Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ennyiért inkább egy Mate 9, annak normális kijelzője van és rendes hazai garancia

Huawei Mate 9

(#55) joey04


joey04
titán

Felnőtt a Xiaomi. Lehet keresni új ár/érték bajnok márkát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) Viktor0610 válasza joey04 (#55) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miről beszélsz? :P
EZ a típus nem ár/érték bajnok, de ha nem a csúcsot veszed tőlük, akkor még mindig rendben van az ár/érték arány. ;)

Samsung Galaxy A54

(#57) janeszgol válasza mindthecrap (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó kifogás. Ez a kamera (a tesztképek alapján) kritikán aluli. Nem is értem a Xiaomit. Mostanában elfelejtett normális kamera szoftvert írni? Egyik kategóriában sem valami etvasz, pedig 2-3 éve nem volt velük ilyen gond. (Mint a Huawei.)
Vagy csak a tesztelő hibázott? (Nem sértés.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) tibcsi0407 válasza janeszgol (#57) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A blogomon is találsz pár képet.

https://utdetailing.hu/

(#59) llaszlo


llaszlo
veterán

Ez tényleg nagyon drága lett. Mondjuk én még mindig az Mi5S-re voksolok, bár abban sincs B20. :( Talán még tavasszal kiadják az utódot és abban már lesz.

Ennek a hajlított kijelzőnek mi értelme van egyébként? Néztem a múltkor valami samut, amíg vártam az egyik üzletben, de engem nem győzött meg, sőt.

(#60) hajbel válasza tibcsi0407 (#58) üzenetére


hajbel
addikt

"Szerintem a kamera nagyon rendben van, bőven kielégíti az átlagfelhasználó mindennapi igényeit." ->ez teljesen rendben van, csak ugyanennyièrt a konkurensek jobbak.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#61) Fejvadi válasza maximilian4 (#54) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Túl is szárnyalta.

(#62) tibcsi0407 válasza hajbel (#60) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez tény. Attól függetlenül aki 5.7" mellett 3D ívelt kijelzős telefonra vágyik, ez az egy opciója van. Neki mit mondanál?

https://utdetailing.hu/

(#63) #16820480 válasza tibcsi0407 (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

Porsche Design Mate 9 ;]

(#64) tibcsi0407 válasza #16820480 (#63) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tényleg! ;]
Ott a sima Mate 9 Pro is, 900$. B20 is van. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#65) hajbel válasza tibcsi0407 (#62) üzenetére


hajbel
addikt

Azt, hogy S7 edge

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#66) kizashi válasza *Mukeey* (#14) üzenetére


kizashi
csendes tag

Mi a baj a Mi Mix-es teszttel?
AliceWake is korrekt teszteket szokott írni.

LG V20 teszt lesz valamikor? :))

(#67) xmaas


xmaas
őstag

Ennyi penzert igazan lehetne benne B20 + legalabb minimalis IP vedelem(szerintem).

Nem rossz keszulek de tenyleg lassan oda erkeztunk hogy ugyan annyiba kerulnek az "olcso kinai" gyartok keszulekei is mint amit itthon megtudunk vasarolni anelkul hogy ugyan azt a tamogatast megkapjuk szoval milyen elonyuk van ha mar nem jo aron adjak oket?

(#68) pusszycat válasza xmaas (#67) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig még nem pukkant el egy sem. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#69) tibcsi0407 válasza hajbel (#65) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az 5.5". :C

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#70) blueMerle válasza joey04 (#55) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyetértek veled :K

[ Szerkesztve ]

(#71) janeszgol válasza pusszycat (#68) üzenetére


janeszgol
félisten

Keress rá a Xiaomi explodes-re.

tibcsi0407, megnéztem a képeidet. Jobbak, mint amik itt találhatók.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) joey04 válasza Viktor0610 (#56) üzenetére


joey04
titán

régen a csúcs is olcsó volt. ahogy a samunál is. annak örömködtünk, hogy csúcs hardvert kapunk a nokiához képest féláron. ma meg mi van...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) dementor


dementor
senior tag

Nagyon megnyerő a készülék, de kár a magas árért. Hiába felzárkóztak a nagyokhoz, árban is.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#74) tibcsi0407 válasza dementor (#73) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Xiaomi Note telók mindig drágábbak voltak a kistesóknál. Tekinthető ez amolyan technikai demonstrációnak, vagy a következő évek Xiaomi telefonjaihoz való felvezetésnek.
Én ezek után nem lepődnék meg, ha a Mi6-ból lenne ívelt kijelzős változat.

https://utdetailing.hu/

(#75) Fejvadi válasza kizashi (#66) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nincs vele semmi baj, csak meg kell nézni a külföldi teszteket, amit rendes ROM-al tesztelnek.

(#76) dementor válasza tibcsi0407 (#74) üzenetére


dementor
senior tag

Az árakkal nem tudunk semmit kezdeni, fizetünk és kész. Láthattuk a Samsung-nál is, hogy megdobta az árat az ívelt kijelző és úgy látszik ez most a tendencia. Egyébként meg jó az irány, kellett már valami forradalmi.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#77) beyruth82


beyruth82
veterán

Nagyon jó kis telefon ez.Ára tényleg húzos de ha magyar oldalról rendeled akkor mindegyik csúcs xiaominak brutális ára van.

(#78) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#77) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ennek speciel mindenhol brutális ára van most. :) Nagy a készlethiány, mert a kijelzőből nincs elég.

https://utdetailing.hu/

(#79) tejbele


tejbele
csendes tag

A kínai eszközöket mindig is fentartással kezeltem, de ez most megfogott.

Üdv, Tejbele

(#80) jacis


jacis
nagyúr

borzasztó gyenge a fényereje a kijelzőnek

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#81) hajbel válasza tibcsi0407 (#69) üzenetére


hajbel
addikt

A mate 9 pro is

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#82) tibcsi0407 válasza hajbel (#81) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jaja, 900 ropógus USAdollár.

https://utdetailing.hu/

(#83) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#82) üzenetére


tibcsi0407
félisten

*ropogós.
Annyira zavarbahoztál, hogy már írni sem tudok. ;]

https://utdetailing.hu/

(#84) .DLL


.DLL
veterán

A tesztfotók a legváltozatosabb képméretekben érhetők el :D van ami kb. 800 képpont magasságú... kérnénk szépen a teljes méretű fényképeket. :R

Egyébként gyönyörű lett, akár csak a Samsung nagytesó. mérete miatt nem kéne, dizájnja miatt igen. :D

(P.H.)

(#85) aelod válasza DS39 (#36) üzenetére


aelod
veterán

És? Mit tudsz csinálni? Kb. semmit ha nem kell ne vedd meg. Ha meg jó telefont akarsz akkor zsebbe kell nyúlni vagy vársz és megveszed használtan egy két év múlva. Sajnos ez van.

Engem amúgy ez most nem győzött meg. Note széria csakis Samsung. Ez csak az akar lenni. méretben és küllemre hozza a Samsung feelinget de nem tudja vele felvenni a versenyt pont amiatt, hogy:
1) Nincs hozzá toll. Note=ePen. Nélküle nem Note.
2) Szoftveresen sem hoz semmi extrát.
3) B20 hiánya+kijelző gyenge.
4) Ebben a kategóriában a kamera gyenge

Ez nem Samsung ajnározás de ha lenne pénzem és igényem egy ekkora mobilra akkor ezek a szempontok nem kikerülhetőek.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#86) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Az rendben van hogy a kereket nem lehet újra feltalálni de ez már tényleg a vicc kategória.
Adott egy gyártó aki egész véletlenül a egy másik gyártó termékéhez mind külsőleg mind elnevezésileg megtévesztően hasonló terméket ad ki. Ez nem az Apple féle hiszti hogy úgy néz ki szerintük minden okostelefon mint egy iPhone...
Konkrétan a Xiaomi lemásolta a Note 7-et csak egy kicsit gyengébb paraméterekkel és sPen nélkül.
Arra vagyok kíváncsi hogy a + funkciót ( spontán öngyulladás ) is belerakták e vagy azt is kifelejtették... ( lehet hogy a Xiaomi csak "csillagszóró" funkciót tartalmaz )

Na? Ki, kicsoda?

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#87) Viktor0610 válasza Csapo83 (#86) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Könnyebbet. :P

A Note 7 teljesen lekerekített, de kevésbé ívelt, a Mi Note 2 pedig csak két oldalt. ;)
Tehát Mi Mote 2 / Note 7

Samsung Galaxy A54

(#88) Csapo83 válasza Viktor0610 (#87) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A Xiaomi Note 2 is le van kerekítve hátul véletlenül pont úgy mint a Samu...

Az hogy az ívek nem pontosan ugyan olyanok, csak megtévesztően hasonlóak.....

Gondolom hogy Samuék nem adtak a kínaiaknak olyan panelt amit az épp csúcs készülékeibe szánt ( bár ha belegondolunk logikus lépés lenne ha a megmaradt kijelzőket valahogy értékesítenék de a Xiaomi nem ezt a panelt használja )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#89) Viktor0610 válasza Csapo83 (#88) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak az előlap (kép) alapján írtam ,amit. ;)

Samsung Galaxy A54

(#90) tibcsi0407 válasza Csapo83 (#88) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LG panel van benne.

https://utdetailing.hu/

(#91) Csapo83 válasza tibcsi0407 (#90) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Tudom.

Csak arra írtam a kijelzőt hogy ha hozzá tudtak volna jutni akkor az sem kizárt hogy még a panelt is "átpakolják".

Tényleg nem rossz ez a készülék de az én szememben semmi más mint egyszerű másolata a Samunak.
( Vajon abból mekkora hiszti lett volna ha pl az iPhone 7-et koppintják le így? Biztos forrt volna a fórum a dolog miatt. )

Külsőre mindenki el van tőle ájulva, pedig saját innovációt még nyomokban is nehéz találni benne...

Részemről akár az is lehetne a cikk címe hogy "Note klón Kínából" és ezzel tényleg nem akarom degradálni a cikket mert az nagyon tetszett és maga a készülék is rendbe van...

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#92) tibcsi0407 válasza Csapo83 (#91) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ejnye. Akkor majd a Porsche Design Huawei tesztje alatt is ezt írod? Gondolom igen. :))

https://utdetailing.hu/

(#93) Csapo83 válasza tibcsi0407 (#92) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Nem fikázni akarom a Xiaomit csak hiányolom a saját ötleteket...

Szerintem amiket leírtam azzal nem lőttem nagyon mellé.

Az is tény hogy egyre nehezebb kitalálni valami újat, de azért nem feltétlenül ez a legdicséretesebb dolog.
Láttunk már igazán szép kínai telefonokat ( és ezt nem rossz értelemben kell venni ), nem hiszem hogy egy ilyen kaliberű gyártónál ne lennének tehetséges designerek akik ki tudnak alakítani egy márka arculatot és abba illő termékeket.

Ettől függetlenül jó készüléknek tartom ( ezt már nem először írom ).

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#94) .DLL válasza Csapo83 (#93) üzenetére


.DLL
veterán

Idén a Mix az ami az innovációra ment rá :) Igaz, a Sharp már csinált hasonlót, de mégis egy sokkal kevésbé elterjedt dologról van szó, mint a hajlított kijelző, az összkép a Mix esetében szebb és jobb, mint a Sharpnál, igaz pár évvel későbbi is.
A Mi Note 2 pedig a hiánypótlásra született, bár a Note 7-et semmi nem pótolhatja egy új Samsung Note-on kívül, de aki csak a formával akar villantani annak megfelelő választás lehet ez is, mindazonáltal pedig egy rendben lévő készülék, komolyabb hibák nélkül. (szerk.: ja látom ezt mindenki hozzáteszi a végén :D )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#95) tibcsi0407 válasza Csapo83 (#93) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem sok lehetőség van már. A Note 7 kiesése pedig olyan labda, amit le lehet csapni. (a Huawei és a Xiaomi meg is tette) :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#96) rankesz válasza tibcsi0407 (#95) üzenetére


rankesz
veterán

És teszi még majd megannyi gyártó. Kíváncsi leszek a CES, MWC felhozatalra.

(#97) tibcsi0407 válasza rankesz (#96) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem nem lesz meglepetés, ha sokan ezt teszik.

https://utdetailing.hu/

(#98) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Nem nézünk túl izgalmas jövő elé ha ennyire kifulladtak az "ötlet emberek" a gyártóknál....
Nem tudom hogy miért azokat a dolgokat fejlesztik amikre már nem kéne olyan nagy erőforrásokat pazarolni.
Pl a SOC-k már így is brutálisak ha már fejlesztik őket akkor azonos ( így is kihasználhatatlan ) teljesítmény mellett kéne a fogyasztást csökkenteni. Az hogy 2K meg 4K kijelzőt erőltetnek csak azoknál a gyártóknál védhető álláspont akik VR egységként is alkalmazni akarják a telefonjaikat ( akkor viszont nagyon bele kéne húzniuk ). Aki egy kicsit otthon van a témában az tudja hogy a több ram csak egy bizonyos szintig hoz gyorsulást utána nem ( azok akik be tudnak telíteni 4GB-ramot azoknak a 16 vagy 32 sem lesz akadály ).

Vannak még innovatív ötletek csak azok nem olyan fejlesztések amik 1 év alatt behozzák az árukat. Nézzétek meg a moduláris telefonokat ( pontosabban azok hiányát ), vagy az Almások szabadalmát az új vezeték nélküli töltőrendszerére, de hosszú a sor csak olvasgatni kell egy kicsit...

Ha az innovációt nézzük akkor szerintem három csoportra lehet bontani a gyártókat:
1.: látványos de haszontalan ( sőt néha kimondottan hátrányos ) ezt lehet jól eladni a népnek!
2.: hasznos de kevésbé látványos ( erre vannak a jól megfizetett marketingesek )
3.: Azok a gyártók akik nem ölnek bele éveket és dollár milliókat a fejlesztésekbe csak megveszik innen/onnan és egybecsomagolják őket ( velük sincsen semmi bajom és üzletileg talán ez a legkifizetődőbb )

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#99) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Ez a teló van már "rendes" rom-mal benne magyar nyelvvel?

(#100) beyruth82 válasza SamiCsillag (#99) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen teljesen magyar nyelvű global dev rom van hozzá hetente frissülő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.