Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) bwoay válasza picur10 (#2800) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem vedd az olcsóbbat: az egyik legjobb Xiaomi powerbank jelenleg, lapos, így zsebben is kényelmesen hordozható (a Blitzwolf ahhoz egy kicsit dagi), nagyobb a kapacitása, a két USB port meg tényleg nem hátrány, de mekkora előny? külön töltőt nem kell venned, a telefonodé is jó, csak a powerbank tudja a quick charge 2.0 szabányt mindkét irányban, így van lehetőség arra, hogy "gyorstöltsd"

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2802) picur10 válasza bwoay (#2801) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszönöm! Az egy USB valóban nem kizáró ok, úgyis csak az egyik telefon van ilyenkor nagyobb használatban. Én is hajlottam a Xiaomi felé, azt fogom rendelni. Köszi! :)

(#2803) bwoay


bwoay
nagyúr

az jutott eszembe, hogy miközben állandóan számokkal dobálózunk, nagyon kevés szót ejtünk a valós használatról, a tapasztalatokról. emiatt én most meg is osztanék egyet, bár nem Xiaomi, de viszonyítási alapnak szerintem jó lehet: egy hétre el kellett utaznom, és végig a 20'000 mAh-s Yoobao power banket használtam az eszközeim töltésére - egy Blackberry Q10 a maga 2100 mAh-s akksijával, egy Samsung Galaxy Tab S 8.4 (4900 mAh) és egy iPod Touch (4. gen, 930 mAh). A telefont minden nap töltöttem, jellemzően estére rádugtam, aztán reggel is, ha nem 100%-on volt - hál' Istennek a Yoobao nem kapcsol vissza, ha a rádugott eszköz töltöttsége esik, így valóban takarékosan bánik az energiával. A tabletet egy vagy két alkalommal töltöttem, talán 30-60 perces időtartamig, filmnézés előtt. Az iPodot egyszer kínáltam meg, akkor olyan 20-30%-ról töltöttem fel teljesen. Az első töltés hétfő este történ, az utolsó pedig vasárnap délelőtt, ekkor a powerbank teljesen lemerült. A lényeg, hogy egy hétig engem éppen kiszolgált, de ritka az ilyen kis akkuval ellátott telefon, és nem is vagyok egy heavy user.

picur10:
örülök, ha tudtam segíteni a választásban, használd egészséggel

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2804) Woodrow


Woodrow
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. iPhone 6s-hez szeretnék powerbankot venni, kb napi egy újratöltéshez. (1715 mAh)

Nyilván az időtállás is szempont, tehát nem baj ha ennél többet tud, akár jóval többet, főleg ha még elérhető áron is van.

A méret szempontjából, ha telefon méretű már elégedett leszek.

Illetve, ha tudtok abban is segítsetek, hogy a telefon gyári töltője megfelelő-e a töltéséhez? (Nyilván a megfelelő kábellel)

Bármi egyéb hasznos kiegészítő információt amit fontosnak tartotok azt szívesen fogadok.

Előre is köszönöm a válaszotokat! :D ;)

További szép estét!

(#2805) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv.
Járt már valaki úgy, hogy zárlatos vezetéket(vagy zárlatot okozó valamit) dugott a bankra?

Nekem sikerült. Vagyis nem nekem, egy ismerős telefonja és annak a (mint kiderült) hibás kábele. Egy szikra a kábelen és se kép, se hang, gombnyomásra sem, az addig tele lévő bankból. Mindezt egy Schladming-i kirándulás közepén.

Barátnőm bankjáról egy pár másodpercig töltöttük a Xiaomi-t és megjavult, azóta megy.
Egyébként ugyanez történt az ő noname bankjával is, mármint az ismerősével.

10000-es Mi bankról van szó.

(#2806) Criminal017 válasza Woodrow (#2804) üzenetére


Criminal017
őstag

Innen válogass, nagy favorit most a tízezres "PLM02ZM". Akkora, mint a telefon és kb. 4x feltudod vele tölteni.

A telefon töltője jó hozzá, bár nagyon sokáig fog vele töltődni. Ajánlott hozzá egy 2 amperes töltőfej, Blitzwolf, Ugreen, Aukey, Orico stb., csak a lényeg, hogy ne valami gagyi legyen.

norbert1998, nekem az ötezrest sikerült lebénítani, de a rövidzár stb. védelem megóvta. Bedugtam tölteni és feléledt.

[ Szerkesztve ]

(#2807) C0d3r


C0d3r
addikt

Sziasztok!

Én is tulajdonosa lettem egy 10 ezres példánynak (még a régebbi, "duci" típus), a bank töltésével van egy kis problémám.
Banggood-ról rendeltem mindent, van egy 2A-es Nillkin töltőm, korábban talán már linkelt usb volt/ampermérőm (fehér KCX, nem a Keweisi) és egy 1 m-es Blitzwolf kábelem.
Próbaképp kipróbáltam a BW kábellel a töltést, szomorúan láttam hogy 0,9-1A-rel töltődik a bank. Gyári rövid kábellel se lett sokkal jobb a helyzet, 1,2A körül mérek, 5V-ot stabilan adja egyébként a töltő és a bank is.
Szerintetek mitől lehet ez? Jelzés alapján 1-es szinten van a töltöttség, tehát az se lehet gond, hogy a végefelé visszavesz a tempón.

Van egy másik bank (nem Xiaomi), az papíron 1,5A-rel tölthető, gyári kábelével a Nillkin 1,7A-rel is képes táplálni, a méteres BW-al 1,3A a max.

Jelenleg teljesen lemerítem a bankot, hátha a szintjelzés nem kalibrálódott még be vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#2808) C0d3r válasza C0d3r (#2807) üzenetére


C0d3r
addikt

Kipróbáltam egy korábban szintén Banggood-ról rendelt 2A-es, bár noname és harmadannyiba kerülő töltővel, ami 2,2A-rel tölti gyári kábellel, 1,9A-rel pedig a BW-al, érdekes...
Nillkin stabilan adja az 5,00 voltot (4,95-5,05V között jellemzően), cserébe meglehetősen lassan tölt, noname feszültsége magasabb (5,2-5,3V), viszont maximálisan képes tolni a delejt.
Fene se érti ezeket a kínai csodákat...

[ Szerkesztve ]

(#2809) bwoay válasza Criminal017 (#2700) üzenetére


bwoay
nagyúr

miután a minap megérkezett a hetekkel ezelőtt rendelt kék szilikon tokom az 5000-es Slimhez, vettem egy nagy levegőt, és megrendeltem ezt a (mű)bőr tokot a 10'000-es Prohoz. mindemellett őszintén úgy gondolom, hogy ez túlzás, több szempontból is. egyrészt bármilyen jól is néz ki (a képeken), egy PU tok biztosan nem ér ennyit. igaz, valódi bőr toknak mi értelme lenne, mármint egy ilyen eszközhöz? :) másrészt: a tok ára vetekszik egy kisebb kapacitású powerbank árával.
persze magának a Pro powerbanknek sem látom túl sok létjogosultságát a Power bank 2 (10'000 mAh) mellett, ami kevesebb, mint a felébe kerül. éppen ezért nem is bajlódtam az észérvekkel :D

Aki most a legjobb vételt keresi:
magasan a 10'000-es power bank 2 vezet. A jelenlegi 15%-os akciónak köszönhetően pontosan egy árban van a régi tömzsi modellel. A szilikon tok meg 500 Ft hozzá.

C0d3r:
hát ez szerintem rejtély marad, bár engem marhára nem zavar az 1A alatti töltés még a 20'000-es power bankemnél sem, mert az akksi élettartama szempontjából nem igazán hiszek a gyorstöltésben. ellenben ahogy egy power banket jellemzően használok, ott szinte semmi jelentősége annak, hogy 12 vagy akár 24 óra alatt tölt fel teljesen :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2810) C0d3r válasza bwoay (#2809) üzenetére


C0d3r
addikt

Másik topikban kaptam rá tippet, kompatibilitási probléma lehet.
Sokat jelent élettartam szempontból, hogy 5V-on 1 vagy 2A-rel töltöm?
Az újabb fajta gyorstöltéseket (QC 2.0, 3.0 stb) én is kerülöm, annyira nem vagyok kapkodós idegbeteg, hogy azonnal kelljen minden csurig töltve. :)

[ Szerkesztve ]

(#2811) bwoay válasza C0d3r (#2810) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem olyan sokat nem jelent a valóságban, de ha számadatokra lebontva látnánk, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy 5-10%-kal gyorsabb elöregedést lehetne prognosztizálni az nagyobb áramú töltés miatt.

itt jegyzem meg: úgy tűnik, hogy a 2013 körül vásárolt Yoobao power bankjeim most kezdenek megmakkanni, pedig azok a gyorstöltést hírből sem ismerik. A leggyakrabban használt, egyben legkisebb kapacitású modell (2600 mAh) már be is adta a kulcsot, pedig szerintem átlagosan havonta max 1-2 cikluson eshetett át. Ezzel szemben még a '90-es években használt mobiltelefonjaim akkumulátora is vállalható állapotban van, elgondolkodtató. mintha lett volna itt valaki korábban, aki nagyon a Yoobaohoz próbált ragaszkodni, hát nem biztos, hogy érdemes.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2812) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Ez a szilikon tok passzol a PLM02ZM-hez?
:R

(#2813) szpali válasza htc07 (#2812) üzenetére


szpali
addikt

Igen

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2814) Criminal017 válasza htc07 (#2812) üzenetére


Criminal017
őstag

Nem jó hozzá, kicsi!
PLM01ZM, QPB100, PLM03ZM, tehát a vékonyabb kivitelű tízezresekhez jó.

[ Szerkesztve ]

(#2815) htc07 válasza Criminal017 (#2814) üzenetére


htc07
addikt

és tudnátok esetleg ajánlani hozzá illőt? :)

(#2816) Criminal017 válasza htc07 (#2815) üzenetére


Criminal017
őstag

Bocsi, telefonról vagyok:

https://m.mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_power_bank_az_ar-ertek_bajnok/hsz_2633-2633.html

(#2817) bwoay válasza Criminal017 (#2814) üzenetére


bwoay
nagyúr

amúgy szerintem attól még simán lehet rá jó, nincs akkora méretbeli különbség a kettő között, ez meg rugalmas szilikon tok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2818) Criminal017 válasza bwoay (#2817) üzenetére


Criminal017
őstag

Nekem van vékony tízezresre való tokom, nagyon béna a vastagon. Kipróbáltam. :D

(#2819) bwoay válasza Criminal017 (#2818) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D én Kolondrum mintájára ráerőszakoltam az 5000-es Slim tokját a Prora, hát az tényleg nem adta ki annyira, mert ott hosszban is tetemes az eltérés, de egyébként rá tudtam feszegetni. igaz, a végére leizzadtam :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2820) szpali válasza Criminal017 (#2814) üzenetére


szpali
addikt

Jogos, a PLM02ZM tokja megy rá a PLM01ZM-re :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2821) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!

Segítsetek nekem.Mi a különbség a köztük?[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

(#2822) Criminal017 válasza ma.ci23 (#2821) üzenetére


Criminal017
őstag

Az első és utolsó linken található bank ugyan az, csak másik színben.
A középső vékonyabb, de ugyan az a kivitel.

Itt találsz bővebb infót:
https://m.logout.hu/cikk/a_xiaomi_kulso_akkumulatorai/eloszo.html

(#2823) bwoay válasza Criminal017 (#2822) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ezek az EUstockosok valami nagy trükköt tudhatnak, ha több, mint 2 rugóval olcsóbban adják a Prot, mint a Banggood... sőt, 3500 Ft-tal olcsóbb, mivel a nettó árral kell összehasonlítani...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2824) Criminal017 válasza bwoay (#2823) üzenetére


Criminal017
őstag

Nagytételben veszik kínából és szlovák cég révén nem kell annyit adózzanak utána. Tuti recept. :D

(#2825) bwoay válasza Criminal017 (#2824) üzenetére


bwoay
nagyúr

a szlovák ÁFA mindössze 7% előnyt biztosítana a számukra az ittenihez képest. másrészt neki Kínából be is kell utaztatnia azt a nagy tételt, ami vámköteles, plusz van komoly szállítási költsége (ezek mind nincsenek, amikor valaki 1-2 darabot rendel, mint ahogy ÁFA sincs ilyenkor). Fogalmam sincs, mit kell tenni ahhoz, hogy fogyárban 35%-kal tudjon olcsóbb lenni úgy, hogy még mindig megérje neki, miközben 3 plusz költség rakódik a termékre (szállítás, vám, ÁFA). A nagy tétel meg biztosan nem azt jelenti, hogy ha rendelsz 50 db-ot, akkor már féláron kapod. Ráadásul ez a típus nem is egy keresett termék, a banggoodon sem adtak el még 1500 db-ot sem (összehasonlításképpen a később megjelent 10'000-es power bank 2 8900 db-hoz közelít, a klasszikus 10'000-es tömzsi modell meg túllépte a 157'000 db-ot).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2826) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miben kölünbözik a MI powerbank 2 és a Mi powerbank pro?
A type-c és a picit több tényleges kapacitáson (6900 vs 7100) kívül van még más ami indokolná a jóval magasabb árat? Megéri a drágábbat választani?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2827) bwoay válasza Mr President (#2826) üzenetére


bwoay
nagyúr

minimalis meretbeli kulonbseg is van, de a valasz: nem, abszolut nem eri meg

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2828) Kolondrum

PLM02ZM-hez vettem, 816ft volt és az eddigi legjobb! Csutka 2A-el tölti a telót, minőséginek tűnik.
[link]
[link]
teszt
ebay link

(#2829) C0d3r válasza Kolondrum (#2828) üzenetére


C0d3r
addikt

Köszi az infót, nekem is úton van egy fél méteres típus, remélem 2A nem fog gondot okozni.

(#2830) TeeJay válasza C0d3r (#2829) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem van Tronsmart 1,8méteres jó vastag kábel
az simán átvisz 2A-t viszont sajnos vigyázni kell ezekre mert ha megtörik a kábel vagy a csatlakozó máris nem megy 0,5A-t sem
épp tegnap kukáztam az egyik 1,8méteres példányt mert vélhetően megszakadt benne valami mert 0,4A-tól sehogy nem vitt át többet úgy meg csiga :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2831) Kolondrum válasza Kolondrum (#2828) üzenetére

(#2832) Kolondrum

Ez a PLM02ZM tok olyan nekem mint anno a barton 2500+ -os gép, hónapokig mondta mindenki, hogy elviszi, Andersen kfsza volt pár emberhez képest. Már csak nevetek. :DD már úgy vagyok vele, hogy ajtóban, mert egy tapottat sem megyek vele.

[ Szerkesztve ]

(#2833) htc07 válasza Kolondrum (#2832) üzenetére


htc07
addikt

én vinném, írtam is, de nincs egy szabad órám amikor el tudnék menni kb. a héten megint arra. :N

(#2834) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, Xiaomi Power Bank 2 10000mAh Quick Charge 2.0, ez vajon kompatibilis a Galaxy S7 edge gyorstöltés funkciójával? Gondolok itt arra, hogy van a Qualcomm-féle gyorstöltés, Dash, és megannyi más szabvány (csak hogy véletlenül se legyen egységes). Az S7e nem Snapis, hanem Exynos-os.
Hátha van itt valakinek gyakorlati tapasztalata. :)

Köszi! :R

(#2835) Kolondrum válasza Keem1 (#2834) üzenetére

Ha megmondod hol vagy oda megyek és megnézzük. Ma pesten mozgok. Írj püt ha látod.

(#2836) Whynot? válasza Kolondrum (#2835) üzenetére


Whynot?
aktív tag

megírnátok a tapasztalatokat utána? :)

(#2837) Keem1 válasza Whynot? (#2836) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, összedugtuk a bankját a telómmal, de sajna a gyorstöltés nem működött.
Viszont teljes riszpekt jár a kollégának, amiért önzetlen módon felajánlotta hogy eljön, és így is tett. :) :R

(#2838) Whynot? válasza Keem1 (#2837) üzenetére


Whynot?
aktív tag

ahh, már úton van az enyém is és eszembe nem jutott volna, hogy S7-tel nem müxik :(

(#2839) bwoay válasza Whynot? (#2838) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez tényleg akkora érvágás?
mármint milyen alternatíva van jelenleg a piacon,
ami támogatja a Samsung féle gyorstöltést, és mennyibe kerül?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2840) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv!

PLM02ZM és PLM01ZM között mi a különbség? Azt tudom, hogy az utóbbinak USB Type C a töltője, a 02ZM-nek pedig sima micro usb. EU stockon kemény 2k különbség van köztük. Mi a különbség a kettő között leszámítva a Type-C-t?

Igazat megvallva nekem jobban bejön a Type-C, leginkább az, hogy gyakorlatilag bármilyen módon be tudom dugni. De csak ennyit lehet nem ér meg +2k.

Egy Xiaomi Redmi Note 4-hez lenne használva, illetve egy Mi5-höz, ha lesz valamikor, akkor egy Bt füleshez, és egy Mi Band 2-höz.

Illetve PLM01ZM-hez tudtok olyan tokot, amibe bele lehet rakni a telót töltés közben? Vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#2841) Whynot? válasza bwoay (#2839) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Hol írtam én hogy ez "akkora érvágás"?
Szándékosan kisarkítod amit írtam, ami csak annyi volt: eszembe nem jutott volna, hogy ez nem működik S7-tel. Hogy milyen alternatíva van? Nem tudom, de a kioktató provokatív stílusodból ítélve, te majd megmondod.

(#2842) bwoay válasza Whynot? (#2841) üzenetére


bwoay
nagyúr

a hozzászólásodból az derült ki, hogy fájlalod. pontosabban a használt emoticonból mertem erre következtetni. a provokatív (!) stílusom pedig kimerült abban, hogy érdeklődni mertem, van-e bármilyen alternatíva, ami támogatja a Samsung féle gyostöltést. nekem nincs ilyenről tudomásom, de ettől még létezhet, miután a Samsung maga is gyárt powerbanket, és ha létezik ilyen típus, akkor érdekel volna az ára. de ennyit persze nem ér az egész.

holozis_HUN:
méretüket tekintve van különbség (elhanyagolható), illetve kapacitásbeli eltérés is van (szintén elhanyagolható). ja és szín :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2843) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Hamarosan megjön a powerbankom (PLM02ZM)

De itthon csak 1A-es töltőm van max...
Gondolom azzal jó lassan tölti fel..

Egy ilyen jó lenne hozzá: NILLKIN EU AC 5V 2A USB Charger Adapter For Mobile Phone

vagy pl jó ez is? iGear hálózati töltő

vagy esetleg ez megbízhatóbb gondolom?

BlitzWolf® BW-S5 QC3.0 18W USB Charger

Vagy van jobb választás?

Kábel az jó a telefoné? (Huawei)

[ Szerkesztve ]

(#2844) Kolondrum válasza kory24 (#2843) üzenetére

Nekem van ez is az is, jók.

(#2845) bwoay válasza kory24 (#2843) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem nem vészesen lassú, egy éjszaka alatt feltölti, és az még kíméletes is. viszont ha gyorstöltőt akarsz, én a Blitzwolfot javasolnám, abból is a praktikusabb 2 USB portos változatot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2846) holozis_HUN válasza bwoay (#2842) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Fekete van a pro verzióban? Azaz a type-c-s.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#2847) bwoay válasza holozis_HUN (#2846) üzenetére


bwoay
nagyúr

két szín van, egy sötétszürke, meg valami pink szerű asszem, de az is csak a 03ZM változatból (QC 3.0-ás)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2848) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha bangood-ról rendeltem powerbankot akkor az tuti eredeti igaz?

Pontosan ezt: [link]

Dobozán mikor lekapartam a számkód takaró réteget lekapartam pár számot is, így nem tudom ellenőrizni...

A leírásban van még 1-2 dolog amiből kiszűrhető, de ez a szürke változat és nem is teljesen olyan

(#2849) C0d3r válasza kory24 (#2848) üzenetére


C0d3r
addikt

Még nem találkoztam olyan esettel, hogy BG-ról kamut küldtek volna. Közel 11 ezer vásárlás is arról tanuskodik, hogy rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#2850) HREH válasza kory24 (#2848) üzenetére


HREH
senior tag

+1, BG-tól 100%, hogy eredeti jön.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.