Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) orbano válasza Sanyix (#2) üzenetére


orbano
félisten

tipp, ami nekem TÖKÉLETESEN bevált:
Két rézlap 5mm vagyvastagabb, kb olyanok, mint a képen, de nem ilyen szendvicsben a HDD-vel, hanem az oldalára csavarozva, amolyan Tie fighter kialakításban (akár 2HDD-vel is, nekem így ment, eredetileg vízhűtésnek szántam a rezeket, de így is tökéletes volt). Mindez rátéve egy jobb minsőségű, sűrűbb szivacsra a ház aljában. Nulla, azaz nulla rezonanciát ad át a vinyó seekeléskor (ok: a nagy tömegű vörösréz lap megnöveli a tehetetlenségét a vinyónak, így eleve kisebb rezgéseket kelt a szekezetben a seekelés, a maradék rezgést pedig a masszívabb szivacs könnyedén elnyeli. erre a célra amúgy armaflex ac szivacsot használtam, ez egy sűrű zárt cellás hőszigetelő szivacs.
A dolog pozitív mellékhatása volt még (bekenve hővezető pasztával az érintkező felületet) a javult hőleadás, ezáltal az alacsonyamm HDD hőmérséklet.
Persze hátránya annyi van, hogy nem túl fix a dolog. Bár erre is találtam megoldást az egyik házban, mert az 5.25ös helyre pont befér a szendvics, és maradt hely, hogy oldalról kitámasszam egy kis szivaccsal. Így a hűtés is tovább javult, mert abból az irányból szívta be a ház a friss levegőt. Itt még annyira kellett figyelnem, hogy a szivacsot ne tömködjem be túl sűrűre, mert akkor már kevésbé szigetelt. De nem nagyon emlékszem olyanra, hogy berezegtette a házat :)
Ja és az első verzió polifoamon csücsült, az is tökéletes volt.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.