Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) matyikusz133 válasza mergesmate (#199) üzenetére


matyikusz133
tag

Igen, onnan. 264.8$ volt eu epxress szállítással :)

(#200) Black&White

https://m.aliexpress.com/s/item/32815785603.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32815785603&productSubject=32815785603&shortkey=uq6f6JVr&addresstype=600
Én ebből vettem egyet. Volt felrakva kép es nem volt levegős. Remélem nekem sem. Probalkoztam mas telefonnal ami 2.5D volt de még ott is levegős lett mar az elején. Ez meg azért Edge igy jobban félek.

(#202) mergesmate válasza Tinuszka (#197) üzenetére


mergesmate
tag

Az inkrementális OTA frissítés egészen biztos, hogy nem fog megérkezni a root után. A teljes verziót talán letölti majd az updater alkalmazás. De azt automatikusan nem fogja felrakni, hanem neked kell TWRP-be lépni és onnan feltelepíteni hetente. És itt van a bökkenő, hogy minden egyes frissítés után a root törlődik (mert felül írj a system partíciót a frissítés). Tehát azt is(magisk vagy supersu) minden rom telepítés után közvetlenül fel kell flash-elni.
Ez még igazából nem macera szerintem. Abba viszont nem vagyok biztos, hogy a recovery-t is felülírja-e a global dev frissítés, de ha igen akkor már erősen a macera kategória.
Mivel írtad, hogy stabil legyen így szerintem egy xiaomi.eu stabil rom + root lenne a legjobb megoldás. Vagy ha kijön a global stabil (elvileg január 15-én) akkor még az is jó opció.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#203) mergesmate válasza matyikusz133 (#201) üzenetére


mergesmate
tag

Én EU raktárból vettem és 295$ volt, tehát kb 75ezer. Az eu express-t nem mert most bevállalni.

Ilyet rendeltem: [link]
De még odébb van mire ideér.

Tokok most itt aránylag jó árba vannak: [link]

Xiaomi 13

(#204) Black&White


Black&White
addikt

Ha valakinek kell működő Google Camera, leírom a telepítés menetét:

-Először is kell nyitott BL, TWRP és Magisk is.

-Ha utóbbit flasheltük, tegyük fel a Magisk Manager-t is.

-Fel kell telepíteni a megfelelő GC (Google Camera) alkalmazást: LINK
Nem érdemes kísérletezgetni más apk fájlokkal, egyelőre csak ez működik!

-Jöhet a Camera2API enabler Magisk modul: LINK, vagy LINK2

-Mivel (a modul)úgyis kéri az újraindítást, akkor már menjen a reboot közvetlenül TWRP-be, majd flasheljük a következő zip file-t: LINK
Ez a front kamera hibáját javítja.

-Reboot (kész!)

[ Szerkesztve ]

(#205) matyikusz133 válasza mergesmate (#203) üzenetére


matyikusz133
tag

Tegnap megérkezett a telefon de a fólia nem a legjobb.Mar most van alatta piszok sőt bal oldalon kevésbé érzékel (gondolom nem tapad oda jól).

(#206) mergesmate válasza matyikusz133 (#205) üzenetére


mergesmate
tag

Nekem is, azóta vettem hozzá szilikon tokot is mert vékony is csúszós is, de így tokkal már le van a gond.
Fólia még úton van kínából, de akkor annyira már nem is várok rá. Próbaképpen felrakom, de 100% hogy nálam is az lesz mint nálad.
Egy megoldást találtam a kijelző védelemre aminek elvileg stimmelnie kéne, azonban eléggé drága: [link]
Valakinek esetleg nincs tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Xiaomi 13

(#207) Black&White


Black&White
addikt

Ha nem ragaszkodtok a tempered glass-hez, akkor a Benks fólia tökéletes választás.
Feltenni egy kicsit szívás, de valamit valamiért! :) :DDD

(#208) ace05


ace05
senior tag

Üdv, hol tudnám 120k környékén beszerezni a b20-as verziót ? Gearbesten, most akciós, de az vámmal együtt lenne vagy 140k.

(#209) Black&White válasza ace05 (#208) üzenetére


Black&White
addikt

Általában GB-n van a legjobb áron, főleg ha Flash Sale-ben adják.
Csapj hozzá valami nehezebb, de népszerűbb terméket (pl. Xiaomi asztali lámpa, vagy mérleg), hogy meglegyen a Priority Line szállítási lehetőség, aztán itthon meg eladod a pluszban rendelt dolgot. :)

(#210) ace05 válasza Black&White (#209) üzenetére


ace05
senior tag

A piority line az vámmentes ?

(#211) Black&White válasza ace05 (#210) üzenetére


Black&White
addikt

A Priority Line/EU Express az igen. :K

(#212) porkiy


porkiy
aktív tag

Elköszönök a fórumtól telefonváltás (Mi Mix 2) miatt (ugyanitt Mi Note 2 eladó).

(#213) Black&White


Black&White
addikt

Oreo, pár kisebb buggal: Pixel Experience ROM

(#214) Black&White


Black&White
addikt

Vótmá'?
MIUI9 Global Stable: LINK

(#215) papptacsi válasza Black&White (#214) üzenetére


papptacsi
tag

Szia! Az előző stabilra OTA is jönni fog most már? Illetve honnan linkelted, mert az en.miui.com-on nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#216) Black&White válasza papptacsi (#215) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, jönni fog, január 25.-én indult a frissítés.
Ez hivatalos forrás, itt linkelték eredetileg.
Nyugodtan felteheted.

(#217) papptacsi válasza Black&White (#216) üzenetére


papptacsi
tag

Köszönöm! Ideje volt! :))

(#218) markussandor válasza Black&White (#216) üzenetére


markussandor
senior tag

Én pár napja a devet tettem fel, mert miui9-et szerettem volna használni, eddig semmi negatívumot nem tapasztaltam. (hozzáteszem, hogy 3 éve dev romokat használok más modellen)

(#219) Black&White válasza markussandor (#218) üzenetére


Black&White
addikt

Én talán egy hetet voltam Global Dev.-en, aztán azóta is Xiaomi.eu (aminek ugye a China Dev adja az alapot).
Tudom, nem mindenki szeret nyitogatni, meg flashelgetni, de pofon egyszerű a heti frissítés itt is és pl. Magisk-ra (és a moduljaira is) is simán rá lehet engedni, szóval heti 5 perc bíbelődést jelent.
SafetyNet-en is simán átmegy utána, etc...
Ennyi simán vállalható szerintem. :)

(#220) papptacsi válasza Black&White (#219) üzenetére


papptacsi
tag

Érdekes ez a nyugalom itt a fórumon a külföldi fórumokon való elégedetlenséghez képest :) Bár teszem hozzá kevesen is vagyunk itthon Mi Note 2 felhasználók azt hiszem.

Én úgy vagyok vele, hogy az előző telóimmal kiéltem magam ROMolgatás téren és mikor ezt a telefont megvettem, úgy gondoltam, hogy csak használom és a stabilon maradok. A bootloader nyitást megcsináltam, de nem is rootoltam és nem is raktam fel másik recovery-t.

Gondoltam jön az a Stabil OTA frissítés, de nem keveset csúsztak vele ezen a talón, ezzel szemben már a legrégebbi, legalacsonyabb kategóriás telefonok már rég megkapták. Kíváncsi lennék mi volt vele a gond...

DE!!! Végre megérkezett az OTA! MIUI V9.2.1.0.NADMIEK

Most fogok rányomni, remélem minden rendben lesz vele!

(#221) strike-force válasza papptacsi (#220) üzenetére


strike-force
őstag

Megtalálta nálam is, most frissítem! Alig várom! :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#222) markussandor válasza Black&White (#219) üzenetére


markussandor
senior tag

eddig minden mobilom unlockolt és rootolt volt, most próbálok ezek nélkül élni, az elején fura volt, de szerintem túl fogom élni :-)

(#223) Black&White


Black&White
addikt

Az előző telóm én is gyári rendszerrel (ZUI) használtam és igazából itt sem akartam lecserélni a MIUI-t, mert alapvetően szeretem ezeket a kínai UI-kat. :)
Viszont, ha már nyitni kellett, vétek lett volna kihagyni pár, nagyon is hasznos Magisk modult! ;]

Szerk: most nézem, ti már 9.2-es MIUI-t kaptatok OTA-n, érdemes volt várni picit.

[ Szerkesztve ]

(#224) matyikusz133


matyikusz133
tag

Azért remenykedtem hogy a miui 9 telepitese után lesz benne on display. Amoled kijelző, simán belerakhattak volna.

(#225) Black&White


Black&White
addikt

Szintén nagyon jó minőségű, de ezúttal hátlapi fólia (haladóknak): [LINK]
Még a kínai újév előtt rendeltem, két hét alatt itt volt!
Felrakáshoz mindenképp nézzétek meg a videót.

(#226) Black&White


Black&White
addikt

Global beta ROM, immár Oreo alapokon:
LINK

Karavik nagymester szerint pár héten belül kint a Global és a China Developer ROM is.Reméljük kicsit gatyába rázzák a supportot idén. :)

(#227) papptacsi válasza Black&White (#226) üzenetére


papptacsi
tag

:C
Talán mégsem felejtették el teljesen ezt a telefont :)

(#228) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!
azt jól látom, hogy ebből a mobilból sajnos nincs B20-as támogatottságú verzió?
nagyon tetszik, le is cserélném a mostani redmi4 prime-omat, de kell a B20 mindenképp.

(#229) Black&White válasza csaba17 (#228) üzenetére


Black&White
addikt

Van, csak újként már nem kapod meg sehol.

[ Szerkesztve ]

(#230) csaba17 válasza Black&White (#229) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, közben megtaláltam.
spemall-on 520$ plusz szállítás.

(#231) Black&White válasza csaba17 (#230) üzenetére


Black&White
addikt

Ha ragaszkodsz ehhez a típushoz, akkor egy kérdést megér, hogy valóban van e nekik.
De finoman szólva sem az év vétele lesz ennyiért. :)

(#232) csaba17 válasza Black&White (#231) üzenetére


csaba17
senior tag

ennyiért drága, 100körül lenne jobb.
esetleg valami tipp?
100k max, euból, xiaomi és legyen B20 :)

(#233) Black&White válasza csaba17 (#232) üzenetére


Black&White
addikt

Szerintem esélytelen, esetleg itt HA-n használtat.

(#234) csaba17 válasza Black&White (#233) üzenetére


csaba17
senior tag

nem konkrétan a note2-re értettem :)
na mindegy, majd nézem a híreket, hogy milyen xiaomik jönnek ki.

üdv: Csaba

(#235) Black&White


Black&White
addikt

Itt már Oreo-ra léptünk: LINK
Töltöm is! :)

(#236) rotkeroknatk válasza Black&White (#235) üzenetére


rotkeroknatk
csendes tag

Kérünk szépen majd egy kis összefoglalót a tapasztalatokról!

A Föld IQ szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#237) Black&White válasza rotkeroknatk (#236) üzenetére


Black&White
addikt

Egyelőre tanácstalan vagyok.Feltettem, de ez ugyanúgy Nougat alapú, mint az előzőek.
Nem néztem utána még, de ha a China Developer sem az, akkor ugye ez sem lehet...

(#238) Black&White


Black&White
addikt

Közben kiderült, hogy az Oreos linkek később kerültek fel a linkelt tárhelyekre... :)
Szóval feltettem.
Kicsit tartottam a dologtól, mert ugye official TWRP jelenleg nincs (és talán nem is lesz) a Note 2-höz, de amit az xda-s srác fordított az Oreo alapú romokhoz, úgy néz ki teljesen jól viselkedik.
Csináltam egy TWRP Backup-ot, töröltem a teljes Magisk alkalmazást, frissítettem a legutolsó TWRP-re, majd flasheltem az Oreo csomagot (xiaomi.eu).
Semmilyen adatvesztés, partíció titkosítás nem jött közbe, szóval viszonylag egyszerűen járható az út.
Egyelőre még csinálok egy teljes feltöltést, aztán tesztelgetem. :)

(#239) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

elvileg megérkezett a mobil, otthon van(én meg melóban).
ez a beépített költöztető app hogyan működik?
mindent átmásol a mobilra?
vagy meg lehet adni miket küldjön át?
bár nekem minden kell :)
van valami buktatója vagy amire figyelni kell?
köszi.

(#240) markussandor válasza csaba17 (#239) üzenetére


markussandor
senior tag

Azt másol, amit szeretnél!

Én mindent akartam, és mint kiderült, bizonyos appokat nem lehet, de ez nem a költöztető hibája, hanem az app security beállítása miatt van.

Például:
- google authentikátor
- rsa token
- banki app

Ami tetszett benne, hogy a beállítások 99%-át is átvitte, így csak az ikonok asztali pozíciója keveredett meg egy kicsit :-)

(#241) csaba17 válasza markussandor (#240) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, már másolódik, már csak 1 óra(11gb adat összesen)
utána egyből belépek a guglis fiókomba is, remélem nem előtte kellett volna.

(#242) csaba17 válasza markussandor (#240) üzenetére


csaba17
senior tag

átment kb minden, viszont pl a galériával vannak problémák: hiába van több mint 500db kép a dcim cam mappába(csináltam egy próba képet, oda menti azt is) a régebbi képekből csak kevesebb mint 20db-ot látok, és akkor a több albumról, mappáról nem is beszélek amik a régi mobilon ott vannak mind galériában, mind fájl szinten, a note2ben csak fájl szinten, a galéria nem látja.
ez mitől lehet?
még most küldtem rá egy frissítést, hátha a reboot meg ez megoldja és újra felolvassa a mappákat.

(#243) csaba17


csaba17
senior tag

nálatok milyen sot értékek vannak?
azt már érzem, hogy a redmi4 prime jobb ebben, bár ott kisebb a kijelző, takarékosabb a proci.

(#244) Black&White


Black&White
addikt

Április közepén MIUI9.5, Global Stable :)

(#245) csaba17 válasza Black&White (#244) üzenetére


csaba17
senior tag

Köszi az infót, a listában nem látok olyat, hogy wifi hotspot probléma, akkor ezt még nem nagyon fogják javítani ugye?
Vagy ez a hiba csak nálam fordul elő?(hotspot bekapcsolva, mobilon van net de a felcsatlakozott eszközökön nincs)

[ Szerkesztve ]

(#246) papptacsi válasza Black&White (#244) üzenetére


papptacsi
tag

:C

(#247) xtend


xtend
senior tag

Hali mindenkinek!
Én most készülök ilyen telót venni GB-ről (INTERNATIONAL VERSION 4GB RAM 64GB ROM)
Milyen a telefon? Van hozzá gyári frissítés mókolás nélkül vagy MIUI8 (Android 6) a végleges? Akksija mit bír? Fényképek javultak? (bár szerintem annyira nem gáz amik a tesztben vannak)

Most jelenleg egy 6000 mah feletti akksijú telóm van ami erős nyomkodás, netezés,stb mellett simán hozza a 2 napot egy feltöltéssel, de a kamera f*s képeket csinál, ezért szeretnék váltani. Ahogy nézem a Xiaomi 1 évvel öregebb kiadású mint az én telóm, de mégis dupla az Antutu...

Vagy a Redmi Note 4X jobb választás (Vagy Mi A1??) ... ezek vannak hasonló árban

[ Szerkesztve ]

(#248) csaba17 válasza xtend (#247) üzenetére


csaba17
senior tag

Nekem ugyan csak egy hét hete van meg a mobil, de annyit ki tudok jelenteni: a redmi 4 prime-om akksiban kétszer ennyit bír mint ez, pedig 5" vs 5,7" és a családban lévő redmi note 4 is jobb(5,5").
Szerintem ez a nem olyan nagy méretnövekedés nem indokol ekkora akksi felhasználást.
Én GB-ről rendeltem, minden további nélkül lefrissült, most android 7.x van rajta.
Több dologról nem tudok és nem is akarok fals infókat adni.

(#249) xtend válasza csaba17 (#248) üzenetére


xtend
senior tag

Melegedés?
Mennyit bír az akksi erős nyomkodás/netezés mellett?

(#250) xtend


xtend
senior tag

Mind1....megrendeltem "oszt" jóvan...max ha sz@r akkor kihajítom a kukába!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.