összetevős a dolog. Leginkább a net irányába történő kapcsolat valahogy néha mintha akadozna.
Azért nem tudom pontosan megfogalmazni a problémáimat, mert nem fordulnak elő következetesen mindig. Tehát általánosságban működik minden rendesen, csak időnként jönnek furcsaságok a kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#597) ktomi80 válasza sgeza (#596) üzenetére


ktomi80
csendes tag

Nálam is ez volt, mindaddig amíg ki nem kapcsoltam az IP V6-o t(DIGI).
Utána megszünt minden problémám. Google appok frissülnek normálisan a telefonokon, drive fel-letoltesek is rendben mennek.
Viszont, ha meghajtót akasztok a routerre, egyszerűen nem tudom mukodesre bírni.
Nem látja se a TV, se a gép. lehet nem jol van formazva? exFAT.
Már masra tenyleg nem tudok gondolni...

Ha szopat az élet, legalább FOGAZZ!!!

(#598) sgeza válasza ktomi80 (#597) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi!
Egyébként olyan is előfordul időnként, hogy a playen egy alkalmazás frissítése esetén várakozik egy kicsit, mire elindul a letöltés. Az elfogadhatónál szerintem egy picit többet várakozik. Mintha valami nem működne rendesen a kapcsolatban, és egy time out után továbblép. De ez csak egy érzés vagy hasonlat.
Mindegy, szórakozok még majd.

(#599) mms99099


mms99099
friss újonc

Hi, I'm sorry I use the google compiler, in the openwrt forum [link] they managed to add the quantenna wifi 5ghz driver, please check, check this topic for driver and updates as well. [link]

[ Szerkesztve ]

(#600) asturel


asturel
őstag

Foglalkozik most valaki OpenWrt portolással a routerre?

OpenWrt-be (még csak community szinten) bekerült az NSS (hardveres gyorsítás (nat, pppoe, wifi, crypto, stb..), másik routeren tökéletesen működik (C2600)), mivel a SoC már támogatott egy ideje (trunkban), gondoltam adok egy esélyt a routernek, aztán jöttek a meglepetések:

/SPI Nor/ flash: a layout teljes káosz, rootfs_data a rootfs előtt van, a "partíciókat" a bootloader adja át a kernelnek (ez már nem támogatott), a kernel partíció mérete (2M) túl kicsi az új openwrt kernelhez , ezt még "újrapartícionálással" meg lehetne oldani, de akkor a bootloaderhez is nyúlni kell (különben a kernelből csak 2MByte-ot tölt be) vagy a kernel helyére lehetne rakni egy bootloadert :D

4G eMMC: /egyelőre/ nem működik :(

5GHz WiFi: qcom binárissal vezérelhető elvileg (nem teszteltem, tekintve, hogy vannak blocker problémák még), a Netgear R7500-on rc.local-al van megoldva (pár parancs), lehetne luci-hoz packaget írni, hogy lehessen webui-ból konfigurálni, de ez még nagyon a jövő :D

Valaki esetleg csinált saját dts-t? Vagy (jobban) ért dts-hez? :D Odáig már el sikerült jutni, hogy felismeri az emmc-t, csak tovább kellene paraméterezni az sdc1/sdc3-t (vcc, clock rate, stb...).

Érdekes amúgy, hogy csomó dolog félbe lett hagyva, pl. 6817-en már mmc-ről bootol (nálunk sajnos a bootloaderből hiányzik az mmc subsystem), illetve dualboot-hoz is megvan a partíció (de ezt se látom, hogy bárhol használva lenne), elkezdték az ubifs-t is beépíteni, de az is kikommentezve maradt.. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.