Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Egyet értek. Annak ellenére csalódtam, hogy tudtam, mégsem Prometheus folytatás lesz. Lehet mégis titkon vártam a Prometheus folytatást. :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Kritikád tudomásul vettük, de csak a neved miatt :D

PS:
Én még nem láttam, de ezért próbálok pozitívan hozzákezdeni majd, még ez után is.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Stanlee


Stanlee
őstag

Nekem tetszett a Prometheus, mivel tenyleg tagitott az Alien univerzumon. Amikor leultem megnezni, nem egy normal Alien folytatasra ultem be, hanem egy elozmeny filmet akartam latni. Sokan nyunnyogtak, hogy mennyire szar, de engem erdekelt a engineer szala a filmnek, amit sokkal de sokkal reszletesebben is kibonthattak volna...

Akkor ugy tunik, hogy majd megnezem, amikor kijon BR-en.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4) elithun


elithun
őstag

Nekem tetszett a Covenant, és kíváncsi vagyok mi lesz a következő kettőben.
Mivel trilógia első része, így még elég sok dolog nem derült ki. Remélem lesz további infomorzs az engineerekről is.

Nekem annyi fájt csak a filmben (ami igazából mindegyik Alien filmről elmondható), hogy a legénység közül a protokollt senki nem követte és emiatt történt ugyanazon formula alapján mindennek az elkaszálódása.

Maga az Alien univerzum továbbra is érdekes. Megrendeltük a kanonikus novellákat is, hátha további információ derül ki az univerzumról. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem értek egyet. Nekem kifejezetten tetszett a Covenant (és a Prometheus is). Egyedül azt tartottam butaságnak, hogy az első 30-40 percben minden ésszerű biztonsági intézkedést sutba dobtak folyamatosan. Onnantól viszont szerintem nagyon jó az atmoszféra, az androidok és a végkifejlet is.

Szerk.: Ja látom ez nem csak nekem tűnt fel, hanem elithunnak is. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) total90


total90
veterán

Szerintem is jó lett, sőt a vége az nagyon ütött. Vevő vagyok a következő részre.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Yutani válasza Csapoati (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Semmi gond nincs azzal, ha valakinek tetszett, még örülök is neki. Fassbender zseniális volt a kettős szerepben, le a kalappal előtte. De most komolyan, a végső fordulatot ki az, aki nem látta előre? Ez annyira nyilvánvaló volt a párharc végének elrejtése miatt, hogy inkább pont az ellenkezőjét kellett volna meghúzni! :U

Csak akkor Scott ott lett volna, ahol a part szakad, mert a Covenant elrepült volna békében, a csúnya szöszi fiú meg darabokra szedve a tervezők szentélyében heverne. End of story. Persze innen is lehetne folytatni, a tojások ott vannak, csak egy újabb csapat felfedezőt kell megvárniuk.

A legnagyobb bajom a filmmel a tervezők kurtán-furcsán való elintézése volt. Naná, olcsó húzás, mert nem kell megint bajlódni a jelenetekkel, ahol érzékeltetni kell, hogy ezek 4 méter magas humanoidok.

#tarcsad

(#8) solfilo


solfilo
veterán

Érdekesség:

USA-ban kisebb összeggel nyitott a Covenant, mint a Prometheus. Ez még magyarázható, hogy sokan nem azt kapták utóbbitól, amit vártak, ezért ezt már meg sem nézték. Azt azonban nehéz magyarázni már, hogy miért esett kisebb szintről nagyobbat a Covenant a második hétvégére. (-59,4% vs -70,9%)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Yutani válasza solfilo (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt azonban nehéz magyarázni már, hogy miért esett kisebb szintről nagyobbat a Covenant a második hétvégére. (-59,4% vs -70,9%)

Pont, hogy nem nehéz magyarázni. Rossz a film fogadtatása, ez számlatan csatornán eljut az emberekhez és távol maradnak a filmtől, nem hajlandóak kiadni rá pénzt. Még ha csak pár dollár is a mozijegy.

Ugyanakkor már korábban is olvastam, plusz itt is említik, hogy hiába gondoljuk mi sikeresnek az Alien brandet, igazából nincs akkora vonzereje. Ezért tudott sikeres lenni a Prometheus (nincs a nevében Alien), mert beültek rá azok az emberek is, akik egy Alien filmet csak otthon letorrentezve néznének meg. Ráadásul a Prometheus PG-13 volt, a Covenant pedig R rated film, azaz sok mozinéző kiesik a korhatár miatt.

#tarcsad

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Nem olvastam el a kommenteket és még nem láttam a filmet! Nekem már a trailer is gagyinak tűnt, a Prometheus pedig egyenesen fájt.

Ha horror Alien akkor az első, ha akció Alien akkor a második a tuti. A harmadik még nézhető, de azóta csak a gagyiság. Alien 4, AvP 1-2 és Prometheus? 😒

Ettől függetlenül megnézem de csak annyit várok hogy a Prometheusnál jobb lesz. Egyébként nem úgy volt hogy lesz P2 és egy másik Alien film? Mert a trailer alapján valami érthetetlen mixnek tűnt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) Yutani válasza Redneck (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kezdetben a Prometheus folytatásaként beszéltek a filmről, aztán elvitték egy másik irányba, amiből ez lett, ami.

A másik Alien film az Alien 5 volt, amit Neil Blomkamp rendezett volna, Scott csak producer lett volna, de a vén f@sz kinyírta azt a projektet. Ezért a sz@rért és ennek folytatásaiért, amit most letett az asztalra. :U

#tarcsad

(#12) Redneck válasza Yutani (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Kíváncsi vagyok rá, a trailer alapján az az érzés fogott el, hogy két koncepció keveredett egy nagy zagyvaságba. Remélem nem lesz igazam! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) Yutani válasza Redneck (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos igazad van. Van benne egy kis Prometheus folytatás, meg van benne vérfröcsögős neo- és xenomorph randalírozás. A film első egy negyede-harmada pedig sima sci-fiként működik, amíg le nem szállnak a bolygóra. Még azzal sem volt bajom, így szemlélve még működött is az a szakasz.

#tarcsad

(#14) CounterBoci válasza solfilo (#1) üzenetére


CounterBoci
senior tag

A jelentésváltozás mint az egybeírás forrása

95. Ha két szó kapcsolatának jelentése több vagy más, mint a tagok jelentésének együttese, akkor ezt az alkotóelemek egybeírásával érzékeltetjük. Például a szárazföld nem azt jelenti, hogy ’nem nedves föld’, hanem hogy ’a Föld felszínének tengerrel, vízzel nem borított része’, a tízórait nemcsak tíz órakor fogyaszthatjuk el; a tűzrőlpattant menyecske vagy leány nem tűzről pattant, hanem ’élénk, ügyes, talpraesett’. A szóbeszéd is más, mint a szó és beszéd: ’közszájon forgó beszédtémá’-t, ’híresztelés’-t jelent.

A jelentésváltozás miatt egybeírt összetett szavak alkotó tagjai természetesen alkalmi kapcsolatba is kerülhetnek egymással. Ilyen előfordulásukban külön kell írni őket. A kétféle írásmód jól szemlélteti a kétféle alakulat közötti jelentéskülönbséget: (nagyon) gyors írás (= sebes írás), de: gyorsírás (= sztenográfia); (veszélyt) jelző lámpa, de: jelzőlámpa (pl. a közlekedésben); sok szög (= számos szög), de: sokszög (síkidom); a földön futó (bogár), de: földönfutó (= hontalan ember); stb.

A jelentésváltozás miatt egybeírt összetett szavak csoportjába tartoznak a szóismétlések (alig-alig), a valódi mellérendelő szóösszetételek (búbánat, süt-főz) és az ikerszók. Ez utóbbiaknak csak az egyik tagja értelmes szó (csigabiga, dimbes-dombos), vagy egyikük sem (terefere, csihi-puhi). A jelentésváltozás az egyik forrása az alárendelő szóösszetételek egybeírásának (drágakő, egyetért, napraforgó). A jelentésváltozás indokolja néhány egyéb típusú szóösszetétel egybeírását is (csakhogy, nemsokára).

(#15) elithun válasza CounterBoci (#14) üzenetére


elithun
őstag

Hasznos voltál, köszönjük. :U
Vélemény a filmről?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#16) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Még én sem láttam a filmet, de egy valami biztos(és ezt több helyen is olvastam, sőt RS is nyilatkozott hasonlót), RS Prometheus folytatást akart, csak sok rajongó sírt annó hogy a Prometheus nem is Alien film, és így engedett a nyomásnak, és ezért került be a Covenant-ba Xenomorph. Ezért lett felemás a film is, se nem Prometheus folytatás, se nem Alien film. Eredetileg Paradise lett volna az alcím is, Covenant helyett, de ugye a sírás... Szóval ha a film megítélése rossz, az részben a rajongók miatt alakult így.

[ Szerkesztve ]

(#17) Mokó


Mokó
aktív tag

Kb ugyanezt gondolom...mélységes csalódás :( Pedig vártam nagyon :W

(#18) Yutani válasza Nordic (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem a megfelelő hangokra hallgatott, csak a saját fejében létezőkre kellett volna! :D

Így ez a film se hús, se hal. :( Amit rettentően sajnálok, mert imádom az Alien univerzumot.

#tarcsad

(#19) total90 válasza Yutani (#7) üzenetére


total90
veterán

Én nem láttam előre, arra gondoltam, hogy a "jobbik" maradt életben.Annyira azért nem volt kézenfekvő....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

A Prometheus jobban bejött nekem is, csalódás a Covenant, de azért nézhető.

(#21) elithun válasza total90 (#19) üzenetére


elithun
őstag

Onnan lehetett sejteni, hogy melyik maradt életben, hogy az egyik önjavító volt, míg a másik nem.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#22) Csapoati válasza elithun (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Bennem még ez sem fordult meg, egyből tudtam, hogy ki marad meg. Ettől még azért volt meglepi a végén így is. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#23) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Angry Joe kritikája stimmel szerintem a filmhez. Miszerint a karakterek bemutatásának totális hiánya miatt nem érdekelt senkit, hogy éppen kinek a kicsodája hal meg. Meg rossz a film címe, ez nem Alien Covenant, hanem Alien Michael Fassbender, mert minden Davidről szól...

Ennek ellenére a végére rakott csavar miatt minél hamarabb akarom látni a folytatását! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) thesound


thesound
őstag

A hétvégén néztem meg én is a filmet. Egy erős 5-öst adnék rá a 10-ből. A sok negatív kritika ellenére én pozitívan álltam hozzá, nameg a Prometheus is tetszett.

SPOILERes részek is lesznek.

Ennek ellenére szódával elmegy kategória lett ez. Nagyon sok felesleges klisé volt a filmben, amik nagyon öncélúak voltak és gagyin is hatottak szerintem. Lásd a smároló robotokat, a fűrdős gyilkolás, az emeld fel a kezed kicsi alien, mert én teremtettelek, nézz csak bele a tojásba...stb. Egyszerűen semmit nem váltottak ki belőlem. Nem borzongtam, nem ámultam, egyszerűen felesleges "szócséplésnek"/tölteléknek éreztem ezeket a jeleneteket. Ez nagyon sokat levont a film értékéből, mindamellett amit már más is írt, hogy nem voltak igazán szimpatikusak/kidolgozattak a szereplők. Egy kutya mind, mehetnek a levesbe szép sorjában.

Azonban az alapötlet nekem nagyon is tetszett, hogy mi is történt a mérnökökkel, mi történt a bolygón. Szerintem a legnagyobb jelenet a filmben amikor David megérkezik a bolygóra. Na erről nagyon szívesen megnéztem volna egy filmet, ahol útközben felkészül David, megismeri a mérnököket, a kultúrájukat, a múltjukat (a trailerben/kisfilmben beszél is erről), hogyan jut arra, hogy azt tegye amit tesz és visszatekintés/megismerés szerűen szólt volna a mérnökökről is a film. Majd a bolygóra érkezést szépen kibontani és azt ami utána következik, amikor még volt élet. Na erre csorgattam volna a nyálamat.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#25) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Lassan tényleg érdemes lenne leforgatni egy crossover mozit ebből a sorozatból, Predátorral, SW párhuzammal :) Többet érne..
Szerintem :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Én az előbb jöttem ki róla moziból és tetszett, élveztem. Örülök, hogy a kidolgozták a lények eredetét, mert ami a Promethusban volt az nekem öhm...

(#27) CPT.Pirk válasza KISDUCK (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kidolgozták az talán egy kicsit túlzás. Hogy David hogyan (mivel) végezte el ezeket az összetett genetikai kísérleteket, arra nem kaptunk választ. Meg pl. vajon mit mondott neki az a lény, amelyik lerágta a nő fejét? Sose tudjuk meg...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) L3zl13 válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szintúgy, szinte teljes mértékben egyet értek Angry Joe kritikájával.

Eléggé degradálta a xenokat ez a film. "A" tökéletes organizmusból tucatszörnnyé váltak.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) KISDUCK válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


KISDUCK
addikt

Spoiler veszély!

A kidolgozták alatt annyit értek, hogy elmagyarázták a xenomorphok eredetét. Az eddigi filmekbe normálisan beépül ez a történet. A 3. alien filmben ugye egy kutyából kelt ki és gyorsabb lett mint amikor emberekből kelt ki, a 4. részben emberszerű alient kaptunk az AvP2-ben pedig ugye a ragadózóval keveredett. Szóval eddig is lehetett tudni, hogy keveredik azzal a lénnyel amiből kikel, de most kiderült miért, hogy ez a képesség az eredeti vírusból ered amit a teremtők hoztak létre és ebben a filmben közlik velünk, hogy egy android nemesítette a vírust amiből jöttek az eddig ismert idegenek. Lehet hogy nem dolgozták ki Dr Monroe szinten David kísérletezését csak párpercben gyorsan odadobták, de nekem ez már elég. Az idegennel való beszélgetés az nem izgat, egy egy napos húsfalóval vajon miről beszélhetett: "Én robot te kutya" vagy "hús te vagy hús, hol a hús? Nem hús én bádogember!" :)

Szerk.: A film végén a Covenant Daviddel a fedélzetén szerintem az első Alien film felé halad. Dávid viszi a rakományt és valószínűleg a teremtőkbe botlik megfertőzve őket a régi-új idegenekkel és pár évvel később Ripley és a Nostromo legénysége folytatja a történetet.

[ Szerkesztve ]

(#30) VIPowER válasza KISDUCK (#29) üzenetére


VIPowER
senior tag

A beszélgetés így zajlott : Xeno : Apa, meggyilkoltam, a szobámban szőrtelenített, le kellett szednem a fejét! Papi : Jó fiú. :)

(#31) L3zl13 válasza KISDUCK (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lol, az AvP vonal sehogy nem jön össze a Prometheus/Covenant sztorival, mert a ragadozók már rég vadászták a Xenokat, mielőtt David megalkotta volna őket.

Ezek után azzal jönni, hogy beépül a korábbiakba? :F
Persze az AvP sosem volt része hivatalosan az Alien lore-nak...

Aki hülye, haljon meg!

(#32) KISDUCK válasza L3zl13 (#31) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez késöbb nekem is eszembejutott, de ha a hozzászólásomnál eltekintünk az AVP-től, attól még müködik a logika.

(#33) mephi666 válasza L3zl13 (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha a predator2-t vesszük, abban is van utalás az alien-re :K '90-es években játszódott és a végén a predatorok űrhajójában ki van rakva többek közt alien koponya is ...aztán az alien1 időben meg jóval később: 2122-ben játszódott

én kíváncsi vagyok a covenant-ra, de ha tényleg ennyi lesz, hogy a droid "fejleszti" ki, nem tudom hogy fogom megemészteni és mennyire épül be történet szempontjából a láncba... szeretem az alien filmeket/játékokat, éveken keresztül megtartottam az alien-napot, amikor rendezőiben letudtam a 4 részt... ott van a polcon is kiemelt helyen az anthology ...imádtam a játékokat is (leginkább a '99est), még a colonial marines-t is bevette a gyomrom, mert hiába egy kalap sz@r technikailag a játék, mégis tettek bele annyi apró finomságot az aliens-ből (ami a sorozatból örök kedvenc), hogy nem tudom utálni :) ...a prometheus furcsa volt elsőre nekem, nagyon nem tetszett... másodjára már nem volt rossz, azóta pedig szeretem... ha a covenant-al így járnék, annak nagyon örülnék... amit viszont kár volt elkészíteni: a 2 avp filmet... főleg a 2. részt, amiből egy alien-es kisvárosi tini-slasher-sz@rt csináltak :(

#29: 3. részben igen nagy difi van a rendezői és sima változat közt, mert egyikben kutyából kel ki, másikban pedig tehénből :K ripley meg is jegyzi, hogy teljesen más a mozgása, mint azoknak, amiket addig látott

ui: sokan lehúzzák a resurrection-t... nekem semmi bajom azzal a résszel sem: kapcsolódik sztori szempontjából az első 3-hoz, '97ben nagyon szépen kidolgozták már az alien-eket: gyönyörűek lettek... sztori is elmegy, ron pearlman tesz a filmhez eleget és csináltak lényegében egy jó alien-es akció-horrort... más, mint az első részek, de számomra nem rossz: középsuliban meglett videocd-n és volt időszak, amikor napi szinten megnéztem :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Yutani válasza mephi666 (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én azt mondom, a David által kitenyésztett dögök csak egy szál, máshol ugyanígy kifejlődnek azok, thanks to evolution.

Így el tudom fogadni, hogy David eljutott addig, ameddig, de ne neki legyen már köszönhető az összes dög, mert az elszomorító lenne.

#tarcsad

(#35) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én nem láttam az eredeti szériát, csak a Prometheus-t, de el tudom képzelni, hogy az eredeti részek kedvelőinek mekkora csalódás lehet. Iszonyatosan átlátszó blockbuster elemek vannak benne, gyakorlatilag mint egy B-kategóriás horror (szépen lassan mindenki meghal, néhányan megmenekülnek) - > amennyi tudok az Alien-ről, ennek semmi köze a filozófiájához.

Blockbusternek igényes, nekem tetszett, de csak azért, mert nem tudom mihez mérni. A látványvilág brutális.

(#36) mephi666 válasza Yutani (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja és főleg ezért szeretem az alien-eket, mert az eredetük sejtelmessége még félelmetesebbé teszi őket... :K jó lenne, ha ez továbbra is így maradna (igazából ez olyan vonal, amit nem is nagyon kell feszegetni...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) solfilo


solfilo
veterán

A hétvégén újranéztem az első részt, jó régen láttam már. Megdöbbentem, mennyi mindent újrahasznosított, másolt belőle a Covenant, így még inkább morcos vagyok miatta.
Sebaj, most hétvégén majd a második részt nézem. :)

solfilo

(#38) Yutani válasza solfilo (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Aliens számomra örök klasszikus, azt láttam életemben először 11-12 évesen videón ('86-'87-ben), alámondással. Voltak rémálmaim, de alien fan lettem. :K

(#39) solfilo: Az Alient először könyvben olvastam el szintén valami 12 éves korom körül. Úgy fostam, hogy a házból inkább kimentem az udvarunkon álló kocsinkba és abba beülve olvastam tovább. :DDD
Magát az első filmet 14 évesen láttam először egy osztálytársamnál, aztán még többször később.

Nekem az Alien3 mélységes csalódás volt, azóta sem tudok rá jó szemmel nézni. A Resurrection viszont már jobban tetszett. Van valami furcsa hangulata az egész filmnek, a végén az újszülött pedig még ezt tetézte. Nem a kedvencem, de nem is tartom rossznak. Az összes Alien film ranglistája számomra, legrosszabbtól a legjobbig:

AVP2
Alien 3
AVP
Alien Covenant
Alien Resurrection
Prometheus
Aliens
Alien

Bár nehéz az első két helyezettet megnevezni, mert mindkettő másért jó és érdemelné meg az első helyet, de tiszteletből legyen az Alien az első.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#39) solfilo válasza Yutani (#38) üzenetére


solfilo
veterán

A másodikkal kezdtem, utána az első részt. Én is 11-12 körül lehettem, para volt mindkettő, de meghatározó filmélményeim közé tartoznak, szintén fan lettem. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#40) mephi666 válasza solfilo (#39) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#38: csatlakozok... én a '90-es években szintén 10-12évesen kezdtem az aliens-el :) csomószor készültem, hogy a "8. utast" megnézem, de általában este 10 után kezdték, így elaludtam addig... viszont az aliens-t sikerült és azóta is tart a rajongás :) 2-1-4-3 sorrendben láttam a részeket... szerintem legtöbbször az aliens-ből a bővített változatot...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Csapoati válasza Yutani (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hehe, én is először könyvben olvastam az Alient, de a film sem volt csalódás, sőt. A 2. rész viszont a kedvencem egyértelműen, viszont még a 4 is tetszett.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Dilikutya válasza KISDUCK (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Prometheusban nem is akarták elmesélni neked. Az is eleve több részesre lett tervezve. Eredetileg igazi előzményfilm akart lenni, aztán Scott saját elmondása szerint úgy alakult a sztori, hogy gyakorlatilag új történet született, ami csak kicsit kapcsolódik az Alien-hez, ekkor lett a címe is Prometheus. És ez így jó is lett volna, a Prometheus egy jó sci-fi, érdekes volt, úgy ért véget, hogy jöhetett a folytatás, főleg, mert a sztori sem ért véget. Már ott belekavarta azért az emberi testből kitörő lényt, valószínűleg nem bízott abban, hogy teljesen új címként sikeres lehet. Ezt gondolta tovább a Covenant-ban, ami a címe ellenére 70-80%-ban Prometheus folytatás, csak a két film közt történteket nagyon gyorsan lezavarta Scott. A film címét betette a végére, jött a folyosókon szaladgálás, ajtócsukogatás, majd szokás szerint kidobták a lényt a zsilipen át az űrbe.

A Prometheus után én több filmet vártam volna, érdemes lett volna külön kezelni, ez a hibrid katyvasz a legkevésbé jó. Scott megfutamodott.

Ettől függetlenül Neill Blomkamp ötletét sem tartom jónak, hogy kukázzuk az Alien 3 történéseit, csak mert két karaktert csúnyán megöltek benne az előző részből. Pedig ez nagyszerű, és szokatlan húzás volt, és erősítette Ripley kilátástalan helyzetét. Gondoljunk csak bele, a 2. részben szembesülnie kellett azzal, hogy a lánya megöregedett és meghalt (bár utóbbit lehet, hogy csak Burke találta ki), most pedig a kvázi fogadott lányát boncolhatta. A helyszín remek, a bezártság garantált. Szerintem jó volt az úgy.

A 4. rész gagyi, ez kétségtelen. Kb. olyan, mint egy Alien ripoff, amire véletlenül nagyon sok pénz volt (számos olcsó Alien koppintás készült a 80-as/90-es években, hol jobb, hol rosszabb, említésre méltó az Xtro és a Dead Space).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) Csapoati válasza Dilikutya (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hú, nem tudom, a 4-ben a hibrid Aliennél összecsokiztam mindenemet, valami hihetetlen ijesztőt hoztak össze. Nekem az AvP-k gagyik (az elsőből kb semmi nem látszott a moziban, olyan sötét az egész...), bár a 2. rész még szódával elment.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) kenand válasza Yutani (#7) üzenetére


kenand
veterán

Tervezők ilyen szimpla kiírása nekem sem jött be. Ha van egy ilyen fejlett faj, azt nem lehet a saját fegyverével ilyen simán kinyírni, és csak egy városban élnek....

Prometeusban is volt baromság, a biológust egyáltalán nem érdekli az idegen létforma, a geológus akinek felderítő drónjai vannak, simán letéved....

De a legjobban fájt, hogy könyvben sem jelent meg és nem is íródott hozzá plusz story (rövid Dark Horse képregényen kívül)

De azért nem bánom, hogy készültek a filmek, de lehettek volna sokkal jobbak...

(#43) Csapoati

Alien 4-et sokan szidják, de az idétlen humora nekem bejött...
AVP 2 az inkább sötét, mint az 1 és a története is gagyibb... szerintem az a mélypont...

[ Szerkesztve ]

(#45) L3zl13 válasza Dilikutya (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amit a Blomkamp féle tervezett filmből láttam (képek, történet elemek) kb az Aliens képregények megfilmesítésének tűnik.
Az pedig az Alien 3 előtt jött ki ha jól tudom.

Én az abból készült könyveket (Steve & Stephany Perry: Aliens) könyveket olvastam. Ott már hozzáigazították a történetet az Alien 3-ban történtekhez.

Aki hülye, haljon meg!

(#46) mephi666 válasza Dilikutya (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem is gáz kukázni a 3. és 4. részt :K én inkább a 4. rész után azt vártam volna, hogy egy jövőbeli földet mutatnak folytatásban... kíváncsi lettem rá, hogy jones miért van kiakadva arra, hogy a biztonsági protokoll oda viszi a hajójukat... arra a "sz@rfészekre" :) mellesleg ripley sztorijának ott kb vége is, kellene helyette valami új arc és elindítani egy új szálat... pl noomi rapace-ben bíztam volna a prometheus kapcsán, de ahogy láttam, covenantban nem sok szerepet kapott... david lehet jó karakter, de ő "csak" egy droid... valami jó húsvér karakter kell, akire lehet építeni :K

alien-klónokból nekem a species tetszett anno... főleg az 1. része :K meg ami még hangulatosra sikerült, az a riddick első része... (pitch black) ott nem bántam volna, ha maradnak az akció-scifi-horror vonalnál... a folytatásokkal elmentek inkább a fantasy irányába és eltűnt a horror :(

ui: nagy álmom egyébként egyszer eljutni a giger múzeumba :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47) kenand válasza mephi666 (#46) üzenetére


kenand
veterán

Pasi egy zseni volt nem kérdés, én is szívesen elmennék.

(#48) Yutani


Yutani
nagyúr

Ha még bárkinek megerősítés kellene a Covenant milyenségéről, azt hiszem, ez mindent elmond:

Rekordbukta az Alien: Covenant

#tarcsad

(#49) mephi666 válasza Yutani (#48) üzenetére


mephi666
nagyúr

pff csodapicsa leveri az alient :( imdb-n szoktam nézegetni filmeknél a kor+nemek szerinti értékelést, mert ez sokat elárul... ebből nekem az jön le, hogy nem botrányosan rossz film, hanem csak a túl magas elvárásoknak nem tudott megfelelni... stabilan hasonló az értékelése minden korosztályban...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Csapoati válasza mephi666 (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is így gondolom. Túl sokat vártak a népek, ami valahol érthető is 20 évvel az utolsó Alien film után.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#51) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

akinek tesztett a film elmondaná nekem a következöt:

ebből a kutyulmányból LV426-ra hogyan kerül a tervezök hajoja tojásokkal?

[ Szerkesztve ]

(#52) L3zl13 válasza Ittnemaz (#51) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem ugyan nem tetszett, de azért válaszolok.
Ha lesz valaha hivatalos magyarázat akkor az max a következő rész(ek)ben lesz benne.

Aki hülye, haljon meg!

(#53) Yutani válasza Ittnemaz (#51) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akinek nem tetszett, az is el tudja mondani. ;)

Innen még csűrni-csavarni kell a sztorit, hogy eljussunk 1979-be. Akarom mondani 2122-be.

Egyébként ha visszaemlékszünk, az Alien film derelict shipjében az engineer pilóta már fosszilizálódott, tehát már nagyon régóta ott kellett lennie, azaz a logika szerint nem kerülhetett oda még ezek után. Hacsak nem talál ki valamit Scott erre az ellentmondásra.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#54) Csapoati válasza Yutani (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sci-fi, szóval lehet az, hogy ők gyorsabban fosszilizálódnak. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#55) Dilikutya válasza Yutani (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

A rekordot úgy kell értelmezni, hogy ünnepi hétvégén nem volt még ilyen bukás. Amúgy a rekordtól messze lesz azért. Azt meg kikérem magamnak, hogy az Élet rossz film. Szegény ember Alien-je, ez tény, de azért jó az, moziban néztem azt is, tetszett.

A Covenant-ot sem bánom, hogy megnéztem, a látvány jól mutatott a nagy vásznon. Egyébként nem szar film, csak Scott belekavarodott, hogy először a Prometheus előzmény, aztán annyira más sztori, hogy más lesz, majd csak visszakozik picit, a folytatásban először azt folytatja, aztán a végére csak Alien mozi lesz ez is. Méghozzá elég sablonos befejezéssel, kicsit olyan, mintha kapkodva írta volna át a film második felét, különösen a végét, hogy nesztek, ha ezt akartátok. Pedig a Prometheus is akkor volt a legjobb, amikor el tudtam vonatkoztatni az Alien-től, mert a forgatókönyv hagyta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56) Csapoati válasza Dilikutya (#55) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Élet szerintem rettenet gyenge volt. Jó, a lény érdekes és szépek a díszletek meg a CGI, de ennyire fogyatékos személyzetet még egy filmben se láttam. Ha választani lehetett két lehetőség közül, MINDIG a rosszabbat választották, sokszor a logikának ellentmondva.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#57) Dilikutya válasza Csapoati (#56) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha mindig jól és logikusan döntenek egy horrorban a szereplők, senkit se tép szét a szörny vagy Jason Voorhes. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#58) Csapoati válasza Dilikutya (#57) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, de egy elvileg csak tudósokból álló csapatnál minden döntés rossz volt. Ezen én már csak nevettem. Ami viszont jó sci-fi volt nemrég, az az Érkezés.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#59) Ittnemaz válasza Yutani (#53) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

idöutazás vagy Bobi meghalt aztán fel kell valaki aki álmodta, ötletek tárháza végtelen!

Sajnálom hogy a pénz miatt tönkretették ezt... Pont mint a Terminátort :(

(#60) icemad válasza Yutani (#53) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mit kellene kitalálnia? Az idő nem ugyanúgy telik mindenhol.

(#61) L3zl13 válasza icemad (#60) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Wut? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#62) Dilikutya válasza icemad (#60) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért, máshol hogy telik az idő?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#63) icemad válasza Dilikutya (#62) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha megközelítőleg fénysebességgel utazol 1 évig a galaxisban, majd egy év múlva visszatérsz, akkor neked csak 2 év telt el. Eközben a földön 90 évet ugrottunk az időben. Ez fizika. Az idő nem állandó.

[ Szerkesztve ]

(#64) Dilikutya válasza icemad (#63) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a space jockey az LV426-on száradt ki, nem utazott sehova fénysebességgel. A bolygó sem. A Nostromo sem. Sőt, az Alien filmek egyikében sem utazik senki megközelítőleg fénysebességgel, a sci-fi része azért annyira nem földtől elrugaszkodott.

Meg azért ez a fénysebességgel utazás erősen kérdéses vitatéma.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65) icemad válasza Dilikutya (#64) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk ez igaz. De jobb ötletem nincs. Talán idő utazás, vagy fekete lyuk, vagy ilyesmi.

(#66) mephi666 válasza icemad (#65) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezeket eddig nem használták alien filmekben... látatlanban: biztos, hogy a tervezők covenant-ban látott hajója kötött ki az lv426-on? nem lehet, hogy másik hajó már rég ott van? (ezzel meg lehetne magyarázni, hogy nem az android "fejlesztette" ki először az alieneket és akár be is veheti a gyomrom a sztorit)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#67) kenand válasza mephi666 (#49) üzenetére


kenand
veterán

IMDB tényleg nem mond sokat.
Star wars 7-nek is magas a pontszáma, pedig kritikán aluli film...hatalmas csalódás.

(#68) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Elég unalmas a film, ha már Alien szerüt akart létrehozni miért nincs feszültség benne. Amikor csapdába esik egy csoport és szorul a hurok. A főhősnő sem alakított jól, bár lehet a forgatókönyv nem engedte kbpntakozni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69) Yutani válasza icemad (#65) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kicsit logikusan gondolkodva az Alien univerzumban nem fénysebességgel utaznak, hanem térugrással. Ez azért kell így legyen, mert ha Ripley azt mondja a lányának a Nostromo küldetés előtt, hogy szülinapodra itthon vagyok, akkor kizárt, hogy a 40 fényévre lévő Zeta 2 Reticulitól időben hazaért volna. Ráadásul nem is onnan indultak el a finomítóval, hanem ez már egy közbülső megálló volt.

Ugyanakkor a filmek arra utalnak, hogy a nagy távolságokat hibernálva és a valós űrben teszik meg az űrhajósok. Sem később a Prometheusban, sem a Covenantban nem említenek ugrást. Ez utóbbiban ráadásul ugye az elején látjuk, hogy a valós űrben utaznak és ott gyűjtik be az energiát a hajó számára. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy a Prometheusnak 2-3 évig tartott az út a 40 fényévre lévő LV-223-ra, de a Covenant számára sem tarthatott tovább 5-7 évnél.

Szóval nincs ez kidolgozva rendesen, nem is feszegetik a filmek, elegánsan átsiklanak ezeken a dolgokon.

(#68) zoltanz: Az új Ripley-ként emlegették a megjelenés előtt. Hát nekem egy percig sem volt az az érzésem, hogy valaki átvette az öreglány helyét az Alien univerzumban.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#70) Ittnemaz válasza mephi666 (#66) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

(#71) Yutani válasza mephi666 (#66) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos, hogy nem a Covenantban látott hajó volt az LV-426-on, hiszen az oda lezuhant, miután David "köszöntötte" a lakosságot. Bár az nem derült ki, hogyan, ez is olyan pongyolán lett lezárva. Igazán foglalkozhattak volna vele többet a hülye furulyalecke helyett.

Igazából azt hittem a furulyázást látva, hogy annak majd köze lesz a tervezők hajójának irányításához (ugye ott is voltak hangok), de aztán ez csak valami öncélú homoerotikus baromságnak bizonyult. :U

#tarcsad

(#72) #65675776 válasza Redneck (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két koncepciót akartak összekeverni, aztán sikeresen összeraktak egy olyan filmet, ami se nem Alien, se nem Prometheus. Leültek a két szék között a földre, csak az a probléma, hogy ott meg beszakadt a padló. Az egész film összességében ingerszegény, már az első 10 perc után teljesen kiszámítható. A végén a nagy "fordulatot" csak az nem vette le az első pillanatban, aki nem is ült bent a moziteremben egy másodpercre sem.

Lehet, hogy Scott trilógiának tervezte, de ettől még az egyes filmeknek is meg kellene állniuk a lábukon, egyedül. Ennem meg lába sincs.

(#73) Dilikutya válasza mephi666 (#66) üzenetére


Dilikutya
félisten

A xenomorphok kitenyésztése mindenhogy bakinak tűnik elsőre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74) Csapoati válasza Yutani (#71) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem homoerotikus baromság volt a furulyázás, hanem rámutatott a különbségre David és Walter között: előbbi képes alkotni, utóbbi viszont nem. Szerintem az egy kimondottan fontos jelenet. Az űrhajót én sem értem, hogy a központi "leszállópályától" hogy kötött ki jóval távolabb az erdőben.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#75) zoltanz válasza Yutani (#71) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még szerencse az embriókat nem más helyre dugta el az ferde hajlamú szintetikus ember. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76) mephi666


mephi666
nagyúr

blomkamp nem értem, miért nem kap több lehetőséget... oké, ridley scott jóval nagyobb név, de nagyon megy blomkamp-nál az alien-es téma, simán odaadnám neki az avp vonalat, hogy mutassa meg, mire képes... így scott-nál megmaradhatna a fővonal és az avp is megérdemelne pár valamire való filmet :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#77) Redneck


Redneck
veterán

Ma sikerült megnézni ezt a betegséget. Hát ilyen förtelmes szart még életünkben nem láttunk, pedig megvolt a Prometheus és a Life is moziban. Ez mi a f*sz volt? Ki írta ezt a baromságot? Ki adott erre pénzt? Ridley Scottot mikor és hol fogják kezelni? Már előre félek hogy a Blade Runner folytatást megkapta... :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#78) aelod válasza Redneck (#77) üzenetére


aelod
veterán

Azért egy Life-ot ne hasonlítsünk össze ezzel a filmmel. Na az egy volt egy fos...

Kérdések vannak viszont:

- David honnan tudta Walter biztonsági kódját a film végén a naplóbejegyzésben?
- "Anya" miért engedte be Davidet annak biztonsági kódját elfogadva a telepesekhez a hajón?

Megállapítások.

Nem David fejlesztette ki a xenokat. A prometheus elején amikor felfedezik az urnákkal teli termet ott már a falon van egy "festmény" egy kifejlett xenorol. Tehát akkor David még a kanyarban nem volt. Plusz az aliens filmben a nostromo legénysége is rátalált egy tojásokkal teli űrhajóra.

Nekem tetszett a film, megnéztem már párszor ahogy a prometheust is. Ez egy előzmény film. Viszont ugye a plebsz nyomásának köszönhetően volt benne xeno elvégre aliens universum há' nehogymá' ne legyen benne rendes alien. Az enginer vonalat hamar elengedték viszont. Az nem tetszett.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#79) bigrock


bigrock
addikt

Én megnéztem 2x a Prometheust, de -biztos sötét vagyok hozzá- nem sikerült értelmezni. Valaki elmagyarázná 5 tőmondatban? Hátha utána a Covenant-ot is érteni fogom...

(#80) Weareus


Weareus
addikt

Jó kis film volt, bár Alien 1 koppintás:

Nagy űrhajó, kis legénység.
Androidok.
Ismeretlen rádiójel.

Mondjuk a Ripley-klón csajszi tiltakozása tök erőltetettnek tűnt és csak azért volt benne, hogy egyrészt koppintsák az első részből, másrészt mert kellett valaki, aki nemet mond. Semmi racionális ellenérve nem volt neki, csak légből kapott dolgok...

Alien előzményfilmnek gáz, önmagában vállalható.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.