Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) helixP


helixP
nagyúr

Lehet, hogy még be kéne egy ilyet húzni, mielőtt a Note 6 nocssos lesz? :F

(#52) Niarn válasza Richoo44 (#48) üzenetére


Niarn
tag

fura, de nekem a korábbi jóval kisebb volt. tartottam is tőle. nem nagyok a kezeim, de egy kézzel mindent meg tudok rajta oldani. és fogásban kényelmesebb a réginél valamiért. szerintem telefon válogatja - megnéztem nokia 8, nokia 7 plus, és bb motion, de ezt valamiért kényelmesebb kezelni. egy volt jobb, a samu a8, de annyiért.. tech része kevésbé érdekelt, frissítés legyen, akkuidő, és korrekt ár. más nem nagyon volt a kalapban ezekkel..
szóval nem óhajtottam 6 számjegyű összeget kiadni megint,hogy utána benyögjék, hogy bocs, nem támogatjuk a telefont. gondolom droid One is 2 év után cserélendő. xiaomi frissítési politikája egy fokkal szimpatikusabb.

(#53) agressor12 válasza aelod (#21) üzenetére


agressor12
senior tag

Hát,ha neked mindegy.....

Nálunk csak USB-C van mindenkinek,mivel ez a jövő és ez lesz mindenhol,de ők 2018-ban kiadtak egy ilyen telefont.Grat hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#54) aelod válasza helixP (#51) üzenetére


aelod
veterán

Már a redmi 6-os széria is noccsos lesz.

(#53) agressor12

Ez nem az a széria amin kell. Redmi mindig is olcsó volt ennek megfelelő fícsörökkel és anyaghasználattal.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#55) Graphics válasza dzsi23 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Veszel egy RN5-öst, és teszel rá más rendszert :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) griffin90


griffin90
csendes tag

Nekem feketében van meg a teló, és ebben a színben nagyon szép, prémium hatása van. Így még az undorító kamerarész sem undorító, mert nem üt el színben, hanem beleolvad. Egyébként a tok, amit mellékelnek a dobozban úgy van kialakítva, hogy túllógjon a kamerapúpon, tehát véd a karcoktól, ha asztalra teszed. Az is igaz, hogy hiába szép szerintem a telefon megjelenése, a csillogós tokkal ez ugrik, bár nem a hátulját nézegetem, hanem a kijelzőt. Amúgy a tokról még annyit, hogy 1 nap használat után éreztem már, hogy nem az igazi. Nagyon puha, és könnyen lecsúszik a telefonról, többször volt, hogy féltem kiesik belőle a telefon, ahogy vettem ki a zsebemből. Tehát hosszú távon ne nagyon kalkuláljon senki az ajándék tokkal.

Google Pixel 7

(#57) Richoo44 válasza Niarn (#52) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Igazából azért írtam oda, hogy ez csak az én sajátom :D , mert volt egy pár napig Redmi 5 Plus-om is, és hát, utáltam.A méretei miatt.De ez még a kamera elrendezéssel alá is vágott egyet.
Persze, ez magánvélemény, és az eladási számokhoz sem fér kétség. Csak ha ezt a vonalat követik, akkor sajnos lassan ebbe a kategóriába is bekerül a notch .És ezekkel együtt már nagyon copy szaga lesz középkategóriás telefonjaiknak (is) , mindamellett a belbecs remek, és összehasonlíthatatlan árban bármelyik konkurens megoldásával.
Na mindegy, nyilván nem az én véleményemre alapoznak, csak úgy kijött belőlem :D : D

[ Szerkesztve ]

(#58) helixP válasza agressor12 (#53) üzenetére


helixP
nagyúr

Kimondottan örülök, hogy nem Type-C-s. álunk meg mindent le kéne cserélni. Gázok vagyunk, a jelenben élünk :D
'18-ban nem a középkategória sajátja a Type-C.

aelod:Szégyen ez a noccs, de nem kezdem el ismét :(((

[ Szerkesztve ]

(#59) nullpoint


nullpoint
senior tag

Azért azt beleírhatták volna a tesztbe hogy jelen állapotában nincs rá olyan rom aminek nem lennének nagyobb nyűgjei, és mivel a miui10-et tákolják már csak dzsunkáék, ezért nem is lesz pár hónapig jó szoftver rá.

Persze ez betudható az új chipsetnek is, bár ha figyelembe vesszük hogy a note5pro ugyanezen SoC használatával már pár hónapja kint van, lett volna bőven idejük megismerni-megszokni-igazodni stb.

Sziamiaunak szerintem kijár egy 5-ös osztályzat hardverből, szoftverből viszont csak egy jóindulatú 3-as.

Mindezekkel együtt is jó telefon, ugyanakkor például redmi5plus-ról nem érdemes erre váltani.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#60) kovacszk válasza nullpoint (#59) üzenetére


kovacszk
senior tag

Milyen nagyobb nyűgökre gondolsz?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#61) Viktor0610 válasza nullpoint (#59) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet mondani, hogy Xiaomi fan vagyok, de nekem nem volt akkora bajom a global stabillal sem és most az EU dev.-vel sincs különösebb gondom.

Tudom, olvassak vissza a másik topikokban, de mi a bajod a ROM-okkal?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#62) Bossyy


Bossyy
tag

Én azért nem adnám meg a legmagasabb plecsnit egy olyan készüléknek ami microUSB vel szerelt és/vagy hibrid SIM tálcával. Előbbi műszaki anakronizmus 2018-ban (vajon mennyivel lehet drágább egy TypeC a beszállítótól 0,01 centtel?), utóbbi pedig nettó kib....ás a vevővel. Egy ekkora böhöm házba nem fér el plusz egy slot, persze.....
Ezektől eltekintve amúgy valóban jó készülék lehet, főleg az ár ismeretében.

[ Szerkesztve ]

(#63) Viktor0610 válasza Bossyy (#62) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kategóriában hány készülék van USB C-vel?

A kategóriában hány készülék van dedikált micro SD hellyel?

:U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#64) hargitomi


hargitomi
tag

Én is lassan 2 hete birtokolom és nagyon szeretem!
Vártam már a tesztet, bár nálam az egykezes használat se akadály, pedig nincsenek nagy kezeim.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#65) WhiteWalker válasza nullpoint (#59) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ne haragudj , de ez totál bullshit amit írsz.
A legjobb gyári rendszer ami létezik a MIUI , a térerőtől kezdve ,a stabilitáson át , mig a kokány romokkal mindig van valami nyűg , elég ha beleolvasol a RN3 topoicba...
Ha akad valami gebasz az legfeljebb a MIUI dev rommal lehet , a stabillal semmi gond - nevéből adódóan is :P , de ha bármio hiba is felmerülne a dev romba , azt azonnal javitják és kapod az updatet... Hol van ilyen más gyártónál? :U

Szóval ne terjeszd a hülyeséget. :U

(#66) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezt megint odatette a Xiaomi. Jól csinálják. Nem véletlenül emelkednek az eladásaik.

(#67) Bossyy válasza Viktor0610 (#63) üzenetére


Bossyy
tag

Ennyi erővel a színes kijelzős telefonok sem jelentek volna meg, még mindig lehetnének monokrómok, mint az ős 3210 es. És kamera sem kellene, mert minek az, ha más sem tesz bele. Minden változást el kell kezdeni, anélkül nem megy. Szerintem a világ negyedik legnagyobb gyártója igenis lehetne innovatívabb, mutathatná az utat, lehetne úttörő azzal, hogy kidobja a régi szabványú csatlakozót (a microUSB egyértelműen a múlt) és elfelejti a hibrid SIM tálcát. Ráadásul ezek tényleg filléres tételek, szinte csak elhatározás kérdése.

(#68) helixP válasza Viktor0610 (#63) üzenetére


helixP
nagyúr

Valamint mire nem elég 64 GB?

Amellett, hogy én egy ökör vagyok, ha tárhelyről van szó: 3 navigációm van fent, 2 évre visszamenőleg tárolom a fényképeket és ~30 GB zene mindig van a telefonon, bőven elég a 64 GB.
Mindezek mellett lehetne benne SD foglalat, de ezért ne vitassuk el már a különösen ajánlott plecsnit.

[ Szerkesztve ]

(#69) henrik1 válasza Viktor0610 (#32) üzenetére


henrik1
tag

szóval csináltál két fotót, az egyik kevésbé mozdult be, mint a másik, és ezt mutogatod.

a témához: ezt a készüléket nagyjából másfél hete nyúzom, egy Honor 7 Lite-ot váltott, úgyhogy én (egyelőre) maximálisan elégedett vagyok vele. a kijelző szép, éles, nekem inkább legyen IPS, mint egy pentile mátrixos amoled, a memóriakezelése nem túl agresszív, úgyhogy ezzel a 4 gigával pár évig elleszek valahogy. a processzor ennyiért kurva gyors, két éve egy negyedmilliós Galaxy S7 sem volt sokkal gyorsabb nála, és ez számomra a mindennapi használat során is kijön, gondolok itt pl a google mapsben való nagyításra. a kameráról meg annyit, h sztem 55/65k forintért ennyire gyors és pontos nappali autofókuszt ritkán látni, a hdr pedig valóban lehetne acélosabb, de valószínűleg úgyis ráműtöm majd a Google Camerát, annál jobbat úgysem találnék.

ja és a kamera készüléken való elhelyezkedése: abszolút megértem azokat, akiknek a telefon összes egyéb tulajdonsága tetszik, viszont kizárólag emiatt nem fogják megvenni, én szerencsére ahhoz az egyre fogyatkozó kisebbséghez tartozom, akik az ilyen készülékeket az esetek többségében szemből nézik/látják, úgyhogy engem ez kevésbé zavar.

[ Szerkesztve ]

(#70) Viktor0610 válasza henrik1 (#69) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, nem jött át, de szarkazmus volt. ;]

Samsung Galaxy A54

(#71) helixP válasza Bossyy (#67) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezek is mind a felsőbb kategóriás telefonokbol érkeztek lefelé.

(#72) henrik1 válasza Viktor0610 (#70) üzenetére


henrik1
tag

ne b@ssz, pedig az ilyesmit mindig sikeresen detektálom.
: (

[ Szerkesztve ]

(#73) natë válasza #16820480 (#1) üzenetére


natë
nagyúr

Élőben, feketében szerintem baromi jól néz ki. A kamera helyzete is megszokható. Abszolút vékony telefon, szóval a tesztben elhangzott vaskosságot nem értem.

Más: egy frissítéssel már javítottak is a kamerán, ráadásul finomhangolható menüből az élesség, kontraszt, szaturáció. (és rárakható a Gcam)

Fotók : [link]

[ Szerkesztve ]

(#74) juve600 válasza natë (#73) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#75) tixem válasza Cifu (#43) üzenetére


tixem
addikt

Mert a drága telefont megvásárló emberre könnyebben rá lehet sózni mindenféle powerbankot, dokkolót, wireless töltőt. Nem véletlenül van kb minden gyártónak saját márka alatt futó irdatlan sok tartozéka, azt mind el kell passzolni valahogy. Ebben az árban viszont már érzékenyebbek a népek az ilyen dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#76) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ebbe más kijelzőt raktak, mint a Redmi 5Plusba?

A mérések szerint a Redmi 5Plus maximális fényereje 593 nit [link], ennek meg csak 500 nit a maximális fényereje [link]

Ez a majdnem 20 % különbség elég sok a Redmi Note 5 hátrányára :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#77) Graphics válasza WhiteWalker (#65) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ő már a Redmi 5 Plust is szidta mint a bokrot...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na ez eddig a legjobb redmi kamera, ez már brutál ebben a kategóriában ilyen áron, méltó és példamutató, 5*

Redmi 5 és plusba is ilyen kamera kellett volna

A hátulja viszont tényleg piszok ronda lett, nagyon csúnya az a kamera megoldás

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#79) juve600


juve600
nagyúr

nekem a gyári szilikon tok nem bejövős,egy matt TPU jobb lenne

(#80) Rosy


Rosy
csendes tag

Üdv mindenkinek! A páromnak néztem ki a 3/32-es változatot! Honnan lenne érdemes megrendelni? Sajnos Eustocknál még nincsen... valami megbízható hely kellene!

(#81) Graphics válasza Rosy (#80) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ott lesz elvileg, szóval szerintem ne kapkodjatok, mert nem fogtok olcsóbban találni.

Drágán meg minek megvenni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#82) juve600 válasza Graphics (#81) üzenetére


juve600
nagyúr

én is jó helyről vettem :D :D :D

(#83) zzz03 válasza juve600 (#79) üzenetére


zzz03
őstag

dobtam 1 pm-et.

(#84) margithid válasza Donki Hóte (#76) üzenetére


margithid
veterán

Én annyit tudok, hogy jobb a kijelző mint a Redmi 3S-ben.
Sötétben jobban visszaveszi a fényt, napon viszont olvashatóbb!
Automatikus, természetes kontrasztot használok.

(#85) ollie válasza Viktor0610 (#63) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Galaxy A sorozatra mindkettő igaz. Persze azok 2x annyiba kerülnek (igen, az is középkategória).

***

(#86) Viktor0610 válasza ollie (#85) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kategória alatt nem csak azt értettem, hogy alsó-, közép-, felső, hanem árban is.

Persze, most mondhatod, hogy ott az A3 2017, ami már olcsóbb. ;]

Egyébként meg na, bumm, van egy. Azt hittem, fórumtárs előkap csípőből kismilliót. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#87) schawo válasza nullpoint (#59) üzenetére


schawo
titán

Mi ez az ordító baromság? Hetek óta használom a telefont, és még a legapróbb buggal sem találkoztam. Gyárilag, dobozból kivéve már stabil, még update sem kellett hozzá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#88) ollie válasza Viktor0610 (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amúgy nagyon jó ez a Redmi Note 5 az árához képest, bár eddig az összes Redmi Note-ra el lehetett mondani ugyanezt. És úgy tűnik, hogy végre van némi előrelépés a kamerában is.

***

(#89) schawo


schawo
titán

Amúgy ha valaki meg akar szabadulni a GDPR okozta kötöttségektől (nincs témázás, nincs arcfelismerés), akkor érdemes a régiót Indiára beállítani. Semmilyen hátrány nincs, csak pár EU-ban letiltott plusz funkció működik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90) #81733120


#81733120
törölt tag

Nagyon szuper lett! :)
Megérdemli a különösen ajánlott plecsnit. :K

(#91) schawo válasza Bossyy (#62) üzenetére


schawo
titán

A Type-C egy szopatás. A formáján kívül semmi extrát nem hordoz, cserébe az összes megszokott kábelt le kell cserélni. Költhetnék rá tízezreket, hogy mindenhol legyen használható minőségű kábelem megint. Köszi, én maradok inkább a mikrousb-nél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#92) ollie válasza schawo (#91) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően 3(+1) előnye van:

1. szimmetrikus, vagyis fordítva is bedughatod.
2. nagyobb sebességre képes
3. tartósabb
+1 mindkét vége lehet Type C-s a kábelnek, mert egyre több anya Type C található az eszközökben

Minél hamarabb áttérünk, annál jobb.

A kábeleket meg nem kell lecserélni, lehet kapni átalakítót, jóval olcsóbban, egy példa: [link]

Akcióban meg lehet ezeket venni 1 dollár körül.

[ Szerkesztve ]

***

(#93) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Tényleg elég jó ajánlat, de itt már a méret szerintem sokakat elbizonytalanít sajnos. A microUSB még egy érthető negatívum/pozitívum, de az NFC-s telefonos fizetés most nagy divat, gondolom van, aki emiatt nem veszi majd meg a Note 5-öt.

Finn the human

(#94) Juhaszatti válasza schawo (#91) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért a type-c csatlakozónak egyéb előnyei is vannak. Tartósabb a csatlakozó, gyorsabb adatátvitelt és gyorsabb töltési sebességet is lehetővé tesz. Arról nem is beszélve hogy videojelet is képes átadni, szóval egy Displayportot is képes kiváltani. Lehet hogy csak az első 3 releváns a telefonoknál, de már az is bőven elég.

(#95) Graphics válasza Matada2.3 (#93) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az NFC biztos nagy divat, de a bankkártyás lecsippantás még mindig nagyobb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#96) batai15 válasza ollie (#92) üzenetére


batai15
félisten

évek óta térünk atfele, ehez képest elenyésző még mindig a type c, jellemzően csak a drágább mobilokban. meg lehetne gyorsítani ha le csorogna alsóbb szegmensbe, de nem érdek a gyártóknak erre.

(#97) Ricardo válasza aelod (#54) üzenetére


Ricardo
félisten

"Már a redmi 6-os széria is noccsos lesz."
Nem lesz ;)

(#98) Viktor0610 válasza Ricardo (#97) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is akartam linkelni, de addig szórakoztam, míg elkéstem. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#99) Matada2.3 válasza Graphics (#95) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ezt mi sem akadályozza jobban, hogy az alsó kategóriában még fehér holló az NFC. Persze ezt mindenki maga ítéli majd meg, hogy ez mennyire előnyös vagy hátrányos.

Finn the human

(#100) Gerasz válasza Graphics (#95) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Pedig ezerszer kényelmesebb volna, de úgy látszik, hogy ezt a kínaiak a világ többi részének kedvéért nem fogják belerakni az olcsóbb telefonjaikba.

Fanboyság ide vagy oda, de szerintem szó nélkül lehet hagyni egy olyan megjegyzést, miszerint "valakinek fontos lehet az NFC".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.