Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) *RLaci* válasza norberto9 (#4540) üzenetére


*RLaci*
addikt

Régen én is a noledet használtam mert nem szeretem az aod-ot, de egy ideje erre tértem át, tökletesen teszi a dolgát Pixel 4 xl-en és mi 9t pron is. [link]
Nem eszi az akkut és jól paraméterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#4552) Bec válasza *RLaci* (#4551) üzenetére


Bec
tag

Ötletet,tanácsot kérnék a nálam tapasztaltabb kollégáktól .Masik X15-t (raphael) raktam fel,gond - nem jelzi az üzeneteket (gmail,sms,messenger) bármelyikbe belépek ott vannak az új üzenetek de értesítés és hangjelzés sincs.A priorításokat magasra tettem de így sem. Csináltam factory reset-et,nem segített. Mi lehet a probléma?

(#4553) jonnyjoker01 válasza Bec (#4552) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

link - csináltam egy gyors videót róla mert egyszerűbb így, mint szövegesen leírni. Ha így sem működne akkor lakatold le az előzményekben (megnyitott alkalmazások? Angolul "recents", nem tudom pontosan minek fordítják).

Egyébként már van újabb verzió az X15.0-nál, a Masik P. Alonso pár hsz-szel feljebb linkelte, hibajavításokat és optimalizációt tartalmaz. Elég csak a dalvik + cache wipe kombó és a rom zipet letelepíteni (plusz Magisk zipet, ha akarsz rootot), nem kell tiszta telepítést végezni (és nem veszik el semmilyen adat).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#4554) Alonso69 válasza jonnyjoker01 (#4550) üzenetére


Alonso69
senior tag

Hali. :)
Az biztos, olyan csengő hangot választottam,még a süket is meghallja. :C

Xiaomi 12

(#4555) juve600 válasza Alonso69 (#4542) üzenetére


juve600
nagyúr

szia
sima Mi9-re is van ilyen ?
:R

(#4556) Alonso69 válasza juve600 (#4555) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia. :)
Persze itt [link] megtalálod.
Az eddig jelzett hibák javítva lettek.
Telepítés , ahogyan előttem lévő hozzászólásban Johnny :R leírta ,egyéb esetben(ha egy másik rom van fent) tiszta telepítés kell.

Xiaomi 12

(#4557) juve600 válasza Alonso69 (#4556) üzenetére


juve600
nagyúr

én a xiaomi.eu+EVG-re írtam :D

amúgy az eu stable szerintem jobb a Masik P-nél is,pl a Masikban nem megy a gyári időjárás sem,csak városok neveit lehet beírni és nem tudja a gps alapú helymeghatározást

[ Szerkesztve ]

(#4558) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Ezt a telefont be lehet még szerezni Magyarországon valahonnan? (számlára kéne, csak új jöhetne szóba.) Előre is köszi! :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#4559) *RLaci* válasza plejik (#4558) üzenetére


*RLaci*
addikt

Már nem, sehonnan. Használtban is vadászni kell rá.

(#4560) jel1 válasza jonnyjoker01 (#4536) üzenetére


jel1
aktív tag

Igen, nyitva van :) Törölt mindent, ahogy a leírásban is van, meg a fejlesztői menüben is írja, hogy nyitott a Mi-unlock állapot

(#4561) Alonso69 válasza juve600 (#4557) üzenetére


Alonso69
senior tag

Az EU+EVG csak a mi9t pro-ra van . :)

Azt, hogy melyik jobb ez szubjektív,ha csak a hangzást és a csengőhangot veszem alapul, akkor a Masik a befutó számomra.
Az EU +EVG a smart network-ban nyerő(eddig csak a MiRoom-ban volt)
Sima EU Stabil pedig a stabilitásban (végre) nagyon jó.

Xiaomi 12

(#4562) juve600 válasza Alonso69 (#4561) üzenetére


juve600
nagyúr

értem
MASIK -ban mire kell állítani a preferált sim hálózatot ? 4g előnyben vagy gsm/wcdma/lte ?
:R

(#4563) norberto9


norberto9
aktív tag

Frissítés óta nekem nagyon gyors lett a 2D-s arcfeloldás.Sokkal gyorsabb mint előtte...

(#4564) Alonso69 válasza juve600 (#4562) üzenetére


Alonso69
senior tag

Nálam kettő SIM van,az egyik csak mobilnet a 4g előnyben van állítva
a másik SIM a hívás itt only GSM -re van.
Az a jó ha ez a szám [kép] minél nagyobb , közelebb van a pozitívhoz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#4565) juve600 válasza Alonso69 (#4564) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam mindkét verziónál 100 körül van

(#4566) laci laci válasza Alonso69 (#4561) üzenetére


laci laci
addikt

Igen,sajnos.Èn is sírok utána,de végre (1 napja használom)teljesen jó a masik X premium.Olyan hangos,hogy :Y ...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4567) plejik válasza *RLaci* (#4559) üzenetére


plejik
addikt

Ettől féltem.. :))

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#4568) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Vadászok ilyen telefont de valahogy nem igazán találok hands on képeket sehol.. Nem kell full művészi képekre gondolni, de kíváncsiságból tudnátok pár Mi 9t pro-val készült képet felrakni ide, hogy lássam a minőségét? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4569) Bathorypeter válasza Ferenczi Áko (#4568) üzenetére


Bathorypeter
tag

Az a baj itt nem lehet olyan méretben feltölteni mert nem engedi csak roszabb minőségben

4k 60fps videó tesztem tudok mutatni.Itt a link.Képeket meg ha gondolod küldök email címre.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4570) Bathorypeter válasza Bathorypeter (#4569) üzenetére


Bathorypeter
tag

Amúgy elakartam adni a telefont,de inkább megtartom.Lenti linkekre tettem képeket

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4571) *RLaci* válasza Ferenczi Áko (#4568) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én gcamot használok, azzal ilyen [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#4572) Bec válasza jonnyjoker01 (#4553) üzenetére


Bec
tag

Szuper vagy :B ,nagyon köszönöm a videót a "nincs korlátozás" az akkunál kimaradt nálam :B .Az update-t is kipróbálom! köszi,köszi..

(#4573) Alonso69


Alonso69
senior tag

Xiaomi EU béta 20.7.23 béta +EVG [link] van benne magyar nyelv,csak a MI9 T PRO-ra.
A rendszer maradt a gyári EU frissítés nincs belepiszkálva.,csak egy-két plusz van benne :) [kép]

Xiaomi 12

(#4574) loukie válasza Alonso69 (#4573) üzenetére


loukie
tag

Pár napot (hetet) kihagytam a fórum életéből, így számomra újdonság ez az EVG. Xiaomi EU bétát használok már a kezdetektől. Ez az EVG mit takar pontosan, kik csinálják? Megbízható?

(#4575) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm a képeket :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4576) Alonso69 válasza loukie (#4574) üzenetére


Alonso69
senior tag

EVG a srác (fejlesztő) nevéből ered Evgen (Jenő)
Eddig módokat készített, főleg a Miroom- béta vagy stabil verziójához,de mivel megszűnt, egy ideig biztosan nem lesz,így az EU béta és Stabil Rom fejlesztése vált célszerűvé,ami nekünk csak jó.
Azt,hogy megbízható nem tudhatom mindenki eldöntheti,hogy bevállalja a telepítést vagy nem.
A 4 pda-n 1810 pozitív értékelése van ,ez soknak számít, [kép] [kép] itt lakik [kép] :Y
Ennyit tudok és azt,hogy ha nem lenne a Masik Rom biztosan az EVG-t használnám.

Xiaomi 12

(#4577) laci laci válasza Alonso69 (#4576) üzenetére


laci laci
addikt

Amúgy az oroszok és az indiaiak jók rom építésben..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4578) juve600


juve600
nagyúr

nálam olyat csinált a MASIK P amit eddig még miui rom nem,újraindult a teló a zsebemben :W

(#4579) jonnyjoker01 válasza juve600 (#4578) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Érdekes. Én ilyen magától újraindulós dologgal nem találkoztam még egy romon se ezzel a telefonnal. Lehet valami app okozta.

Üdv. Johnny

(#4580) Alonso69 válasza juve600 (#4578) üzenetére


Alonso69
senior tag

Eddig még nálam sem volt olyan,hogy magától újraindul. :F Rakd újra egy wipe/cache dalvic elég ,ha van Magisk ,a modulokat pipáld ki ,
aTG csoportban ezt ajánlják, minden hiba javitására :) lehet egy Magisk modul okozta.

Xiaomi 12

(#4581) Laraxior


Laraxior
titán

Esetleg valami okosság arra, hogy a számológép ne jegyezzen meg mindent, hanem, ha zárom, akkor törölje az előzményeket? Mert egy idő után sok összegyűlik.
Régebben magától eltávolította, csak azért tűnt fel. :B :R
(Gyári szoftver, gyári app, nincs buhera)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4582) HoaryFox válasza Laraxior (#4581) üzenetére


HoaryFox
őstag

Csak olyat látok, hogy három pötty jobb felül - Előzmények - 3 pötty - Minden töröl.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#4583) Laraxior válasza HoaryFox (#4582) üzenetére


Laraxior
titán

Igen az megvolt régen is, csak magától elfelejtődtek, így meg mindig rá kell menni, hogy előzmények törlése.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4584) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Már nálam is a 12 es global van fent.
Csináltam biztonsági mentést a Beállítások->Készülékem->Mentés és helyreállítás opcióval, feltettem a gépre és már vissza a telefonra is . De ezeket hogyan tudom felhasználni?

Köszi! :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#4585) Alonso69 válasza ricogsm (#4584) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
Beállítások/készülékem menüpont alatt [kép] [kép] kiválasztod ,ha megtalálja,felhasználod. :)

Xiaomi 12

(#4586) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! A héten jött valami szoftverfrissítés a 9t pro-ra, amitől szörnyű lett. Hogy tudok ilyen mókolt rendszert felrakni, ahol más a kamera szoftver (lehetőleg jobb), jobban fogyaszt, átláthatóbbak az értesítések stb. ? :)

(#4587) Alonso69 válasza balazska92 (#4586) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia. :)
A Mi 9T topic összefoglalóban minden megtalálható [link]
Vagy itt a keresőbe beírod -"twrp telepítés" sok minden le van írva , ha valamit nem világos nyugodtan kérdezz , segítünk. :)

Xiaomi 12

(#4588) ricogsm válasza Alonso69 (#4573) üzenetére


ricogsm
őstag

Mi az EVG?
Lehet felteszem, mert ez a 12 és frissítés mintha zabálná az akkut....

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#4589) ricogsm válasza Alonso69 (#4585) üzenetére


ricogsm
őstag

Szia! Köszi :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#4590) jonnyjoker01 válasza jel1 (#4560) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Bocsi a késői leírásért, mert ez egy kicsit hosszabb folyamat.

1. legfontosabb - készíts biztonsági mentést a fájljaidról, minden törlődni fog a telefonról
2. töltsd le a twrp recoveryt - [link]
3. töltsd le a DFE zipet - [link] , ha szeretnél root jogot akkor ezt: [link]
4. töltsd le a Masik P romot - [link]
5. töltsd le az adb fastboot drivereket és telepítsd olyan helyre ahol könnyen eléred - [link]
6. másold a letöltött recovery img-t, rom és DFE zipet abba a mappába ahova az adb/fastboot telepítve lett (egy mappában legyen az .exe fájlokkal)
7. telefont indítsd újra fastboot módban és csatlakoztasd a géphez (hangerő le+ bekapcs gomb nyomvatartása amíg a fastboot felirat meg nem jelenik a kijelzőn)
8. navigálj a fastboot telepítési helyére, abba a mappába ahol a fastboot.exe található majd fálj -> windows powershell megnyitása -> windows powershell megnyitása rendszergazdaként
9. másold be a következőt majd enter (powershell ablakot ne zárd be, még kelleni fog):
.\fastboot.exe flash recovery twrp-3.4.0-0-raphael-mauronofrio.img
10. csatlakoztasd le a telefont USB-ről majd hosszan tarsd lenyomva a bekapcs+hangerő fel gombot amíg meg nem látod a TWRP feliratot. Fel fog jönni egy ablak, ott húzd el az ujjad (swipe to allow modifications)
11. itt Wipe -> Advanced Wipe -> pipáld be: dalvik, cache, system, data majd alul húzd el a sávot
12. csatlakoztasd a telefont a géphez majd menj vissza a főmenübe: Advanced -> ADB sideload, indísd el
13. powershell ablakba másold be majd enter:
.\adb.exe sideload "Masik P Raphael.zip"
14. ne húzd ki az USB-t, de lépj ki a telefonon a sideload menüből majd navigálj a következőhöz: Wipe -> Format Data. Írd be, hogy 'yes'.
15. Visszamegyünk az ADB sideload menübe, indítsd el, majd a powershell ablakba a következőt írd be:
.\adb.exe sideload Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_03.04.2020.zip (itt azért nem kell idézőjel, mert nincs szóköz a fáljnévben)
vagy ha a root jogos zipet töltötted le akkor ezt:
.\adb.exe sideload DisableForceEncryption_Treble-v20.4_20200323.zip
Ha ez lefutott akkor vissza a TWRP főmenüjébe, majd reboot -> system.

Ezek után ha minden jól ment akkor a Masik P fog fogadni bekapcsoláskor :C

Ha valahol elakadsz ma 17:30-ig, vagy holnap délután tudok segíteni, ezen kívül a többiek is biztos segítenek.

Üdv. Johnny

(#4591) balazska92 válasza Alonso69 (#4587) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi, megnézem! Csak annyi a telefonszámok is törlődni fognak? A képeket stb le tudom menteni, a telefonszámokat hogy tudnám legegyszerűbben? :D

(#4592) ricogsm válasza balazska92 (#4591) üzenetére


ricogsm
őstag

Van Google fiókod akkor simán menti a rendszer automatikusan.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#4593) Hugi0333


Hugi0333
csendes tag

Sziasztok! Valaki legyen kedves és segítsen! Nem tudom életre kelteni a MIPCSuite ban a telót, nem látja. Win10 látja

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#4594) HoaryFox válasza Hugi0333 (#4593) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mert nem támogatja a telefonunkat.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#4595) Hugi0333 válasza HoaryFox (#4594) üzenetére


Hugi0333
csendes tag

Köszönöm szépen! Van esetleg valami alternatív megoldás?

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#4596) Alonso69 válasza ricogsm (#4588) üzenetére


Alonso69
senior tag

Egy kicsit görges vissza,leirtam :)

Balázska92
A szinkronizálást kapcsold be , Google vagy Miui fiókba el ment mindent, az új Rom első bekapcsolásakor lehet választani,hogy mit telepitsen vissza.

Hugi0333
Próbáld meg ezt [link] mindent lehet vele csinálni, hátha segít. :)

Xiaomi 12

(#4597) Hugi0333 válasza Alonso69 (#4596) üzenetére


Hugi0333
csendes tag

Köszönöm szépen!

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#4598) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Az Oxigén romot már valaki esetleg tesztelte?Tényleg 90HZ a képfrissités?

[link]

(#4599) ricogsm válasza Alonso69 (#4596) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi! Ebbe az EU +EVG ben lehet hívást rögzíteni?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#4600) Hugi0333 válasza Bathorypeter (#4598) üzenetére


Hugi0333
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=-bw9ESVSaHQ
https://www.youtube.com/watch?v=w_mQavWjz40

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.