Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Saccco válasza EnterR (#1750) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bármelyik jó hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1752) TeeJay válasza EnterR (#1750) üzenetére


TeeJay
félisten

a PB kábele is tökéletes és az rövid

nekem ma jött meg ebay-ről rendelve a Tronsmart USB kábel pakkom
1darab 30centis
2darab 90centis és
3darab 180centis AWG20-as kábel van benne aranyozott csatlakozóval
elég masszív és bika kábel, az összes szett volt 3300forint :R
a kis kábelt a PB töltéshez vettem a hosszúakat meg hogy ne kelljen a konnektor mellett dekkolni hanem adjon egy kis szabadságot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1753) senki11


senki11
aktív tag

Tegnap megjött az új blitzwolf kábelem, amit azért vettem, hogy ezzel talán sikerül feltölteni a Chuwi HI10-et a 16000-es bankról. Este felraktam és szépen el is indult a töltés ahogy kell (mondjuk egy picit lassúnak tűnt). Reggel viszont arra ébredtem, hogy a tablet 79%-on nyűglődik, a powerbank meg csontra lemerült. Nem értem a dolgot. Előtte fullra fel volt töltve a powerbank. Délután vettem le a töltőről. Valami nagyon nem kóser. :O

(#1754) TeeJay


TeeJay
félisten

akit érdekel
innen rendeltem a Tronsmart 6darabos USB kábel pakkot
[link]

2hét sem kellett és megérkezett
szerintem 3100körüli áron verhetetlen
fekete
1 darab 30centis
2 darab 90centis
3 darab 180centis
annyi hogy mind vastag kábel mert AWG20-as de a 180centis is vígan átviszi a 2A-t és masszív aranyozott csatlakozó :R

prímán tölti a bankot mindegyik, igaz ott max 1,8A-t kér töltéskor
ha lesz új telefonom lecsekkolom majd vele (LG G4 hamarosan)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1755) Criminal017


Criminal017
őstag

Van új powerbank, 10000 mAh Mi Powerbank Pro néven. Kíváncsi leszek az árára, elég jó kis kütyünek tűnik.
[link]

Nem sokkal nagyobb, mint az ötezres:
5000 mAh: 125 * 69 * 9.9 mm
10000 mAh: 128.5 * 75 * 12.6 mm

(#1756) szpali válasza Criminal017 (#1755) üzenetére


szpali
addikt

óóó, egyem a vágott szemű kis dögöket, meg a Type-C csatlakozójukat :)
amúgy tényleg jól néz ki
veszek! :))

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1757) Criminal017 válasza szpali (#1756) üzenetére


Criminal017
őstag

Engem is elfogott a must have érzés, meg végre megoldották a Mi Band töltését. :)

(#1758) Tibee86 válasza Criminal017 (#1755) üzenetére


Tibee86
veterán

Volt nekem 5000-es is, azt azért cseréltem le, mert hiába volt vékony, túl hosszú volt. A mostani 10000es hiába vastagabb, sokkal jobban hordózható szerintem.

(#1759) Criminal017 válasza Tibee86 (#1758) üzenetére


Criminal017
őstag

Én az ötezrest meg pont azért szeretem, mert összetudom fogni a telefonommal (Xiaomi Redmi Note 2), mert vékony és hosszú.
A tízezrest meg általában akkor használom, ha nem vagyok mozgásban, csak lerakom és tölt. :)

(#1760) Tibee86 válasza Criminal017 (#1759) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem kicsi telefonom van (5S), így amellett hatalmas volt. :D Meg sokszor elfelejtettem kivenni a táskámból és tölteni, így a kapacitása se volt az igazi. Persze ha akkora méretben 10000-es lett volna akkor nem veszek másikat.

(#1761) Criminal017 válasza Tibee86 (#1760) üzenetére


Criminal017
őstag

Ja, hát az 5S-sel tényleg jobb összefogni a tízezreset. :D Az 5000-es én is hamar kimerítem, egy feltöltéssel le is merül, csak egy picit szokott benne maradni.

Remélem Banggoodon hamarosan elkezdik majd árulni, aztán akkor vételezek egyet. Ja, és nem lesz viszonylagosan horroráron.

(#1762) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Egy hete jött meg a 10.000 mAh-s Xiaomi powerbank-em, amit a Gearbest-ről rendeltem akciósan.
Az eredetiség-ellenőrző oldal azt írja ki rá, hogy "Mi Powerbank", szóval elvileg eredeti. A teljesítményét viszont keveslem.
Tudom, hogy nem tudja a 100%-át a 10 ezer mAh-nak, de legalább 8000-et elvárnék. Ezzel szemben a 3060-as Xiaomi Redmi Note 2-met csak 2x tudja feltölteni, utána teljesen lemerül.
Ez reális érték, vagy hamisat kaptam? Úgy gondolom, hogy 60%-nál többet kellene leadnia egy márkás külső akkumlátornak... :F
Köszi a segítséget!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#1763) dugynok válasza haypro (#1762) üzenetére


dugynok
senior tag

Ennyit tud, rá van írva az aljára, hogy a 10.000mAh az 3,7V-on tudja, tölteni 5V-on tölti és így 6250mAh-t ad le.
Ez mindegyiknél így van.

[ Szerkesztve ]

(#1764) Imy válasza haypro (#1762) üzenetére


Imy
veterán

Ez teljesen jó. ;)
Azaz így 3-6 napig elmegy a telefonod, annyi idő alatt biztos hogy konektor közelébe kerülsz. ;)

(#1765) tboy93 válasza haypro (#1762) üzenetére


tboy93
nagyúr

Semmi baja, fentebb irtak miert csak 2x tudod feltolteni :)

(#1766) haypro válasza dugynok (#1763) üzenetére


haypro
senior tag

+ tboy93 +Imy

Köszi, megnyugodtam. :)
Tehát gyakorlatilag az összes powerbank-ra írt szám parasztvakítás... Tudtam, hogy nem tudja 100%-ban azt a számot, de a 60% nagyon kevés...
Azt kellene ráírniuk az összesre, amennyit 5V-on tud, mert ez így megtéveszti a vásárlót.

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#1767) TeeJay válasza haypro (#1766) üzenetére


TeeJay
félisten

a vásárlónak kellene tudnia hogy a benne lévő cellák nem 5V-on mennek hanem 3,6-3,7V-on és arra vonatkozik a 10-20Ah amit egyes gyártók ráírnak...
a telefonba az akku is 3,6-3,7voltos és azt is 5V-ról töltjük

amúgy vegyél te is 2300körül USB mérőt és látni fogod hogy jó az a powerbank
nekem 9Ah körül tölt bele tehát simán jó az hiszen 5V-on kap 9Ah-t a veszteségek miatt az a bank akkuja 10Ah körül bírja :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1768) Imy válasza haypro (#1766) üzenetére


Imy
veterán

Az alján rajta van a kapacítás 5.1V-ra.. Nem paraszt vakítás, hanem a belső cellákra értendő a kapacitás
[link].
A weboldal egyértelműen hozza az output kapacitást...

(#1769) atthany válasza Criminal017 (#1755) üzenetére


atthany
aktív tag

ez lenne az új? 38 dolcsiért nem sok?
[link]

(#1770) Criminal017 válasza atthany (#1769) üzenetére


Criminal017
őstag

Ez az új. Hát, ennyiért már sok. :(((
Kb. 6-7 ezer Forintra számítottam. Fog ez lejjebb menni! :)

(#1771) szpali válasza atthany (#1769) üzenetére


szpali
addikt

Lárifári!
Lesz ez még olcsóbb is ;)
Ez csak a Pre-order ár

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1772) DavidQ válasza atthany (#1769) üzenetére


DavidQ
tag

Na ebbe dugjon az ember LED lámpát, vagy ventilátort. :D Szerintem azzal a lendülettel borulna, ahogy magam felé fordítanám a fejét az említett kiegészítőknek. :F

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1773) Magnat válasza szpali (#1771) üzenetére


Magnat
veterán

Plusz valszeg az sem tesz jót az árának, h láthatóan nem 18650-es cellákból készült, amik elterjedtségük okán fajlagosan a legolcsóbb LiIon cellák.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1774) TeeJay


TeeJay
félisten

inkább a régi 10400-as bankot újíthatnák fel 4darab 3300-as cellával mint ami a 10000 bankban van
és máris 13200-as lenne szóval lenne átmenet méretben meg nem nagyobb sokkal
ahogy jönnek ki az új telefonok 3-4amperórás akkuval lassan már csak 2x csurig töltésre lesz elég a 10Ah-s bank, és úgy lenne jó ha legalább 3 töltést bírna
ezért kell majd páromnak is vennem egy 10000-es bankot mert ketten nyúzzuk és 3feltöltést bír csak
(mindkettőnk telefonja 2400-as akkuval van)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1775) szpali válasza Magnat (#1773) üzenetére


szpali
addikt

2x annyi szufla, de nem dupla annyi Li-pol telep, de legalább 2x-es ár. Nem baj, eccerélünk :))

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1776) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Igazából féloff lesz.

Olvastam itt, hogy a powerbankot ilyennel tölti 1-2 ember. Viszont emiatt bangoodra nem akarok regisztrálni, aliexpressre vagyok regelve, ott néztem ezt ki Elég jó a feedbackje az eladónak, vehetem tőle?

(#1777) lkristóf válasza JegesEmber20 (#1776) üzenetére


lkristóf
senior tag

Sose értettem, hogy miért gond egy oldalra regisztrálni, ha megvan pár kattintásból. Spamokat nem fog küldeni, hírlevélről le lehet iratkozni, ha feliratkozna magától. Minek kockáztasson az ember más forrásból beszerezni a terméket, ha van egy bevált webshop ahol 100%, hogy eredetit küldenek és a support is tökéletes. Mivel ha nem jönne meg akkor nyomkövetéssel adják fel így elkerülve, hogy ez is felszívódjon.
Kérdésedre a válasz: veheted tőle, de nekem nincs tapasztalatom az eladóval, szóval szerintem vagy zsákbamacskát veszel, vagy regisztrálsz egy megbízható helyre. (nem akarok veszekedést kelteni ez csak az én véleményem)

(#1778) dugynok válasza JegesEmber20 (#1776) üzenetére


dugynok
senior tag

Itthon is szokták árulni. HA-n is... Ugyan ennyiért. Garantáltan eredetit.

(#1779) Gedeon31 válasza JegesEmber20 (#1776) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezzel tényleg frankón lehet tölteni a powerbankot? :U

(#1780) JegesEmber20 válasza lkristóf (#1777) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Hmm, lehet mégis az lesz, most nézem, hogy EU-s raktárból max 1 hét, és csak +200ft a felár

(#1781) dugynok válasza Gedeon31 (#1779) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, a bank saját kábelével, vagy .bármilyen jobb, minőségi kábellel.

(#1782) Gedeon31 válasza dugynok (#1781) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R

(#1783) bajaki


bajaki
őstag

Direkt megvártam a ma reggelt a rendeléssel BG-ról, mert be akartam váltani egy 5$-os kupont, erre meghosszabbítják az akciót. :D

[ Szerkesztve ]

(#1784) Criminal017


Criminal017
őstag

Ha Banggoodon veszed, akkor még gyártói garanciát is kapsz, hisz ez Blitzwolf olyan "kicsi" cég, hogy nincs saját rendeléses-postázós rendszerük, a Banggood rendezi a logisztikát.

(#1785) Gedeon31 válasza dugynok (#1781) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jobb minőségű kábelt is érdemes onnan rendelni van ajánlott?

(#1786) dugynok válasza Gedeon31 (#1785) üzenetére


dugynok
senior tag

Ugyan úgy Blitzwolf, ami ajánlott. Meg Tronsmart pakk. De a bank saját kábele is megfelelő, csak rövid.

(#1787) Gedeon31 válasza dugynok (#1786) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm meglesem :)

(#1788) TeeJay válasza Gedeon31 (#1779) üzenetére


TeeJay
félisten

a töltő többet is tud mint amit a bank fel tud venni sajnos...
nekem is ilyen Blitzwolf töltőm van de a bank csak 1,78A-t vesz fel amikor töltöm úgyhogy az a csutka.
telefonom csak 1A-t kér azzal sem tudom kihajtani, de legalább annyi előnye van a töltőnek hogy 2 portos és mindkettőn bőven tud 2,4A-t így egy időben is tolhatsz két cuccot.

van még 2-300 forinttal drágább verziója ahol az egyik port már Quick Charge 2.0 tudású ami ugye nem csak 5volton tud azt hiszem 2,4A-t hanem 9 és 12V-on is tudja tölteni a QC tudású eszközt (új felső kategóriás telefonok)

nem sípol nem melegszik, teszteken bizonyított hogy minőségi, úgyhogy bátran vehető
szép zongoralakk külseje van, halvány kék LED világítással a két USB körül

kábelből meg Tronsmart 6-os pakk 3200körül jön ki ebay-ről amiben van 1 darab 30centis 2darab 90centis és 3darab 180centis AWG20-as vastag masszív kábel
a rövidet használom bank töltésre a 180centist meg telefonhoz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1789) Ra3 válasza Gedeon31 (#1787) üzenetére


Ra3
őstag

A Blitzwolf töltőfejből van egy újabb, az egyik portja quickcharge 2.0, most van egy akció banggoodon, 2300ft-ért elhozható, én is most rendeltem, annyiért best buy.
[link]
830412 a kupon kód.
Ja, én nem biztos hogy az eu-s raktárból előbb befut, ezt már többen tapasztalták.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1790) Magnat válasza lkristóf (#1777) üzenetére


Magnat
veterán

Ráadásul a Bangire nem is kell regelni a vásárláshoz (legalábbis régebben biztosan így volt) ha Paypallal fizetsz - a paypalos emailre megy a visszaigazolás és az ott megadott címre szállítják.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1791) bwoay válasza Criminal017 (#1755) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez a Powerbank Pro nem ugyanaz, mint a ZMI 10k-s polimerje, ami már hónapokkal ezelőtt is kapható volt? nekem úgy tűnik, csak a ház lett más, meg itt már nem nagyon kamuzzák, hogy lesz hozzá app, amivel BT-n keresztül lehet majd buzerálni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1792) atthany válasza Ra3 (#1789) üzenetére


atthany
aktív tag

szia, ezzel a quickcharges porttal tudom tölteni a nem QC-es telót, powerbankot, tabletet is?
így akár rövidebb töltési időt is elérhetünk?
kösz

(#1793) Ra3 válasza atthany (#1792) üzenetére


Ra3
őstag

Ahhoz hogy a QC működjön Qualcomm procis eszköz kell ami támogatja a Quickcharge-ot, amiben nincs ilyen azt simán 5V/2A-el tölti. A sima port az tudja küldeni 2.4 A-el is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1794) Criminal017 válasza bwoay (#1791) üzenetére


Criminal017
őstag

Nem tudom, a ZMI eszközeit nem követem... :)

(#1795) Saccco válasza bwoay (#1791) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tudtommal a ZMI gyártja a Xiaomi-nak a powerbankokat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1796) Kolondrum válasza TeeJay (#1767) üzenetére

Milyen Volt? Mi a z a Volt? HÁnyszor tölti fel a telefonom kezdetű kérdés. És akkor vakarom a fejem, mert olyan lent vagyunk, hogy mire felépítem a választ elvesztem a türelmem. Kolléga olyan volt, örült, 6X tölti fel a telóját. Kínai csoda. Másik meg: Jaj csak 2. Márkás nagy vas. Ennyi.

(#1797) bwoay válasza Saccco (#1795) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, ez tudomásom szerint is így van, ezért is logikus a felvetés.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1798) Gedeon31 válasza Ra3 (#1789) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R Remélem beválik és tökéletes lesz :)

(#1799) Gedeon31 válasza TeeJay (#1788) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) meglesem ezeket a kábeleket.

(#1800) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Ebből a fajtából az 10000mAh verziót néztem.
Nem telóhoz, hanem jelmezben (fursuit) kell elhelyezni ledek világításhoz. Tehát a kis méretcsökkenés is sokat számít.
Egy 2200mAh-ással próbáltam 18 leddel (20mA-el számolva) ami olyan 360mA-t vesz fel.
jó 6 óráig bírta, amikor lekapcsolt. Tehát tényleg ki lehetett venni a 2200mAh-t.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a gyártó feltüntetni, hogy 3.6V 10000mAh.
Ez most a többi gyártónál is így van meghatározva, csak nincs feltüntetve, vagy most ezt át kéne számolnom 5V-ra hogy össze tudjam hasonlítani?
És mennyire lehet kiszedni a feltüntetett kapacitást?

Még egy 10000mAh-ás TP-linket is néztem, de semmi konkrét tapasztalatot nem találtam. Annál van tapasztalatotok, vagy mit ajánlotok még.

Ami nálam fontos:
- kis mértet, tehát semmi felesleges csillivilli, kijelző, lámpa nem fontos, csak kicsi legyen. (nem tudom hogy fog elférni kényelmesen a fejben... Az is lehet, hogy 2 bankkal lehetne megoldani)
- valószínű túl fogom lépni a 1A-t (~50 led), ezért ezt meghaladó típus kell, vagy két darabban kell megoldani.
- nem lesz 50 led, de lesz más, tehát olyan 1-1.5A- terhelésre kell a végén számítani. Emellett minimum 4 órát jó lenne ha kibírna, de nem lenne gond ha többet is. Tehát ha kivehető minden, az 4-6000mAh min.
- és persze legyen még megfizethető.

Előre is köszi.
Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.