Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) UnA válasza Silenzio (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF: A logoutos cikkeket a tagok írják, vagyis nem sok tudomásuk van arról, hogy az újságírók mivel foglalkoznak pl. a Mobilarénánál. Ezen felül van egy plusz idő még a korrektúrázásra és a végleges rábólintásra is.

(#42) Sgr_A válasza bloggiold (#37) üzenetére


Sgr_A
addikt

kint a veletechen pont ezzel promozták az asus 5-öt
intelligens töltő vezérlő van benne tanulja a szokásaid ha egész éjjel rajta hagyod akkor a teló ezt megtanulja és úgy tölti hogy reggelre legyen 100%on az aksi

(#43) Silenzio válasza UnA (#41) üzenetére


Silenzio
addikt

Tudom, én írtam a Logoutra és a Gamepodra is anno.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) fecus


fecus
őstag

Az üzenetek visszanézhetők valahány darabig, vagy rögtön törlődnek ha továbblépek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#45) bloggiold válasza fecus (#44) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem törlődnek, visszanézhetőek addig, amíg ki nem törlöd őket.

https://fontecone.blog.hu/

(#46) LogiDrot


LogiDrot
csendes tag

Sziasztok!
Nem egészen világos az akuidő. Én kb 6-8 órás bicótúrákra használnám. Kitart-e egy nap a készülék. Igazából az érdekelne utólag, hogy merre jártam.
Köszönöm,
Kisbali

(#47) mrszitya válasza LogiDrot (#46) üzenetére


mrszitya
senior tag

Másfél hónapot tud papíron az óra! Ez a valóságban nyilván kevesebb lesz, de nem nagyságrendekkel. Nekem kicsit több, mint kettő hét alatt 41%-ot merült mindössze. (Ebben két, nagyjából 45 perces/1 órás futás során volt csak gps használat).

Egy hosszú túra nyilván jobban terheli az akksit, a gps nem tartozik az energiatakarékos modulok közé. Aggódni viszont nem kell, biztosan nem kell tölteni még ilyen hosszú túra után sem.

(#48) LogiDrot válasza mrszitya (#47) üzenetére


LogiDrot
csendes tag

Köszönöm!
Kisbali

(#49) LogiDrot válasza LogiDrot (#48) üzenetére


LogiDrot
csendes tag

Hali!

Vettem egy Amazfit Bip Lite-ot. Kipróbáltam több napos bicótúrán. Egy nap kb 9-16h-ig tartó folyamatos tekerés során kb 30%-ot "fogyasztott". Szépen felvette a megtett utat. Automatikusan pause üzemmódba állt, pihenőkor.

Összehasonlítva a kerékpárkomputerek, telefonok adataival, nem sok eltérés mutatkozott.

Remek kis eszköz, jó vétel!

Üdv,

Kisbali

(#50) SimonJanos válasza bloggiold (#45) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Ez igazából ua. mint https://prohardver.hu/tema/xiaomi_mi_band_3/friss.html ?!
Tehát (Xiaomi Huami) Amazfit Bip Lite =Amazfit Bip Lite > ment egy "hivatalos" teszt majd a Tiéd...? :U

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#51) Veron


Veron
őstag

Használta valaki már strandolásra? Tudom, hogy csak IP68, de kíváncsi lennék, valaki használta-e már ilyen körülmények között. Olyat keresek, amit pancsolni lehet vinni (nem búvárkodni vagy Balaton átúszásra vinni).

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#52) alexw801


alexw801
senior tag

6 napja használom az Amazfit Bip-et. Volt Mi Band 2, van Mi Band 3 (elválunk), ez a Bip beválik.
Leszedtem egy számlapot az AmazFit Bip & Cor WatchFaces-ről, amit legtöbben szedtek le, szinte minden adat állandóan látszik.
A Notify & Fitness for Amazfit-et használom.
Ma csináltam próba séta tracket, majd szinkronizáltam a Notify & Fitnessre. Minden adat lejött.
Kérdésem: milyen térkép alkalmazásra küldjem ki, hogy látható legyen rendesen?
A légnyomás nyilván tényleges, nem tengerszintre átszámított, amit mutat. A magasság értéke is nyilvánvalóan tévesek, pl. a telefon GPS app-hoz képest 40-50 m eltérés van. Ugyanakkor felmentem egy 500 m tszf. magasságú helyre, és itt mind a telefon GPS, mind az Amazfit Bip 1-2 m eltéréssel ugyanazt a magasságot mutatta, ami ott ki volt írva a turista táblára. Meglepő.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#53) Veron válasza alexw801 (#52) üzenetére


Veron
őstag

Mitől jobb, mint a Mi band 3? Vízbe nem vitted véletlenül?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#54) alexw801 válasza Veron (#53) üzenetére


alexw801
senior tag

Az Amazfit Bip jelentősen különbözik a Mi Band 3-tól:
Nem való vízbe, nem vittem és nem is fogom bevinni. Lehet, hogy a Mi Band 3 jobban vízálló.
Egy napig mindkettőt hordtam (jobbkéz, balkéz), a Bip nekem kellemesebb, óra szerű, a Mi Band 3 furcsa alakú és elég nagy bumszli.
Akku idő: 2-3-szor hosszabb, aktív GPS tracking mellett 22 óra, közepesen 45 nap, éheztetve 90 nap. stb.
Kijelző: állandóan látszik, erős fényben a legjobb.
A kijelzőn sok info elfér, pl. a mostani óraszámlapon: óra és perc nagy mérettel, 05. Augu Sun., pulzus, km, kcal, lépésszám, akku% - ez mind egyszerre állandóan látszik.
Intelligens többféle ébresztés programozható.
Iránytű, légnyomás, magasság és koordináták könnyen nézhetők.
Többféle (gyalog, futva, bicaj, stb.) követés (tracking) igen könnyen indítható.
Mivel kb. 1 éves a kütyü, ez angol kivitel, semmi kínai, nem kell a firmware-t piszkálni.
Nagyon nagy a támogatottsága, a legnagyobb oroszul (ez nem csoda, szinte mindenhez így van):
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=835724&st=19740

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#55) alexw801


alexw801
senior tag

Amazfit Bip légnyomás és magasság mérés:

Hely: Bp. XV. II emeleten, Időkép szerint itt 1014 hPa a tsz.átszámított most. Magasság 125 m tsz. felett. Tényleges légnyomás: 1000 hPa (11,4 hPa / 100m a korrekció).

Zárt szobában csak a légnyomást méri a Bip, ez 1007,4 hPa, sajnos nem jó. Éppen a tényleges 1000 és a tsz. átszámított 1014 középértéke lenne...

A Bip GPS csak akkor indult, ha kilógattam az ablakon a panel lakásból, ekkor 125 m magasságot is kiírt. A Mi telefonom pontosan ezt méri GPS alapján, tehát a Bip magasság mérése GPS alapon megy. Ez jó.

De akkor mi a fene a légnyomás mérés?

Így érthető, hogy tegnap Diósjenő Závoz tetőn 492 m-t mutatott a Mi és a Bip, és ennyi is van ott kiírva a tájékoztató táblára.

A Bip GPS mérője fene pontos!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#56) alexw801


alexw801
senior tag

Elég döglött ez a topic.
A Notify & Fitness-re ki tudom vinni a séta adatait, móricka térképre is.
Ez a kapcsolat a Strava felé:
https://support.strava.com/hc/en-us/community/posts/360000145224-Sync-Amazfit-Bip-to-Strava

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#57) dorika87 válasza alexw801 (#54) üzenetére


dorika87
őstag

Említetted, hogy a kijelző állandóan látszik. Ez mit takar pontosan? Sötétben is folyamatosan világít? Tehát ha alszom akkor is világít a karomon? Vagy hasonlóképpen működik mint a Band, hogy ha felemelem akkor villan fel a kijelző. Azt egyébként tudom, hogy a fényereje jobb mint a Band-eknek, pont ezért is szeretném a Band 2-met Bipre és nem Band 3-ra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#58) alexw801 válasza dorika87 (#57) üzenetére


alexw801
senior tag

Állandóan látszik, mint az e-book olvasóknál, világítás nélkül. Erre erősít a világítás, ami kar felemlésre rövid időre, gombnyomásra kicsit hosszabb időre bekapcsol.
A Notify & Finess for Amazfit-ben programozható, hogy éjjel x órától y óráig ne világítson mozgásra.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#59) dorika87 válasza alexw801 (#58) üzenetére


dorika87
őstag

Oh az szuper, akkor eink kijelzője van, ha olyan mint az ebook. Ezt akkor nekem találták ki :)
IOS-en fogom használni tehát csak MiFit alkalmazás kompatibilis vele, (illetve megnézem majd van-e valami amazfit féle) de nekem megfelel, mert most is Band 2-vel használom és nekem elég, meg vagyok vele elégedve.

(#60) fecus


fecus
őstag

Vennék egy ilyen jószágot.
Ugye, ez az amiről itt beszélgettek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.