Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:14:57

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) ntomka válasza fluxpen (#4493) üzenetére


ntomka
nagyúr

De sikerült? :D

ツ Headphones on - World off

(#4502) fluxpen válasza ntomka (#4501) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Sikerült,persze! :DD Eddig nem akarom elszólni magam,de tetszetős...majd az OTA-ra leszek kíváncsi,hogy azzal minden oké lesz-e,de eddig nem bántam meg. :D

(#4503) ntomka válasza fluxpen (#4502) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lehet rápróbálok majd, PE-n nincs nagy mozgás, szeptember 2 óta nem csinált vele semmit a fejlesztő a saját repójában, pedig volna mit javítani (azelőtt meg főleg semmi). Ez a lineage sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4504) ntomka válasza fluxpen (#4502) üzenetére


ntomka
nagyúr

Megy az OTA?

ツ Headphones on - World off

(#4505) ntomka


ntomka
nagyúr

Már van 11-es port is: [link]

ツ Headphones on - World off

(#4506) TaylorPro válasza ntomka (#4505) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Ha kipróbálod jöhet az infó. Nagyon szeretem ezt a telót, de váltok Pixel 4a-ra. Én már vissza álltam gyárira.

Pixel 8 Hazel

(#4507) fluxpen válasza ntomka (#4504) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Nem megy az OTA! :(( :( Pedig nagy bizadalmam volt benne. Látszólag megcsinálja,aztán újraindítás után egyből recoverybe bootol. Ott slotot kell váltani,aztán bebootol és maradt minden a régiben,újra megtalálja a frissítést és kezdődik minden elölről! :(( Egyszer csinálta ez is azt amit az AICP,hogy se kép se hang,csak újraindítás segített. Úgy érzem lassan el kell engedni a kezét... :O

(#4508) ntomka válasza TaylorPro (#4506) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem, sok bugot említenek még. Én is szeretem, csak egy igazán stabil, pixel jellegű rom kéne amit ha nem is gyakran, 1-2 havonta frissítenek. Pont elég lenne. A PE romnál 11-ig elég lett volna az is már a 10-es alapú rom-on, ha a havi sec update-t rakják csak bele, nem elrontják a végére. :o

fluxpen: Ezt csinálja a lineage is. De ott helyre tudtam hozni valamennyire, azóta úgy használom, hogy itt-ott bugzik, keresem azt a romot amit feltéve ellennék. Úgy tűnik az OTA nem erőssége azoknak a romoknak ahol külön kell a gapps-ot feltenni.
Lehet ezt kéne felpróbálni: [link]

ツ Headphones on - World off

(#4509) fluxpen válasza ntomka (#4508) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Szerintem ez valami kernel bug lehet akkor,mert kicsit gyanús, hogy mindegyik ezt csinálja.
Nekem volt fent ez a fan edition még július környékén...nos...az akkori aicp is stabilabb volt tőle 😁 Ráadásul elég szívás,mert ha utána mást akarsz felrakni,újra kell recoveryzni,mert majdhogynem gyári bootloadert rak fel! :Y

(#4510) ntomka


ntomka
nagyúr

Nézegetem a romokat, de most tényleg nem létezik olyan rá, amelyiknél ne lenne valami bug. Ha más nem is, nem lehet OTA frissíteni. :O Lehet nekem is a gyárit kéne visszatenni.

ツ Headphones on - World off

(#4511) Steve2006 válasza ntomka (#4510) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Evolution X-et nem próbáltad?

Hello Evolution XJust flashed Evolution X onto my Mi A2 a couple of days ago.

This rom is really amazing, literally like an upgrade.....a facelift.

The Fluid UI .. WoW
The Customizations .. WooowW
And The Pixel Experience .. WoooowwwW

Thank you sooo much devs for building this up for us. Cheers!

Let's see if I come across some bugs to squash.

(#4512) ntomka válasza Steve2006 (#4511) üzenetére


ntomka
nagyúr

De. Ez volt az asszem, amelyiknél olyan kevés hely maradt a systemen, hogy nem tudta frissíteni az appokat és kérte folyamatosan, hogy SD kártyát tegyek be. 😬

Persze fel lehetne próbálni még egyszer, hátha egy újabb builddel sikerrel járok.

ツ Headphones on - World off

(#4513) ntomka válasza ntomka (#4510) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jól kirajzolódik ez az összefüggés. XDA-n olvasgatva azt látom, hogy csak ott van panasz OTA frissítésre, ahol a gapps csomagot külön kell telepíteni, nem a rom része. Nem tudom honnan jöhet ez, valszeg a romok közös részében keresendő a dolog. Nyilván a droid forrás nem lehet mindnél teljesen ugyanaz, így tényleg a xiaomi alapokra tudok csak én is gyanakodni, ahogy fluxpen is írta.

Mindenesetre az is látszik, hogy hiába a panaszok, egy fejlesztő sem siet megtalálni a hiba forrását, mintha nem is létezne hiba.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4514) fluxpen válasza ntomka (#4513) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Az AICP-nél flottul ment az OTA :) az AOSIP-nél is....ez a carbon rom az első ami nem megy. Szerintem ha haza megyek,vissza pattintom a gyárit, aztán maradok azon amíg le nem cserélődik. :((

(#4515) ntomka válasza fluxpen (#4514) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ma megpróbáltam megint az Evolution X-et, de ugyanaz a hiba. Még a Paranoid romot szeretném megnézni, abban is benne van alapból a gapps. Aztán ha az sem, nálam is marad a gyári. :(

ツ Headphones on - World off

(#4516) fluxpen válasza ntomka (#4515) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Kíváncsi leszek,hogy az milyen lesz. Esetleg open gapps helyett valami mást nem próbáltál? :U

(#4517) ntomka válasza fluxpen (#4516) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lineagere korábban a nikgapsot próbáltam. Az ota utáni újraindítást kibírta de úgy, hogy magisknak is fent kellett lennie, utána még egy újraindításnál recovery. :(

ツ Headphones on - World off

(#4518) ntomka válasza fluxpen (#4516) üzenetére


ntomka
nagyúr

Felraktam, eddig minden gyors és stabilnak is tűnik. Pixelhez közelít az élmény, de pár helyen egyedi módosítások vannak, ami miatt azért elüt ettől. Pl. quick settings alatt levakarhatatlanul ott a fényerő csúszka. Engem ez zavar, mert mindig rábízom az automatikára magam. Egyedi beállítások terén elég visszafogott, de az alap dolgok megvannak.
Az OTA-tól egyelőre nem tartok, mert július óta nem volt nekik. :D Viszont ahogy nézem ez ennél a romnál normális, alapból ritkán adnak ki frissítést.

ツ Headphones on - World off

(#4519) fluxpen válasza ntomka (#4518) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Akkut hogy kezeli? Fényerőnél én is az automatára bízom a dolgokat! :)
Igazából ha stabil, akkor nem feltétlenül kell piszkálni! :D
Van még rom,amit nem próbáltam,de ez az állandó lementegetés,ez...áhhh :DD

(#4520) ntomka válasza fluxpen (#4519) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez úgy, hogy 2+ éves a telefon naponta legalább egy töltéssel. Szerintem teljesen korrekt.

Hozzáteszem, gyors is. Semmi röccenés. Azóta is fut, nem volt újraindítva, stabil minden. Jó kis rom ez. Látszik nem minden múlik a gyakori frissítésen. Ha egy ilyen rom kell, abszolút ajánlom.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4521) fluxpen válasza ntomka (#4520) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Valóban nem tűnik rossznak..még várok vele,ha hasonló véleményen leszel később is, akkor kipróbálom. Jut eszembe...Gcam-ot használsz? Asztrofotó ha be van kapcsolva és látod,hogy ilyen 3-4 perces expozíció lesz,nekem egy 15-20mp múlva kilép Nem tudom ez csak nálam van így?

(#4522) Steve2006


Steve2006
csendes tag

Megjelent az első viszonylag normálisan működő Android 11-es rom (RevengeOS-4.0-R-ALPHA). Extra beállítások tekintetében fapados, a wifi hotspot nem működik jól, bluetooth fájlátvitel működik, hívás közben működik a közelségérzékelő. Ami tetszett a 11-esben, hogy a sötét téma bekapcsolása és az esti fény is megadott időponttal be-, kikapcsolható. A phh SuperUser Android 11-gyel rootolható. Gcam működik. A GPS-vevő lényegesen több műholdhoz csatlakozik, mint sok más rom esetében. Telekom kártyával működik a VoLTE is, de nem jelzi ki ikonnal.

(#4523) TaylorPro


TaylorPro
Topikgazda

Üdv!

Nekem ennyi volt, mai nappal eladtam a telót. Szóval aki szeretné átveheti tőlem a topic gazda szerepkört. Nagyon jó ez a teló, én szeretem nagyon, de elérkezett a csere.

Pixel 8 Hazel

(#4524) fluxpen válasza TaylorPro (#4523) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Szia!
Mire cseréled/cserélted?

(#4525) TaylorPro válasza fluxpen (#4524) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Szia!

Várom az EU premiert és a Pixel 4a lesz az.

Pixel 8 Hazel

(#4526) Teagol


Teagol
aktív tag

Jó választás.

Szeptemberi frissítés elmarad?

(#4527) fluxpen válasza TaylorPro (#4525) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Az nem rossz...mondjuk én már félek ezektől a 3xxxmAh-s akksiktól :(( De használd majd megelégedéssel! ;)

(#4528) TaylorPro válasza fluxpen (#4527) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Köszi! Elég jó értékeket produkál.

Pixel 8 Hazel

(#4529) fluxpen válasza TaylorPro (#4528) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Ez tényleg elég dicséretes! :)

(#4530) Husi0904


Husi0904
csendes tag

Valaki tapasztalt már ilyet. Állandóan ezt írja ki, gyakran rezeg, belassul és gyorsabban is merül. Természetesen nincs semmi csatlakozoban.

[ Szerkesztve ]

(#4531) dh66e válasza Teagol (#4526) üzenetére


dh66e
veterán

Most tettem fel.

(#4532) TaylorPro válasza dh66e (#4531) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Még épp időben...

Pixel 8 Hazel

(#4533) dh66e válasza TaylorPro (#4532) üzenetére


dh66e
veterán

Holnap má októberi frissítés lett volna. ;]

(#4534) ntomka


ntomka
nagyúr

Megjött az első OTA frisítésem paranoid androidra. Rendben felment. Annyi, hogy lehet az első, de az utolsó is, mivel már ráálltak a 11-es droid fejlesztésre. :D

ツ Headphones on - World off

(#4535) fluxpen válasza ntomka (#4534) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Az Evolution X-et végül leszedted?! :D

(#4536) TaylorPro


TaylorPro
Topikgazda

Topicgazda kerestetik! Aki szeretné átveheti. Szóljon, vagy kézzel intsen.

Pixel 8 Hazel

(#4537) dh66e válasza TaylorPro (#4536) üzenetére


dh66e
veterán

Leadhatod simán a topikot nem kell hozzá vinned csereembert. :)

(#4538) ntomka válasza fluxpen (#4535) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nyilván, ha a PA romot használom. :D

ツ Headphones on - World off

(#4539) fluxpen válasza ntomka (#4538) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Az előző romnál lévő elégedettséged nem indokolta azt feltételezni,hogy lecseréld,ezért kérdeztem! :D

(#4540) ntomka válasza fluxpen (#4539) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az már PA-n volt. Az evolution kétszeri felrakásra is ugyanazt produkálta (nem tudta frissíteni az appokat, mert nem maradt hely a systemen ezért SD kártyát kért).

PA-n egyetlen egy bugot találtam amit nem lehet orvosolni: a bluetooth ikon nem jelenik meg a status baron. De ezzel még lehet is élni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4541) fluxpen válasza ntomka (#4540) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Ja?! Vágom! Igen az mondjuk elég cinkes.

Igazából ha a bluetooth ikon nem jelenik meg,viszont működik,akkor nem sok vizet zavar,ha mellette minden más megy! :)

(#4542) ntomka válasza fluxpen (#4541) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kizárólag ennyi. UX jobb a PE romon, de ez megbízhatóbb.

ツ Headphones on - World off

(#4543) Breki


Breki
veterán

The Xiaomi Mi A2 receives September update with bug fixes

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#4544) Ryoo válasza Breki (#4543) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ahogy látom még mindig nem sietik el az update-eket. :DD

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#4545) plömplöm válasza Ryoo (#4544) üzenetére


plömplöm
őstag

ennek az update-nek a dátuma szeptember 5, az én telefonom is ezen van majdnem két napja.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4546) ntomka


ntomka
nagyúr

Van új PE build. Egyelőre nem értem a changelog mit takar. 😁

ツ Headphones on - World off

(#4547) TaylorPro válasza ntomka (#4546) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Szerintem max annyit hogy kiadott egy verziót, amit vagy nulláról csinált, vagy az előzőt nézte át. És innentől jön a bugreport majd annak javításai a következő kiadásokban.

Pixel 8 Hazel

(#4548) ntomka válasza TaylorPro (#4547) üzenetére


ntomka
nagyúr

Közben megnéztem a repóját. Az előbbi lesz valszeg, ha jól értelmeztem az eszközspecifikus repót a lineageből vette eredetileg.

Valaki nem akarja felpróbálni, hogy benne vannak-e a korábbi bugok (éjszakai fény), vagy megjavult ettől? :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4549) Steve2006 válasza ntomka (#4548) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Szerintem az éjszakai fényt megoldhatta, mert a készítőnek már volt egy korábbi szeptember elsejei buildje, csak az még unofficialként futott.
Közben érkezett egy PE Fan Edition 11-es verzió A leírás szerint ebben nem működik az éjszakai fény, amik azért is fura, mert eddig az AOSIP 11-est használtam, ahol a sötét téma és az éjszakai fény is működött, szépen bekapcsolt automatikusan GPS nélkül is. Ráadásul ma meglett a tökéletes 11-es fordítás is [Eleven branch is perfectly compiling without errors! Trees are ready yaay! Thanks to @Heisinbug bro :)]

De mindjárt felteszem a 10-es PE Plust, és megnézem, hogy működik-e...

(#4550) Steve2006


Steve2006
csendes tag

Kieg: Az októberi PE-ben működik az éjszakai fény, a biztonsági frissítés októberi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.