Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#317) aignac válasza huby80 (#316) üzenetére


aignac
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy ssd-t és a cikk alapján próbáltam telepíteni. Azonban nem tudtam telepíteni tisztán a windows 10-et (pendrivról)
AHCI módban ugyan úgy megszakadta telepítés, mint IDE módban:
[kép]

illetve, ha véletlen sikerült feltelepíteni az első windows indításnál kékhalált kaptam vagy a következő üzenetet (egyszer se töltött be a rendszer):
[kép]

AHCI módban a hdd-n lévő oprendszer betöltése (visszadugás után) közben is kékhalálom volt.

2 nap szenvedés után a klónozás mellett döntöttem és a Paragon Migrate OS to SSD™ 4.0 program segítségével sikerült klónoznom.

A bios beállítások:
[kép]
Amennyiben a "PCH SATA Contorol Modot"-t is ACHI-ra rakom minden esetben (HDD-ről vagy SSD-ről történő bootolsá esetén is) kékhalált kapok rendszer indítás közben. Szerencsére ilyenkor a windows ki tudj a javítani a hibát, a hibaelhárítás során (miután visszarakom IDE-re).

A bios verzióm a legújabb, nemrég frissítettem le (kékhalál problémák voltak a géppel). Az integrált hálókártyával és néhány usb portal is gondok voltak ez előtt (nem működtek vagy szórták a kékhalálokat).

Jelenleg stabilan működik a rendszer, a klónozás eredményei:

Egyelőre nem akarok új alaplapot venni, gondolom hosszú távon nem úszom meg :D
Mit javasoltok, próbáljam máshogy telepíteni, vagy maradhat így a dolog? Első találkozásom ssd-vel és nekem így is hihetetlen gyorsnak tűnik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.