Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) MK VII


MK VII
veterán

Nem tudom, hogy csak engem tisztel meg a windows 10 sorra halmozva hibákat vagy mást is.
Jelenleg úgy érzem, hogy sikerült az MS-nek a windows 8.1 erőforrás kihasználása alatti szintet elérnie a 10-el.

Pik-pakk felment a rendszer usb-ről. Innentől kezdődtek a sorozatos hibák. Illetve lehet nem is hiba csak valami anomália van nálam...
Fióknál a felügyeleti biztonság csúszkáját lehúztam teljesen, de minden újraindítás után alap értéken van.. :F
Következett a Google Chrome telepítés... Azt hittem nem lesz gond.. Hát lett.. Telepítés felénél kék halál...
Na jó ugorjunk neki még 1x... Reboot.. Gép olyan lassan szedte össze magát, hogy letusoltam mire felállt a rendszer, de még akkor is reakció kb nulla.. Meg akartam nyitni saját gépet amin kb 3-4 percet gondolkodott..
Elindítottam ismételten a Chrome telepítőt.. A telepítés úgy max az egynegyedéig jutott aztán csak tekert a vinyó, csak tekert,de úgy jó 10 percig nem történt semmi... Bezárni nem tudtam a telepítőt..
Reset..
Gép megint behozta hamar a bejelentkező ablakot, de utána ismét egy komplett 2 fogásos ebédet meg tudtam volna főzni míg odáig jutott, hogy tudom használni...
Chrome telepítő ismét indít... Ekkor már sikerült neki felraknia teljesen, de az is volt úgy negyed óra.
Ezek után megpróbáltam telepíteni a legújabb Catalyst drivert... Indít elkezdi.. Kiválasztom az Egyéni telepítést. Az után még elindultak a csíkok és behozta az opciókat.. Kiszedtem a pipád a Gaming Evolved elől, mert nem használom.. Telepítést folytat.. Na itt már csak állt az egész telepítés.. Csíkok meg sem moccantak úgy fél órán keresztül.. Ja és mind ezek közben használhatatlan a gép, mert olyan lassú..

Táp lekapcs :((( szobából ki és eljöttem dolgozni....

WTF????
Este folytatom tovább...

Nem tudom mi lehet... Hátérben folyamatosan dolgozik valamit? Vagy ennyire megsínyli, ha nem SSD-re van telepítve?
Kész vagyok tőle..
Win8.1 tökéletesen minden gond nélkül ment.. Telepítgethettem 3 dolgot is egyszerre meg mehetett a torrent meg közben netezhettem és semmi gond nem volt...

Remélem csak kezdeti nehézségek..

(#552) CyberPunk666 válasza MK VII (#551) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha már azonnal ilyeneket produkált, akkor nagyon valószínű, hogy valami driver nincs rendben és az gyilkolja le.

Remélem vírusirtót nem raktál fel, mert azok nagyrésze még nem kompatibilis.

(#553) MK VII válasza CyberPunk666 (#552) üzenetére


MK VII
veterán

Totál szűz telepítés. Amit írtam eddig annyit próbáltam feltelepíteni

(#554) CyberPunk666 válasza MK VII (#553) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Próbáld megnézni, hogy van-e a gyártó oldalán win10 driver a hardverekhez, ha nincsen, esetleg szed le őket (így megkeresve, hogy melyik a hibás), vagy várj még a frissítéssel és állj vissza.

(#555) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Flottul megy a rendszer, csak amikor kikapcsolást / újraindítást választom akkor d3d.dll-es hibaablakot dob ki hogy zárjam be a programot vagy ilyesmi..
Az ő által feltett Catalyst van fent.
Tudna valaki segíteni?

(#556) hcl válasza Shkiz0 (#549) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos, hogy az egész UAC-t ki kell lőni? Nagyon durván nem biztonságos.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#557) trufa12


trufa12
addikt

Én vissza tettem win8.1-et mert játszani akartam nem volt dx9 rajta
tettem volna websetupot és nem ment fel :D nah mondom akkor jól van majd később lesz win10

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#558) BiP válasza trufa12 (#557) üzenetére


BiP
nagyúr

Standalone Installert (offline installer) próbáltad? Azzal nem mászik fel? [MS-link]

Azon gondolkodozom, hogy egy DX9-es játék még akár egy virtuálgépes Windowson is elfutna talán. :) (pl. XP, Win7 vagy Win8-ason is, igény szerint)
Tényleg, az XP mode él még egyáltalán? Win7 alól próbáltam utoljára. (virtuálgépes WinXP beágyazva a host OS-be)

[ Szerkesztve ]

(#559) trufa12 válasza BiP (#558) üzenetére


trufa12
addikt

ezzel próbáltam csak a legfrissebbel természetesen . És ez nem ment fel :DDD

mert ugye ok hogy dx12 benne van, de a régi 9-10-11 külön telepíteni kell már win 8 alatt is a 9-10 mert abba a 11 van ugyebár.

Csak 8-ra fel megy szépen. 10-re meg nem igazán akar...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#560) BiP válasza trufa12 (#559) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt írtad, hogy websetuppal próbáltad.
De ez meg egy offline installer, ami picit más. Egy próbát megérne.
Mivel ez nem töltöget, hátha ez nem ugyanúgy ellenőrzi, hogy frissebb DirectX van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#561) Shkiz0 válasza hcl (#556) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem csak így engedte.
Ha lehúztam a csúszkát teljesen akkor nem engedett írni és másolni a C gyökérbe

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#562) Dumi86 válasza trufa12 (#557) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Próbáld meg kikapcsolt vírusirtóval telepíteni,99% hogy úgy működni fog :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#563) Shkiz0 válasza trufa12 (#559) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig van :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#564) Benex


Benex
senior tag

Üdvözletem.

Lehet kérdezte már valaki, de nem olvastam, a kérdésem egy alapvető kérdés lenne, mennyire éri meg már most win8.1rol frissíteni? Gyorsabb lesz e a rendszer, stb, illetve mivel nekem eredeti Windows van most, és nem "tiszta" telepítéssel csinálom, hanem csak ráfrissítek a jelenlegi windowsra okoz e problémákat, lassulást stb? Előre köszönöm a válaszokat. :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#565) MK VII válasza Benex (#564) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Hát igazából vegyesek az érzelmeim nekem jelenelg.. Vártam nagyon a win 10-et, DE!

Remélem egyedi eset és én vagyok valamiben a ludas, de elég elszomorító azért, hogy egy teljesen nulláról újrahúzott rendszer ennyire makacs... :(
Én a helyedben még várnék egy picit amíg több tapasztalat lesz mögötte és megoldások az esetleges problémákra..
Ha nem vagy annyira jártas a telepítésben akkor mindenképp várj!

[ Szerkesztve ]

(#566) Vesa válasza MK VII (#565) üzenetére


Vesa
veterán

KOrábban már írtam, hogy windows OS-t csak kb. a megjelenést követő 6-8hónapban szabad frissíteni. Ezt jól megtanultam még win 3.1 -től kezdve. Minden létező MS OS-el baj volt a megjelenést követően. Főként driver problémák...

A tudomány a valóság költészete!

(#567) Benex válasza MK VII (#565) üzenetére


Benex
senior tag

Programozó vagyok, és éppen ezért kérdezem meg azokat akik már használják a rendszert. Nem okoz gondot a telepítés, csak nem tudok lementeni hirtelen most majd ~600GB adatot és ezért gondolkozom hogy nem tiszta telepítés, hanem csak "ráhuzom" az újat. Linuxnak ez nem okozna gondot :DDD de hajt az új érzés és elvileg még kevesebbet eszik a 10 mint a 8 szóval teljesítmény is jobb ELVILEG!!

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#568) asdf_ válasza Benex (#567) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tudsz tiszta telepitest csinalni, amig elotte nem frissitetted a regi rendszeredet win 10-re (ekkor keszul el a geped egyedi azonositoja es tarolodik el az MS-nel, ha ez megvan, csak utana tudsz mar tiszta telepites(eke)t csinalni, amikoris nem ker majd kodot telepitesnel, mert felismeri a gepedet, ha most csinalnal tiszta telepitest, kodot kerne, te meg neznel csak bamban, mert nincs mit megadnod).

[ Szerkesztve ]

(#569) Benex válasza asdf_ (#568) üzenetére


Benex
senior tag

Na akkor már csak várnom kell , amíg valaki megerősiti, hogy nem sz@r a win 10. Bár lehet várok inkáb 1-2 hónapot amíg kijönnek a problémák javításai. Köszönöm a választ :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#570) choosen válasza trufa12 (#557) üzenetére


choosen
tag

Melyik játék nem ment ?

Gyula

(#571) szabitheboss


szabitheboss
csendes tag

Ma néztem meg a rejtett mappákat és ott van a $Windows.~BT nevű mappa, ami tegnap lett létrehozva. Viszont tegnap csak kb. 10 percre kapcsoltam be a gépet és nyilván mivel a háttérben zajlik, nem tudtam, hogy elkezdődött a letöltés. Most viszont 140 Mb-on áll és az lenne a kérdésem, hogy ha megszakad a letöltés, akkor innen még folytatódni fog vagy így marad?

(#572) CyberPunk666 válasza szabitheboss (#571) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

2015 van.

(#573) szabitheboss válasza CyberPunk666 (#572) üzenetére


szabitheboss
csendes tag

Igen, viszont ugyanakkora a mérete és nem változik. Akkor egy véletlenszerű időpontban fog újra folytatódni, esetleg napok múlva?

(#574) slice14


slice14
veterán

Valaki erre, lécci...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#575) Benex


Benex
senior tag

Reggel csak feltettem, nem bántam meg. Érezhetően javít a teljesítményen, gyorsult a gép.

Jelentkeztem az insider programba, ez a funkció pontosan mit takar? Ha jól értelmeztem több frissítést kapok majd és esetlegesen lehet hibás is.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#576) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Erre a Runtime Brokerre tényleg nincs megoldás? Hogy állandóan elindul, és eszi a procit.. A metrós appok törlése nélkül. Azokat nem törölném ha már vannak..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#577) Воланд válasza Zoshi85 (#576) üzenetére


Воланд
titán

szedj le minden elocsempet a start menubol es nezd meg ugy. ha nem foglal sok eroforrast a folyamat, akkor a hasznaltakat kezd el egyesevel visszapakolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#578) Zoshi85 válasza Воланд (#577) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Ugyan az a helyzet.. :F

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#579) Воланд válasza Zoshi85 (#578) üzenetére


Воланд
titán

filmek+tv, naptar, aruhaz, fenykepek

ezeket is, bar mondjuk az ciki, hogy ha ezek mukodnek hibasan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#580) Zoshi85 válasza Воланд (#579) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Ugyan az.. nem vágom...

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#581) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ennyit arról, hogy feltelepítem a win 10-et:

Még hogy nem lesz kompatibilitási probléma. Hahh...

Miért mindig én???

(#583) AndrewBlase válasza #32839680 (#582) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én nem tudom, milyen régi a cucc, de nem "annyira" régen vettem újonnan.

Egyébiránt csak azt, hogy előzetes felmérésben (amikor jelentkeztem a W10-re való frissítésre) szó sem volt inkompatibilitásról, és erre tessék, mégis van. Nem trollkodok, csak csodálkozok rajta. Illetve annyira mégsem...

Egyébként halkan jegyzem meg, nincs mindenkinek pénze/igénye évente lecserélni a gépet, vagy egyes alkatrészeit, mert újabb, jobb, gyorsabb, etc jelent meg.

Miért mindig én???

(#584) netpeti98 válasza #32839680 (#582) üzenetére


netpeti98
addikt

Hogy muzsikál a gyakorlatban a kártya? Én valószínűleg kivárom a Treshold Wave 2-t a frissítéssel, csak nekem GT 220 van.

[ Szerkesztve ]

(#585) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

"A Microsoft Magyarország megkeresésünkre pontosította a korábbi álláspontját, a Windows 10 frissítéssel szerzett licenc megőrzi a szülő (frissített) operációs rendszer licencét, vagyis a számítógéphez kötött licenc marad számítógéphez kötött, a hordozható (korábban "dobozosként" emlegetett) licenc pedig marad hordozható."

hwsw-ről

[ Szerkesztve ]

(#586) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Erröl az összefoglaloról mi a véleményetek?érdemes megfontolni?Idézem: Ne használd a Home verziót, mert abban bizonyos Microsoft-kémprogramok nem, vagy csak nehézkesen távolíthatóak el (pl. nem tartalmazza a Group Policy Editort (gpedit.msc)). A Pro verziót ajánlom. A kémprogram nem túlzó kifejezés, ugyanis az alapbeállítások szerint a Windows 10 a beírt szavaidtól elkezdve a meghajtód titkosítási kulcsáig mindent eltárol a szerverein, sőt, alapból minden Windows-felhasználóval megosztja a wifi jelszavadat, aki a közeledben tartózkodik; ők ezután szabadon rácsatlakozhatnak a routeredre. Ez nem vicc, hanem valóban így van.

3.: Mielőtt végigmennél a telepítésen:

A telepítés során NE a gyors beállításokat használd, hanem a "Beállítások testreszabására" kattints és MINDENT kapcsolj ki, tehát ne engedélyezz semmiféle adatszolgáltatást a Microsoft felé.

4.: NE hozz létre Microsoft accountot. Amikor lehetőséged lenne a Microsoft account létrehozására, akkor szüntesd meg a netkapcsolatodat, kattints a regisztrációra, majd a "Kihagyásra".

5.: Soha sehol ne adj meg valós adatot (pl. név) magadról.

6.: Start menü --> Gépház --> Adatvédelem

Menj végig az összes itt található menüponton és MINDET kapcsolj ki. A "Visszajelzés és diagnosztika" menüpontban a visszajelzést állítsd "Soha"-ra, az eszközadatok elküldését pedig "Alapszintű"-re. A "Háttérben futó alkalmazások" menüpontba érdemes időről-időre visszanézned, mert a Windows újabb és újabb alkalmazásokat fog ide betenni, amelyek kémkednek utánad és terhelik a gépedet.

7.: Start menü --> Gépház --> Frissítés és biztonság --> Speciális beállítások felirat

A frissítések telepítésének módja legyen "Értesítés újraindítás üzemezéséről" és tegyél pipát a "Frissítések elhalasztása" elé, így lesz időd manuálisan kiválogatni azokat a frissítéseket, amelyekre szükséged van.

8.: Start menü --> Kezd el begépelni, hogy gépnév, majd kattints a találatra és nevezd át a gépedet valami másra.

9.: Ha már úgyis a "Rendszer" beállításoknál vagy, akkor menj az "Értesítések és műveletek" menüpontba és kapcsolj ki mindent.

10.: Az "Alkalmazások és szolgáltatások" menüpontban kattints végig az összes alkalmazást és mindegyiknél kattints az "Eltávolítás" gombra (már amelyiknél engedi). A többi kémprogram eltávolítását később fogom bemutatni.

11.: Az "Offiline térképek" menüpontban a forgalmi díjas kapcsolatokat kapcsold be, a térképfrissítéseket pedig kapcsold ki.

12.: A Windows 10-ben változott az alapértelmezett alkalmazások beállításának módja, pl. nem lehet olyan egyszerűen alapértelmezetté tenni másik böngészőt, mint korábban, hanem csakis ebben a menüpontban. Szerezd be a szükséges alkalmazásokat (pl. VLC, Firefox), és cseréld le a Microsoft alapértelmezett kémprogramjait nyílt forráskódú szoftverekre.

13.: Start menü --> kezd el beírni, hogy cmd, jobb gombbal kattints rá a "Parancssor"-ra és "Futtatás rendszergazdaként".

Írd be soronként a következőket (minden sor után nyomj entert, hogy végrehajtsa a parancsot):

sc delete DiagTrack
sc delete dmwappushservice
echo "" > C:/ProgramData/Microsoft/Diagnosis/ETLLogs/AutoLogger/AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl

14.: Start menü --> kezd el beírni, hogy futtatás és nyisd meg a futtatást. Írd be, hogy gpedit.msc.

A megjelenő oldalon a baloldali mappaszerkezetből válaszd a következőt: Számítógép konfigurációja --> Felügyeleti sablonok --> Windows-összetevők --> Adatgyűjtés és előzetes buildek ---> ezen belül kattints duplán a "Telemetria engedélyezésére". Állítsd "Letiltva"-ra.

15.: Még mindig a "Windows-összetevők" menüponton belül kattints a "OneDrive"-ra, azon belül pedig kattints duplán a "A OneDrive fájltárolására való használatának letiltása"-ra. A megjelenő oldalon állítsd "Engedélyezve"-ra.

16.: Továbbra is a "Windows-összetevők"-ben nyisd meg a Windows Defender-t és azon belül kattints duplán a "A Windows Defender kikapcsolása"-ra. A megjelenő ablakban állítsd "Engedélyezve"-re.

17.: Ezt most bezárhatod. Nyisd meg a Start menüt és kezd el begépelni, hogy futtatás és nyisd meg a futtatást. Írd be, hogy regedit és nyomj entert. A megjelenő ablakban: HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/DataCollection. Itt kattints duplán az "AllowTelemetry"-re és változtasd meg az értékét 0-ra.

18.: Töltsd le ezt: http://cdn5.howtogeek.com/wp-content/uploads/TakeOwnership.zip

Csomagold ki és futtasd az "InstallTakeOwnership" fájlt. Ez létrehoz néhány registry bejegyzést, megkönnyítve a következő lépés elvégzését (ha érdekel, hogy mit csinál, megnézheted, ha megnyitod pl. jegyzettömbbel).

Navigálj a C:/Windows/System32/Drivers/Etc mappába. Kattints a hosts fájlra jobb gombbal --> Tulajdonságok. A megnyíló ablakban "Biztonság" fül --> "Szerkesztés" gomb. Itt a "Felhasználók" csoportnak adj teljes hozzáférést. Most már van jogosultságod szerkeszteni a hosts fájlt. Nyisd meg jegyzettömbbel és másold bele az összes itt található sort (nem kell eléjük a # jel; csak így simán): http://paste2.org/A1sv86VF

(Ha végeztél, eltávolíthatod a takeowenership-et az uninstall fájllal és visszaállíthatod a hosts fájl jogosultságait.)

19.: A OneDrive-ot úgy tudod teljes egészében eltávolítani, ha a következő szöveget elmented egy bat kiterjesztésű fájlba (pl. nyitsz egy jegyzettömböt, a mentési névnek pedig azt írod be, hogy onedrive.bat és a "Fájl típusát" beállítod "Minden fájl"-ra. Ezután futtasd rendszergazdaként a onedrive.bat-ot (jobb klikk --> Futtatás rendszergazdaként). A kód, ezt kell elmentened onedrive.bat néven: http://codepad.org/GyJHug5b

20.: Utolsó lépésként erősen ajánlott eltávolítanod az alapértelmezett alkalmazásokat, mert ezek eszik az erőforrásaidat és gyűjtik rólad az adatokat. A Start menüben megtalálható "Power Shellt"-t kell rendszergazdaként futtatnod és a következő oldalon fellelhet parancsok beírásával tudod azokat eltávolítani: https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/delete-windows-10-apps/

A fenti lépések elvégzésével minimálisra csökkentheted azt az adatmennyiséget, amit a Microsoft begyűjt rólad és jelentős erőforrásokat takaríthatsz meg azáltal, hogy nem fut több tucat kémprogram a gépeden és nem kommunikál megállás nélkül a Microsoft szervereivel. Mindig törekedj arra, hogy nyílt forráskódú programokat használj, mert azokban jóval kisebb eséllyel vannak elhelyezve kémkedő programkódok, hiszen bárki ellenőrizheti a működésüket.

Még rengeteg olyan beállítás maradt, amelyekkel a Windows 10 sebességét és biztonságát növelheted, pl. ha eltávolítod a csempéket a start menüből és átméretezed kicsire, akkor már az is gördülékenyebben fog működni. A hagyományos "Vezérlőpultot" úgy találhatod meg, hogy a "Gépházban" elkezded begépelni, hogy vezérlőpult. A "Rendszer és biztonság --> Rendszer --> Beállítások módosítása --> Speciális --> Teljesítmény" menüpontban érdemes kikapcsolni a mindenféle beúszó, kiúszó, animált, áttűnő, betekintő csicsát, mert jelentősen csökkenti az erőforrásigényt. Ha van legalább 4 GB RAM-od, akkor a lapozófájlokat is a kikapcsolhatod. A hangoknál a rendszerhangok letiltásával további erőforrászabálás szüntethető meg.

Mindig figyelj arra, hogy mit telepítesz a gépedre és mindig odafigyelve végezd el a telepítést, mert a telepítőfájlok hajlamosak különféle reklám- és kémkedési célzatú programot elhelyezni a gépeden. Használj megfelelő védelmet (pl. ESET vagy Kaspersky)!

(#587) kisapa válasza kromatika (#586) üzenetére


kisapa
senior tag

Nincs neked üldözési mániád? Ha ennyire tartasz tőle akkor használj más programot.

(#588) AndrewBlase válasza kisapa (#587) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem neki van üldözési mániája, ő csak beollózta valahonnan.

Miért mindig én???

(#589) Edorn válasza kisapa (#587) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ha már erőforrásokat szabadít fel az ember azzal, hogy kilövi ezt a rakat log-oló, üzengető alkalmazást, akkor már megérte végigcsinálni a fentieket szerintem...
:R

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#590) kisapa válasza AndrewBlase (#588) üzenetére


kisapa
senior tag

Valahol már én is olvastam ehhez hasonló hozzászólást de nekem úgy tűnik azért osztotta meg mert ez a véleménye. Egyébként meg véleményeket kért én leírtam.

edorn: Az erőforrás igénnyel kapcsolatos dolgokkal egyet értek. Nekem is volt egy halom olyan alkalmazásom amit talán ha egyszer használtam mert akkor éppen szükség volt rá de el már nem távolítottam utána.

(#591) Воланд válasza kromatika (#586) üzenetére


Воланд
titán

egy jo nagy baromsag.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#592) kisapa válasza Воланд (#591) üzenetére


kisapa
senior tag

:C

(#593) #56474624 válasza kromatika (#586) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én jobb tanácsot tudok: ne telepítsd fel. Ha ennyire nem tudja/akarja valaki kihasználni az oprendszer nyújtotta szolgáltatásokat, akkor minek a 10-zel szarozni? Ott az XP. Vagy lehet használni Linuxot, FreeDOS-t is, hogy még jobban kizárjuk a Microsoftot az életünkből.

(#594) csixy válasza kromatika (#586) üzenetére


csixy
addikt

:N

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#595) asdf_ válasza AndrewBlase (#581) üzenetére


asdf_
veterán

2007-2008 koruli alaplapokban volt ilyen cucc (=eleve kukaerett a cucc). Beleszursz egy videokartyat az alaplapba, oszt keszen vagyunk.

(#597) kromatika válasza kisapa (#590) üzenetére


kromatika
veterán

Nem nincs üldözési mániám szerencsére :N És nem ez a véleményem hiszen kérdeztem hogy szerintetek mi lehet ebből az igaz.Nem is értem miből tűnt neked úgy hogy ez a véleményem.Azért kérdeztem hogy megcsinálja e ezeket a beállításokat az ember.? woland_y2k: Miért baromság?Indokolnád?Szeretném érteni.

[ Szerkesztve ]

(#598) kromatika válasza #56474624 (#593) üzenetére


kromatika
veterán

Másodlagos notimon már fent van ;) És igen linuxos gép is van itthon.

(#599) AndrewBlase válasza #32839680 (#596) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Szerinted a Geforce 7-es széria milyen régi...?"

Mint írtam, fogalmam sincs. Én kb 4-5 éve vettem. Boltban, újonnan. A szemem előtt bontotta ki a srác, és építette át a gépem. Persze ettől még lehetett ez már akkor is elavult/elfekvő cucc.

"bár mondjuk az a GPU másra amúgy sem jó."

Mit jelent az a másra amúgy se jó? Szerinted mire kellene jónak lennie?

De valszeg az lesz a vége, hogy egy új videó-kártyát.

Miért mindig én???

(#600) asdf_ válasza AndrewBlase (#599) üzenetére


asdf_
veterán

Egy hd5450 vga van a gepemben. 2010. ev vegen vettem. Meg most is kapni ilyen videokartyat, pedig eltelt 4.5 ev kozben... (kb. a legolcsobb most kaphato, es megy windows 10-zel, tehat akar ra is mozdulhatsz).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.