Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

egy kis barkácsolás milyen hatékony( és milyen olcsó is) :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) Sanyix


Sanyix
őstag

nem hiszem hogy túl jó lenne, én próbáltam egy vinyómat csöndesíteni, még laza szivacson is átvezette a hangot, hát még ilyen szoros sűrűbb anyagon keresztül... sőt még spárgával a házba felakasztva is átvezette a rezgéseket a házba, akkor éreztem először hogy mindjárt kivágom az ablakon.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#3) Zolinho1026 válasza zazahoho (#1) üzenetére


Zolinho1026
tag

És még kinézetre sem rossz. ;)

Loxone and Loxberry superuser

(#4) 7 válasza Sanyix (#2) üzenetére


7
addikt

Varom mar azt az idot, amikor normalis aron lehet normalis elettartamu SSD-ket kapni. :K

(#5) #40731136 válasza 7 (#4) üzenetére


#40731136
törölt tag

Szerintem nem vagy vele egyedül. :)

(#6) Straw


Straw
senior tag

Jó kis barkács, gratula.

Azért megnéztem volna Caviar Black-el, az meddig melegedett volna.
Bár szerintem az sem ment volna sokkal 40 fölé.

42

(#7) harry


harry
veterán

A gyúrós topicban nem is említetted, hogy így szoktál edzeni, mondjuk sok mindent megmagyaráz ;]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szép munka!

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Syl válasza Straw (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy 500 GB WD Black nálam simán felmegy 45-46 fokra, pedig nem rendszernek van használva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Dark Archon válasza 7 (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát azt várhatod, főleg olyan kapacitással, ami letöltésre való. Egy régi gép a szomszéd szobába (padlásra, pincébe), router meg egy jó hosszú UTP kábel és relatíve olcsón, a gyári házat nem szétbarmolva tökélesen csöndes letöltőgépet lehet létrehozni :) Nem utolsósorban a fogyasztása sem annyi, mint egy játékra összerakott gépnek.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11) Straw válasza Syl (#9) üzenetére


Straw
senior tag

Nekem 38 fölé sem megy, mondjuk meg van támogatva egy 8cm-es ventivel, de közvetlen alatta van egy Caviar Blue, és még ráadásul rendszer is a fekete.

42

(#12) Metalfan válasza Sanyix (#2) üzenetére


Metalfan
senior tag

Nálam szivacs+puha radír kombó a nyerő. Gép aljában jól elfér, hátránya, hogy egy második merevlemez nem férne el a kábelezés miatt. Viszont így tényleg szinte teljesen hangtalan, a táp és a procihűtő lazán elnyomja a hangját.

(#13) 7 válasza Dark Archon (#10) üzenetére


7
addikt

Kell a hohernak letoltesre, en kenyelmesen elferek egy 100GB-s hattertaron is. :P

(#14) Löncsi


Löncsi
őstag

Nem kell éjjel töltögetni, 0dB zaj, és 0Ft-ba kerül. :D

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) Khaal


Khaal
őstag

Nekem is WD5000AAKS van, igaz csak egy darab, viszont a régebbi kéttányéros szériából. Én két darab radírgumi, némi kétoldalú ragasztószalag és egy pár fémsín segítségével oldottam meg a halkítást, lényegében 0 ftból, most átlag 38-42 fok közötti hőmérsékletet produkál a hdd-m, hangja pedig lényegében nem hallható másfél méterről (max némi diszkrét morgás, ha nagyon seekel). A másik WD vinyóm (WD5000ABPS) pedig teljesen néma volt ezzel a módszerrel, igaz annak alapból is kisebb volt a rezonanciája és a seekhangja is. Szerintem ezek a quietdrive és társai nagyon nem érik meg az árukat, kivéve ha az embernek tényleg semmi érzéke nincs egy kis barkácsoláshoz.

(#16) .bableWes


.bableWes
őstag

szép munka!

én is hasonlo cipöben járok, hogy elég hangos a gép, de engem nem zavar. igaz, hogy van benne 6db ventillátor de ha megy a zene nem hallod, ha meg töltök ezzel a naggyal is akkor becsukom a szüleimre az ajtot és megvan oldva. én meg a fülembe rakom a fülest és kész.
izlések és pofonok.

másik halkitási forma, ha leviszed a gépet a garázsba pl. tuti nem fogod hallani :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szép munka: olcsó, jó és hatékony, mi kell még? :) :R

(#18) Dark Archon válasza 7 (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát a cikk azzal kezdi. Relatíve kevés ember renderelget órákig éjszaka, a letöltésen kívül másért nem sok értelme van járatni a gépet éjszaka, otthoni felhasználóként.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#19) Chaser


Chaser
titán

Ilyet akartam én is egy bedöglött 3.5-es külső kerettel, 1xűbb lett volna, de valamiért egy haveromnak adtam:D Végül is tök mind1, samsung F2-m van, trükkök nélkül is ritkán megy 30 fok fölé meg hangja is csak annyi van amit közelről hallok :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Atos23


Atos23
senior tag

Szebb lett mint amit az elején reméltem :)

Tudom, nem az volt a cél, hogy lassú legyen a gép :D , de én beletettem volna egy 2,5" SATA 5400RPM-et keretben.

(#21) z00li


z00li
senior tag

Nem lett rossz. Gratula. :C

(#22) Lenry


Lenry
félisten

nem lesz gáz, hogy a vinyó nem szellőzik?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) paramedic


paramedic
aktív tag

Az ilyen cikkekért járok ide a Logoutra. Jó ötlet, remek kivitelezés!

(#24) simonzé


simonzé
addikt

vagy vegyél egy netbookot, és az alapból néma. A notimon (noti!) letöltés közben nincs hallható zaj. Éjjel legfeljebb a vinyó karistolását hallhatod ha nagyon jó füled van.

I don't fit in. I fit out.

(#25) moha21 válasza Lenry (#22) üzenetére


moha21
addikt

Biztos nem egészséges neki. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26) simonzé válasza Lenry (#22) üzenetére


simonzé
addikt

A vinyó feje légpárnán úszik, ha nincs levegő, akkor idővel karcolni kezd, és az rossz.

I don't fit in. I fit out.

(#27) zazahoho válasza simonzé (#26) üzenetére


zazahoho
őstag

a karcolás tényleg gáz ,de levegő mindenképpen van ott,itt a profi megoldásennél zártabb megoldás nincs

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#28) kovy79 válasza simonzé (#24) üzenetére


kovy79
őstag

Vagy vegyen 2 notivinyót raid-be! Halknak halk, hűvösnek hűvös, gyorsnak gyors és még a 2 ára is egy ssd ára alatt marad.
A kis (lassan őskövület) Raptoromat szerintem semmilyen módon nem lehetne "hallhatatlanná" tenni... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) trl_master


trl_master
tag

van kreativitásod!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#30) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó ötlet, és nagyon szép munka, elismerésem!

(#31) Narancs


Narancs
őstag

Jó cucc, grat! :R

Beauty is pain

(#32) Yany


Yany
addikt

Nagyon jó kis írás, de a harisnya-szeletek közé tekert levegőben "lógó" megoldásnál még nem láttam jobbat. Nincs burokban, mégsem adja át a rezonanciát. A háznak nem adja így át a rezgéseket, igaz, nincs is tompítva a hangja, de egyszerűségéhez mérten igencsak hatékony megoldás.

Mindenesetre gratula a szép munkáért. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Havernál 2db WD AAKS vinyó van, egy 250GB-os rendszernek, egy 500GB-os pedig letöltésre. Nála úgy oldottuk meg, hogy 5.25"-ös távtartóval van a két vinyó berakva a házban felülre a DVD írók alá úgy, hogy 1mm-es gumilap van a vinyók és a távtartók közzé rakva, így nem veszi át a rezonanciát a ház, a vinyók elé beraktunk egy 5V-ra kötött 12cm-es ventit, így levegőt is kapnak, és végül az egész ház le van hangszigetelve parafával.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Bátor, és elég igényes(valamint mákos) munka :D Egyébiránt jól összedobott cikk, könnyen szaladt rajta az ember. :)

Milyen házad van, tudnál valami pontos típust mondani? Szvsz. nagyon szép

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) 7 válasza Dark Archon (#18) üzenetére


7
addikt

En inkabb a hangra figyeltem, szamomra oly' mindegy, hogy letoltes vagy normal mukodes miatt hangos valami, ha egyszer hangos. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) total90 válasza 7 (#4) üzenetére


total90
veterán

Én is ezt várom, de már nagyon ott járok, hogy veszek egyet, rászánom azt a nem kevés összeget... A hardom meg majd megy külsőnek :K

A cikk írójának: érdekes megoldás és még jól is néz ki. Grat :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) iMaverick


iMaverick
addikt

Szép munka! Viszont ahogy az egyik kolléga írta: mákos. Mázli volt, hogy a modem fémháza pont jó volt. Ráadásul sikerült még egyet beszerezni... :DD

Szükségből párszor már én is "farigcsáltam" a gépeimet. A játszós gép házát le is cseréltem egy új Thermaltake Elemental-T-re, mert már majdnem széthullott a régi (egy Codegen házacska volt, amit még az első P4-es rendszeremhez vettem). Ki volt furkálva az oldallap a jobb szellőzés végett, stb.

A másik gép, amit letöltésre és filmnézésre használok viszont egy snassz, használt, fekvő ATX-es ház. Valami 2000Ft-rt vettem egy sráctól a Blahán már X éve. Olyan szinten szabványtalan, hogy az már szinte fáj! A kedvencem: az alaplapi hátsó kivezetések takaró lemezét ki lehet pattintani, viszont amit az alaplapokhoz adnak műanyag lemez már nem fér bele. Az előző alaplap takarólemezét szét is vagdostam emiatt, hogy beférjen, viszont a mostaninál már karton lemezből (!) méretre csináltam egyet. Nehogymár ezt is szétvagdaljam!!! (Ráadásul a megvétel és beszerelés után vihettem is vissza gariztatni...)

Maga a ház olyan alacsony, hogy a tetejét ki kellett vágni, hogy a Scynthe Ninja "kupakjai" elférjenek... Persze passzívan hűti a procit, meg minden, de azért ez gáz!

A winyóval viszont nem t@k@ltem, simán bele van csavarozva a 3,5-ös fészekbe. Egyedül a Samsung saját szoftverével állítottam Quiet-re a Accoustic Management-et... Hová daráljon, mikor úgyis tölt a nap 24 órájában... Filmnézés meg max. 2-3 órát van rajt...

Egyedül a táppal nem vagyok megelégedve: annó olvasgattam halk tápok után, és valahogy felmerült az FSP 400W-os tápja (asszem PN az alváltozata). Meg is vettem, de szerintem egyáltalán nem halk. :(( Folyamatosan lehet hallani az alapzúgását. A röhej az, hogy ami előtte volt 300W-os Codegen (sicc!) a gépben, az halkabb volt. :F

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#38) orbano válasza Sanyix (#2) üzenetére


orbano
félisten

tipp, ami nekem TÖKÉLETESEN bevált:
Két rézlap 5mm vagyvastagabb, kb olyanok, mint a képen, de nem ilyen szendvicsben a HDD-vel, hanem az oldalára csavarozva, amolyan Tie fighter kialakításban (akár 2HDD-vel is, nekem így ment, eredetileg vízhűtésnek szántam a rezeket, de így is tökéletes volt). Mindez rátéve egy jobb minsőségű, sűrűbb szivacsra a ház aljában. Nulla, azaz nulla rezonanciát ad át a vinyó seekeléskor (ok: a nagy tömegű vörösréz lap megnöveli a tehetetlenségét a vinyónak, így eleve kisebb rezgéseket kelt a szekezetben a seekelés, a maradék rezgést pedig a masszívabb szivacs könnyedén elnyeli. erre a célra amúgy armaflex ac szivacsot használtam, ez egy sűrű zárt cellás hőszigetelő szivacs.
A dolog pozitív mellékhatása volt még (bekenve hővezető pasztával az érintkező felületet) a javult hőleadás, ezáltal az alacsonyamm HDD hőmérséklet.
Persze hátránya annyi van, hogy nem túl fix a dolog. Bár erre is találtam megoldást az egyik házban, mert az 5.25ös helyre pont befér a szendvics, és maradt hely, hogy oldalról kitámasszam egy kis szivaccsal. Így a hűtés is tovább javult, mert abból az irányból szívta be a ház a friss levegőt. Itt még annyira kellett figyelnem, hogy a szivacsot ne tömködjem be túl sűrűre, mert akkor már kevésbé szigetelt. De nem nagyon emlékszem olyanra, hogy berezegtette a házat :)
Ja és az első verzió polifoamon csücsült, az is tökéletes volt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én ehhez képest elég könnyen oldottam meg.

Le egy hangelnyelő szivacsot a ház aljába, rá a winyót fejjel lefelé és kész. Rezonancia 0, hang alig észrevehető, hőmérséklet 24 fok 22 fokos szobában.

(#40) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Azért ezeknél a módszereknél van egy sokkal olcsóbb és hatásosabb megoldás...
5,25-ös helyre kell befogatni a vinyót fél oldalán a beépítő kerettel (ami elég jó rezgéselnyelő is egyben, mert rugalmas acélból (ötvözetből) van), a vinyó másik oldala meg csak úgy "lógjon a levegőben", így nem adja át a háznak a rezgést. Nekem évek óta így vanank a vinyók, tökéletesen mennek, és abszolut nem búgnak. Előtte én is kísérleteztem mindennel, de rájöttem, hogy a jó megoldás a pc-nél is mindeíg a legegyszerűbb. :) :P

(#41) SuPeSoft válasza Sanyix (#2) üzenetére


SuPeSoft
tag

Nekem gumiágyon fekszenek az 5.25ös helyen teljesen kussba. Amugy sok hdd .m volt mindegyiknek más a hangja , amugy király a megoldás :R

(#42) Shufny válasza Vasinger! (#39) üzenetére


Shufny
őstag

Jól sejtem hogy Samsung? Barátnőm hdd -je szokott szobahőmérséklet alatti értékekeket mutatni :U

(#43) SuPeSoft válasza GreatGodzi (#40) üzenetére


SuPeSoft
tag

na ezt kipróbálom :)) ezt még nem hallottam :C

(#44) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Ja, sokan írják a szivacsot... az is jó, de ott is átmegy néha a rezgés, viszont hűtés szempontjából elég rossz, ráadásul láttam már szivacsot vinyóra olvadni... :DDD

(#45) GreatGodzi válasza SuPeSoft (#43) üzenetére


GreatGodzi
tag

Arra majd figyelj, hogy ne álljon ferdén a vinyó, nem tesz jót neki állítólag, de egy kis hajlítgatással könnyen vízszintesbe lehet hozni.

(#46) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

"Vincsi" - furcsa hangulatom támadt ettől a szótól :O :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#47) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Mármint a befogató keretet hajlítgatva, nem a vinyót vagy a házat... :DDD

(#48) wody21 válasza tomy_cz (#46) üzenetére


wody21
tag

tényleg, mit jelent az, hogy 'vincsi'?

[ Szerkesztve ]

(#49) 7 válasza wody21 (#48) üzenetére


7
addikt

Vincs kozsegbol szarmazo. Ertelemszeruen. ;]

(#50) Daveedka


Daveedka
tag

grat hozzá, szépen megcsináltad :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.