Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Jó írás, én az intrepid megjelenésénél váltottam (k)ubuntura, gondoltam egyet, xp-t letöröltem, és ment is fel:) Egyszer nem fordult meg a fejemben, hogy visszatérek windows-ra, egyszerűen mindent megtalálok ami kell, és nekem némileg gyorsabb is
Szerintem egy windows felhasználónak talán kde-re a legkönyebb váltani, mert jobban hasonlít rá, nekem legalábbis ez szimpatikusabbnak tűnt(a kde 4.2 pedig még jobb lett)
Szerintem mindenképp érdemes kipróbálni, de én nem látom sok értelmét a dual-bootnak, előbb utóbb úgyis eldönti melyik a jobb, én rákényszerítettem magam az ubira, de egyáltalán nem bántam meg:)
Ja ha valaki nem akar megszabadulni a kedvenc wines programjától, érdemes megnézni megy-e wine-al, nekem nagyon sok minden megy így.
Ja még valami: a compiz fusion. Tudom fölösleges csicsa meg minden, de nekem tetszik, főleg, hogy sokkal kevesebb erőforrást használ mint mondjuk egy aero, és sztem pl. a kde 4-nek kinézet terén sincs sok szégyenkeznivalója.

[ Szerkesztve ]

(#2) csepelball


csepelball
tag

Köszi a wikit, jó a cikk!! :) Én szeretem az ilyesmiket olvasni,mivel hasznos sokak számára.
Sajnos a winfost használom 1-2 progi miatt, de szívesen haszálnék egy Ubuntut mellette, mondjuk netezésre, filmre,zenére.

A felsoroltakhoz mindenkinek ajánlom, mert szerintem gyors, stabil, és egyszerű is :)

üdv. Dudu

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

hát nekem a 8.10 es ubuntu a particionálásnál(mivel xp mellé telepítettem) nem ismerte fel a satás vinyómat... Seagate barracuda 7200.10 200gb.. :F

(#4) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Nekem a telepítés után nem ismerte fel a Vistát...
A meghajtó megvolt, így következő nap, amikor meguntam a keresgélést, próbálkozást, lementettem az adatokat és Vista fel. Ekkor mondtam magamban, hogy soha többet Linux, de lehet hogy egyszer még meggondolom magam, és adok neki még egy esélyt. Amúgy mindez a 8.10-el történt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon jó írás, én is gondolkozom, hogy egyik gépre ubit raknék, vagy 2-re de annyi utánajárással jár, hogy nincs nagy kedvem. Pedig amiket olvastam, hallottam, az alapján tényleg ki kéne próbálnom.

Thanos was right.

(#6) nomotmo


nomotmo
csendes tag

GYorsan át is jöttem az Ubuntura. Kipróbálom a dolgokat.

DIÓ!

(#7) Drenadar


Drenadar
veterán

Szerintem kihagytad a cikkből az egyik legfontosabbat. Legalábbis nekem nagyon tetszik a live szolgáltatás vagy nemtom mi amit a windowsok soha nem tudnak majd, a beteszem a cdt, és megnézem hogy is működne hogy néz ki mit várhatok az ubuntutól. Szerintem nagyon meggyőző pl a codec-ek letőltése. Legtöbb wines lejátszó ha codec hibába ütközik csak dobálja a hibaüzit. ami az ubuntuba van az valahogy okosba megkérdezi hogy letőltheti-e? Nemtom hova tölti livecd üzemmódba de tőltse :D. és már megy is a film. Nah mindegy. nagyon szimpatikus az ubuntu, csak a megszokások, csili vili msn nélkül meg stb...

(#8) Noddy


Noddy
senior tag

A legnehezebb tényleg az, hogy az ember elfogadja, hogy nem windows és utána már könnyű. Egyszerűen imádom az aptitude-ot :)
Lassan egy éve már csak ubi-t használok, csak játszani megyek át win-re.

mod:
Drenadar:
Van csili-vili msn...
Mondjuk én ki nem állhatom, szóval én nem azt a klienst telepítettem :)
Asszem az amsn sok mindenben hasonlít, de nálam a pidgin bőven elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9) nomotmo válasza Noddy (#8) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Hát ez az, Win nélkül nem lehet nagyon játszani se...

DIÓ!

(#10) Kai Hansen válasza Drenadar (#7) üzenetére


Kai Hansen
tag

Óóóó van csilivili msn ha csak az kell, amsn néven, bár én inkább emesene-t használok:) Plus meg minden van amit csak akarsz:)
Nomotmo: Ez se igaz feltétlenül, wine és cedege nagyon sok midnent futtat, bár kétségkívül nem mindent(na meg az utóbbi ugye fizetős)

[ Szerkesztve ]

(#11) Kai Hansen válasza nomotmo (#9) üzenetére


Kai Hansen
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#12) tl-x


tl-x
őstag

én nekem most halt be az xp-m és mellette ubuntut (kiwi) kasználok és tök jó! pár progi miatt szükségem lesz még xp-re ezért arra gondoltam format és ubuntu és virtual boxból xp! mit szóltok működni fog? 1 gb ram van a gépemben.

(#13) Vladi válasza tl-x (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem menni fog. De mi az a pár progi? Nem tudod kiváltani valahogy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) exx válasza Narxis (#5) üzenetére


exx
tag

"de annyi utánajárással jár, hogy"

Ezt mire érted? Szerintem nem olyan sok. (letölt-kiír-telepít-használ) ;) :D

(#15) k_laci


k_laci
tag

elmegy az ubuntu egy Athlon XP 1900+ ( 1,6 GHz ), 256 mb DDR266, GF FX5600 gépen ?? mert ha igen, akkor váltok :D

(#16) tl-x válasza Vladi (#13) üzenetére


tl-x
őstag

Hát a photoshop és a macromedia studio ( flash, dreamveawer, firefox )! Crossoverrel sikerült felraknom öket de a betűtipusok nem stimmeltek! a gimpel meg nem vagyok kibékülve! de még csak most kezdtem ubuntozni! van vmi jó ötleted?

(#17) Gave


Gave
addikt

Koszi az irast , hasznos lesz a kozeljovoben.

:R

(#18) Kai Hansen válasza k_laci (#15) üzenetére


Kai Hansen
tag

Szerintem a sima ubuntu is elmegy, de a xubuntu valószínüleg jóval gyorsabb lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#19) bbandi válasza k_laci (#15) üzenetére


bbandi
tag

Hát én erre a gépre Xubuntut raknék maximum. Ugyanilyen gépen (csak 512 RAMmal) nekem van Ubuntu és a firefox érezhetően sokkal lassabb, mint XP alatt. Xubit még nem volt időm kipróbálni, mert ez édesanyám gépe, én csak bitorlom néha.

(#20) Kai Hansen válasza tl-x (#16) üzenetére


Kai Hansen
tag

Mármint mi a baj a betűtípusokkal? msttcorefonts-al felkerülnek az alap windowsos betűtípusok.
De nekem wine-al simán felemnt a photoshop, igaz csak a CS2-t próbáltam, de az ment rajta normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#21) Vladi válasza tl-x (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Barátkozz meg a gimppel. :DDD najó: crossoverbe lehet telepíteni wines betűtípusokat is úgy tudom, ahogy a rendszerbe is. Ennek nézz utána, nem vágom a témát.
Ha nagyon nincs alternatíva, akkor a wine-vel próbálkozhatsz még.

k_laci:
El. Még sok is neki. :DD xubuntuval próbálkozz, az még használható sebességű is lesz. Az xfce desktop egyébkén elég jó.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

Én már 2 éve követem a linux fejlődését, de még mindig win az elsődleges rendszer... :)

Ha nem gémelnék annyit, és lenne türelmem egy normális kinézetet varázsolni rá, talán el is felejteném win-t :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Menthirist


Menthirist
veterán

jó dolog az ubuntu, gondolkodom hogy visszarakom (most triple bootos a rendszerem, xp x64, xp x86 és leopard 10.5.2), bár a vga driverekkel anno sokat szívtam... de quad bootra lehet jó lesz a cucc...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#24) Major Major


Major Major
őstag

Köszi mindenkinek az észrevételeket, majd ha összegyűlik egy nagyobb adag ötlet, akkor bővítem az írást.
A szakmai kérdésekkel pedig szeretettel várunk mindenkit az Ubuntu Linux topicba! :)

(#25) r-chee


r-chee
őstag

Hm...Még sosem próbáltam Linuxot, de ezt most nem fogom kihagyni :) . Mozilla Firefox-om vmiért nagyon sz*rakodik, nem stabil, s netezéshez ideális lenne sztem az Ubuntu. Télleg, milyen böngésző van benne/hozzá?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26) cizoe válasza r-chee (#25) üzenetére


cizoe
őstag

Firefox.. ;)

(#27) r-chee válasza cizoe (#26) üzenetére


r-chee
őstag

Cool :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#28) MC Pite


MC Pite
veterán

Kiwit érdemes lenne még megemlíteni...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#29) copin válasza cizoe (#26) üzenetére


copin
őstag

Szerencsére mást is lehet telepíteni. :D A firefox arra mindenképp jó, hogy kipróbáljam az uninstalt linuxon is. Nem kell böngésző, hogy más böngetőt (és még kismillió programot) telepíts a netről. Ilyen segédprogram nem ártana win-re is. Nagyon praktikus.

@nomotmo Lassan már a win se lesz alkalmas játékra. ;]

Amúgy van ez a média studiós ubi (médiára kihegyezett példány, a neve nem biztos hogy stimmel). Próbálta már valaki? Régóta szemezek vele, de lehet hogy a progikat át lehet dobni a mostanira, csak nem tudom melyiket érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#30) Shad0w


Shad0w
senior tag

Mint MSI WInd tulaj, aki az iskolai programozás miatt tette fel az ubuntut (mer csak az mászott fel a linuxok közül) elmondanám a kezdő lépéseimet (konkrétan szopásaimat).

Hát, mivel alapesetben nem rendelkezem külső cd olvasóval, nekiestem pendrive-ról telepíteni, 2 féle módszert találtam, ebből kétszer basztam szét a windowst, termesztésen a linux se ment fel, lehet hogy csak én voltam a balfasz, mindenesetre be kellett szereznem egy külső meghajtót. Először win aztán ubuntu 8.04 telepítés, csont nélkül mind2, viszonylag hamar megtaláltam a grubot is, szal a boot is úgy nézett ki ahogy én akartam :) . Mivel nem volt annyi eszem, hogy bedugjam a netet telepítés alatt, ezért minden angol volt, találtam vmi leírást vmi magyar nyelvi csomagról, ez a dolgok 98%-át magyarrá is varázsolta, öröm bodottá :D. Wlan telepítés sem okozott nagy gondot, ahhoz is találtam korrekt leírást, hogy írd be ezt, írd be azt és működik, én beírtam ezt meg azt és működött. Nosza akkor programozzunk, gondoltam én, de nem úgy van az, a könyvtárak fele hiányzik, megint ubuntu.hu, keresés, meg is találtam hamar, telepít és megy a programozás is! Iskolai része letudva, itt még azt mondtam, hogy jó kis oprendszer ez. De ha már "ennyit" (ez relatív, én soknak éreztem) szoptam vele, akkor megnézem, lehet-e eztet használni a minennapokban is?

Hát, egy windet túl sok mindenre nemigen lehet használni, de azért az alap dolgok: szövegszerkesztés, netezés, film, zene működnek. Kezdem talán a netezéssel, már régóta Firefox-ot használok, de linuxon vhogy máshogy működik, talán 5-ször kellett beállítanom mire megjegyezte, hogy nem akarom látni a letöltés kezelőjét ha elindítok egy letöltést, jó azért sikerült, de aztán ott van az is, hogy backspace-re nem lép vissza az előző oldalra, meg úgy egyébkéntis, kényelmetlennek érzem. Na sebaj nézzünk youtube-ot, háhá, néznénk mert förtelmesen szaggat mindegyik videjó. Sebaj, nézzünk sorozatot, á-á az is szaggat (720p). Na sebaj, tegyük takarékra ne egye az akksit, kitaláljátok? nem támogatja a takarékos üzemmódot. Na jó, hibernálni csak lehet, de nem. Gondoltam akkor megnézem, hogy legalább az overclock megy-e, de nem úgy van az hogy csak megnézem, mert egy rohadt rendszer figyelő nincs benne és ennél a pontnál már kedvem se volt keresni egyet.
Ekkor jött ki a 8.10, mondom szuper felrakom, hátha. Felraktam. Bootba bekerült két kernel, természetesen az újabb az nem indul el, ezen már meg se lepődtem. Most a régibe meg nem megy a frissítés, napokban elhalt a touchpad, tököm tudja miért, hozzá se nyúltam. Ahh, elegem van az ubuntuból. Ja és most le se tudom törölni, de legalább csak 10 giga veszett oda. :)

Összegezve, csak az vágjon bele, aki nagyon ért hozzá vagy nagyon türelmes. Én kipróbáltam, tényleg pozitívan álltam hozzá, de annyit szopatott, hogy elég volt, mellesleg lassabb is, mint a windows, persze lehet, hogy csak a wind esetében. Akiknek meg bejött azok továbbra is leljék benne örömüket.
Azért megnézek párat a linkek közül, hátha találok vmi érdekeset. :)

(#31) sanzi89


sanzi89
addikt

Én világ életemben Windows használtam, de már többször felszívtam magam, és leültem egy telepített Linux elé, hogy legyen egy kis ismeretem erről a világról is. Egy gond volt mindig, hogy a drivertelepítéseken, a alap dolgot beállításánál mindig elszakadt a cérna, így egy gyors formatálás és sok szép gondolat közben eldöntöttem, hogy újabb 1 évig tuti nem nyúlok Linuxhoz. Ez nagyon bánt is, meg mérges is vagyok miatta. Nekem nem megy, pedig elszántság lenne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32) Vladi válasza Shad0w (#30) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"(ez relatív, én soknak éreztem)"

Szerintem meg szinte semmi. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) MC Pite


MC Pite
veterán

Mindig nekiállok, midig kipróbálom valamelyiket.
Asztalimon a raid tömb 6-7edik szétq***sa után megfogadtam hgoy azon többet nem kisérletezek. A rohadékok semmlyen driverrel nem láttk se a viás, se az nv-s se az inteles se a jmicronos és se az amd-s vezérlőmet se, de szétq***ni azt széttudták.

Notin volt már több disztró, Kiwi, Kubuntu és Suse a kedvencek. Mikor már elég dolog nem működik felhúzom magam, leszedek egy friss másikat amin azt mondják ezek már jók lesznek aztán fele nemmegy, fele új probléma.

Nem megy vmelyik hw, driver le, elindítom, hibaüzi. Kinyomozom, tovább, megint leáll valamivel. Kinyomozom, tovább, leáll. Nemjutok tovább, nem kapok több infót amin el tudok indulni; azt nem használom tovább. Legyen 3d, legyen wifi, több mitn sztereó/vagy nem recsegő hang, stb. Húgom 3 éves gépén dettó, pedig azt hittem elég 1×ű lesz (via,amd,ati,via/realtek). Majd feltettem anyám 6éves gépére, hát az sb64 ensonique-on elfeküdt az ubuntu :).

Szóval mindig keresek, csomó enregiát ölök bele és nem nagoynutok előrébb. rendes gépemen meg az 'egzotikus' hw-ek miatt eleve halálra vna ítélve. Garmin, Audigy platinum ex, raid, kormány, mx518, stb, stb.

Másik hogy képfeldolgozáshos és szerkesztéshez messze nincsenek oylan progik mitn won alatt és persze nem menenk wine-vel amiket használnék... :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34) tikodi


tikodi
tag

én felraktam nemrég az ubuntut, de pont az nem megy rajta amire használom lényegében a gépet :) nincs a pctv-hez, távirányítóhoz szoftver, az mp3-kat nem keveri le 5.1-re...
nálam eddig tartott a linuxozás, amúgy jó lenne...

(#35) Narxis válasza exx (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Driverek és programok, programok terén már többnyire tudom, hogy mi mit helyettesítene. De még sok van amit nem. Pl. hogy az egyszerű mobiltelefonomhoz találok egy Linuxos PC-s szoftvert amivel le tudom menteni néha a telefonszámokat meg ilyenek. My Phone Explorert használok Win-en, de tudtommal az nem megy Linuxon( de lehet tévedek) itt jön képbe a Wine(?), de ennek is meg kéne tanulni a kezelését, vagy nem? Plusz amit a magyar ubuntu fórumokon olvasok, az alapján még mindig úgy látom, hogy sokszor kell parancsokat tudni, én azért ilyen expert nem vagyok és nincs is kedvem mélyen beleásni magam, lusta vagyok én ehhez.

Thanos was right.

(#36) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Jó írás! Ha pár nappal korábban teszed fel, az installnál nem kallódok el egy kicsit, de sebaj. :)

Pont pár napja tettem fel a wubival, hogy kipróbáljam, belekóstoljak, hogy milyen is az Ubuntu. (Abbéli felindulásból cselekedtem ezt, mert megláttam egy régi 5-ös Ubuntut a polcomon, gondoltam ránézek, hogy hol tartanak)

A wubis installálás pofon egyszerű volt, csak magamat szivattam meg kicsit, miután befejezte restart, közben gondoltam kimegyek WC-re, visszajövök és keresem hogy hol kell ezt indítani (gondoltam ilyen kis ablakban fog win alatt futni). Hm, sehol, lehet valamit elszúrtam, reinstall, restart, és most már (mivel a gép előtt ültem) tudtam választani a két oprendszer közül. Ubuntu kiválaszt, enter, csodás.

Elkezd töltögetni, még konfigurálgat, végülis minden hiba nélkül feltelepült, lan kártyámat felismerte, szépen fel is ment internetre, frissítette magát, hangkarimat is felismerte (egyiket sem ismeri fel az alap XP, lehet Vista már felismerné)

Na kezdődjön a "standard" használat. Leírom miket szoktam alapból XP-ben használni:

Netezés, Firefox, rendben betölti oldalakat, stb, ám iszonyat másképp jelenítette meg az oldalakat. Kisebb betűk, mintha kicsit össze is lennének csúszva, de végülis működött, biztos finomhangolni kell majd.

Asztalsémákat tök jól lehet változtatni, ablakmozgatást animálni lehet, nem rossz.

Irodára: Open Office, tökéletes, ugyanazt tudja mint a Microsoft Office, itt is oké a dolog.

MSN. Na itt keresgettem egy darabig, míg megtaláltam, hogy az aMSN-t lehet használni. A beépített progiinstallálójából feltelepítettem, bár a magam bénasága, hogy nem tudtam bejelentkezni. Biztos működik, nem nyüstöltem eléggé.

Zenehallgatás: alapból volt benne valami media lejátszó, mp3 fájlt megnyitottam, pár kérdés után szépen le is szedte hozzá a kodeket, meg a többit ami a videóhoz kellhet. Ez megy.

Video: na itt egy kicsit érdekes dolog történt. Ugyanis a videólejátszásnál villogott a kép (lehet a vga driver hiánya...) és asszem srt-t nem tudtam hozzátenni. De biztos itt is lehet okoskodni még.

Belekukkantottam miket lehetne még installálni. Torrent kliens, Chatelő, beszélgető, voltak képszerkesztő, stb progik is, teljesen jó.

Nos, vegyük úgy, hogy idáig a linux kiváltja a windowst.
Ám ha megtoldom még pár dologgal, miszerint, ha:

Játszani szeretnék valami.
TV Tuneren tv-t nézzek.
Sulihoz kellene Matlab, telómhoz Nokia Pc Suite, MP3 grab, Megszokott videóvágó progi használata.

Ezeket azért jó lenne ha tudná, biztos vagyok benne hogy egy részét vagy tudja, vagy más progival kiváltja, de a tv tunert tuti nem.

Ekkor elgondolkoztam, restart, windows indít, uninstall wubi :D

De komolyra fordítva a szót, az a pár óra használat alapján, azt kell mondjam, elég jó kis oprendszer, aminek a legnagyobb előnye a windowsal szemben, hogy ingyenes :)
És biztos tud még számtalan dolgot ami érdekes lehet, de hirtelen ezek jutottak eszembe,.
Szóval okos, windowshoz hasonló bill kombinációk, a GUI-ra is át lehet szokni könnyen.

De nálam marad a windows.

[ Szerkesztve ]

(#37) Eastman


Eastman
őstag

:K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) anulu


anulu
félisten

maga az ötlet dícsérendő, de ha ennek alapján sokan nekiindulnak, és csak pislognak a 3. lépésnél, hogy miért nem "Tovább-Tovább-Befejez", akkor ne lepődj meg.

amúgymeg, amire nekem kéne, arra pont használhatatlan az összes linux.
flame-t nem akarok, azt viszont kérém minden Linux fantól, hogy ne próbálja meg senkire ráerőltetni a dolgot. aki akar, menjen, aztán majd rádöbben, h lehet, h "zárt" meg "lassan fejlődik" a Windows, ellenben a userek felteszik a kérdést magukban: melyikben éreztem magam jobban? hol volt egyszerűbb? és ha ilyenkor nem engedi vissza a "közösség", akkor szenvedés, és totális útálat lesz belőle.

mint nálam.

peace.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) Major Major


Major Major
őstag

Hát kicsit félresiklott az értelmezés, ez nem marketing írás, nem célom bárkit bármire rávenni vele, egyszerűen azért van, hogy ha valaki már eldöntötte, hogy kipróbálja az Ubuntut, akkor ne kelljen a fórumra várnia, vagy keresgélnie ezeket a válaszokat, nekünk meg n+1-edszer megválaszolni őket.

(#40) CHIPman válasza Menthirist (#23) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nézd csak meg a #4-et! Nehogy te is így járj, még többet vesztenél vele...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#41) Ewkins válasza Mr. Teddy (#36) üzenetére


Ewkins
csendes tag

Matlab nem csak Windowsra, de Linuxra, Mac OS X-re es Solarisra is elerheto.

Hardvertol fugg, de tudsz TV-t nezni Linuxon TV Tuner-el, lasd meg: MythTV

(#42) rekid


rekid
addikt

hi!
Elolvastam, kedves kis kedvcsinalo. :) jelenleg debiant hasznalok, es igen szenvedek vele annak ellenere hogy egypar doksit vegigolvastam, meg parszasz oldalas konyveket. :) de nem baj mert kozben rajottem hogy millio dolog van amivel megkonnzebithetem a hasznalatot persze egyszer megkell szenvedni erte. Debian alatt pl irdatlan nagy szopo a wifi :)
Ket idezet jut eszembe.
"a linux felhasznalo barat csakepp megvalogatja a baratait"
" Csak egyszer kell bel0ni onnan mar gyerekjatek"
mindketto groteszk de igaz. teny h jo annak aki atbujt millio doksit es kinlodott. erre a nagytobseg nem hajlando (absz. megertem vhol total igazuk van) De! vegyuk figyelembe h alapvetoen nem otthoni usereknek keszult otthoni hasznalatra es ezen probal javitani az Ubuntu es tegyuk hozza h egyre jobban.
Nemakarom senkire raeroltetni de ha utanaolvasol van idod energiad meglepodsz mennyi mindenre hasznalhatod kb minden teren ami eszedbesem jutott.
Megvalami azoknak akik elbol leszarozzak. 1. hany db LEGALIS oprendszere van otthon? asszem a userek nagyreszenek 1 sem. (eltekintve a laptopokhoz kapott wistaktol xpktol.) es hany ember van aki kifizetne a licenseket ha mashogy nemlenne oprendszere. innen nezve mar nemis olyan rossz alternativa a linux. :) csak epp mas szemmel kel ra nezni :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#44) bigz


bigz
tag

A cikk alapjan nagy a kedv. Ha sikerul megtalalnom a megfelelo vasat, akkor uccu neki.

Egyebkent szerintem ha Linuxot kezdtunk volna rogton a Volkov Commander mellett hasznalni, mikor lekoptunk a fater moddolt C64eserol, akkor most ez egy Windows topic lenne, es ott huzna a szajat harminc ember, hogy "hat nem tudom", meg "sok a sz*pas" meg "tul bonyolult, es sokat kell utanajarni". Ez ugyanugy realtiv, mint ahogy sokan elhuznak kulfoldre lakni, aztan panaszkodnak, hogy igy mas meg ugy sokkal rosszabb. Meg kell szokni. Mielott megkovezne barki, olyannyira Windows buzi vagyok, hogy az ellensegeim is letagadnak, es semmi esetre sem hagynam ott a Vistamat, habar sok jo kering az SP3as XProl.

Mas: az jutott eszembe, hogy en mar regota szeretnek egy gepet, amin leginkabb ugyintezes folyik, aminek a vinyojat tudom titkositani, es amirol megy az internet banking anelkul, hogy szetaggodnam a fejem a jelszolopo progik miatt. Milyen veszelyeknek van kiteve egy Ubis gep, ami egy router mogul netezik? (a legegyszerubb netgear wireless router, MAC adress szurovel meg WPA jelszoval). user errortol eltekintve

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#45) 3aTi3


3aTi3
tag

A gyors véleményem annyi, hogy aki nem szeret sokat a gép előtt ülni, bütykölni, rájönni, és utánanézni dolgoknak, annak nem ajánlom a linuxot. Én nyár óta használom az ubit, és tulajdonképpen kijelenthetem, hogy 10 évnyi windows-használat után KÍNszenvedés a használata -de én mazochista vagyok; és szívesen tanulok új dolgokat.
Vki írta, h hozzászokás kérdése, és ez teljesen így van. Ha nem lenne ekkora windows-os múltam, akkor sokkal könnyebb lenne, de pl. a total commanderes fájlkezelés nagyon hiányzik. TC-t is 10 éve használok (tudom, akkor még windows commander volt) és mára annyira az ujjamban van, h nehéz lemondani róla, és nincs nyomába érő linux alternatíva. Gnome-commander kinézetre hasonlít (tudásban nem), meg kifagy, ha nyomok egy space-t egy könyvtárra, így maradt az mc. Nabasszus, azt megtanulni... Nem azt mondom h egy alap shell-ismeret birtokában bonyolultabb lenne, de minden más helyen van, rengeteg bill-kombinációt kell tudni, stb...

Viszont ami miatt egy magamfajtának tetszik, az a testreszabhatóság. Úgy és olyanra bütykölöd, ahogy jólesik. A parancssoros utasításokkal nagyon sok minden automatizálható, és valóban olyan dolgokat is meg lehet csinálni, amire eddig nem is gondoltál.

Pár kép kedvcsinálónak:

[ Szerkesztve ]

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#46) rekid válasza 3aTi3 (#45) üzenetére


rekid
addikt

pont attol nehez amitol a vegen konnyu a szerteszejjel agazo millio variaciotol hogy kenyelmes legyen. :D

naggyon joooo az asztalood :) 10/10

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47) dabadab válasza bigz (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Egyebkent szerintem ha Linuxot kezdtunk volna rogton a Volkov Commander mellett hasznalni, mikor lekoptunk a fater moddolt C64eserol, akkor most ez egy Windows topic lenne, es ott huzna a szajat harminc ember"

Mint olyan, aki rogton Linuxot kezdett a Volkov Commander mellett hasznalni, miutan lekoptam a sajat moddolt C64-emrol, ezt hatarozottan alatamaszthatom. :)

DRM is theft

(#48) Xmodule válasza 3aTi3 (#45) üzenetére


Xmodule
őstag

Jó a kép. Klasszul megvan csinálva. Akár PM be is leírhatnád, hogy állítottad ilyenre. Érdekelne. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#49) negyedes


negyedes
addikt

Jo cikk :R . Kezdoknek ajanlatos.

Itt is van egy kis kedvcsinalo:a sajat asztalom[link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#50) bigz válasza dabadab (#47) üzenetére


bigz
tag

Akkor te valszeg tobbet tudsz segiteni abban, hogy mizu a nem off kerdesemmel. Egyelore egy aprobb HP laptop nez ki munkagepnek, ha idovel magameva teszem, azaz abbol szeretnek egy secure stationt kialakitani, amin tudok ugy online vasarolni meg banki es egyeb ugyeket intezni ugy, hogy kozben senki ne erdeklodjon elenken a tranzakcio reszletei irant kiveve a valoban erintett feleket. Mennyire macera egy ubit nekitamasztani a wifimnek, illetve mekkora eselye van annka, hogy nem kivant alkalmazasok fogjak figyelni minden lepesemet?

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.