Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A termék jó, de kintről már nem igazán éri meg rendelni.

Itthon olcsóbban megrendelhető.

A tesztet köszi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) shifty! válasza Graphics (#1) üzenetére


shifty!
senior tag

A szerző által megemlített kuponnal csontra ugyanannyira jön ki a linkelt oldalról, mint a leggyakoribb itthoni beszerzési helynek számító EUStock-ról, így ez ebben a formában (a kupon érvényességéig) nem állja meg a helyét. Bár az is igaz, hogy ha választani kéne, én is inkább a jól bevált magyar forrásból venném meg a kütyüt, csak a tisztán látás végett mondom.

A teszt nagyon jó lett, köszönjük! Sok olyan pontot megválaszolt ami nem volt nekem eddig tiszta. Valószínűleg megajándékozom magam egy ilyen ketyerével nemsokára, bár inkább a klasszik karórákat favorizálom, ez most kivételesen nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#3) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezekkel a szíjakkal gagyi gyerekjátéknak néz ki. Fém szíjat lehet rá tenni? Edzéshez ok a műanyag, de edzésen kívül gáz. Nem bírja az úszást egy sportos kütyü... Mondjuk aki triatlonozik, akkor ne ilyet vegyen ezek szerint. Vacak kis 5-6e forintos Casio órámmal évekig úsztam, és még elemcsere után se ázott be, meg a mostani Casio edifice se.
Mondjuk futáshoz tekeréshez nem lenne rossz valami okos eszköz nekem se.
A teszt jó, részletes, köszi!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4) macilaci78 válasza shifty! (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jól bevált itthoni beszerzési hely szlovák. Csak hogy tiszta legyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#5) Wesder válasza Victoryus (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, van hozzá rengeteg, nèzz szèt Ebay-n meg Ali-n.

IP67 - Az eszköz 1.5m-ig vagy 30p-ig vízálló.
IP68 - az eszköz víz alatt használható.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) shifty! válasza macilaci78 (#4) üzenetére


shifty!
senior tag

Nem kioktatólag szándékoztam írni.
Nincs tapasztalatom a linkelt vásárlós oldallal, de feltételezem hogy a garanciáztatás egyszerűbb, ha a szlovákoktól veszed, lévén nekik van MO-i szerződött partnerük. A postaköltség vsz kisebb.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7) bloggiold válasza Victoryus (#3) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,A gyors zárral rögzített, 20 milliméteres, szabványos, cserélhető óraszíj"
Szabványos méretű, tehát cserélhető bármilyen másik szabványos méretű szíjra.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#8) gyépés


gyépés
aktív tag

Jó teszt, köszi. Egy dologgal nem értek csak egyet, azzal, amit a PPG technológiáról írsz. Szerintem nem a technológia miatt pontatlanabb a pulzusmérés, hanem mert nincs rendesen megcsinálva. Pont emiatt vettem én is sportórát, mert abban megbízható a pulzusmérés sport közben is, nem csak mikor a tv előtt ülök. :)
Nekem ilyenem van, a teszt elég alapos: https://www.dcrainmaker.com/2015/11/tomtom-spark-review.html
Sajnos a Mi Band 2 ment is a polcra, és emiatt nem tudtam más Xiaomi cuccot sem megvenni. Ezek inkább okos cuccok, mint sportolásra valóak.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#9) dragonfx


dragonfx
veterán

ez tényleg ennyi mindent tud?
futás,gyaloglás,lépés, alvás?
a mi band 2 ehhez képest fika akkor nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10) UnA válasza gyépés (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Hát ... ez a pulzusmérés mindig nagy vitatéma szokott lenni, mert vannak, akik csak a mellpántban hisznek - és vannak ugye a többiek :) Engem igazán nem érint, de már láttam erről véget nem érő fejtegetéseket.

(#11) Graphics válasza dragonfx (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi Band 2 is tudja....

Nem egy kategória a kettő, remélem feltűnt. :) Kb 3x drágább ez mint a Mi Band 2

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) gyépés válasza UnA (#10) üzenetére


gyépés
aktív tag

Hát ja, elég megosztó téma. Sajnos én nagyon utálom a mellkaspántot, kettő is porosodik már itthon valahol. Olyan érzésem van benne mindig, mintha nem tudnék rendesen levegőt venni, ezért kezdtem alternatívát keresni. És hát... nem sok van. Igazából a nagyobb gyártók sportóráiban van olyan szintű csuklós pulzusmérő, hogy az már stabilan eltalálja a megfelelö tartományt. De ilyen órából van kb. tíz a piacon, amik vállalhatóak. Nyilván arany árban. :) Viszont egyre több jelenik meg, remélem idővel elterjednek, és akkor ilyen egyszerűbb cuccok is jobban mérnek majd. Mindenesetre a PPG mérés fejlődik szerintem, több van benne, mint az a tesztelt cuccban látszott.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#13) Jabby


Jabby
őstag

"Vásárlás előtt fontos az óra átmérőjének helyes megválasztása, általánosan elmondható, hogy a hölgyek számára a 39 mm-es vagy annál kisebb, míg a férfiaknak a 39-46 mm közötti tokméretű órák ajánlottak. A Huami Amazfit Bip mindkét nem számára ideális méretekkel rendelkezik."

Egyet értünk, nagyon fontos az óra átmérője!
Viszont a cikkből nem derült ki,l hogy a tesztelt Bip-nek mekkora az átmérője?
Talán 39 mm?

Számomra az sem egyértelmű, hogy ez a Bip miért Live?
Eddig csak Bip-ként találkoztam vele, a fórumon is két Bip-es topic van, napi hozzászólásokkal.

(#14) Tom5


Tom5
addikt

Ez most ugyanaz az óra v más? :F

(#15) Wesder


Wesder
félisten

Tom5
Ugyan az.
Nem lett javítva az IP besorolás.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) bloggiold válasza Jabby (#13) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Az óraszerkezet kiterjedése 39,4×34,1×9,5 milliméter," ebből ki lehet találni
Nem Live, Lite - a geekbuying ahonnan az órát rendeltem ezen a néven árulja (és más kínai webáruház is).

https://fontecone.blog.hu/

(#17) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a tesztet, nagyon jó lett.
Azt nem találtam meg benne, hogy alkalmazásokat lehet rá telepíteni?
Van 2 Pebble órám, de ideje lenne már a cserének. Első blikkre hasonló cucc ez is, de gondolom kevesebbet tud.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#18) Wesder


Wesder
félisten

Most akkor IP 67 vagy IP68?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Az előző két kérdésre
A sorok között olvasva:
Alkalmazásokat lehet rá telepíteni?" - ,,az egyedi, zárt rendszerrel rendelkező Bip-et" - nem lehet rá telepíteni

IP 67 vagy IP68? -,, Az IP68-as védelemnek köszönhetően fürdéskor vagy zuhanyzáskor is rajtam volt" (IP68)

https://fontecone.blog.hu/

(#20) Sgr_A válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Sgr_A
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#21) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Az az érdekes helyzet van nálunk, hogy barátnőmet meggyőztem vegyen egy Bip-et, mivel én is szereztem egy Amazfit Pace 2-t. És nagyon meg van vele elégedve, teljesen jól méri az edzés adatokat, meg mindent. A Pace 2-ről nem készítesz esetleg tesztet? Mivel arról még nem nagyon találtam itthon semmit.

(#22) Wesder válasza bloggiold (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Ez rendben van, de utána meg az IP67-nek megfelelő kritèriumokat írtad le.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Készülök édesanyámnak venni, vagy egy Band 3-mat, vagy egy Bip-et. Neki az lenne a fontos, hogy kicsi legyen az eszköz és hogy tudja vele követni a futását/edzését. A kérdés az, hogy elég-e neki ebből a szempontból a Band? A Bip egyetlen előnye a felsoroltak alapján az, hogy a futást nem csak időben és távban tudja kimutatni, hanem helyszínt is jelez a beépített GPS-szel? (nagy a telefonja, ezért azt nem vinné edzeni)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#24) bloggiold válasza Matada2.3 (#23) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Plusz ,,Bizonyára nem kevés felhasználónak okoz bosszúságot más eszközöknél, hogy tűző napon szinte lehetetlen leolvasni a kijelzőt." A Band kijelzőjét kültéren futás közben nem látod...
+ időjárás, iránytű, magasságmérés, barométer...
wesder: IP68 továbbra is, ezek az egyébként tényleg IP67 kritériumok vannak megadva a gyári kis papírocskán a dobozban.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#25) Wesder válasza bloggiold (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor nem szóltam :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) dumper


dumper
csendes tag

Szia!

Meg tudnád írni, hogy futás közben milyen adatokat tud megjeleniteni az óra. Tudja-e mutatni, hogy hány perces kilométereket futok aktuálisan és átlagosan.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27) dse


dse
tag

zenelejátszáskor mutatja a szám nevét?
léptetés, hangerőállítás?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#28) bloggiold válasza dumper (#26) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Futás ideje, sebessége, távolság, pulzus, szintkülönbség emelkedés magassága és hossza, a végén kis térképet is rajzol, hogy merre futottál. A Mi Fittben utána pluszban több adatot is megnézhetsz (képernyőmentéseken a tesztben látszik).
Zenelejátszásra nem alkalmas, zenét nem vezérli (de külön appal megoldható a zeneszámok közti lépegetés)

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#29) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Endomonoval együttműködik? Tehát elég lenne csak az óra futás közben, vagy mindenképpen vinni kell a telefont is?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30) Graphics válasza Victoryus (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az óra elég a futáshoz, Endomondo-t nem tudom megmondani, hogy együttműködik-e vele.

Itt az óra régebbi topicja: Endomondo témakörre ezt dobta ki: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) rhaala válasza bloggiold (#28) üzenetére


rhaala
újonc

Szia!
Az a kérdésem hogy naponta több alvási ciklust is tud-e rögzíteni? Sajnos a miband 2 emiatt nem vált be. Pl reggel aludtam 3 órát és délután 6-ot, de csak egyet mért.

(#32) MaCS_70


MaCS_70
félisten

"Fontosnak tartom megjegyezni, hogy az alacsony áramfelvételű eszközöket, headseteket, aktivitásmérőket biztonságosan tölteni csak a számítógép USB portjáról, vagy külső akkumulátorról lehet."

És miért? Nem nagyon látom ebben a rációt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) shifty! válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


shifty!
senior tag

Egy ilyen, alacsony feszültségű és kapacitású akkuval rendelkező eszköz töltésvezérlő elektronikája - valószínűleg - nincs felkészítve mondjuk egy gyorstöltő által hirtelen leadott 18W-os töltési teljesítményre. Kb. lökésszerű, nagy áramerősséget kap a pici akkumlátor, nem valószínű hogy hosszú távon túl jó hatással lesz rá. Élettartamra való tekintettel biztosan jobb a standard, mondjuk számítógép USB-n leadott 5V/1A töltés, ilyen kicsi feltöltendő kapacitásnál nincs szükség 9V/2A és hasonlóan nagy töltési teljesítményre, nem fog szignifikánsan csökkenni a töltési idő, ami amúgy sem nagy.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#34) MaCS_70 válasza shifty! (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ennek a miértje érdekelne, ugyanis nem sok értelmét látom, hacsak nem valami áramgenerátorral próbálunk tölteni -- ami pedig ugye nyilvánvalóan falrengető baromság.

A gyorstöltőket szerintem ne keverjük ide, mert azok valamennyi intelligenciával megáldott eszközök, amik kölcsönös szimpátia alapján a feszültséggel is játszanak, de annak, aki nem kéri, nem fognak 5 voltnál többet adni.
Van tehát egy stabil 5 voltos tápfeszültség, ami tud produkálni valamennyi áramot, amit a lehetőségeken belül a töltőelektronika határoz meg. Nem az áramforrás "tolja" az ampereket, hanem a fogyasztó enged át magán valamennyit.

Tehát vagy van valami furcsaság ezekben a töltőkben (ebben a minőségi kategóriában furcsállanám), vagy nem stimmel az alapmegállapítás. Mi lehet annak a forrása? Ír ilyet a használati útmutató?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) shifty! válasza MaCS_70 (#34) üzenetére


shifty!
senior tag

Párom BT-s fülhallgatóján (szintén Xiaomi) teszteltük a dolgot, hogy mennyivel gyorsabb a gyorstöltős töltés a standardnál, és ahogy írtad, a szabályzás miatt nem volt érdemlegesen gyorsabb, tehát valahol van szabályzás. Sajnos arról nincs érdemleges infóm, hogy a kicsi akkumlátoros készülékeknél hol van az a korlát, ami miatt a 100-200 mAh-s akkukat sokáig kell tölteni, hiába tudnád papíron pár 10 perc alatt feltölteni őket. A háttérinfó nálam is hiányzik, saját tapasztalat alapján próbáltam eszmefuttatni.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#36) MaCS_70 válasza shifty! (#35) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalataidat, de első sorban a cikkíró magyarázata érdekelne -- ha már ő írta le...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37) bloggiold válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igen így van ahogyan azt (#33) shiftyhungar leírta. Több eszközt is láttam 1 év után akkumulátor hibával tönkremenni. Egyébként a felhasználói utasátsiban is benn van (...above 5V and 500mA). Nics időm megnézni, de ha jól emlékszem, akkor az ebben a tesztben a képeken látható 3 óra, egy mi band 2 és egy okos-lámpa papírjaiban is le van írva az általam ajánlott töltési mód. De Google barátunk is megmondja, ha rákeresel az alacsony áramfelvételű eszközök töltésére.

Kicsit más, de végre valahára az Asus mérnökei megerősítenek ebben, hogy ne így töltsd a telefonod, ez is állandó vitaforrás egyébként (ZenFone 5):

rhaala: a kérdést passzolom, mivel naponta csak egy alvási ciklus jön össze nekem

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#38) MaCS_70 válasza bloggiold (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az, hogy a max. töltőfeszültség korlátozása jót tesz az akkunak (az ökölszabály szerint 3,92 volt fölött minden 0,1 volt felezi az élettartamot, aztán 4,2 voltnál ez felgyorsul) régi téma, mint ahogy az is, hogy töltőn hagyni az akkut s lrgjobb módszer annak kinyírására.

De ezt, hogy egy egyébként jó minőségű feszültségforrás, tehát a töltő primer oldala nagyobb teljesítménye mennyiben befolyásolná magát a töltést és venné fokozottan igánybe az akkut, számomra teljesen érthetetlen és abszurdnak, alapjaiban mond ellent a villamosságtani és elektronikai tanulmányaimnak. Egy jól működő töltő teljesen eltünteti a primer oldali problémákat, ez pedig, hogy 500 mA vagy 500 kA áll rendelkezésre, teljesen mindegy, ha elég az alacsonyabb érték. Olyan ez, mintha azt mndanánk, hogy ha kapacitásbővítést kérünk az ELMŰ-től az otthoni hálózatra, hamarabb romlik el a tévénk.

Ez persze nem jelent semmit, de két és fél éve töltöm az okosórámat (általban 80%-ra) nagyteljesítményű adapterről, és remekül érzi benne magát az akku.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) Silenzio válasza Wesder (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

Az IP 68 NEM vízálló. Az a Pebbe (volt). Az, hogy a BIP-et nem ajánlják úszáshoz (benne van a brossúrában), és nincs is benne ilyen aktivitás, elég árulkodó. Ha valami csak egy ideig bírja már akkor is, ha 1.80-as vízben ácsorgok, az nem vízálló. Ez egy olyan tévedés, ami sok kütyü életébe kerül évente. :)

(#14) Tom5:

A Lite a BIP nemzetközi verziója. Egy ideig csak kínai nyelvű volt az óra, de most a telefonhoz kapcsolódva már képes nyelvet váltani. A Lite meg eleve angol volt.

Gondolataim: érdekes döntés volt ezt a cikket jó két héttel a Mobilarénás után kitenni. Kicsit fölösleges, bár nekem egyébként ez a cikk jobban bejött. Több volt benne a hasznos infó. A szíj nálam annyira hipoallergén kb., hogy két hét alatt széjjelrohadt tőle a bőröm. Mutassak fotót? :)

Az akkuidőtől sem vagyok hasra esve (az ígértekhez képest). Nekem nem kell egyedi számlap ahhoz, hogy merüljön mint állat. Tegnap csak 2 %-ot merült, máskor viszont nekilódul. A szokásaim közben nem változnak. Most 11%-on van 13 nap után. Félóránként mér pulzust, méri az alvásidőt. Más nagyon nincs. Nagyon sokat gyaloglok, de aktivitásmérést nem indítok rajta. Egyetlen kirándulás volt az elmúlt két hétben. 6 órás esemény 4 pihenővel és 20 km-es távval. Majdnem 25%-ot harapott az aksiba. Úgyhogy nem igazán értem.

Én szerencsés voltam, vidéki kiskerben vettem kisker garival, 20-ért.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#40) mrszitya válasza bloggiold (#37) üzenetére


mrszitya
senior tag

Kézikönyvekből:

To charge the clock, use a charger for a mobile phone with a nominal output voltage
of 5 V, and an output current of 500 mA or higher.
(Xiaomi Global Community)

Ezután csatlakoztasd az USB végét pedig egy notebook/PC USB portjába, vagy egy USB hálózati töltőhöz. (Eustock)

Ahogy MaCS_70 kolléga utal rá, a sztenderd lítium akkumulátorok élettartamára a túltöltés van igazán rossz hatással. Pontosabban amit te is mutatsz a screenshoton, vagyis a teljes feltöltés után ha rajtafelejtjük az eszközt a töltőn - mondjuk egész éjszaka. Általában kellően ostoba a szoftver/firmware ahhoz, hogy ebben az esetben, amint leesik a töltöttség szintje 99%-ra, rögvest újraindul a töltési folyamat. Ezt ma már megfelelő app vagy magisk-modul segítségével (root jogosultság mellett), meg lehet gátolni számos androidos telefon esetében. Konkrétabban, azt lehet megoldani, hogy csak x% esést követően kezdeményezze újra a töltést a telefon. Persze ez az okosórák/karkötők esetében nem opció.

Viszont a Mi Band vagy az Amazfit BIP csak kb. 2-4 hetente igényel töltést, így az éjjel töltőn maradás sem feltétlen jelent gondot. Annál inkább a 2-5 órás kijelzőidejű telefonoknál, amiket naponta töltünk. Évi 12-24 töltés vs. 365 töltés...

Amire befolyása lehetne esetleg a hálózati töltőnek, az például a nagyobb hő vagy mondjuk a benne lévő védelem a feszültség-tüskék kezelésére. Egy jó minőségű gyári (vagy egy Tronsmart/Blitzwolf stb.) töltővel ezek sem jelenthetnek különösebb gondot.

[ Szerkesztve ]

(#41) UnA válasza Silenzio (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF: A logoutos cikkeket a tagok írják, vagyis nem sok tudomásuk van arról, hogy az újságírók mivel foglalkoznak pl. a Mobilarénánál. Ezen felül van egy plusz idő még a korrektúrázásra és a végleges rábólintásra is.

(#42) Sgr_A válasza bloggiold (#37) üzenetére


Sgr_A
addikt

kint a veletechen pont ezzel promozták az asus 5-öt
intelligens töltő vezérlő van benne tanulja a szokásaid ha egész éjjel rajta hagyod akkor a teló ezt megtanulja és úgy tölti hogy reggelre legyen 100%on az aksi

(#43) Silenzio válasza UnA (#41) üzenetére


Silenzio
addikt

Tudom, én írtam a Logoutra és a Gamepodra is anno.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) fecus


fecus
őstag

Az üzenetek visszanézhetők valahány darabig, vagy rögtön törlődnek ha továbblépek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#45) bloggiold válasza fecus (#44) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem törlődnek, visszanézhetőek addig, amíg ki nem törlöd őket.

https://fontecone.blog.hu/

(#46) LogiDrot


LogiDrot
csendes tag

Sziasztok!
Nem egészen világos az akuidő. Én kb 6-8 órás bicótúrákra használnám. Kitart-e egy nap a készülék. Igazából az érdekelne utólag, hogy merre jártam.
Köszönöm,
Kisbali

(#47) mrszitya válasza LogiDrot (#46) üzenetére


mrszitya
senior tag

Másfél hónapot tud papíron az óra! Ez a valóságban nyilván kevesebb lesz, de nem nagyságrendekkel. Nekem kicsit több, mint kettő hét alatt 41%-ot merült mindössze. (Ebben két, nagyjából 45 perces/1 órás futás során volt csak gps használat).

Egy hosszú túra nyilván jobban terheli az akksit, a gps nem tartozik az energiatakarékos modulok közé. Aggódni viszont nem kell, biztosan nem kell tölteni még ilyen hosszú túra után sem.

(#48) LogiDrot válasza mrszitya (#47) üzenetére


LogiDrot
csendes tag

Köszönöm!
Kisbali

(#49) LogiDrot válasza LogiDrot (#48) üzenetére


LogiDrot
csendes tag

Hali!

Vettem egy Amazfit Bip Lite-ot. Kipróbáltam több napos bicótúrán. Egy nap kb 9-16h-ig tartó folyamatos tekerés során kb 30%-ot "fogyasztott". Szépen felvette a megtett utat. Automatikusan pause üzemmódba állt, pihenőkor.

Összehasonlítva a kerékpárkomputerek, telefonok adataival, nem sok eltérés mutatkozott.

Remek kis eszköz, jó vétel!

Üdv,

Kisbali

(#50) SimonJanos válasza bloggiold (#45) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Ez igazából ua. mint https://prohardver.hu/tema/xiaomi_mi_band_3/friss.html ?!
Tehát (Xiaomi Huami) Amazfit Bip Lite =Amazfit Bip Lite > ment egy "hivatalos" teszt majd a Tiéd...? :U

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#51) Veron


Veron
őstag

Használta valaki már strandolásra? Tudom, hogy csak IP68, de kíváncsi lennék, valaki használta-e már ilyen körülmények között. Olyat keresek, amit pancsolni lehet vinni (nem búvárkodni vagy Balaton átúszásra vinni).

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#52) alexw801


alexw801
senior tag

6 napja használom az Amazfit Bip-et. Volt Mi Band 2, van Mi Band 3 (elválunk), ez a Bip beválik.
Leszedtem egy számlapot az AmazFit Bip & Cor WatchFaces-ről, amit legtöbben szedtek le, szinte minden adat állandóan látszik.
A Notify & Fitness for Amazfit-et használom.
Ma csináltam próba séta tracket, majd szinkronizáltam a Notify & Fitnessre. Minden adat lejött.
Kérdésem: milyen térkép alkalmazásra küldjem ki, hogy látható legyen rendesen?
A légnyomás nyilván tényleges, nem tengerszintre átszámított, amit mutat. A magasság értéke is nyilvánvalóan tévesek, pl. a telefon GPS app-hoz képest 40-50 m eltérés van. Ugyanakkor felmentem egy 500 m tszf. magasságú helyre, és itt mind a telefon GPS, mind az Amazfit Bip 1-2 m eltéréssel ugyanazt a magasságot mutatta, ami ott ki volt írva a turista táblára. Meglepő.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#53) Veron válasza alexw801 (#52) üzenetére


Veron
őstag

Mitől jobb, mint a Mi band 3? Vízbe nem vitted véletlenül?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#54) alexw801 válasza Veron (#53) üzenetére


alexw801
senior tag

Az Amazfit Bip jelentősen különbözik a Mi Band 3-tól:
Nem való vízbe, nem vittem és nem is fogom bevinni. Lehet, hogy a Mi Band 3 jobban vízálló.
Egy napig mindkettőt hordtam (jobbkéz, balkéz), a Bip nekem kellemesebb, óra szerű, a Mi Band 3 furcsa alakú és elég nagy bumszli.
Akku idő: 2-3-szor hosszabb, aktív GPS tracking mellett 22 óra, közepesen 45 nap, éheztetve 90 nap. stb.
Kijelző: állandóan látszik, erős fényben a legjobb.
A kijelzőn sok info elfér, pl. a mostani óraszámlapon: óra és perc nagy mérettel, 05. Augu Sun., pulzus, km, kcal, lépésszám, akku% - ez mind egyszerre állandóan látszik.
Intelligens többféle ébresztés programozható.
Iránytű, légnyomás, magasság és koordináták könnyen nézhetők.
Többféle (gyalog, futva, bicaj, stb.) követés (tracking) igen könnyen indítható.
Mivel kb. 1 éves a kütyü, ez angol kivitel, semmi kínai, nem kell a firmware-t piszkálni.
Nagyon nagy a támogatottsága, a legnagyobb oroszul (ez nem csoda, szinte mindenhez így van):
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=835724&st=19740

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#55) alexw801


alexw801
senior tag

Amazfit Bip légnyomás és magasság mérés:

Hely: Bp. XV. II emeleten, Időkép szerint itt 1014 hPa a tsz.átszámított most. Magasság 125 m tsz. felett. Tényleges légnyomás: 1000 hPa (11,4 hPa / 100m a korrekció).

Zárt szobában csak a légnyomást méri a Bip, ez 1007,4 hPa, sajnos nem jó. Éppen a tényleges 1000 és a tsz. átszámított 1014 középértéke lenne...

A Bip GPS csak akkor indult, ha kilógattam az ablakon a panel lakásból, ekkor 125 m magasságot is kiírt. A Mi telefonom pontosan ezt méri GPS alapján, tehát a Bip magasság mérése GPS alapon megy. Ez jó.

De akkor mi a fene a légnyomás mérés?

Így érthető, hogy tegnap Diósjenő Závoz tetőn 492 m-t mutatott a Mi és a Bip, és ennyi is van ott kiírva a tájékoztató táblára.

A Bip GPS mérője fene pontos!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#56) alexw801


alexw801
senior tag

Elég döglött ez a topic.
A Notify & Fitness-re ki tudom vinni a séta adatait, móricka térképre is.
Ez a kapcsolat a Strava felé:
https://support.strava.com/hc/en-us/community/posts/360000145224-Sync-Amazfit-Bip-to-Strava

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#57) dorika87 válasza alexw801 (#54) üzenetére


dorika87
őstag

Említetted, hogy a kijelző állandóan látszik. Ez mit takar pontosan? Sötétben is folyamatosan világít? Tehát ha alszom akkor is világít a karomon? Vagy hasonlóképpen működik mint a Band, hogy ha felemelem akkor villan fel a kijelző. Azt egyébként tudom, hogy a fényereje jobb mint a Band-eknek, pont ezért is szeretném a Band 2-met Bipre és nem Band 3-ra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#58) alexw801 válasza dorika87 (#57) üzenetére


alexw801
senior tag

Állandóan látszik, mint az e-book olvasóknál, világítás nélkül. Erre erősít a világítás, ami kar felemlésre rövid időre, gombnyomásra kicsit hosszabb időre bekapcsol.
A Notify & Finess for Amazfit-ben programozható, hogy éjjel x órától y óráig ne világítson mozgásra.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#59) dorika87 válasza alexw801 (#58) üzenetére


dorika87
őstag

Oh az szuper, akkor eink kijelzője van, ha olyan mint az ebook. Ezt akkor nekem találták ki :)
IOS-en fogom használni tehát csak MiFit alkalmazás kompatibilis vele, (illetve megnézem majd van-e valami amazfit féle) de nekem megfelel, mert most is Band 2-vel használom és nekem elég, meg vagyok vele elégedve.

(#60) fecus


fecus
őstag

Vennék egy ilyen jószágot.
Ugye, ez az amiről itt beszélgettek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#61) dorika87 válasza fecus (#60) üzenetére


dorika87
őstag

Szia. Igen ez, és megtaláltad az egyik legolcsóbb helyet.

(#62) Dr.NX válasza alexw801 (#56) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mert van egy régebbi, nagyobb topikja is:
https://mobilarena.hu/tema/huami_amazfit_bip_okosora/friss.html

@dorika87:
Nem e-inkes a kijelző, hanem transzflektív LCD, de a lényeg ugyanaz, minél több a fény, annál jobban látszik.
iOS-re van Amaztools a store-ban.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#63) dorika87 válasza Dr.NX (#62) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi az infókat. Az Amaztoolst én is néztem. Ha meglesz az óra majd kipróbálom.

(#64) alexw801 válasza dorika87 (#61) üzenetére


alexw801
senior tag

Itt talán a legolcsóbb áfa mentesen, 2 nap alatt hozza a DHL:
https://www.geekbuying.com/item/English-Version-Huami-Amazfit-Smartwatch-Youth-Edition-400383.html

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#65) alexw801


alexw801
senior tag

Ez most az aktuális firmware:
FW_v.1.1.2.05 stable (MiFit 3.4.4)
Az előbb frissítettem a Mi Fit-et erre, és ez magától frissítette a FW-t, erre.
Most az érkező SMS-t mutatja a Bip, de a hívó nevét és/vagy tel.számát továbbra sem. Nem tudom, miért nem?
A biciklizést végre szinkronizálta a Notify & Fitness for Amazfit (PRO, 990 Ft), valami Google térképre rajzolta. Minden adat részletes, pulzus, sebesség, magasság, stb. Nagyon tetszik.
A Strava lesz a következő, már rajta van a telefonon.
Valaki az orosz fórumon ajánlja az Amazfit Tolls app-ot, 1200 Ft, nem szántam még el magamat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#66) Dr.NX válasza alexw801 (#65) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tedd fel a moddolt Mi Fitet, akkor ki fogja írni a hívót.
Lásd a fent linkelt topik összefoglalóját.

Elfogadom a sütiket.

(#67) alexw801 válasza Dr.NX (#66) üzenetére


alexw801
senior tag

A Mi Fit piszkálása téglásíthatja a Bip-et, tartózkodnék tőle.
Pár éve nagy firmware cserélgető voltam, de kinőttem. Most már ASUS és Xiaomi telókkal semmit nem piszkálok, jó a gyári szoft.
A magyarítás sem izgat, munkahelyi (félmilliós) laptopom is használ angol szoftot akár, ez nem zavar.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.