Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

...csak nekem jut eszembe róla Freddy Krueger? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) ƬΛЯΛ válasza ViZion (#1) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Jaaaj tényleg :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#3) poli27


poli27
veterán

Hát ennyi pénzért már inkább vennék egy Asus RT-AC3200!

[ Szerkesztve ]

(#4) Duree


Duree
veterán

Egyszerűen csak ennyi,botrányosan drága,de ez nem lenne baj,de az olcsóbb más gyártók modelljei többet tudnak.

duree54

(#5) gmaci78


gmaci78
tag

Nem értem, hogy miért kellene várni bárkinek is az ac-s router vásárlással, de ha ezt javasoljátok akkor ok.

Meg azt se értem, hogy miért írjátok, hogy majd ha több mobil eszköz fogja tudni az ac-s szabványt? Azért már elég szépen kezd elterjedni, másrészt már a 1.5 évvel ezelőtti új készülékeknél elkezdték támogatni. Azért szerintem 1.5 én az nem kevés idő a mai világban az IT szakmában.

Nekem csak jó, mert addig is senkinek nincs a közelemben ac-s routere, így nem zavarnak be nekem. :DD

Geri

(#6) Reggie0 válasza Duree (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Ennyi penzert 25MB/s USB-n? Rakhatnanak bele egy olcso celeront azt maris kepes lenne valamire.

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem el lehet költeni okosabban is azt a 75K-t, ennyiért nem ezt a routert venném. Amúgy nagyon fejlődik a Zyxel, érdemes odafigyelni rájuk.

(#8) Chrys_


Chrys_
addikt

Engem a tesztben (ami egyébként egész jól felépített) csak az n-s eszközzel tesztelés zavar. Ha elérhető sebességet is megad Rudi, akkor legyen már ott valami rendes AC-s (pl. ASUS PCE-AC sorozatból) adapter. Nálam a régebbi verziós is 2 falon keresztül hoz 55-60MBps csúcs, és kb. 50-55MBps átlagot (ASUS routerhez kapcsolódva).

(#9) rudi válasza Chrys_ (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

A teszthez használt ZyXEL USB adapter két adatfolyamos, 866 Mbps-os elvi maximumra képes, ac-s. Csak PCI Express kártyában van három adatfolyamos, de olyannak Wi-Fi-re használata eléggé irreális, továbbá komoly kényelmetlenséget okozna a vele szerelt asztali gépet körbehordoznom a lakásban és a kertben. Egyébként mértem már PCI Express kártyával lokális csúcssebességet, illetve, híd módban négy adatfolyamos eszközök közti tempót is, eléggé letaglózó, amit tudnak 60-90 MB/s közötti Wi-Fi tempóval.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) gmaci78


gmaci78
tag

Majdnem beírtam én is, hogy milyenek ezek a sebességek és akkor vettem csak észre, hogy MB/s-ben mértetek. Nem lehetne azt is Mbps-ben beírni a cikkbe, mert ha már mindenhol azt használjátok, akkor egységes lenne? :F

Ok értem én, természetesen szorozgathatunk mi is olvasás közben. :K

Geri

(#11) rudi válasza gmaci78 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

A másfél év az újdonság implementálás terén semmi az IT világában. Az N-es Wi-Fi-nek is kellett két, modellév, mire a 2006-os start után 2008-ra már nem csak az abszolút csúcsmodellekbe tették bele. És ott is az igazán komoly dolog, az 5 GHz-es frekvencia használata csak évekkel később terjedt el, kb. 1-2 éve lehet azt mondani, hogy a legtöbb helyen fogsz 5 GHz-en is ingyen Wi-Fi-t.

Ugyanez van az ac-nél is. Igen, lehet már évek óta venni, igen az első generációból már van emberi áron is, igen, sok közép és lassan alsó kategóriás eszközbe is beteszik, csakhogy a téma lényege, a MU-MIMO, amivel kevésbé szemetelik agyon egymás frekvenciatartományát az azonos hálózatra kötött készülékek csak most indul el. Most van/lesz hozzá néhány csúcs router a 60-80-es árkategóriában és talán a 2015-ös csúcstelefonok egyik-másika már támogatja.

Nyilván, ha valaki most telepít teljesen újat, nézzen egy emberibb árú ac-est, de n-es routert - különösen 5 GHz-re képeset - botorság most csak azért kidobni, mert hű, kell az ac-s.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) meci77 válasza gmaci78 (#5) üzenetére


meci77
tag

+1 :C

Note4-et használok, és a kertből wifizek, ahol eddig nem volt jel sem...
szerintem már nem olyan kurrens dolog egy ac router-eszköz páros.
Egyébként Archer C7-em van, és nem bántam meg. Az csak 30 papír. :U

(#13) Chrys_ válasza rudi (#9) üzenetére


Chrys_
addikt

Miért lenne irreális? A kényelmetlenséget megértem :) Bár ilyenkor már nem is a routert teszteled, mit tud az adott ponton, hanem az adaptered.

@gmaci78: szerintem meg pont jó, hogy nem megabit-ben adják meg az értékeket, így nem kell számolgatni, hogy mennyiazannyi. A gépen másoláskor is byte-ban látod.

(#14) rudi válasza meci77 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont valószínű, hogy egy 5 GHz-es, n-es routerrel is wi-fiznél a kertből.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) gmaci78 válasza rudi (#11) üzenetére


gmaci78
tag

Mondjuk ebben igazad van én alapból az ac-s routert használók/akaró használók körét néztem, nem az átlag embert. Természetesen "átlag" embernek nem érti még meg ez az árkülönbözet, nekik általában nincs is többszáz Mbps netkapcsolatuk sem, illetve nagyon sok hálózati eszközük sem.

Igazából én otthoni wifi hálózatra gondoltam nas-al, stb. Szerintem pl aki nem kábelezik, kicsit komolyabban használja otthonában a hálózatot, nas-t használ és mondjuk van újabb okostelefonja/tablete amik már támogatják az ac-s szabványt, annak azért már megéri az ac-s router az n-essel szemben. Persze azt tudomásul kell venni, hogy nem olcsó még mindig a dolog.

Geri

(#16) rudi válasza Chrys_ (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert amikor meglátja a sávszélességre igényes júzer, hogy 25k a gyors, PCI Express kártya és minimum 30k a három adatfolyamos router, akkor inkább kihúzza az Ethernet kábelt - asztal alatt, kábelrengetegben úgyis "csodás" Wi-Fi tempót lehet produkálni - saját tapasztalatból mondom. Ha meg nem kell neki 20-30 MB/s-nál több, akkor vígan ellesz a két adatfolyamos, USB-s adapterrel, amit egy toldóval kényelmesen jó irányba is tehet, ha para lenne a jel blokkolásával.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza gmaci78 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Aki olyan power júzer, ahogyan leírtad, annak úgy egy évvel ezelőttig érte meg akkori ac-st venni. Amint kilátásba helyezték az MU-MIMO-s modelleket (kb. az idei CES előtt kicsivel), power usernek tilos lett az ac-re váltás. Magam is majdnem vettem egy Archert, hogy most már rendbe rakom a házi infrastruktúrát, de aztán úgy döntöttem, hogy a mostani n-es elég lesz még úgy egy évig, és meglátjuk, mi lesz majd az MU-MIMO-val, mennyire tolják le az árát, bekerül-e a középkategóriába, stb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Chrys_ válasza rudi (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez igaz, főleg ha egy helyiségben van minden. Nálam sajnos a kábelezés nem lett volna szép megoldás a lakás kialakítása miatt, ezért tettem PCIe-s kártyát a gépbe.

(#19) gmaci78 válasza Chrys_ (#13) üzenetére


gmaci78
tag

Azért írtam, hogy nem lehetne-e egyformán és Mbps-ben írni a tesz eredményt, mert a routereken is így tüntetik fel és nekem ez így fura, hogy a cikk elején a "gyári" Mbps adatok szerepelnek a tesztben meg MB/s. Kicsit kómásan olvasva egyből felkaptam a fejem, hogy hogy jön ki a 20-30. :)

Szerintem a cikk a teszttel együtt arról is szól, hogy mit tud valójában az eszköz. És így a végén összehasonlíthatod ránézésre az adatokat kb.
De így kicsit sarkítva a 100kg-ot elbíró talicska tesztjének végén kihozzuk, hogy a talicska ténylegesen csak 198 font-ot bír el. ;)

Geri

(#20) meci77 válasza rudi (#14) üzenetére


meci77
tag

A régi telefonom SG S3, és 5 Ghz-es, n-es a wifije.
Viszont a régi router cseréje után (C7) sem javult a jelerősség, (2,4 és 5 GHz-en sem).
Az új telefonnal viszont "megtáltosodott". :K
(A router kb ugyanott van most is, ahol a régi volt.
Délután megnézem konkrétan az S3-mal is, hátha mégis jó a jel.) :R

(#21) bteebi


bteebi
veterán

Tetszetős, de 75k-t nem ér. A 30 MB/s-es USB 3-as átvitelt egy kicsit keveslem - gyakorlatilag felesleges neki az USB 3. Nálunk sajnos még csak egy eszköz képes az ac-re (az asszony telefonja), viszont jövőre már jó lenne egy normálisabb ac-s routert is újítani, mert a mostani 841N családi házhoz már nem ideális.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) gmaci78 válasza rudi (#17) üzenetére


gmaci78
tag

Így teljesen egyértelmű a dolog. "Sajnos" én bő 2 éve váltottam ac-re (igaz g-ről+kábelről), akkor még MU-MIMO nem volt nagyon szóban sem, de én nem bántam meg a magas árak ellenére sem. Azóta lassan már a hűtőm is wifi-n van. :)

Geri

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Emberes mennyiségű RAM-ot kapott. :D

(#24) davidsone


davidsone
addikt

bivalyos

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#26) bteebi válasza twollah1976 (#25) üzenetére


bteebi
veterán

Egy routerért szerintem még annyi is sok. Legalábbis idehaza. Nálam a routereknél a lélektani határ 30k, bár szívesebben húznám meg 20k-nál :DDD. Annyiért viszont még nem lehet kapni egy jó ac-s, de még egy igazán jó n-es routert se. Ráadásul elég jól tartják az árukat. Még vagy két és fél éve vettem egy TP-Link 1043ND-t, és gyakorlatilag még most is ugyanannyiba kerül - tegyük hozzá, a forint sokkal gyengült azóta...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Szerintem is drága ez a cucc, de vegyük azt is figyelembe, hogy a kábelezés minőségi alkatrészekkel sem éppen olcsó.
Én pl nagyjából 45k körüli összegből kábeleztem be a lakást, 4 port fali kábellel, konnektor melletti hozzá illő aljzatokkal, úgy hogy a kábel helye már ki volt építve a falban, "csak" be kellett húzni. Ehhez még egy gigabites N-es router volt 35k akkor. Ja, és a kábelezést / szerelést én csináltam, szal a munkadíj ingyé vót'.

Ezzel a cuccal (esetleg egy olcsóbb hasonlóval) meg le lehet fedni egy egész családi házat, kábelezgetés, meg szerelvényezés nélkül.
Szóval véleményem szerint van olyan eset, amikor ennyit is simán megér egy ilyen vezeték nélküli router :)

(#28) defi


defi
tag

Remélem megérem azt a kort mikor egy routerre 4-nél több eth portot dobnak rá legalább ebben a kategóriában...

[ Szerkesztve ]

LOAD "*",8,1

(#29) noezmegmi válasza Gabesz84 (#27) üzenetére


noezmegmi
tag

Pont így gondolkodtam amikor TP-link N750-et hazavittem :Y aztán én még übereltem wifi jel erősítővel, ha már költesz a semmire akkor csináld rendesen !
Szal senkit nem akarok bántani, de hogy a teszteken ki mit mér az egy dolog, én azt érzem van itt is ott is kicsit reklám értéke, természetesen a jelen lévők kivételével.
Kábelezés az biztos és stabilan működik.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#30) daninet válasza twollah1976 (#25) üzenetére


daninet
veterán

Minap voltam egy plázában ahol 5-6 "csúcsrouter" ki volt rakva egy polcra. Először azt hittem valami wifis bluray lejátszók, akkorák mind, utána pedig az árcímkén akadtam meg, nem nagyon volt 80 alatt egy sem.

Mondjuk az érdekelne a méretet mi indokolja. Hűtőborda?

(#28) defi: Erről olvastam valamit, nem fogom megtalálni, lényeg, hogy ezek a rendszerchipek megadott számú portot tudnak kezelni, abból már eleve lefoglal a wifi egyet vagy többet, wan, és a maradék lan port. Én otthonra vettem egy 8 portos switchet, ott persze a 10/100 szál a szűk keresztmetszet a router felé. Lanpartin már gondot jelentett stratégiai játéknál.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az ára is izmos. Nekem ilyen tíz év múlva sem lesz...de nincs is rá szükségem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Duree válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Duree
veterán

Nézz már utána konkurens termékeknek.Fele ennyiért tudják ezt vagy többet.

duree54

(#33) Reggie0 válasza Duree (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az a kerdes, hogy mas mit tud olcsobban, hanem, hogy ekkora osszegbol mennyivel jobbat is ki lehetett volna hozni.

(#34) rudi válasza Duree (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Kérem a linket 40k körüli, MU-MIMO-s, négy adatfolyamos routerre!

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) Gabesz84 válasza rudi (#34) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nem az állt a cikkben is hogy ez a feature nem aktív, hanem csak egy későbbi firmware frissítéssel aktiválják?
Ez egyelőre csak egy szép ígéret, olyat pedig már láttam az N-es korszak elején is, és be is nyaltam :)

(#36) rudi válasza Gabesz84 (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem elég, ha MU-MIMO ígéretes routert mutat 40k-ért.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Duree válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Duree
veterán

Ebben neked igazad van.

duree54

(#38) Duree válasza rudi (#34) üzenetére


Duree
veterán

Egyenlőre a négy adatfolyamot nemigazán tudja.Nézd meg a TP-link archer C9-et

duree54

(#39) rudi válasza Duree (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez az Archer C9-es soha nem is fog tudni kezelni négy adatfolyamot, lévén, hogy a rádiós egysége csak három adatfolyamos, és nagyon valószínű, hogy MU-MIMO-t sem tud a chipkészlet, ami benne van. Aszerint, amit a CES környékén írtak, a TP-Linknek egyelőre nem is lesz fullos, négy adatfolyamos rendszere, csak Qualcomm féle 3+1-es (a +1 monitoroz, optimalizál) - Archer C2600 és 3+3-as ami két darab, fejenként három adatfolyamos hálózatot kombinál össze, Archer C3200 néven. Nyilván ezeket olcsóbbra lövik majd be, mint az elit konkurencia, hiszen ez a szokásuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Cypresss válasza rudi (#11) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ezzel csak megerősítettél, hogy következő három évben az N-es cuccokkal még bőven el lehet lötyögni. :R

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#41) Tigerclaw válasza Cypresss (#40) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam csak egy 2,4GHz-es N-es router van, de
- egyrészt betonstabilan teszi a dolgát
- másrészt 5Mbites a netem
- harmadrészt a hálózati tárolóm egy csigalassú Mybook Live
- negyedrészt 1 kivétellel minden eszközöm csak 2,4GHz-en tud kommunikálni

...szóval kvázi semmit sem érnék egy váltással jelenleg. Majd ha több feltétel változik a fentiekből, akkor váltok, de vagy egy kétsávos N-es routerre vagy egy olcsóbb akciós AC megoldásra ilyen árak mellett. 15k felett biztos nem adok ki pénzt wlan routerre, hacsak nincs egybeépítve NAS-al, vagy nem tud valami olyan extrát, amire szükségem van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) wittman válasza ViZion (#1) üzenetére


wittman
aktív tag

Pontosan... :C

www.vmh59.hu

(#43) Duree válasza rudi (#39) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van,ebből csak azt akartam kihozni, hogy szerintem drága a Zyxel egy kicsit.Igaz más kategória mint a TP Link de akkor is drága.

duree54

(#44) rudi válasza Duree (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően minden második hullámos (4 adatút MU-MIMO), ac-s csúcsrouter drága, a Netgear, Asus, D-Link és Linksys sem olcsóbb a ZyXelnél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Duree válasza rudi (#44) üzenetére


Duree
veterán

Azt hiszem igazad van már megint,de mit szólsz a Tendához?.

duree54

(#47) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sikerult 30k-ert beszerezni egy ilyet. Valaki hasznalja?
Teszt ota vajon van vmi ujitas? Esetleg torrentezni lehetne rajta?

(#48) RudY válasza berbatov2 (#47) üzenetére


RudY
addikt

Ni, én is most futottam rá 30-ért edigital-nál, ennyiért igen jó vétel. Itt pihen még a dobozában, remélem hétvégén lesz időm és beizzítom. :K
A torrent részemről biztos nem lesz próbálva, mivel Zyxel NAS mellé kerül, de szerintem erre nem igazán alkalmas. Ahogy olvasgattam a DLNA simán megy külső HDD-ről, tehát a torrentet szerintem mással kell megoldani, és erre lehet a hálón pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sergiohu


Sergiohu
tag

Szintén újítottam egyet, beüzemelés hamarosan...

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#50) Sepp


Sepp
csendes tag

Sziasztok! Valaki tapasztalat? 30e pénzért most árban jó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.