Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) matt22


matt22
tag

Derpfestből már van A14-es is, azon az NFC fizetés is megy rendesen.

A banki saját appok amugy nem feltétlen csak root esetén intenek be, az MBH (korábban Budapest Bank) app pl. a kártya digitalizálást unlockolt bootloadernél letiltja root nélkül is.

(#17152) contaxg


contaxg
veterán

Meghaltak a kamerák a telóban, egyébként remekül teszi a dolgát.
Hard reset, stb nem használt. Valakinek volt már ilyen? Hova érdemes vinni szervizelni?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17153) Obyboy


Obyboy
Topikgazda

Vagy az új alpha droid verzió vagy egy új Google pay frissítés sikere de ma sikerült NFC-vel fizetni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17154) Sz_Imre válasza Obyboy (#17149) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszi!Akkor belevágok a nyitásba. Ha valami probléma lenne, akkor jövök. Bár szerintem majd a további lépések miatt.
#17148 otto14: Köszi az infót.

(#17155) cs1rk3 válasza Obyboy (#17153) üzenetére


cs1rk3
tag

Nálam is ez a baj nem enged fizetni 12.5.2 eu rom van fenn vissza lehet állni előző romra vagy akkor tégla lesz?

(#17156) S-eye válasza Obyboy (#17153) üzenetére


S-eye
senior tag

Lehet majd alphadroid android 13 verzióról ota-val A14-re frissíteni? Pixel experience plus februári verziójan vagyok de a Google Wallet már nem megy. Maradtam volna a ROM-on mert betonstabil és gyors, de már nincs több support rá. Hagyom a Magisk szórakozást egyelőre és megyek majd Alphadroidra.

(#17157) Obyboy válasza S-eye (#17156) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Custom ROM-on a főverzió frissítések ritkán ajánlottak OTA-n. Clean flash biztonságosabb/stabilabb. Az AlphaDroid is szépen kiforrta magát, ha ilyen lesz az A14es is akkor biztos ezen maradok.
Az AlphaDroid sourceforge oldaláról lekerült a 20231113-as frissítés. Lehet bugos volt, bár nálam atomstabil. Ha kell fel tudom tölteni valahová.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17158) Sz_Imre válasza Obyboy (#17157) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Emiatt került le: -Google photos unlimited upload is broken on latest build. I'll fix it and reupload tomorrow.
XDA forrás

(#17159) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Na sikerült a bootloadert nyitni, nem kellet 168 órát várni. Gondolom már lejárt a hivatalos támogatása, ezért engedte.
A másik kérdés, hogy rom telepítéshez kell otg kábel/adapter? Mert valahova fel kell másolni a romot vagy nem így működik?

(#17160) Obyboy válasza Sz_Imre (#17159) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Elég ha usb-vel összekötöd a pc-vel és onnan telepíted a twrp-t és a rom-ot.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17161) Obyboy válasza Sz_Imre (#17158) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Köszi. :R
Már annyira átszoktam a Telegramra, hogy az XDA-t ritkán jut eszembe megnézni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17162) Sz_Imre válasza Obyboy (#17161) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nincs mit. :)
----
Apropó, az összefoglalóba találtam pár nem működő linket, ha lesz időt és kedved, akkor majd ki kéne javítani. Előre is köszi.:
-YouTube Vanced: Itt. - Nem letölthető, mert támogatása megszűnt.
-Kijelentkezés a MIUI fiókból: Remove Mi Account: Permanent Solution for Forgotten Password - link már nem működik

-Bootloader nyitás résznél: Angol nyelvű leírás itt található. - a link már nem működik

0. Engedélykérés itt. - linknél üres fájlt akar tölteni, azaz nem működik

(#17163) S-eye válasza Obyboy (#17161) üzenetére


S-eye
senior tag

Linket kérhetek alphadroid telegramhoz? Köszi

(#17164) Siriusb válasza S-eye (#17163) üzenetére


Siriusb
veterán

(#17165) S-eye válasza Siriusb (#17164) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszönöm

(#17166) Sz_Imre válasza Sz_Imre (#17159) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tegnap sikerült a Alphadroid romot feltelepíteni. Eddig nagyon tetszik, elég jól testre lehet szabni. Az akkumulátor használat is, mintha jobb lenne. Ami viszont fájó pont egy kicsit, hogy a K&H mobilbank-ot nem tudom aktiválni, mert az utolsó lépésben kiírja ,hogy a "szolgáltatás nem elérhető az Ön mobil eszközén". De egyébként elégedett vagyok, mert így majdnem olyan mintha egy új eszköz lenne. :D
Alphadroid utolsó verziója van fent, ami november 19-én jött ki.
Igaz, haverom segített ebben, és ő az otg módszert javasolta, mert a recovery-ből usb-otg kivételével wipe-olva lett, hogy tiszta rendszer menjen fel. Így utána már csak a romot és a xiaomi eu firmware kellet feltenni, utána látni az új rendszert.

(#17167) S-eye válasza Sz_Imre (#17166) üzenetére


S-eye
senior tag

Itt nem a Play Integrityvel van gond? Vagy rootolva van?

(#17168) Sz_Imre válasza S-eye (#17167) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nincs rootolva, és a Play Integrityvel 3/2 felső zöld, a legalsó meets_strong piros, de ahogy olvastam, az a bootloader nyitás miatt az is marad.
Vagy az hogy Redmi K20-nak látja a google? Pedig eu firmware-t raktam rá a rom után.

[ Szerkesztve ]

(#17169) S-eye válasza Sz_Imre (#17168) üzenetére


S-eye
senior tag

Lehet a KH a bootloader nyitásra is érzékeny, nem tudom. Azt hittem Play integrity okozza a hibát. Pár hét és én is felteszem az Alphadroidot.

(#17170) ztoldy válasza S-eye (#17169) üzenetére


ztoldy
senior tag

Így van, a nyitott bl miatt nem megy.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17171) S-eye válasza ztoldy (#17170) üzenetére


S-eye
senior tag

Jó tudni. Nekem az Erstével nincs gond nyitott BL mellett. Viszont a 1/3-mas Play Integrity miatt már nem engedi az ujjlenyomatos azonosítást.

(#17172) Obyboy válasza ztoldy (#17170) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Nekem is csak a BL van nyitva, Unicredit app megy simán és az ujjlenyomatos azonosítást is engedi.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17173) ztoldy válasza Obyboy (#17172) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ez attól függ, hogy mennyire erősen ellenőrzi a rendszerintegritást az app, de rendszertől is függ.
Pl. Project elixir romon simán ment a gpay, ami figyeli ezt, de gyári romon nyitott bootloaderen már nem működött, pedig root egyiken sem volt csak nyitott volt a bl.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17174) Sz_Imre válasza S-eye (#17169) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm a választ. Bootloader nyitásra gondoltam én is, de azért már picit túlzás tőlük.
----
Akkor egy másik rom-mal működne is az K&H app?

(#17175) ztoldy válasza Sz_Imre (#17174) üzenetére


ztoldy
senior tag

Igen, elvileg működhet. Ahol azt írják az adott release-nél, hogy "CTS Passes by default" azaz a ROM alapból átmegy az ellenőrzéseken, akkor nagy valószínűséggel nem lesz probléma, mert kiadás előtt ellenőrizték, de a google bármikor kitalálhat valamit.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17176) Sz_Imre válasza ztoldy (#17175) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszi. Bár nem sok alternatíva van.

(#17177) Obyboy válasza Sz_Imre (#17176) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Én a DerpFest-et használtam sokáig, ez is stabil rom, ha a CTS itt rendben van akkor ezzel tehetsz egy próbát. Kevésbé testreszabható mint az Alpha viszont stabil és gyors.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17178) ztoldy válasza Sz_Imre (#17176) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én project elixir-t használtam sokáig. Ezt valaki fel sem tudta telepíteni k20-ra, nálam gond nélkül futott. Azért vannak alternatívák, szerintem 3-4 olyan romot is találsz a telegram csoportban, aminél kiemelik, hogy átmegy a CTS-en.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17179) Sz_Imre válasza ztoldy (#17178) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszönöm a tanácsot. Utána nézek a dolgoknak.
#17177 Obyboy : Neked is köszönöm, utánanézek. Sajnálom a dolgot, mert piszkosul tetszik az Alphadroid. Bár mobilapp nélkül is megtudnék lenni, ha akarom.

[ Szerkesztve ]

(#17180) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv!

A telefonon (miui) alapból eu fw 12.1.1.0.RFJEUXM volt rajta.
Na most néhány rom készítőnél csak global (RFJMIXM) vagy kínai fw volt ajánlva.
Ugyebár a legutóbbi rom telepítésnél az eu-s fw-t raktam fel.
Olvastam amit tudtam itt a topikban, de nem volt egyértelmű számomra.
Kérdés, hogy maradjak eu-n vagy global fw is jó lesz hozzá?

(#17181) ztoldy válasza Sz_Imre (#17180) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nekem anno a V12.5.2.0.RFJCNXM china FW volt fent, ha jól emlékszem. Az általad írt az egy kiadással korábbi EU FW, ha jól látom. Hogy az általad említett fw-rel kompatibilisak-e a romok azt nem tudom, de bármikor tudsz fw-t cserélni telepítést követően, ha rendellenességeket tapasztalsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17182) Sz_Imre válasza ztoldy (#17181) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Na így már érthető. Köszönöm. :R
Rakom az eu-t és ha valami probléma lenne, akkor lesz global.
Kb. milyen rendellenességek jöhetnek elő ilyenkor?

(#17183) ztoldy válasza Sz_Imre (#17182) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nem működő vagy lefagyó hardver, nem működő funkció stb.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17184) Sz_Imre válasza ztoldy (#17183) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Értem, köszönöm a választ.

(#17185) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Na sikerült a Project Elixirt feltenni a telóra és működik vele a K&H Mobilbank.
Bár ennél a romnál a legutolsó build-nál a kameránál a videó rögzítésnél crash-el. (bár azt csak ritkán használtam)

(#17186) ztoldy válasza Sz_Imre (#17185) üzenetére


ztoldy
senior tag

Telegramon nézd meg hátha írtak rá megoldást, illetve tudod használni a google camera különféle verzióit is. [link]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17187) Sz_Imre válasza ztoldy (#17186) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Azt néztem (Telegram Project Elixir Mi 9T link), más is írta, hogy nem működik.
Gcam (urnyx 2.6) és opencamera által sem működik a videó felvétel készítés. (crash)
Gondolom a legutóbbi build-nál valami félrement. Ezen kívül minden más működik egyelőre.

(#17188) mm89 válasza cs1rk3 (#17155) üzenetére


mm89
őstag

Szia
Nekem 12.5.6 Xiaomi.eu rom van fent, direkt nincs root és ma vettem észre hogy nem tudok nfc fizetni.
Nem emlékszem mikor ment utoljára.
Sikerült megoldani neked?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#17189) ztoldy válasza mm89 (#17188) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nyitott BL miatt valószínű nem fog menni rajta.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17190) mm89 válasza ztoldy (#17189) üzenetére


mm89
őstag

Közben olvasom a xiaomi.eu fórumot és minden eu romos készülék így járt... Magisk + play integrity fixet javasolnak..
Annyira idegesítő már ez. Ezért engedtem el a rootot is mert időről időre küzdeni kell azért hogy használni tudjam a telefont. Úgy néz ki a custom romokat is el kell engedni.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#17191) Obyboy válasza mm89 (#17190) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Sajnos egyetértek. Hosszú évek óta custom ROM-okat használok. Többek közt.azért mert 4-5 évente veszek új telefont viszont szeretem ha naprakész a rendszer és a biztonsági frissítés is. Régebben ritka volt ha egy cég 2 évnél tovább supportált egy készüléket. Szerencsére elkezdték egymásra licitálni az új főverziók számában és a biztonsági frissítés idejében. Így már vannak akik a megjelenés után még 3-4 főverziót és 4-5 év biztonsági frissítést ígérnek. Ha ezt valóban tudják tartani a gyártók akkor lesznek akik nem fognak BL-t nyitni.

UI: ha jól tudom a xiaomi a harmonyos-nél már nem fogja engedélyezni a BL nyitást.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17192) cs1rk3 válasza mm89 (#17188) üzenetére


cs1rk3
tag

Azóta sem jó tettem fel globál romot avval sem jó 😬 Blt vissza lehet zárni vagy jön valami Update még?

(#17193) ztoldy válasza cs1rk3 (#17192) üzenetére


ztoldy
senior tag

Szerintem 9T-re nagyon kicsi a valószínűsége, hogy update legyen az eu romból.
Egyéb custom romokkal próbálkozhatsz, amiknél írja a fejlesztő, hogy átmegy gyárilag a CTS ellenőrzésen, így nyitott bl mellett is működik nagy valószínűséggel minden olyan app, ami ezt figyeli. Ezen kívül magisk+modulokkal lehet kísérletezgetni.
Bl-t a mi flash tool-lal vissza tudod záni, de csak teljes visszaállítás mellett, így mindent újra kell telepítened utána.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17194) madrac válasza ztoldy (#17193) üzenetére


madrac
őstag

Meglepne, ha lenne olyan ROM ami alapól átmegy mindig az ellenőrzésen folyamatos rom frissítgetés nélkül. Egy idő után ahogy most már napi szinten blokkolja google az újabb módszereket. Egyedül a ksu/magisk modulok frissítésével lehet valamennyire felvenni a versenyt ez ellen.

(#17195) otto14 válasza madrac (#17194) üzenetére


otto14
senior tag

Ha erre gondolsz, nálam átmegy a teszt. PixelOs 2022.okt.29 -es build. Nem használok kártyás fizetést ezen a telefonon, így nem tudom, hogy működik -e. De este majd kipróbálom.

Szerk: Megpróbáltam hozzá adni a kártyám a google wallethez, és azt írja hogy nem biztonságos a telefonom. Tehát itt sem megy.

[ Szerkesztve ]

asd

(#17196) crok válasza otto14 (#17195) üzenetére


crok
nagyúr

De ne a SafetyNet tesztet használd mert az egy éve deprecated.. Play Integrity API check-et nézz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#17197) Siriusb válasza crok (#17196) üzenetére


Siriusb
veterán

Hát te meg hogy nézel ki?! De megöregedtél! Szép köpenyed sincs már. :(

:D

(#17198) S-eye


S-eye
senior tag

Szerintem én behódolok a Googlinak. Nagyon zavar, hogy a banki és biztonsági appok már nem mennek ujjlenyomattal.

Hogyan tehetem vissza a legutolsó stock romot?

(#17199) Obyboy válasza crok (#17196) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Legfrissebb AlphaDroid csak a Basic_integrity teszten megy át, a Device_integrity-n és a Strong_integrity-n megbukik. :((
UniCredit és Revolut app működik rendesen, Google Pay viszont nem működik.
Remélem a következő frissítésben megoldják, hogy mindhárom teszten átmenjen a ROM.
A14-es ROM-ok közül van olyan ami mindhármon átmegy? Pl: ha a DerpFest ilyen akkor váltok is arra.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17200) crok válasza Obyboy (#17199) üzenetére


crok
nagyúr

Mindharmon semmi nem tud atmenni nyitott bootloader-el, elvbol nem. [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.