Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keralka


keralka
csendes tag

Azért a fotó része elég gyenge szerintem.
Ja, első! :D

(#2) Viktor0610 válasza keralka (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Itt nem szoktunk elsőzni. :P Remélem, nem csinálsz belőle rendszert. :P

Nem szeretem a hajlított kijelzős készülékeket. Olyan samsungos külseje lesz tőle, pláne a forradalmi szintén samsungos ujjlenyomat-olvasó elhelyezésnek.

Samsung Galaxy A54

(#3) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kàr, hogy kimaradt belőle az OIS...
De tetszetős :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, ez egészen drága lett. Tényleg ott a Mate 9 ennyiért, amit itthoni 3 éves garanciával lehet kapni, és azon nem is kell romolni a normális lokalizációért. Ez így inkább csak márka-fanatikusoknak éri meg.

(#5) Burt1793


Burt1793
veterán

Note7, te vagy az? Külsőre biztosan.

(#6) Dr. 444Hertz válasza Burt1793 (#5) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az akksi többre képes ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#7) alex89


alex89
senior tag

A kamera elég harmatosnak tűnik, bár a tesztképek is egy kivételével valamiért kis felbontásúak. (vagy csak nálam :F :Y )

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#8) rankesz


rankesz
veterán

160 rugó, itthoni LTE támogatás nélkül... Hát, nem egy ár - érték bajnok hogy finoman fogalmazzak. Aki meg ennyiért edge-el szivatja magát... :U

(#9) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Drága. Főleg úgy, hogy gyengécske picit a kamera és a szoftver támogatottsága sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#10) rep3at


rep3at
őstag

Csak egy kérdésem lenne: Ezt miért is nevezik Note-nak?

Forward thinking. كرر

(#11) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a képek minőségén miért van mindenki kiakadva.
A GSMArena oldala szerint elég jó kamera van benne még a Note 7-tel összevetve is. ;)

rep3at:
Szerintem a mérete miatt. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet!

Ez most szerintem annyira nem nyerő. Egyszerűen ennyiért ez kevés. Tényleg furi, hogy pont egy Xiaomi esetében kell ezt leírni.

Más, sokadik helyen látom leírva, hogy a Snapi 821-esben a két lassabb mag 1,6 GHz-en ketyeg. Ez biztos? Nálam a Oneplus 3T esetében 2188Mhz-et ír ki mind a CPU-Z, mind az Aida64 a lassabb magokra, 2342Mhz-et a gyorsabb magokra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Fos -tipikus xiaomi kameraminőség és
értelmetlenül drága. Sokkal jobb alternatívák annak, akár alcsóbban is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Korrekt teszt,sokkal objektívebb,mint a MiMix-es.

Ár miatt ez elbukott,furcsa,hogy pont a Xiaomi árazott rosszul.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#15) ReWGeT


ReWGeT
tag

Az összegzésnél a plecsni alatt Mi Mix felirat van, ctrl+c? :D

(#16) ghiottone válasza Cifu (#12) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Pixelnél is ennyire állították be a "lassab" magokat. A 820-asban lévő korábbi "gyengébb" magok esetén 1,6-ról 2.2 GHz-re, az "erősebb" magoknál szereplő 2,15-ről pedig 2,4 GHz-es maximális órajelre lehetnek felhúzva gyárilag a 821-esben szereplő magok. Nálam a Mi 5s 3/64-esben 2,15 és 2GHz-re lőtték be.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#17) hajbel válasza Viktor0610 (#11) üzenetére


hajbel
addikt

Két ábrát lefényképezni és valóéletben fényképezni, más tészta. A parlamentes képen kívül, ami brutális minőségű, eléggé el vannak maradva algoritmusokban a többi gyártóhoz képest. A Sony szenzorokból többet is ki tudnak hozni más gyártók.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#18) pusszycat válasza hajbel (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Végül is még frissülhet az a kamera sofware. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) zazenke


zazenke
őstag

A kijelzo nem csak felbontasban de fenyeroben is gyenge. Nincs OIS. B20 is csak extra felàrért. S7 edge jobb választás bolti garival ennyiért már van.

(#20) moleculez


moleculez
veterán

Ezzel a telóval csak akkor van gond, hogyha Európában teszteljük, hazai piacon (ROM, B20, etc) max az ára lehet gyenge pont, na meg a konkurencia.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"Furcsa konstatálni, hogy egy Xiaomi készüléket éppen az ár/érték aránya miatt kelljen megvonni egy komolyabb plecsnitől."

Az első Mi Note-ról és annak Pro verziójáról nem is volt teszt anno itt a Mobilarénán, gondolom nem jutottak el hozzátok a készülékek, ezért találjátok ezt furcsának. A Mi Note széria a Xiaomi legdrágább sorozata.

(#22) atike


atike
nagyúr

Engem ez valahogy nagyon nem fogott meg. Szép számok leírva (nem az árára értem :DDD ) de az összkép nekem nem pozitív, nem áll össze. Persze ebben nagyban az ára is benne van, de olcsóbban sem javulna a kép olyan sokat. Esetleg a mostanihoz képest féláron... :U

(#23) mindthecrap válasza keralka (#1) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

A létező legrosszabb fényviszonyok közt készültek a fotók, ebből egy tükörreflexes gép sem hozna ki briliáns, ragyogó színeket és kontrasztot. Butaság a szikrázó napsütésben tesztelt telefonokkal összehasonlítani és nem is igazságos. Mintha Ferrarit tesztelnél a péntek esti csúcsforgalomban.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#24) Burt1793 válasza mindthecrap (#23) üzenetére


Burt1793
veterán

Az nagyon igaz, ilyenkor tényleg nem lehet ugyanazt a minőséget hozni, mint tiszta időben.

(#25) nbg


nbg
senior tag

Galileohoz: A Snapdragon 821 hardveresen tamogatja, szoftveres oldalrol Android 7 es afolott lesz elerheto.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26) Viktor0610 válasza mindthecrap (#23) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Épp' ezért írtam azt, amit. :)

Samsung Galaxy A54

(#27) Luck Dragon

Ahhoz képest hogy milyen drága LG kijelzője van, a fényerő igen csak kevés..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi a tesztet!
Nem rossz,de ennyiért van más alternatív is. Már a MI Note sem volt olcsó és ahogy látom maradt a MI vonal magas árazottsága. Ha olyan 150e lenne a komolyabb, akkor sztem minden nyavajáját felejtenénk(minimum míg javíják). A MI MIx míg felkeltette sokak érdeklődését vmi újal(bár kis széria ellenére egyre több helyen van raktáron kari előtt,szal nem minden arany ami fénylik), ez nem fog tarolni.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29) Fejvadi válasza #16820480 (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Teljesen igazad van mindenben, sajnos.

Köszi a tesztet.

(#30) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szerintem ilyet még nem írtam Xiaomi telefon tesztjéhez: drága...

Minden szavam magánvélemény!

(#31) no more


no more
addikt

Note7 copy, trágya kamerával. És még nagyon drága is... Ennyit a kínaiak előnyéről.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#32) judas13


judas13
addikt

Gyenge kamera képek. Drága lett a cucc.
Még lett volna 0.5 mm-el vastagabb a hàz, de síkban hagyták volna azt a kamerát

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#33) mizoli


mizoli
addikt

Rendesebb fényviszonyok között sokkal többet ki lehet hozni a kamerából.
Az FM rádió hiánya nálam igen rossz pont (34 db FM adó közül tudnék válogatni)
Szoftveresen akkor lesz rendben, ha érkeznek rá custom ROMok. Akkorra talán az ára is jobb lesz. :)

(#34) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

"MIUI 8-nak főleg kínai változataival találkozhatunk az interneten, hetente frissülő fejlesztői, vagy ritkábban frissülő felhasználói kiadásban"

Ez a rész mióta is nem igaz? Kb fél éve?!

Mobilos portáltól elvárná az ember, hogy tisztában legyen a dolgokkal. Ez most sem sikerült. Egyes.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#35) #16820480 válasza kakuk.tamas (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jelenleg én úgy látom, hogy ehhez a telefonhoz China dev és stable kiadás van csak. Szóval mi a baj azzal a mondattal? :U

(#36) DS39


DS39
nagyúr

Samsung edge copy telefon lett ez.
és már árban is kezdenek felzárkózni a kínai gyártók. mert megveszik...

tényleg vicc ez a tendencia, nemhogy árverseny lenne, frászt, egyre feljebb megyünk.
anno egy iphone 1,5-2x annyi volt, mint egy galaxy s, most azonos szinten vannak, mert megteheti a Samu.
a Xiaomi is megteheti, és többi androidos gyártó.

és lassan tök alap lesz, hogy a középkategória 100k-nál indul.

(#37) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Korrekt, objektív teszt, minden szavával egyetértek. Rossz fényviszonyok között a kamerából jobb minőséget sajtoltál ki, mint én. (ebből is látszik, hogy fakezű vagyok :D)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#38) Dr. 444Hertz válasza tibcsi0407 (#37) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+1
Azért a te tesztedet is jó volt olvasni :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#39) tibcsi0407 válasza Dr. 444Hertz (#38) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm!
Úgy döntöttem, hogy az asszonynak adom a Note 2-t, egy S6 edge fogja helyettesíteni, míg el nem döntöm mi lesz az utód, de valószínű, hogy Honor Magic jön a helyére. :)

https://utdetailing.hu/

(#40) Dr. 444Hertz válasza tibcsi0407 (#39) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kíváncsian várom arról is a beszámolót :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41) kakuk.tamas válasza #16820480 (#35) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A multiban van még pár nyelv. És van már rá.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42) tibcsi0407 válasza kakuk.tamas (#41) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Attól még nem gyári Global ROM, gyáriból csak China és China dev van. A cikkírótól pedig ne várd el, hogy mindenkivel TWRP-t rakasson fel és BL-t nyitást kérjen, teljesen korrekt volt, amit leírt.

https://utdetailing.hu/

(#43) #71562240


#71562240
törölt tag

Valóban kifejezetten korrekt teszt - kivéve a feltett képek állapotát. Vagy a fényképezés, vagy a képmellékelés el lett rontva. Egy db. teljes felbontású kép van feltéve (a tilos a dohányzás), azon az ISO 2000 ellenére is látszik, hogy mennyivel (nagyságrendekkel) jobb a kamera, mint amilyennek a többi képen látszik. Lásd még GSMArena, ahogy fórumtárs is említette.

Ákos, a specifikációból kimaradt a többi (RAM/tárhely) verzió feltüntetése, pedig te nem szoktad elfelejteni! :Y

(#44) keralka válasza mindthecrap (#23) üzenetére


keralka
csendes tag

Nem hasonlítottam össze semmivel, szimplán azt látom, hogy úgy mos a tesztképeken, mintha effekt lenne ráhúzva. Tükrös géppel is lehet rossz fotókat csinálni, ha egy gagyi objektív van rácsavarva de még akkor sem olyan mintha vízfestékkel csinálták volna a felét.

(#45) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó készülék lett, de az S7 edge-t nem cserélném le erre.

***

(#46) Hallosz válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


Hallosz
senior tag

Ha mégis szeretne rendszert csinálni belőle, akkor picit megadminozzák.

A készülék, nem igazán hiánypótló.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#47) maximilian4 válasza mindthecrap (#23) üzenetére


maximilian4
addikt

De azért ez a szenzor sokkal többet is tud. Pl. ha az esti kép mondjuk egy tripoddal készült volna, iso levéve a legalacsonyabb értékre, a záridő a fényviszonyok alapján indokolt leghosszabb időre, akkor más szülés lett volna ebből.

Balzak83

Ez nyilvánvaló. Csak megemlítettem. Mondjuk én vagyok az az ember aki pont mindenhova viszi a tripodot. Hátizsákban semmi helyett nem foglal. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#48) Balzak83 válasza maximilian4 (#47) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ilyen körülményekkel számolva akkor a konkurencia is jobb képeket lőne. A valóságban igen kevesen szaladgálnak állvánnyal.

(#49) rdt89


rdt89
addikt

Mondhatjuk, hogy drága, vagy túlárazott, de még így is a konkurencia alatt van. Majd 3-4 hónap múlva beáll jobb árfekvésre és akkor már remek vétel lesz. Az OIS-t én is sajnálom, biztos drága megoldás lehet, ha szinte mindegyik telefonból "kifelejtik" ( ;] ).

(#50) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Drága, ennyit nem ér, nagy gyártók mellett ahol van rendes garancia semmiképp nem fér meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.