Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Воланд válasza slice14 (#500) üzenetére


Воланд
titán

a te dobozos licencedet nem kotik gephez. a win10 frissitest kotik gephez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#502) slice14 válasza Воланд (#501) üzenetére


slice14
veterán

Bocs rosszul fogalmaztam. Az tiszta hogy megmarad as win8 dobozos licenc-em. De hogy win10 frissítést géphez kötik ha dobozos licencről lett frissítve. Ez vicc.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#503) Воланд válasza slice14 (#502) üzenetére


Воланд
titán

szerintem is, de hat ez van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#504) Gomezz válasza Воланд (#503) üzenetére


Gomezz
senior tag

Én meg nem adnám ingyen a Win 10-et semmilyen formában!
Ez olyan, mintha vennék egy autót és elvárnám a gyártótól, hogy ha megjelenik az új modell azonnal cserélje le nekem ingyen!

(#505) Cathulhu válasza Gomezz (#504) üzenetére


Cathulhu
addikt

De hol vannak a dobozos upgrade árak? Sehol. Mindenütt csak ezt a kamu ingyen frissítést hirdetik, pedig az engem nem érdekel. Eddig minden megjelenésnél volt egy rövid időszak, ahol akciós volt az upgrade, most meg sehol semmi, pedig én fizetnék.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#506) onlineair


onlineair
tag

Na sikerült nekem is....viszont a gép elég lassan hozza be a rendszert, elsötétül a képernyő stb.... mikor bejön az asztal ha várok, ha klikkelek, rögtön újraindul.... Problémát nem talált, most csökkentett módban tudtam csak belépni. A start menü nem működik, de legalább ami még véletlen fent maradt cucc le tudom menteni /egy új mappát létrehozva tudok csak a fájlok között mászkálni/ :( jó lenne nem újra rakni a win7-et és telepíteni elejétől a sok frissítést... Még nézem a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#507) Dr. Akula válasza slice14 (#502) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én ezért rakom vissza a win7-et az asztali gépre, mert inkább annak a serialját áldozom be, nem a 8-ét.

Ez a "jelentkezés win10 frissítésre" popup ablaknak nemtom mi értelme volt, 8-ason bedobta, 7-esen nem, de úgyse frissített semmit. Csak a lejjebb már linkelt progival.

[ Szerkesztve ]

(#508) asdf_ válasza Shrimplandhu (#496) üzenetére


asdf_
veterán

Rendszerrvinyóm egy 60-as SSD. A win 7 negyvenakárhány giga, user adatok 6 giga, programok pár giga. A Ccleanert is ráengedtem de nincs 6.5 giga hely...

Kikapcsolod a hibernalast, es maris nyertel par gigat.

[ Szerkesztve ]

(#509) trufa12


trufa12
addikt

Fent van egyelőre megy .Bár akadnak hibák, instabilitás stb de majd javul ez.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#510) #56474624


#56474624
törölt tag

Én még mindig nem kaptam értesítést, hogy telepíthetem, de nem fogom külön erőltetni. Amúgy sem túl vonzó ajánlat, hogy a jelek szerint egyszerűen nem adnak kulcsot és hardverhez kötött az egész hóbelebanc. Hiába próbálták nélhányan mentegetni itt a microsoft-ot, hogy retailosból retailos lesz, oem-esből meg oem-es, mindenki megkapja az oem-est. Ettől a cégtől ennyire telik. Nálam ez a semmivel egyenlő kb. Ha annyira ki akarom próbálni, arra elég sok lehetőség van (és volt is a múltban a korábbi oprendszereknél) egyébként is, nem kellett volna hangzatosan ígérgetniük sem.

[ Szerkesztve ]

(#511) Dr. Akula válasza #56474624 (#510) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hivatalosan a kulcsos OEM eddig is hardverhez kötött volt, csak lazán kezelték. Elvileg itt is lehet mad sírni az üfsz-nak telefonon, meglátjuk.

(#512) totron


totron
addikt

Mobilnet megy valakinek? Ha igen, milyen modemmel?

(#513) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Kár, hogy még mindig úgy néz ki, hogy az ingyenes frissítés géphez köt. Akkor inkább veszek upgradet ha kihirdetik, hogy mennyi.

Addig meg megy majd fel a dreamsparkos ingyen 10.

(#514) Shrimplandhu válasza asdf_ (#508) üzenetére


Shrimplandhu
tag

köszi! Lassan összejön a kellő szabad hely. :) Ma "elkaptam" a picasa-t is: egy laza 4 gigás adatbázist csinált a fényképeimből a user/app data könyvtárba.

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#515) .DLL válasza Воланд (#42) üzenetére


.DLL
veterán

Oh. Ez a 8-tól kötelező?
Nekem 7-esem van; ha egy erősebb pillanatomban frissítenék win10-re, akkor szintén létrehozat egy online fiókot? Nem örülnék ha erősködne, mint a keresőóriás a G+ fiókokkal.

Másik kérdés: tegyük fel, hogy az ID és egyebek ellenére mégis cserélek alaplapot. Mondjuk proci, vga, ssd, stb. maradna. Mi történik olyankor? El sem indul a Win, vagy csak nem lesz "jogszerű" a használata onnantól? (hozzátenném, hogy megvásárolt 7-em van.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#516) Kolondrum válasza trufa12 (#509) üzenetére

Azt mi javul? A random freez a legjobb nálam.

(#517) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Ez most akkor azt jelenti, hogy...

"4. Átruházás. A jelen szakasz rendelkezései nem alkalmazandók, ha Ön a szoftvert Németországban vagy a (aka.ms/transfer) webhelyen felsorolt országok valamelyikében fogyasztóként szerezte be; ebben az esetben a szoftver harmadik félre történő bármely átruházására és használati jogára az alkalmazandó jogszabályok vonatkoznak.

a. Az eszközre előtelepített szoftver. Ha a szoftvert egy eszközre előtelepítve szerezte be (vagy ha a szoftvert egy eszközre előtelepített szoftverről frissítette), akkor a szoftver használatára vonatkozó licencet közvetlenül egy másik felhasználó számára csak a licencelt eszközzel együtt ruházhatja át. Átruházáskor át kell adnia a szoftvert és a Windows eredetiségét igazoló címkét, rajta a termékkulccsal, ha kapott ilyen címkét az eszközzel. Bármely engedélyezett átruházás előtt a másik félnek el kell fogadnia, hogy az átruházásra és a szoftver használatára a jelen szerződés vonatkozik.

b. Önálló szoftver. Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más eszközére is, feltéve, hogy (i) Ön a szoftver első licencelt felhasználója, és (ii) az új felhasználó elfogadja a jelen szerződés feltételeit. Az átvitelhez felhasználhatja a biztonsági másolat megengedett példányát, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új eszközre, a korábbi eszközről mindig el kell távolítania a szoftvert. A szoftvert nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg eszközök között."

Magyar EULA

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#518) hcl válasza .DLL (#515) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A nyóc még használható offline fiókkal is, meg a 10 tech previewban is ment. Mondjuk telepítéskor kellett talán egy online, de utána ha csináltál helyi fiókot, azt le is lehet szedni.... (Ha gonosz lennék, azt mondanám, hogy addigra úgyis tudja, hogy a háttérben milyen adatokhoz kössön :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#519) Dr. Akula válasza .DLL (#515) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kötelező, se a 8-at, se a 10-et nem online fiókkal használom.

(#520) Воланд válasza .DLL (#515) üzenetére


Воланд
titán

nem kotelezo sem win8 alatt sem pedig win10 alatt az msa hasznalata.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#521) mzj


mzj
tag

Lehet hogy azért frissít dobozos szoftverről is OEM-re, mert Windows 10-ből nem is lesz BOX verzió?
Ha ugyanis Windows 10 az „utolsó windows”, egy dobozos verzió az örökélet licensz lenne belőle...

(#522) Воланд válasza mzj (#521) üzenetére


Воланд
titán

de, van belole dobozos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#523) slice14 válasza Gomezz (#504) üzenetére


slice14
veterán

Én pl anno akciósan upgradeltem vista-ról 8-ra. Ezt a kontrukciót el tudtam volna képzelni 10 esetében is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#524) slice14 válasza Воланд (#522) üzenetére


slice14
veterán

Már mint dobozos akciós upgrade?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#525) Воланд válasza slice14 (#524) üzenetére


Воланд
titán

nem, sima dobzos licenc. fizetos upgrade meg nincs. es szvsz az elso evben nem is nagyon lesz, nem akarjak megkeverni a felhasznalokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#526) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Mi az a Runtime Broker? Néha el el indul, és 30- 50 % ban eszi a procit.. Ez főleg játék hd film nézés közbe lesz jó..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#527) Dr. Akula válasza Zoshi85 (#526) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Metrós appokhoz való windows process.

(#528) Zoshi85 válasza Dr. Akula (#527) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

És semmit nem lehet teni h ne menjen? Leállítom, és ujra ujra elindul.. Játék közbe jó lesz..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#529) Dr. Akula válasza Zoshi85 (#528) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem tudod, ez a win része. Szarul megírt metrós appok miatt generál memory leaket. Várni kell míg ezt kijavítják a fejlesztők, vagy nem használni ilyesmit.

(#530) Zoshi85 válasza Dr. Akula (#529) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Rendben Köszönöm a választ! Úgy legyen. :U

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#531) Cathulhu válasza Zoshi85 (#528) üzenetére


Cathulhu
addikt

Uninstallald az osszes metros appot amit csak tudsz. 8.0-n nekem is leakelt mint a dog, de ezzel meg lehetett allitani. Hatha a te problemadat is megoldja.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#532) trufa12 válasza Kolondrum (#516) üzenetére


trufa12
addikt

Nálam egyelőre fagyás nem történt .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#533) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Érdekes felfedezést tettem!
Fel volt rakva a Win8.1 jogtiszta, de az Istenért se akart megjönni az értesítés hogy rakhatom fel a Win10-et, pedig regisztráltam meg minden.. Leszedtem a Pendriveos telepítőjét de mondom még felrakom ujra a win8-at... Hátha...
Amikor végzett volna a Win8 install, bejött egy nagy szürke képernyő és kiírta hogy ha akarom akkor frissíthetek Win10-re.. Akartam és most a Win update már szedi is!!!!! :K

(#534) kisapa válasza Bali27 (#533) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez nem is rossz. Nekem alaplap csere miatt egyébként is újra kell raknom a Win8-at. Remélem nekem is felkínálja.

(#535) Bali27 válasza kisapa (#534) üzenetére


Bali27
addikt

Reméljük..

(#536) #56474624 válasza Bali27 (#533) üzenetére


#56474624
törölt tag

És már 10 azóta? Csak mert leszedni ugye sokaknak leszedte, foglal vagy 6 GB körül pár napja, de ennyiben meg is állt a dolog.

(#537) Bali27 válasza #56474624 (#536) üzenetére


Bali27
addikt

Igen 10!!!! :)
Tök jó meg minden.. Hagyok mindent szinte automatikusan.. De az nem tetszik hogy a ZENE- XBOX stb-t nem lehet eltávolítani :(

(#538) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Az miért van, hogy amióta felment a W10, azóta a C gyökérbe semmit nem enged menteni?
W7 esetén semmi ilyen nem volt.
UAC kikapcsolva.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#539) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#538) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megoldva :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#540) .DLL válasza Shkiz0 (#539) üzenetére


.DLL
veterán

Megoldás? :)

(P.H.)

(#541) hcl válasza .DLL (#540) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már a Win7 is virtuális C:-tcsinált alapból. Van progi, ami nem bírja... Group policyből lehet kikapcsolni, csókoltatom a kitalálóját.

Mutogatni való hater díszpinty

(#542) Edorn


Edorn
aktív tag

A win10-et ha megveszem (vagy felfrissítem ingyen), akkor meddig lesznek ingyen a javítócsomagok, egyéb upgrade-ek, patch-ek, stb?

Csak mert írják, hogy a win10 lesz az utolsó windows. Ezután már csak frissítések jönnek bele. De nem hinném, hogy ezentúl a végtelenségig ingyen jönne minden... X év után tuti be kell valamit fizetni, vagy tévedek? Lett az ms-nek valami nagy pénzforrása, ami kiváltja a windows verziókból befolyó bevételt?

ui.: win7-nek meddig biztosítanak még támogatást, frissítéseket?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#543) kromatika válasza slice14 (#500) üzenetére


kromatika
veterán

(nagyon bunkón és rosszul fogalmaztál) :K

(#544) Edorn válasza slice14 (#500) üzenetére


Edorn
aktív tag

Nem kötik géphez. Csak adnak mellé egy win10 géphez kötött licence-t, ami ha gépet váltasz/újítasz, akkor elvész...

Te se gondoltad, hogy valóban ingyen ad valamit az ms? Ez csak egy jó stratégia, hogy rákényszerítse az embereket a váltásra és arra, hogy pár éven belül kicsengessék a teljes árat.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#545) #56474624 válasza Gomezz (#504) üzenetére


#56474624
törölt tag

A hangsúly itt azon a félrevezető kampányon van, ami az ingyenes win10-re frissítést körbelengte. Ígértek fűt-fát, aztán lett belőle egy alaplaphoz kötött valami. Lefogadom, hogy hozzám hasonlóan sokan voltak olyan hülyék, hogy megvették a dobozos 8.1-et, ahelyett hogy kivárták volna a 10 megjelenését fél-háromnegyed évvel később, mindezt a Microsoft hangzatos ígéretei hatására.

(#546) expander válasza #56474624 (#545) üzenetére


expander
senior tag

licensz kerdesben ugyanott vagy, mivel ha megveszed a dobozos 10-est, es feltelepited a hozza kapott seriallal, akkoris HW kulcsot fog generalni a jelenlegi gepedhez, ugyanugy, mint ha most frissited le az eredeti w8-at a 10-esre.

(#547) Zsmester89 válasza expander (#546) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha nem OM dobozos 10-et vesz, akkor azt átviheti másik gépre is, 1 év múlva ugyan úgy újrahúzhatja, akár másik gépre is.
Ha OM 10-et vesz, akkor adott gépre húzhatja újra, akár 1 év múlva is.

Ha másról frissít, akkor egy év után (újrahúzásnál vagy OM-nél új lapnál) bukta a win10

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#548) Воланд válasza Edorn (#542) üzenetére


Воланд
titán

az adott eszkoz tamogatott elettartamaig fognak jonni a frissitesek. tehat amig xy gep hw-ja megfelel a minimum kovetelmenyeknek, van hozza driver, addig os frissitesek is jonni fognak. a windows meg ettol nem lesz ingyenes, a cegeknek, oem partnereknek (a gepet elotelepitett os-el vasarloknak) tovabbra is fizetniuk kell erte.

a win7-nek meg 2020 januar 10-en jar le a bovitett tamogatasa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#549) Shkiz0 válasza .DLL (#540) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[Disable UAC With a Registry]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#550) slice14


slice14
veterán

A onedrive mappát hol tudom áttenni a d-re? Win8-nál ott volt egy Hely fülecske a onedrive mappa tulajdonságainál. De 10-nél nem látok ilyet.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.