Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) mtibusz


mtibusz
tag

Mostanában sikerült egy NAS-t is beszereznem, így számomra nem lenne annyira fontos az
OPENWRT futtatása, de természeten nem mondanék rá nemet ha lenne.

Egy NETGEAR WNDR3700v2 -öt váltana, amin szintén openwrt fut per pill.
Ami bajom van vele, az a WAN to LAN natolás sebessége, és a Wifi.

Ezért is lenne fontos számomra hogy menyit is képes átengedni a LAN portokra a bejövő netből.
Ill. a Wifi-t se bánnám, ha a kert végébe is tökéletesen működne.

Ezért gondoltam erre a ketyerére. :K

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#352) Chal válasza mtibusz (#351) üzenetére


Chal
addikt

Megmérem majd neked, mert én is kíváncsi vagyok rá. Amúgy mivel a gyári sw-ben van hardwares NAT engine, így szerintem ki tudja tolni a gigabitet WAN-to-LAN irányban is, de én a Z1 kapcsán már csak a szememnek hiszek, szóval megnézem inkább :)

(#353) sgeza válasza Chal (#352) üzenetére


sgeza
veterán

Csabi (roscsa) tesztelte, úgy rémlik, hogy eléggé gigabit közelében volt.

(#354) Chal válasza sgeza (#353) üzenetére


Chal
addikt

Ja, egyébként az is nagy kérdés hogy mennyit fog tudni majd OpenWRT-vel, mert az összes hw nat engine driver zárt (nem csak a Qualcomm-nál, hanem a Broadcomnal, meg kb. mindenhol), ezért van az hogy a mai routerek lassabbak ha nem a gyári fw van rajtuk. Viszont a Z1-ben elég izom a proci, lehet hogy le tudja győzni a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#355) sgeza válasza Chal (#354) üzenetére


sgeza
veterán

Kipróbáljuk nemsokára! 😂

(#356) Chal válasza mtibusz (#351) üzenetére


Chal
addikt

Na, gyorsan meg tudtam mérni, mert minden a közelben volt. Iperf3-al mértem, a WAN-on egy Macbook Pro volt, a switchen egy asztali izom PC.

wan-to-lan:

[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.09 GBytes 941 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.09 GBytes 940 Mbits/sec receiver

Mindkét gép a switchen:

[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.09 GBytes 940 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.09 GBytes 940 Mbits/sec receiver

Szóval röhögve tudja a gyári fw-vel (mondjuk meglepődtem volna ha nem). A 940 talán mindenféle overhead/kábelminőség miatt volt, gigabites porton otthoni környezetben ez normális.

[ Szerkesztve ]

(#357) mtibusz válasza Chal (#356) üzenetére


mtibusz
tag

Ohhhhh nagyon király vagy ... :R

Ez jó hír !!! :)
Ha a wifi is van ennyire jó benne, akkor 20e - 25e Ft körüli áron ez best buy lehet a számomra.

És ha még az OPENWRT is életre kelne ... :DD
Szóval még1xer thx :)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#358) mtibusz válasza Chal (#354) üzenetére


mtibusz
tag

Erről valamelyik fórumban mintha olvastam volna, hogy az OPENWRT-vel
ezek a routerek, jó ha tudnak 200 esetleg 250 mbit/sec-et natolni..

Most nem tudom hogy ez mennyire igaz, de lehet van benne valami.

Faterom TP-Linkjén is openwrt volt, igaz nála 200/200 -nál többet az istenért nem tudtunk mérni
egyik speedtest oldalon sem, úgy hogy neki 500-as a netje a Diginél.
Vissza raktam a gyári TP-s fw-t, most simán mértünk azon is 502/215-öt a speedtestek szerint.
Hogy ez most valami beállítás volt vagy tényleg az openwrt betegsége, nem tudom, ennyire nem vagyok szaki.

Most gondolom, lehet egész más a helyzet azzal az openwrt-vel ami gyárilag kerül fel egy készülékre,
mint pl. a Turris Omina amit említettem már.
Ott a gyártó lehet jobban ráfeküdt erre a részre, és az valószínűleg tudja is, amit kell.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#359) Chal válasza mtibusz (#358) üzenetére


Chal
addikt

Wifi kapcsán a legjobb kliensem egy TP-LINK WDN4800 (pci-e 3xMIMIO 5Ghz, de nem tud AC-t). Ezzel stabil 260-280Mbit a gyakorlati wifi speed 5Ghz-n. AC-vel, 4xMIMO klienssel szerintem menne kb. a 2-3-szorosa ennek.

Erről valamelyik fórumban mintha olvastam volna, hogy az OPENWRT-vel ezek a routerek, jó ha tudnak 200 esetleg 250 mbit/sec-et natolni..

Az "ezek a routerek" elég tág fogalom, azért ne felejtsd el hogy a Z1-ben 2 x 1.4Ghz van. Egyébként egy jóval régebbi és gyengébb architektúrára épülő TP-LINK WDR4300-at váltott nálam, ami OpenWRT-vel 200Mbit wan-lan speedet tudott. A gyári hw nat-os firmwarevel meg talán 800Mbit körül ment. Viszont annak egy egy magos 560Mhz-s elavult procija volt.

Hogy ez most valami beállítás volt vagy tényleg az openwrt betegsége, nem tudom, ennyire nem vagyok szaki.

Mint ahogy azt írtam már: hw nat engine. Van benne egy hardwares gyorsítás a fast forward meg egyéb dolgokra, nem a CPU NAT-olja a csomagokat. Ez egy olyan linux kernel modul az esetek 90%-ban ami zárt forrású, ezért az OpenWRT/LEDE-be nem tud belekerülni, ott CPU-ból kell mindent megoldani.

Most gondolom, lehet egész más a helyzet azzal az openwrt-vel ami gyárilag kerül fel egy készülékre,

Nem ezen múlik. A Z1-en is OpenWRT van, amolyan "frameworként" használja a SoC gyártója (Qualcomm), illetve kapott egy Zyxeles web gui-t is (sajnos). Viszont hogy ebbe milyen kernel modulok (driverek vannak) az már gyártófüggő. Nyilván a Qualcommnak a saját chipjeihez megvannak házon belül a driverei, és beleteszi bármibe, de az OpenWRT közösség ebből nem tud profitálni.

[ Szerkesztve ]

(#360) mtibusz válasza Chal (#359) üzenetére


mtibusz
tag

Értem, így már világos. :)
Mindig tanul az ember :)

Remélem hozzájutok egyhez valami normálisabb áron ;)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#361) roscsa válasza Chal (#359) üzenetére


roscsa
csendes újonc

Én LAN-on 870 MBit-et mértem, Wifin pedig 380 körüli értéket 5Ghz-en. Mondjuk nem voltam túl távol a routertől...

(#362) Chal


Chal
addikt

Zyxel support vs. port forward bug round sok:

"Our HQ is in contact with the chip vendor.
This can take up to one week time.
We will keep in touch as soon as possible."

:))

Szerintem semmit nem értenek abból amiket írtam nekik, mi köze a chip vendornak vajon ahhoz, hogy a Zyxel webgui felvisz egy hibás iptables szabályt amikor port forwardot állít be az ember? Lehet, hogy kevesebb köze van a Zyxelnek ehhez a routerhez mint gondolnánk? Lehet hogy még a webguit sem ők csinálják, csak leadták a rendelést, meg küldtek egy zyxel_logo.png-t illetve egy fél mondatot, hogy hova kell kitenni a guin:)

[ Szerkesztve ]

(#363) sgeza válasza Chal (#362) üzenetére


sgeza
veterán

:DD
Hát úgy tűnik...

Mi legyen amúgy, forrasszunk? :U

[ Szerkesztve ]

(#364) Chal válasza sgeza (#363) üzenetére


Chal
addikt

Gondolkodtam rajta, lehet hogy én is alkalmazom az odafogós módszert inkább, annyira nem vészes, főleg ha az ember a földet meg a 3.3V-t beköti fixre (azokhoz vannak jó nagy forrszemek). Viszont ahogy az elvivésre, úgy az odafogós debugra, meg egyéb haladásra sem volt időm a héten, reményeim szerint hétvégén tudok foglalkozni vele ismét.

[ Szerkesztve ]

(#365) sgeza válasza Chal (#364) üzenetére


sgeza
veterán

Oksa, szólj, ha mégis kell segítség!

(#366) mtibusz


mtibusz
tag

Gyakorlatilag nem lehet 25 körüli áron szerezni ilyet ... :(

Se itt: [link] se itt: [link]

Pedig most nagyon elterveztem hogy beújítok egyet ... :F

Mind1, a témát azért követem... érdekel hogy haladtok az okosítással ... :K

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#367) sgeza válasza mtibusz (#366) üzenetére


sgeza
veterán

Várj még, hátha beakciózzák megint az edigitálnál!

(#368) mtibusz válasza sgeza (#367) üzenetére


mtibusz
tag

remélem azt észre is fogom venni időben.... :K
én különös képességgel rendelkezem, a jó cuccokról
mindig lemaradok ... valami csoda folytán ... :F

Na mind1, nincs más hátra mint előre... csak lesz előbb utóbb.. :)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#369) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Szerintetek jó vétel lehet egy olyan amit külföldön vásároltak július környékén ?
Gari papír van hozzá, de hát ugye "dajcsland"-ba szól ... :F
Vélemény ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#370) the.odzsy válasza mtibusz (#369) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Szerintem nem probléma, nem szokott velük gond lenni. Az enyém is onnan való és jóval olcsobban vettem mint idehaza. :DD

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#371) mtibusz válasza the.odzsy (#370) üzenetére


mtibusz
tag

Na megvan a kicsike :DD
Beléptem a klubba :K

Sikerült mindent elsőre konfigolni.

Annyi esetleg, hogy ezt:

érdemes-e Dual Stack- ra állítani, ha a Digi a szolgáltatóm ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#372) D@reeo válasza mtibusz (#371) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Grat hozzá :)

Nem feltétlenül... [link]

(#373) mtibusz válasza D@reeo (#372) üzenetére


mtibusz
tag

ohhhh igen, gondolhattam volna, hogy létezik a keresés funkció is... :K

Így már világos... Köszi azért. :)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#374) sgeza válasza mtibusz (#371) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem személy szerint tökéletesen működik, és nekem is digim van. De úgy emlékszem, hogy volt, aki szívott vele.

[ Szerkesztve ]

(#375) mtibusz válasza sgeza (#374) üzenetére


mtibusz
tag

Akkor kipróbálom én is. :)
Ha nem működik valami úgy ahogy kéne, akkor gondolom csak simán vissza állítom IPV4-re ?
Egyébként jelentős a sebesség javulás ha átállítom?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#376) sgeza válasza mtibusz (#375) üzenetére


sgeza
veterán

Fogalmam sincs, hogy van-e sebesség változás.

Ha valami nem stimmel, visszaállíthatod.

[ Szerkesztve ]

(#377) roscsa válasza Chal (#364) üzenetére


roscsa
csendes újonc

GND-nek bármelyik processzor shield-je is tökéletes, azok jó nagy felületűek. :)) A 3,3V-helyett nyugodtan használhatsz 5V-ot a PC USB-jéről, így csak 2 pontot kell odafognod a router PCB-jéhez és semmit nem kell odaforrasztanod! :DD

(#378) mtibusz


mtibusz
tag

Nektek nem csinált olyat a gépezet, hogy az én mobilomon is, meg a párom mobilján is azt írta ki,
hogy: instabil az internet kapcsolat ?? Mintha a router hülyülne ... vagy nem tudom... :F

Nem hiszem hogy a két telefonnal lenne bármi baj is, eddig egyiknek se volt semmi wifis nyűgje.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#379) sgeza válasza mtibusz (#378) üzenetére


sgeza
veterán

Ilyen üzenetet én még nem nagyon láttam sosem.

(#380) mtibusz válasza sgeza (#379) üzenetére


mtibusz
tag

hát eddig én sem.... :F

ezért is volt fura... A két telefonban meg bízok, hogy nem döglött meg, egyszerre...
HTC ONE M7, és M9

Na mind1, figyelem elő jön-e még ...

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#381) leone1234 válasza mtibusz (#380) üzenetére


leone1234
csendes tag

Dual stack kikapcsolása után is csinálja?Akár mit csinálok vele,ha bekapcsolom a dual stack -ket szinte vége a wifinek..Már gondoltam lecseréltetem a modemet a digivel,hátha azért csinálja.. :W .IPV4-en simán megy.

(#382) mtibusz válasza leone1234 (#381) üzenetére


mtibusz
tag

nekem eddig az a fekete színű Digis ZTE (F625A-MA) modem volt , de nem rég elvitték, kicserélték,
kaptam egy szép fehéret szintén ZTE (ZXHN F668) ami router is lehetne egyben.
Szóltam nekik, hogy a router funkcióit sürgősen szüntessék meg, és most csak bridge módban megy.
Remélem nem ez szívat... :F Mert az Armor Z1-re egyenlőre még nem gyanakszok ...
mindenesetre fura a dolog. :F

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#383) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Egy problémám merült fel a konfignál.
Amikor a Remote Management/Remote Access beállításon belül a www pontnál beállítom a portot:5ezerx -re, Access Status: Wan, Secured Client IP Adress:All és Apply, újra indulás után nem tudok a belső hálózaton bejelentkezni a routerba. Interneten keresztül ddns-sel be tudok lépni.
Én nem állítok valamit jól vagy mi lehet a probléma?
:W

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#384) Chal válasza the.odzsy (#383) üzenetére


Chal
addikt

szerk.: félreértettem a kérdést :)

[ Szerkesztve ]

(#385) the.odzsy válasza Chal (#384) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Tehát ha átállítom az alap 80-as portról 50000-res tartományra és Wan portra, akkor újraindításnál a 192.168.1.1 porton a belső hálózaton nem tudok belépni a routerba. ;)
Ja és van lehetőség vpn beállításra?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#386) Chal válasza the.odzsy (#385) üzenetére


Chal
addikt

Jaja, értettem második olvasásra, csak elsőre valamiért a port forwardos ismert bugra asszociáltam, de ez más. Este megnézem neked, biztosan itt is elkúr valami iptables szabályt ahogy a fent említett problémánál is.

VPN service nincs a routerben, csak passthrough.

(#387) the.odzsy válasza Chal (#386) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz!
Kíváncsi leszek rá hogy én vagyok a hülye vagy a ketyere. :DD

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#388) the.odzsy válasza Chal (#386) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Chal!
Valami olyasmi baj lehet! Ha átállítom wan portra semmi gond, de ha átállítom a portot valami másra a 80-asról, akkor az apply kiakad /csak forog a kerék folyamatosan :W /.
Azért szerettem volna a jóval nagyobb porttartományba kiengedni, mivel hacker körökben tudott dolog, hogy az ip-ket 5000-es tartományig scannelik. A 80-as meg általános, szinte azzal kezdik. Nem mintha nem volna ütős jelszavam /kisbetű, nagybetű, szám, speciális karakter ;) / de akkor is így legalább elkerülnének.
A táv menedzselésre szükségem van, mert ez cserélné le a nem lakóhelyemen lévő lakásomban a routert /ami egy Asus RT-N56U/.
Na mindegy majd lesz valahogy, addig nyúzom és tesztelem ezt a vasat (volt már egy pár reset :DD )

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#389) Chal válasza the.odzsy (#388) üzenetére


Chal
addikt

Nálam sem megy, iptables szabályok kapcsán nem láttam problémát, szóval más baja lesz. Jobban belemélyedni most nincs időm. Reportold a zyxelnek szerintem

(#390) the.odzsy válasza Chal (#389) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kicsit nehezen veszi a fordulatot a ketyere.
Hagytam 80-as porton és wan-on, elsőre működött. Majd ismét próbálkozás ip változtatással, kiakadt.
Reset :B , újra beállítás, 80-as port marad, átállítottam wan portra. Ment a karikázás, majd kiléptem. 192.168.1.1-en nem elérhető, de kintől netről igen :Y .
Majd így hagytam. Most próba kb. 1 óra után és ismét működik a belső hálózaton a 192.168.1.1. :))
Majd később próbálok más portot, és leírom mi van.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#391) leone1234


leone1234
csendes tag

Ennyit megér,még ha nem is tökéletes: https://edigital.hu/dual-band-router/zyxel-nbg6816-armor-z1-ac2350-ketsavos-ac-wifi-router-p369999

(#392) sgeza válasza leone1234 (#391) üzenetére


sgeza
veterán

Valaki akart a múltkor venni. Ez most így megint jó áron van!

(#393) the.odzsy válasza sgeza (#392) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Háááát nem tudni! :U
Ennyit még nem szuttyogtam egy routerral sem.
Internetes külső wan elérést átállítva másik portra belső hálózaton nem elérhető! :W
Kívülről igen, de minden belépéshez használjak külső hálózatot? :O
De azért stabilnak tűnik, addig is tesztelek! :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#394) mtibusz válasza sgeza (#392) üzenetére


mtibusz
tag

Igen, igen, akart :K

Sikerült szerezni egyet, 25-ért :K
de ez a 30 tényleg jó ár....

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#395) sgeza válasza mtibusz (#394) üzenetére


sgeza
veterán

Jaja, az is rémlett, hogy mintha már szereztél volna. Esetleg ha kell másnak is, szerintem sem rossz érte a 30e.

(#396) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Szép napot Mindenkinek!
Az előzőekben leírt probléma még mindig fenn áll, többszöri állítgatás és reboot után.
A roteren átállítottam a www alpont alatt a külső belépést 5xxxxx és wan portra. Azóta belső hálózaton nem tudok belépni a Z1-be, egyszerűen ledob.

A webhely nem érhető el
A(z) 192.168.1.1 túl hosszú ideje nem válaszol.
Keresés a Google-on a következőre: luci
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
Viszont kintről a net felől simán be tudok lépni és menedzselni. :W
Nem tudom mit rontottak el, de ez az ő saruk, nem én vagyok a sülemény.
Jelzem nekik, kíváncsi vagyok mit reagálnak. :(((

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#397) the.odzsy válasza Chal (#389) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Chal!
Mennyi idő mire megjön a válasz a support-tól? :))

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#398) the.odzsy válasza the.odzsy (#397) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Megjött.
Állítsam át 8080-as portra, és írjam meg hogy működik. Ezzel a külső internetes elérést állítom be, nem tudom mi köze van ennek a belső hálózathoz. :(
Ezt írták:
"Thank you for contacting us.

We are sorry to hear about this issue.

You can change the management port to 8080 though when you try to login into the user interface you have to type :8080 in order to gain access to it.

Please try this method and let us know if it works.

Kind regards,
Liviu
ZYXEL Technical Support"

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#399) the.odzsy válasza the.odzsy (#398) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Megcsináltam!
Reset, majd beállítás. Utána www beállítás port 8080, és wan&lan apply.
Működik, úgy hogy a luci automatikusan átlép a 192.168.1.1 8080-as portra, és kintről is elérhető ugyanezen a 8080-as porton.
Majd vissza a www beállításhoz a port marad 8080 de csak wan porton, majd apply.
Azóta csak kintről elérhető, belső hálón a 192.168.1.1-en sem 80-as, sem 8080-as porton nem elérhető. :W
Ilyet még nem láttam :Y . Félelmetes egy ilyen über vas és hitvány rajta a szoftver. :((
Hát a külső elérés beállításáról csak ennyit. :DD

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#400) mtibusz válasza the.odzsy (#399) üzenetére


mtibusz
tag

Most lehet hülyeséget mondok, de ez így nem működhet ? :)

Elvileg így külső ip-ről és a belső hálóról is elérhető lesz a 80-as porton.
Csak valami combosabb jelszó nem árt a routerhez.

Ha nagy hülyeséget mondtam most, akkor javíts majd ki ... :K

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.