Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

No, végre mindenkinek tisztán és érthetően valamint hivatalosan leírták a fontos tudnivalókat.

[ Szerkesztve ]

(#2) Воланд


Воланд
titán

ezert a frissites gephez koteseert azert jo nagy minusz az ms-nek (azert meg meg nagyobb, hogy mar honapok ota lehet ezt tudni, de hivatalos blogpostban csesztek leirni). remelem, hogy lesz valami kedvezo frissitesi ajanlat a store-ban (ha mar a warezoloknak jar).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) #41133696 válasza Воланд (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem pont jó, a mostani gépemet röhögve kiszolgálja, az új gépre, meg majd újat veszek :D

(#4) icp1970


icp1970
senior tag

Végre már. :R

(#5) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Na akkor, ha oem pro 7-re ráhúzom tiszta telepítéssel a 10--et, akkor az ügyfélszolgálattal történő egyeztetéssel meg lehet oldani pl. egy videókártya vagy alaplapcserénél az op. rendszer maradását? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6) vlevi


vlevi
nagyúr

"sokan a kezdőképernyőt is nagyon megszerették. Éppen ezért a Windows 10-ben bár alapból nem lesz bekapcsolva, a felhasználók visszaállíthatják maguknak."
Homályosítsatok fel lécci, hogy hogyan? Mert azt láttam, hogy táblagép módban a startképernő jelenik meg a startmenü és a desktop helyett, ez nagyjából jó is lenne. De táblagép módban minden alkalmazást csak teljes, illetve osztott képernőn hajlandó futtatni a win10.

"meg lehet oldani pl. egy videókártya vagy alaplapcserénél az op. rendszer maradását?"
Ahogy én olvavsom, hatáozottan nem. A videókártya csere nem számít, mert a Microsoft az alaplapot tekinti a hardvernek. Ha azt cseréled, akkor van új géped, és a Win7-ről Win10-re cserélés, ahogy korábban fogalmaztak "free for the supported lifetime of the device". És az alaplapcserével pontosan a "supported lifetime"-al van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dolphine


Dolphine
addikt

A frissítéssel kapcsolatban:
A tanárok, akik használhatnak legálisan oprendszert, ők is frissíthetnek?
Ha emlékezetem nem csal, akkor mind a 7, mind a 8 (illetve 8.1) esetében mennyiségi licensz volt. A 8-ról 8.1-re nem is lehetett közvetlenül frissíteni, csak tiszta telepítés volt lehetséges. :Y Ez most már megoldott bármelyik rendszerről frissít az ember 10-re? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8) Воланд válasza vlevi (#6) üzenetére


Воланд
titán

sehogy. az ms csak azt hiszi, hogy a teljes kepernyos start menu, vagy a tablet mod van olyan jo megoldas, mint a windows 8 start kepernyoje.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Воланд válasza Dolphine (#7) üzenetére


Воланд
titán

mennyisegi licenc eseteben tiszta telepites kell, nem lehet frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) Dolphine válasza Воланд (#9) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyszerű... :O Kár volt, akkor egyáltalán jelentkezni a frissítésre, ha úgyis tiszta telepítés kell! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11) netpeti98 válasza vlevi (#6) üzenetére


netpeti98
addikt

Így
Bár ez inkább egy teljes képernyős Start Menü, mint kezdőképernyő. :(

A cikkhez:
A hardverhez kötésért eléggé kár. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Szuper cikk! :)

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#13) Воланд válasza Dolphine (#10) üzenetére


Воланд
titán

o, enterprise eseteben nem is lenne szabad megjelennie a gwx alkalmazasnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) vlevi válasza Воланд (#8) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eeegen, ezért szoktam néha mondogatni, írogatni, hogy még drasztikusabbat kellett volna lépni. A desktop tűnjön el véglegesen, és a start képernő legyen az új desktop. Legyen az a felület, ahol a modern appok élő csempéi futhatnak, ahol scrollozhatok a kirakott ikonok között, satöbbi. Mert most olyan furcsán néz ki a dolog. Win8-al bevezették a startképernőt, de megmaradt a desktop is. Most viszont, a start menü bevezetésével az élő csempék vesztették el az értelmüket. Mert csak addíg élnek, arra az 1-2 másodpercre, amíg megnyomom a start gombot, és elindítok valamit. Annyi idő alatt a csempék magukhoz sem térnek, mindíg várni kell elég sok időt (pár másodperc biztos van), mire frissülnek. Ha lenne egy felület, ahol folyamatosan működhetnek, akkor lenne értelmük, de így, elrejtve nem sok haszna van az élő csempének. Szerintem az lehet a baj, hogy ezzel a felülettel, azstali gépen, a Microsoft se nagyon tudja, hogy mit kezdjen.

"Így"
Ezt is ismertem. Sőt, a korábbi Windows 10 preview-ekben, a start menü jobb felső sarkában volt egy kis nyíl, amivel control panel babrálás nélkül is át lehetett váltani teljes képernős start menüre.

[ Szerkesztve ]

(#15) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem mintha kellene mert Daniel_K megoldotta a driver kérdést az Audigy szériához már régen, de amit az MS ad ki, az ugye csak Win10-re lesz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Dolphine válasza Воланд (#13) üzenetére


Dolphine
addikt

A páromnak 7-esen, nekem a 8.1 Pro-n ott van a kiírás, hogy Windows 10 beszerzése! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17) netpeti98 válasza vlevi (#14) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem hosszútávon ez lett volna a terv, de a Windows 8 sikeretlensége miatt visszahozták a Start Menüt.
Félmegoldás lehetne ha a desktopra is kitűzhetőek lennének a csempék.

Remélhetőeg, ha majd jönnek az interaktív csempék akkor a desktopon is lesz valami előremozdulás ez ügyben.

(#18) Воланд válasza vlevi (#14) üzenetére


Воланд
titán

drasztikusat leptek a win8-al annak az lett az eredmenye, hogy win10-el meg kettot hatraleptek es meg olyan dolgokat sem hagytak meg opcionalisan, mint a start kepernyo, vagy a bal felso sarokban levo alkalmazasvalto. na nem baj, majd egy par ev mulva bemutatjak ezeket ujra, mint hu, de nagy ujdonsagok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Воланд válasza Dolphine (#16) üzenetére


Воланд
titán

jah, pro-t lehet frissiteni, csak az enterprise-ra ervenyes a korlatozas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Dolphine válasza Воланд (#19) üzenetére


Dolphine
addikt

Viszont ez is mennyiségi licenszes. Ez nem gond?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21) Воланд válasza Dolphine (#20) üzenetére


Воланд
titán

nem irjak sehol, hogy gond lenne. egyedul az enterprise verziot emelik ki, hogy azt nem lehet frissiteni. sulis halon lett aktivalva?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) King Unique


King Unique
titán

"Bár a megjelenéskor sokan kritizálták a Windows 8-at, messze ennek a rendszernek a legjobb az elégedettségi indexe – tudtuk meg a Windows üzletágvezetőjétől. Főleg az érintőképernyős gépeket használók körében, de még a nem érintősök között is a Windows 7 szintjén van. Tóth szerint az elégedetlenkedő hangok azoktól jönnek, akik nem próbálták ki, nem adtak esélyt a rendszernek, sokan a kezdőképernyőt is nagyon megszerették."

Na kb. erről van szó, és nem csak hazabeszél, azok a bizonyos mítoszok, mende-mondák....

(#18) woland_y2k: amik ugye a legelső 10-es buildokban még benne voltak és az tetszett is. Nem igaz, hogy nem tudták meghagyni opcionálisan.... :W Így egyszerűen kicsit sivár ez a 10-es desktop... :(
Azt a bal oldalon lévő alkalmazásváltót, még a KDE Plasma 5 is "átvette"...

[ Szerkesztve ]

(#23) Dolphine válasza Воланд (#21) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem sulis hálón aktivált!
A letöltés az a KIR-en (Köznevelési Információs Rendszer) keresztül történt. Az aktiválás ugyanúgy ment végbe, mint bármelyik másik példánynál, automatikusan.
Azért kérdeztem a frissítést, mert a 8-as verziót nem lehetett 8.1-re frissíteni a mennyiségi licensz miatt, csak tiszta telepítés volt lehetséges!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24) echterion


echterion
nagyúr

Jó lesz ez. A frissen vett laposom 8.1-esét frissiteni fogom erre, az biztos, remélhetőleg nem lesz benne alaplapcsere a jövőben. :))

(#2) woland_y2k: Teljesen egyetértek, pontosan a lehetséges hardveres problémák miatt. Ha behal a lapom, hogy fogja a MS átrakni az újra? Hogy fogom bizonyitani nekik, hogy az az én gépemhez tartozott?

[ Szerkesztve ]

**********

(#25) poli27 válasza vlevi (#6) üzenetére


poli27
veterán

Jha és ha elromlik 3 nap múlva,ahogy megvetted pl a win 10 et az alaplapod, akkor megint megveheted ne vicceljünk már... az összes hardverkomponensből számol ki egy ellenőrző összeget sztem, ha valami kicsit változtatsz nem történik semmi, ha nagyobbat pl alaplap újra kell aktiválni a rendszert, de mivel a többi hardver ID nem változott ezért aktiválódik az új alaplapra, és így fokozatosan lehet gépet cserélni sztem...

(#26) bzoley


bzoley
veterán

"A Windows már nem termék, hanem szolgáltatás."

"A 10-es rendszer ugyanolyan fizetős termék..."

Ebből a sok rizsából sehogy sem lehet jól kijönni. Az ms már rég belekavarodott.

(#27) batt


batt
aktív tag

Vagyis Ismét szánalmas szintet hoz az MS! A kalózkodok megint előnybe vannak a rendes vásárlóknál! :W

Vagyis kifizettem egy eredeti rendszert pl 8.1 win nagylelkűen frissíthetem majd 10-re de ha bármilyen főbb alkatrészt cserélek a gépben akkor kuka a 10-em! (és talán az eredeti 8.1-em is?) Gratulálni tudok csak! Asszem ez volt az utolsó eredeti Win-em! Nem tudom mért a rendes fizető felhasználókat kell szívatni és bonyolultabbá tenni!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#28) Воланд válasza poli27 (#25) üzenetére


Воланд
titán

nem, az alaplap osszetevoibol csinal egy azonositot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) bzoley válasza batt (#27) üzenetére


bzoley
veterán

Amúgy is ez az utolsó windows, tíz év múlva meg már windows sem lesz :D

(#30) MaCS_70 válasza vlevi (#14) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokaknak (pl. nekem és az ismerőseim, barátaim kb. háromnegyedének) éppen a csempés felület a tök fölösleges, és csak az asztal kell. Nekem évek óta az első dolgom minden telepítésnél, hogy olyan mélyre dugom a ModernUI-t, hogy lehetőleg sose kelljen látnom -- az asztalt viszont aktívan használom, programindításra ugyan nem, de ide teszem az ideiglenesen használt fájlokat -- mindig szem előtt vannak, szabadon tudom őket rendezni, jól áttekinthető, nincs káosz és felesleges elemek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) Воланд válasza batt (#27) üzenetére


Воланд
titán

"és talán az eredeti 8.1-em is?"

azert ennyire nem kell elore szaladni. upgrade eseteben a licenc szerint elveszted a frissitett rendszer hasznalati jogat, de ez csak azert van, hogy ne hasznald parhuzamosan, ket kulon gepen a ket rendszert. technikailag barmikor visszaterhetsz a 8.1-re.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) MaCS_70 válasza Воланд (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vajon mi lesz azokkal a 7/8 licenszekkel, amik nem OEM-vonalról származnak? Az én gépeimen teljes jogú 7-ről származtatott 8.1-re frissített rendszer fut -- nyilván nem szeretném, ha rám záródna az OEM-csapda.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) Воланд válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


Воланд
titán

[link] :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) nonsen5e


nonsen5e
addikt

"A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír"

Nem pont az OEM verzió szokott az lenni amit nem lehet áthordozni másik gépre?

Ezt a mondatot hogyan kell értelmezni? Amennyiben én digitális verziót vásárlok meg, azt át tudom hordozni új gép vásárlása esetén, viszont ha besétálok az első tescoba vagy a sarki fűszereshez, és ott megveszem a dobozos verziót azt nem vihetem át?

Pénteken vettem új laptopot, beüzemelve még nem lett, viszont ezek után még kicsit ki is várok vele, ne járjak pórul.

A problémám leírva, mert kicsit el vagyok veszve:
Van egy asztali gépem amin dobozos 8.1 fut. Az ugye meg fogja kapni a 10-et és komponenscserélgetés esetén contactolni kell az MS Supportot? Ezen gépem előtt Win XP volt, az sosem sírt nekem komponenscserélgetésre, a mostani gépet meg még nem piszkáltam azóta.
Hogy kell felfogni ezt a fő komponens cserés dolgot? Hogyha kicserélem a videokártyámat vagy teszek bele plusz ramot, vagy esetleg lehal a merevlemezem (mindhárom várható lassan) akkor sírni fog a Windows?
Vagy jól értelmeztem, hogy csak az alaplapot figyeli, vagy, hogy van ez?

Az új laptophoz (előre láthatóan 1-2 évig lesz meg, majd nagyobbra váltok) nyugodtan vehetek most dobozos/digitális diákverziós Win 8.1-et, vagy mindenképpen várjam meg a 10-nek a digitális/dobozos verzióját ha később váltani akarok, vagy arra így is úgy is új rendszert kell majd vennem?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#35) Воланд válasza Dolphine (#23) üzenetére


Воланд
titán

nem talalok sehol informaciot arrol, hogy korlatozva lenne az ilyen peldanyokat illetoen a frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) vlevi válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asztalon nincs káosz. Ez nekem új :)
A felhasználók nagy része, aki a desktopon tárol dolgokat, az egy idő után ugyanúgy telepakolja, mint az íróasztalát. Én a desktopra lehetőleg nem rakok ki semmit, ellenben az xp-böl atmentettem a quick launchot, ott vannak az ikonajim, szépen sorban, mappàkba rendezve. De igazad van, néha rövid időre jó lehet a desktopra kihuzni pár dolgot, mig el nem rakod a végelges helyére.

(#37) Воланд válasza nonsen5e (#34) üzenetére


Воланд
titán

fo komponens: alaplap.

ha uj rendszer kell, akkor vard meg a windows 10-et, mert az ingyenes frissitest gephez kotik.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) Dolphine válasza Воланд (#35) üzenetére


Dolphine
addikt

Próféta beszéljen belőled! :) :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39) nonsen5e válasza Воланд (#37) üzenetére


nonsen5e
addikt

Köszönöm! :R

Addig majd meglátom hogyan fut a WoW egy laptopról Wine alól. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#40) leviske


leviske
veterán

És akkor, ha hardvert cserélek 1 éven belül, akkor újra fel kell raknom a 7-est/8.1-est és azt upgrade-elni? Jobban örültem volna, ha inkább accounthoz kötik és az embernek választania kellett volna az aktivált állapotban tartott gépek közül.

(#41) MaCS_70 válasza vlevi (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk többünknél bevált. Persze láttam már kaotikus asztalokat, de -- szemben az íróasztalommal -- a Windows desktopon rendet tartok. Pedig 3-4 monitornyi. Mindig csak az aktuális dolgok, csoportosítva -- ami a MUI-n nem megy. Ha nincs asztal, számomra használhatatlan a Windows -- anno éppen húsz éve ezért volt megváltás a 95 a 3.1 után.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) Воланд válasza leviske (#40) üzenetére


Воланд
titán

ha alaplapot cserelsz, akkor igen. windows 8-nal hoztak be az ms fiokot, ott az emberek vertek az asztalt, hogy minek kell az, most meg majd azert verik, hogy miert nem kotik a licencet ms fiokhoz. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) MaCS_70 válasza Воланд (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, értem -- csak egy kicsit tartok ettől. Sajnos a kelleténél eddig is jóval több beszélgetést folytattam a MS ügyfélszolgálatával (rendszerint nem magyar anyanyelvű hölgyekkel) arról, hogy a dobozos Windowsom talán se sípoljon arra hivatkozva, hogy annyira megváltozott a gépem hardvere, hogy már inkább nem akar működni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) King Unique válasza bzoley (#26) üzenetére


King Unique
titán

Ja és vsz még lesznek is majd a jövőben hasonló állítások.... :DDD

(#30) MaCS_70: viszont a 10-esnél nem tudod eldugni, mert bele van drótozva a desktopba, míg 8.x-nél külön felület a desktop. :)
"de teszem az ideiglenesen használt fájlokat -- mindig szem előtt vannak, szabadon tudom őket rendezni, jól áttekinthető, nincs káosz és felesleges elemek."
Ezt a kezdőképernyő is tudja és legalább nem kell full teleszemetelni az asztalt, mert én meg azt nem szeretem.

(#45) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Ez az a MSHU, amelyik a júniusban megjelenő PCWorldben azt nyilatkozta, hogy a Windows 10 előfizetéses OS lesz? Akkor iszonyat hivatalos információk lehetnek a cikkben. Gondolom sokat olvasták ezt is.

"What happens if I change my motherboard?

As it pertains to the OEM licenses this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it."

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#46) echterion válasza King Unique (#44) üzenetére


echterion
nagyúr

Minek szokjon hozzá az új felülethez, ha a régi is tudja azokat? Ezért nem tetszik sokaknak az új módi és kell a régi is.

**********

(#47) Necroman_Mk2 válasza vlevi (#36) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

No igen, én is gyakran találkozom olyan szinten telepakolt desktop-okkal, amin egy deka szabad felület sincs, mindenhol ikon-ikon-ikon. Szerencsére én az ellenpélda vagyok, aki az éppen játszott játékok indító alkalmázása + a FF ikon mellett semmi mást nem tart ott :U

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#48) MaCS_70 válasza King Unique (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt most nem értem. Az első kiadott tesztverzió óta használom a 10-es preview-t, de az asztalra pakolok benne, pontosan úgy, mint a 95-2000-ME-XP-7-8 alatt.
Mi lesz más a kész 10-esben????

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49) asdf_ válasza nonsen5e (#34) üzenetére


asdf_
veterán

Ha volt egy dobozos, bazidraga, nem oem sw-d, akkor azt barmikor atvihetted egy masik gepre, az volt a megkotes, hogy szimultan csak egy gepen futhat. Ha egy ilyen dobozosrol upgradelsz windows 10-re, akkor ezt a vandorlasi jogot veszted el, a win10-et mar a kesobbiekben nem mozgathatod sehova, az azon a gepen ragad, amin a win7/8-rol upgradeltel. Ha neked tovabbra is lenyeges, hogy a dobozos termeked ugy hasznalhasd, hogy felevente vasat cserelsz alatta, akkor mivel nem kotelezo, nem kell upgradelni win 10-re.

(#50) Воланд válasza Falcon C. (#45) üzenetére


Воланд
titán

az az answers-es cikk soha nem volt hivatalos, tele van osszeollozott informaciokkal. viszont ezt a hardverhez kotest nem csak a magyarorszagi ms nyilatkozta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.