Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tapsi válasza bambano (#99) üzenetére


Tapsi
addikt

Mit ér a Linux kernel rajta futó szoftverek nélkül? Hogy lehet hierarchiát állítani közöttük? És összességében ez a hierarchia miért is definiálja bármelyikük jóságát?

(#98) Kansas

Pont itt próbálja érzékeltetni a kolléga, hogy a Linux milyen fontos a világnak, és a legjobb rendszer. Linus ennek a rendszernek a "főpapja", és a legfontosabb eseményre szervezte a szabadságát. Szerinted ez így rendben van?

(#102) Kansas válasza Tapsi (#101) üzenetére


Kansas
addikt

De talán azt is jelzi, hogy ő is emberből van, benézte, van ilyen. És ha már így alakult, felvetette, hogy tán meglennének nélküle is.
Ha már ő nem gondolja magát nélkülözhetetlen pápának, mi ne akarjuk már ráerőltetni a személyi kultuszt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#103) rollins válasza Tapsi (#101) üzenetére


rollins
őstag

Az összes létező Linux distro kernele Linus csapatához van kötve? Bocs ha hülyeséget kérdeztem. BSD-vel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#104) bambano válasza Tapsi (#101) üzenetére


bambano
titán

"Mit ér a Linux kernel rajta futó szoftverek nélkül?": mit érnek a szoftverek az őket futtató oprendszer nélkül? egyébként meg egyszerű a viszony felállítása egy elképzelt helyzettel:
1. kitöröljük a linux kernelt.
2. kitöröljük a banki szoftveredet.

melyik él meg tovább? a banki szoftvered él tovább vagy a kernel él tovább, ha a sok-sok szoftver közül egyet elveszít? találgass...

a legfontosabb esemény szerintem is vérlázító. élete legnagyobb beismerése után szeretett volna kis pihenést, meg magányt, erre a köcsögök utánavitték a konferenciát, és fejbeverték egy csomó konferencia-résztvevővel, akik felé majd magyarázkodnia kell, viselkednie kell, stb. ahelyett, hogy pihenhetne. miért nem hagyták békén? ha véletlenül kórházba került volna, élet és halál között lebegve, akkor a konferencia betódult volna a kórterembe meg a műtőbe is? ennyi magánélet se jár neki?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) brumi1024 válasza bambano (#104) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha kitöröljük a kernelt -> nem futnak a szoftverek. Ha kitöröljük a szoftvereket -> senkit nem fog érdekelni a kernel. Ő nem egy szoftverre gondolt, aminek van alternatívája, hanem az összesre. A linuxnak is van alternatívája. Ez nem jó viszonyfelállításra.

[ Szerkesztve ]

(#106) dabadab válasza Béééla (#92) üzenetére


dabadab
titán

"Here is a Code of Conduct statement for the wider kernel. It is based
on the Contributor Covenant as described at www.contributor-covenant.org
Igen, bizony onnan van. Ilyenkor de szelektívek egyesek...
"

Esetleg idehozhatnád azt is, hogy valakinek a nagyanyjának a szomszédjának a macskájának a talpmasszőre mit csinált, hátha akkor is sikerülne leleplezned valami világméretű összeesküvést.

Akkor lezárhatjuk azzal, hogy ezt erősen túltoltad vagy vannak valódi érveid is?

DRM is theft

(#107) dabadab válasza Tapsi (#101) üzenetére


dabadab
titán

"és a legfontosabb eseményre szervezte a szabadságát."

Izé, nem lehetne azt, hogy nem kitalált tényekkel érvelsz?

A Maintainer's Summit egy kb. harmincfős, meghívásos találkozó, ahol kifejezetten NEM technikai kérdésekkel foglalkoznak (a fő konferencia a Linux Plumbers Conference lesz, a Kernel Summit is ennek a részeként lesz megtartva), Linus nem direkt szervezte rá a szabadságát és a helyszínváltoztatás a meghívók kiküldése ELŐTT történt.

Ezek után talán már nehezebb "vérforralónak" nevezni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#108) Tapsi válasza bambano (#104) üzenetére


Tapsi
addikt

Csupán arra akartam rávilágítani, hogy ez a fajta összehasonlítás nem működik. Az a kijelentés pedig, hogy valami a világ legjobb szoftvere önmagában értelmetlen.

(#107) dabadab

...amikor Linus a rendes évi fejlesztői konferencia idejére – melyet a kanadai Vancouverbe hirdettek meg – Skóciába szervezett magának vakációt – így hosszas hezitálás után az utolsó pillanatokban áttették a konferenciát Skóciába, Edinburgh-ba.

Ebből a cikkből indultam ki, mivel ez a hozzá tartozó topic. Nem végeztem komoly kutatómunkát ezzel kapcsolatban, azt hiszem, hogy nem is feladatom. Ha a bekezdés tárgyi tévedéseket tartalmaz, akkor azt jelezd a szerzőnek, mint ahogy itt szokás! :U

[ Szerkesztve ]

(#109) dabadab válasza Bici (#91) üzenetére


dabadab
titán

"Gondolom, felismerte Torvalds, hogy ez nem annyira jo, es ezert tesz ellene lepeseket. Jobb keson, mint soha."

Azért azt is tegyük hozzá, hogy maga a rendszer alapvetően jól működött, szóval nem arról van szó, hogy tök szarul ment az egész, mert akkor már rég megkerülték volna (lásd x.org, LibreOffice, MariaDB, libc/glibc fork) és ha nem újságcikkeket olvasok, hanem magukat a konkrét emaileket nézem meg, akkor azokról azt gondolom, hogy teljesen rendben vannak (és kontextusként érdemes tudni, hogy ezek nem nooboknak szólnak, hanem tapasztalt, fontos pozícióban lévő fejlesztőknek.

Pl. itt van ez, az eredeti pull requestes emailt küldő Thomas Gleixner a top 30-ban lévő contributor és láthatóan tényleg elkúrták, mert erre az emailre három válasz érkezett az érintettektől, annyival, hogy "bocs!" és valami magyarázat, hogy ez hogyan csúszhatott át rajtuk és itt mind a négyen lezártnak tekintették az ügyet.

Én a magam részéről ezt az egészet nem érzem gázosnak, de ha Linus úgy gondolja, hogy még jobban is tudja csinálni, akkor hajrá!

DRM is theft

(#110) Kansas válasza Tapsi (#101) üzenetére


Kansas
addikt

"Mit ér a Linux kernel rajta futó szoftverek nélkül?" - nem sokat.
És ezt Linus is így gondolja.
Hogy honnan tudom? Onnan, hogy az összes létező helyen agyvérzésig ismételgeti(pl a DebConf 14-en, itt 8:30-tól):
"We have one rule, in the kernel. There is ONE rule: we don't break user space... everything else is kind of a guideline. ... People do stupid shit all the time I do not get that upset - people break user space, I get really, really angry, I mean this is something that is religious for me... " és tovább, kb. 11:35-ig. És rögtön utána az obligát "strong language" disclaimer, rövid Linus mentegetőzéssel...
Ugyaninnen a politikai korrektség megtárgyalása 14:35-től - bocsi erről nem adok átiratot, ahhoz túl hosszú a releváns rész(18:35-ig).

A bambano által #7-ben linkelt levél esetében is ezért gurult el nála a gyógyszer....

Aki nem tudná, mit jelent: nem módosítjuk a kernel-t olyan módon, hogy az utána a user space programokban hibás működést okoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#111) Béééla válasza dabadab (#106) üzenetére


Béééla
őstag

1. fogd meg a két szöveget [link] [link]
2. diffeld
3. kiderül hogy hozzáadták a "project" szót és az [insert mail here]-t kitöltötték.
Bucimacis "kövesd a vonalat a kutyushoz hogy elérje a csontot", nem alufóliasapkás összeesküvés-elmélet.

Bélabá

(#112) sh4d0w válasza Tapsi (#108) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A világ legjobb szoftvere, valóban. Nehéz másként nézni, ha fut az órádon, a telefonodon, a routereden, a tableteden, a TV-den, a PC-den, szerveren, szuperszámítógépen, médiabizbaszokon.

https://www.coreinfinity.tech

(#113) mbalint987 válasza E.Kaufmann (#14) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Valahogy egyes egyéneknek sikerül mindig a b*zikat meg azokat az önző feministákat belekeverni az ilyen témákba... Zseniális! :U

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#114) dabadab válasza Tapsi (#108) üzenetére


dabadab
titán

"Ebből a cikkből indultam ki, mivel ez a hozzá tartozó topic. Nem végeztem komoly kutatómunkát ezzel kapcsolatban, azt hiszem, hogy nem is feladatom"

Ami a cikkben van, az tényszerűen tulajdonképpen igaz - amit te az alapján gondoltál, az már nem. És egyébként ez az ilyen cikkekel a probléma, hogy itt elég komplex kontextust kellene átadni, az meg nem mindig megy, főleg, ha az magának a cikkírónak sincs meg teljesen - és az ilyen hiányos infók alapján kialakított álláspontok érhetően nem feltétlenül túl megalapozottak.

DRM is theft

(#115) Bici válasza dabadab (#109) üzenetére


Bici
félisten

En a gpu-kkal kapcsolatos fejleszteeket szoktam nezni neha, es en sem erzem problemasnak a helyzetet.
Szerintem csak meg akarja elozni L.T., hogy a sjw-k betamadjak a kozosseget. Vagyis inkabb o valtoztat, megtartva a mostani jo mukodest, minthogy kivulrol jovo valtoztatasok miatt szetessen a dolog. Megszunteti a tamadasi feluletet.
De ezt persze csak tippelem es remelem. Nincsenek kozelebbi infoim.
Az is lehet, hogy elvesztett egy szamara fontos fejlesztot, amirol nem tudunk, es ez kesztette erre a lepesre.
Sztem valami biztos tortent, ha ekkora valtoztatasra szanta el magat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#116) dabadab válasza Béééla (#111) üzenetére


dabadab
titán

Jó, oké, akkor most azt mutasd meg, hogy ebben a szövegben mi az, ami politika.

DRM is theft

(#117) Tapsi válasza sh4d0w (#112) üzenetére


Tapsi
addikt

A Windows a világ legjobb szoftvere, hiszen a desktopok jelentős részén ez fut, emellett szervereken, tableteken, ATM-ekben, rengeteg ipari berendezésben is. Érted már, hogy ez miért béna érvelés?

(#118) Tauka válasza sh4d0w (#112) üzenetére


Tauka
csendes tag

"A világ legjobb szoftvere, valóban. "

Ez így nagyon demagóg és szakmaiatlan... Linux szoftverfejlesztő vagyok, jópár (beágyazott) kernelhez is volt szerencsém (és szerencsétlenségem), de ezt így kijelenteni épp olyan ultimate baromság, minthogy a víz a világ legjobb eleme, mert _hasraüt_ anélkül nincs élet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119) bambano válasza Tapsi (#117) üzenetére


bambano
titán

A számítógépek 80%-án linux fut, jól.
A maradék 20%-án, aminek zöme desktop, windows fut, rosszul.

Ma nem tudsz olyan embert mutatni, aki ne kerülne kapcsolatba linuxszal. A routere, a telefonja, a tvje, a dns szerver, a levelező rendszer, amit használ, a keresője, az időelcsesző szoftvere (tecső, arckönyv), mind linuxos.

tehát sokkal nagyobb hatással van az, aki a linux kernelt buherálhatja, mint az, aki a windowsét. ráadásul a linux forráskódja publikus, tehát aki belerak valamit, arról azt is tudni fogják, hogy hogyan kódol, míg a windowsban eltűnik a gányolás eredménye. többek között ezek miatt is más a kernel fejlesztése, mint a többi it projekt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#120) Tauka válasza bambano (#119) üzenetére


Tauka
csendes tag

a linux kernel fejlesztése semmilyen szempontból nem hasonlítható össze más it projektekkel

többek között ezek miatt is más a kernel fejlesztése, mint a többi it projekt.

Szóval mégis össze lehet hasonlítani :D ... mert... asszem... összehasonlítottad :D

(#121) bambano válasza brumi1024 (#105) üzenetére


bambano
titán

direkte félreértelmezők és terelők kedvéért: én nem mondtam, hogy kitörlünk minden szoftvert. én azt mondtam, hogy az általa példaként felhozott (egyébként rossz példa) egy darab szoftverkategória minden tagját töröljük ki.

tehát mi marad használható: a linux az összes szoftverével mínusz a befektetési bankok core szoftvere vagy a befektetési bankok core szoftvere mínusz a kernel.

most arról ne beszéljünk, hogy a kernel önmagában, minden más cucc nélkül, routernek még alkalmas lehet... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) Kansas válasza Tauka (#118) üzenetére


Kansas
addikt

Őszintén, nem mindegy? Ha nem a legjobb, akkor az x-edik legjobb, de mindenképp az egyik legnagyobb hatású.
Történt valami a Linux kernel-fejlesztők közt, ami(vagy aminek kapcsán) bejött a képbe a CoC dokument és annak az összes rezsimunkása, ugyanekkor Linus "úgy döntött", hogy visszavonul egy időre.

Ami sukunkat, többek közt engem is zavar, az hogy ide is betüremkedni látszik az a kultúra, ami szerint a modor fontosabb, mint a mondanivaló. E tekintetben Linus szvsz hibázott, hogy feladta régóta hangoztatott elveit, miszerint a kód milyensége a lényeg, csak annak ad tiszteletet, aki előtte kiérdemli és akinek ez nem tetszik, azt senki se kötelezi, hogy Linux kernelt fejlesszen.
Amit nem tudok/tudunk, az az, hogy volt-e Linusnak valódi választása(külső/belső kényszer volt-e), és hogy ez a "visszavonulása" valóban időleges vagy annyira elege lett a SJW/PC népekkel való harcból, hogy inkább keres magának más elfoglaltságot?
Engem igazából ezen utolsó kérdésre érdekel a válasz, de ez meg idővel kiderül.
Addig is annyit tudok mondani, hogy a DevCon14-en elhangzott válaszának(14:35-18:35-ig) minden egyes szavával egyetértek, és sajnálnám, ha ő meggondolta volna magát. Tősgyökeres Windows-mérnökként is mélységesen felnézek erre az emberre.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#123) Tauka válasza Kansas (#122) üzenetére


Tauka
csendes tag

Őszintén, nem mindegy?

Nem mindegy.
Miért? Mert ha nincs így, akkor ne hangoztassátok érvként, vagy ami még rosszabb, tényként.
Miért? Mert akkor a vita/véleménycsere nem lesz tényeken alapuló diszkurzus.

Az egyik legnagyobb hatásúval maximálisan egyetértek.

a kód milyensége a lényeg, csak annak ad tiszteletet, aki előtte kiérdemli

Nem igaz. Ez sem tény.
Előbb volt itt valahol link, ahol azt írtátok az egyik top contributor-t küldte el úgy az anyjába, h ihaj.. (elolvastam, tényleg) pedig asszem ő már kiérdemelte a tiszteletet, nem? A három válasz email rendben volt, elismerték a hibájukat. Az korrekt. Mindhárom arc. Linus? Most komolyan, az az email olyan volt, mintha vlmi idióta írta volna (ismétlem, emberileg, és nem szakmailag!)

És őszintén, ha a Linus email-je "normális" hangnemben íródott volna, szerintetek akkor nem ismerték volna el a hibájukat a fejlesztők? nem úgy tűntek, mint akik kibúvót kerestek...

[ Szerkesztve ]

(#124) Kansas válasza Tauka (#123) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor az a kérdésem az irányodba, hogy mi a fontosabb neked? Vagy ha tetszik mi a nagyobb otrombaság:
a) Linus elküld a francba egy developert aki figyelmen kívül hagyja az "egyetlen igazi szabályt" amijük van és szart ad be munka címen, majd megpróbálja a felelősséget másra tolni, elég arcátlan stílusban(gondolom erre a levelére gondolsz)
b) a fejlesztő developert aki figyelmen kívül hagyja az "egyetlen igazi szabályt" amijük van és szart ad be munka címen, majd megpróbálja a felelősséget másra tolni, elég arcátlan stílusban("it looks tha pulseaudio/tumbleweed has some serious bugs and/or regressions"), ezzel az összes olyan, az ügyben speciel ártatlan fejlesztő munkájára nagy ívben szarva, akinek a programja az ő balfaszsága/hanyagsága miatt hibákat kezd el produkálni, amikert az ő felhasználóik jó eséllyel nem a kernel-fejlesztőt fogják hibáztatni...

Az adott esetben Linus nem a fejlesztő személyét támadta, hanem a viselkedését. Ha te azt is megtiltanád, nincs dolgunk egymással.

Nem kötelező Linux kernelt fejleszteni, aki nem akarja betartani a szabályokat és szart ad ki a kezéből, az csináljon mást. Aki ezen felül másokra akarja tolni a saját balféksége kapcsán a felelősséget, egye meg szó nélkül, amit kap érte Linustól.

Egyébként a lebaszás címzettje azóta a Samsung R&D igazgatója Brazíliában és azóta is lelkesedik a Linuxért. Tehát őt pl. nem sikerült elüldözni...

Nem olvastam végig Linus teljes levelezését(TL/DR), de a felhozott példák egyikében sem érzem aránytalanul erősnek a fogalmazást, tekintetbe véve minden körülményt.

No jó, egyet találtam, ami, ha egy konkrét embernek íródott volna, túl durvának érezném, a konkrét formájában viszont inkább szónoki felkiáltás, szándékos túlzásokkal élve, szarkasztikusan. Ez az.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#125) Tauka válasza Kansas (#124) üzenetére


Tauka
csendes tag

Este válaszolok, most irány a gym.

(#126) leviske válasza mepet (#40) üzenetére


leviske
veterán

Ennyi információ alapján én nem foglalnék állást ez ügyben. Tudtommal a teljes rendszer átlátásához még mindig Ő áll a legközelebb. Ráadásul amikor egy-egy hülyeséget időről időre esetleg olyan erők tolnak saját érdekből, mint mondjuk az nVidia, vagy AMD, Intel, Google, Microsoft, stb, az azért fárasztóvá válhat.

Mindenesetre ja, az élet nem áll meg a Linux közösségen belül Linus nélkül sem. Viszont az mondjuk még így is érdekes/izgalmas, hogy Linus ezzel gyakorlatilag úgy döntött, hogy a kernel 5.0(?) merge window első felét, vagy akár a teljeset kihagyja.

(#127) bambano válasza leviske (#126) üzenetére


bambano
titán

egyrészt nem évekre megy el, hanem nagyjából egy-két rc kiadási időszakra.
másrészt azt is írta valahol, hogy még nem tervezte az 5.0-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#128) leviske válasza bambano (#127) üzenetére


leviske
veterán

Tudom, hogy nem évekre megy el, de a következő verziót októberben tervezik elkezdeni összepakolni, nem? Azért vicces volna, ha azért jelentené be nyilvánosság előtt, hogy egy időre háttérbe vonul, hogy közben arra az időre adja át GregKH-nak a kormányt, amíg amúgy is kb vezetett volna. :DDD

A "nem tervezte" nekem picit furán hangzik, mert a phronox folyton a kézzel-lábbal megszámolós szövegével jön és a 4.17 kapcsán Ő is ráerősített, hogy a 4.20 környékén kéne jönnie az 5.0-nek. Persze ebben benne van annak a lehetősége is, hogy a 4.21 helyett jön.

Mindenesetre gesztusnak szerintem akkor is szép lenne, ha végül az 5.0 lenne a verzió, amit jobban ráhagy a többiekre.

[ Szerkesztve ]

(#129) dabadab válasza leviske (#128) üzenetére


dabadab
titán

Izé, az emailben összesen azt írta, hogy
"I actually think that 4.19 is looking fairly good, things have gotten to the "calm" period of the release cycle, and I've talked to Greg to ask him if he'd mind finishing up 4.19 for me, so that I can take a break, and try to at least fix my own behavior."

Ezt meg csak úgy tudom érteni, hogy a 4.19 befejezését hagyja Gregre, aztán jön vissza.

DRM is theft

(#130) hallador válasza mepet (#40) üzenetére


hallador
addikt

Ezt ugyan leírtam már neked, de nem ez a közeg nem hasonlítható össze a magyar módival. Mert most ha nagy troll lennék, és közhelyekkel dobálóznék, akkor nem véletlenül tart ott ahol tart az az ország.
Ez egy ilyen közegben beleférhet. Nem azon kell rugózni, hogy milyen a stílusa, hanem azon, hogy egy Ingó, vagy Linus típusú ember már könnyen lehet, hogy pár release-t leforgatott. Mindaddig, emeddig otthon azon rúgóznak az emberek, hogy yay a stílus... Kit érdekel a stílus? Ez nem leánynevelde, és nem is olcsó cirkusz a szocializmusból szabadult hülyíthető hülye gyerekeknek/felnőtteknek. Ennyi.

Igen a stílusa olyan amilyen, de igen, ha vele dolgozol akár 1 évet is bárhol a világon tárt karokkal várnak ennyi, na ez elmondható a stílusukra, modorukra oly kényes, amúgy a villamoson, utcán Európa egyik legképmutatóbb/legbunkóbb nemzetére? Nem mondható el. Mert ott ez a nagyon kényes stílus nem jelentkezik, csak akkor ha beszélni kell a semmiről... Ami többek között az időhúzáson felül semmire nem jó...

Én is megkapom, hogy yayyyy utálom az embereket, meg miért mondok ilyeneket, hát azért mert így van, röviden. Általánosítani nem lehet, de az arányok döntik el, hogy egy ember/cég/társadalom/nemzet mennyire tud előrehaladni. Nem mindegy, hogy ki mit mikot hogyan csinálja... És mennyien...

Na ezeknek az embereknek általában nincs idejük, nem véletlenül haladnak... És akkor hirtelen nem trollkodás a hozzászólás első mondata... :R

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#132) leviske válasza dabadab (#129) üzenetére


leviske
veterán

Én a Greges dolgot másodkézből olvastam a phoronix-en.

Szerk: Mindenesetre így akkor nekem is világos, hogy nem tervez kimaradni a következő verzióból. :R

[ Szerkesztve ]

(#133) UnA válasza hallador (#130) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ezt ugyan leírtam már neked, de nem ez a közeg nem hasonlítható össze a magyar módival. Mert most ha nagy troll lennék, és közhelyekkel dobálóznék, akkor nem véletlenül tart ott ahol tart az az ország."

Elég érdekes meglátás azok után, hogy a közeg pont az Egyesült Államokban ment el leginkább a mimóza felé (és persze az angoloknál is). Itthon sokkal inkább megy a keménykedés egy munkahelyen.

De hogy legyen valami témába vágó is: az a helyzet, hogy Linus finn és európai, ami azt jelenti, hogy szókimondó. És ez nagyon tud fájni a harcos együgyűeknek.

(#134) Béééla válasza dabadab (#116) üzenetére


Béééla
őstag

Ügyes gólposta-mozgatás, de ez nem a te napod.
regardless of age, body size, disability, ethnicity, sex characteristics, gender identity and expression, level of experience, education, socio-economic status, nationality, personal appearance, race, religion, or sexual identity and orientation.
Ez mi ha nem a modern "no fat shaming", genderes és LGBTQWERTZUIOP vonal?

Examples of behavior that contributes to creating a positive environment include:
* Using welcoming and inclusive language

Nem lehet csak úgy assume a gendert ám és mindenkit bele kell foglalni!

Examples of unacceptable behavior by participants include:
* Trolling, insulting/derogatory comments, and personal or political attacks

Mostantól mehet a karót nyelt stílus, plusz a "biztos azért piszkálsz mert Demokrata vagyok!!!4!!4"

A "de hogy ez honnan jön" kérdést megelőzve: a kontextus. Ha ezt sem sikerül felfogni, ám legyen. Lehet tettetni, de a széf szpész majd a többiek agyára fog menni.

Bélabá

(#135) hcl válasza proci985 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na most ez a munkahelyi részével így is van kb. Viszont a Linux kernel az Torvalds saját szemétdombja, szóval hogy ott mi lesz, azt nagyrészt ő találja ki... Sok minden lehet, de itt azért nagyon nem arról van szó, hogy neki kéne igazodni bárkihez.
Lehet, hogy megfenyegették, stb, az igaz. Mondjuk a stílusát ismerve, nem hiszem, hogy ne mondta volna ki, mi történt :D

Amúgy a hisztiző személye tényleg gyanús. Nagyon. Az is, hogy mindenhol kezdenek ilyenek felbukkanni - az informatika eddig eléggé szeparált terület volt, pláne a fejlesztés, mert nem fejleszthetett kernelt akárki.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#136) Tauka válasza Kansas (#124) üzenetére


Tauka
csendes tag

Mi a nagyobb otrombaság?
Természetesen a b) verzió a kettő közül.

És hogy lehet az otrombaságot kezelni? Meg kell válni az embertől, ignorálni kell, minden pull request-jét elutasítani, etc... nem 'shut the fuck up', meg 'inkább abortáltak volna el'. és nem. Nem támadni a a viselkedését, hanem kritizálni. A kettő megintcsak nem ugyanaz!

(hihetetlen hogy itt az emberek mindig csak totál szélsőségekben bírnak gondolkoni...)

A probléma ott van, h szerinted az otrombaságra ez a megoldás.
Vagy ha nem is megoldás, azért mert a naaaaaaaaaaaaaaagy Linus Torvalds egy zseni, akkor neki szabad.
Mert a zseniknek, akik szakmailag ászok, nekik szabad.

Menjünk tovább?

A politikusoknak minden szabad... miért? mert politikusok..

mégtovább...?

a politikusok nejének/vejének/barátjának minden szabad... miért? mert megfelelő ember neje/veje/barátja.

A zseniknek mindent szabad.. miért? mert zsenik..

Nem, nem, és nem.

Az, h vlki vlmit vlmilyen téren letett az asztalra, az nem jogosítja fel arra, h balfasz legyen.

Függetlenül attól, h a kettő opció közül a b) verzió a nagyobb otrombaság.

(#137) dabadab válasza Béééla (#134) üzenetére


dabadab
titán

"Ügyes gólposta-mozgatás"

Mármint az, hogy ha konkrétan a linuxos vezető fejlesztők által elfogadott előírásról mondasz valamit, akkor azt olyasmivel kell alátámasztanod, amit a linuxos vezető fejlesztők által elfogadott előírás valóban tartalmaz is? Hallatlan! :DDD

"Ez mi ha nem a modern "no fat shaming", genderes és LGBTQWERTZUIOP vonal?"

Az, hogy nem csúfolunk embereket, szerintem alapvetően a normális viselkedés része és mint ilyen nem kötött semmilyen politikai irányzathoz se.

Vagy holnaptól már az is komoly politikai állásfoglalás lesz, ha nem szarok az asztal közepére?...

"Nem lehet csak úgy assume a gendert"

Lehetne, hogy nem találsz ki dolgokat és maradsz annál, ami le van írva? Tudom, hogy úgy sokkal nehezebb érvelni, hogy ha csak a tényekre támaszkodhatsz, de megpróbálkozhatnál vele.

"A "de hogy ez honnan jön" kérdést megelőzve: a kontextus"

Most éppen milyen kontextusról beszélsz? Linus emailjéről vagy Gregéről?

DRM is theft

(#138) Kansas válasza Tauka (#136) üzenetére


Kansas
addikt

Nem mindent szabad, de ezt még szvsz igen. És nem azért szabad, mert az, aki, hanem ebben nincs semmi extrém, az átlagnál valamivel nyersebb, de akinek ez nem fér bele, az foglalkozzon mással.

A politikusoknak sem szabad mindent, de mifelénk kellően pofátlanok, hát csinálják, a sok birka úgysem szavaz ellenük, vagy ha mégis, hát kihoznak egy 48%-os szavazati kisebbségből 2/3-os parlamenti többséget...így persze hogy mindent mernek

És igen, a hasonlóan magas technikai szinvonalon dolgozó csapatokban legyen fontosabb a teljesítmény, mint a stílus. Nekem nem felel meg, hogy "szart csinálnak, de közben felettébb tisztelettudóak egymással".
Tetszik vagy sem, aki sok időt/erőfeszítést öl a hard skillek fejlesztésébe, annak általában kevesebb energiája/toleranciája marad a bullshitre.

Ahogy előttem valaki írta, egyszer elmagyarázod, kétszer is... vérmérsékletedtől függően akár többször is, de eljön az a pont, ahol már nem bírja az ember szép szóval - általában minél inkább "passion project"-ről van szó, annál kevésbé, és a közösségi fejlesztés sajátossága, hogy az illető újra és újra felbukkanhat, nem tudod végleg "kirúgni", hisz nem feltétlenül állsz vele szerződéses viszonyban.
Egyébként Linus tiltott már ki embereket(legalább egy konkrét emberről tudok) a kernel fejlesztésből, de neki pl. az az utolsó eszköze, előtte megpróbál verbálisan hatni az illetőre, gondolom inkrementálisan erősödő nyelvezetben(meg persze az adott fuckup súlyához igazodva).
Támad/kritizál: nézőpont és érzélkenységi fok kérdése, ki minek könyveli el akár ugyanazt. Épp ez a PC baromság veszélye, ahogy ők, te is az ige erősségére tereled a figyelmet ahelyett, hogy a lényegi mondanivalót vitatnád, tudniillik hogy Linus egyáltalán nem személyeskedett abban a példában, hanem az illető viselkedésére reflektált.

A tisztelet nem alanyi jog, igenis ki kell érdemelni. Általában azok próbálják kikövetelni, akik nem szándékoznak kiérdemelni.

Kérdés az is, hogy az ember egy közösségi projekt esetében megválogathatja-e hogy kivel akar együtt dolgozni és milyen munkamódszerrel/stílusban anélkül, hogy a PC huszárok belekötnének.

A helyében én úgy volnék vele, hogy megyek a saját fejem után a magam stílusában, és akkor ha támadnak, addig is olyan környezetben vagyok, amilyenben én akarok, nem amit rám kényszerítettek és ezzel együtt se tetszik nekik.
Eddig láthatólag ő is így volt vele, most valami változott, talán belefáradt egy kicsit a szélmalom-harcba vagy... nem tudom.
Lehet hogy csak így tudott szabit kivenni - láthatod, hogy a summittal is utána mentek, nem bírták nyugton hagyni, nagyon ragaszkodnak hozzá, pedig biztos, hogy technikailag meglennének nélküle egy ideig, hát így most kénytelenek lesznek.

Saját megfigyelésem egyébként azt mutatja, hogy a legtöbben akkor kezdik el a stílust támadni, ha a tartalmat nem tudják vagy valamiért nem akarják(pl nem érdekük.) - még a politikusok is.

Az meg szerintem egyenesen gusztustalan, hogy ő felépít valamit, jó negyedszázad munkáját beletolja, aztán ezek a SJW-k meg nagy öntudatosan odamennek és osztják az észt, hogy mit mondhat, mit nem, ráadásul bizottságot alakítanak, és szabályzatokat erőszakolnak rá...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#139) sh4d0w válasza Tauka (#136) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szar duma. A zsenik túlnyomó része általában nehéz ember, mert nem hajlandók kompromisszumokra. Linus Torvalds esetében sincs másképp és most szólok, hogy még lesznek is ilyenek.

https://www.coreinfinity.tech

(#140) sh4d0w válasza hcl (#135) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos ez nem az első eset, ha visszaemlékszel a Google-től tavaly kivágott emberre.

https://www.coreinfinity.tech

(#141) Béééla válasza sh4d0w (#139) üzenetére


Béééla
őstag

Na de milyen kompromisszumot nem hajlandók kötni? Szakmait vagy egyebet? Mert akkor igazi zseni, ha nem ad lentebb a kezéből kiadott munka minőségén, és nem dobja el magát hisztizve ha nem Magister Maximus Supremus Istenusz-nak hívják.

@dabdab
Nyugodtan tettesd hülyének magad, ha nem tudod összerakni hogy széf szpészt csinálnak a pingvinből és hogy az a "biztonságos, csúfolkodás nélküli környezet" helyett azt jelenti hogy ők diktálnak (mert bármi ami nekik nem tetszik az mostantól eltávolítható), akkor nincs mit tenni.

Bélabá

(#142) dabadab válasza Béééla (#141) üzenetére


dabadab
titán

"Nyugodtan tettesd hülyének magad"

Ezt a műsort egyelőre te adod elő, teljesen triggerelve vagy és szellemekkel hadakozol.

"azt jelenti hogy ők diktálnak (mert bármi ami nekik nem tetszik az mostantól eltávolítható)"

Kik azok az "ők"? Mert hát arról szó sem volt, hogy bármi "eltávolítható" (ezt mégis hogyan kellene érteni, kiszedik az emaileket az LKML archívokból?...), akiknek meg a doksi bármiféle hatalmat ad, az a Technical Advisory Board, de az egészen eddig is így volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#143) Tauka válasza sh4d0w (#139) üzenetére


Tauka
csendes tag

A tiéd a kurva szar duma.

Nincs felmentés a nehéz embereknek sem. Vagy hulljon a férgese.. Linus-szal együtt.

(#144) atike válasza Tauka (#136) üzenetére


atike
nagyúr

Te hol élsz...?

Az "így van" és az "így kellene lennie" között elég nagy a differencia... :U

(#145) Tauka válasza Kansas (#138) üzenetére


Tauka
csendes tag

Nem mindent szabad, de ezt még szvsz igen.

Szvsz meg nem.

És igen, a hasonlóan magas technikai szinvonalon dolgozó csapatokban legyen fontosabb a teljesítmény, mint a stílus. Nekem nem felel meg, hogy "szart csinálnak, de közben felettébb tisztelettudóak egymással".

Fogd már fel bakker, h ha tisztelettudóak, az nem literally azt jelenti, h szar munkát adnak ki a kezükből.
Komolyan, ENNYIRE érthetetlen emberek vannak itt? Túltoltátok a programozás szakon a 0-át meg az 1-et? Az élet nem bináris... vannak átmenetek. :W

a lényegi mondanivalót vitatnád, tudniillik hogy Linus egyáltalán nem személyeskedett abban a példában, hanem az illető viselkedésére reflektált.

MOndtam valaha h személyeskedett? NEM. Annyit mondtam, h a reflektálás módján kellene változtatnia.
ENNYIT mondtam. Nehéz felfogni?

Saját megfigyelésem egyébként azt mutatja, hogy a legtöbben akkor kezdik el a stílust támadni, ha a tartalmat nem tudják vagy valamiért nem akarják

Oké, általánosíts, hajrá. Sokkal előrébb visz.
SEMMI bajom nem lenne Linus.szal, ha a stílusa rendben volna, hiszen a tartalommal semmi gond sincs.

Legvégül..

Linus beszéde

Olyan családban nőtt fel saját bevallása szerint, ami "disfunctional". Ergo valszeg ő is ezt látta, ez lett belenevelve. EZÉRT ilyen a stílusa, de nem ETTŐL jó a kernel. Az akkor is jó lenne, ha az "abort yourself" helyett egy -2 menne a commitokra reakcióképpen.

[ Szerkesztve ]

(#146) Tauka válasza atike (#144) üzenetére


Tauka
csendes tag

Kérlek írd meg mire gondolsz, vagy mire utalsz, mert átolvastam a hozzászólásom, de nem pontosan tudom, melyik részben céloztam a kettő közül valamelyikre.

(#147) E.Kaufmann válasza Tauka (#145) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tauka, a sok rinyálás helyett menjél kapál... akarom írni programozni.
Bár csak Linus stílusa lenne a legnagyobb gond a világon. Az amcsik nemzeti érdekekből sztárt csináltak egy náciból, mert csinált nekik rakétákat, akkor egy "zsémbes paraszt" nem érdemel meg egy kis türelmet és elnézést, akinek egy a rakétaprogramhoz mérhető szintű projektet köszönhetünk világszerte?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#148) BiP válasza Tauka (#145) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ti lesztek a helyi leképezése a dolognak. Te mondasz valamit, a másik meg csak ragaszkodik a szélsőségekhez, aztán előbb-utóbb elgurul a gyógyszer, és élőben látjuk, hogy emelkedik a hangnem :)

(#149) atike válasza Tauka (#146) üzenetére


atike
nagyúr

"Vagy ha nem is megoldás, azért mert a naaaaaaaaaaaaaaagy Linus Torvalds egy zseni, akkor neki szabad.
Mert a zseniknek, akik szakmailag ászok, nekik szabad.

Menjünk tovább?

A politikusoknak minden szabad... miért? mert politikusok..

mégtovább...?

a politikusok nejének/vejének/barátjának minden szabad... miért? mert megfelelő ember neje/veje/barátja.

A zseniknek mindent szabad.. miért? mert zsenik..

Nem, nem, és nem."

Ez konkrétan.

Nem lenne szabad.

De attól még így van. Akár a zsenikre gondolunk, akár a politikusokra akár a rokonaikra. Nem, nem és nem? Néz szét. :U

(#150) Tauka válasza E.Kaufmann (#147) üzenetére


Tauka
csendes tag

Jhaj, megsértődtél? :D
Hagy reflekáljak, te meg akkor menj el wc-t puc... hja bocs, amit csinálsz... :D

Szerinted 10+ év nem kis türelem? :DD

Igazad van, jogos érv, nagyon releváns.. afrikában meg éheznek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.