Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 19870820


19870820
senior tag

Nekem egy ilyen: SAMSUNG SP2014N winyóm van,legalább 5éves van már.
Semmi buherálás nincs,de Everest szerint általában 19fokon megy.Ha folyamatosan teker akkor néha felmegy 24-25fokra.Az mondjuk megvan hogy 4venti gondoskodik a gép szellőzéséről. :)

(#52) Gude


Gude
senior tag

Ötletes és jó munka!Gratula :C :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#53) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Próbáltam 1mm-es gumialátétet, meg csináltam neki négy kis gumi lábat, amibe volt 1-1 csavar, és az aljára csavaroztam, de nem jött be egyik sem. A rezonancia nem vészes nálam, a seek hang az ami nagyon lehet hallani, ezen meg nem segít a gumi.

Szerk: Nekem a Samsung-ok 26°C és 28°C-osak egy 5V-on járatott 120mm-es ventivel. 12V-on 22-24°C-on tartja, de úgy hangos a venti.

[ Szerkesztve ]

(#54) Viktor77 válasza 19870820 (#51) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor elég hideg lehet a szobádban. Konkrétan nem lehet több olyan 15-16 foknál. Nem fázol?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#55) 19870820 válasza Viktor77 (#54) üzenetére


19870820
senior tag

14 fok van a szobában pontosan. :DDD Nagyon nem bírom a meleget amúgy,de ahogy nézem a gépem hőmérsékletét,ennek a gép is örül. :D
Van egy Sapphire HD 4850 512mb-os videókártyám,még az első szériás(az állitólagos szar hűtővel),ez is 50 fok körül jár.Játékba megy fel 60-70 fokra max.Másnak ez a vga már rég megadta magát. :) Bocs kicsit elkanyarodtam a témától,de gondoltam leírom.

(#56) Boxi88


Boxi88
őstag

ez igen, Grat! az emberi leleményesség határtalan! :C

(#57) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Frankó lett :R
Nekem is kéne valami hasonló, mert pont ma jöttem rá, hogy a vinyó a leghangosabb a gépemben. Pedig aszittem valamelyik venti.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#58) domi007


domi007
őstag

Ez a haz valami felelmetesen gyonyoru, ha egyszer vegre beujitok valami uj gepet, akkor tuti meggondolom, hogy ilyenbe pakolok...felelmetesen alalti, gratula :DDD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#59) #97544192


#97544192
törölt tag

nagyon hatékony módszer, érdekes cikkel és sok képpel. tetszik! :)

(#60) afterburner_ válasza JoolsNOS (#57) üzenetére


afterburner_
őstag

én ilyenkor feltekerem csutkára a hangfalat, ha a vinyó kerreg :DDD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#61) Boxi88 válasza afterburner_ (#60) üzenetére


Boxi88
őstag

az is jó megoldás, és milyen olcsó?! :DD

[ Szerkesztve ]

(#62) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon ötletes és jó megoldás, kár, hogy nehezen reprodukálható.

(#63) miezanick? válasza D1Rect (#62) üzenetére


miezanick?
csendes tag

Igenis könnyen reprodukálható! Kell 1 CD-DVD drive. Kibelezed, belepakolod a vinyót, kitömöd 1 kicsit és kész. Az olvasónak a háza meg bemegy az 5,25"-os helyre szóval a felfogatással sem kell bajlódni. Házilag rezgéselnyelőnek lehet még barkácsáruházból venni tubusos akrilt (tapasztalataim szerint puhább mint a sima sziló). Olajos felülethez nem tapad úgyhogy akár formára is lehet "önteni". Már betáraztam 2 rossz olvasót. :DD

[ Szerkesztve ]

(#64) Shodan válasza miezanick? (#63) üzenetére


Shodan
addikt

köszi mindenkinek! :R
többen kérdeztétek, a ház Lian Li PC-60FW.

CD-DVD drive nem jó ha csak szivaccsal tömöd ki, nem lesz meg a hőátadó felület, mivel a HDD nem fog rá egyenletesen felfeküdni, a csak szivacs miatt meg bemelegszik az egész szerintem.

harry le vagytok maradva, ez az új módszer. :K Előtte azért benyomtam egy xpandot, hogy jobban égjen a munka :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#65) Shodan válasza simonzé (#26) üzenetére


Shodan
addikt

Erre nem is gondoltam. A gyári kiviteleknél , gondolok itt akár egy hordozható usb-s vinyó burkolatára, hogyan oldák meg ezt a problémát, hisz azokon sincs szellőzés :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#66) miezanick? válasza Shodan (#64) üzenetére


miezanick?
csendes tag

Számoltam a melegedéssel én is. Házibarkács vízhűtésre is van megoldás! :DD

[ Szerkesztve ]

(#67) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az szép, jó kis barkács. Én is azon filózok mivel tudnám csöndesíteni kicsit a SAS HDD-t, mert mikor felpörgeti 15k-ra a fordulatot akkor van hangja, nem is kicsi. :DDD Beburkolni így sajnálom, mondjuk nem is tudnám.

Don't Tread On Me

(#68) Probber


Probber
őstag

Ez igen, minden elismerésem, nagyon jó munkát végeztél! :C

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#69) atike


atike
nagyúr

Nagyon komoly munka! Gratulálok! Jó ötlet, és jó megvalósítás is!

Én arra lennék kíváncsi, hogy hosszabb távon mi lesz a vinyókkal. Mi zenegépeket gyártunk és az a változat, ahol a vinyók egy részben szivacs, részben fa dobozban voltak nem igazán voltak szerencsések. Pedig elöl és hátul is szellőzőket vágtunk rá, plussz mindkét oldalra venti is lett rakva, de valahogy nem volt az igazi. Hosszútávon, hangsúlyozom... :)

(#70) #13260800


#13260800
törölt tag

:D Parádés megoldás :R és szerintem még néz is ki valahogy.

(#71) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én egy satás alurackben használom a vinyot ami a 3.5 ös helyen van berakva.
Elég sokat halkit rajta az aludoboz.

(#72) JoolsNOS válasza afterburner_ (#60) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De az a durva hogy nem kerreg, hanem a forgását hallani. Azért hittem azt hogy valamelyik venti. Teljesen olyan hangja van.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#73) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

grat a cikkhez :R , én is szoktam barkácsolni, de azok főként hatékonyak szoktak lenni, de csöppet sem mutatósak :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#74) kpal


kpal
veterán

Ez nagyon ötleltes,grat ! :K :R

(#75) the_blu36


the_blu36
tag

Tessék, az én módszerem :DDD

Fellógatós:
[link]

Rossz optikából szilikon rezonanciaelnyelős:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#76) jozsi252


jozsi252
veterán

jó dolog meg minden de a winyónak nemhiszem hogy jót tesz, amúgy lehet kapni hangszigetelő anyagot és azzal kilehet bélelni a ház belsejét.

iPhone 13 Pro Max

(#77) JoolsNOS válasza the_blu36 (#75) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez a fellógatós módszer miben segít? Mert én rezonanciát nem észlelek. Bár lehet van. Hangügyileg akkor ez pozitív? Meg azt szokták mondani, hogy a meghajtók minél fixebben legyenek rögzítve. Érv? Ellenérv?
köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#78) the_blu36 válasza JoolsNOS (#77) üzenetére


the_blu36
tag

Egy 500-as WD és egy szintén 500-as Samsung vinyó van fellógatva, nagyon bitang a rezonanciájuk (kéttányéros széria). Így is zúg, de legalább nem rezonál tőle az egész gépház (a zajt amúgyis elnyomja a 4870-es ventije :DDD )

Érv: rezonanciamentesség
Ellenérv: elvileg nem tesz jót neki, de még van rá gari :D

Egyébként a három másik képen is egy régi kéttányéros Samu vinyó van, azok fixen vannak rögzítve, annyi a modding, hogy csavar helyett egy kábeldarabot hajtottam be (pont méret volt :D), és arra ráfűztem egy szilikonbakot, majd arra helyeztem rá a sínt. Szintén jó a rezonancia ellen.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#79) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sokkal kevesebb szivaccsal sokkal hatékonyabb zajcsökkentés...[link] :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80) aram01


aram01
nagyúr

nagyon durván oldottad meg a problémát,de zsír lett :D
philoxenia: ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81) boogie84 válasza philoxenia (#79) üzenetére


boogie84
veterán

:D + a szivacs az hűszigetelő, kíváncsi lennék h mennyire főnek meg a vinyók nyáron :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#82) philoxenia válasza boogie84 (#81) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Idézet az írásból:

Közben yakuza.tora kollégától sikerült szereznem ilyen gap-padot, ami tulajdonképpen egy hővezető szivacs, lásd scythe quiet drive. :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84) philoxenia válasza Enszuke (#83) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Falon lyukat fúr, monitor/billentyűzetkábel/egérkábel átvezet? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85) CPT.Pirk válasza philoxenia (#84) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor 3 vinyó volt a gépben, akkor felkötöttem mindet befőttes gumival. Igaz h. havonta 1 elszakadt, de kuss volt. Aztán jött a szekrénypécé korszak, a vinyókat cérnával kötöttem fel a szekrény tetejére, a cérnákat kampóra, a kampókon meg gumi volt.
Most kényszerűségből (ha nincs a gép fémházba, és a fém ház nem érintkezik masszív felületen a táp burkolatával, akkor olyan, mintha össze lenne dobva az asztalon, minden erősítő, meg pl. elektromos gitár összeszedi a gép zaját, hallani hogyan dolgozik), így most közeledve a te megoldásodhoz, az egész gépet gépházastól betettem az íróasztal szekrénybe. Per pill srégen van, még szekrény hátlapját ki fogom vágni (most csak a kábeleknek, meg a szellőzésnek van egy lyuk), mert éppen 2 cm hiányzik a szekrény teljes becsukásához.

A szekrényem előnye, hogy az ajtó rajta frankó mozgó könyöktámaszt alkot az egerezéshez.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Nekem van az éjszakai letöltésre egy sokkal hatékonyabb módszerem,mégpedig hogy be se kapcsolom a gépet. 0 db zaj 0 W fogyasztás,emiatt:

Csak nappal töltök,4 oldalon 5 feletti aránnyal :P

De valljuk be nagyon tetszetős a művelet. Mindjárt én is lekapom h mit csináltam a vinyókkal:)

[ Szerkesztve ]

(#88) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Lemerült a fényképező:(

Hőlégfúvóval U alakba hajlított műanyag lap,plusz a belső felére még két tartó,szigetelés ablakok közé és nincs zaj:)

A régi házban ki volt szedve a vinyótart-rész,ebben még nem csináltam meg,kissé szűkös a hely de befér:)

[ Szerkesztve ]

(#89) henesa


henesa
aktív tag

Már csak ilyen dobozok kellenének oszt jónapot :DDD

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#90) miezanick? válasza szakalistvan (#87) üzenetére


miezanick?
csendes tag

Én se sűrűn nyomom a letöltést este... ha mégis akkor ott a 2ghz-es p4-es kisgép. :)

[ Szerkesztve ]

(#91) Silentfrog válasza miezanick? (#90) üzenetére


Silentfrog
veterán

Torrentezni nem szép dolog! :DDD

(#92) miezanick? válasza Silentfrog (#91) üzenetére


miezanick?
csendes tag

Mindenki csinálja de senki sem beszél róla :D :D (Tisztelet a kivételnek :) mármint aki nem csinálja :D )

[ Szerkesztve ]

(#93) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon kreatív barkács munka. :DDD Grat hozzá :R

(#94) janos1988


janos1988
addikt

"Este ha letöltesz nem tudsz aludni." - Nem olcsobb lett volna egy nas a haloba, messze a szobadtol?:)

Amikor meg aszatli gepem volt, a vinyok logtak benne, ilyen gumis megoldassal, de ha nem szolt a zene es csend volt, akkor is volt egy zavaro hangja a gepnek, az asztal alol, pedig probaltam csendesiteni

Most meg ha ugy adodik, hogy van olyan linux iso amire van erdeklodes, akkor kivagom a laptopot a masik szobaba ejszakara.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#95) janos1988 válasza philoxenia (#84) üzenetére


janos1988
addikt

Erre jo lenne mar egy kabelt kitalalni, aminek a 2 vege modularis.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#96) Rat1985


Rat1985
csendes tag

Jó lett és elég igényes barkács meló :C

(#97) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nem rossz, nem rossz, de én ennyit nem tököltem vele: [link] :D

(#98) dubin


dubin
csendes tag

Szilikont, amit régen a procik meg a hűtőbordák közé tettek, azzal is meg lehetett volna oldani gondolom?

(#99) orbano válasza dubin (#98) üzenetére


orbano
félisten

szerintem ahhoz pontosabb illeszkedés kell

A vér nem válik VAZZE!™

(#100) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

átmenetileg én így oldottam meg.. kep semmi rezonancia, végre!! már nem is kell az az SSD ;)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.