Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy gyors, lehet, hogy olcsó, de valami hihetetlen csúnya lett szegény :N

(#2) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Ez így nagyon rendben van.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Használom már 2-3 hete, és szerettem a Note 3-ast, a Note 4-est, de ez kényelmi faktorban túltesz mindkettőn.

A gesztusvezérlés frankó, a kamera jó, az aksi méretes, jó rajta netezni, böngészni, dolgozni. Nagy és hasznos a kijelző is.

Nekem bejött, én is csak ajánlani tudom. Egy valami tenne neki jót, ha lenne belőle egy kisebb méregzsák is, nem mondom ,hogy nagy, mert tartalomhoz ideális, meg a Note 4-nél is inkább a magassága miatt lóg ki, de a Mix 2S-t már nem venném meg, mert az más liga.

Kíváncsi vagyok milyen modellekkel jön még a Xiaomi idén, amikről nem is tudunk

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) South Velen válasza #16820480 (#1) üzenetére


South Velen
addikt

Sajnos igen.

Azt pláne nem értem, hogy még a Redmi 5 Plus-hoz képest is miért kellett kávát növelni.

A kamera kialakítása... hát arról már sokat beszéltünk, borzalom.

(#5) zorzy4


zorzy4
őstag

Egy hete használom! Egyszerűen nem lehet belekötni. És nem csak ár érték arányban.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6) Graphics válasza South Velen (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Redmi 5 Plus és ez ugyanakkora, nincs semmiféle kávanövelés :) Legalábbis volt egymás mellett a kezemben is a két telefon, szög ugyanaz a méret.

A linken az első a indiai modellek méretei, ami külméretben kopp ugyanaz a Global modellekkel.

R5 Plus
158.5 x 75.45 x 8.05 mm
6.35 oz (180 g)

R Note 5
158.6 x 75.4 x 8.05 mm
6.38 oz (181 g)

Optikai csalódás, hogy másnak látod?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Drughi


Drughi
addikt

Várós volt a teszt :)
Köszönjük!

(#8) South Velen válasza Graphics (#6) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem szemre a sarkoknál kevésbé íves a Note 5, ebből következőleg nagyobbnak tűnik a káva. Persze szőrszálhasogatás, de egy elvileg feljebb pozícionált modellnél nekem szúrja a szemem.

Amúgy persze nagyon jó gép, csak hátul mondjuk egy RedmiPro szerű kamerakialakítással ütne igazán, de ugye mint tudjuk, valamiért le kellett másolni a legrondább kamerát a mobiltelefonok történelmében. :DDD

Én a MiMax3-at várom, jó lenne egy 6,7" körüli AMOLED, Snapdragon 710. :B

[ Szerkesztve ]

(#9) thboxx


thboxx
aktív tag

A peel mi remote beépülő a Mi remote 5.4.8-as verzióhával bezárólag teljes értékűen használható és a megfelelő adatbázisból dolgozik. Sajnos a Xiaomi-nál eddig még egy Mi remote frissítésben sem javították a dolgot...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#10) Graphics válasza South Velen (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz a két telefon mérete :) De még a kijelző is talán ugyanaz benne.

Jó panelek, az tuti :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) South Velen válasza Graphics (#10) üzenetére


South Velen
addikt

A kijelző szerencsére ugyanaz.

Nagyon eltalálták ezt a Tianma panelt, pedig nem vagyok egy ips fan :K

(#12) Obyboy


Obyboy
addikt

Ismét egy ár/érték arány bajnok készülék!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#13) noro79 válasza South Velen (#4) üzenetére


noro79
tag

Ha meg nincs káva akkor megy a noccs köpködés.

(#14) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz a tesztet!

Ez is csak megerősített abban, hogy felesleges lett volna várni szebbre, jobbra, drágábban meg bármi más felesleges szamomra.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15) tixem


tixem
addikt

Na ez az igazi középkategória, nem a sok 100+ ezres spórolós, kompromisszumos szappantartó.

Gyanús, hogy ez is olyan slágertermék lesz, mint az Mi A1 meg is érdemli. Pláne ha nagyobb áruházakban is kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#16) totgab02


totgab02
junior tag

Idei ev egyik master piece-e ez a telo nem nagyon lehet belekotni, tokeletes valasztas 2 evre.

A kulseje megoszto, ugy vagyok vele hogy a tobbseg ugyis ravag valami undorito gusztustalan star wars, cicas, kutyas, pandas, tajkepes, egyszarvus stb tokot vagy egy strapa tokot, vagy beleteszi abba a felul lehajthato bőrtokba ami egy gusztusos telefonnak is eltakarja az egyeniseget es gusztustalanna teszi szoval ezen nem nagyon kell bankodni.

(#17) batai15


batai15
félisten

kiváló telefon, nincs ragozni. hamarosan meg is lesz.

(#18) agressor12


agressor12
senior tag

Miért nem lehetett USB-C-t beletenni?!

(#19) ollie válasza agressor12 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert drágább. A csatlakozó, meg a kábel gyártása is többe kerül, és nagy tételnél az már jelentős többletkiadás. Készülékenként 1000 Ft többletköltség is jelentős ebben az árszegmensben.

(#4) americanidiot: mert kisebb kávákkal mondjuk csak 3000-es akku férne bele, akkor meg azért menne a sírás.

[ Szerkesztve ]

***

(#20) juve600


juve600
nagyúr

jó teszt
:C :C :C

(#21) aelod


aelod
veterán

Nagyon jó lett :K

(#18) agressor12

Mert mindig kell vmin rinyálni...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) nemlehet válasza agressor12 (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert ebben a kategóriában ez nem igény? Sőt kifejezetten "ellen" igény, mivel pl a családomban többen is kifejezetten nem Type-C-s telefont kerestek mert nem akarnak átalakítózni meg a 400 helyen hagyott kábelt (meló, nyaraló, minden szoba, rokonok stb) lecserélgetni.

Természetesen én látom miért jó a Type-C és idővel úgy is át kell állni rá, de igazából egy ilyen kategóriájú telefonnál ez nem feature, hanem kényelmetlenség. Kínában ez fokozottan igaz lehet ahol pl sokaknak számítógép helyett van telefonja, azzal kénytelen mindent megoldani és pl egy csomó kávézóban meg buszon a sima USB lóg ki a falból, hogy rácuppantsd a telód.

Persze mindent meg lehet oldani, de ha nagyon szeretnél Type-C-t akkor ott van drágábban valamelyik régebbi MI modell. A redmi mindig is "budget" volt, sokszor érthetetlen korlátozással ami végül senkit nem zavart (pl nem világító gombok)

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) SkyLine3000 válasza Graphics (#6) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nana! Azért van itt-ott legalább fél mm eltérés, hogy arról az 1 grammról ne is beszéljünk. :D

(#24) attila964


attila964
csendes tag

A Note4 tapasztalataim alapján megérdemelt a plecsni. A kamera képességei is javultak valamennyit, nekem már a 4 is megfelel. Indulhat a spórolás!

703316805

(#25) zzz03


zzz03
őstag

note 4-et valtottam erre. megeri. korrekt telefon, foleg ebbe az arkategoriaba.
kamera szep kepeket keszit es gyors. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) Atomgeszi válasza Graphics (#3) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Egy valami tenne neki jót, ha lenne belőle egy kisebb méregzsák is, nem mondom ,hogy nagy, mert tartalomhoz ideális, meg a Note 4-nél is inkább a magassága miatt lóg ki, de a Mix 2S-t már nem venném meg, mert az más liga."

Ugyanez a bajom a Mi8-cal is. A kisebbe meg ugye nincs B20 meg másban gyenge..

Újra bramac tetőcserép méretű telefonok normális belsővel. Hurrá.

(#27) hajbel


hajbel
addikt

Az én véleményem, hogy nem kéne összehasonlítgatni ezt a OP6-et. Mindkettőt saját kategóriáján belül kell mérni és mindkettő különösen ajánlott. A Mix 2s nálam a MIUI miatt csak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#28) margithid


margithid
veterán

2 hete használom teljes megelégedéssel!
Kijelző jobban olvasható napfényben és sötétben is mint Redmi 3S esetén.
Gesztusvezérlés parádés!
Aksi szintén! Csak wifit használva 3-4 napot bírja 7 óra kijelzőidővel!
Gondolkodtam én is, hogy megvárom Mi A2-t, de egyrészt tönkrement a régi telefonom ( Redmi 3S ), másrészt abban nem 4000es aksi lesz.
Aki nem akar sokat költeni telefonra, de mégiscsak egy jó készüléket akar, annak ajánlom!
Én spemall-tól vettem, 2 év magyar garanciával!

(#29) juve600 válasza margithid (#28) üzenetére


juve600
nagyúr

milyen rom-al használod ?

(#30) Weeman1 válasza #16820480 (#1) üzenetére


Weeman1
veterán

Élőben annyira azért nem annyira.

Xiaomi 11T Pro

(#31) margithid válasza juve600 (#29) üzenetére


margithid
veterán

Global stable.
Teljesen hibátlan.

(#32) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kár, hogy a Nokia 130-ammal jobb képet készítek! :(((

Rátok bízom eldönteni, melyik készült melyikkel! :))

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#33) wolfman


wolfman
veterán

Megpróbálgatnék más telefonokat is, hogy melyik gyártó mit tud hasonló árkategóriákban, csak hogy legyen viszonyítási alapom. Nekem is ez a telefonom van, pár hete vettem. Azért írtam korábbi mondatomat, mert az ajánlott plecsnit én csak akkor adnám, ha kategóriájában nincs hasonló tudás, egyébként érződik, hogy kínai telefon. Nem tudom megmagyarázni, de ez van. Talán azért mert ezek az apró hiányosságok olyan kis kínai olcsósítgatás eredményei vagy a gyors termelés hozadéka, nem pedig azé, hogy ennyire lenne képes a technika.

Meg vagyok elégedve, nagyon fürge egyébként, csak túlságosan is követi a mainstream vonalat (szerencsére a nocs lemaradt ettől függetlenül).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34) Niarn


Niarn
tag

Én is most ilyet használok.
Az akku durva, 2 nap 5,5 óra sot, ebből 4,5 swgoh. Én egy dologgal jártam pórul, az a kijelző. Karcos lett, csak nem tudom mitől, nem zavaró, így nem megyek bele a "kinek a hibája" vitába, fóliát nem nagyon kapni hozzá. Régi telóm több mint másfél év alatt megúszta karc nélkül. Ez a gorilla glass lóláb kilóg szerintem. Aki vesz, ajánlott azzal együtt, vagy minél előbb rátenni. Ne járjon úgy, mint én..
Redmi 5 plus tök ugyanaz, az előlapi érzékelők vannak máshol. Ha külföldi oldalt néztek, ahol nem mm a méret, ugyanaz a 2..
A gesztusvezérlés meg király, bármi mást veszek a kezembe próbálom azzal használni, aztán nézek miket nyit meg...

(#35) Graphics válasza wolfman (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hál'istennek hogy kínai... Én már más terméket nem vagyok hajlandó használni.

@Niarn: Pici tévedést akkor javítani kellene. Szép dolog a Gorilla Glass, de a mikroszemcsékkel az se tud mit kezdeni, ergo nem a 20 Filléres fogja megkarcolni a zsebben ,hanem a szutyok, a por... Azok karcolnak

Fólia van belőle bőven, full cover, 5D full cover, és még hydrogel is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Viktor0610 válasza wolfman (#33) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig rendkívül kíváncsi volnék, mitől érzed ezt.
Persze, jöhet a fideszes válasz, hogy "csak". ;]

Samsung Galaxy A54

(#37) ollie válasza Niarn (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az üveg akár egy porszem méretű kvarckristálytól is megkarcolódhat (rengeteg száll a levegőben), szóval elég ha rászáll egy apró porszem, és amint beteszed a mobilt a zsebedbe, szépen végig is karcolja.

***

(#38) dzsi23 válasza Viktor0610 (#32) üzenetére


dzsi23
addikt

Kezdtem megijedni, hogy tényleg olyan rossz képet csinál. :D

A gyenge minőségű hangfelvétel Xiaomi vagy MIUI sajátosság? Volt Redmi 3S-em, és szörnyű volt hangot felvenni vele, de a gagyi mikrofon vagy a rendszer (pl. túltolt zajszűrés) miatt volt?

(#39) Viktor0610 válasza dzsi23 (#38) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Általában javítják a gyenge hangfelvételt. Xiaomi sajátosság, a Mi A1 (nem miui-s) is szenvedett tőle tudtommal.
Én sem értem, miért nem így jön ki alapból minden Xiaomi, de nem látunk bele a mérnökök, programozók fejébe... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40) Vanir válasza Atomgeszi (#26) üzenetére


Vanir
veterán

Hasonló cipőben evezek. Nevetséges, hogy nincs korrekt hardverrel (és korrekt áron) kisebb méretű telefon.

(#41) Niarn válasza Graphics (#35) üzenetére


Niarn
tag

kereskedő is homokra hajazott, de nem egy karc van, hanem páros karc - párhuzamos 2 csík és kanyarban folytatódik. Viszonylag kicsi rá az esély 2 homokszem ráesik és ugyanabban az ívben mozog. és pont ezért írtam ugyanolyan használat mellett régivel semmi ilyen nem volt.
de nem zavaró, uh így marad.
lehet venni üveget, bár itthon nem nagyon találtam, van, ami nem fedi a széleit, vagy lehet rendelni, ahogy én is tettem, olyat ami takarja csak nincs készleten tehát várhatsz.
rendeltem itthonról, azt írták 2-8 nap, asszem már letelt..
külföldről meg mire ideér.. de az majd fedi egészet.

(#42) *Mukeey* válasza #16820480 (#1) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Már rég ilyenem lenne,ha a formaterv jobban sikerült volna.Kár érte😑

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#43) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a tesztet! :C

Igazából ez egy kurta jó telefon. Különösen a 4000mAh-s aksi tetszik benne, a francért nem tudnak a drágább telefonokba ekkora telepet belerakni... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Atomgeszi válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak az a vicc, hogy a több éves samsung wave-m is szebb hangot vesz fel videónál, mint ezek mikor kijönnek.

És itt már 10/8 felhasználó azt mondja, hogy köszi, megnézem a huaweit, vagy op-t és el is felejtik.

Ezt szerintem egy csúcs készüléknél nem tehetné már meg a xiaomi. de még az alsó kategóriába sem. Most néztem a mix2s tesztet, hányadék a hang.

Ugyanakkor a Mi5-öm is így indult, javították is idővel, de vicc.

(#45) dzsi23 válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


dzsi23
addikt

A Mi A1 (no MIUI, használható dupla kamera) és a Redmi Note 5 (18:9-es kijelző, mert hát az a trendi :)) ) között vacillálok, és ha a MIUI miatt lenne rossz a hangfelvétel, akkor egyértelműen a Mi A1 felé billenne a mérleg. A 3S-re mindig felraktam a frissítéseket, de nagy javulást nem hoztak mikrofon terén.

(#46) Atomgeszi válasza Vanir (#40) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor a noccsról még nem is beszéltem a Mi8-nál.

Még mindig nincs alternatíva a Mi5-ösöm lecserélésére.. Igazából nicns is vele semmi bajom, csak a 64GB tárhely kevés. De ott van benne a 4x optikai stabi, NFC, jack, infra, előlapi ujjlenyomatolvasó. Remek kamera.

Erre nézem az új telefonokat, se jack, se infra, kamera nem igazán előrelépés, hangfelvétel potya.

És ráadásul akkorák, hogy én bicajozás közben, vagy gyaloglás közben sem tudnám 1 kézzel fogni. :W

És akkor jönnek, hogy nagy tudás, nagy készülékbe fér el. Miért? Mi5-be mindent bele tudtak rakni? :U És mégsem tepsi..

(#47) ben11


ben11
őstag

Akinek van note 4-e és már az 5-öst is birtokolja, kérem tegye egymás mellé őket, csak hogy mennyivel nagyobb 5.

Köszönöm

(#48) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Na végre elkészült a teszt!.Végül nem vártam erre a telóra, örülök neki.Ekkora házat én tuti nem cipelnék mindennap (szubjektív vélemény) de elég gáz, hogy ez a trend, szerintem a Redmi 5 épp akkora méretű, amit egy átlagos emberi kéz még gond nélkül kezel.
Nem tudom, néztem pro-kontra, de nekem semmilyen tulajdonsága nem kompenzálja ezt a batári tepsi dizájnt.Na és persze ami sarkalatos pont volt, hogy az a kamera iszonyat gusztustalan ott hátul.És igen, más gyártóknál is gáz...

[ Szerkesztve ]

(#49) Viktor0610 válasza ben11 (#47) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szívesen. ;]

Samsung Galaxy A54

(#50) aelod válasza Viktor0610 (#32) üzenetére


aelod
veterán

Kár, hogy mozgó járművön fotózol. Remélem a RN5-ös kép készült mozgásbab. :U

(#43) Cifu

Mer' az amoled és AoD úgysem fogyaszt, a droid kiváló akkukezelő, az SoC keveset fogyaszt. Tehát nem kell.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.