Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Igy is nagyon uncsi es gatyi

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) alevan


alevan
őstag

Teccik...már most elkezdek gyűjteni egy WP8as mobilra :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) malnabokor


malnabokor
senior tag

Én személy szerint nem bánom a jobb oldali üres sáv eltűnését, bár tény, hogy az az asszimetria windows phone-os jellegzetesség :) A negyed akkora csempe is hasznos, mert feloldva a telefont, egyből több mindent lehet átlátni első pillantásra.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#4) ldave


ldave
félisten

Így ránézve a képekre, eléggé átláthatatlannak látszik ez így elsőre.

A Slime draws near! Command?

(#5) Воланд válasza ldave (#4) üzenetére


Воланд
titán

persze, mert nem te allitottad ossze. valoszinuleg nekem is csak azert nem tetszik, mert nem az en izlesemnek megfeleloen van osszerakva egyik sem. na meg hianyzik a jobb oldali ures sav.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) Xaels válasza ldave (#4) üzenetére


Xaels
félisten

Ez csak a felhasználón múlik. Igazából most talán jobban tagolható lesz mint a WP7-es verzió ahol nem lehetett méretezni a Tile-okat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) catroot válasza Воланд (#5) üzenetére


catroot
veterán

Na ja, másnak a telefonjában én is elveszettnek érezném magam.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8) tuborggreen


tuborggreen
csendes tag

Nekem bejön, szerintem iPhone-ról váltok WP8-ra....

(#9) ldave válasza Воланд (#5) üzenetére


ldave
félisten

Lehet, de akkor ez nem a legjobb marketing :) Win 8-as tabletek pl a Surface már képeken is jól néz és valahogy letisztultabbnak is tűnik, mint ez itt.

A Slime draws near! Command?

(#10) GALARDO válasza ldave (#4) üzenetére


GALARDO
addikt

Egyet kell, hogy értsek. Nem tudom, én a WP7-et jobbnak, átláthatóbbnak tartom.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11) Воланд válasza GALARDO (#10) üzenetére


Воланд
titán

tessek, ez is wp8, csak az ures sav hianyzik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) Xaels válasza GALARDO (#10) üzenetére


Xaels
félisten

A felület ugyanaz maradt csak kibővült azzal a lehetőséggel, hogy szabadon méretezheti a User a Tile-okat. Ha olyan egyszerűségre vágysz mint a WP7-en akkor az csak rajtad múlik

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13) Ádám16 válasza Воланд (#11) üzenetére


Ádám16
addikt

Én is hozzászoktam már az üres sávhoz, de nekem kb. mindegy, hogy ott van-e vagy sem. Az viszont jobban zavar, hogy ezáltal a négyzet alakú közép méretű csempék mérete megnőtt a wp7.5-höz képest. Nekem ez túl nagy így, remélem, meg fogom majd szokni.

[ Szerkesztve ]

(#14) ldave válasza Воланд (#11) üzenetére


ldave
félisten

Na, ez már okés :)

A Slime draws near! Command?

(#15) GALARDO válasza Xaels (#12) üzenetére


GALARDO
addikt

Igen, már megnéztem a videót. Csak így elsőre a képeket látván, nem tetszett.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#16) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért az elég jó, hogy a teljes szélességűre kihúzott csempén már bővebb tartalom is megjelenik. Akinek meg nem tetszik, az hagy mindent változatlanul. A jobb oldali üres rész engem nem zavart, de nem is fog hiányozni.

Laci

(#17) oO7


oO7
őstag

én csak amiatt búsulok egy kicsit, hogy nem "win8-asodott jobban"... win8-nál már ugye nem csak fekete-fehér hatter van, színesebbek a csempék és van egy nagyon enyhe színátmenete is a csempéknek... én ilyesmiben reménykedtem volna WP8-on is, hogy valahogy vizuálisan közelebb kerülnek egymáshoz...

nameg a charms bar-t is hiányolom bár lehet, hogy az még jönni fog, mert elvileg lesz gomb nélküli telefon, aztán ott valahogy csak-csak elő kell hozni a telefon alján lévő 3 (?) gombot - ala' charms bar...

szerintem ez még amúgy egy igencsak korai állapota lehet a rendszer felületének és még fog ez változni bőven, ha van egy kis szerencsénk még lehet a jobboldali sávot is visszakapjuk :)

ja és a kis ikonokon is még erősen agyalni kell, hogy jók e azok nekünk :D úgyértem eddig ha álmosan rátenyereltem a telefonra, akkor is a megfelelő csempét találtam el, ezeknek a kis csempéknek a mérete viszont már az ideális "touch target" határán mozog, szóval, hogy úgy mondjam aprócskák, adott esetben kényelmetlen lehet őket megnyomni

(#18) Ádám16 válasza oO7 (#17) üzenetére


Ádám16
addikt

szerintem ez még amúgy egy igencsak korai állapota lehet a rendszer felületének és még fog ez változni bőven, ha van egy kis szerencsénk még lehet a jobboldali sávot is visszakapjuk :)

Ezzel egyet értek, sőt, szerintem adni fognak újabb csempeszíneket, illetve pár hátteret is neki. Távol még az ősz/tél.. :)

(#19) manchester85


manchester85
addikt

Na, ez mar majdnem ikonos elrendezés, csak primitívebb, homogénebb, atlathatatlanabb grafikaval. Egy jó értékesítési rendszer sokkal többet ér, mint egy telerajzolt négyzet, ami mellesleg ugyanolyan színű, mint a többi, és nem tud kiemelkedni a környezetéből. Szerintem ezt nagyon elszúrta a Microsoft... Gördülékeny rendszer, rossz koncepcióval.

i6 Silver

(#20) TripleM


TripleM
tag

észrevettétek, hogy optikai csalódás miatt fehér köröket lehet látni a fekete háttér rácspontjain ? :DDD

(#21) vicze válasza Ádám16 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Nem azért de az egyedi csempe színek ilyen hatalmas fícsőr? most is annyit történt, hogy 2 helyett 3 csempeméret lett, tényleg nagy rajongó kell legyen, hogy ezektől hasra essen.
Azért nem kéne elmenni iFan szintre. :(

(#22) Fkris válasza Ádám16 (#18) üzenetére


Fkris
őstag

kapunk temérdek csempeszítn(mind 7.8, mind 8), ez biztos.
wpcentárolon olvastam, de most csakazértsem találom a cikket, aki megtalálná és belinkeli az összesítőt, azt köszönöm.

háttereket meg majd a későbbiekben talán, iOSnél is csak a a 4. nagy frissítésnél(iOS 4.0) volt elérhető....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#23) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

elsőre: átláthatatlan!
Másodikra: Szép meg hasznos, hogy ennyi minden ott van, De szerintem elveszítette a "varázsát"! Szerintem ez már nem szép hanem túlzsúfolt!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#24) FET-MEN


FET-MEN
veterán

szerintem ez már túlzsúfolt.. :U de mind1..

Iphone 7

(#25) Fkris


Fkris
őstag

Aki szerint túlzsúfolt:
Valahogy szemléltentni/kiemelni keltt az új funkciót, hogy mindenki lássa.nem muszály kitenni 8x4=32 csempét, kiteheted a hívás/sms/időjárás/bkv-t kicsibe, a piacteret, xboxliveot, fbot meg normálba, és kicaspsz egy képkeet szélesbe.máris megvan a kezdőképernyőd, minden funkcióval, amit nem érhettél volna el eddig, iylen formában, görgetés nélkül.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#26) Fkris


Fkris
őstag

dupla, bocsi, szar az egerem

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#27) dani3l


dani3l
őstag

Hat nem tudom, nekem ezekröl a kepekröl valami agyonplakatolt hirdetötabla jut eszembe.. nagyon nem bejövös, tenyleg tulzsufolt.
Mondjuk nekem droidon is csak egy ora widget, meg 1-2 gyakran hasznalt ikon van kint a fökepernyön, meg altalaban gepen is 1 darab lomtar ikon figyel az asztalon, nem szeretem, ha tele van f.sva minden kacattal, aztan teljesen atlathatatlan..

Fkris: Es azt is meg lehet oldani, hogy pl fölsö 2 sorban csempek, utana egy darabig semmi, aztan megint valami, vagy pedig ez is olyan, mint iOS-en, hogy mindig egymas utan vannak a cuccok, nem oda teszed ahova akarod?

[ Szerkesztve ]

(#28) FET-MEN válasza Fkris (#25) üzenetére


FET-MEN
veterán

az mondjuk igaz :K

Iphone 7

(#29) Fkris válasza dani3l (#27) üzenetére


Fkris
őstag

most, wp 7.10 en, nincs üres sor.

CSEMPE CSEMPE

CSEMPE (I)üres(/I)

CSEMPE CSEMPE

^ iylen van.

CSEMPE CSEMPE

üres üres

(B)CSEMPE(/B)

^ilyen nincs.

reméem érted, próbáltam illusztrálni.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#30) Ádám16 válasza vicze (#21) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem. Nem hatalmas fícsőr, de mivel a számomra a majdnem tökéletes Metro UI-t ennyivel is testre szabhatóbbá tették, igazán örülök neki... ez a 2 helyett 3 csempeméret pedig sokat jelent, mert néha tényleg túl sokat kellett görgessek, hogy elérjek valamit, és miután meguntam, nem raktam ki a kezdőre. Ráadásul azt méretezem, amelyiket akarom (pl.: a naptár téglalap volt, és feleslegesnek tartottam).
A csempeszínekkel teljesen jól elvoltam az Omniámmal, de egy sötétszürke hiányzott, vagy pl. egy fehér, amin feketék a motívumok..
Szerintem sokan örülnek ezeknek az újításoknak is, és nekem ebből lejött, hogy az M$ foglalkozik a véleményekkel testre szabhatóság terén.
A WP egy letisztult felület volt, és az is lesz, nem tudom, hogy mit vártatok, élő háttérképet, vagy mégis mit?
Neked egyébként milyen újítás kellett volna ahhoz, hogy szimpatikus legyen a felület, és "hasra ess"? Fogadni mernék, hogy Droidos vagy, és a WP alapból nem jön be neked, sőt nem is használtad. Ha tévedek, bocs előre is.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ádám16 válasza Fkris (#29) üzenetére


Ádám16
addikt

Van egy oldal, ahol lehet csempéket kreálni, bármilyen színű háttérrel, és arra szöveget írni, bármilyen stock színnel. Ezzel meg lehetett oldani, hogy legyen kihagyva egy teljes köz, fekete-fekete, vagy esetleg fehér-fehér színt használva.
Valaki, aki tudja, melyik oldalról beszélek, írja le. :)

(#32) Lirion


Lirion
addikt

Nos úgy látszik maximálisan igazam volt (és még sokan másoknak is), hogy szar az asszimetrikus főképernyő. Rájöttek redmondban is, hogy idiótán csinálták meg...

(#33) catroot válasza Ádám16 (#18) üzenetére


catroot
veterán

Mondták is, hogy lesznek új színek.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34) dani3l válasza Fkris (#29) üzenetére


dani3l
őstag

Ertem, köszönöm. :K
Tehat a lenyeg, hogy nem tehetek mondjuk a kijelzö also meg felsö reszere valamit ugy, hogy közötte nincs semmi..
Bar igazabol tul sok jelentösege nincs, egyelöre alapbol nem tetszik a rendszer, nem nekem talaltak ki.

(#35) catroot válasza dani3l (#34) üzenetére


catroot
veterán

Kiraksz egy olyan csempét, ami full megegyezik a háttérrel és kész (van erre egy app, a Groupy, igaz ez sem tökéletes megoldás)

Amúgy akik szerint túl zsúfolt a kijelző: nem kell annyi mindent és olyan apró méretben kitenni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#36) vicze válasza Ádám16 (#30) üzenetére


vicze
félisten

A problémám, az hogy ez nem újítás, hanem egy korlátozás feloldása...
Használtam, nem jönt be. A mentalitás zavar nem a rendszer, az olyan amilyen.
Te testreszabhatóságnak nevezed, én meg viccnek.

[ Szerkesztve ]

(#37) Integrale válasza dani3l (#34) üzenetére


Integrale
veterán

Ugyan így gondoltam én is, aztán vettem egyet próbaképpen!
És most, hogy el kellett adnom szeretett Optimus 7-et, nincs nyugtom! Álmatlanok az éjszakáim és egy csempés falú helységben vagyok láncra verve, ugyanis nincs nagy választék!

"Bad reklám is reklám too"

(#38) Fkris


Fkris
őstag

Ádám16

te a "Groupy" ra gondolsz, amivel tényleg meg lehet oldani az "elválasztást, de sok értlme nincs, lévén ha az üres helyre kattintassz, akkor bejön a program, szóval tettél oda valamit!
De végülis ügyes megoldás(amúgy hazsnálom énis, leginkább rendszerezésre), csak sok értleme ninc,s illetve a kérdésére nem válasz, mert végülis tettem oda valamit, csak nem látszik:P

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#39) Picike8


Picike8
aktív tag

De ugye lehet még mindig nagy csempékkel használni :F

(#40) Воланд válasza Picike8 (#39) üzenetére


Воланд
titán

benne van a cikkben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Picike8 válasza Воланд (#40) üzenetére


Picike8
aktív tag

upsssz, vak vagyok... :B

(#42) Ádám16 válasza Fkris (#38) üzenetére


Ádám16
addikt

Igen, ez az, és jogos amit írsz.. :)

(#43) =Mentor= válasza HawerKing (#1) üzenetére


=Mentor=
őstag

Többszörösen innovatívabb és letisztultabb mint az elavult statikus ikonos rendszer, de egy trollnak minek is beszélek.

:U :))

[ Szerkesztve ]

(#44) manchester85 válasza =Mentor= (#43) üzenetére


manchester85
addikt

Állati innovatív, hogy minden rajz a végletekig primitív a csempéken belül, és a legtöbb ugyanolyan színű, hogy még véletlenül se lehessen őket megkülönböztetni egymástól. :) Egy nagy üres csempe pedig csak helyfoglaló. Most, hogy kicsi, meg olyan, mint egy gagyi ikon. :U Egy normális értesítőtáv sokkal átláthatóbb, mint a telefirkolászott egyszínű síkidomok. :U

i6 Silver

(#45) =Mentor= válasza manchester85 (#44) üzenetére


=Mentor=
őstag

A primitív túl negatív jelző, inkább letisztult a jobb szó rá. A dinamikusan változó csempéktől meg sokkal jobban "él" az egész képernyő, mint az ikonos rendszer esetében.

:U

[ Szerkesztve ]

(#46) Xaels válasza =Mentor= (#45) üzenetére


Xaels
félisten

És mennyi van belőlük 3-4?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47) manchester85 válasza =Mentor= (#45) üzenetére


manchester85
addikt

Annyira él, mint egy bannerekkel teli weblap. :U Dinamikusan változó, de hova változik? Oké, változik a people hub, vagy az időjárás, és tovább? Pl. egy facebook vagy egy google tile miben más, mint egy ikon, azon túl, hogy 3-szor akkora, és ugyanazt mutatja, csak nagyban? Szerintem a dinamikusan változó csempék max. összezavarják az embert, hisz nem egy fix felület fogad. Egy jó értesítési rendszer nem eléggé dinamikusan változó dolog? És az ki is emelkedik az alap felületből, itt meg csak vibrál a kép, ráadásul a gyári alkalmazások mind ugyanolyanok. Ez aztán a dinamika. :U

i6 Silver

(#48) ramrit


ramrit
tag

Nekem baromira bejön ez a style. Szerintem sokkal átláthatóbb az összes értesités mint ikonok esetében. Itt nem kell beleklikkelni,ha meg akarok valmit tudni,hanem rögtön kiirja mi történt. Egy ikonokkal teli,gagyi widgetekkel teletömött droid föképernyö tud igazán hányingerkeltö lenni,nembeszélve az ios féle ikonhalmazokról.
Én tuti beszerzek majd egy wp8as kütyüt,a droidot meg felejtem. Hajrá wp8+Nokia

felecsd'el

(#49) NGA válasza manchester85 (#47) üzenetére


NGA
addikt

Én 1 éve élek együtt a wp7-el, és a felülete miatt vettem meg. Tökéletes a mindennapokban, nagyon bevált az élő lapka rendszer. Végre sikerült az MS-nek egyedit, innovativat alkotni. Erre rá lesz kényszerítve az epöl is, mivel egy 90-es évekbeli design-t foltozgat. Jelenleg a formatervekben, komolyabb weblapokon a letisztult, egyszerű formák dominálnak, közlekedési tábla szerű informativ irányitóelemekkel. Már 2-3 éve leáldozott a 3d hatású, üveghatású giccseknek, hála istennek.

(#50) manchester85 válasza ramrit (#48) üzenetére


manchester85
addikt

"hanem rögtön kiirja mi történt."

Megsúgom, az iOS-es ikonhalmaz is rögtön kiírja, sehova nem kell belépni hozzá. Ezt hívják értesítésnek.

NGA!

Nekem volt Omnia 7-em. Soha semmilyen értesítést nem vettem észre, ránézésre alig tudtam különbséget tenni a csempék között. A hívás és az üzenet számomra tök ugyanúgy nézett ki. Mondd már meg, hogy egy hatalmas facebook csempe és egy facebook ikon között mi a különbség. Ha jó az értesítési rendszer, teljesen mindegy, hogy ikonok vannak, ugyanis a júzer pillanatok alatt túllép azon a képernyőn. És mindenről, ami érdekli, a lezárt képernyőn értesül. Na ehhez mit szólsz? Én nem akarom bámulni a főképernyőt, nem ezért van okostelefonom.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.