Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

grat a cikkhez

egész jó kis tartalék van ezekben a tualatinokban :C
bár inkább a mobil barcit választanám, vízzel hűtve kihozni belőlük a max-ot

anno, mikor még a középsuliban "találkoztunk" nem gondoltam volna h ilyen cikkek kerülnek ki a kezeid közül

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Az elején azt hittem, hogy na most annyi a Tualatinoknak, de tévedtem. Gratula! :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi érderkes volt :C
Én azért raktam volna bele érdekeség képpen egy Win inulási időt és pl egy Photoshop indulási időt, valamint egy adatbázis lekérdezés tesztet a teljesség kevéért, valamint pár nagyfelbontású videólejátszás tesztet külömböző formátumokkal megspékelve,(ezt nem szoktad kihagyni pedig :) ).
Az L1 L2 cache sebességeit is be lehetett volna tenni a memtest -ből.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Grat a cikkhez. Sajnos én csak grafikai programokat használok, így néhány eredmény nem sokat mond, ha esetleg tennél bele valami renderelést, az király lenne legközelebb :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5) bacsis válasza daninet (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pl mire gondolsz? megpróbálhatjuk kibővíteni :B :R

(#6) Ádyka


Ádyka
őstag

Ismét remek teszt! :K
De mint az az előző cikkből is kiderült, valamint a maga idelyében is nagy probléma volt, hogy az AMD alá rakott chipsetek visszafogják a remek duron/barton procikat.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7) FRENK1988


FRENK1988
veterán

" ugyanúgy az L1 hídat keleltt a CPU-n összekötni" szerintem kelletett :D
Am megint grat ehhez a hiánytló cikkhez. Sokszor gondolkodtam már ezen.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) Ipse89


Ipse89
tag

Jó kis teszt lett :R Azért durva, hogy mennyi power van a Tualatinokban.Dupla procis Barton konfig :Y Én is akarok, de gondolom nem olcsóság :U

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#9) Móci


Móci
addikt

Az az Athlon XP-s gép nagyon jó, gyerekek! :R
Bakker de kéne... :DDD
Ismét egy jó teszt, köszönjük!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) daninet válasza bacsis (#5) üzenetére


daninet
veterán

Ami Ph!-n is szokott lenni proci teszteknél. Valami grafikai program minta állománya lerenderelve gyári beállításokkal. :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11) szipak


szipak
tag

nem okoskodni akarok, csak megkérdezném, hogy nem lennénk mások az eredmények, ha fsb maradna gyári értéken (200MHz) és a szorzót változtattátok volna kisebbre(mondjuk 7*)?

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért ez nem rossz. A Barton elvileg P4 ellenfél volt, és a Tua-k megverik? Jó lett az a proci... De azért nekem bejött a Throughbred-B :) annak idején :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) bacsis válasza szipak (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az azért nem okos választás, mert magasabb lett volna a memória órajele is, a külső rendszerbusz pedig még magasabb lett volna, így plussz előnyre tett volna szert a barton :K
hcl! Bizony nem kispályás egy dual tualatin konfig még ma sem ;) főleg hogy az én vasam ugye 2X1740-en dübörög :C A crysis csak úg yszáguld rajta ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Mivel hűtöttétek őket?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) bacsis válasza Cucuska2 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sima mezei léghűtéssel

(#16) Hunter2


Hunter2
addikt

Ezek a rendszerek annyi CPU pontot csinálnak 3dmark06-ban mint anno az én 3700+os A64-em. Nem rossz teljesítmény.

[link]

(#17) Lars válasza hcl (#12) üzenetére


Lars
őstag

Amikor kijöttek a P4-ek, akkor a tualatinok simán verték őket azonos órajelen. Persze akkor indult az intel órajel mániája, és így előnyre tudtak szert tenni.Egyébként ismét egy remek teszt, gratulálok az írónak :R

(#18) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mikor jönnek Bacsis a Dual Pentium4 tesztek, azok sem lehetnek utolsók bizti. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19) Pantal


Pantal
senior tag

Szegény akosf-nak csak úgy görbült lefele a szája, ahogy sorba kapta az ívet a drágalátós Dual Duron konfigja, a Tualatinjaimtól.

Kis hiba. :)

(#20) csigacsoki


csigacsoki
csendes tag

grat! brutálisan jók :D

(#21) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

baacsis, baacsis :C:R....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22) ^Clown válasza bacsis (#15) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az lehetetlen :C

Köszi az érdekes tesztet!

(#23) Ygg


Ygg
senior tag

Gratula, kiváló teszt.
A Tua nagyon jó proci!

(#24) Killerking


Killerking
csendes tag

Nagyon jó teszt, köszönjük :)

Drink and the Devil had killed off the rest .....

(#25) geolang


geolang
tag

UPP a két procinak, konfignak és természetesen a cikkek is! :C

Én ezekről a rendszerekről még csak álmodoztam annó...
Akkoriban (2000) dual cerkás konfigot sasoltam nagyon, de nem került rá sor hogy megépítsem :(((
Eszembe nem jutott volna annyi zsé-t kiadni érte, de persze akkoriban otthoni szinten abszolút fölösleges is lett volna (nem mintha manapság nem építenénk olyan rendszereket melyeket egyáltalán, vagy csak nagyon ritkán használunk ki).

El se telt 10 év és már 6-8 magos procik a láthatáron.

Nagyon durva :DD

(#26) bacsis válasza geolang (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

éljen az UP-olás ez teszi a PH!-t egyedivé :C
És köszi az UP-ot természetesen :R

(#27) - = Zk = - válasza bacsis (#26) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ne te hajlongj, Mester! :))
majd én :R:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28) moha21


moha21
addikt

Gratulálok a cikkhez/ teszthez!
Simán azt mondtam volna ha csak úgy megkérdezik, hogy a Barton veri mindenben.:)
hát nagyon nem :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Most már értem miért tűnik olyan gyorsnak az 1266- os Tualatinom.Gratulálok, jó cikk lett ! Ákosf gépe is bika, főleg ha teljes órajelen néznénk.

(#30) IBel


IBel
csendes tag

Árulok két ASUS A7m266-D duál AMD-s alaplapot, extrákkal: [link]
(bocsi az önreklámért, de látom, hogy van rá érdeklődés)

Amúgy gratula a tesztekhez egy SMP fanatikus részéről!

[ Szerkesztve ]

(#31) bartucc


bartucc
addikt

Gratulálok a remek cikkhez!

Lehet mások is észrevették már:

FPU juliába az AMD ismét hattttalmas fölénnyel nyer, de a többi teszt elég kiegyenlítődött, szinte fej-fej mellett van a két konfig

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32) szipak válasza bacsis (#13) üzenetére


szipak
tag

jaaa, értem már, szóval arra ment ki a teszt, hogy mindenenképp veszítsen a barton :U :DDD
amúgy tényleg jó dolog a tuacerka, ez nem vitás (de a 2500+ barton az azért mégiscsak valami ;) )

(#33) bobykapitany válasza Ádyka (#6) üzenetére


bobykapitany
csendes tag

ZSÍÍRR!!
UPP!

Üdvözlet: Bobykapitany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.