Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) biker válasza biker (#150) üzenetére


biker
nagyúr

kedves guruk, akkor a /sys mappát kitörölhetem, ha már úgysem létezik?
nincs benne semmi érdekes, csak 600MB-nyi rendszer modul, pl kernel, firmware, bt, acpi, vga és egyéb modulok.

ha nem kell, és nem is létezik ilyen linuxon, már megy is az rm -rf /sys
mert nekem van ilyen...
a többi az ugyanaz, amit korábban írtam, annyi a diffi, hogy míg osx-en van külön applications, addig itt a var-ban van games, backup, cache, meg ilyenek, amik ki vannak szedve osx-en.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#152) biker válasza sztikac (#147) üzenetére


biker
nagyúr

pontosabban, hol keressem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#153) sghc_toma válasza biker (#151) üzenetére


sghc_toma
senior tag

plz, guglizz rá arra, hogy sysfs.. röviden: a /sys egy csak a memóriában létező filerendszer, ami infot szolgáltat a rendszerben lévő eszközökről a userspace felé..

#152:
valóban nem minden programnak külön file, de nem is egyben van az egész.. a %SystemRoot%\System32\Config\-ban van egy pár file (ha jól emlékszem 4 vagy 5), meg egy minden usernek a %UserProfile%-ban..

in asm we trust

(#154) bambano válasza biker (#150) üzenetére


bambano
titán

A bsd-ben pont nem ez a könyvtárszerkezet. Ez csak szabvány szerint hasonlít esetleg a bsd-re, de egyébként nem bsd hanem bsdi. Az injektoros verzió:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) bambano válasza biker (#151) üzenetére


bambano
titán

nyugodtan toljad neki az rm -rf-et, amit nem akar a rendszer, hogy letörölj, azt nem fogja letörölni, amit meg le tudsz törölni, azzal közepesnél nagyobb kárt nem fogsz okozni :) Lesz egy kis Bruce Willises érzésed, hogy már megint mezitláb mászkálsz üvegcserepeken, utolsó cigivel a szádban, mögötted pedig lőnek, mint állat, szóval az élet mindig szép és drága :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#156) sztikac válasza biker (#152) üzenetére


sztikac
őstag

#153-ban már leírták de itt is szépen össze van foglalva.

(#157) dabadab válasza biker (#151) üzenetére


dabadab
titán

"kedves guruk, akkor a /sys mappát kitörölhetem, ha már úgysem létezik?"

De kar, hogy a tobbiek ezt mar lelottek... ;]

DRM is theft

(#158) biker válasza sghc_toma (#153) üzenetére


biker
nagyúr

én úgy emlékszem, a /proc az, ami csak a memóriában futó folyamatokat tartalmazza, benne a processek számával, de méret nélkül.

de akkor ma csinálok egy backupot, majd törlök egyet, aztán mesélek, bár előre látom, mi fog történni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#159) biker válasza sztikac (#156) üzenetére


biker
nagyúr

ok, de pl az összes program egy fileba ír, a software nevűbe, amit ha egy idiot beállítás szét....., akkor lehet szívás belőle.
illetve szerintem nem épp felhasználóbarát mire megtalálod egy adott progi valamely bejegyzését, hát még meg nem érteni, mit is írnak a {65213256140347156305613} kulcs értékének :)

Erre mondanám, hogy (tudom, anyámat, megint az osx) osx-en van a library/preferences mappa, és ott van egyesével minden programnak egy file, amiben csak az ő tulajdonságai vannak benne, kvázi ugyanazzal a céllal, mint a registry, csak könnyebb úgy megtalálni egy módosítandó kulcsot, hogy az a neve pl addressbook.plist és benne xml alapon szerkeszthető kulcs-érték párok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#160) biker válasza bambano (#155) üzenetére


biker
nagyúr

nyugodtan toljad neki az rm -rf-et, amit nem akar a rendszer, hogy letörölj, azt nem fogja letörölni,
bocsi, de az rm -rf az mindent letöröl, mivel root és forced, tehát ha kiadom, rm -rf / akkor volt linux nincs linux, de ezt biiiztos te is tudod, avatrod alapján, csak nem mondtad

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#161) Polesz válasza biker (#160) üzenetére


Polesz
addikt

rm -rf után /sys is állhat, szerintem sehol nem írták a sima / jelet, bár visszaolvashatok nagyon :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#162) dabadab válasza biker (#160) üzenetére


dabadab
titán

"bocsi, de az rm -rf az mindent letöröl"

Mindent azert nem. Konkretan a /sys konyvtarban semmit sem, mivel ott nem "igazi" file-ok vannak, hanem olyanok, amik a rendszer mindenfele reszet kepviselik, a /sys/bus/usb/devices/ konyvtarban pl. a mindenfele USB eszkozokrol talalhato infokat - az meg erosen meglepne, ha egy rm-tol eltunne mondjuk a memoriakartyaolvasom :)

Ne nezz mar mindenkit hulyenek :)

DRM is theft

(#163) bambano válasza biker (#160) üzenetére


bambano
titán

Bocsánat, de úgy kezdted azt a hsz-t, amire válaszoltam, hogy "akkor akár le is törölhetem a /sys-t". Én erre válaszoltam, hogy igen, a /sys-nek tolhatod az rm -rf-et. Én nem mondtam ki/írtam bele, de alapértelmeztem, hogy csak ennek a könyvtárnak tolod az rm -rf-et.

Az rm -rf -ből a -r az nem root hanem recursive.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#164) sghc_toma válasza biker (#158) üzenetére


sghc_toma
senior tag

de akkor ma csinálok egy backupot, majd törlök egyet, aztán mesélek, bár előre látom, mi fog történni
mesélhetsz, de szerintem akikkel itt vitatkozol, mind tudjuk, hogy mi fog történni..

ok, de pl az összes program egy fileba ír, a software nevűbe, amit ha egy idiot beállítás szét....., akkor lehet szívás belőle.
nem egészen látom, hogy egy akármilyen idióta beállítás hogy baszhat szét egy file-t..

illetve szerintem nem épp felhasználóbarát mire megtalálod egy adott progi valamely bejegyzését, hát még meg nem érteni, mit is írnak a {65213256140347156305613} kulcs értékének
egyrészt - mint már írtam valahol - egy program beállításai általában két helyen vannak, a HKLM\Software-ben és a HKCU\Software-ben.. másrészt ezeken belül általában nem egy rakás szám a kulcs neve, hanem a program neve.. harmadrészt az, hogy egy program milyen nevű kulcsokkal operál, annak marhára semmi köze magához a registry-hez.. btw, gondolom mikor először láttál életedben mondjuk /etc/passwd-öt, rögtön tudtad, mi mit jelent benne.. negyedrészt, ha már kézzel turkálod a registry-t, akkor pontosan tudod, hogy mit akarsz, és az hol van.. ha nem tudod, akkor nincs szükséged a registry-túrásra..

bocsi, de az rm -rf az mindent letöröl, mivel root és force
ezt olvastad valahol, gondolom, de soha nem próbáltad.. pötyögj már be egy man rm-et, és ámulj el azon, hogy a -r recursive-ot jelent..

// látom ketten is megelőztek, mind1...

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#165) biker


biker
nagyúr

valóban, a -r-et benéztem, de a -f után nem sokat kérdez a terminal, csak egy jelszót, és utána teszi a dolgát

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#166) bambano válasza biker (#165) üzenetére


bambano
titán

És a -f-et is, mert valóban nem kérdez semmit, jelszót se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) skype


skype
tag

Jó ez a topik. Mikor már a linuxosok sem jutnak egymás közt dűlőre, akkor egy mezei felhasználó szerintem bele se vágjon. Én biztos, hogy még alszok rá egyet, pedig az elején beindultam, és majdnem nekiálltam utánanézni a dolgoknak. Amúgy meg BUÉK!!!

(#168) bambano válasza skype (#167) üzenetére


bambano
titán

Szerintem a linuxosokkal nincs gond, csak valami bsd is felütötte itt a fejét :)

Egész nyugodtan aludj rá többet is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#169) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő helyen teszem fel a kérdést, de lenne egy tűzfalas (firestarter) kérdésem; az ICMP szűrést ajánlatos-e bekapcsolni? Egyáltalán, mi a jelentősége?

Köszi; Attila.

(#170) pc-user válasza pc-user (#169) üzenetére


pc-user
aktív tag

Közben választ kaptam a kérdésemre, úgyhogy tárgytalan...

B. Ú. É. K!

(#171) dBLOOD


dBLOOD
tag

Kicsit meglepődtem a kérdéseken, általában olyan (értelmi)szintű kérdésekkel találkozom, hogy "HOLAZEMESEN?!" :D

Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

(#172) Major Major válasza dBLOOD (#171) üzenetére


Major Major
őstag

Szerencsére azért nem nagyon szokott ilyen előfordulni nálunk :)

(#173) #40553216 válasza skype (#167) üzenetére


#40553216
törölt tag

ne haragudj, de ez olyan, hogy most nem rakom fel egy évig a napkollektort, mert az időjárás jelentés azt mondta, sütni fog a nap, de nem süt.

(#174) kawaclipse


kawaclipse
csendes tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy van egy elég izmos gépem, de tolnék bele mégegy GIGABYTE HD4850 512 GDDR4-et ha lekezeli az ubuntu. Tudtok erről valamit hogy megy e a crossfire?

Még valami:

Csak annyit kérdeznék, hogy rendeltem egy eredeti Ubuntut INNEN, de nem tudtam kiválasztani hogy X64 kellene. Milyet fognak küldeni? Valamint a postát hogyan fogom kifizetni?

(#175) Obi-1


Obi-1
őstag

Nagyon hasznos GYIK. A saját tapasztalatom szerint az alábbiak merülnek még fel gyakori kérdésnek:
- Hogyan particionáljam a lemezt?
- Hogyan hozzam át az Outlook leveleimet az Ubuntu alá?
- Hogyan hozzam át a Firefox beállításaimat az Ubuntu alá?
- Hogyan állítsak be automatikusan induló programokat?
- Hogyan állítsam be, hogy az NTF partíciókat automatikus csatolásúra?
- Hogyan telepíthetek új programokat?

Only a Sith deals in absolutes.

(#176) Major Major válasza Obi-1 (#175) üzenetére


Major Major
őstag

Köszi az ötleteket!
Amint lesz egy kis időm, rámegyek a témára :)

(#177) bigz


bigz
tag

No, ubi fent. Eddig eleg 5z0po. Kb mint a Stallone a kagylokkal a Pusztitoban. Fel ora olvasgatas utan rajtautesszeruen elkezdek jatszani rajta, es eroltetnem kell magam, hogy visszanavigaljak a leirashoz a hivatalos oldalon.

Mas: tudom, hogy terminal uber alles, de igazan gondolhattak volna az idiota luzerre, aki atallitja brahibol a felbontast 640x480ra es utana csak ugy birja visszaallitani, hogy elforgatja a kepernyot 90 fokkal. Aldott 15 masodperc, melynek leteltevel a Win simit kettot a tudatlan buksimon es megragasztja a jatekomat.

Volna is rogton ket problemam a leirasokkal: bealszom azokon, hogy "Az eger bal oldali gombja az ugynevezett balgomb, a jobb oldali meg a jobb gomb. A kozepso gomb altalaban a gorgo alatt van. Ha a gombot lenyomjuk, az az un. click." Tud valaki egy olyan leirast, ami csak a fontos informaciot gyujti ossze? Konyorgom, 25 eve ulok gep elott, nem akarok MINDENT ujra megtanulni, ugyanakkor nincs atmenet a szajbaragos alapok es az uberelvont kinai resz kozott. Az egyik pillanatban meg a nyilacskat lesem, hogy reagal ha az egeret mozgatom, a masikban mar nyomjam meg a gombot, amirol a leiras feltetelezi, hogy pontosan tudom, hogy az A menu B pontjanak C alpontja altal felugro panel D fulecskejen talalhato legalul, raadasul maskepp hivjak.

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#178) Major Major válasza bigz (#177) üzenetére


Major Major
őstag

Aldott 15 masodperc, melynek leteltevel a Win simit kettot a tudatlan buksimon es megragasztja a jatekomat.
Van erről egy bugreport, elvileg 9.04-ben már jó lesz :)

Volna is rogton ket problemam a leirasokkal
Innen könnyen el tudsz indulni.

És szívesen látunk az ubuntu topikban is! :)

(#179) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Jó cikk, gratulálok!

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#180) zedok


zedok
senior tag

Nagyon jó írás! :C Én pár napja váltottam, még valóban ismerkedek az egész rendszerrel. (11.04 Ubuntu)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.