Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) kelzsoca válasza f_david (#4899) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha az xtab-ra sikerül megoldani, akkor az xpad-ra is megoldható lesz.

(#4900) Szabom2

Aprók között is nézz szét.

[ Szerkesztve ]

(#4902) Brutális eb válasza Szabom2 (#4900) üzenetére


Brutális eb
addikt

hardverapró!!!

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#4903) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!
Kérdésem volna ismét.
Hogyan érdemes használni a Tab-et?
Ha van a közelben áramforrás, töltőről vagy feltöltési kisütési ciklusonként tölteni és hálózat nélkül használni?

Például a laptop akkujának tudtommal jobb, ha nincsen folyamatosan töltőn, hanem anélkül használjuk tápról.

Olvastam a hozzásuzólások közt, hogy a nagy SD kártyákkal elszállhat a gép... :O
Egyenlőre még nem vettem hozzá, de várnék tippeket milyet érdemes? Én 16GB-ost szeretnék, de ha tönkreteheti nem...

Köszi!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#4904) densoft


densoft
tag

Sziasztok, van arra lehetőség hogy az e-maileket sz.gépen keresztül valahogy kinyomtassam?

(#4905) #34365952 válasza densoft (#4904) üzenetére


#34365952
törölt tag

https://market.android.com/details?id=com.dynamixsoftware.printershare&feature=related_apps

ebből a teljes tud nyomtatni, az ingyenessel csak beállítani lehet

[ Szerkesztve ]

(#4906) densoft válasza #34365952 (#4905) üzenetére


densoft
tag

Köszönöm segítséged.

(#4907) Raypapa válasza rabbit87 (#4903) üzenetére


Raypapa
tag

Szia!
Nekem 32Gb-os Sandisk van benne és nem szállt el semmi...
Üdv.

(#4908) rabbit87 válasza Raypapa (#4907) üzenetére


rabbit87
tag

Köszönöm, közben végigböngésztem a hsz-eket és nem mondhatom általános hibának, reméljük valami egyedi eset volt!
Ha bolti garanciásat vesz az ember, elvileg kicserélik ilyenkor!

kelzsoca minimum class 6-os (6MB/s) kártyát ajánl bele.
Ahogy látom a webshop árakat ez lényegesen drágítja, minél magasabb a class besorolása, nem véletlen hisz gyorsabb.

Neked milyen van Raypapa?

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#4909) Raypapa válasza rabbit87 (#4908) üzenetére


Raypapa
tag

Igen én is minden kütyümbe class6-ost vagy gyorsabbat veszek (ez a Sandisk is class6), így egy esetleges lassulást vagy problémát nem foghatok a memória lassúságára.
Ma már a digifotós masinákba is min. ilyen gyors ajánlott mert sok tud akár fullHD videókat is rögzíteni, ahol kell a gyors adattovábbítás. Ebbe viszont gyorsabb nem szükséges.

(#4910) #34365952


#34365952
törölt tag

Már majdnem egy hónapja szervizben van a készülékem, írtam a múlthéten e-mail-t az edigital szervizes címére, hogy mikorra várható a termék, ma jött a válasz, hogy külső szerviz blabla, várjak türelemmel. Semmi olyan, hogy hány nap.
Bementem hát az itteni edigitalba, mondtam, hogy mivan, meg érdeklődjenek utána, hogy hány nap még a szervizelés, mert több időt volt már a szervizben a tablet, mint nálam. Erre azt mondták, hogy a külső szerviztől nem kapnak ilyen infót, hogy mennyi idő, 3 - 5 héttel számoljak (!!!) ezt persze amikor leadtam gariba, akkor nem mondta. Hát az rohadt sok idő, meg az abszurdum, hogy nem tudja a szerviz megmondani, hogy mennyi idő egy javítás.
Extreme digital-nál alkalmazható ez a "ha 15 munkanapnál több a szerviz, akkor kérhetem vissza a pénzem, vagy egy cserekészüléket" ?

(#4911) lafaty80 válasza #34365952 (#4910) üzenetére


lafaty80
őstag

Úgy tudom, hogy 15nap után, vagy azt meghaladó javítás eseén (előreláthatólag) cserekészüléket kell biztosítani. 30nap után már kérheted vissza a zsetont vagy másik készüléket.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4912) ClaydovE válasza lafaty80 (#4911) üzenetére


ClaydovE
tag

Én úgy tudom, hogy ez a cserekészülékes dolog megszűnt és az is hogy a javítás menyi idő alatt történik ("a lehető legrövidebb idő alatt" ez lehet 2 nap de lehetnek hónapok is) az hogy a cég akitől vetted ad-e helyette "cserekészüléket" az az ő szive-joga (általában nem szoktak). Sajnos én is jártam már úgy, hogy nem 2-3 hétig volt oda valami, bizony volt amire 1.5-2 hónapot is vártam. Mondjuk ezzel nem foglak megvígasztalni... :(

Üdvözlettel: ClaydovE

(#4913) kelzsoca válasza #34365952 (#4910) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt ne hagyd annyiban, rajta ülnek a gépen, csak tudnám miért jó az Extreme Digitalnak, hogy a szervizelést ilyen nyögve-nyelősen csinálják.

(#4914) #34365952 válasza ClaydovE (#4912) üzenetére


#34365952
törölt tag

OK köszi. Mindenesetre már megrendeltem a JXD S7100-at, az 100%, hogy hamarabb ideér kínából, mint ahogy visszakapom a wayteq-et. Még egy kör pénzvisszakérősdit le fogok bonyolítani, aztán nem érdekes, majd visszajön amikor visszajön és eladom a fenébe (természetesen bukok rajta vagy 5-10ezret az tuti).

(#4915) gabor94 válasza #34365952 (#4914) üzenetére


gabor94
tag

A pénzt kötelesek visszafizetni. Nekem mondták h. itt van a holnap (32. nap) és mondtam a h. ide a pénzemmel,nem hallgatom ezt tovább. Meg is kaptam,elmentem vettem egy másik korrekt boltba és ennyi.....

Ott szétment véletlen valamim(talán a laptop töltője),visszavittem,megnézték mi a probléma,mondták h. totálkár. Felküldték és kaptam 1 hét múlva egy újat....

Így kellene csinálni.

(#4916) nope00


nope00
tag

Sziasztok most tervezek egy billentyűs tokot venni a tabhoz van olyan amelyikbe normálisan belefér? :R :R

(#4917) rabbit87 válasza #34365952 (#4914) üzenetére


rabbit87
tag

szia!
Haweromat kérdeztem a múltkor, rendelt-e az edigitalról és abszolut nem ajánlotta, őt is sokáig váratták ilyen ügyben! :(((

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#4918) kelzsoca válasza nope00 (#4916) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha van rá lehetőséged, inkább vidd magaddal a gépet, és úgy válassz hozzá, mert lehet a 7" kicsi lesz, és a 8" lehet a jobb választás, de ahány ilyen tok, annyi féle.

(#4919) Chaser válasza ClaydovE (#4912) üzenetére


Chaser
titán

30 nap után lehet visszakérni a pénzt. Az is ott van hogy " a vevőnek nagy kellemetlenséget nem okozhat" a javítás időtartama. Fellépés kérdése. Jó anyám 60 évesen kiverte a balhét egy dvd player miatt, amit elvileg éppen több száz km-re javítottak és raktáron se volt..nem telt el 5 perc máris kapta azt újat. Nem hiszem hogy egy idősebb hölgy karakánabb lenne az ittenieknél..bár ki tudja:) Engem se copatott még meg egy kisker se, de nem is fog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4920) tjb007 válasza Chaser (#4919) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ilyen 30 napos szabály nem létezik, a Ptk -s viszont igen (amit írtál) de ha belinkeled nekem azt a jogszabályt ami ezt tartalmazza akkor vedd úgy, hohy m is szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#4921) Chaser válasza tjb007 (#4920) üzenetére


Chaser
titán

"a vevőnek nagy kellemetlenséget nem okozhat" go to garanciás topik, ez oda való. Nekem kurtára nagy kellemetlenséget okoz 30 nap, 100 valós okot meg 200 kitaláltat tudok mondani..még egy kisker se gondolta úgy hogy inkább polgári per keretein belül tárgyaljuk meg azt okaimat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4922) #34365952


#34365952
törölt tag

Na hát az Extreme Digital elmehet a búsba. Nem veszek náluk semmit innentől az tuti, mert a szervizeléshez seggel állnak hozzá. A vásárlás nagyon szépen barátságosan megy, aztán amikor reklamálok, akár kormányrendeletre hivatkozva, akkor ez a reakció, hogy ír akkor jegyzőkönyvet a fogyvédelemnek és fel lehet őket jelenteni. Hábakker. Azt mondja: nekik csak TÖREKEDNIÜK kell a 15 napra, mondom ezt tudom, de a 3-5hét az még csak nem is törekedés. Plusz kérésre sem hajlandóak megmondani, hogy mennyi a szerviz, elégedjek meg azzal a 3-5héttel, amit említ. Kész. Pénzt nem adnak vissza. Vagy várok vagy feljelentek, esetleg még írhatok az edigital vezetőségének, ami nyilván semmit sem ér.

(#4923) kelzsoca válasza #34365952 (#4922) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lehet jobban járnál, ha elhoznád tőlük a gépet, és felhívnád a WayteQ-et, majd oda vinnéd vagy küldenéd be a gépet.

(#4924) #34365952 válasza kelzsoca (#4923) üzenetére


#34365952
törölt tag

A Wayteqnél van elvileg, így tuti nem fogják visszaadni, mindegy, megvárom, nekem nincs kedvem 46szor rohangászni ide-oda, egy csomó időmet meg pénzemet rápazarolni. Majd megjön amikor megjön mostmár. Majd csinálok összehasonlítást a JXD-vel, meg megpróbálom, hogy key layout hozzáadással megy-e az usb gamepad.

Más: kelzsoca tudnád linkelni azt a módszert, amivel te sign-olod az update csomagokat? Mert próbáltam 2 félét, meg is csinálta, csak gondolom nem jó adatokkal sign-oltam és nem indult így el az update. Saját csomagot akarok csinálni, az megvan, hogy hogy kell, már csak az aláírással van a probléma.

(#4925) fudi2002


fudi2002
veterán

Hadd kérdezzek a géppel kapcsolatban még pár amatőr jellegűt:

- Éjjelre érdemes ténylegesen kikapcsolni?
- Tölteni kikapcsolva vagy készenlétben?
- Van vmi olyan prg (én nem találtam ami működne is), ami a wifit kikapcsolja ha pl nincs adatforgalom mondjuk 5 percig?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4926) rabbit87


rabbit87
tag

Üdv
Kicsit furcsa és nehézkes a tab pc után...
1-2 probléma merült fel:
-ha rámegyek a menüben a marketra, be akar léptetni a google fiókomba, de hosszas töltés után kiirja, hogy nem hozható létre biztonságos kapcsolat. Ha fiókot próbálok csinálni, nem engedi..
Ha pc-n akarok .apk fájlokat leszedni, be kell jelentkezni a googli fiókomba, de amint le szeretném tölteni, azt a hibát dobja, hogy nincs a fiókhoz android eszköz rendelve vagy ilyesmi...

Ha véletlen sikerült vhonnan leszedni. Apk-t arra a tab szintaktikai hibát ir..

A másik a bluetooth... hiába párositok össze eszközöket nem hajlandóak kommunikálni.

Az utolsó pedig a wifi. 2.6 MB-es a sávszélességen ebböl a tab 0.7-et képes használni. - erre jól olvastam, hogy a frissités a gyógyír?

Elnézést a regényért és köszönöm!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#4927) kelzsoca válasza fudi2002 (#4925) üzenetére


kelzsoca
félisten

- Nem szükséges kikapcsolni.
- Amelyik szimpatikusabb, akár használat közben is.
- Marketen találsz több olyan alkalmazást is, amivel lehet szabályozni többek között a wifi-t is (pl: mikor kapcsolja be, vagy ki stb..)

(#4926) rabbit87

Ha nincs még Google fiókod, akkor PC-n hozz létre egy fiókot

A Market használatához is szükséged van rá.

Alkalmazásokat PC-re az 1. hsz-ben is található oldalon találsz, közvetlenül le tudod PC-re tölteni az apk csomagot, és azt átmozgatva SD kártyára tudod is telepíteni, vannak alkalmazások amik nem kompatibilisek a készülékkel, de a többség használható.

A WiFi problémára javítás várható.

[ Szerkesztve ]

(#4928) rabbit87 válasza kelzsoca (#4927) üzenetére


rabbit87
tag

Köszi!
A cellakészenlétet kikapcsolva(repülömód), mennyinek kellene lennie a cellakészenlét akkufelhasználásának? Nekem kb. 65%.

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#4929) fudi2002 válasza kelzsoca (#4927) üzenetére


fudi2002
veterán

Olvasgattam itt a fórumon, hogy a készenléti módban is merül gépezet. Számottevően vagy hangyaf*sznit?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4930) kelzsoca válasza rabbit87 (#4928) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha airplane módban használod, akkor az a százalék folyamatosan csökkenni fog, ha nem szeretnél usb sticket használni a géphez (mobilnet) akkor akár a patch-et is felrakhatod.

(#4929) fudi2002

Nálam egy este-reggel szakaszban 1-2%, amit merül.

[ Szerkesztve ]

(#4931) foxi69 válasza #34365952 (#4922) üzenetére


foxi69
tag

(#4932) k.daniel91


k.daniel91
tag

Gyári beállítások visszaállítása esetén (custom romnál) újra fel kell rakni a javítócsomagokat (Cellakészenlét kiiktatása stb..) vagy azok megmaradnak?

(#4933) kelzsoca válasza k.daniel91 (#4932) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem kell.

(#4934) k_imre


k_imre
tag

Lehet-e billentyűt csatlkaoztatni az xpad-70-hez?
És műxik-e?

(#4935) tjb007 válasza k_imre (#4934) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehet és működik.

[ Szerkesztve ]

(#4936) k_imre válasza tjb007 (#4935) üzenetére


k_imre
tag

thx

(#4937) atravel válasza k_imre (#4934) üzenetére


atravel
tag

MAgyar ékezeteket nem nagyon sikerült még megoldani...

De jó lenne, ha valaki megcáfolna :C

(#4938) DGerg


DGerg
csendes tag

Szevasztok!

Xpad70esem van 2.2.1es androiddal. Alap felhasználónak számítok, könyvet szoktam olvasni rajta, néha wifizni és játszani.

Érdemes feltennem a 2.3as verziót ilyen alap dolgokhoz?

(#4939) kelzsoca válasza DGerg (#4938) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha a jelenlegi rendszerrel nincs problémád, akkor nem szükséges váltanod.

(#4940) icon


icon
senior tag

És megint visszatért a régi játék az xpad70-emmel... kb. egy hónapot bír ki újrahúzott rommal, aztán indításnál dobálgatja a hibaüziket, hogy ez meg az váratlanul leállt...

Reset, majd power on, ugyanaz... aztán olyan negyedszerre ötödszörre jól indul el.

El nem tudom képzelni mi lehet a baj

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4941) kelzsoca válasza icon (#4940) üzenetére


kelzsoca
félisten

A rendszer magától nem száll el, frissen telepített alkalmazások?

Az ez+az hibaüzenet mi volt?

(#4942) icon válasza kelzsoca (#4941) üzenetére


icon
senior tag

A közelmúltban nem volt új telepítés... de mindenre panaszkodik, ami normál induláskor elindul (bluetooth váratlanul leáll->be sincs indítva, PowerAmp, Beállítások... nem tudom, 6-8 szokott lenni), és miután végigérek a lenyomkodással, kezdi előről...

A másik kis kedvenc, ha nem nyúlok a géphez, akkor képernyő elsötétedik, mintha reboot lenne, csak 2-3 másodperc után bejön a háttér, meg a húzható gombok, de ez elé is dobálja a hibaüzeneteket...

Tárhelyek:

rendelkezésre álló hely 2.75 GB

Belső tárhelyen 205MB

Az SD-kártyán meg 345 MB egy 8GB-os kártyából...

Szóval helyhiány nem lehet, csak legfeljebb néha azt hiszi...

Mit kéne kiwipe-olnom, ami esetleg 1 hónap alatt megtelik, vagy kezelhetetlen méretű lesz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4943) kelzsoca válasza icon (#4942) üzenetére


kelzsoca
félisten

Most melyik rommal volt ez?

(#4944) icon válasza kelzsoca (#4943) üzenetére


icon
senior tag

Legutolsó xpad-os, ami tőled van

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4945) icon


icon
senior tag

Csak olyan fura 1-1.5 havonta újra húzni mindent

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4946) kelzsoca válasza icon (#4945) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbáld meg a wipe media-t (esetleg wipe cache) legközelebb, wipe data-t semmiképp, hiszen akkor a telepített alkalmazások-beállítások stb.. elvesznek.

A legutolsó verzió egyébként nemrég jött ki, az volt fent?

(#4947) icon válasza kelzsoca (#4946) üzenetére


icon
senior tag

Én valami decemberire emlékszem, amit feltettem... eddig úgy néz ki, hogy a wipe cache és a wipe media bejött... ezt milyen időközönként célszerű ezt elkövetni? És ilyenkor tulajdonképpen mi történik?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4948) Camaro


Camaro
csendes tag

Most akkor Micro SD vagy SDHC kártyát kell bele tenni?

SDHC-re írtak már itt gondokat 70-esre, :D én már egy boldog 100-as tulaja vagyok:)

Camaro

(#4949) kelzsoca válasza icon (#4947) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt rakd fel: [link]

A wipe során törlődik a cache partíció tartalma.

(#4948) Camaro

A gépbe csak micro SD kártyát tudsz beletenni, az SDHC pedig egy szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#4950) Pékmester


Pékmester
tag

az ugyan kiderült a tesztből, hogy pendrive csatlakoztatható hozzá, de külső vinyót is felismer?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.