Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GALARDO válasza NGA (#49) üzenetére


GALARDO
addikt

Szerinted! ;) Nekem az a véleményem, hogy az Apple nagyon eltalálta. De hát, milyen rossz lenne, ha mindenkinek egyforma ízlése lenne. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#52) manchester85


manchester85
addikt

Szerintem ez sokkal átláthatóbb, logikusabb, mint ez. Konkrétan egy gagyi tetris hatását kelti, és pont ezek miatt a pálcika rajzok miatt átláthatatlan és megkülönböztethetetlenek a gyári csempék egymástól. Az értesítési rajz is egy vicc, egy tűt hamarabb észreveszek a szénakazalban, mint ezeket a fehér számokat, alakzatokat. A rendszer egyébként folyamatos, gyors, jól optimalizált, ennyi előnye mindenképp van.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#53) NGA válasza manchester85 (#50) üzenetére


NGA
addikt

Én nem rakom ki a facse ikonját, mivel felesleges. Magát a programot sem inditom el soha.

Általában reggel szoktam áttekinteni az este, éjszaka történteket.
Első körben ránézek a Me lapkára, ahol látom, hogy a képeimet, beirásaimat ki kommentálta, lájkolta stb.
Aztán megnézem a people hub-ot, ott látom, hogy az ismerőseim közül, ki mit irt, posztolt, látom a képeket, stb.
Mivel több postafiókom is van, igy miközben a Me lapkát megnéztem, láttam, hogy melyik postafiókomra mennyi levél érkezett, valamint a naptár lapkán azt, hogy mi lesz aznap az első feladat, amit szépen lefrissített a netről. A weather lapkán látom az időjárást is, és igy át is láttam mindent, ami nekem fontos volt.
Nekem bejön nagyon ez a rendszer. Ha másnak nem, akkor neki más jön be. Ennyi.

Ez részedről csak egy fingfűrészelés. Neked nem jön be a Metro felület, ezért szerinted mindenki hülye, akinek bejön. Csak nem értem, hogy ezt miért szajkózod folyamatosan. Már kb 2-3 hónapja megértettük töled több wp7 topicban.

[ Szerkesztve ]

(#54) NGA válasza GALARDO (#51) üzenetére


NGA
addikt

Szerinted :-)

(#55) GALARDO válasza NGA (#54) üzenetére


GALARDO
addikt

:K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#56) manchester85 válasza NGA (#54) üzenetére


manchester85
addikt

Hat ne menjünk bele, hogy a két rendszer népszerűségi aránya alapján még hány ember szerint. :)

Catroot

Az a baj, hogy nekem a fontosabb infó a telefon, sms, mail. Na most ez a három tök ugyanúgy néz ki. Az észrevehetetlen grafikák és számok a közepén pedig semmilyen figyelemfelkeltő tulajdonsággal nem bírnak. Sajnos, amit írok, az nem flame, hanem a tapasztalatom alapján kialakult véleményem. Hiába statikus az ikon, ha kinézetre sokkal modernebb, mint egy egyszínű síkidom, és könnyebben megkülönböztethető egy másik ikontól. Pl. egy értesítési rendszer ugyanúgy változó tartalom, mint amit elvileg a csempék tudnak. Csakhogy az megjelenik lezárt képernyőn is, nincs fizikailag az ikon/csempe területéhez kötve és nem kell a csempékkel/ikonokkal egyszerre bámulnom. Az iOS homescreen-jét nem úgy kell venni, hogy elavult ikonok, hanem úgy, hogy az egy app launcher. A dinamikus tartalom a lezárt képernyőn és az értesítősávon van, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#57) catroot válasza manchester85 (#52) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem ez beállítottság kérdése. Azt ne felejtsd el azért, hogy a WP-s képernyőt úgy variálod majd, ahogy akarod. Nem muszáj, hogy úgy nézzen ki, mintha valami bazári vásárban lenne az ember. Azt is be lehet úgy "lakni", hogy a fontosabb infó egyből szem előtt legyen.

Kérdés, kinek mi jön be jobban.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#58) ramrit válasza manchester85 (#50) üzenetére


ramrit
tag

Az hogy az ios ikonhalmaz kiirja az addig oké,az én tw-m is kiirja a kis számocskát hogy mennyi mail jött,nem fogadott hivás,stb.de egy ikon soha nem tud olyat önmagában mint egy livetile,mivel az ikonra rá kell klikkelni vagy a status bart kell húzogatni, ahogyan látszik a te linkeden is,ahol az "átláthatósági versenyedet" megnyerte a szerintem nem túl izgalmas ios értesitèsi rész. Éppen ezért jó a csempe,mivel csak ránézel a föképernyöre és látsz mindent rögtön. Akinek ez átláthatatlan,az vegyen szemüveget szvsz. Ha szoktál autót vezetni,akkor tudhatod hogy vezetés közben nincs túl sok idöd lapozgatni,kattintgatni,húzogatni hogy infóhoz juss, de rápillantani a kijelzöre,max feloldani a bill zárat igen.

felecsd'el

(#59) manchester85 válasza ramrit (#58) üzenetére


manchester85
addikt

Nem igazán értem, hogy miről beszélsz. A lezárt képernyőn megjelenő értesítéshez nem kell belépni semmilyen alkalmazásba, ikonba. Ezekről már a lezárt képernyőn értesülök. Legyen az email, sms vagy bármi más, most például az EB meccseinek góljai után kapom meg azonnal, mennyi az állás a lezárt képernyőre.

"Éppen ezért jó a csempe,mivel csak ránézel a föképernyöre és látsz mindent rögtön. "

Ha értesülni akarok valamiről, akkor miért bámulnám a főképernyőt? A lezárt képernyőn akarom megtudni őket. És itt borul is szépen ez az egész csempe koncepció. Tessék:

Miért akarnám a csempén belül látni, ha változik valami? Miért akarnám az összes csempével együtt látni ezeket? Ha mindenről értesülök még azelőtt, hogy látnám az ikonokat, kit érdekel, hogy statikusak?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#60) ramrit válasza manchester85 (#59) üzenetére


ramrit
tag

Ha neked ez jó ok,nem meggyözni akarlak,csak nekem más jön be mint neked,meg amugy is itt nem az "ios az isten" topicban vagyunk. Azt se felejtsd el hogy a lezárt képernyöt se bámulod sokáig,mert ha az ember felveszi a telót az asztalról,reflex szerüen oldja fel a bill zárat, utána meg jöhet az ikonhalmaz,húzogatás...és meg is dölt rögtön az ikon-elmélet :-)

Az EB meccsröl meg nem kell értesités mert ne csipogjon a teló ha nézem a meccset:-)

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

(#61) manchester85 válasza ramrit (#60) üzenetére


manchester85
addikt

"lezárt képernyöt se bámulod sokáig,mert ha az ember felveszi a telót az asztalról,reflex szerüen oldja fel a bill zárat, utána meg jöhet az ikonhalmaz,húzogatás...és meg is dölt rögtön az ikon-elmélet"

Látszik, hogy fogalmad sincs a rendszerről. Ha az adott értesítést húzod el, azonnal az alkalmazásba visz, ahol teljes ablakban látod az újdonságot. Ikonhalmazokról szó sincs.

Ha meg feloldom a zárat, és nincs értesítés, az azt jelenti, hogy semmi új dolog nem történt, ergo nincs minek változnia. Egy gombnyomással a programban vagyok, aminek amúgy semmi közlendője nincs, tehát evidens, hogy nincs is kinn semmi. Sose értettem, mitől olyan nagy szám ez a live tile. Van 3 csempe, ami animál, a többiben meg csak a számok változnak meg a pálcikaalakzatok. Ez aztán a valami. :U

Valóban nem iPhone topikban vagyunk, csak gondoltam, ha már szóba hoztátok, hogy milyen elavult meg statikus, akkor picit felvilágosítalak titeket :U

i6 Silver

(#62) dani3l válasza ramrit (#48) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem teljesen kulturaltan nez ki, nincs teletüzdelve gagyi widgetekkel, meg ikonokkal, azt teszek ki es oda, ahova akarom..

Ezzel csak arra akartam celozni, hogy egyreszt mindenkinek mas jön be, masreszt valamilyen szinten mindegyik testreszabhato (droid kicsit jobban, mint az iOS/WP, ez szerintem nyilvanvalo), ugyhogy mindenki hasznalja azt, amelyik neki megfelel.

(#63) Barthezz2 válasza manchester85 (#61) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jelenleg 14 olyan csempe van kint nálam, ami dinamikusan változik, adott dolgoktól függően, és mindezzel információt közöl. Teszem hozzá, nem töltöttem le az egész Market-et, és ki se pakoltam mindent. Tényleg csak 3..

Lezárt képernyő esetén alul ott virít a nem fogadott hívás/sms/email jelzése, ha használat közben jön valami, meg ott van fent az értesítősáv, amire ha rábökök, még oda is visz egyből.

...a többiben meg csak a számok változnak meg a pálcikaalakzatok. Ez aztán a valami.

Már nem azért, de egy mail, sms, hívás elmaradása esetén mégis mi legyen ott? A komplett üzenet? Változó számmal jelzi, mennyi cuccról maradtál le. Ebben nem tudom, mi nem logikus. Mellesleg a videót nézegetve úgy nézem, hogy nagy csempénél már a tartalom is ott lesz majd ezentúl.
Olyat meg köszönöm, de nem kérek, hogy ha kézbe veszem a telefont, akkor egyből a képembe dobja, ha jött valamim. A lockscreen-en/tile-on látom, aztán majd ha akarom/időm van megnézem.

Mellesleg vagy 5x leírtad, hogy 2 ~3cm^2 lapkát nem tudsz megkülönböztetni, amit kicsit nehezen hiszek el.. Ránézek, és egyértelműen látni, melyik mi, ellenben egy 12+ ikonból álló képernyőt bámulva, ahol mindennek olyan ikonja van, amit a tervezője megálmodott, már lehet nem bököm ki egyből amit keresek.. Mellesleg a közúton sem hiszem, hogy véletlen, hogy nem 600 féle alakú, és mintájú tábla van az út mentén :U

Everybody lies.

(#64) kolosanyi válasza manchester85 (#61) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem azért tetszik nagyon a WP pártiaknak, mert az egész mozog, pörög, csúszik, animál, szinte sikít, hogy "hé, nézz ide", vagy "piszkálj meg". Valóban nagyon látványos az egész, de egyetértek veled a használhatósági kérdésben. A WP-vel is el lehet lenni, nem arról van szó, hogy nem, de szerintem is az értesítési rendszernek kell jónak lennie, abban meg az iOS a legjobb, őt követi a droid, majd a WP. (Ez csak saját vélemény, és most csak a "három nagyot" vettem ide.)

Szóval igen, ez az, amit már régebben is beszéltünk, teljesen jogos érvek. Nekem is sokkal szimpatikusabb akár a droid, akár az iOS koncepciója az információ közlésére. Ez nem jelenti azt, hogy szarnak tartom a WP-t, csak bőven van még mit csiszolni rajta.

( #63 ) Barthezz2
Ez a táblás dolog szerintem nem állja meg a helyét, egy táblának "az a dolga", hogy kevés információt közöljön úgy, hogy messziről is észrevehesd. Erre tökéletes, de azért egy telefon az más, nem is kicsit. Itt minden eseményre szükséged van, a lehető legátláthatóbb módon. Na ebben nagyon jó az iOS, Apple ide, hype oda. Aki csak kevés dolgot használ, elvan a rendszer szolgáltatásaival, annak ez fel se tűnik, nekik nagyon jó a WP. Van ilyen ismerősöm, szereti a Lumia 800-asát, tök jól kiszolgálja. Nem netezik, csak ha nagyon muszáj, néha navigál, zenét hallgat, sms-t/emailt ír, facebookozik, telefonál, alkalomadtán lő egy-két képet és kész. Lumiát azért vett, mert "jól néz ki". Igaz, hogy ez bazi nagy pazarlás, mert erre egy legolcsóbb low end droid is képes, de hát ő tudja...

(#65) #04441088


#04441088
törölt tag

Nem tudnék hozzászokni ehhez a WP7 rendszerhez. Unalmas nagyon szvsz..

(#66) Picike8 válasza #04441088 (#65) üzenetére


Picike8
aktív tag

androidot használsz?

(#67) #04441088 válasza Picike8 (#66) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen, azért is furcsa ahhoz képest. Persze vannak előnyei is a WP7-nek, viszont hátrányai is. Az én szemszögemből.

(#68) Barthezz2 válasza kolosanyi (#64) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nade pont az a lényege a Metro UI-nak, hogy egyszerű, és jól látható, mindenki számára érthető információkat közöljön. Egy állandó adott területen(csempe), egy mail ikon(piktogram) mellett egy jól látható szám, pont annyit jelez, amennyit kell-> hány olvasatlan mail-em van.

Onnantól meg én el tudom dönteni, hogy el akarom-e most olvasni, vagy majd később. Utóbbi esetben nem tolja a képembe feleslegesen, nincs útban, nem zavar be semmibe, de látom, hogy valami van :)
És mint írtam, a lock screen-en is jelzi ezeket, nem kell elmenni a csempéig..

Everybody lies.

(#69) manchester85 válasza Barthezz2 (#68) üzenetére


manchester85
addikt

De pont, hogy nem jól látható, mert a gyári csempék mind ugyanúgy néznek ki, és csak egy színtelen, figyelmet abszolút nem felkeltő szám értesít. Mikor omnia 7-em volt, volt olyan, hogy egész nap nem vettem észre, hogy új emailem van, annyira beleolvadt az értesítés a csempébe.

Igen, nagyon jól mutatja ez a lockscreen értesítés is, mennyire észrevehetetlen, színteken-szagtalan az egész. A fölösleges csicsa megvan, ahol meg kellene a figyelemfelkeltés, ott a végletekig egyszerű a UI. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#70) catroot válasza kolosanyi (#64) üzenetére


catroot
veterán

"az egész mozog, pörög, csúszik, animál, szinte sikít, hogy "hé, nézz ide", vagy "piszkálj meg".

Most nagyon eltaláltad annak a szögnek a tetejét! :K

szvsz egyébként ilyesmiről vitázni elég parttalan, ebben nagyon benne van, hogy kinek milyen az ízlése.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#71) Barthezz2 válasza manchester85 (#69) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát nem tudom, ha te ezen a két képen keresztülsuhanva nem veszed észre, hogy van valami elmulasztott eseményed, akkor erre nem tudok mit mondani, de elég nehezen hiszem el.. :U

Az, hogy mind ugyan úgy néz ki, az meg megint hülyeség.. Erre hoztam fel példának a közúti táblákat. Nem hiszem, hogy vezetés közben is meg kell állnod megnézni, melyik mi, pedig eléggé egyformák azok is.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#72) manchester85 válasza Barthezz2 (#71) üzenetére


manchester85
addikt

Pedig nem. Egyrészt első blikkre képtelenség különbséget tenni a gyári csempék között, másrészt maga az értesítés ugyanolyan színtelen, mint a csempéket megkülönböztető rajz. A forgalmi lámpák se véletlenül kaptak piros, zöld színeket, az ember figyelmét a különböző színek hívják fel a legjobban. Gyalogos átkelőhelynél figyeli bárki is, hogy áll a bácsi, vagy mehet? Azt nézi, hogy zöld vagy piros. Ha egy pillanatra rápillant az ember a csempékre, görget, stb, szerintem állati nehéz eldönteni, hogy mail, telefon vagy üzenet. Az meg a hab a tortán, hogy az értesítés is ugyanolyan színű (színtelen fehér), mint az egymástól megkülönböztető rajzok az egyszínű csempék közepén.

Azért a közúti táblák elég színesek, legalábbis amit én figyelek: elsőbbségadás, STOP, behajtani tilos. Érdekes, mind piros, szerinted miért? A többit nem is nézem. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#73) Barthezz2 válasza manchester85 (#72) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát erre már tényleg nem tudok mit mondani, ha te ezt nem látod meg.. Akkor ez nem a te rendszered, és kész. Ebben az esetben viszont lehet nem kellene a topikjaiba járni, és fikázni..

Mellesleg ez mind egyforma(színekre is), de mégis tudod melyik mit takar nem? ;)

Everybody lies.

(#74) Lall válasza manchester85 (#72) üzenetére


Lall
veterán

Komolyan nem tudom, hogy játszod a hülyét vagy tényleg ennyire vak vagy? :(((

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#75) manchester85 válasza Barthezz2 (#73) üzenetére


manchester85
addikt

Igen, de nem egyszerre 20 van a szemem elott. Teljesen más, ha egyről kell eldönteni, mi az, és teljesen más, ha ránézel a kijelzőre, és grafikailag tök egyforma ábrák fogadnak. Ahhoz, hogy eldöntsd, meg kell nézni, mit ábrázol a rajz. Ez szerintem sokkal hosszadalmasabb, mint egy emblematikus ábrát egy adott alkalmazáshoz kötni fejben. Amúgy ki a fene nézi ezeket a táblákat? :U Nem járok a topikjaiba, csak a nagy ikonellenességet akartam picit helyretenni. Egyébként ez nem egy telefon topikja, úgyhogy szerintem negatív tapasztalatokat, véleményeket is le lehet írni a rendszerről.

Lall!

Vegyél visszább egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#76) Barthezz2 válasza manchester85 (#75) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ne haragudj, semmi rosszindulat, de erre már tényleg csak azt tudom mondani, hogy akkor veled van a gond.. Egy négyzet alapon elhelyezkedő boríték, vagy telefonkagyló akkor is totál egyértelmű mindenki számára, ha 2000 másik négyzet alakú cucc ott figyel mellette.

De ha szerinted egy lehető legegyszerűbben, a világ minden pontján, mindenki számára felismerhető piktogramot nehezebb azonosítani, mint egy a tervezője által kicsicsázott, 60 féle színben pompázó, akár tetszőleges alakot felvevő ikont, akkor nincs több kérdésem..

Everybody lies.

(#77) đe$|re


đe$|re
senior tag

Az eléggé user error szagú, ha a telefon, az üzenet és az e-mail grafikáját nem tudja megkülönböztetni a felhasználó (pedig elég egyszerűek és nem téveszthetőek össze). Ha meg az ember a számokból nem következtet arra, hogy neki új üzenete jött vagy volt egy elmaradott hívása... :U

(#78) Lall válasza manchester85 (#75) üzenetére


Lall
veterán

:B :U

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79) manchester85 válasza Barthezz2 (#76) üzenetére


manchester85
addikt

Az a baj, hogy egy tudományosan igazolt ténnyel próbálsz vitatkozni. Észre se veszem a borítékot vagy a kagylót, mert a szemem a színekre sokkal előbb fog reagálni. Tudod hányan mennének át a piroson, ha a vigyázzállásban levő bácsi lenne a zöld, és a sétáló a piros? Pont ez az, hogy az ember ezeket szelektíven ignorálja, a feltűnő, szignifikáns jeleket keresi, még akkor is, ha azok csak konvencionálisak. Hiába ismerhető fel, ha első ránézésre grafikailag beleolvad a többi köze. Én nem akarom nézegetni a homescreen-t, minél gyorsabban el akarok jutni a kívánt alkalmazásba. Vagyis maga a csempe világít, vibrál, majd kiüti a szemem, zöld, lila, persze csak egyféle lehet. Ami meg megkülönböztetné őket, az egy primitív fehér pálcikarajz, ahova a figyelem ösztönösen mar nem jut el. Főleg, hogy vertikálisan görgeted őket, így a képernyőn se tudod bepozicionálni. Sajnálom, ha ezeket a teljesen nyilvánvaló dolgokat nem tudod megérteni. Persze, mindenki használja, szeresse azt a rendszert, amit jónak talál, de egy ilyen koncepcióval lefikázni az ikonos felület, az enyhén szólva is nevetséges. Egyébként a rendszer gyorsaságával, folyamatosságával maximálisan elégedett vagyok.

i6 Silver

(#80) Barthezz2 válasza manchester85 (#79) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudományosan igazolt tény, hogy a lehető legegyszerűbb jelekkel, a világ minden részén lehet kommunikálni..
Addig, amíg a színes ikon 600 féle lehet, 600 különböző telefonon, senkit nem fogsz meggyőzni, hogy előbb megtalálom 60 ikon között, mint azt, amelyik szög egyszerű, és csak a lényegi tartalomra koncentrál..

Mellesleg nem én/mi mentünk egy másik rendszer topikjába fikázni az ikonos felületet, hanem te egy wp topikba fikázni a csempéket, tehát szerintem minket nevetségesnek titulálni kicsit öngól a részedről.. :U

Téma részemről lezárva, mert elnézést, de nem akarom elhinni, hogy Te komolyan gondolod, hogy nehéz, és időigényes felismerni a telefon, vagy az sms/mail csempét. Innentől meg értelmetlen vitának nevezném az egészet..

:R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#81) kolosanyi válasza Barthezz2 (#68) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az egyszerűség és a minimalizmus megvan, tényleg nem lehet panasz erre. Maga a grafika szép, nem is ezzel van a baj, de manchester85 fórumtárs, illetve én is azt próbálom mondani, hogy nincs eléggé kiemelve a dolog. Már az is nagyon sokat segítene, ha csak egy másmilyen, elütő színnel kiemelnék a többi közül. Vagy a felhasználó maga állíthatná és akkor ezt le is tudták.
A lock meg jó lenne, csak szerintem kicsi az ikon rajta. Az is lehetne más színű és nagyobb, úgy jobban kiemeli szintén. Apróságok, de szerintem sokat dobnának rajta. :)

( #70 ) catroot
Nekem alapvetően bejön a rendszer, csak szerintem az értesítési rendszere nem olyan jó. Ebben jobbnak látom a droidot, az iOS-t meg főleg. :)

( #80 ) Barthezz2
A színekkel kapcsolatban igaza van ám. Nem a piktogram a lényeg, meg az ikon formája (amúgy egy telefon ikon miért kéne, hogy össze-vissza legyen, annak telefon formája van és kész), hanem az, hogy mivel ugyanolyan színű mind, egybeolvad az egész, nehezebb kapásból észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#82) catroot válasza kolosanyi (#81) üzenetére


catroot
veterán

Egyébként a gyári csempéken kívül igen sok app-nak totál más színű csempéje van, vagy állítható, hogy gyári legyen-e.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#83) kolosanyi válasza catroot (#82) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, de nem a csempe színét mondom én. A piktogram rajta, meg a szám, ami jobban elüthetne. Vagy legalább állítható lenne, és akkor tényleg nincs ilyen gond.

(#84) Lall válasza kolosanyi (#83) üzenetére


Lall
veterán

Hogy tunhetne ki ennel jobban egy bazi nagy szam? Barmilyen szin es fehér. Nehogy azt mondjatok mar, hogy az ikon aljaban megjeleno szamocska jobban tajekoztat.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85) kolosanyi válasza Lall (#84) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na most pont volt egy nem fogadott hívás nálam. Felül jelzi az értesítési sáv, plusz ott van a telefon ikonon a piros kis szám is, ami bár kis méretű, de totálisan elüt a zöld alapszíntől, azonnal észre lehet venni. Szerintem jó ez így, WP-n is annyi kéne, hogy más színnel kiemelik és kész.

[ Szerkesztve ]

(#86) Lall válasza kolosanyi (#85) üzenetére


Lall
veterán

Nem mondom, hogy ez nem észrevehető, de miért kell azt szajkózni, hogy a csempéken lévő értesítések észrevehetetlenek. Egy telefon ikon és egy bazi nagy szám. Ha valaki ezt nem látja meg az nyugodtan felkeresheti a látszerészét. :) Letisztult, egyszerű, informatív. A MS ezt így álmodta meg és ez így jó is. Akinek nem jön át (Pély Barna) az nem használja. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#87) Barthezz2 válasza kolosanyi (#85) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát szerintem meg sokkal feltűnőbb egy akkora szám, ami nagyobb mint itt az egész ikon, mint ez a piros kis koszmók az ikon felső sarkában :U Ha mondjuk még a háttér is olyan lenne, hogy van benne piros szín itt-ott..

Mellesleg a lockscreen ikonja sem kisebb, mint itt a fenti kis jelzés..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#88) Picike8 válasza Barthezz2 (#87) üzenetére


Picike8
aktív tag

Én hamarabb észrevettem ezt, mint kolosanyi kollégáét. :K

(#89) kolosanyi válasza Lall (#86) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy szóval se mondtam, hogy egyáltalán nem lehet észrevenni, csak nekem ez jobban bejön. Persze mindenki azt használ, amit akar, meg ami tetszik neki, ezzel nincs is gond. 2012 van, szerintem kb nem létezik használhatatlan rendszer, mindegyik bőven kiszolgál minden átlagos igényt, onnan meg - ha nem vagy valamiért egy platformhoz kötve - csak a személyes szimpátia dönt. :)
Nekem inkább problémám, hogy jelenleg nincs olyan WP telefon, amire szívesen cserélném a Nexusom. A legújabb csúcs Lumiák is hiába kapnak 8 megapixeles kamerát, meg Clear Black kijelzőt, ha pl a SoC nem erősebb számottevően, illetve ami nagy szívfájdalmam, hogy nem szólnak elég jól. Ez amúgy az egész WP mezőnyt jellemzi, de tovább megyek, jelenleg a Galaxy S széria ilyen jó egyedül, meg elvileg az S3. Jók még az iPhoneok is, illetve most a One S sikerült jól, de ezzel kb kifújt. Na ez jobban zavar, mert a WP értesítési rendszerét biztosan megszoknám, de a rosszabb hangzást nem. :(

( #87 ) Barthezz2
Akkor tényleg az van, hogy csak megszokás kérdése. Nekem még mindig sokkal jobban bejön ez a MIUI-féle megoldás, ami nekem is van. :)

[ Szerkesztve ]

(#90) manchester85 válasza Barthezz2 (#87) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem meg a dátum és a hőmérséklet tök ugyanúgy néz ki. :U

Lalll, jobban tájékoztat, ugyanis tudod, hogy melyik a telefon, és jól el van határolva, színben, elhelyezésében, mindenben. Konkrétan ezek a pálcikarajzok első ránézésre megkülönböztethetetlenek. Na mind1, ha nem akarjátok, úgyse értitek meg. Nekem hónapok alatt nem sikerült ösztönösen megkülönböztetni a telefont, az SMS-t és az emailt egymastol.

i6 Silver

(#91) Barthezz2 válasza manchester85 (#90) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ahha, tehát Saturday 23 fok van, és napsütéses 24.-e? Na ne viccelj már :DDD

Ha meg tényleg komolyan írod, hogy nem tudod megkülönböztetni a telefonkagyló, az üzenetjelző, és a mail borítékját, akkor ott valami baj van..

Hagyjuk az egészet, tényleg, semmi személyes, de ezen már csak mosolyogni tudok.. :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#92) manchester85 válasza Barthezz2 (#91) üzenetére


manchester85
addikt

Mosolyogj csak. Nem azt mondtam, hogy elolvasás utan nem tudom megkülönböztetni, hanem,hogy első ránézésre, amikor fél pillanat utan lépnék is túl a homescreen-en. Mindegy, részemről befejezve.

i6 Silver

(#93) Lall válasza manchester85 (#90) üzenetére


Lall
veterán

Egy bazi nagy telefon, mail, sms lapka, ami mellett számok vannak ráadásul fix helyen. Nálam: telefon bal felső sarok, mellette People Hub, Telefon alatt sms, mellett e-mail. Ha álmomból felébresztenek is tudom mi hol van a képernyőn nemhogy ha ránézek. Ezért nem értem az eszmefuttatásod sem, de tényleg parttalan vita...

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#94) đe$|re


đe$|re
senior tag

Legalább megtudhattam, hogy a hangyapöcsnyi méretű jelzés jobban észrevehető. (pedig ha az ember ránéz a kijelzőre nem fog neki feltűnni, hogy új esemény történt)

"Na mind1, ha nem akarjátok, úgyse értitek meg."
Azon nincs mit megérteni, hogy súlyos gondok vannak veled.

"Nem azt mondtam, hogy elolvasás utan nem tudom megkülönböztetni, hanem,hogy első ránézésre, amikor fél pillanat utan lépnék is "
De a droid ikonjait fel lehet ismerni fél pillanat alatt...ahha... :U

(#95) manchester85 válasza Lall (#93) üzenetére


manchester85
addikt

Ha vertikálisan görgetsz, akkor is minden ugyanott van? Véletlenül se kerül át a képernyő tetejére az, ami alul volt korábban?

i6 Silver

(#96) Lall válasza manchester85 (#95) üzenetére


Lall
veterán

Akkor nem azt szajkózod 2 oldalon át, hogy mikor rápillantasz feloldás után a kijelzőre? Vagy egyből görgetsz? Lényegtelen, mert meggyőzhetetlen vagy. Neked az, sokaknak ez. Csak ne erről szólna 1 napja a topik.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#97) kolosanyi válasza manchester85 (#95) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nézd, nekik ez jön be, én veled értek egyet, egymást meggyőzni meg úgyse fogjuk. Szerencsére van választás, így használhatunk olyat, ami nekünk tetszik. :)

(#98) mukibuci válasza Lall (#93) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jaaaa, hogy neked a csempék mindig ugyanott vannak és nem változik a helyük véletlenszerűen minden feloldással? Hát úgy könnyű.... ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#99) ramrit


ramrit
tag

Az ikon ideje lassan lejárni látszik. Ahogy emberek tömege fogja a Microsoft következö nagysikerü termékét a win8-at használni,és tuti hogy fogják,akkor a telefonjukon sem egy béna ikont,hanem egy információval dúsitott "csempét" akarnak majd nézegeni. Eljött az újabb változás kora,ezt el kell fogadni. Anno a win95-höz hasonló robbanás lesz itt nem is olyan soká. Ezen kár is veszekedni:-)

felecsd'el

(#100) đe$|re válasza ramrit (#99) üzenetére


đe$|re
senior tag

Vigyázz mert jönnek az okoskák és megmondják a tutit. :P

(#101) manchester85 válasza Lall (#96) üzenetére


manchester85
addikt

Görgetek, mert kell, ha nem fér ki minden alkalmazás. Máshol meg képernyőt váltok, mint iOS-en vagy egyes droidos telefonokon.

i6 Silver

(#102) Lall válasza mukibuci (#98) üzenetére


Lall
veterán

A feleségemnek szoktam szólni, hogy miután elaludtam keverje jól össze, hogy minden reggel keresgessem a megfelelő lapkát. Így vidáman és kiegyensúlyozottan indul a napom. ;]

Régen volt ilyen ébresztő program is, hogy addig nem kussolt be míg egy golyót nem vittél be egy labirintuson kersztül valami lyukba. :)

manchester85: Minden alkalmazásnak nincs értesítése. Nálam a fent említett elrendezés van (ha a feleségem össze nem keveri reggelre) ;] én is görgetek egyet lefele. A lap alján azok az értesítések vannak amik nem annyira fontosak. Te oldalra lapozol én lefel görgetek. Ugye el tudod képzelni, hogy ezzel az értesítési rendszerrel is együtt lehet élni? Mivel használtad a rendszert így tudod, hogy az sms, facebook, whatsapp stb... értesítések felül is megjelennek, amik egy swipe mozdulattal eldobhatóak vagy egy kattintással benne vagy az appban az értesítés helyén. A Te lockscreened nekem személy szerint azért nem teszik, mert ha egy idegen vagy éppen egy nem idegen de nem kívánatos személy ránéz a locksreenedre egyből informálódik, hogy mit kivel mikor csinálsz. Nálunk csak annyit lát az illető, hogy jött sms, email, hívás, de megnézni nem tudja kitől, márf ha le van kódolva a telefonod.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#103) virkir válasza ramrit (#99) üzenetére


virkir
veterán

Höhö...
Biztos vagy te ebben?
Ha a win8 olyan sikeres lesz mint a wp7 akkor a win28 idejéig sem fog elérni statisztikai hibahatárnál nagyobb részesedést.
egy információval dúsitott "csempét" akarnak majd nézegeni.
Ezzel lehet csak én vagyok így de baromi nagy késztetést érzek ha látom, hogy fogjak egy kalapácsot azt egyenként leverjem őket.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#104) attila8812


attila8812
csendes tag

Wp 7 et hasznalok htc radaron.. vanr rajta minden ami nekem kell :) skype facebook, zene, kepmegosztas mindenhol, email... :) 2 napig kihuzza a telo 1 toltessel :)

Ennyi az egesz..

Megbízhatóságaim : http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=attila8812&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=attila8812&submit=

(#105) tybsen válasza attila8812 (#104) üzenetére


tybsen
addikt

Már sikerült megoldani, hogy a skype fusson a háttérben?

(#106) Воланд válasza tybsen (#105) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#107) tybsen válasza Воланд (#106) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi, a linket is!

(#108) matchbox_ válasza Barthezz2 (#71) üzenetére


matchbox_
csendes tag

szerintem hagyjad manchester85-t. neki bizonyított tényei vannak. :))
manchester85: igazából tényleg nem értem hogy ha ennyire iOS párti vagy, akkor minek jöttél ide, mert aki szereti a wp7-et, szereti a letisztultságát és ugyanolyan színnel rajzolt különböző formákat is képes megkülönbözteti akár még ugyanolyan hátteren is. tudom hihetetlennek tűnik.. amin vitatkozol, teljesen értelmetlen téma. én pl azért szeretem a wp7 metro UI-ját, mert nem akasztja meg a rendszert az ezernyi widget-tel szemben, amit amúgy kiraknék ha androidos lennék. már androidon is launcher7-et használtam, mert egyszerűen tetszett, hogy tiszta, nincs túlbonyolítva és ennyi. most mondhatod hogy neked az omnia7-ed nagyon kusza volt és elsiklottál a tile-jaid fölött meg mittomén, ellenben aki maga rendezte be a telefonját és ismeri hogy mi hol van, annak nem okoz gondot 8 négyzetből és 2 téglalapból megtalálni azt, amelyik neki kell, főleg ha ezek nem ugyanolyanok és máshogy is mozognak.
amúgy megsúgom hogy a metroban ugye van alapból 3 szín (háttér, tile, betűszín) és a tiedben meg legalább 6 millió ha még egy háttérképet is beraktál az ikonjaid mögé. szvsz nekem többet kéne keresgélnem egy ikonhalmazban, mint a tile-ok közt.

Nokia Lumia 710

(#109) kolosanyi válasza ramrit (#99) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Vistát is tömegek használták, mégis egy rakás f*s volt (az meg megint más kérdés, hogy hányan rakták vissza alapból a szipi-szupi új gépükre az XP-t a legelső bekapcsolás után). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Win8 rossz lesz, de nem attól lesz valami jó, hogy sokan használják, és fordítva is igaz. Jó példa erre az Opera, remek kis böngésző, mégis alig van részesedése. Az ikonokat meg felesleges temetni, ez csak megint a népámítás...

(#100) đe$|re
Aha, ha más véleményen vagy, akkor egyből "okoska" leszel, akit ki kell figurázni. Komolyan mondom, egyre jobban megy el a kedvem ettől az egész fórumozósditól. Egyre kevésbé lehet értelmesen vitatkozni valamiről, lásd a te reakciódat. Nem hoztál fel érvet, ellenérvet, csak tettél egy gúnyos megjegyzést. És igen, magamra vettem, mert éppenséggel nem egyezett a véleményem. Hát a pofám leszakad, mik vannak? Van aki nem ért egyet, Jézusom! :Y

(#110) Воланд válasza kolosanyi (#109) üzenetére


Воланд
titán

nem volt fos a vista, csak normalis hw es normalis driver kellett ala.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#111) kolosanyi válasza Воланд (#110) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rohadtul pazarolja az erőforrásokat, marha sokáig bootol, és teljesen véletlenszerűen tud belassulni pl egy böngésző indításakor. Ennyi maradt meg bennem használat közben. Ez egy Vistával kiadott, középkategóriás notebook volt, Dell Inspiron 1545 Core 2 Duoval, 4 GB RAM-mal, a videókártyára nem emlékszem már, de az se volt rossz. Szóval a hardver jó volt, elvileg a driverek is jók voltak, és érdekes, egy Win 7 telepítés után megszűnt minden problémám vele. De hagyjuk, ez nagyon off itt.

(#112) Barthezz2 válasza kolosanyi (#111) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

SP1 előtt volt vele baj, utána viszont én teljesen megvoltam vele. De tény, a Win7 jobb.

Everybody lies.

(#113) kolosanyi válasza Barthezz2 (#112) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem sajnos tényleg nincsenek vele jó tapasztalataim. Viszont a 7 az szuper, talán összesen ha 3x omlott össze nálam, és egyik se a rendszer hibája. Ezt nagyon eltalálta a Microsoft.

(#114) stewe780


stewe780
őstag

Végigolvasva a hozzászólásokat úgy érzem, hogy két dolgot külön kell választani:
- egy változó csempe informatívabb mint egy statikus ikon
- viszont egy értesítési renszernél a színeket mellőzni hiba.

Nagyon hasznos lehet, ha a statikus ikonokat leváltják az ilyen dinamikus csempék, de egy kis piros piktogramm jobban feltűnik, mint egy szám, főleg, ha ugyanolyan betükészlettel másik 3 helyen is van szám a kijelzőn. Talán majd egyszer erre rájön az MS is, és majd világmegváltóként bejelenetik, hogy mekkora lépést tettek a gyorsabb értesítés érdekében.
Én amúgy emlékszem még, hogy ugyanekkora viták voltak arról, hogy akkor most jó, hogy a képernyő jobb szélén semmi nincs, vagy nem jó. És lám-lám a nagy MS-nél is néha felülkerekednek az aggyal rendelkező munkatársak. Aztán a marketinggel felkarolva most rendkívül nagy fejlődésként bejelentik, hogy akkor az egész képernyőn lehetnek ikonok, bocs, csempék.
Szóval első körben csinálnak valami hülyeséget, amit ráadásul a sok felhaszáló megpróbál védeni, pedig lehetetlen..., de a jó hír, hogy aztán a legtöbb esetben, megjön idővel a józan eszük.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#115) jacis


jacis
nagyúr

Csinosabb mint a 7 az biztos.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#116) catroot


catroot
veterán

Kíváncsi vagyok még ki kezd vitát indítani az UI-ról, ami totál szubjektív téma. :U

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#117) Lall válasza catroot (#116) üzenetére


Lall
veterán

Ezzel a hozzaszolassal, Te! :D ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#118) gabor72 válasza stewe780 (#114) üzenetére


gabor72
aktív tag

Én viszont nagyon szeretném ha vissza lehetne kapcsolni azt a bizonyos üres sávot. Tök szeretem használat közben hogy nem a csempéket mozgatom hanem ott húzom végig az ujjam. És még tetszik is az asszimetriája.

(#119) stewe780 válasza gabor72 (#118) üzenetére


stewe780
őstag

Ha jól értelmeztem, akkor meg tudod csinálni, hogy a jobb oldala üres maradjon. Viszont most már ez egy lehetőség, nem pedig kényszer.
Catroot: és pontosan ezért sok az UI-t érintő hozzászólás,mert nagyon kevés benne a lehetőség, és sok benne a kényszer. Van benne jó, de csak akkor élvezhető, ha el tudod fogadni olyannak amilyen. Ha valami nem tetszik, akkor nincs mód változtatni rajta, vagy elfogadod vagy mást veszel.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#120) Barthezz2 válasza stewe780 (#119) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha egy kis csempényi sort kihagysz, de akkor meg nem tudsz egy széles csempét, vagy két közepeset egymás mellé tenni.
Viszont opcióként ha kapcsolható lesz, akkor az örömteli:)

Everybody lies.

(#121) oszi666


oszi666
őstag

állati jópofa az üzenetek megjelenítése

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.