Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) chipi89


chipi89
tag

Szia!

Nagy örömömre olvasom a cikket :)
Egy kérdésem lenne.

Blazer 600 -s tápom van. RS232 -s porton USB-RS232 kábellal kötöttem össze linuxal, de nem történt semmi. :(

(#2) _XXXXX_ válasza chipi89 (#1) üzenetére


_XXXXX_
tag

Helo!

"UPSCABLE : the type of cable connecting the UPS to your computer.
UPSTYPE : the type of UPS you have (USB, RS232,…)"

Elvileg így kellene kinéznie a config fájlodnak szerintem, hogy:
UPSCABLE usb
UPSTYPE rs232

Ha nem akar menni, akkor megpróbálhatnád ezt a programot: NUT

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#3) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nálunk windows alatt van az UPS figyelve. Debian-t ti hogy lőnétek le windows-ról? Mondjuk van most használatban egy nem túl elegáns telnet-es megoldás, és ennek meg van az SSH-s változata is, de ezeknél is elegánsabb megoldás létezik? (biztos, csak még az ssh-s parancsküldésen kívül mást nem nagyon láttam)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) _XXXXX_ válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


_XXXXX_
tag

Én anno amikor próbálgattam, akkor kipróbáltam úgy is, hogy debian volt a master és egy win7-es gép volt a slave és az apcupsd kezelte mind a kettőt. Van windows-os verziója is a programnak és ugyanezeket kellett beállítani, amiket fent írtam. Simán kiolvasta az információkat a windows-os verzió a debian-os master-ről. Annyi volt ugye a lényeg, hogy úgy kellett bekonfigurálni, hogy először a windows-os gép kapja meg a jelet, hogy az kapcsoljon le(az az kevesebb üzemidőt állítottam neki, mint a masternek), így hamarabb kikapcsolt, mint a master(debian). Két debian között is simán ment. Fordítva nem próbáltam, hogy windows legyen a master és debian a slave, de szerintem működnie kellene. Amivel nem boldogultam, bár túl sok időt nem töltöttem el vele az, hogy a w2k8 r2 nem akarta felismerni a szünetmentest, még sima usb kábelről se, akart menni az apcupsd-vel, de nem volt időm rá kitalálni, hogy mi a baj vele.

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#5) E.Kaufmann válasza _XXXXX_ (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én WMI adatok alapján egy VBS script-el figyelgettetem az UPS állapotát, szerencsére USB alatt kapásból felismeri. Mostanában elég gyakran volt áramszünet, de bevált a script. Szolgáltatást csináltam belőle és ha lehal az svchost újraindítja a szolgáltatást.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.