Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Shad0w


Shad0w
senior tag

Mint MSI WInd tulaj, aki az iskolai programozás miatt tette fel az ubuntut (mer csak az mászott fel a linuxok közül) elmondanám a kezdő lépéseimet (konkrétan szopásaimat).

Hát, mivel alapesetben nem rendelkezem külső cd olvasóval, nekiestem pendrive-ról telepíteni, 2 féle módszert találtam, ebből kétszer basztam szét a windowst, termesztésen a linux se ment fel, lehet hogy csak én voltam a balfasz, mindenesetre be kellett szereznem egy külső meghajtót. Először win aztán ubuntu 8.04 telepítés, csont nélkül mind2, viszonylag hamar megtaláltam a grubot is, szal a boot is úgy nézett ki ahogy én akartam :) . Mivel nem volt annyi eszem, hogy bedugjam a netet telepítés alatt, ezért minden angol volt, találtam vmi leírást vmi magyar nyelvi csomagról, ez a dolgok 98%-át magyarrá is varázsolta, öröm bodottá :D. Wlan telepítés sem okozott nagy gondot, ahhoz is találtam korrekt leírást, hogy írd be ezt, írd be azt és működik, én beírtam ezt meg azt és működött. Nosza akkor programozzunk, gondoltam én, de nem úgy van az, a könyvtárak fele hiányzik, megint ubuntu.hu, keresés, meg is találtam hamar, telepít és megy a programozás is! Iskolai része letudva, itt még azt mondtam, hogy jó kis oprendszer ez. De ha már "ennyit" (ez relatív, én soknak éreztem) szoptam vele, akkor megnézem, lehet-e eztet használni a minennapokban is?

Hát, egy windet túl sok mindenre nemigen lehet használni, de azért az alap dolgok: szövegszerkesztés, netezés, film, zene működnek. Kezdem talán a netezéssel, már régóta Firefox-ot használok, de linuxon vhogy máshogy működik, talán 5-ször kellett beállítanom mire megjegyezte, hogy nem akarom látni a letöltés kezelőjét ha elindítok egy letöltést, jó azért sikerült, de aztán ott van az is, hogy backspace-re nem lép vissza az előző oldalra, meg úgy egyébkéntis, kényelmetlennek érzem. Na sebaj nézzünk youtube-ot, háhá, néznénk mert förtelmesen szaggat mindegyik videjó. Sebaj, nézzünk sorozatot, á-á az is szaggat (720p). Na sebaj, tegyük takarékra ne egye az akksit, kitaláljátok? nem támogatja a takarékos üzemmódot. Na jó, hibernálni csak lehet, de nem. Gondoltam akkor megnézem, hogy legalább az overclock megy-e, de nem úgy van az hogy csak megnézem, mert egy rohadt rendszer figyelő nincs benne és ennél a pontnál már kedvem se volt keresni egyet.
Ekkor jött ki a 8.10, mondom szuper felrakom, hátha. Felraktam. Bootba bekerült két kernel, természetesen az újabb az nem indul el, ezen már meg se lepődtem. Most a régibe meg nem megy a frissítés, napokban elhalt a touchpad, tököm tudja miért, hozzá se nyúltam. Ahh, elegem van az ubuntuból. Ja és most le se tudom törölni, de legalább csak 10 giga veszett oda. :)

Összegezve, csak az vágjon bele, aki nagyon ért hozzá vagy nagyon türelmes. Én kipróbáltam, tényleg pozitívan álltam hozzá, de annyit szopatott, hogy elég volt, mellesleg lassabb is, mint a windows, persze lehet, hogy csak a wind esetében. Akiknek meg bejött azok továbbra is leljék benne örömüket.
Azért megnézek párat a linkek közül, hátha találok vmi érdekeset. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.