Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) thesound


thesound
őstag

A hétvégén néztem meg én is a filmet. Egy erős 5-öst adnék rá a 10-ből. A sok negatív kritika ellenére én pozitívan álltam hozzá, nameg a Prometheus is tetszett.

SPOILERes részek is lesznek.

Ennek ellenére szódával elmegy kategória lett ez. Nagyon sok felesleges klisé volt a filmben, amik nagyon öncélúak voltak és gagyin is hatottak szerintem. Lásd a smároló robotokat, a fűrdős gyilkolás, az emeld fel a kezed kicsi alien, mert én teremtettelek, nézz csak bele a tojásba...stb. Egyszerűen semmit nem váltottak ki belőlem. Nem borzongtam, nem ámultam, egyszerűen felesleges "szócséplésnek"/tölteléknek éreztem ezeket a jeleneteket. Ez nagyon sokat levont a film értékéből, mindamellett amit már más is írt, hogy nem voltak igazán szimpatikusak/kidolgozattak a szereplők. Egy kutya mind, mehetnek a levesbe szép sorjában.

Azonban az alapötlet nekem nagyon is tetszett, hogy mi is történt a mérnökökkel, mi történt a bolygón. Szerintem a legnagyobb jelenet a filmben amikor David megérkezik a bolygóra. Na erről nagyon szívesen megnéztem volna egy filmet, ahol útközben felkészül David, megismeri a mérnököket, a kultúrájukat, a múltjukat (a trailerben/kisfilmben beszél is erről), hogyan jut arra, hogy azt tegye amit tesz és visszatekintés/megismerés szerűen szólt volna a mérnökökről is a film. Majd a bolygóra érkezést szépen kibontani és azt ami utána következik, amikor még volt élet. Na erre csorgattam volna a nyálamat.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.